Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?-wątki zebrane - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Pokaż wyniki sondy: Co dzieje się z Twoimi dziełami po ich wykonaniu
zostawiam je u siebie i trzymam na pamiątkę 50 26,46%
sprzedaję(robię je na zamówienie)lub wystawiam w galerii 123 65,08%
daje znajomym i rodzinie w prezencie na różne okazje 63 33,33%
inna wersja 32 16,93%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 189. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-22, 18:52   #391
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Cytat:
Napisane przez miu miu
Właśnie, że nie miała. To są kopie wyrobów pewnej bardzo drogiej firmy
Jakiej firmy?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 20:18   #392
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Cytat:
Napisane przez aniielica
A ja na wypowiedzi Paranoji zawsze biorę poprawke, ze ona ma specyficzne poczucie humoru, którego ja nie mam

Po ostatniej akcji, gdzie w sumie zdjęcia zamieszczone na wizażu uratowały mój już i tak nadszarpnięty honor, stwierdziłam ze chyba ograniczę pokazywanie czegokolwiek w sieci. Szkoda nerwów. Jeśli mam za każdym razem przeżywać traume, czy nie popełniam plagiatu- bo może ktoś już zrobił podobne kolczyki, użył łańcuszka podobnie jak ja i w strachu nie spać po nocach, przeglądając wszystkie możliwe fora i galerie, to ja dziękuję. 90% prac jest do siebie podobnych. I to dlatego, ze używamy tych samych materiałów, ogladamy zdjęcia w galeriach i cośtam mimo wszystko zostaje w głowie, no i ludzie wpadają na podobne pomysły... Bez przesady. Ja uważam, że nie ma nic złego w inspirowaniu się projektami innych osób. Pod warunkiem, ze te projekty nie są podobne koralik w koralik. I tutaj pojawia się też problem tego co jest plagiatem, a co inspiracją. Dla mnie plagiat to projekt zerżnięty kropka w kropkę. Inspiracja to wykorzystanie pomysłu, który gdzieś kiedyś wpadł nam w oko.


Anielico, ja Cie prosze, nie przezywaj tak tej calej sprawy, kazdy dobrze wie, ze Fua przegiela pale kompletnie . Biore odpowiedzialnosc za cala sprawe na siebie i Cie przepraszam za cala akcje xero, mimo, ze gdybym miala jakies pretensje to sama bym Cie o nich poinformowala i z pewnoscia nie uzylabym do tego celu jakiegokolwiek forum, to nie jest miejsce na takie rzeczy. Pisze tutaj, bo watek xero zostal zamkniety, a wiem, ze publiczne przeprosiny Cie usatysfakcjonuja.
I blagam, nie pisz i nie mysl, ze "inspiracja to wykorzystanie pomysłu, który gdzieś kiedyś wpadł nam w oko", bo ciagle bedziesz miala nieprzyjemnosci. Naprawde szkoda szkoda czasu na dyskusje o plagiatach i innych "inspiracjach", rozumiem, ze sie wscieklas po tym watku, ale nieslusznie, bo NIKT nie uwazal, ze mial on racje bytu. Na temat innych licznych "nagonek" na Ciebie nie bede sie wypowiadac, bo kto widzial, ten ma swoje zdanie, a kto nie widzial to jego szczescie.

Wzory beda sie powtarzac wiecznie, zwlaszcza te najprostsze, nie mozna dac sie zwariowac i przegladac wszystkich publikowanych prac, ale warto czasem odroznic dzielo przypadku od notorycznego tupetu (do nikogo nie pije, tak tylko do rozwazenia)




Cytat:
Napisane przez mala77
jeśli chodzi o to dlaczego pokazuję swoje prace tutaj to:[*]i przede wszystkim, bo tutaj dostaję cenne rady co moge jeszcze poprawic i zmienić żeby bizu lepiej wygladało.
Zgadzam sie Mala, szkoda tylko, ze czasem te rady sa odbierane jako niegrzeczne zachowanie, badz czepialstwo. Szkoda tez, ze ludzie ktorym sie cos nie podoba siedza cicho, ale w sumie juz to gdzies tu chyba bylo uzgadniane, ze albo kadzimy albo mordki w kubel



Miu miu - Pierwowzory czaszeczek tez bym chetnie obejrzala
maghia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 20:22   #393
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Cytat:
Napisane przez paranoja
Jakiej firmy?
Zapytam siostrę bo to ona jak zobaczyła "cudne" czaszeczki stwierdziła, że już takie coś gdzieś widziała i że to bardzo drogiej firmy było.
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 20:34   #394
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Cytat:
Napisane przez maghia
Anielico, ja Cie prosze, nie przezywaj tak tej calej sprawy, kazdy dobrze wie, ze Fua przegiela pale kompletnie . Biore odpowiedzialnosc za cala sprawe na siebie i Cie przepraszam za cala akcje xero, mimo, ze gdybym miala jakies pretensje to sama bym Cie o nich poinformowala i z pewnoscia nie uzylabym do tego celu jakiegokolwiek forum, to nie jest miejsce na takie rzeczy. Pisze tutaj, bo watek xero zostal zamkniety, a wiem, ze publiczne przeprosiny Cie usatysfakcjonuja.
I blagam, nie pisz i nie mysl, ze "inspiracja to wykorzystanie pomysłu, który gdzieś kiedyś wpadł nam w oko", bo ciagle bedziesz miala nieprzyjemnosci. Naprawde szkoda szkoda czasu na dyskusje o plagiatach i innych "inspiracjach", rozumiem, ze sie wscieklas po tym watku, ale nieslusznie, bo NIKT nie uwazal, ze mial on racje bytu. Na temat innych licznych "nagonek" na Ciebie nie bede sie wypowiadac, bo kto widzial, ten ma swoje zdanie, a kto nie widzial to jego szczescie.

Wzory beda sie powtarzac wiecznie, zwlaszcza te najprostsze, nie mozna dac sie zwariowac i przegladac wszystkich publikowanych prac, ale warto czasem odroznic dzielo przypadku od notorycznego tupetu (do nikogo nie pije, tak tylko do rozwazenia)

Maghia, bo ja to strasznie przeżywam. Naprawdę Taka juz jestem, że wszystko bardzo biorę do siebie. Po wczorajszej akcji Fuy dochodziłam do siebie pół dnia. A po akcji na gazecie przez 3 tygodnie nie dotykałam koralików Nie mówiac o tym jak się psychicznie czułam. Jeszcze te chamskie komentarze Na szczęście odezwały się tez te osoby, które były ze mną. Szkoda że na priv. Tak to juz tam jest, że ludzie się boją pisać prawdy, zeby nie zostac zlicznowanym.

Na szczęście dzisiaj się dowiedziałam, ze moją biżuterią zachwyca się 1/3 babek uczących na moim uniwerku. Wszystko dzięki reklamie stałej klientki Była zachwycona kolekcja z bursztynków!! Dostałam kolejne do przerobieniaTym razem pojadą do Paryża Dobra... idę dalej nawlkac koraliki

Edytowane przez aniielica
Czas edycji: 2006-07-22 o 20:59
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 20:39   #395
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Miu Miu spytaj się o te czaszki, sama jestem ciekawa.

Co do kopiowania, to aż mi się nie chce wypowiadać.
Nie ośmieszajmy się.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 20:44   #396
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Cytat:
Napisane przez Aeterna
Miu Miu spytaj się o te czaszki, sama jestem ciekawa.

Co do kopiowania, to aż mi się nie chce wypowiadać.
Nie ośmieszajmy się.
My? Przeciez nikt Cie do osmieszania sie nie namawia
maghia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 22:35   #397
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Widzę, że to nie tylko mnie zęby bolą
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-22, 23:48   #398
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Ja zaczelam pokazywac swoje prace, poniewaz chcialam poznac opinie innych. Nie mialam duzego pojecia o robieniu bizu, ale bardzo chcialam sprobowac.
Wiadomo, pochwaly sa bardzo mile!
I tez pokazuje je chyba ze wzgledu "sprawiedliwosci", bo jesli ja ogladam Wasze prace i badz co badz, staja sie dla mnie czasem inspiracja, to czemu mam swoje chowac w ukryciu i swoje pomysly zachowywac tylko dla siebie..
Wy mi cos dajecie i ja staram sie Wam cos dac
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 08:46   #399
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Cytat:
Napisane przez maghia
.Szkoda tez, ze ludzie ktorym sie cos nie podoba siedza cicho, ale w sumie juz to gdzies tu chyba bylo uzgadniane, ze albo kadzimy albo mordki w kubel
No właśnie...a szkoda, że tak jest. Ja bym wolała usłyszeć pare słów prawdy, a nie tylko, że "wszystko śliczne". A nigdy nie uwierzę, że wszystko się wszystkim podoba...zresztą poziom też tu mamy różny. A widzę, że każdy się woli "nie narażać", pewnie po tym jaką burzę kiedyś rozpętała wypowiedz CHILANES o jakimś tam łańcuszku...
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 08:57   #400
keytlin82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 38
GG do keytlin82
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

maghia , ale twoje prace są całkiem niezłe , więc jak można je krytykować sama pomyśl . Jeśli chodzi omnie to nie wszystkie są w moim stylu , ale z tego co widzę do bardzo dobrze wykonane
keytlin82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 09:48   #401
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Cytat:
Napisane przez natewa
A widzę, że każdy się woli "nie narażać", pewnie po tym jaką burzę kiedyś rozpętała wypowiedz CHILANES o jakimś tam łańcuszku...
burza o łańcuszek rozpętała się nie dlatego,że łańcuszek się komuś nie podobał,ale o to w jaki sposób ta osoba wyraziła swoje zdanie .I tyle.Kolejny raz powtórzę,że uwagę można zwrócić,ale w możliwie delikatny sposób,tak by nie urazić osoby wystawiającej swoje dzieła.Jest różnica między powiedzeniem:"wydaje mi się,że ten łańcuszek jest za ciemny,jaśniejszy lepiej by pasował" a "jaki badziew w życiu bym tego nie ubrała,ten łańcuszek to okropieństwo" (ostatni cytat wymyślony został dla przykładu i nie jest wypowiedzią żadnej z osób na tym forum).Tak więc,krytyka tak,ale w granicach zdrowego rozsądu i z zachowaniem jakiś zasad kultury.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-23, 10:27   #402
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Cytat:
Napisane przez joanna_k
burza o łańcuszek rozpętała się nie dlatego,że łańcuszek się komuś nie podobał,ale o to w jaki sposób ta osoba wyraziła swoje zdanie
Wiem, wiem i zgadzam się, ale mam wrażenie że teraz każdy boi się wydać jakąkolwiek nieprzychylną opinię. Stąd mamy tylko pochwały, które jak dla mnie nie są zbyt konstruktywne.
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 11:04   #403
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Widzę, że to nie tylko w paciorkach ktoś ma dziurki
*
Krytyka.

Osobiście wiele prac mi się nie podoba.
Osobiście uważam, że nie brakuje tu ''badziewia''.
Ale to jest moja subiektywna opinia, bo - rzecz gustu, jasna sprawa.

Mogę sprawiedliwie ocenić, że wyrób jest ''krzywy'', że byle jak jest wykonany.
Ale jak mogę sprawiedliwie ocenić czy sam jako taki jest ładny..? No niby wiadomo, ale po co mam pisać, że ''ja bym go nie chciała'', skoro ktoś go wykonał więc widocznie go chciał, a i jeszcze komuś innemu się podoba...
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 11:58   #404
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Możemy założyć wątek, gdzie jedna osoba podałaby mejla i anonimowo wklejałaby zdjęcia, (do niej nadesłane). Zasada byłaby taka, że nie wolno powiedzieć ani jednego słowa pochwały. Taki wątek pozwoliłby autorce zdjęcia spojrzeć na swoją bizu krytycznym wzrokiem i poprawić błędy. Nie wiem, czy to dobry pomysł. (Napewno nie jest przemyślany ). Wiele osób też jest zbyt charakterystycznych, aby ich prac nie rozpoznać.
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 12:00   #405
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Cytat:
Napisane przez Aeterna
Widzę, że to nie tylko w paciorkach ktoś ma dziurki

przepraszam do kogo to było?Ja tą wypowiedź uznaję za obraźliwą
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 12:36   #406
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Cytat:
Napisane przez joanna_k
przepraszam do kogo to było?Ja tą wypowiedź uznaję za obraźliwą
Na jakiej podstawie?
Do nikogo przecież. To takie moje specyficzne, nie do końca najwidoczniej rozumiane poczucie humoru.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 12:44   #407
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Cytat:
Napisane przez Aeterna
Do nikogo przecież. To takie moje specyficzne, nie do końca najwidoczniej rozumiane poczucie humoru.
no najwidoczniej.Pojawiło się to pod moją wypowiedzią,więc zrozumiałam że to do mnie,a jak nie to peace and love


Cytat:
Napisane przez Aeterna
Na jakiej podstawie?
"mieć nie tylko w koralikach dziurki"-czyli gdzie-w mózgu? (dobitniej być głupim).Stara już jestem i nie znam młodzieżowego slangu
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 12:48   #408
Anja15
Raczkowanie
 
Avatar Anja15
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Glasgow
Wiadomości: 464
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Cytat:
Napisane przez joanna_k
przepraszam do kogo to było?Ja tą wypowiedź uznaję za obraźliwą
Jessssu, dziewczyny, wyluzujcie!!!!!

ale nerwowo...
__________________

You already have everything you need to be happy, right here and right now
Anja15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 12:52   #409
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Cytat:
Napisane przez joanna_k
"mieć nie tylko w koralikach dziurki"-czyli gdzie-w mózgu? (dobitniej być głupim).Stara już jestem i nie znam młodzieżowego slangu
- przepraszam, Joanno, śmieję się nie z Ciebie, ale z komiczności tej sytacji (dla mnie).
Pax .

Dziurki w zębach. Mnie zęby nie bolą, bo mam zdrowe


edit: Żadne: ''nerwowo'', bez przesady .
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-23, 12:56   #410
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Cytat:
Napisane przez Aeterna
- przepraszam, Joasiu, śmieję się nie z Ciebie, ale z komiczności tej sytacji (dla mnie).
Pax.

Dziurki w zębach. Mnie zęby nie bolą, bo mam zdrowe
no co źle zinterpretowałam?A o zębach nawet nie pomyślałam .Trzeba dawać cytat,bo potem wychodzi jak wychodzi.Teraz już wiem,że to było do wypowiedzi "Zęby mnie bolą"


Edit:
Dlaczego zmieniłaś imię?To już nie mogę być Joasią
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 13:00   #411
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoją biżuterię?

Cytat:
Napisane przez joanna_k
no co źle zinterpretowałam?A o zębach nawet nie pomyślałam .Trzeba dawać cytat,bo potem wychodzi jak wychodzi.Teraz już wiem,że to było do wypowiedzi "Zęby mnie bolą"


Edit:
Dlaczego zmieniłaś imię?To już nie mogę być Joasią

Wiem, Joasiu, to nie jest Twoja wina

Zmieniłam, bo zdrobniłam (Joasia mi się bardziej podoba ), a przecież możesz sobie zdrabniania nie życzyć .

Swoją drogą, ale mi się humor ''podniósł'' (no jeszcze bardziej naturliś).
Idę na objat, pa.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...

Edytowane przez Aeterna
Czas edycji: 2006-07-23 o 13:33 Powód: precyzejszyn ;)
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 15:08   #412
rudzik6
Raczkowanie
 
Avatar rudzik6
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 118
GG do rudzik6
Question własne stiosko na miesiąc

bardzo chciałabym przez sierpień sprzedawać swoje kolczyki i przedmioty zdobione decoupage na deptaku w małym turystycznym miasteczku. Byłam w gminie, napisałam podanie o wydzierżawienie terenu [2 m2] i czekam na rozpatrzenie. Samo wynajęcie terenu będzie mnie kosztowało ok 30 zł.

I pojawia się problem:

nie mam własnej działalności gospodarczej... Pani w gminie postraszyła mnie urzędem skarbowym... Ale przeciez jesli zyski nie przekroczą mi rocznie 1000 zł [a tam bede tylko miesiac wiec pewnie tyle nie zarobie] to nie musze sie z tego rozliczac. Więc JAK TO JEST????
rudzik6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 15:27   #413
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: własne stiosko na miesiąc

Przepisy są chore. Chyba tylko komis, albo umowa o dzieło może być bez działalności. Z tego co czytałam, to nawet sprzedając 3 pary kolczyków na allegro US może się przyczepić, jeśli ktoś na Ciebie naskarży. (Chyba, że napiszesz, że kolczyki były używane przez pół roku). Od srebra dodatkowo nie ma zwolnień z podatku VAT.

(Piszę to, co przeczytałam na różnych stronach o podatkach i DG. Mam nadzieję, że czegoś źle nie zrozumiałam).
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 15:33   #414
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: własne stiosko na miesiąc

ja znam taki przypadek ze chlopak sprzedal co dopiero podarowny mu odtwarzacz dvd za jakas tam sume nie pamietam jaka ale powyzej 1000zl byla i US mu sie doczepil ze podatku nie odprowadzil i musial kare placic spora....:/
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 15:45   #415
Justin_14
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3 310
Dot.: własne stiosko na miesiąc

Ja nic nie wiem
Justin_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 15:48   #416
qbek!
Zadomowienie
 
Avatar qbek!
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 562
GG do qbek!
Dot.: własne stiosko na miesiąc

chore to wszystko, państwo powinno otwierać drogę młodym ludziom !! za granicą to my, osoby tworzące hand - made mieli byśmy o niebo lepiej. Ale tak to już jest
__________________

qbek! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 16:13   #417
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: własne stiosko na miesiąc

Z tego, co gdzieś wyczytałam to sprzedając na Allegro nie trzeba odprowadzać podatku jeśli przedmiot nie jest nowy (był używany albo mieliśmy go dłużej niż od pół roku) lub jeśli jego wartość nie przekroczyła 1000 zł. Nie wiem jak to wygląda w przypadku "masowej" sprzedaży i handlu na stoiskach. Może wypowiedzą się dziewczyny, które są lepiej zorientowane w temacie?
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 16:18   #418
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: własne stiosko na miesiąc

Cytat:
Napisane przez miu miu
Z tego, co gdzieś wyczytałam to sprzedając na Allegro nie trzeba odprowadzać podatku jeśli przedmiot nie jest nowy (był używany albo mieliśmy go dłużej niż od pół roku) lub jeśli jego wartość nie przekroczyła 1000 zł...
Właśnie w tym problem, że nie lub, tylko i. Niestety, oba warunki muszą być spełnione.
W praktyce (podobno - nie odpowiadam za to, co gdzieś czytałam), jak nie przekroczysz na allegro 1000zł, nie masz wrogów, którzy mogliby naskarżyć i nie wyda się przez przypadek, to nie musisz się obawiać. Po przekroczeniu 1000 sprawdzają sami.

Bez sensu pisać, że bizu jest noszona, albo że to kolekcja sprzed pół roku
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 16:26   #419
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: własne stiosko na miesiąc

Czyli jak ktoś sprzedaje używany samochód np. za 10000 zł to musi odrowadzać podatek? Nawet jeśli miał go więcej niż pół roku?
Cytat:
Napisane przez eklerka
Bez sensu pisać, że bizu jest noszona, albo że to kolekcja sprzed pół roku
No to jest bez sensu.

Ale jeśli nasz sprzedaż nie będzie wyższa niż 1000 zł miesięcznie to nie musimy płacić nawet jeśli sprzedajemy rzeczy nowe?
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 16:36   #420
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: własne stiosko na miesiąc

Cytat z podatki.pl. (Nie wiem na ile kompetentny jest autor tej wypowiedzi):
Cytat:
Fragment Ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej:
"Art. 2. Działalnością gospodarczą jest zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły."

Fragment ustawy VAT:
"art. 113 ust. 13 Zwolnień, o których mowa w ust. 1 i 9, nie stosuje się do importu towarów i usług, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, dostawy towarów, dla której podatnikiem jest ich nabywca, oraz podatników:
1) dokonujących dostaw:
a) wyrobów z metali szlachetnych lub z udziałem tych metali"

Tak więc jeżeli chciałabyś działać zdogdnie z prawem powinnaś moim zdaniem założyć dział. gosp. oraz zostać vatowcem. Napewno w tym wypadku nie będzie miała znaczenia kwota jaką zarabiasz na sprzedaży biżuterii.
Sam fakt uzyskiwania kwoty niższej niż 2790 zł nie oznacza, że nie prowadzisz dział. gosp.
Można jedynie zadać pytanie czy powyższa działalność jest "wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły"?

Do pegaw:
Znam osobę do której doczepił się ZUS i US o niezgłoszenie faktu prowadzenia dział. polegającej na sprzedaży kosmetyków firmy AVON (osoba sprzedawała kosmetyki tylko wśród znajomych za kwoty 200 - 300 zł miesięcznie). Ktoś "życzliwy" na nią doniósł.
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.