Zluszczam ja ,nawilzam,pielegnuje,a ona nadal wyglada na zanieczyszczona POMOCY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-05, 12:00   #31
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Zluszczam ja ,nawilzam,pielegnuje,a ona nadal wyglada na zanieczyszczona POMOCY

Cytat:
Napisane przez AniolZinnegoSwiata Pokaż wiadomość
A co przepisuje sie ,co dziewczyny biora jakie leki na obnizenie testosteronu ?

I czy przy podwyzszonej prolaktynie ,mozna tez miec podwyzszony testosteron??
?
Na testosteron dają antykoncepcję hormonalną, ale tak jak pisałam - fajnie jest dopóki bierzesz, a jak odstawisz, to wszystko wraca z podwójną siłą. Jak dla mnie to nie ma sensu mieszanie sobie w organizmie, skoro tabletki nie zmniejszają problemu na stałe, tylko go maskują na czas brania. Chyba, że ktoś musi albo bardzo chce.

W moim przypadku cera się poprawiła o tyle, że nie miałam krostek. Ale zaskórniki dalej były, do tego cera na tabletkach się przesuszała (włosy też), więc z jednego problemu zrobiły się dwa, bo jak tu ostro nawilżać skórę podatną na zapychanie. A brak krostek mam też przy kwasach, retinoidach, lekach od dermatologa, więc radzę się porządnie zastanowić, żeby potem nie żałować.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2011-08-05 o 12:02
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 13:25   #32
AniolZinnegoSwiata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 80
Dot.: Zluszczam ja ,nawilzam,pielegnuje,a ona nadal wyglada na zanieczyszczona POMOCY

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Na testosteron dają antykoncepcję hormonalną, ale tak jak pisałam - fajnie jest dopóki bierzesz, a jak odstawisz, to wszystko wraca z podwójną siłą. Jak dla mnie to nie ma sensu mieszanie sobie w organizmie, skoro tabletki nie zmniejszają problemu na stałe, tylko go maskują na czas brania. Chyba, że ktoś musi albo bardzo chce.

W moim przypadku cera się poprawiła o tyle, że nie miałam krostek. Ale zaskórniki dalej były, do tego cera na tabletkach się przesuszała (włosy też), więc z jednego problemu zrobiły się dwa, bo jak tu ostro nawilżać skórę podatną na zapychanie. A brak krostek mam też przy kwasach, retinoidach, lekach od dermatologa, więc radzę się porządnie zastanowić, żeby potem nie żałować.
No wlasnie... ja juz dosyc mialam i nadal mam problemy z cera wiec kombinowac juz nie chce...dosyc sie wyplaklam w zwiazku z moja cera... ,kto tego nie przeszedl nie zrozumie...Zawsze marzyla mi sie ladna skora bez niedoskonalosci bez pryszczy bezy przebarwien ,bez wagrow bez porow ale od 16 roku zycia sie z tym bardzo mecze...przechodzilam bardzo ciezka forme tradzika Walczylam z tym bardzo nawet bralam zastrzyki ,ilu ja dermatologow odwiedzilam..,ale nic nie pomagalo ,moje kolezanki cieszyly sie zdrowa skora na twarzy ,a ja wiecznie mialam kompleksy.. wstydzilam sie mojej skory na twarzy ....wiele mi dokuczano na jej temat.. Boze ile Ja sie wyplakalam..eh..teraz majac 29 lat juz tak mi pryszcze jak wczesniej nie wychodza,ale sa niedoskonalosci ,przebarwienia,wagry ,pory..swieci sie...

A jest cos skutecznego oprocz tabletek na obnizenie tego testosteronu ?

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
Nie biosteron, tylko bromergon.. I szczerze - nie polecam jako kuracji, bo samopoczucie jakie się ma po tym leku to .... najgorszemu wrogowi bym tego nie dała. Używałam ale na problemy z zajściem w ciążę, i choć miałam problem z cerą - to mnie osobiście nic to nie dało.
I nie tyle prolaktyna jest przyczyną problemów z cerą, co ogólne problemy z gospodarką hormonalną (w tym w największym stopniu z hormonami tarczycy, bo one regulują wszelakie inne procesy - w tym poziom prolaktyny/estrogenów/progesteronu/testosteronu, itp). A stres - wpływając na hormony tarczycy, rozwala równowagę innych - w tym prolaktyny.
Aha - i obniżanie prolaktyny nie ma nic wspólnego z antykoncepcją

Co polecam, to wybrać się do ginekologa i endokrynologa i zrobić badania poziomu wszystkich istotnych hormonów (w tym TSH, fT3, fT4, testosteronu, estrogenów, prolaktyny i progesteronu), bo może się okazać, że problem jednak nie wynika z gosp. hormonalnej, a jednak z niewłaściwej pielęgnacji/diety/niewłaściwego trybu życia - jak choćby nadmierny i długotrwały stres, brak odpowiedniego wypoczynku, nadmierny wysiłek fizyczny, niewłaściwe pory jedzenia i szybkość (sama właściwa dieta nie wystarczy, jeśli posiłki zjadane są w pośpiechu i nieregularnie, poza tym pojęcie 'właściwej diety' jest tak ogólne, że to co dla naszej koleżanki jest ok, może się okazać niewłaściwe dla nas).

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------



Konkretnie - wierzbownica reguluje proces wydzielania sebum poprzez wpływ na poziom wolnego testosteronu we krwi, czyli takiego, który jest nadmiarowy w stosunku do poziomu jaki faktycznie jest potrzebny naszemu organizmowi. Trochę informacji znajdziecie TUTAJ
Kochana bylam na badanich hormonalnych lekarz mi zlecila.. i z tarczyca jest wszytsko wporzadku ,tylko okazalo sie ze prolaktyna podwyzszona,ale widze ze piszsz ze prolaktyna moze byc podwyzszona z powodu nieregularnych posilkow? tak wlasnie jadam nieregularnie ..

A znasz jakies ziolko ,bardziej naturalny sposob na obnizenie prolaktyny?

Edytowane przez AniolZinnegoSwiata
Czas edycji: 2011-08-05 o 13:19
AniolZinnegoSwiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 15:58   #33
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Zluszczam ja ,nawilzam,pielegnuje,a ona nadal wyglada na zanieczyszczona POMOCY

Cytat:
Napisane przez AniolZinnegoSwiata Pokaż wiadomość
A jest cos skutecznego oprocz tabletek na obnizenie tego testosteronu ?
Ale czemu od razu zakładasz, że problem z testosteronem ciebie dotyczy? Robiłaś badania? Ja lekarzem nie jestem i nie będę ci polecać leków - prawda jest taka, że powinnaś być pod opieką dobrego dermatologa, który ci przepisze kwasy i antybiotyki.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 17:19   #34
AniolZinnegoSwiata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 80
Dot.: Zluszczam ja ,nawilzam,pielegnuje,a ona nadal wyglada na zanieczyszczona POMOCY

Na testosteron chyba nie mialam ,a jakie sa objawy podwyzszonego testosteronu u kobiety? i czy mozna miec podwyzszona prolaktyne i podwyzszony testosteron w tym samym czasie ?
AniolZinnegoSwiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 19:51   #35
Kaetchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 27
Dot.: Zluszczam ja ,nawilzam,pielegnuje,a ona nadal wyglada na zanieczyszczona POMOCY

Cytat:
Napisane przez AniolZinnegoSwiata Pokaż wiadomość
Na testosteron chyba nie mialam ,a jakie sa objawy podwyzszonego testosteronu u kobiety? i czy mozna miec podwyzszona prolaktyne i podwyzszony testosteron w tym samym czasie ?
Z tego co wiem, to niestety tak. Bo i faceci cierpią czasami na podwyższoną prolaktynę. Może to wynikać np z jakiegoś guza przysadki (nie mylić z nowotworem).
U kobiet nadmiarowy testosteron (czy raczej nadmiarowa ilość androgenów) skutkuje nadmiernym owłosieniem, właśnie problemami z trądzikiem, przetłuszczającymi się włosami, łysieniem, problemami z miesiączkowaniem, zajściem w ciążę. Często przyczyną jest zespół policystycznych jajników, ale nie tylko - bo testosteron jest pochodną kwasów tłuszczowych i jeśli dieta jest zbyt bogata w tłuszcze nasycone, to odbija się to na organizmie.
Musiałabyś poszukać w internecie informacji o nadmiernym testosteronie u kobiet.

Jeszcze do głowy mi przyszła myśl jedna dot. właśnie trądzików, etc. Bardzo często przyczyną bowiem jest.... niezdiagnozowana alergia (!!!). Tworzą się wtedy stany zapalne skóry, mieszków włosowych, które są brane za trądzik. Niestety hormony nie pomagają w takich przypadkach, bo nie ma eliminacji alergenu. Dodatkowo istotną rolę odgrywa zanieczyszczenie organizmu toksynami oraz.. nieprawidłowa ilość i nieprawidłowe proporcje nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-3 w diecie.
Aby wykluczyć/potwierdzić alergię dobrze by było odstawić wszelką chemię, jakiej używasz do pielęgnacji w szczególności twarzy (trądzik może powodować sodium laureth sulfate i sodium lauryl sulfate oraz inne kombinacje - im mniej składników - tym lepiej), oraz ograniczyć potrawy, które szczególnie zanieczyszczają organizm (wszelkie fast-foody i produkty wysoko przetworzone, zawierające ocet, benzoesan sodu i inne polepszacze smaku, zawierające dużą zawartość tłuszczów przetworzonych i zwierzęcych, utwardzaczy) najlepszym sposobem jest metoda eliminacyjna - odstawiamy wszystko co potencjalnie może uczulać i w Twoim przypadku mogą to być zarówno produkty spożywcze jak i kosmetyki/detergenty.

Jeśli chodzi o leczenie trądziku, to (nie pamiętam czy pisałam już) pomaga podobno wierzbownica (tabletki bywają dostępne w aptekach, a zioła - w sklepach zielarskich i aptekach różnych zakonów). Jak skończę karmić piersią, to zamierzam zacząć się suplementować, żeby od środka usunąć przyczynę problemów ze skórą
Tutaj znalezione na jakiejś stronie ad wierzbownicy:

Działanie lecznicze
Wyciągi z ziela wierzbówki i wierzbownicy działają przeciwbakteryjnie (oenothein niszczy Propionibacterium acnes), przeciwzapalnie, odtruwająco ,antyandrogennie, wzmaga procesy detoksykacji, pobudzajaco na regenerację tkanki nabłonkowej, rozkurczowo, przeciwalergicznie, wprzeciwwysiękowo, uspokajająco, przeciwbólowo. Hamuje przerost gruczołu krokowego. Zapobiega nowotworom wymiatając wolne rodniki i usuwając nadtlenki oraz zapobiegając ich powstawaniu.Aktywuje limfocyty NK i ADCC (Natural Killer cell cytotoxicity). Hamuje enzym 5-alfa reduktazę i aromatazę (5-AR), przekształcający testosteron w dehydrotestosteron DHT (epilobium to inhibitor 5-AR). Prawdopodbnie też blokuje receptory dla DHT w gruczole krokowym i w skórze, zapobiegając nipożądanemu oddziaływaniu tego hormonu na chory gruczoł krokowy (epilobium zapobiega kumulacji DHT w gruczole krokowym).
Zmniejszają wydzielanie łoju, zmniejszają keratynizację naskórka i mieszków włosowych oraz przerost nabłonków, w tym naskórka. Powodują również upłynnienie łoju zapobiegając powstawaniu zaskórników.


Wskazania
Choroby skórne (łuszczyca, trądzik, wypryski, dermatozy, pokrzywka, łojotok, łojotokowe zapalenie skóry, figówka, ropne zapalenie mieszków włosowych, łupież tłusty, dermatoza okołoustna) i autoimmunologiczne układowe, przerost i stan zapalny gruczołu krokowego, kamica moczowa, stany zapalne układu moczowego i płciowego u kobiet i mężczyzn, hirsutyzm (wirylizm) i inne choroby spowodowane nadmiarem androgenów, zaburzenia miesiączkowania, upławy; bóle głowy i zawroty głowy, nerwobóle, bezsenność, moczenie nocne, wyczerpanie nerwowe, trudno gojące się rany, choroby alergiczne, łysienie androgenne.
Kaetchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 19:51   #36
fandorina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 27
Dot.: Zluszczam ja ,nawilzam,pielegnuje,a ona nadal wyglada na zanieczyszczona POMOCY

Spróbuj tabletek ziołowych Castagnus -one obniżają prolaktynę są bez recepty.
fandorina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 20:59   #37
AniolZinnegoSwiata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 80
Dot.: Zluszczam ja ,nawilzam,pielegnuje,a ona nadal wyglada na zanieczyszczona POMOCY

Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, to niestety tak. Bo i faceci cierpią czasami na podwyższoną prolaktynę. Może to wynikać np z jakiegoś guza przysadki (nie mylić z nowotworem).
U kobiet nadmiarowy testosteron (czy raczej nadmiarowa ilość androgenów) skutkuje nadmiernym owłosieniem, właśnie problemami z trądzikiem, przetłuszczającymi się włosami, łysieniem, problemami z miesiączkowaniem, zajściem w ciążę. Często przyczyną jest zespół policystycznych jajników, ale nie tylko - bo testosteron jest pochodną kwasów tłuszczowych i jeśli dieta jest zbyt bogata w tłuszcze nasycone, to odbija się to na organizmie.
Musiałabyś poszukać w internecie informacji o nadmiernym testosteronie u kobiet.

Jeszcze do głowy mi przyszła myśl jedna dot. właśnie trądzików, etc. Bardzo często przyczyną bowiem jest.... niezdiagnozowana alergia (!!!). Tworzą się wtedy stany zapalne skóry, mieszków włosowych, które są brane za trądzik. Niestety hormony nie pomagają w takich przypadkach, bo nie ma eliminacji alergenu. Dodatkowo istotną rolę odgrywa zanieczyszczenie organizmu toksynami oraz.. nieprawidłowa ilość i nieprawidłowe proporcje nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-3 w diecie.
Aby wykluczyć/potwierdzić alergię dobrze by było odstawić wszelką chemię, jakiej używasz do pielęgnacji w szczególności twarzy (trądzik może powodować sodium laureth sulfate i sodium lauryl sulfate oraz inne kombinacje - im mniej składników - tym lepiej), oraz ograniczyć potrawy, które szczególnie zanieczyszczają organizm (wszelkie fast-foody i produkty wysoko przetworzone, zawierające ocet, benzoesan sodu i inne polepszacze smaku, zawierające dużą zawartość tłuszczów przetworzonych i zwierzęcych, utwardzaczy) najlepszym sposobem jest metoda eliminacyjna - odstawiamy wszystko co potencjalnie może uczulać i w Twoim przypadku mogą to być zarówno produkty spożywcze jak i kosmetyki/detergenty.

Jeśli chodzi o leczenie trądziku, to (nie pamiętam czy pisałam już) pomaga podobno wierzbownica (tabletki bywają dostępne w aptekach, a zioła - w sklepach zielarskich i aptekach różnych zakonów). Jak skończę karmić piersią, to zamierzam zacząć się suplementować, żeby od środka usunąć przyczynę problemów ze skórą
Tutaj znalezione na jakiejś stronie ad wierzbownicy:

Działanie lecznicze
Wyciągi z ziela wierzbówki i wierzbownicy działają przeciwbakteryjnie (oenothein niszczy Propionibacterium acnes), przeciwzapalnie, odtruwająco ,antyandrogennie, wzmaga procesy detoksykacji, pobudzajaco na regenerację tkanki nabłonkowej, rozkurczowo, przeciwalergicznie, wprzeciwwysiękowo, uspokajająco, przeciwbólowo. Hamuje przerost gruczołu krokowego. Zapobiega nowotworom wymiatając wolne rodniki i usuwając nadtlenki oraz zapobiegając ich powstawaniu.Aktywuje limfocyty NK i ADCC (Natural Killer cell cytotoxicity). Hamuje enzym 5-alfa reduktazę i aromatazę (5-AR), przekształcający testosteron w dehydrotestosteron DHT (epilobium to inhibitor 5-AR). Prawdopodbnie też blokuje receptory dla DHT w gruczole krokowym i w skórze, zapobiegając nipożądanemu oddziaływaniu tego hormonu na chory gruczoł krokowy (epilobium zapobiega kumulacji DHT w gruczole krokowym).
Zmniejszają wydzielanie łoju, zmniejszają keratynizację naskórka i mieszków włosowych oraz przerost nabłonków, w tym naskórka. Powodują również upłynnienie łoju zapobiegając powstawaniu zaskórników.


Wskazania
Choroby skórne (łuszczyca, trądzik, wypryski, dermatozy, pokrzywka, łojotok, łojotokowe zapalenie skóry, figówka, ropne zapalenie mieszków włosowych, łupież tłusty, dermatoza okołoustna) i autoimmunologiczne układowe, przerost i stan zapalny gruczołu krokowego, kamica moczowa, stany zapalne układu moczowego i płciowego u kobiet i mężczyzn, hirsutyzm (wirylizm) i inne choroby spowodowane nadmiarem androgenów, zaburzenia miesiączkowania, upławy; bóle głowy i zawroty głowy, nerwobóle, bezsenność, moczenie nocne, wyczerpanie nerwowe, trudno gojące się rany, choroby alergiczne, łysienie androgenne.
Testosteron-moze byc tez podwyzszony poprzez wieksze ilosci tluszczu w organizmie ,a to nie wiedzialam o tym..

a po czym mozna poznac ze prolaktyna? czy testosteron ?obnizyl sie w organizmie?,tylko poprzez badanie krwi?

Edytowane przez AniolZinnegoSwiata
Czas edycji: 2011-08-07 o 21:01
AniolZinnegoSwiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.