Suszone pomidory w oliwie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-29, 18:12   #1
Zekinta
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Zekinta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 43

Suszone pomidory w oliwie


czesc! Szukam przepisu na te pyszne pomidorki w ziolach i w oliwie. Czy ktos moze wie jak sie je robi? Te ze sklepu bywaja rozne i sa bardzo drogie. Podzielcie sie przepisem
Moze tak je lubie ze wzgledu na ten piaty smak....
Zekinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 20:31   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Suszone pomidory w oliwie

zeby je zrobic trzeba by wysuszyc specjalny rodzaj pomidorów w sloncu,potem dobra oliwa i ziola wiec bardziej oplaca sie ich kupienie
fakt nie naleza do najtanszych ale sa pyszne
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 09:23   #3
Neska
Rozeznanie
 
Avatar Neska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Hannover:)
Wiadomości: 968
Dot.: Suszone pomidory w oliwie

też szukam przepisu, narazie znalazłam jakie pomidorki można suszyć o tutaj : http://pychotka.pl/pychotka/content/view/809/121/ znalazłam jeszcze taki przepis :
Suszone pomidory uzywam czesto, glownie jako przyprawe.
Mozna tak suszyc (bez maszyny):
Przeciac swiezy pomidor na pol w poprzek komor nasiennych, ulozyc cieciem do gory na siatkach (takie do okien sa dobre), zeby powietrze docieralo z kazdej strony, trzymac do wyschniecia w goracy dzien w cieniu, lub w piecyku przy pilocie. Ususzone pomidory beda elastyczne.
Mozna je tak przechowywac.
Mozna rowniez zapakowac do sloikow i zalac dobra oliwa. Zakrecic sloik. Bedzie trzymac kilka miesiecy. mozna dodac zabek czosnku. Takie pomidory suszone z oliwy sa miekkie, doskonale jako posiekany dodatek do sosow do makaronu, czy do pizzy, a zmielone w blenderze robia doskonala paste do kanapek, na ktore mozna polozyc kawalek sera i jest to pyszne, nawet zupa pomidorowa z pasty z suszonych pomidorow jest swietna, szczegolnie z "makaronem" nalesnikowym. ze stronki http://kuchnia.verusinter.net/przepis.php?NUMER=4355
__________________
Niemożliwe -> Nie istnieje


Neska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 09:33   #4
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Suszone pomidory w oliwie

Cytat:
Napisane przez paula78
zeby je zrobic trzeba by wysuszyc specjalny rodzaj pomidorów w sloncu,potem dobra oliwa i ziola wiec bardziej oplaca sie ich kupienie
fakt nie naleza do najtanszych ale sa pyszne
Paula ma rację. Nasze polskie pomidory do suszenia nie za bardzo się nadają tzn. można je wysuszyć, ale nie będą miały tego znanego aromatu, formy i konsystencji.

Najlepsze są do tego takie niewielkie, trochę podłużne pomidory, z których np. we Włoszech robi się między innymi sosy do pasty. W Polsce do dostania, ale są pierońsko drogie. Lepiej kupić już gotowe, niestety.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 12:45   #5
Zekinta
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Zekinta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 43
Dot.: Suszone pomidory w oliwie

Dzieki Dziewczyny! Moze sie nie oplaca ale kusi mnie bardzo by zrobic takie domowe . Boje sie tylko, ze zamiast sie ususzyc zaczna mi gnic. A czy ktoras probowala robic je sama? Jakie wrazenia?
Czy myslicie, ze ta odmiane "plum tomatoe" mozna dostac w Polsce w postaci sadzonek, czy nasian i samemu chodowac w szklarni?
Zekinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 12:53   #6
Neska
Rozeznanie
 
Avatar Neska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Hannover:)
Wiadomości: 968
Dot.: Suszone pomidory w oliwie

mam zamiar spróbować zrobić pomidorki z przepisu który wyżej opisałam, ale to jak się troszkę cieplej zrobi
__________________
Niemożliwe -> Nie istnieje


Neska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 14:21   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Suszone pomidory w oliwie

Zeby nie zaczel gnic potrzebne jest wlasnie odpowiednio suche powietrze i non stop słonce co w naszym klimacie jest niemożliwe.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-01, 16:14   #8
kamelia526@wp.pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7
Dot.: Suszone pomidory w oliwie

Moje Drogie!Ja od 3 lat robie pomidorki i sa pyszne(nie tylko moje zdanie)Pomidory wielkosci pileczki do pinponga,przekroic na pol,wyjac lyzeczka gniazda nasienne(z tego mozna zrobic pzszne sosz na zime,jezeli ktos jest zainteresowany to napisze)Ukladamy na blaszkach z piekarnika,ktore wykladamy papierem do pieczenia(jak najwiecej blach)i wstawiamy do piekarnika z termoobiegiem na okolo 30 stopni,na jakies 12 godzin(czas jest taki na oko,musicie same sprawdzic bo to zalezy od gatunku pomidora),musza bzc w srodku miekkie,ZALEWA 1)2 szklanki goracej wody,1 lyzeczka cukru,1 lyzeczka soli,1)2 lyzeczki octu winnego,1)2 szklanki oliwy.Do wygotowanych sloikow wklodamy pomidory i zalewamy zalewa.Mozna dodac czosnek,bazylie ale do tych sloikow,ktore szybciej beda zjedzone.w tej zalewie moga stac przez cala zime,ale to trudne do wykonania bo sa pyszne,polecam
kamelia526@wp.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 18:10   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Suszone pomidory w oliwie

przepis bardzo przykemny ,byc moze zrobie sloiczek na probe jak tlyko pomidory beda jadalne i w innej cenie :-/,wiecej nie zrobie bo nie mam gdzie tego trzymac

z pewnoscia sa pyszne ale nic nie zastapi prawdziwych suszonych w sloncu pomidorków

zalewna podana przez ciebie na ile kg pomidorów bedzie odpowiednia?
ile (jakich duzych )sloików wychodzi z podanych przez ciebie proporcji?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.