Filtry UV a makijaż - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-12-29, 23:05   #2641
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Wiecie co. Kochane jesteście Normalnie dzisiejsza afera z L upewniła mnie tylko w przekonaniu, że zawsze można na Was liczyć (a w kwestii pudrowo filtrowej to juz bankowo). Cieszę sie, że na poważnie potaktowałyście moje rozważania nad barwą L.

Zaczynam zgadzać się z poglądem, że co każda z nas widzi w tym pudełeczku, to kwestia oczekiwań i odcienia naszej cery.
Tym sposobem chyba nie będę się męczyć tylko skończę moją krótką znajomość z tym puderem


Contax super patent! Ja też tak zrobie
Uskow milo mi to slyszec, my pudernicie musimy sie trzymac razem

Uskow a jak z nasza umowa?
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-29, 23:09   #2642
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Uskow milo mi to slyszec, my pudernicie musimy sie trzymac razem

Uskow a jak z nasza umowa?
Kasiu jeśli jesteś nadal chętna to ja tym bardziej Ale szczerze powiedziawszy nie chciałabym wcisnąć Ci pudru, który wzbudził tak wiele moich zastrzeżeń. Jeśli jesteś zdecydowana, a puder Ci sie przyda skrobnij do mnie PW. Będę baaardzo wdzięczna
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 00:48   #2643
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Filtry UV a makijaż

A ja, nie mogąc spać, przyjrzałam się dokładnie próbkom podkładów przysłanych mi przez agnieskę i luuuudzie - gapię się na Avene Couvrance odcień Porcelain i nie mogę wyjść z szoku... Toć to rude jest. Chyba sobie zaaplikuję taki makijaż jutro - dla śmiechu To na pewno jest najjaśniejszy kolor w palecie?

Perfidny offtop: dor6, masz extra podpis
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 01:14   #2644
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Jestem zachwycona za to pudrem Hauschki rozswietlajacym-to jest wlasnie to,czego potrzebuje i zaluje,ze wczesniej nie skusilam sie na zakup.
Bardzo mnie to cieszy


Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Mnie G sypki nr 2 wydawał się zdecydowanie zbyt różowy, 01 mi się podoba , ale ten puder nie daje rozświetlenia, a matuje słabo, dlatego Lu bardziej mi odpowiada.
Trzeba zagadnąć Anetkę o kolory sypkich pryzm w Holandii.
O... a mnie Guerlain zmatował na długo... oczywiście położony za H jedwabnego, bo to już mój nawyk: filtr, potem H.
Rzeczywiście nic nie rozświetla, ale za to 01 mnie ładnie pobielił, tak jak lubię.

Anetkę już zagadnęłam, w wątku o Pryzmach


Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
No cóż... Podobne, jak Twoje, tzn. mój Lucidity 01 ma odcień różowy, i to wyraźny, jak dla mnie Do żółtości Translucida mu baardzo daleko. Ty jesteś biała, a ja jestem różowa, z tendencją do zaczerwienień. Dlatego dobre są dla mnie pudry zdecydowanie żółte, bo to neutralizuje to zaczerwienienie. Lucidity na nie-rózowej cerze zapewne nie wydaje się taki różowy... 01 nie jest dla mnie za ciemny, ale nie do końca jestem zadowolona z koloru Poza tym - obejrzałam sobie ten puder nader dokładnie, ponieważ pierwsze, co z nim zrobiłam, to wywaliłam pięknie całe pudełko do umywalki Wyśliznęło mi się z rąk i bęc! Wypadło sitko i wszystko ślicznie się wysypało Na szczęście umywalka była sucha, więc nie straciwszy przytomności umysłu wzięłam łyżeczkę i wsypałam puder z powrotem do pudełka... A tym, co zostało w umywalce, się umalowałam, wybierając resztki pędzlem
Bardzo zgrabna jestem, no...
To tak trochę offtopikowo, ale wam opowiem

Kiedyś wysypało mi się kilka kuleczek do umywalki (Meteorytów). Zebrałam je i z powrotem wrzuciłam do pudełeczka (jak tu marnować taki skarb ).
Umywalka była oczywiście sucha, czyściutka (TŻ się stara, hehe).

Była przy tym moja koleżanka. Jak zobaczyła, że ja wyciągam te kulki z umywalki i wrzucam do pudełka, to popatrzyła na mnie, jakbym własnie wyciągnęła w połowie zjedzony batonik ze śmietnika i go zeżarła.
No miała taką minę, że ehhh... Pytam, o co chodzi. Ona na to, że to przecież obrzydliwe i niehigieniczne: używam umywalki do różnych rzeczy, myję nad nią żeby, pluję tam, a potem wyciągam kulki.
No nic, jej sprawa co sobie myśli.
Od tej pory, za każdym razem jak się skarżę, że mnie coś wysypało, ona patrzy na mnie tak, że wiem co sobie myśli: dobrze mi tak, bo to pewnie od tych kulek wyciągniętych z umywalki


Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Ja z rozowych kulek zrobilam sobie roz

light pastel, delicate beige, sweet caramel, tender sun, soft white, fresh rose i sparkling dentelle.

Ja też, mam malutkie pudełko Meteorytów Pink Fresh, dodałam te różowe kulki tam i mam cudny róż

Zapisałam sobie wreszcie kolory pryzm, bo pytanie o to po raz kolejny (tu i tam ) może się źle dla mnie skończyć


Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Perfidny offtop: dor6, masz extra podpis
Zgadzam się
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 02:55   #2645
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość



light pastel, delicate beige, sweet caramel, tender sun, soft white, fresh rose i sparkling dentelle.
Czyli jest szansa, że w Niemczech też jest cała paleta.


Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Kasiu jeśli jesteś nadal chętna to ja tym bardziej Ale szczerze powiedziawszy nie chciałabym wcisnąć Ci pudru, który wzbudził tak wiele moich zastrzeżeń. Jeśli jesteś zdecydowana, a puder Ci sie przyda skrobnij do mnie PW. Będę baaardzo wdzięczna
Rozumiem, że chwilę mnie nie było i Lu już przehandlowane

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Bardzo mnie to cieszy




O... a mnie Guerlain zmatował na długo... oczywiście położony za H jedwabnego, bo to już mój nawyk: filtr, potem H.
Rzeczywiście nic nie rozświetla, ale za to 01 mnie ładnie pobielił, tak jak lubię.





To tak trochę offtopikowo, ale wam opowiem

Kiedyś wysypało mi się kilka kuleczek do umywalki (Meteorytów). Zebrałam je i z powrotem wrzuciłam do pudełeczka (jak tu marnować taki skarb ).
Umywalka była oczywiście sucha, czyściutka (TŻ się stara, hehe).

Była przy tym moja koleżanka. Jak zobaczyła, że ja wyciągam te kulki z umywalki i wrzucam do pudełka, to popatrzyła na mnie, jakbym własnie wyciągnęła w połowie zjedzony batonik ze śmietnika i go zeżarła.
No miała taką minę, że ehhh... Pytam, o co chodzi. Ona na to, że to przecież obrzydliwe i niehigieniczne: używam umywalki do różnych rzeczy, myję nad nią żeby, pluję tam, a potem wyciągam kulki.
No nic, jej sprawa co sobie myśli.
Od tej pory, za każdym razem jak się skarżę, że mnie coś wysypało, ona patrzy na mnie tak, że wiem co sobie myśli: dobrze mi tak, bo to pewnie od tych kulek wyciągniętych z umywalki


Margaretko - a co położone na jedwabnego H nie będzie matowe?

A kulki też bym powkładała do pudełeczka - nawet z ziemi (sama się staram o czystość podłóg).

Śmieszy mnie czasem jak to ludziska przesadzają, tu niehigieniczne to czy tamto, a pędzel do pudru prany raz na pół roku to ok.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 08:54   #2646
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Kiedyś wysypało mi się kilka kuleczek do umywalki (Meteorytów). Zebrałam je i z powrotem wrzuciłam do pudełeczka (jak tu marnować taki skarb ). ......
Ciekawe, ludzie maja rozne fobie, ale to juz przesada.
Mialam kiedys kolezanke z pracy, tez mega czyscioch, a jadla jogurty i serki homo paluchami i tu nie bala sie, ze do paszczy nanosi miliony bakterii i innych swinstw.


Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Czyli jest szansa, że w Niemczech też jest cała paleta.
Nie chce siac fermentu, ale cos mi sie kolacze po glowie, ze u Niemcow nie ma Givenchy, tak jak i Burzuja.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 09:33   #2647
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość




Nie chce siac fermentu, ale cos mi sie kolacze po glowie, ze u Niemcow nie ma Givenchy, tak jak i Burzuja.
Nic nie szkodzi - moja druga tajna broń to Wiedeń - też mężczyzna .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-30, 12:31   #2648
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Kiedyś wysypało mi się kilka kuleczek do umywalki (Meteorytów). Zebrałam je i z powrotem wrzuciłam do pudełeczka (jak tu marnować taki skarb ).
Umywalka była oczywiście sucha, czyściutka (TŻ się stara, hehe).

Była przy tym moja koleżanka. Jak zobaczyła, że ja wyciągam te kulki z umywalki i wrzucam do pudełka, to popatrzyła na mnie, jakbym własnie wyciągnęła w połowie zjedzony batonik ze śmietnika i go zeżarła.
No miała taką minę, że ehhh... Pytam, o co chodzi. Ona na to, że to przecież obrzydliwe i niehigieniczne: używam umywalki do różnych rzeczy, myję nad nią żeby, pluję tam, a potem wyciągam kulki.
No nic, jej sprawa co sobie myśli.
Od tej pory, za każdym razem jak się skarżę, że mnie coś wysypało, ona patrzy na mnie tak, że wiem co sobie myśli: dobrze mi tak, bo to pewnie od tych kulek wyciągniętych z umywalki
Ja się w wątku nie udzielam, ale na to musiałam zareagować:
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 14:28   #2649
dor6
Wtajemniczenie
 
Avatar dor6
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 134
Dot.: Filtry UV a makijaż

Rayne i Margaretka02 dziękuję za docenienie mojego podpisu, mam nadzieję, że inni też go przeczytają, a "zainteresowani" wyciągną wnioski. Oby, czego sobie i Wam życzę w nadchodzącym roku.
__________________
moja fragrantica
dor6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 14:36   #2650
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez dor6 Pokaż wiadomość
Rayne i Margaretka02 dziękuję za docenienie mojego podpisu, mam nadzieję, że inni też go przeczytają, a "zainteresowani" wyciągną wnioski. Oby, czego sobie i Wam życzę w nadchodzącym roku.
O, rzeczywiscie super podpis, wczesniej go nie zauwazylam. Ale czas zajac sie tematem. bo jak sie czyta niektore posty to, az oczy bola.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 16:50   #2651
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
O, rzeczywiscie super podpis, wczesniej go nie zauwazylam. Ale czas zajac sie tematem. bo jak sie czyta niektore posty to, az oczy bola.
Contuś, no co Ty, nie lubisz czytać o kremikach, buziach, oczkach i puderkach? Kizi mizi wizażyk
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 17:10   #2652
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Contuś, no co Ty, nie lubisz czytać o kremikach, buziach, oczkach i puderkach? Kizi mizi wizażyk
Eratus uwielbiam, szczegolnie o puderkach, filterkach, mazidelkach, duperelkach, a juz najbardziej o perfumkach i puderkach wrrrrr
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 21:04   #2653
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nie zapominaj o kwaskach i kolorkach
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 21:33   #2654
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Nie zapominaj o kwaskach i kolorkach
I zapaszkach.

Wiem, że Aga też to uwielbia.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 21:45   #2655
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Nie zapominaj o kwaskach i kolorkach
Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
I zapaszkach.
Wiem, że Aga też to uwielbia.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-31, 11:18   #2656
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Rayne, masz ten link który kiedyś Ci wklejałam? o podkładziku który cudnie działa na buziuńkę?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-31, 11:26   #2657
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Rayne, masz ten link który kiedyś Ci wklejałam? o podkładziku który cudnie działa na buziuńkę?
Wiadomo, że mam Całego linka nie dam, bo mnie ścigną za naśmiewanie... ale oto kwintesencja wypowiedzi:
"i stwierdzam, ze kolorek jest śliczny, taki bezyk delikatniutki. Naprawdę fajny podkładzik"

o buziuńce nie było
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 08:30   #2658
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witajcie w Nowym Roku!!!!!! Jak wypadły makijaże sylwestrowe??

Ja muszę w tym wątku przeprosić Lucidity! Chyba nauczyłam sie z nim obchodzić, bo efekty są coraz ładniejsze Kurcze jak on długo wytrzymuje na twarzy! Mimo, że kolor nie jest idealny, to efekt jest bardzo naturalny.
Contax miała 100% racji pisząc, iż jego stuktura powoduje całkowicie inne zacowanie na twarzy niż w przypadku innych pudrów. On nie tworzy maski. Robi swoje, ale niezauważalnie. A już go spakowałam do kartonika, no i sylwestra dałam ostatnią szansę A w Nowy Rok stosowałam już z powodzeniem

Dziewczyny a jak Palladio? Podochodziły już do Was?
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 09:41   #2659
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez dor6 Pokaż wiadomość
Rayne i Margaretka02 dziękuję za docenienie mojego podpisu, mam nadzieję, że inni też go przeczytają, a "zainteresowani" wyciągną wnioski. Oby, czego sobie i Wam życzę w nadchodzącym roku.
A mi tam wcale nie przeszkadzają niektóre zdrobnienia np. łapki, zamiast łapy, albo puderek, czy kolorek. Natomiast zdecydowanie rażą zdrobnienia typu zapaszek (kiedyś słyszałam rymowankę - spod paszek) czy perfumka zamiast perfumy.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 09:43   #2660
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Witajcie w Nowym Roku!!!!!! Jak wypadły makijaże sylwestrowe??
U mnie Sylwester był w kapciach, więc obyło się bez makijażu
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 09:45   #2661
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Jeszcze jeden podkład na filtry?

Cytat:
Napisane przez rzęsa Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że Perfect Wear Avonu też jest beztalkowy i bezmikowy. Chyba, że składniki te ukryte są pod jakimiś innymi nazwami.

Skład: Aqua, Isododecane, Butylene Glycol, Boron Nitride, Isohexadecane, Myristyl Myristate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Laurylmethicone Copolyol, Silica, Nylon-12, Polyisobutene, Butyl Acetate Acrylates Copolymer, Ethylene Mixed Copolymer, Imidazolidinyl Urea, Sodium Chloride, Tall Oil Glycerides, Methylparaben, Sodium Hexametaphosphate, Tribehenin, Polymethyl Methacrylate, Disodium EDTA, Parfum, Dimethicone, Octyldodecyl Myristate, Glyceryl Rosinate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Biosaccharide Gum-1, Lecithin, Sodium Hyaluronate, C12-15 Alkyl Benzoate, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Quaternium-15, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Beta-Carotene, Helianthus Annuus, [+/- Cl 77891, Cl 77019, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499]

Proszę znawczynie składów o odpowiedź
doczytałam w katalogu, że ten podkład ma SPF 10
czy to nie przeszkadza?
__________________
;-D

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-22 o 01:35
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 09:46   #2662
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Filtry UV a makijaż

Co do zdrobinień to raczej ich nie używam nagminnie, aczkolwiek nie mogę ich opanować mówiąć do mojej Tośki. "Idziemy na spacerek, ale wcześniej musimy ubrać sweterek, kurteczkę i rękawiczki, żeby w rączki było ciepło " Wiem, że mówiąc do dziecka nie powinno sie zdrabniać, tylko mówić normalnie, ale to jest siniejsz ode mnie i robię to podświadomie Ale z drugiej strony widząc małe odnóża mojej pociechy ciężko mi mówić o nich noga, ręka itd...
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 09:48   #2663
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
U mnie Sylwester był w kapciach, więc obyło się bez makijażu
Przynajmniej cera odpoczęła Ja w zeszłym roku też miałam "kapciowo - pościelowego sylwestra" i muszę powiedzieć, ze bardzo takie lubię
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 10:09   #2664
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Co do zdrobinień to raczej ich nie używam nagminnie, aczkolwiek nie mogę ich opanować mówiąć do mojej Tośki. "Idziemy na spacerek, ale wcześniej musimy ubrać sweterek, kurteczkę i rękawiczki, żeby w rączki było ciepło " Wiem, że mówiąc do dziecka nie powinno sie zdrabniać, tylko mówić normalnie, ale to jest siniejsz ode mnie i robię to podświadomie Ale z drugiej strony widząc małe odnóża mojej pociechy ciężko mi mówić o nich noga, ręka itd...
A tak, jeśli chodzi o małe dzieci to zdecydowanie trudno się powstrzymać od zdrobnień tego typu

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Przynajmniej cera odpoczęła Ja w zeszłym roku też miałam "kapciowo - pościelowego sylwestra" i muszę powiedzieć, ze bardzo takie lubię
Taki "kapciowo-pościelowy" Sylwester nie za często oczywiście ma swoje plusy m.in. brak kaca po całonocnej imprezie
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 11:16   #2665
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jeszcze jeden podkład na filtry?

Cytat:
Napisane przez rzęsa Pokaż wiadomość
doczytałam w katalogu, że ten podkład ma SPF 10
czy to nie przeszkadza?
Hmmmm....przyjrzyjmy się temu podkładowi.....

Skład:
Aqua
Isododecane = - składnik zmiekczający i ułatwiający rozprowadzenie kosmetyku na skórze

Butylene Glycol = humektant

Boron Nitride = jest to składnik o strukturze krystalicznej, podobnej do diametu/grafitu [chyba], charatkeryzujący się niezwykłą odpornością, uzywany w elektronice jako termoizaolator [m.in]. Dodawany do farn malarskich, aby zwiększyc ich odpornosc na ścieranie, a drobno zmielony....aby zwiększyć ich trwałość No to juz wiemy czemu podkład zawdzięcza swą "niescieralność"

Isohexadecane = Emolient. Środek wzmacniający połysk, poślizg

Myristyl Myristate = emolient

Polyglyceryl-3 Diisostearate = emulgator

Laurylmethicone Copolyol = silikon

Silica = pochodna krzemu

Nylon-12 = specjalny prszek, nadaje jedwabistości i miekkości

Laurylmethicone Copolyol = silikon, dosyć tłusty, dzieki temu produkt zyskuje "wodoodpornosc"

Butyl Acetate = rozpuszczalnik

Acrylates Copolymer, = zagęszczacz

Ethylene Mixed Copolymer = składnik regulujący lepkość substancji

Imidazolidinyl Urea = konserwant zabezpieczający przed rozwojem bakterii

Sodium Chloride = sól, tutaj chyba jako kinserwant zabezpieczający przed rozwojem drobnoustrojów

Tall Oil Glycerides = glicerydy, zmiękczacze

Methylparaben = konserwant

Sodium Hexametaphosphate = koinserwant i regulator ph

Tribehenin = funkcja odżywcza

Polymethyl Methacrylate = akryl, np. taki jak w moich tipsach

Disodium EDTA = funkcje chelatujące, wiążące

Parfum

Dimethicone = silikon

Octyldodecyl Myristate = emolient

Glyceryl Rosinate = ester, nawilżacz

Retinyl Palmitate = forma wit A - najsłabsza

Tocopheryl Acetate = wit E

dalej juz mi sie nie chce, ale to głónie konserwanty, zagęszczacze no i pigmenty

Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Biosaccharide Gum-1, Lecithin, Sodium Hyaluronate, C12-15 Alkyl Benzoate, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Quaternium-15, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Beta-Carotene, Helianthus Annuus, [+/- Cl 77891, Cl 77019, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499]


No więc teraz.....gdzie tu filtry????? W katalogu napisali stek bzdur!! A mówią, że w reklamie nie wolno kłamać!!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 12:05   #2666
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Ja muszę w tym wątku przeprosić Lucidity! Chyba nauczyłam sie z nim obchodzić, bo efekty są coraz ładniejsze Kurcze jak on długo wytrzymuje na twarzy! Mimo, że kolor nie jest idealny, to efekt jest bardzo naturalny.
Contax miała 100% racji pisząc, iż jego stuktura powoduje całkowicie inne zacowanie na twarzy niż w przypadku innych pudrów. On nie tworzy maski. Robi swoje, ale niezauważalnie. A już go spakowałam do kartonika, no i sylwestra dałam ostatnią szansę A w Nowy Rok stosowałam już z powodzeniem
No to bardzo sie ciesze, ze dolaczylas do grona entuzjastek Lucidity.

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Co do zdrobinień to raczej ich nie używam nagminnie, aczkolwiek nie mogę ich opanować mówiąć do mojej Tośki. "Idziemy na spacerek, ale wcześniej musimy ubrać sweterek, kurteczkę i rękawiczki, żeby w rączki było ciepło " Wiem, że mówiąc do dziecka nie powinno sie zdrabniać, tylko mówić normalnie, ale to jest siniejsz ode mnie i robię to podświadomie Ale z drugiej strony widząc małe odnóża mojej pociechy ciężko mi mówić o nich noga, ręka itd...
W takim przypadku uzywanie zdrobnien jest uzasadnione, choc podobno niewskazane. Ale w przypadku doroslej osoby jest to mowiac bardzo delikatnie infantylizm.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 12:44   #2667
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Jeszcze jeden podkład na filtry?

L_V - szacun
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 13:45   #2668
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mam pytanie do Was moje Drogie czy ktoras uzywala moze pudrow z Lancastera? a dokladnie tego

http://www.toly.com/products/other-p...ose-powder.asp

mam okazje go dostac w ramach wymiany i zastanawiam sie akurat z Lancastera znam tylko tusz,cienie i lakier a pudrow czy podladow niestety nie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 16:17   #2669
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Jeszcze jeden podkład na filtry?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
No więc teraz.....gdzie tu filtry????? W katalogu napisali stek bzdur!! A mówią, że w reklamie nie wolno kłamać!!!


dołączam do Twojego fanklubu!
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 19:35   #2670
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jeszcze jeden podkład na filtry?

zapewne chodzi im o filtr "naturalny" jaki daje samo przykrycie , ale i tak nei byloby to 10 SPF!!!!!!

polecam strone z surowcami , kazdy sam bedzie sobie mogl zobaczyc co ma w kosmetyku

http://www.biotechnologia.com.pl/kos...gia/36/surowce
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.