Kilka pytań odnośnie szkoły ponadgimnazjalnej i politechniki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-21, 15:08   #1
damiank550
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 7

Kilka pytań odnośnie szkoły ponadgimnazjalnej i politechniki


Witam,
kończę klasę III gimnazjum , więc jak wiadomo musze wybrać szkołę ponadgimnazjalną
Zastanawiam się nad Technikum Informatycznym a liceum Mat-fiz z rozsz. ang.
Po maturze moim marzeniem i celem do którego dążę jest studiowanie na politechnice Warszawskiej lub Wrocławskiej AiR na wydziale mechatroniki lub elektroniki. Ogólnie interesuję się nowoczesnymi technologiami

Skąd zwracam się do Was z pytaniem:
1. Która szkoła w moim przypadku będzie lepszym wyborem? Obydwie szkoły zajmują wysokie pozycje wg Perspektyw. technikum jest w pierwszej piątce w Polsce, natomiast liceum w top35 w Polsce. Jednak słyszałem, że technikum zazwyczaj gorzej przygotowuje do matury ponieważ jest bardziej ukierunkowane na zajęcia praktyczne? Czy są to stereotypy czy tak jest w rzeczywistości?

2. Słyszałem że na Politechnikę łątwo się dostać, ale trudniej utrzymać oraz że po technikum na Politechnice łatwiej się utrzymać a po liceum łatwiej dostać ale trudniej utrzymać, prawda? (zagmatwałem troszkę )

Dziękuję za zainteresowanie sie moim postem oraz z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
damiank550 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 20:07   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Kilka pytań odnośnie szkoły ponadgimnazjalnej i politechniki

Przede wszystkim porównaj wyniki matur i siatki zajęć, czy przedmioty zawodowe nie są prowadzone kosztem godzin mat-fiz i czy na pewno pasują Ci przedmioty zawodowe, bo bywają czasochłonne.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 07:30   #3
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Kilka pytań odnośnie szkoły ponadgimnazjalnej i politechniki

Coś mi się wydaje, że już był wątek o tym

Ogólnie to wszystko zależy - do matury trzeba uczyć się wszędzie, ale w LO masz sporo godzin przedmiotów R, co można uznać w teorii za lepsze przygotowanie. W technikum masz za to więcej zajęć związanych z zawodem, a to jest plus np. na laboratoriach w czasie studiów (oczywiście związanych z profilem technikum), gdzie już mniej więcej wiesz co i jak robić, bo podstawy były w technikum.

Osobiście wolałabym LO matfiz z tego względu, że wszystko może się zmienić, preferowany kierunek studiów też i np. tytuł technika informatyka będzie miał się nijak do studiów filologicznych
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 16:30   #4
damiank550
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 7
Dot.: Kilka pytań odnośnie szkoły ponadgimnazjalnej i politechniki

Dziękuję za odpowiedzi.

Ale czy to prawda że po technikum jest łatwiej na politechnice, a po liceum łatwiej się dostać na studia?
damiank550 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 16:33   #5
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Kilka pytań odnośnie szkoły ponadgimnazjalnej i politechniki

Cytat:
Napisane przez damiank550 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi.

Ale czy to prawda że po technikum jest łatwiej na politechnice, a po liceum łatwiej się dostać na studia?
Nie ma na to jednolitej reguły. Wszystko zależy od Twojego wkładu w naukę na danych etapach edukacji.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 17:11   #6
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Kilka pytań odnośnie szkoły ponadgimnazjalnej i politechniki

O tym, że po technikum łatwiej będzie się im utrzymać na studiach słyszałam najczęściej od ludzi, którzy się na nie finalnie nie dostali
Inna sprawa, że o dobre technikum ciężko.
Ja wybrałabym ogólniak, programowania większość ludzi na tym etapie uczy się sama, a to ma tę zaletę, że jak nagle pojawi się problem z mat czy fiz, to możesz sobie na chwilę odłożyć takie dodatki i skupić się na nauce szkolnej. Większość ludzi i tak będzie po LO, więc przy dobrze opanowanej matematyce i fizyce większych problemów mieć raczej nie będziesz.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 21:24   #7
damiank550
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 7
Dot.: Kilka pytań odnośnie szkoły ponadgimnazjalnej i politechniki

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
O tym, że po technikum łatwiej będzie się im utrzymać na studiach słyszałam najczęściej od ludzi, którzy się na nie finalnie nie dostali
Inna sprawa, że o dobre technikum ciężko.
Ja wybrałabym ogólniak, programowania większość ludzi na tym etapie uczy się sama, a to ma tę zaletę, że jak nagle pojawi się problem z mat czy fiz, to możesz sobie na chwilę odłożyć takie dodatki i skupić się na nauce szkolnej. Większość ludzi i tak będzie po LO, więc przy dobrze opanowanej matematyce i fizyce większych problemów mieć raczej nie będziesz.
Polecasz Liceum czy Technikum? bo trudno wywnioskować to z Twojej wypowiedzi

Ps. Nie doczytałem przepraszam
damiank550 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 22:24:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.