Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-10-28, 14:57   #3001
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
bo mimo wszystko mnie to krępuje.
mimo wszystko jestem pracownikiem, i nie chcę, żeby ktoś patrzył, że się opieprzam , mimo, że brzmi to irracjonalnie, bo nikt nie ma dla mnie pracy.
ale co Cię krępuje? że nie patrzysz w ścianę 8 godzin tylko znajdujesz sobie zajęcie? jak masz z tym problem to po każdym przyjściu do pracy pytaj szefa i innych czy jest dla Ciebie zajęcie. jak nie ma to organizuj sobie czas tak, żeby innym nie przeszkadzać.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-28, 15:34   #3002
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy mam tak dobrze.
Może i w domu bym się nie uczyła, ale miałabym komfort, wiadomo - jak to w domu. Koń jaki jest każdy widzi.

Co innego robić cokolwiek, a co innego szukać sobie zajęcia, czekając na skończenie dnia pracy.

Jeśli mogłabym to wzięłabym połowę z tej pracy i połowę z poprzedniej. Byłoby idealnie.

Codziennie przeglądam oferty pracy - ale od miesiąca nie widziałam nic ciekawego.
Postaraj się sprawić, żeby czuć się komfortowo i przychodź do pracy, żeby wysyłać CVki do innych firm.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-28, 16:45   #3003
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2016-10-28 o 16:46
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-28, 18:52   #3004
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Już kiedyś to na wizażu pisałem, ale powtórzę: przeciętne wynagrodzenie w sferze budżetowej jest wyższe niż w sektorze prywatnym.

Edytowane przez samotny_t
Czas edycji: 2016-10-28 o 19:03
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-28, 19:21   #3005
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Już kiedyś to na wizażu pisałem, ale powtórzę: przeciętne wynagrodzenie w sferze budżetowej jest wyższe niż w sektorze prywatnym.
Co to znaczy "przeciętne wynagrodzenie"? Dla osób wykształconych jest ono sporo niższe w sferze budżetowej. "Przeciętne" oznacza, że porównujesz - również - panią sprzątającą zatrudnioną na śmieciówce z urzędnikiem - bo większość pracowników budżetowych to urzędnicy i podobni. Takie porównanie jest bez sensu.

Cytuję:

Jeśli popatrzeć na ogólne dane z Głównego Urzędu Statystycznego to można stwierdzić, że sektor publiczny jest atrakcyjnym pracodawcą nie tylko pod względem bezpieczeństwa zatrudnienia, ale również wysokości zarobków. Średnio płace w nim są bowiem o kilkanaście procent wyższe niż w sektorze prywatnym.

Bardziej wnikliwe spojrzenie na tę kwestię ujawnia jednak prawdziwe przyczyny takiego zróżnicowania. W dużej mierze wynika ono z charakteru stanowisk, jakie występują w sektorze publicznym. Generalnie wiążą się one z pracą umysłową, zazwyczaj lepiej opłacaną niż praca fizyczna. Tymczasem w sektorze prywatnym znaczący odsetek zatrudnionych para się właśnie zajęciami z tej drugiej grupy. Wystarczy dokonać porównania w podziale na rodzaje aktywności gospodarczej lub zawody, aby uzyskać odmienne wyniki. Przykładowo w „działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej” oraz „informacji i komunikacji” wynagrodzenia w sektorze prywatnym są o jedną czwartą wyższe niż w sektorze publicznym. Specjaliści i kierownicy wyższego szczebla także zarobią więcej w firmach prywatnych (średnio o kilkanaście procent). Można więc powiedzieć, że w przypadku stanowisk merytorycznych, wymagających specjalistycznej wiedzy i szerokich kompetencji płace w sektorze publicznym mogą być zbyt niskie. Z kolei w przypadku stanowisk wymagających mniejszych umiejętności są one podobne, a nawet nieco wyższe niż w sferze prywatnej.


Pomijając nawet to, o czym dużo się pisało w mediach, że ideologia taniego państwa sprawiła, że obecnie prace właśnie dla personelu sprzątającego, strażników i innych osób niewykwalifikowanych outsoursuje się do firm prywatnych, które opłacają ludzi na poziomie nędzy. Co też ma wpływ na zacytowaną przez ciebie "przeciętną" płacę.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2016-10-28 o 19:25
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-28, 19:23   #3006
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Co to znaczy "przeciętne wynagrodzenie"? Dla osób wykształconych jest ono sporo niższe w sferze budżetowej. "Przeciętne" oznacza, że porównujesz - również - panią sprzątającą zatrudnioną na śmieciówce z urzędnikiem - bo większość pracowników budżetowych to urzędnicy i podobni. Takie porównanie jest bez sensu.

Cytuję:

Jeśli popatrzeć na ogólne dane z Głównego Urzędu Statystycznego to można stwierdzić, że sektor publiczny jest atrakcyjnym pracodawcą nie tylko pod względem bezpieczeństwa zatrudnienia, ale również wysokości zarobków. Średnio płace w nim są bowiem o kilkanaście procent wyższe niż w sektorze prywatnym.

Bardziej wnikliwe spojrzenie na tę kwestię ujawnia jednak prawdziwe przyczyny takiego zróżnicowania. W dużej mierze wynika ono z charakteru stanowisk, jakie występują w sektorze publicznym. Generalnie wiążą się one z pracą umysłową, zazwyczaj lepiej opłacaną niż praca fizyczna. Tymczasem w sektorze prywatnym znaczący odsetek zatrudnionych para się właśnie zajęciami z tej drugiej grupy. Wystarczy dokonać porównania w podziale na rodzaje aktywności gospodarczej lub zawody, aby uzyskać odmienne wyniki. Przykładowo w â��działalności profesjonalnej, naukowej i technicznejâ� oraz â��informacji i komunikacjiâ� wynagrodzenia w sektorze prywatnym są o jedną czwartą wyższe niż w sektorze publicznym. Specjaliści i kierownicy wyższego szczebla także zarobią więcej w firmach prywatnych (średnio o kilkanaście procent). Można więc powiedzieć, że w przypadku stanowisk merytorycznych, wymagających specjalistycznej wiedzy i szerokich kompetencji płace w sektorze publicznym mogą być zbyt niskie. Z kolei w przypadku stanowisk wymagających mniejszych umiejętności są one podobne, a nawet nieco wyższe niż w sferze prywatnej.
Zgadzam się z tym w całej rozciągłości. Nie mają jednak uzasadnienia, a wręcz są fałszywe, tezy o "śmiesznie niskich" zarobkach w budżetówce.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-28, 20:01   #3007
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-28, 20:14   #3008
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No dobrze, to po prostu trzeba napisać że w Twojej branży tak jest, natomiast ogólna teza ze budżetówka płaci mniej jest nieprawdziwa.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-28, 20:35   #3009
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja tak nie mam ochoty się z nim już więcej kontaktować, że sobie nie wyobrażacie. Zrobił na mnie koszmarne wrażenie. Z drugiej strony, być może stanowisko mogłoby być lepsze od mojego obecnego - wątpię, ale może jednak tak. Pewnie powinnam się zmusić, ale na samą myśl o tym chamie robi mi się słabo. Pewnie powinnam odpowiedzieć dzisiaj, najpóźniej jutro, ale nie daję rady Jak się zmusić?
Już chcesz znów zmienić pracę? Hmm, jeśli ktoś na mnie by wywarł kiepskie wrażenie to raczej nie kontaktowałabym się, ale jeśli to tylko etap i osoba z rekrutacji to znów tak. Co zrobiłaś? Zgaduję, że się zgodziłaś na następny etap?

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;66877741]Tak, to brzmi irracjonalnie, bo być może gdybyś zaczęła się ostentacyjnie opieprzać, to ktoś by znalazł pracę dla Ciebie. Chyba nikt nie lubi patrzyć jak inni się nudzą, podczas gdy on haruje [/QUOTE]
Myślisz, że oni mają tam coś do roboty? :P

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
mizmaz, Ty to jesteś wręcz w komfortowej sytuacji. Ja nie miałam kiedyś w pracy co robić przez pół roku, ale musiałam udawać, że pracuję.
No właśnie mizmaz, naprawdę jesteś w komfortowej sytuacji w porównaniu z "udawaniem", bo Ty nie musisz udawać, a to jest dwa razy bardziej męczące i od pracy i od spokojnego nic nie robienia. Straszny stan. Tym bardziej kiedy się go doświadcza po okresie, gdzie się zawsze miało wiele pracy i nie do pojęcia było, aby można było nic nie robić. Oczywiście rozumiem, że się nudzisz i jesteś rozdrażniona, bo jest to marnowanie cennego czasu, ale nawet nie myśl o rezygnacji. Jakoś przetrzymasz do końca, a w międzyczasie wysyłaj cv. Dasz radę.
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-28, 20:40   #3010
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-28, 21:43   #3011
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Już kiedyś to na wizażu pisałem, ale powtórzę: przeciętne wynagrodzenie w sferze budżetowej jest wyższe niż w sektorze prywatnym.
Nie wiem skąd masz takie informację. Zarobki urzędników są żenującą niskie. Moja siostra pracuje w urzędzie w geodezji i zarabia słabo podobnie jak większość urzędników z nią pracujący. Jedynym plusem budżetówek jest to, że masz tę umowę o pracę a jak już ją dostaniesz na czas nieokreślony to możesz tam pracować do emerytury, bo nie wiem co trzeba by było zrobić żeby zostać wywalonym. Czasy w których "Urzędnicy zarabiali miliony pijąc kawkę" już dawno minęły...
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-28, 22:06   #3012
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Nie wiem skąd masz takie informację. Zarobki urzędników są żenującą niskie. Moja siostra pracuje w urzędzie w geodezji i zarabia słabo podobnie jak większość urzędników z nią pracujący. Jedynym plusem budżetówek jest to, że masz tę umowę o pracę a jak już ją dostaniesz na czas nieokreślony to możesz tam pracować do emerytury, bo nie wiem co trzeba by było zrobić żeby zostać wywalonym. Czasy w których "Urzędnicy zarabiali miliony pijąc kawkę" już dawno minęły...
Z GUS-u.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-28, 23:06   #3013
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Z GUS-u.
To co tam podają nijak ma się do rzeczywistości.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-29, 08:28   #3014
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Dobra , to podajcie ile zarabia najsłabiej opłacalny urzędnik na rękę. Niektórzy mają urzędasów w rodzinie, to mogą się wypowiedzieć, jeśli to żadna tajemnica.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-29, 09:52   #3015
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Sfera budżetowa to nie są tylko urzędy, ale też firmy państwowe, które zawyżają statystyki. Plus stanowiska menagerskie i dyrektorsjie.
Miał być podany przykład, bardzo proszę - w urzędzie wojewódzkim w Warszawie na stanowisku specjalisty podawali w ogłoszeniu kwotę brutto ok 2200 zł. Biorąc pod uwagę miasto i wymagania to zdecydowanie mało. Ogłoszenie było na początku tego roku.

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2016-10-29 o 09:53
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-29, 10:08   #3016
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Kraków w jednym ze swoich inspektoratów oferował 1850 brutto
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-29, 11:15   #3017
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Kraków w jednym ze swoich inspektoratów oferował 1850 brutto
Czyli najniższa krajowa. Zgadzam się, że ci wysoko postawieni urzędnicy zawyżają statystyki, ale podobnie jest w sektorze prywatny. Przecież jest wiele prac umysłowych, z dużą odpowiedzialnością, gdzie ludzie zarabiają najniższą krajową, albo i to nie, bo pracują na zleceniu. Jak słyszę, że księgowa zarabia najniższą krajową (a nie jest to żaden wyjątkowy przypadek), to naprawdę chyba lepiej pracować w budżetówce.

Już kiedyś o tym pisałam, ale się powtórzę. Mieszkam w Lublinie i tutaj praca w budżetówce albo w szkole to naprawdę jedna z najlepszych opcji (statystycznie). Zarobisz tyle samo albo trochę więcej niż w innej pracy, masz umowę o pracę, lepszą gwarancję zatrudnienia i nie musisz się tak naprawdę wykazać wielkimi kompetencjami.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-29, 12:50   #3018
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja nie wiem, jak to było. Jestem w UW, tam są działy, wydziały, itp. Ktoś z kadr porozumiewał się z dyrektorem danego działu i on stwierdzał, że do takiego, a nie innego działu - potrzebny jest stażysta. Jak się okazuje, w obecnej chwili - nie ma takiej potrzeby.

Ja nie chcę nikogo obgadywać, ale jeśli pracownik z mojego pokoju w ciągu dnia narzeka "tyle mam roboty", a ma czas siedzieć na FB (słychać dźwięk czatu), obejrzeć filmiki (słychać, nie krępuje się otwieraniem z dźwiękiem), czytać wiadomości czy wyjść na godzinę pogadać, to chyba rzeczywiście nie jest tak ciężko.

No cóż, jakoś to przetrzymam.

Jeśli chodzi o pensje w budżetówce - to nie będę konkretnie podawać kto i co. Znam wiele osób i powiem tak - przedział od 1400 do 2500. Średnio 1800 - 1900, więc szału nie ma...
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-29, 14:36   #3019
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

przypadek z rodziny znajaomych:
miasto powiatowe, urząd miasta, dzial zwiazany z gospodarka przestrzenna, 30 lat doswiadczenia, wyksztalcenie budowlane - 3200 brutto
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-30, 02:36   #3020
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Kolega pracuje w Urzędzie Miasta. Zarabia 2100 zł brutto. Pracuje tak już 4 lata a podwyżki ma prawie żadne. Bardzo poważnie rozważa przejście do sektora prywatnego. Nie tak sobie karierę wyobrażał.
Dziwię się,że dopiero teraz o zmianie myśli. Na takich warunkach i bez żadnych perspektyw to mnie już by po roku nie widzieli.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-30, 18:53   #3021
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Siostra mi opowiadała, że pracuje z kobietą, która w urzędzie pracuje już od ok. 8 lat jej pensja to uwaga... 2600 brutto Podobno, że tylko naczelnik całkiem nieźle zarabia 5000 brutto.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-31, 17:47   #3022
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Co to za bzdury o wysokich zarobkach w budżetówce, proszę was.
Z doświadczenia - najniższa krajowa, najbliższy awans za 10 lat, podwyżki w zawrotnej kwocie 100 zł brutto, szkolenia bezpłatne raz na rok, atmosfera rodem z lat PRL-u czyli każdy donosi na każdego...
Podzielam zdanie kolegi michal100, zero perspektyw i też nie tak sobie karierę wyobrażałam. Niestety rachunki same się nie opłacą a za coś trzeba żyć, chociaż też zastanawiam się nad odejściem do jakiegoś dużego korpo. Jedyny plus budżetówki to stabilna umowa i ogólnie dobre zarządzanie w przypadku spraw kadrowo-socjalnych.

Co do kompetencji - moim zdaniem trzeba coś umieć, bo zaskakujące, ale budżetówki też mają kontrole! I jak ktoś nie chce na dywanik iść do miłej pani z kontroli i tłumaczyć się przed szefem szefów to niestety musi się wykazać wiedzą i umiejętnościami.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-31, 17:57   #3023
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Co to za bzdury o wysokich zarobkach w budżetówce, proszę was.
Z doświadczenia - najniższa krajowa, najbliższy awans za 10 lat, podwyżki w zawrotnej kwocie 100 zł brutto, szkolenia bezpłatne raz na rok, atmosfera rodem z lat PRL-u czyli każdy donosi na każdego...
Podzielam zdanie kolegi michal100, zero perspektyw i też nie tak sobie karierę wyobrażałam. Niestety rachunki same się nie opłacą a za coś trzeba żyć, chociaż też zastanawiam się nad odejściem do jakiegoś dużego korpo. Jedyny plus budżetówki to stabilna umowa i ogólnie dobre zarządzanie w przypadku spraw kadrowo-socjalnych.

Co do kompetencji - moim zdaniem trzeba coś umieć, bo zaskakujące, ale budżetówki też mają kontrole! I jak ktoś nie chce na dywanik iść do miłej pani z kontroli i tłumaczyć się przed szefem szefów to niestety musi się wykazać wiedzą i umiejętnościami.
U mnie w rodzinie i wśród znajomych krążą plotki rodem z PRL, że budżetówka to kokosy i można brać kredyty na 5 domów
Ostatnio Pani X (wiek 50+) powiedziała do Pana Y, że pewnie zaraz kupuje mieszkanie, bo jak pracuje w budżetówce to na pewno kredyt mu dadzą. Kolega Y tylko przytaknął, uśmiechnął się. Chłopak ma 1600zł i jest sam... Na pewno ktoś mu da kredyt
No ale przeświadczenie jest, że super fucha, żyć nie umierać, tylko co miesiąc lecieć do Hono Lulu i kupować Szanelki.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-31, 19:55   #3024
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
U mnie w rodzinie i wśród znajomych krążą plotki rodem z PRL, że budżetówka to kokosy i można brać kredyty na 5 domów
Ostatnio Pani X (wiek 50+) powiedziała do Pana Y, że pewnie zaraz kupuje mieszkanie, bo jak pracuje w budżetówce to na pewno kredyt mu dadzą. Kolega Y tylko przytaknął, uśmiechnął się. Chłopak ma 1600zł i jest sam... Na pewno ktoś mu da kredyt
No ale przeświadczenie jest, że super fucha, żyć nie umierać, tylko co miesiąc lecieć do Hono Lulu i kupować Szanelki.
No niestety w naszym kraju nadal rządzą stereotypy. "Urzędnik nic nie robi a zarobi miliony". Szkoda tylko, że mówią to osoby, które pojęcia na temat zarobków urzędników nie mają żadnego
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-31, 21:31   #3025
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Wynagrodzenie w budżetówce na najniższych szczeblach to jest jedna wielka parodia. Pracowałem na takim stanowisku jakieś 2 lata (ok. 6 lat temu) i zarabiałem w szczytowym momencie jakieś 1550 zł netto i żeby było zabawnej to była Warszawa . Gdyby nie pomoc rodziców to normalne "zęby w ścianę". Na szczęście to od początku była praca tymczasowa. Jak tylko skończyłem studia to zwiałem stamtąd w podskokach, mimo że chcieli mnie zatrzymać awansując i dając jakieś 100 zł podwyżki. Podziękowałem .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-31, 21:57   #3026
201703061429
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 423
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Może i zarobki nie są oszałamiające ale narobić sie też nie trzeba, praca nie ucieknie, jest czas na kawke, na fejsa itd. Tak naprawdę w 4,5h idzie ogarnać obowiązki 8 godzinnego dnia pracy. Dla wielu taka praca to praca marzeń . Studiowałam Administracje i mniej wiecej w każdym urzedzie to tak wyglądało. Zresztą kilka moich koleżanek pracuje (oczywiście po znajomości) w UG i sa przerażone tym jak tam wygląda typowy dzien pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201703061429 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-31, 22:36   #3027
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez kori12 Pokaż wiadomość
Może i zarobki nie są oszałamiające ale narobić sie też nie trzeba, praca nie ucieknie, jest czas na kawke, na fejsa itd. Tak naprawdę w 4,5h idzie ogarnać obowiązki 8 godzinnego dnia pracy. Dla wielu taka praca to praca marzeń . Studiowałam Administracje i mniej wiecej w każdym urzedzie to tak wyglądało. Zresztą kilka moich koleżanek pracuje (oczywiście po znajomości) w UG i sa przerażone tym jak tam wygląda typowy dzien pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chętnie się zamienię na urzędy w takim razie
U siebie mam zapiernicz odkąd wejdę do pokoju do końca dnia, nie mam czasu na fejsika, bo, nie mam nawet internetu w komputerze Moi znajomi w innych miejscach podobnie.

Sorki, ale na serio takie uwagi są krzywdzące, bo już nie raz i nie dwa ja i inne dziewczyny pisałyśmy coś, co przeczy stereotypom. Ale nie, urzędasy nadal nic nie robią, tylko pierdzą w stołek i przekładają kartki
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-31, 23:01   #3028
201703061429
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 423
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Wiem że są krzywdzące bo ktoś musi pracować tam ale sterotypy nie wzieły sie z nikąd, nie piszę że wszedzie jest identycznie ale uwierz że z racji kierunku i praktyk mam ogólny pogląd na sytuacje jak to wygladało, może na 80 osób były 3, 4 które stwierdziły że u nich było inaczej i chwała za to że były takie miejsca. Do tego kilka moich koleżanek pracuje teraz w urzedach, przez pierwsze kilka dni były w szoku teraz się przyzwyczaiły. Myślę że aby się to zmieniło musi odejśc cały personel ktory pamięta czasy PRLu. Może wtedy coś ruszy.

Nie bierz tego tak personalnie bo jestem w stanie uwierzyc że pracujesz ciężko a nie przekładasz tylko kartki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 201703061429
Czas edycji: 2016-10-31 o 23:06
201703061429 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-31, 23:09   #3029
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Wierzę, chociaż moje doświadczenie zawodowe nie pokrywa się z tym co mówisz, niemniej wiem, że są takie osoby I nie jestem do końca pewna czy to chodzi tylko o osoby ,powiedzmy w skrócie, z pokolenia PRLu czy ogólniego podejścia do pracy i zarządzania pracownikami, bo znam też 2 młode osoby i włos mi się jeży jak wszystko mają gdzieś a później panika i odwalanie po totalnych łebkach. Eh, eh.

Spoko
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-31, 23:16   #3030
201703061429
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 423
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Najgorsze jest jednak dla mnie to że na 5 osób znajomych pracujacych w urzedach tylko 1 nie ma tej pracy po znajomości :|

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201703061429 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-07 17:04:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.