Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-10-12, 12:28   #2821
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Znalazłam fajną ofertę pracy, niestety moje "doświadczenie" nijak ma się do niej.
Jednak interesuje się daną branżą (nie chodzi o księgowość tym razem), mam wiedzę, jednak nie jest ona potwierdzona doświadczeniem.
Zależy mi na tym, nie wiem jak to zrobić, żeby pracodawca nie otworzył mojego CV i nie pomyślał "Co ona chce z takim doświadczeniem?".
Moje CV nie pokazuje tego, co umiem, po prostu nie chce go wysyłać do danej firmy. Czy głupio będzie napisać list motywacyjny, opisać znajomość branży? Moje studia też niewiele się do tego mają
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 12:51   #2822
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Znalazłam fajną ofertę pracy, niestety moje "doświadczenie" nijak ma się do niej.
Jednak interesuje się daną branżą (nie chodzi o księgowość tym razem), mam wiedzę, jednak nie jest ona potwierdzona doświadczeniem.
Zależy mi na tym, nie wiem jak to zrobić, żeby pracodawca nie otworzył mojego CV i nie pomyślał "Co ona chce z takim doświadczeniem?".
Moje CV nie pokazuje tego, co umiem, po prostu nie chce go wysyłać do danej firmy. Czy głupio będzie napisać list motywacyjny, opisać znajomość branży? Moje studia też niewiele się do tego mają
W takiej sytuacji to tylko lm opisujący twoje zainteresowanie. Sama kiedyś tak napisałam "nie jest to zgodne z moim wykształceniem, ale się tym interesuję itp." Pracę wówczas dostałam
W pierwszej pracy pracowała prawie 3 lata, w obecnej już ponad 2 i od jakiegoś czasu szukam czegoś innego, głównie ze wzgledu na wynagrodzenie. Nie wyobrażam sobie całe życie pracować w jednej firmie, branżę jak najbardziej rozumiem, ale jedna firma trochę przeraża
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 12:51   #2823
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Znalazłam fajną ofertę pracy, niestety moje "doświadczenie" nijak ma się do niej.
Jednak interesuje się daną branżą (nie chodzi o księgowość tym razem), mam wiedzę, jednak nie jest ona potwierdzona doświadczeniem.
Zależy mi na tym, nie wiem jak to zrobić, żeby pracodawca nie otworzył mojego CV i nie pomyślał "Co ona chce z takim doświadczeniem?".
Moje CV nie pokazuje tego, co umiem, po prostu nie chce go wysyłać do danej firmy. Czy głupio będzie napisać list motywacyjny, opisać znajomość branży? Moje studia też niewiele się do tego mają

Napisz co masz do stracenia?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 12:51   #2824
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;6629503 1]Ja też nie ukrywam. Tylko jednak jak mam 8 prac to źle świadczy o mnie, bo nie jestem lojalnym pracownikiem, nie umiem zagrzać nigdzie miejsca bo zmieniam pracę. Tak moje 10 letnie doświadczenie jest odbierane przez pracodawców. Dla nich to nie prawdopodobne jest że ktoś ma 10 lat doświad. i nie pracuje w firmach i ma kłopoty by przepracować chociaż rok. Czyli kłamie - bo nie ma doświadczenia. Tak to wygląda.[/QUOTE]

Nie wiem jak wygląda. Ja nie miałam takich problemów z pracodawcami... Na dodatek sama się zwalniałam, bo mi nie odpowiadało, a nie dlatego że ktoś nie płacił. Robiłam to, gdy miałam rok doświadczenia i robiłam, gdy miałam 6.

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie: co napisać w mailu o rezygnacji ze spotkania rekrutacyjnego, tak aby zostawić po sobie raczej dobre wrażenie na przyszłość. Mogę napisać prawdę, że otrzymałam inną ofertę pracę, czy raczej coś bardziej neutralnego?
Napisz tylko o rezygnacji . A jaka jest prawdziwa przyczyna? Faktycznie coś dostałaś?
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 12:58   #2825
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
W takiej sytuacji to tylko lm opisujący twoje zainteresowanie. Sama kiedyś tak napisałam "nie jest to zgodne z moim wykształceniem, ale się tym interesuję itp." Pracę wówczas dostałam
W pierwszej pracy pracowała prawie 3 lata, w obecnej już ponad 2 i od jakiegoś czasu szukam czegoś innego, głównie ze wzgledu na wynagrodzenie. Nie wyobrażam sobie całe życie pracować w jednej firmie, branżę jak najbardziej rozumiem, ale jedna firma trochę przeraża
Dzięki

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Napisz co masz do stracenia?
No niby nic, tyle, że tutaj przewijało się kilka dziewczyn, które siedziały w HR i pisały, że takie CV "z " od razu odrzucały. A ja bym chciała, żeby jednak moje CV nie było podstawą do danego stanowisko, nie da się opisać wszystkiego, albo napisać "Znam to i to", bez potwierdzenia.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 13:24   #2826
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Ja też. Zazdroszczę mojej matce, nie dość, że OD RAZU po studiach dostała pracę, to nadal w niej pracuje. Dodatkowo jest zadowolona z godzin pracy, z usytuowania miejsca pracy, z pensji i KOCHA tę pracę. Ale trzeba mieć szczęście, żeby tak trafić i chyba nieliczni je mają.
Choć nie ukrywam, że wtedy były inne czasy, wręcz "goniono do roboty".
Ja w ogóle zazdroszczę ludziom, którzy potrafią przez kilka lat pracować w jednym miejscu. A jak zmieniają pracę to w kolejnej się rozwijają i pracują po n lat. Mnie niestety to nie jest dane sam nie wiem dlaczego. Popracuje przykładowo 6 miesięcy i siup na dłuuugie bezrobocie i tak w kółko. Jak już jakimś cudem uda mi się znaleźć pracę to trafiam na Januszy nie szanujących pracowników, dokładającym im obowiązków i płacąc grosze. Co raz poważniej zaczynam zastanawiać się nad wyjazdem za granicę.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 13:33   #2827
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Dzięki

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------



No niby nic, tyle, że tutaj przewijało się kilka dziewczyn, które siedziały w HR i pisały, że takie CV "z " od razu odrzucały. A ja bym chciała, żeby jednak moje CV nie było podstawą do danego stanowisko, nie da się opisać wszystkiego, albo napisać "Znam to i to", bez potwierdzenia.

Myślałam o liście motywacyjnym bo o list pytałas

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Ja w ogóle zazdroszczę ludziom, którzy potrafią przez kilka lat pracować w jednym miejscu. A jak zmieniają pracę to w kolejnej się rozwijają i pracują po n lat. Mnie niestety to nie jest dane sam nie wiem dlaczego. Popracuje przykładowo 6 miesięcy i siup na dłuuugie bezrobocie i tak w kółko. Jak już jakimś cudem uda mi się znaleźć pracę to trafiam na Januszy nie szanujących pracowników, dokładającym im obowiązków i płacąc grosze. Co raz poważniej zaczynam zastanawiać się nad wyjazdem za granicę.

A za granica to myslisz tak kolorowo jest? Ja wlasnie z zagranicy wracam
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-12, 14:24   #2828
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Myślałam o liście motywacyjnym bo o list pytałas

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------




A za granica to myslisz tak kolorowo jest? Ja wlasnie z zagranicy wracam
Mam sporo znajomych za granicą i nie narzekają.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 14:52   #2829
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Mam sporo znajomych za granicą i nie narzekają.
tak jak i w Polsce, każdy z nas zna sporo osób, które nie narzekają
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 14:54   #2830
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Mam sporo znajomych za granicą i nie narzekają.
Ja też, w Polsce też - część narzeka, część nie... To raczej nic nie wnosi do dyskusji, w tym sensie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;-)
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 14:55   #2831
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Tu nie chodzi o narzekanie a o podejście, zresztą jedź, przekonaj się, może szukasz pracy fizycznej na zmywaku i znajdziesz ją od razu, nie moja sprawa.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-12, 14:57   #2832
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Takion, a może poszukaj pracy na produkcji? I oczywiście w międzyczasie szukaj dalej czegoś w zawodzie. Będąc pracownikiem produkcyjnym może być też łatwiej umówić się na ewentualne rozmowy kwalifikacyjne, bo to jest praca zmianowa.
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 17:16   #2833
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Ja w ogóle zazdroszczę ludziom, którzy potrafią przez kilka lat pracować w jednym miejscu. A jak zmieniają pracę to w kolejnej się rozwijają i pracują po n lat. Mnie niestety to nie jest dane sam nie wiem dlaczego. Popracuje przykładowo 6 miesięcy i siup na dłuuugie bezrobocie i tak w kółko. Jak już jakimś cudem uda mi się znaleźć pracę to trafiam na Januszy nie szanujących pracowników, dokładającym im obowiązków i płacąc grosze. Co raz poważniej zaczynam zastanawiać się nad wyjazdem za granicę.
Nie obraz się, ale uważam, że mężczyzna, który cokolwiek potrafi i nie boi się pracy zawsze coś znajdzie. Jeśli nie stałą pracę to inny sposób by dorobić, jakieś zlecenie itp. Piszesz, że chciałbyś wyjechać za granicę, więc do dzieła. Dlaczego wydaje mi się, że to tylko takie pisanie i nic i tak nie zrobisz?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 20:45   #2834
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Nie obraz się, ale uważam, że mężczyzna, który cokolwiek potrafi i nie boi się pracy zawsze coś znajdzie. Jeśli nie stałą pracę to inny sposób by dorobić, jakieś zlecenie itp. Piszesz, że chciałbyś wyjechać za granicę, więc do dzieła. Dlaczego wydaje mi się, że to tylko takie pisanie i nic i tak nie zrobisz?
No tak, bo w naszym kraju facet nie może być bezrobotny, bo może pójść do pierwszej lepszej pracy jak nie, jest nieudacznikiem. Standard. Tak się składa, że nawet byle jakiej szukałem i nic z tego nie wyszło. Otwarcie pracodawcy mi mówili, że nie chcą studentów do pracy fizycznej, bo zaraz ucieknę a oni potrzebują stałych pracowników.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 20:58   #2835
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
No tak, bo w naszym kraju facet nie może być bezrobotny, bo może pójść do pierwszej lepszej pracy jak nie, jest nieudacznikiem. Standard. Tak się składa, że nawet byle jakiej szukałem i nic z tego nie wyszło. Otwarcie pracodawcy mi mówili, że nie chcą studentów do pracy fizycznej, bo zaraz ucieknę a oni potrzebują stałych pracowników.
Ja Takiona rozumiem, mam kolegę (w sumie teraz już rzadko się widujemy), który był bezrobotny 2 lata (!) - nie dlatego, że był wybredny, bo aplikował na ochroniarza, ciecia, budowlańca, no ogólnie prace fizyczne. Nikt go nie chciał. Dopiero po 2 latach znajomy szepnął słówko i załatwił mu pracę. Kolega zajmuje się wykończeniówką, no ale...bez znajomości ciężko mu było. Chyba do tej pory tam pracuje.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 21:27   #2836
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
No tak, bo w naszym kraju facet nie może być bezrobotny, bo może pójść do pierwszej lepszej pracy jak nie, jest nieudacznikiem. Standard. Tak się składa, że nawet byle jakiej szukałem i nic z tego nie wyszło. Otwarcie pracodawcy mi mówili, że nie chcą studentów do pracy fizycznej, bo zaraz ucieknę a oni potrzebują stałych pracowników.
A gdybyś miał rodzinę? Jak sobie w takim wypadku wyobrażasz długo trwające bezrobocie?
Może już czas wyjechać z tej Twojej pipidówy? Do innego miasta? Albo za granicę, tak jak pisałeś? Tam na pewno Cię przyjmą. Koleżanka zarabiała sporo zbierając pieczarki w Holandii - i nie trzeba mieć jakichś super kwalifikacji, wystarczy spryt i pracowitość. Wróciła i ma przynajmniej kasę na życie i może spokojnie szukać pracy w Polsce.
Przepraszam, ale nie znam żadnego faceta z głową na karku, który byłby długotrwale bezrobotny. Ojciec mojego narzeczonego uważał, że go nie cenią w Polsce i miał problem z pracą. Wyjechał za granicę i tam jest panem sytuacji. Jego kuzyn to samo. Mój Tż i każdy z jego kolegów dorabia sobie także poza pracą. Nie wiem jak jest w Waszym otoczeniu? Może się ktoś wypowie?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2016-10-12 o 21:28
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 21:32   #2837
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Niestety w naszym społeczeństwie jest tak zakodowane, że jak kobieta nie ma pracy to jakoś ujdzie, ale jak mężczyzna jest bezrobotny to od razu nieudacznik. Myślę, że jest to krzywdzące. Może faceci mają statystycznie łatwiej, ale nie przesadzałabym, że zawsze jest dla nich praca. Owszem, mężczyźni w mojej rodzinie nie mają problemu z pracą, ale jest to związane z posiadaniem dużej liczby kumpli. Mój brat nawet nie wie co to jest rozmowa kwalifikacyjna, bo zawsze ma jakąś pracę po znajomości. Ojciec tak samo. Jakby im przyszło "normalnie" szukać pracy to byłby płacz i zgrzytanie zębów. Jeśli ktoś nie jest duszą towarzystwa, nie ma dużego grona znajomych a pracy szuka z ogłoszeń, to niestety jest ciężko bez względu na płeć.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 22:02   #2838
201703061429
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 423
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Własnie sobie zdałam sprawe że rownież nie znam ani jednego bezrobotnego faceta... nawet jakbym chciała to żaden mi nie przychodzi na myśl, facet ma o lepiej że zawsze jesli w miare jest ogarnietą osobą to znajdzie zawsze fizyczną, z kobietą już tak łatwo nie jest. Chociaż to przykre że moj były sasiad ktory skonczył gimnazjum i miał problem z pisaniem w pl wyciaga jakies 4 tys na budowie a w niemczech 2,5 tys €, takie realia...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201703061429 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 22:05   #2839
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez kori12 Pokaż wiadomość
Własnie sobie zdałam sprawe że rownież nie znam ani jednego bezrobotnego faceta... nawet jakbym chciała to żaden mi nie przychodzi na myśl, facet ma o lepiej że zawsze jesli w miare jest ogarnietą osobą to znajdzie zawsze fizyczną, z kobietą już tak łatwo nie jest. Chociaż to przykre że moj były sasiad ktory skonczył gimnazjum i miał problem z pisaniem w pl wyciaga jakies 4 tys na budowie a w niemczech 2,5 tys €, takie realia...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie jest to przykre jeśli zobaczysz co on robi na tej budowie i po ile godzin.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-12, 22:28   #2840
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez kori12 Pokaż wiadomość
Własnie sobie zdałam sprawe że rownież nie znam ani jednego bezrobotnego faceta... nawet jakbym chciała to żaden mi nie przychodzi na myśl, facet ma o lepiej że zawsze jesli w miare jest ogarnietą osobą to znajdzie zawsze fizyczną, z kobietą już tak łatwo nie jest. Chociaż to przykre że moj były sasiad ktory skonczył gimnazjum i miał problem z pisaniem w pl wyciaga jakies 4 tys na budowie a w niemczech 2,5 tys €, takie realia...
O byle jaką fizyczną dla kobiet nie jest trudno (oczywiście zależnie od wielkości miasta), ale prace fizyczne które mogą wykonywać kobiety bez szczególnych kwalifikacji (sprzątanie, sklep, produkcja) są z reguły lżejsze więc o wiele gorzej płatne niż te typowo męskie.
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 22:42   #2841
201703061429
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 423
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Nie jest trudno, tylko że jest dużo mniej płatna niż faceta. Owszem wiem że moj sasiad nie jest na wakacjach, ale czy kobieta po gimnazjum ktora ma problemy z pisaniem jest w stanie gdzies tyle zarobic, nie sadze...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201703061429 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-13, 01:59   #2842
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez kori12 Pokaż wiadomość
Nie jest trudno, tylko że jest dużo mniej płatna niż faceta. Owszem wiem że moj sasiad nie jest na wakacjach, ale czy kobieta po gimnazjum ktora ma problemy z pisaniem jest w stanie gdzies tyle zarobic, nie sadze...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czy ktoś jej broni zatrudnić się w męskim zawodzie? Może do noszenia zbrojenia się nie nadaje, ale jako spawacz albo operator czemu nie?
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-13, 02:23   #2843
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Ja Takiona rozumiem, mam kolegę (w sumie teraz już rzadko się widujemy), który był bezrobotny 2 lata (!) - nie dlatego, że był wybredny, bo aplikował na ochroniarza, ciecia, budowlańca, no ogólnie prace fizyczne. Nikt go nie chciał. Dopiero po 2 latach znajomy szepnął słówko i załatwił mu pracę. Kolega zajmuje się wykończeniówką, no ale...bez znajomości ciężko mu było. Chyba do tej pory tam pracuje.
Bezrobocie nawet 2 letnie nie jest jeszcze najgorsze. Znam przynajmniej 2 przypadki osobników,którzy byli bezrobotni bliżej 5 lat,ale teraz jednak o dziwo pracują. Także ja już jestem w stanie uwierzyć we wszystko - nie ma tak długiego bezrobocia,z którego nie dałoby się wyjść.
A co do tego kolegi to dziwi mnie,że szukając w najprostszej i najgorzej płatnej branży czyli ochrona bez wpisu na listę nie mógł się nigdzie zaczepić. Przecież tam jest taka rotacja,że przyjmują ludzi od ręki jak leci. Widzę to nawet po moim aktualnym miejscu zatrudnienia - nasi ochroniarze zmieniają się co ok. 3 miesiące a nabór trwa praktycznie cały czas.
Bardzo często ich praca polega na wydawaniu kluczy itp. a do tego to żadnych kwalifikacji nie trzeba przecież.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-13, 07:08   #2844
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Dziewczyny, ja nie wiem ale u mnie to jakaś plaga jest z tym. Raz już odmówiłam, bo nie mam pewności czy czasem robiąc na potrzeby rekrutacji nie robię w czynie społecznym. Otrzymałam tylko maila z informacją że na potrzeby rekrutacji mam coś zrobić. Tylko to mi wygląda naprawdę dziwnie. Bo wiem, że w ten sposób pracodawcy mają za darmo projekty. Oczywiście nie weszłam na pocztę od razu - bo przecież na niej nie siedzę. Czas 1 dzień od dziś. Żeby ten pracodawca jeszcze zadzwonił i poinformował że owe zadanie wysyła. I zadał pytanie czy się godzę na taką formę rekrutacji. Nie - po prostu mam zrobić i już. A może akurat jestem na wyjeździe i nie mam na czym zrobić pracy? Poza tym co to za pracodawca, który chce mieć dobrego pracownika a nawet nie zaprosi go do siebie na rozmowę twarzą w twarz. Znam przypadki gdzie praca była wybrana w ten sposób a na stanowisko przyjęta była zupełnie inna osoba. Nie wiem czy brać w tym udział? Czy odmówić?
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-13, 07:51   #2845
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Przecież tam jest taka rotacja,że przyjmują ludzi od ręki jak leci. Widzę to nawet po moim aktualnym miejscu zatrudnienia - nasi ochroniarze zmieniają się co ok. 3 miesiące a nabór trwa praktycznie cały czas.
Za 3zł/h?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-13, 08:10   #2846
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6633032 1]Za 3zł/h?[/QUOTE]
Od stycznia będzie 13.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-13, 09:48   #2847
E f f i
Raczkowanie
 
Avatar E f f i
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 433
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Mam problem, dostałam propozycję pracy, mam dać znać do końca tygodnia czy się na nią decyduję, nie jest to moje wymarzone stanowisko, bo nie do końca w branży w której chcę pracować. Jestem też po dwóch rozmowach na stanowisko, które naprawdę mi odpowiada, jednak rekrutacja ma zakończyć się za dwa tygodnie. Na drugiej rozmowie z tej firmy byłam przedwczoraj i zastanawiam się czy kontaktować się z firmą celem dopytania czy mogliby dać mi odpowiedź wcześniej? Boję się, że wyjdę na desperatkę, z drugiej strony mogę stracić szansę na pracę w pierwszej firmie. Co radzicie?
__________________




♥ na wizażu od 2007 ♥
E f f i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-13, 09:49   #2848
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Nie obchodzi mnie ile będzie, pytam o sytuację na dzień dzisiejszy.

O ile mam alergię na życiowe mimozy i roszczeniowców, którzy za mniej niż 4k na dzień dobry palacem nie kiwną, o tyle absolutnie mnie nie dziwi, że za 3zł nikt kto naprawdę nie ma już noża na gardle do pracy nie pójdzie.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-13, 09:55   #2849
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;6632900 1]Dziewczyny, ja nie wiem ale u mnie to jakaś plaga jest z tym. Raz już odmówiłam, bo nie mam pewności czy czasem robiąc na potrzeby rekrutacji nie robię w czynie społecznym. Otrzymałam tylko maila z informacją że na potrzeby rekrutacji mam coś zrobić. Tylko to mi wygląda naprawdę dziwnie. Bo wiem, że w ten sposób pracodawcy mają za darmo projekty. Oczywiście nie weszłam na pocztę od razu - bo przecież na niej nie siedzę. Czas 1 dzień od dziś. Żeby ten pracodawca jeszcze zadzwonił i poinformował że owe zadanie wysyła. I zadał pytanie czy się godzę na taką formę rekrutacji. Nie - po prostu mam zrobić i już. A może akurat jestem na wyjeździe i nie mam na czym zrobić pracy? Poza tym co to za pracodawca, który chce mieć dobrego pracownika a nawet nie zaprosi go do siebie na rozmowę twarzą w twarz. Znam przypadki gdzie praca była wybrana w ten sposób a na stanowisko przyjęta była zupełnie inna osoba. Nie wiem czy brać w tym udział? Czy odmówić?[/QUOTE]

A może zrobiłabyś to zadanie i odesłała im w wersji nie nadającej się do druku, opatrzonej znakiem wodnym, w jakis inny sposób zabezpieczonej?
Z tego co pamiętam to zajmujesz się grafiką, ja kilka razy robiłam do kogoś projekt bez umowy i wysyłałam go celem konsultacji ale w tak małym formacie że klient jesli mu się spodobał musiał mi za niego zapłacić aby dostać go w wersji oryginalnej nadającej się do druku czy ewentualnej dalszej pracy.
Już teraz nie zajmuje się grafiką 2d bo nie moglam się w tym odnaleźć ale brałam kiedyś udział w rekrutaacjach gdzie miałam próbne zadanie do wykonania.
Raz wysłano mi plik zdjęć do obróbki graficznej dla sklepu np z odzieżą ale obrobić miałam zdjęcia kwiatków i ogrodów aby pokazać co umiem na przykładzie którego firma nie może wykorzystać - całośc odbyła się zdalnie, w rekrutacji brała udział także moja znajoma. Zadna z nas nie dostała pracy, ale po kilku tygodniach zadzwoniono do mnie czy byłabym jednak zainteresowana podjęciem jej bo potrzebują drugiej osoby. Do mojej znajomej już z ta propozycją nie zadzwonili stąd wnioskuję że potraktowano nas poważnie.
Drugi raz wykonywałam zadanie w siedzibie firmy z pozostałymi kandydatami, wczesniej podpisaliśmy odpowiednią umowę że firma nie wykorzysta naszych projektów.
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-13, 10:13   #2850
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Gdzie oferują 3zł/h ?
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-07 17:04:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:16.