Mocno przesuszona skóra. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-04, 20:00   #1
cieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 33

Mocno przesuszona skóra.


Proszę o pomoc. Strasznie przesuszyłam sobie twarz. Strasznie pieką mi policzki i łuszczy się skóra. Mam skórę mieszaną z tendencją do wrażliwej, szczególnie na policzkach. Jak mogę jej pomóc? Kremem z gliceryną, woskiem pszczelim? Może to być od zielonego korektora inglota AMC? Stosuję go na policzki i nos. Albo to od peelingu gruboziarnistego 'mikrodermabrazja'. Albo po prostu tworzy się nowy naskórek?
cieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 20:30   #2
pepek_swiata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 18
Dot.: Mocno przesuszona skóra.

Cos z serii dla dzieci albo dermokosmetyki proponuje np. Krem-ratunek pharmaceris odpusc sobie kremy w drogeriach. Nawilzanie-nawilzane i jeszcze raz nawilzanie. Luszczenie i podraznienie moze byc od zabiegow o ktorych piszesz ale tez i od pogody.
pepek_swiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 20:39   #3
cieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 33
Dot.: Mocno przesuszona skóra.

Cytat:
Napisane przez pepek_swiata Pokaż wiadomość
Cos z serii dla dzieci albo dermokosmetyki proponuje np. Krem-ratunek pharmaceris odpusc sobie kremy w drogeriach. Nawilzanie-nawilzane i jeszcze raz nawilzanie. Luszczenie i podraznienie moze byc od zabiegow o ktorych piszesz ale tez i od pogody.
Dziękuję, nawilżam rano i wieczorem kremami z garniera.
cieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 13:01   #4
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Mocno przesuszona skóra.

Cytat:
Napisane przez cieska Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc. Strasznie przesuszyłam sobie twarz. Strasznie pieką mi policzki i łuszczy się skóra. Mam skórę mieszaną z tendencją do wrażliwej, szczególnie na policzkach. Jak mogę jej pomóc? Kremem z gliceryną, woskiem pszczelim? Może to być od zielonego korektora inglota AMC? Stosuję go na policzki i nos. Albo to od peelingu gruboziarnistego 'mikrodermabrazja'. Albo po prostu tworzy się nowy naskórek?
Uważam, że to przez peeling gruboziarnisty. Absolutnie przy twojej cerze wrażliwej nie powinnaś go stosować. Jest dla niej zbyt agresywny. Samo nawilżenie nie wystarczy. Twoja skóra potrzebuje odżywienia i złagodzenia. Możesz złagodzić buzię olejem ze słodkich migdałów(dostaniesz go w aptece, sklepach zielarskich lub internetowych). Kosztuje niewiele, a przynosi świetne efekty, świetnie uspokaja, nawilża, odżywia i wygładza. Możesz go użyć przez kilka najbliższych dni zamiast kremu na noc.
I bardzo ważne, powinnaś zabezpieczyć skórę przed słońcem kremem z filtrem min. SPF15, aby nie spowodować przebarwień. W tej chwili Twoja skóra będzie się regenerowała i może się łuszczyć nawet przez tydzień. tylko nie zdrapuj łuszczącej skóry i nie wykonuj kolejnych peelingów. Musisz trochę uzbroić się w cierpliwość, ale spokojnie, wszystko dojdzie do normy
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 16:04   #5
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Mocno przesuszona skóra.

Zgadzam sei z Ania-odstaw zdecydowanei ten peeling.

Polecam masc z Witamina A i maslo Shea ( no noc na poczatek zeby pomoc skorze sie zregenerowac i ja uspokoic).
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 18:15   #6
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Mocno przesuszona skóra.

również sie zgadzam z Anią. Dla ciebie idealny peeling to enzymatyczny- nie będziesz sie bała ze podrażni albo wystąpi zaczerwienienie
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 13:46   #7
jaqlin
Raczkowanie
 
Avatar jaqlin
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 69
GG do jaqlin
Dot.: Mocno przesuszona skóra.

Nakładam czysty aloes, ewentualnie gdy ciezko dostac czysty aloes, polecam maseczke uspakajajaca z Ziaji; tania a na prawde dobra, kolezanka mi polecila.
jaqlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 14:14   #8
truuskaweczka_
Przyczajenie
 
Avatar truuskaweczka_
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Mocno przesuszona skóra.

Również zgadzam się z Anią Mi w takim przypadku pomaga Cethapil albo Iwostin Lipidia. Z tym pierwszym trzeba jednak uważać - może zapychać pory.
truuskaweczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-06 15:14:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.