Studiować filologię angielską... - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-13, 13:33   #2431
madeleine1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość

Co do FCE, to już od dwóch lat uczę się z książek przygotowujących do zdania tego egzaminu, ale tak się po prostu zastanawiam, czy nie lepiej zaczekać i zdać sobie CAE, czy może nic nie zdawać, tylko zająć się maturą?
Właśnie, co do matury - wiem, jestem przewrażliwiona - do czego powinnam się najbardziej przyłożyć? Chodzi mi o to, co najważniejsze muszę wiedzieć, bo w zasadzie umiem wszystko po trochu, a może przydałoby się coś udoskonalić... Jeśli ktokolwiek zrozumie coś z mojej wypowiedzi
Dziękuję za odpowiedź
Jak już to poczekaj i zdawaj CAE albo nic A co do matury jeszcze masz trochę czasu, więc się tak nie przejmuj narazie. Jeśli masz taką możliwość wybierz profil w liceum z rozszerzonym angielskim, bo jest różnica między np. 5-6 godzinami lekcyjnymi angielskiego a 2. A jeżeli już teraz chcesz się przyłożyć, rób dużo testów, czytania, słuchania, tych części ze struktur gramatyczno-leksykalnych, no i z tego słówka Jeszcze masz duuużo czasu.

Ja na filologię dopiero zdecydowałam się w połowie drugiej klasy liceum, ale dla chcącego nic trudnego i oto jestem już na drugim roku wymarzonych studiów
madeleine1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 17:04   #2432
MadameBovary
Raczkowanie
 
Avatar MadameBovary
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 355
Dot.: Studiować filologię angielską...

Dziewczyny, w czwartek mam egzamin wstępny na studia drugiego stopnia. Mam podane listy pytań z rożnych dziedzin. No i natrafiłam na jedno z językoznawstwa "The methods of analysing semantic development of words". I nijak nie wiem jak je ugryźć Myślałam aby wspomnieć o onomazjologii i analizie diachronicznej. Tylko to troche mało macie jeszcze jakieś pomysły??
__________________
64/88 https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=335375

"Jak dalece jesteśmy wszyscy naznaczeni piętnem pani Bovary?Jak głęboko ów bowaryzm,owo marzenie o lepszym życiu,o romantycznej miłości tkwi w naszych duszach?Jak mocno popycha nas ku ruinie obecnego życia w imię ułudnych nadziei?"
MadameBovary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 16:27   #2433
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Studiować filologię angielską...

Tak tytułem wstępu - nie studiuję filologii angielskiej i nie mam zamiaru, chciałam Was tylko o coś zapytać

Wszyscy mówią tylko FCE, CAE, CPE, a ja chciałam zapytać o inne certyfikaty. Myślę o zrobieniu certyfikatu dla własnej satysfakcji, ale też miło by było, jakby pracodawca wiedział co to za certyfikat i na jakim poziomie może się spodziewać mojej znajomości języka. Co myślicie o certyfikatach TELC Ogólnie mówiąc, jaki certyfikat WARTO mieć?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 13:03   #2434
kurczak31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 183
Dot.: Studiować filologię angielską...

Przeszukałam ten wątek, ale nie znalazłam niczego o szkole, która mnie interesuje. Czy są tu jakieś studentki filologii z Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie? Jeśli tak, to jak tam wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Na stronie napisali, że rekrutacja opiera się na kolejności zgłoszeń, ale czy to możliwe, że po tej rozmowie mogę być niezakwalifikowana czy to tylko sprawdzenie moich umiejętności językowych? Rozmowy przeprowadzają tylko z tymi kandydatami, którzy nie mają certyfikatów, więc może chodzi o ustalenie w miarę jednolitego poziomu studiów? I jakich pytań mogę się spodziewać? Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
__________________
"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest."
Jonathan Carroll
kurczak31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 07:42   #2435
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

aaa nie wiem którą specjalizację mam wybrać jako I, mam totalny mętlik w głowie
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 13:19   #2436
margot1991
Wtajemniczenie
 
Avatar margot1991
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: miami
Wiadomości: 2 852
Dot.: Studiować filologię angielską...

A mnie zastanawia czy studia z filologi ang oferują potem specjalizację np z kierunku media/reklama .

Jeśli tak to jakie konkretnie uczelnie to oferują ?
margot1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 15:59   #2437
Betka1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 13
Dot.: Studiować filologię angielską...

WitamOd października będę studentką UP w Krakowie na kierunku filologia angielska.Co sądzcie, Drogie Anglistki o tej uczelni? Jest tutaj może jakaś moja przyszła koleżanka/ kolega z roku?
Betka1111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 16:15   #2438
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez margot1991 Pokaż wiadomość
A mnie zastanawia czy studia z filologi ang oferują potem specjalizację np z kierunku media/reklama .

Jeśli tak to jakie konkretnie uczelnie to oferują ?
Ja jestem już właściwie po specjalizacji - Film, Teatr, Media na UŁ
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 17:12   #2439
gosia1351
Raczkowanie
 
Avatar gosia1351
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 114
GG do gosia1351 Send a message via Skype™ to gosia1351
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Betka1111 Pokaż wiadomość
WitamOd października będę studentką UP w Krakowie na kierunku filologia angielska.Co sądzcie, Drogie Anglistki o tej uczelni? Jest tutaj może jakaś moja przyszła koleżanka/ kolega z roku?
Hej a możesz powiedzieć ile mialas procent z matury? Pytam z ciekawosci żeby zorientować się w progu punktowym na UP.
__________________
RAZEM od 16.08.2004
Zaręczyny w 23. urodziny 18.02.2013
Nasz ślub 16.08.2014

Filologia angielska ;]
gosia1351 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 10:02   #2440
Kate_Austen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Studiować filologię angielską...

Witam wszystkich. Nie jestem jeszce zdecydowana na filologię, jak znajde chwile czasu chce przekopac ten wątek ale na wstepie chciałam uzyskac kilka ekspresowych informacji.
Jest ktos tutaj, kto powiedziałby o tym kierunku w uczelniach w woj. lubelskim?
Na penwo mile widziane są certyfiaty z angielskiego, ale czy są one koniecznoscią?
I jak jest ze znajomoscią kultury krajów anglosaskich, wyczytałam ze na rozmowie kwalifikacyjnej jest z tego 'odpytywanie'. ak narazie moja wiedza w tym temacie jest znikoma. SDkonczyłam 1 klase liceum na profilu humanistycznym, mam ogromne chęci rozwijac sie wlasnie w tym kierunku, ale slabe podstawy.
Pozdraawiam!
Kate_Austen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 10:16   #2441
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Kate_Austen Pokaż wiadomość
wyczytałam ze na rozmowie kwalifikacyjnej
A na których uczelniach oferujących filologię angielską w woj. lubelskim są rozmowy kwalifikacyjne? Na UMCSie i KULu, o ile mi wiadomo, decyduje wynik z matury, a na WSSP - kolejność zgłoszeń.

Na certyfikaty nikt nie patrzy bo liczy się to jak napiszesz maturę.

Napisz co konkretnie chcesz wiedzieć o lubelskich filologiach.
gramma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 12:00   #2442
margot1991
Wtajemniczenie
 
Avatar margot1991
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: miami
Wiadomości: 2 852
Dot.: Studiować filologię angielską...

Szukam w necie Szkoły Państwowej, z możliwością studiowania zaocznie konkretnie w Warszawie oczywiście filologi ang, ale nie mogę nic znaleźć. Ogólnie chodzi mi o taką żeby zaocznie nic nie płacić za studia, z tego co wiem oferują to tylko Szkoły Państwowe.

Może któraś wizażanka mogła by mi coś polecić, hm ?

Edytowane przez margot1991
Czas edycji: 2009-07-21 o 12:01
margot1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 12:20   #2443
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez margot1991 Pokaż wiadomość
Szukam w necie Szkoły Państwowej, z możliwością studiowania zaocznie konkretnie w Warszawie oczywiście filologi ang, ale nie mogę nic znaleźć. Ogólnie chodzi mi o taką żeby zaocznie nic nie płacić za studia, z tego co wiem oferują to tylko Szkoły Państwowe.

Może któraś wizażanka mogła by mi coś polecić, hm ?
zaocznie i NIE placic? ;> pierwsze slysze, ale moze nie jestem na czasie...
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 12:33   #2444
unrepeatable
Zakorzenienie
 
Avatar unrepeatable
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: London
Wiadomości: 4 256
Dot.: Studiować filologię angielską...

ja sie dostalam na UAM na filologie i jeszcze na matematyke i nieiwem co wybrac;/
__________________
Follow your dreams honey...


http://www.fashiolista.com/style/unrepeatable/

http://instagram.com/gosiaduma



unrepeatable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 12:34   #2445
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Studiować filologię angielską...

Wszystko zależy od tego co lubisz i czym chciałabyś się zajmować w przyszłości.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 12:36   #2446
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez unrepeatable Pokaż wiadomość
ja sie dostalam na UAM na filologie i jeszcze na matematyke i nieiwem co wybrac;/
matematyka jest zdecydowanie bardziej przyszłościowa, a angielskiego mozesz się i tak uczyc np robiąc certyfikaty itp
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 12:48   #2447
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Goshia Pokaż wiadomość
matematyka jest zdecydowanie bardziej przyszłościowa, a angielskiego mozesz się i tak uczyc np robiąc certyfikaty itp
ale bzdurne twierdzenie na anglistyce po pierwsze nie uczysz sie jezyka, przychodzisz tam juz z duza jego znajomoscia. po drugie, oba kierunku gwarantuja dobra przyszlosc. wszystko zalezy od tego, co sie z tym pozniej zrobi.
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 13:09   #2448
kurczak31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 183
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez margot1991 Pokaż wiadomość
Szukam w necie Szkoły Państwowej, z możliwością studiowania zaocznie konkretnie w Warszawie oczywiście filologi ang, ale nie mogę nic znaleźć. Ogólnie chodzi mi o taką żeby zaocznie nic nie płacić za studia, z tego co wiem oferują to tylko Szkoły Państwowe.

Może któraś wizażanka mogła by mi coś polecić, hm ?
Na uczelniach państwowych bezpłatnie można studiować TYLKO w trybie dziennym. Studia wiczorowe i zaoczne są płatne również na uczelniach państwowych. Jedyną szkołą państwową w Wawie, która oferuje anglistykę jest UW. Poza tym znajdziesz całe mnóstwo prywatnych instytucji. Wejdź np. na www.perpsektywy.pl gdzie jest wyszukiwarka kierunków i uczelni z podziałem na państwowe i prywatne.
__________________
"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest."
Jonathan Carroll
kurczak31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 14:04   #2449
Kate_Austen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Studiować filologię angielską...

@ gramma, faktycznie, z roztargnienia spojrzałam nie na to co trzeba i już mi się ak utarło w głowie. Sama jeszce nie jestem pewna co chce wiedziec, bo ten pomysł zrodził mi się kilka dni temu, jak się zastanawiałam co moge robic po tym profilu w LO.
Obawiam, się po prostu ze nie dam rady, bo mam 3 godzinny angielskiego tygodniowo w szkole przy czym profile anglistyczne mają te 5-6 intensywnej nauki. Nie uczeszczam tez na zadne korepetycje. Ale zawsze jakos ciągnęło mnie w strone lingwistyki. Własnie wynik z matury, ale na chwile obecną nie sądze ze byłabym w stanie zdac dobrze rozszerzoną o ile do takiej bym podeszła. PRzejrze ten temat i jak bede miała jakies pytanie dowiem się dokladniej, bo nie chce wałkowac w kólko czegoś co mogło juz byc.
A Ty gdzie studiowałas/studiujesz filologię?
Kate_Austen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 15:27   #2450
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez margot1991 Pokaż wiadomość
Szukam w necie Szkoły Państwowej, z możliwością studiowania zaocznie konkretnie w Warszawie oczywiście filologi ang, ale nie mogę nic znaleźć. Ogólnie chodzi mi o taką żeby zaocznie nic nie płacić za studia, z tego co wiem oferują to tylko Szkoły Państwowe.

Może któraś wizażanka mogła by mi coś polecić, hm ?

Tak studia dzienne, za wszystkie inne musisz płacić.

Cytat:
Napisane przez Goshia Pokaż wiadomość
matematyka jest zdecydowanie bardziej przyszłościowa, a angielskiego mozesz się i tak uczyc np robiąc certyfikaty itp
A liczyć się możesz nauczyć przez obsługę kalkulatora. Teraz te z różnymi funkcjami już naprawdę robią wszystko.

I nie pisz głupot, jak nie wiesz, o co chodzi w studiowaniu filologi.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 15:44   #2451
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Studiować filologię angielską...

Ja jestem po UMCSie.

Jeśli masz mało godzin angielskiego, powiedz swojej nauczycielce żeby zadawała Ci dodatkową pracę domową, zacznij chodzić na kółko z angielskiego, kup sobie dobre repetytorium gramatyczno-leksykalne do matury. Oczywiście to samo możesz zrobić biorąc korepetycje.
gramma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 16:09   #2452
Betka1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 13
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez gosia1351 Pokaż wiadomość
Hej a możesz powiedzieć ile mialas procent z matury? Pytam z ciekawosci żeby zorientować się w progu punktowym na UP.
94% z rozszerzonego angielskiego...Przyjmowal i chyba od 91
Betka1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 17:40   #2453
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Studiować filologię angielską...

Teraz mogę już bardziej oficjalnie do Was dołączyć
Od października zaczynam tłumaczenia specjalistyczne. To nie do końca filologia angielska, ale angielski jest moim językiem głównym

Przyjmiecie mnie do swego grona??
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 19:59   #2454
Kate_Austen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Studiować filologię angielską...

O A do jakiego lo chodziłaś i na jakim profilu?Mozesz mi pokrotce opisac o ile bedzie ci się chciało, jak tam było, czy ciężko.

No z tą dodatkową pracą od nauczyciela to jest duzy problem . bo nie dosc ze jej się nie bardzo chce prowadzic lekcje to juz o dodatkowych materiałach nie ma co wspominac. Na kółko się czywiscie zapisze jezeli takowe utworzą co ma własnie w tym roku szkolnym nastąpic.
Mozesz mi jakies polecic?
Wole sie juz teraz zastanawiac, zeby nie zostawiac tego na 3 kalse liceum przeed maturą. Teraz jest jeszcze okazja przyłozyc sie do tego co bym chciała.
No korki narazie odpadają.
Kate_Austen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 21:52   #2455
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
aaa nie wiem którą specjalizację mam wybrać jako I, mam totalny mętlik w głowie
To jednak nie brytyjska? Ja na językoznawstwo, ale też miałam chwile zwątpienia. Wiem, tylko że jestem anty-amerykańska
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 08:13   #2456
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Hollyhock Pokaż wiadomość
To jednak nie brytyjska? Ja na językoznawstwo, ale też miałam chwile zwątpienia. Wiem, tylko że jestem anty-amerykańska
oj, S. ja już nie jestem anty-żadna stwierdziłyśmy z zośką że w amerykańskiej są najfajniejsi prowadzący, no ale bryt to bryt, ma chyba więcej ciekawych kursów. nie wieeeem! ale na razie jest "trochę" bardziej brytyjska. nie wiesz od kiedy można u nas odbierać indeksy? boję się zostawiać, mojej koleżance z III roku zgubili i wrzucili ją na listę warunkową

Cytat:
Napisane przez Kate_Austen Pokaż wiadomość
O A do jakiego lo chodziłaś i na jakim profilu?Mozesz mi pokrotce opisac o ile bedzie ci się chciało, jak tam było, czy ciężko.

No z tą dodatkową pracą od nauczyciela to jest duzy problem . bo nie dosc ze jej się nie bardzo chce prowadzic lekcje to juz o dodatkowych materiałach nie ma co wspominac. Na kółko się czywiscie zapisze jezeli takowe utworzą co ma własnie w tym roku szkolnym nastąpic.
Mozesz mi jakies polecic?
Wole sie juz teraz zastanawiac, zeby nie zostawiac tego na 3 kalse liceum przeed maturą. Teraz jest jeszcze okazja przyłozyc sie do tego co bym chciała.
No korki narazie odpadają.
nie obraź się, ale jesteś wyjątkowo marudna. to chyba ten grafoman Coehlo napisał że jeśli czegoś bardzo pragniesz... to trzeba wziąć d... w troki i zasuwać samemu. u nas na ia są ludzie po każdym możliwym profilu, po matematycznych studiach, po biol-chemie. zasada jest jedna: masz rok czy tam dwa a stękasz tak, że nie da się tego czytać weź się za robotę zamiast usprawiedliwiać się tym, że masz mniej. ja miałam 3 i zdałam na 95% bodajże.

masz tyle czasu, od Ciebie zależy co z nim zrobisz. kup sobie wymagania maturalne do matury kiedy tam je masz i spędź nad nimi wakacje, rok czy dwa. ściągaj sobie książki, pisz nawet sama dla siebie części pisemne. angielski na prawdę nie jest trudny do zdania. co do części rozprawkowej można się wykuć na pamięć formułek jeśli ktoś potrzebuje.

wybaczcie, ale mnie to rozwala. Mój TŻ w II/III klasie zrezygnował z rozsz. chemii na rzecz fizyki, przysiadł przez rok i zdał ją na 80+. Kolega uczył się solidnie geografii praktycznie od podstaw rok od przedmaturalnego września, a zdał na 98. tak samo koleżanka już ze studiów, w tym roku zdawała rozsz. polski i wos, poprawiała maturę po klasie matematycznej i zdała dobrze.

więc drogie wizażanki-kandydatki, zamiast stękać że matura trudna i straszna (co zwłaszcza w przypadku angielskiego prawdą nie jest) tylko trochę pracy!

wybaczcie, ale od razu przypomina mi się wku... smarkacz, brat TŻta który w I lo pod koniec stwierdził że chce iść na chemię, ale nie będzie się uczył bo to już za późno(!!!), on zda podstawową (którą ledwie zdał na próbnej)
i jak mu mówię żeby szykował kaskę na prywatne, bo z wynikami rodem 40% podstawowe ze wszystkiego nie dostanie się na taki kierunek jak chemia i to w warszawie (marzy mu się wat) to ma łzy w oczach i każe mi się zamknąć, i później mam awanturę że jeszcze mi pokaże.
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 08:15   #2457
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Kate_Austen Pokaż wiadomość
No z tą dodatkową pracą od nauczyciela to jest duzy problem . bo nie dosc ze jej się nie bardzo chce prowadzic lekcje to juz o dodatkowych materiałach nie ma co wspominac. Na kółko się czywiscie zapisze jezeli takowe utworzą co ma własnie w tym roku szkolnym nastąpic.
Mozesz mi jakies polecic?
Wole sie juz teraz zastanawiac, zeby nie zostawiac tego na 3 kalse liceum przeed maturą. Teraz jest jeszcze okazja przyłozyc sie do tego co bym chciała.
No korki narazie odpadają.
Nie jestem za bardzo na bieżąco jeśli chodzi o książki do matury rozszerzonej, bo wszyscy moi uczniowie zdają podstawową, niemniej jednak wiem, że Longman ma dobre repetytorium "Matura z języka angielskiego - repetytorium" i "Matura z języka angielskiego - testy". Co roku około września jest promocja, że repetytorium i testy są w jednej cenie - ok. 45zł. Tam są materiały i do podstawowej i do rozszerzonej.

Ja sama uczyłam się z Vince'a "Advanced Language Practice", ale to były czasy kiedy były jeszcze egzaminy wstępne, które były 3x trudniejsze niż matura.
gramma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 11:13   #2458
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
oj, S. ja już nie jestem anty-żadna stwierdziłyśmy z zośką że w amerykańskiej są najfajniejsi prowadzący, no ale bryt to bryt, ma chyba więcej ciekawych kursów. nie wieeeem! ale na razie jest "trochę" bardziej brytyjska. nie wiesz od kiedy można u nas odbierać indeksy? boję się zostawiać, mojej koleżance z III roku zgubili i wrzucili ją na listę warunkową
Nie mam pojęcia co z indeksami. Ja pojawię się w Warszawie dopiero na rejestracji i dopiero wtedy planowałam odebrać, przestraszyłaś mnie z tym zgubieniem indeksów. Jak zwykle bałagan :/ Może w takim razie zaangażuję Agatę by zabrała i mój, gdy swój będzie odbierała...
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 11:06   #2459
santicia90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 258
Dot.: Studiować filologię angielską...

dołączam do grona studentek filologii angielskiej chociaż bardzo się boję że nie dam sobie rady czas pokaże. ..
__________________
Kocham to życie kiedy ma styl,
kiedy nie nudzi mnie żadna z chwil
L.A.L.K.A. to nie jestem ja!
santicia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 12:32   #2460
oliviaoO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 788
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez santicia90 Pokaż wiadomość
dołączam do grona studentek filologii angielskiej chociaż bardzo się boję że nie dam sobie rady czas pokaże. ..
po co takie obawy? trzeba myśleć pozytywnie i od października wziąć się do roboty nie jest tak źle jakby się mogło wydawać. A na jaką uczelnię się dostałaś?. Wiem, że wszyscy mówia, że pierwszy rok jest najgorszy, dla mnie jednak nie był wcale zły Chociaż połowa mojego roku ma poprawki we wrześniu ale większość pewnie da sobie radę
__________________
Razem
Zaręczeni
Ślub

Julia

walka z kg:
81- 78 - 76 - 74 - 72- 70 - 68 - 66 - 64

oliviaoO jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.