Farbowanie henną - część III - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-20, 17:59   #2701
Firsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 16
Dot.: Farbowanie henną - część III

A czy jest niebezpieczeństwo, że po orzechowym brązie włosy wyjdą tak ciemne, że będą się kojarzyć z czernią?
Jasny brąz jest bardziej złocisty czy rudawy?
Firsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 20:28   #2702
Kyou
Raczkowanie
 
Avatar Kyou
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 97
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Firsa Pokaż wiadomość
A czy jest niebezpieczeństwo, że po orzechowym brązie włosy wyjdą tak ciemne, że będą się kojarzyć z czernią?
Jasny brąz jest bardziej złocisty czy rudawy?
W niedzielę farbowałam henną z amlą, moje jasno brązowo bląd włosy wyszły miejscami pomarańczowe jak marchewki, nie podobało mi się to za bardzo, dlatego kupiłam khadi jasny brąz i dziś położyłam na tą moją marchewkę. przytrzymałam długo co prawda (2h) i zalałam czarną herbatą proszek. Teraz mam włosy bardzo ciemne, tak przynajmniej wyglądają w sztucznym świetle, kolor jest boski, chciałam co prawda trochę cieplejszy odcień ale ten też mi się podoba. może wyszły takie ciemne, przez to, że były pare dni temu henna farbowane, nie wiem. no i na "odrostach" (po farbie chemicznej) sa zdecydowanie jaśniejsze (mam naturalny ciemny bląd)
Kyou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 21:35   #2703
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Firsa Pokaż wiadomość
A czy jest niebezpieczeństwo, że po orzechowym brązie włosy wyjdą tak ciemne, że będą się kojarzyć z czernią?
Jasny brąz jest bardziej złocisty czy rudawy?
wszystkie są wg mnie trochę rudawe. Ja bym dodała do jasnego brązu kasję z tym że najpierw kasja musi trochę odstać żeby puściła barwnik a przed samym nałożeniem rozmieszała jasny brąz i zmieszała razem.
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 22:45   #2704
Firsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 16
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
wszystkie są wg mnie trochę rudawe. Ja bym dodała do jasnego brązu kasję z tym że najpierw kasja musi trochę odstać żeby puściła barwnik a przed samym nałożeniem rozmieszała jasny brąz i zmieszała razem.
Dzięki, chyba tak zrobię, bo ta opcja wydaje się być najbezpieczniejsza na pierwsze hennowanie :P
Ale jeśli ktoś jeszcze ma pomysł co by tu wykombinować, to czekam

A ktoś wie, czy Khadi można dorwać stacjonarnie w Poznaniu?
Firsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 08:18   #2705
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Firsa Pokaż wiadomość

A ktoś wie, czy Khadi można dorwać stacjonarnie w Poznaniu?
W eurokosie na św. Marcinie i jeszcze jest taki mały sklepik w pasażu Apollo na Ratajczaka z kosmetykami naturalnymi Cenowo wypadają podobnie.

Hej dziewczyny jak ktoś zna jeszcze jakieś to napiszcie, może się przydać na przyszłość!

Edytowane przez gusia825
Czas edycji: 2013-03-21 o 08:21
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 08:47   #2706
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez annie_666 Pokaż wiadomość
Noo właśnie chciałabym wiedzieć w jakim stopniu będzie szkodliwa ;p w sensie, czy wzmoży to wypadanie włosów, przesuszy je etc..
Tu niestety nie pomoge. Nie powinna zniszczyc bardziej niz czysta chemiczna farba raczej.

Nie wiem jaki masz kolor wlosow ale jesli ciemne to wez pod uwage, ze efekt moze byc mniej widoczny bo nie rozjasnia to wlosow jakie masz

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
wszystkie są wg mnie trochę rudawe. Ja bym dodała do jasnego brązu kasję z tym że najpierw kasja musi trochę odstać żeby puściła barwnik a przed samym nałożeniem rozmieszała jasny brąz i zmieszała razem.
Nie jest to zly pomysl, choc tez mi sie wydaje, ze nie ma tu co liczyc na chlodny braz wtedy. Raczej na pewno wyjdzie cieply. Jasny braz jest w zalozeniu juz cieply, a kasja go jeszcze dodatkowo "ozloci".

Ze mnie zaden znawca ale jesli to wyjdzie za jasne/za cieple to nastepnym razem mozesz sprobowac z orzechowym brazem + kasja + ew. czesc jasnego brazu.

Ogolnie lepiej zaczac od jasniejszych bo w ciemniejsze zawsze mozna potem przy nastepnym podejsciu pojsc, a w druga strone juz nie
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 08:48   #2707
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Firsa Pokaż wiadomość
A czy jest niebezpieczeństwo, że po orzechowym brązie włosy wyjdą tak ciemne, że będą się kojarzyć z czernią?
Jasny brąz jest bardziej złocisty czy rudawy?
Cytat:
Napisane przez Firsa Pokaż wiadomość
Dzięki, chyba tak zrobię, bo ta opcja wydaje się być najbezpieczniejsza na pierwsze hennowanie :P
Ale jeśli ktoś jeszcze ma pomysł co by tu wykombinować, to czekam

A ktoś wie, czy Khadi można dorwać stacjonarnie w Poznaniu?
Mojej siostrze na jakiś nierówny rudy (rudy przy głowie i wiśniowe na długości - efekt mieszania szamponów koloryzujących ) nałożyłam jasny brąz. Tu masz efekt:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2446

Nie wiem jakie masz teraz włosy, ale farbując henną ciężko nie uzyskać efektu przyciemnienia A jednocześnie jasny brąz na rude dał dalej rude Aby uzyskać brązowe trzeba działać zatem indygo a działanie indygo kończy się tak czy siak przyciemnieniem.

Ale na bank nie uzyskasz efektu czerni jasnym brązem. Byłoby to dziwne
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 09:46   #2708
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

No ale siłą rzeczy, żeby z popielatych włosów ze zdjęcia Firsy zrobić sensowny brąz to troch przyciemnić je trzeba...bo inaczej to braz nie bedzie

Firsy ma o tyle dobrze, ze nie ma rudego podkladu jak Twoja siostra...wiec powinno byc latwiej

Ja bym zaczela od najjasniej brazowej khadi, a potem ew. ciemniejsze...
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 10:06   #2709
Kyou
Raczkowanie
 
Avatar Kyou
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 97
Dot.: Farbowanie henną - część III

efekt mojego wczorajszego farbowania jasnym brązem khadi nie jest to jakoś równomiernie pokryte, i wyszły bardzo ciemne, końcówki szczególnie, ale kolor dużo lepsz niz po ostatnim farbowaniu henną z amlą. chciałabym go następnym razem jeszcze trochę przycieplić, macie jakieś pkmysły? może za dużo amli było w tej mieszance dlatego nie wyszły takie ciepłe?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nowykolor.jpg (27,1 KB, 41 załadowań)
Kyou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 10:12   #2710
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
No ale siłą rzeczy, żeby z popielatych włosów ze zdjęcia Firsy zrobić sensowny brąz to troch przyciemnić je trzeba...bo inaczej to braz nie bedzie

Firsy ma o tyle dobrze, ze nie ma rudego podkladu jak Twoja siostra...wiec powinno byc latwiej

Ja bym zaczela od najjasniej brazowej khadi, a potem ew. ciemniejsze...
Zakręciłam się i już nie wiem o które zdjęcie chodzi jeśli nie ma rudych to problemu na bank nie będzie. Pół khadi i pół cassi powinno zrobić robotę.
Cytat:
Napisane przez Kyou Pokaż wiadomość
efekt mojego wczorajszego farbowania jasnym brązem khadi nie jest to jakoś równomiernie pokryte, i wyszły bardzo ciemne, końcówki szczególnie, ale kolor dużo lepsz niz po ostatnim farbowaniu henną z amlą. chciałabym go następnym razem jeszcze trochę przycieplić, macie jakieś pkmysły? może za dużo amli było w tej mieszance dlatego nie wyszły takie ciepłe?
Jak chcesz przycieplić chyba w ogóle nie dodawałabym amli, ale może rozrobiła jasny brąz i zostawiła go na noc w ciepłym miejscu?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 10:18   #2711
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Zakręciłam się i już nie wiem o które zdjęcie chodzi jeśli nie ma rudych to problemu na bank nie będzie. Pół khadi i pół cassi powinno zrobić robotę.
Tutaj są zdjęcia Firsy https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2700

Mnie się wydaje, że i sam jasny braz moglby byc dobra opcja bez ocieplania go cassia
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 10:21   #2712
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Tutaj są zdjęcia Firsy https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2700

Mnie się wydaje, że i sam jasny braz moglby byc dobra opcja bez ocieplania go cassia
Możliwe. Wg mnie cassia nie robi nic na brunetkach Ja ją dodaje do mieszanek aby po prostu zmniejszyć ilość indygo/henny w mieszance.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 10:30   #2713
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

ale przeciez ona tak naprawde ilosci indygo/henny nie zmniejsza

tyle ile jej tam jest bez cassi tyle jest i z kasia...chyba, ze stosujesz jako "wypelniacz" i po prostu dajesz wtedy mniej np. henny jasny braz
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 11:56   #2714
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
ale przeciez ona tak naprawde ilosci indygo/henny nie zmniejsza

tyle ile jej tam jest bez cassi tyle jest i z kasia...chyba, ze stosujesz jako "wypelniacz" i po prostu dajesz wtedy mniej np. henny jasny braz
Brałam pół opakowania khadi jasny brąz i pół cassi Także dokładnie o tę drugą opcję mi chodziło. Pojmuje, że wtedy jest mniejsze pole rażenia khadi a cassia ewentualnie daje jakiś pobłysk złoty i odżywienie.
Dzisiaj biorę siebie pod lupę.
Co myślicie o mieszance:

3 łyżki henny, 5 łyżek amli, 10 łyżek indygo i 2 neem?
Chce uzyskać ciemny, chłodny brąz.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 12:29   #2715
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Możliwe. Wg mnie cassia nie robi nic na brunetkach Ja ją dodaje do mieszanek aby po prostu zmniejszyć ilość indygo/henny w mieszance.
Może zamiast kasji neem?

Będę niedługo zamawiać kasję Liczę na złoty połysk. Rozrobię z wywarem rumiankowym i miodem, odstawie na 5h i potrzymam dłużej niż 2h.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 12:36   #2716
juliagd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 44
Dot.: Farbowanie henną - część III

earthpace"Dzisiaj biorę siebie pod lupę.
Co myślicie o mieszance:

3 łyżki henny, 5 łyżek amli, 10 łyżek indygo i 2 neem?
Chce uzyskać ciemny, chłodny brąz."[/QUOTE]


A mogłabyś pokazać obecne zdjęcie swoich włosów?
Ja również kombinuję z proporcjami i zastanawiam się,czego użyć ,aby otrzymać prawdziwy brąz bez poświaty czerwieni/rudości?Czy za pomocą henna+amla+indygo jest to możliwe?Nie chciałabym wracać do farb chemicznych L
Wcześniej farbowałam khadi ciemny brąz,potem orzechowy.Kolejna próba mieszanka:henna50g+amla50 g i ostatnia henna50+amla50+indygo20g.
Moje włosy w zależności od światła wyglądają tak:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0530.jpg (51,6 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0594_BURST002_COVER.jpg (68,1 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0592.jpg (44,7 KB, 31 załadowań)

Edytowane przez juliagd
Czas edycji: 2013-03-21 o 12:42
juliagd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 12:41   #2717
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Może zamiast kasji neem?
Też mi się to pomyślało... że neem dobry jest też dla skóry głowy, a nie ma żadnego efektu kolorystycznego.

Inna sprawa, że jak masz w sumie raptem 50g brązu to ogólnie masz mniej henny/indygo niż 50g. W samej mieszance już jest bodajże neem i inne takie. Musiałabym zerknąć na skład.

Wiadomo, że wszystko zależy od włosów i preferencji. Jak komuś zależy na dobrym kryciu i ma długie włosy to może być trochę mało tych koloryzujacych substancji na dobre i trwałe zafarbowanie

Szczególnie to pierwsze bo potem to wiadomo, że można już nieco mniej bo jakaś "baza" już jest.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez juliagd Pokaż wiadomość
zastanawiam się,czego użyć ,aby otrzymać prawdziwy brąz bez poświaty czerwieni/rudości
No na zdjeciach to wyglada, ze mniej wiecej to masz...przynajmniej na moim monitorze

A to twoj kolor czy wlasnie jakas chemiczna?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 12:43   #2718
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Też mi się to pomyślało... że neem dobry jest też dla skóry głowy, a nie ma żadnego efektu kolorystycznego.

Inna sprawa, że jak masz w sumie raptem 50g brązu to ogólnie masz mniej henny/indygo niż 50g. W samej mieszance już jest bodajże neem i inne takie. Musiałabym zerknąć na skład.

Wiadomo, że wszystko zależy od włosów i preferencji. Jak komuś zależy na dobrym kryciu i ma długie włosy to może być trochę mało tych koloryzujacych substancji na dobre i trwałe zafarbowanie

Szczególnie to pierwsze bo potem to wiadomo, że można już nieco mniej bo jakaś "baza" już jest.

Dałam na moje trzecie hennowanie pół na pół neem i henny. Kolor wyszedł bardzo intensywny. Henna BAQ odstawiona na równo 10h [tyle powinna stać wg hennayi]

Ale wiadomo, farbujesz na czarno, więc to też inaczej.
W każdym bądź razie neem zamiast kasji nie wpłynie na kolor [znaczy, nie ociepli]
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 12:47   #2719
juliagd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 44
Dot.: Farbowanie henną - część III

To mieszanka polecona przez hennaya:henna+amla 1:1 i kolejny etap(bo siwki zbuntowane bardzo są) henna50g+amla50g+indygo20 g
W promieniach słońca wpadają bardziej w tonację od góry kasztan,końce włosów wisnia

Edytowane przez juliagd
Czas edycji: 2013-03-21 o 12:52
juliagd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 12:56   #2720
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez juliagd Pokaż wiadomość
[I]

A mogłabyś pokazać obecne zdjęcie swoich włosów?
Ja również kombinuję z proporcjami i zastanawiam się,czego użyć ,aby otrzymać prawdziwy brąz bez poświaty czerwieni/rudości?Czy za pomocą henna+amla+indygo jest to możliwe?Nie chciałabym wracać do farb chemicznych L
Wcześniej farbowałam khadi ciemny brąz,potem orzechowy.Kolejna próba mieszanka:henna50g+amla50 g i ostatnia henna50+amla50+indygo20g.
Moje włosy w zależności od światła wyglądają tak:
Wysyłam Ci foty z dzisiaj. Zrobione komórka :/ Ostatnio farbowałam ok 16 stycznia. Kolor mi się już wypłukał na czekoladowy. Wydaje mi się, że henną takiego ładnego, matowego brązu jak Ty masz nie uzyskasz. Albo ja już mam obsesje i ciągle widzę ciepły kolor a jest ciemny i chłodny

p.s. zdjęcie ze śniegiem w 1 dzień wiosny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1671.jpg (96,4 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1675.jpg (85,2 KB, 30 załadowań)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2013-03-21 o 13:00
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 13:52   #2721
juliagd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 44
Dot.: Farbowanie henną - część III

[QUOTE=earthpace;39899704]Wysyłam Ci foty z dzisiaj. Zrobione komórka :/ Ostatnio farbowałam ok 16 stycznia. Kolor mi się już wypłukał na czekoladowy. Wydaje mi się, że henną takiego ładnego, matowego brązu jak Ty masz nie uzyskasz. Albo ja już mam obsesje i ciągle widzę ciepły kolor a jest ciemny i chłodny

Moim zdaniem Twój obecny kolor jest właśnie chłodny i ciemny.Podobny do mojego poprzedniego(ciemny brąz khadi,a potem orzechowy),co przedstawia zdjęcie.
Nie wiem,jak Twoje włosy,ale moje w słońcu wyglądały na wiśnię pomieszaną z bakłażanem. Postanowiłam pójść w odwrotną stonę i wykonałam mieszankę henna+amla+mniejsza ilość indygo.Włosy wpadają teraz bardziej w ton kasztanu.
Nie jest to efekt docelowy,bo marzy mi się właśnie matowy brąz(co swietnie określiłaś) .
Problem w tym,że pojęcia nie mam,jak go uzyskać ?!
A Ty chciałabyś mieć ciemniejszy i zmniejszy kolor?Coś w odcieniu gorzkiej czekolady?Czym wcześniej farbowałaś?
Śnieg-brrr!!!Niech już od nas ucieka J
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0462.jpg (94,1 KB, 29 załadowań)

Edytowane przez juliagd
Czas edycji: 2013-03-21 o 14:04
juliagd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 14:12   #2722
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Tyle dobrości, że mi się udało pozbyć rudych, wiśniowych i jakichkolwiek poświat Włosy wypłukują mi się na ciepłą czekoladę zaś po hennowaniu są w kolorze kawy (zdjęcie dorzucam po hennie ze stycznia, acz beznadziejnej jakości)
Dotąd hennowałam khadi ciemny brąz i dodawałam do tej mieszanki łyżkę amli i 2 łyżki indygo. Teraz staram się wymyślić swoją mieszankę Wymyśliłam to co napisałam powyżej, ale rozumiem, że nikt nie eksperymentuje w tej sferze?

Matowy brąz - może wykonaj podobną mieszankę, ale zwiększ w niej ilość indygo i amli? Indygo matowi. Amla ochładza.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1078.jpg (51,5 KB, 31 załadowań)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2013-03-21 o 14:19
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 14:57   #2723
juliagd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 44
Unhappy Dot.: Farbowanie henną - część III

Śliczny ten kolor .I co ważne bez niechcianych refleksów J
Może spróbuj skontaktować się z hennaya , świetnie zna się na na „mieszaniu” i potrafi trafnie doradzić.
Dzięki,tak właśnie zamierzam zrobić:dodać więcej amli i indygo.
Z tym,że mój problem jest bardziej złożony,bo siwki nie chcą zbytnio współpracować
juliagd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 16:29   #2724
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez juliagd Pokaż wiadomość
Śliczny ten kolor .I co ważne bez niechcianych refleksów J
Może spróbuj skontaktować się z hennaya , świetnie zna się na na „mieszaniu” i potrafi trafnie doradzić.
Dzięki,tak właśnie zamierzam zrobić:dodać więcej amli i indygo.
Z tym,że mój problem jest bardziej złożony,bo siwki nie chcą zbytnio współpracować
Może spróbuj dodać trochę soli i użyć wody demineraluzowanej, nie zalewaj mieszanki gorąca woda, ale letnia. Wg mnie super ważne jest dobre wymycie włosów SlS i odstawienie olejowania na tydzień przed i po.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 20:04   #2725
Firsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 16
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziękuję za wasze podpowiedzi
Ostatecznie chyba spróbuję jasnego brązu bez żadnych dodatków, a jak zobaczę, że to nie to, to następnym razem sięgnę po ciemniejsze kolory.
W środę wieczorem przeprowadzę pierwszą próbę i na pewno pochwalę się efektem Jeśli jednak wyjdzie rudawo, to przynajmniej zaspokoję swoją ciekawość jak wyglądałabym w takim odcieniu

Mam jeszcze jedno pytanie. Podobno nie powinno się używać odżywek przez 2-3 dni po hennie, a jednak natknęłam się gdzieś na pomysł, żeby przed nałożeniem henny dodać do mieszanki odrobinę odżywki/maski w celu zniwelowania przesuszenia.
Moje włosy są cienkie i delikatne, suche i niesforne, więc jestem niemal pewna, że będę miała szopę po zmyciu henny. Chętnie dodałabym łyżkę maski Biovax do włosów suchych lub trochę d-pantenolu... dobry/zły pomysł?

Wizja grubszych i dociążonych włosów kusi mnie nawet bardziej niż kolor
Firsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 20:13   #2726
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Firsa Pokaż wiadomość
Dziękuję za wasze podpowiedzi
Ostatecznie chyba spróbuję jasnego brązu bez żadnych dodatków, a jak zobaczę, że to nie to, to następnym razem sięgnę po ciemniejsze kolory.
W środę wieczorem przeprowadzę pierwszą próbę i na pewno pochwalę się efektem Jeśli jednak wyjdzie rudawo, to przynajmniej zaspokoję swoją ciekawość jak wyglądałabym w takim odcieniu

Mam jeszcze jedno pytanie. Podobno nie powinno się używać odżywek przez 2-3 dni po hennie, a jednak natknęłam się gdzieś na pomysł, żeby przed nałożeniem henny dodać do mieszanki odrobinę odżywki/maski w celu zniwelowania przesuszenia.
Moje włosy są cienkie i delikatne, suche i niesforne, więc jestem niemal pewna, że będę miała szopę po zmyciu henny. Chętnie dodałabym łyżkę maski Biovax do włosów suchych lub trochę d-pantenolu... dobry/zły pomysł?

Wizja grubszych i dociążonych włosów kusi mnie nawet bardziej niż kolor
ja co któreś hennowanie dodaję do henny odżywki ale wtedy trzymam ją trochę dłużej na włosach
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 20:37   #2727
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Farbowanie henną - część III

Kto jeszcze lubi dodawać kurkumę do henny?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 21:39   #2728
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny, a żel lniany na godzinkę jako "maska" zablokuje rozwijanie się koloru henny?
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 23:16   #2729
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Farbowanie henną - część III

zdecydowanie tak.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 23:19   #2730
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Farbowanie henną - część III

zdecydowanie, zadnych silikonow i olejkow prze hennowaniem
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:23.