Wrześniowe mamusie 2015 - część II - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-20, 17:07   #661
Mten
Rozeznanie
 
Avatar Mten
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 788
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Danaeee84 a może za małe pieluszki?

Agu my na wynajmowanymi mieszkaniu tez mieliśmy takich sąsiadów u góry, którzy cały czas się klocili i bluzgali, a mieli małe dziecko. Tez nas raz obudzili o 5 tak się klocili.
Ja miałam sąsiada z góry w naszym poprzednim mieszkaniu który był budowlancem - wyjeżdżał non stop a jego synek -gnojek 16lat urządzal takie imprezy w środku tygodnia... :-( w dodatku był fanem heavy metalu i ćwiczył swój wokal po nocach lub np na balkonie o 3 w nocy...
I co z tego że wzywalismy policję... To w końcu młody miał pecha bo spotkał mojego męża na klatce, trochę sobie pogadali i był spokój :-P

A później otworzyli na knajpe na parterze ale na szczęście i tak już sprzedawalismy wtedy to mieszkanie :-P
__________________
21.09.2015 Będę mamą Czekamy na Tymonka
Mten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 17:36   #662
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Wyglada jak zle dopasowane pampersiki...
Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Danaeee84 a może za małe pieluszki?

Agu my na wynajmowanymi mieszkaniu tez mieliśmy takich sąsiadów u góry, którzy cały czas się klocili i bluzgali, a mieli małe dziecko. Tez nas raz obudzili o 5 tak się klocili.
Ja dopiero co zaczęłam 3. Na 4 jest zdecydowanie za drobny...





Cytat:
Napisane przez Mten Pokaż wiadomość
Ja miałam sąsiada z góry w naszym poprzednim mieszkaniu który był budowlancem - wyjeżdżał non stop a jego synek -gnojek 16lat urządzal takie imprezy w środku tygodnia... :-( w dodatku był fanem heavy metalu i ćwiczył swój wokal po nocach lub np na balkonie o 3 w nocy...
I co z tego że wzywalismy policję... To w końcu młody miał pecha bo spotkał mojego męża na klatce, trochę sobie pogadali i był spokój :-P

A później otworzyli na knajpe na parterze ale na szczęście i tak już sprzedawalismy wtedy to mieszkanie :-P
Wolałabym metal, niż tak jak miałam przez pół życia - techno od sąsiada piętro niżej. Na niego nic nie działało. Uspokoiło się dopiero jak się wyprowadzili stamtąd.
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 18:56   #663
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Dziewczyny pękł mi nit w wózku i musze reklamować. Zostane bez wózka na święta

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 19:10   #664
misiskuku
Zadomowienie
 
Avatar misiskuku
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 432
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Mten Pokaż wiadomość
Ja miałam sąsiada z góry w naszym poprzednim mieszkaniu który był budowlancem - wyjeżdżał non stop a jego synek -gnojek 16lat urządzal takie imprezy w środku tygodnia... :-( w dodatku był fanem heavy metalu i ćwiczył swój wokal po nocach lub np na balkonie o 3 w nocy...
I co z tego że wzywalismy policję... To w końcu młody miał pecha bo spotkał mojego męża na klatce, trochę sobie pogadali i był spokój :-P

A później otworzyli na knajpe na parterze ale na szczęście i tak już sprzedawalismy wtedy to mieszkanie :-P
mój sąsiad dziś testował o 1.30 swój sprzęt w garażu, później na FB były zdjęcia z whisky - śmiałam się dziś z niego (spotkałam go na mieście, ledwo ciepły był), żeby w razie czego puszczał lepsze piosenki (Bednarek leciał).. akurat i tak wstałam na karmienie, a takie akcje są rzadko więc looz

jak nie uduszę Tż przed Świętami to będzie dobrze - serio! co chwila coś..
__________________
Alicja 12.09.2015 r.
misiskuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 19:15   #665
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
mój sąsiad dziś testował o 1.30 swój sprzęt w garażu, później na FB były zdjęcia z whisky - śmiałam się dziś z niego (spotkałam go na mieście, ledwo ciepły był), żeby w razie czego puszczał lepsze piosenki (Bednarek leciał).. akurat i tak wstałam na karmienie, a takie akcje są rzadko więc looz

jak nie uduszę Tż przed Świętami to będzie dobrze - serio! co chwila coś..
Ja jestem cierpliwa dosc i wiele bym zniosla. Muzyke. Albo jakies stukanie czy co. Ale po kilka razy na dzien slyszec takie wyzwiska o ktorych sie czlowiekowi nie snilo. Rzucanie przedmiotami. Odglosy bicia kogos i placz... to juz jest masakra. Jak to slysze to az mnie brzuch boli. A najbardziej mi szkoda ze mala to musi slyszec.
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 19:21   #666
misiskuku
Zadomowienie
 
Avatar misiskuku
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 432
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Ja jestem cierpliwa dosc i wiele bym zniosla. Muzyke. Albo jakies stukanie czy co. Ale po kilka razy na dzien slyszec takie wyzwiska o ktorych sie czlowiekowi nie snilo. Rzucanie przedmiotami. Odglosy bicia kogos i placz... to juz jest masakra. Jak to slysze to az mnie brzuch boli. A najbardziej mi szkoda ze mala to musi slyszec.
wiem, wiem, rozumiem, tez takich awantur ciągłych bym nie zniosła. i co innego mieszkanie w bloku, a co innego dom naprzeciwko..
__________________
Alicja 12.09.2015 r.
misiskuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 19:41   #667
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
wiem, wiem, rozumiem, tez takich awantur ciągłych bym nie zniosła. i co innego mieszkanie w bloku, a co innego dom naprzeciwko..
Nooo. I znow awantura. Oni sa niereformowalni. Jak ja sie ciesze, ze ida swieta. Nie bedzie nas i nie bedziemy musieli tego sluchac. TZ to olewa ale ja bardzo to przezywam...przez wzglad na moje dziecinstwo. Dosc sie takich rzeczy nasluchalam kiedys bo nie mialam wyboru. A teraz jestem dorosla i pozwalam zeby moje dziecko musialo sluchac takich awantur.

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Ale bede miala teraz luz z usypianiem Dziobaka. TZ ma do srody na rano wiec wieczorami jest w domu. A do pracy wraca dopiero po Nowym Roku. Jak jest w domu to nie daje mi jej nosic
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-20, 20:55   #668
Virves
Raczkowanie
 
Avatar Virves
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 456
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Ja dopiero co zaczęłam 3. Na 4 jest zdecydowanie za drobny...







Wolałabym metal, niż tak jak miałam przez pół życia - techno od sąsiada piętro niżej. Na niego nic nie działało. Uspokoiło się dopiero jak się wyprowadzili stamtąd.
Kurcze u nas dokładnie to samo. Niedawno przeszliśmy na 3 i prawie każda kupa brudzi gacie na plecach. Nie wiem o co chodzi
Virves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 21:35   #669
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
Kurcze u nas dokładnie to samo. Niedawno przeszliśmy na 3 i prawie każda kupa brudzi gacie na plecach. Nie wiem o co chodzi
U mnie na plecy nigdy nie wyszła. Zawsze dołem, najczęściej z jednej strony :P
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 21:45   #670
Virves
Raczkowanie
 
Avatar Virves
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 456
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
U mnie na plecy nigdy nie wyszła. Zawsze dołem, najczęściej z jednej strony :P
Może za nisko lub za luźno zapinana? Ja parę razy za nisko zapielam i bokiem poszło. A u nas go jakiś fenomen niby pieluchy prawie czyste na bokach a gora troche poleci
Virves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 21:59   #671
grita
Rozeznanie
 
Avatar grita
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
4.05... huk, pisk, ryk, krzyk, wycie... teskty typu 'nienawidze Cie', 'zabije Cie'. Tym razem to nie u starych meneli obok. Slychac mlody glos wyjacej kobiety i ciagle napiier... czyms. Czy ludzie sa niepowazni??? Czy nie kumaja, ze innych gowno obchodza ich problemy i sprawy?? A juz na pewno nie o 4 rano w niedziele! Czy zapominaja, ze w bloku sciany sa z papieru i jak wyjda potem z mieszkania to kazdy kto slyszal bedzie sie gapil z politowaniem?? Ewa az podskakuje w lozeczku z kazdym pieeerdylnieciem i poplakuje bo chce spac a to ja wybudza. Jak ja ktos obudzi to odnajde to mieszkanie i zabije naprawde. Jezu gdzie ja mieszkam?? Z kazdej strony patoligia... ☠☠☠☠a mieszkam z TZ i malym dzieckiem w jednym osranym pokoju wsrod jakiejs patologii. Po Nowym Roku dam TZ wybor - zabieram Ewe i wynosze sie z nia do rodzicow, bo nie chce zeby wysluchiwala krzykow, rykow. To nie jest otoczenie dla dziecka. Chce to niech zostaje. Ja tu dluzej nie wytrzymam.
Współczuję
Masakra musieć czegoś takiego słuchać Postaraj się urobić tż-ta zanim taki drastyczny krok zrobisz, może się uda po dobroci?

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Miałyśmy to samo przez dwa tygodnie, odpukać od 3 dni tez się budzi, ale doje i po chwili zasypia. Zaczełam tez ogarniać od jakiegoś czasu plan dnia, czasy czuwania i czasy snu i może to też wpłynęło na to.
A ile Julka śpi w ciągu dnia? W sensie ile ma drzemek?
U nas dzisiaj już było ok, ale to dlatego że Michał mniej spał w ciągu dnia i 3 drzemka wypadła mu w okolicach 17-18, a nie 19. Zasnął bez problemu już na noc koło 20.
Mały po prostu musi mieć 3 drzemki, ale bywa i tak, że wstanie rano kolo 9 i po prostu czasowo się nie wyrabiamy, bo czasy aktywności mu się już wydłużyły do 2-3 godzin.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dziewczyny pękł mi nit w wózku i musze reklamować. Zostane bez wózka na święta

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
Oj wspólczuję Może masz jakichś znajomych od których mogłabyś wózek pożyczyć?

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
Może za nisko lub za luźno zapinana? Ja parę razy za nisko zapielam i bokiem poszło. A u nas go jakiś fenomen niby pieluchy prawie czyste na bokach a gora troche poleci
Ja dzisiaj trzymałam Małego na kolanach i było to samo - pielucha tylko lekko ubrudzona, a większość zawartości poszła po plecach

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Dziewczyny, czy u waszych dzieciaków zanika już odruch Moro? Kurcze, zaczynam mieć jakieś dziwne schizy jak obserwuję Małego. Zdarza mu się kilka razy pod rząd bardzo gwałtowanie wyrzucać ręce na boki jak przy Moro, a w sumie czytałam, że odruch zanika w okolicach 3-4 miesiąca...

Robi tak zazwyczaj jak się wystraszy jakieś gwałtownego ruchu czy hałasu, najczęściej robi to jednokrotnie, i zaraz jest ok, a dziś rano zrobił tak pod rząd 4 razy i się zaczęłam martwić.
Spróbuję to nagrać i chyba przejdę się do neurologa, niech zbada Michaśka...
grita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-20, 23:43   #672
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
Kurcze u nas dokładnie to samo. Niedawno przeszliśmy na 3 i prawie każda kupa brudzi gacie na plecach. Nie wiem o co chodzi
u mnie tez czesto kupa na plecach... maly ma 6kg, nosimy 3... A zawsze zapinam tak samo. Byc moze faktycznie za luzno zapinam, tak jak tu któraś z dziewczyn napisala.

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:39 ----------

Mam jutro do umycia 4 okna. Jestem ciekawa jak to zrobie z moim maluchem...

---------- Dopisano o 00:43 ---------- Poprzedni post napisano o 00:41 ----------

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Ja jestem cierpliwa dosc i wiele bym zniosla. Muzyke. Albo jakies stukanie czy co. Ale po kilka razy na dzien slyszec takie wyzwiska o ktorych sie czlowiekowi nie snilo. Rzucanie przedmiotami. Odglosy bicia kogos i placz... to juz jest masakra. Jak to slysze to az mnie brzuch boli. A najbardziej mi szkoda ze mala to musi slyszec.
Wspolczuje. Gdzie Wy sie wprowadziliscie? Patola okropna. Pogon TZa i uciekajcie stamtad jak najszybciej!
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...



Edytowane przez Małgosia89
Czas edycji: 2015-12-20 o 23:40
Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 00:38   #673
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Czesc!
Pieluszki nie maja zabezpieczen, zeby kupsztal nie wyplynal? Wspolczuje takich przebojow. U nas byly takie przeboje w pierwszych 2-3 tygodniach zycia, kiedy pieluszki byly za duze, ale od tego czasu na szczescie spokoj.
agu kciuki za wyprowadzke!
Piszecie, ze macie glosnych sasiadow a u mnie w bloku sa skargi z prawdopodobienstwem bliskim 100% na nas, ze jestesmy za glosno. Wiecie, o co sie rozchodzi? O placz noworodka!
grita przez sen Ruri nigdy nie rozrzucala ramion, ale sam odruch nadal jest. Ostatnio sprawdzalam, czy kontroluje glowke i wtedy sie pojawil odruch Moro. Jesli sie martwisz, zapytaj przy nastepnej okazji pediatry.
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 06:05   #674
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

U nas kupa potrafi być na plecach tylko jak zrobi ja bardzo potężna hehe
Zdarza mu się nie raz zafajdaczyć wszystko co ma na sobie.

---------- Dopisano o 07:05 ---------- Poprzedni post napisano o 07:04 ----------

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Czesc!
Pieluszki nie maja zabezpieczen, zeby kupsztal nie wyplynal? Wspolczuje takich przebojow. U nas byly takie przeboje w pierwszych 2-3 tygodniach zycia, kiedy pieluszki byly za duze, ale od tego czasu na szczescie spokoj.
agu kciuki za wyprowadzke!
Piszecie, ze macie glosnych sasiadow a u mnie w bloku sa skargi z prawdopodobienstwem bliskim 100% na nas, ze jestesmy za glosno. Wiecie, o co sie rozchodzi? O placz noworodka!
grita przez sen Ruri nigdy nie rozrzucala ramion, ale sam odruch nadal jest. Ostatnio sprawdzalam, czy kontroluje glowke i wtedy sie pojawil odruch Moro. Jesli sie martwisz, zapytaj przy nastepnej okazji pediatry.
A co aż tyle wam płaczę?
Przecież to normalne u niemowlaka
Jezusie co tym ludzią przeszkadza.
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 06:20   #675
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
U nas kupa potrafi być na plecach tylko jak zrobi ja bardzo potężna hehe
Zdarza mu się nie raz zafajdaczyć wszystko co ma na sobie.

---------- Dopisano o 07:05 ---------- Poprzedni post napisano o 07:04 ----------


A co aż tyle wam płaczę?
Przecież to normalne u niemowlaka
Jezusie co tym ludzią przeszkadza.

Wlasnie nie, Ruri jest niemal dzieckiem nie placzacym. W domu nie placze wclae, jedynie postekuje (wczoraj sie rozplakala u tesciowej a ona na to, ze dziecko sasiadom placze; do tego stopnia nie przyzwyczajona do placzu Ruri ), placze jedynie na spacerze lub w samochodzie, jesli zrobi kupsztala lub jest glodna a ja akurat nie moge zareagowac. Akurat tamtego dnia wysiadalismy wieczorem z samochodu pod oknami "zyczliwych" sasiadow, bylo jeszcze przed 21. Troche trwalo wysiadanie, bo mielismy mase zakupow i dwie spiace dziewczyny, ktore niestety sie obudzily i wyly. Widocznie tyle wystarczylo, zeby komus sie narazic
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 06:25   #676
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Wlasnie nie, Ruri jest niemal dzieckiem nie placzacym. W domu nie placze wclae, jedynie postekuje (wczoraj sie rozplakala u tesciowej a ona na to, ze dziecko sasiadom placze; do tego stopnia nie przyzwyczajona do placzu Ruri ), placze jedynie na spacerze lub w samochodzie, jesli zrobi kupsztala lub jest glodna a ja akurat nie moge zareagowac. Akurat tamtego dnia wysiadalismy wieczorem z samochodu pod oknami "zyczliwych" sasiadow, bylo jeszcze przed 21. Troche trwalo wysiadanie, bo mielismy mase zakupow i dwie spiace dziewczyny, ktore niestety sie obudzily i wyly. Widocznie tyle wystarczylo, zeby komus sie narazic
A idź. Ludzie potrafią być wredni.
U mnie w obok mieszka ciocia co urodziła dwa tygodnie wcześniej niż ja i jej mała praktycznie cały czas płaczę.
Ona wyraża tak swoje emocje. Zdarzają się dni ze malutka zapłacze na jedzenie tylko.

Mówie wam trafiła im się charakterna dziewczyna
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 06:38   #677
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Nooo. I znow awantura. Oni sa niereformowalni. Jak ja sie ciesze, ze ida swieta. Nie bedzie nas i nie bedziemy musieli tego sluchac. TZ to olewa ale ja bardzo to przezywam...przez wzglad na moje dziecinstwo. Dosc sie takich rzeczy nasluchalam kiedys bo nie mialam wyboru. A teraz jestem dorosla i pozwalam zeby moje dziecko musialo sluchac takich awantur.

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Ale bede miala teraz luz z usypianiem Dziobaka. TZ ma do srody na rano wiec wieczorami jest w domu. A do pracy wraca dopiero po Nowym Roku. Jak jest w domu to nie daje mi jej nosic

Agu ja bym zadzwoniła na policję, ale dlatego że z pewnego związku znam ten temat. Z tym że tam krzyczała jedna strona.
Następnym razem dzwoń, ja żałuję że nikt nie zadzwonił, nigdy niewiadomo co się dzieje za tymi drzwiami.
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 06:51   #678
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
Oj wspólczuję Może masz jakichś znajomych od których mogłabyś wózek pożyczyć?
Tak, dzisiaj pożyczy mi znajoma (ta chustowa). Ulga, bo nie wyobrażam sobie świąt bez wózka. Będziemy sporo poza domem i wtedy najlepiej, żeby Milena spała w wózku (w czyimś domu).
Dzisiaj zadzwonię do sklepu z którego zamawialiśmy wózek i zapytam jak mam go przesłać do reklamacji. Ciekawa jestem, ile to potrwa.

---------- Dopisano o 07:51 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Agu ja bym zadzwoniła na policję, ale dlatego że z pewnego związku znam ten temat. Z tym że tam krzyczała jedna strona.
Następnym razem dzwoń, ja żałuję że nikt nie zadzwonił, nigdy niewiadomo co się dzieje za tymi drzwiami.
Też tak uważam. Nawet jeśli uważasz, że to nic nie zmieni. Jak policja będzie do nich pukać codziennie, to może się ogarną.

Dzisiaj w nocy (bo dla mnie to wciąż noc) o 4 budzik do pracy mojego męża obudził dziecko. Ech, wiedziałam, że tak będzie, ale miałam nadzieję, że akurat będę karmić i na jedno wyjdzie. Niestety panna na karmienie obudziła się o 1, tak więc miałam kolejną pobudkę. Niestety jeszcze dziś i jutro pewnie czeka nas to samo.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 07:06   #679
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio wykończy to dziecko. Od kilku dni każda kupa oznacza brudne spodnie i body, a od wczoraj prawie każde siku oznacza też oznacza mokre spodnie i body. Właśnie puściłam pranie i modlę się, żeby szybko wyschło, bo mi została jedna para spodni :/
Zwróć uwagę na zapinanie. Ja odkąd robię to dokładnie to mały przestał srać na wszystko dookoła a już mieliśmy na 4 się przenosić.
Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dziewczyny pękł mi nit w wózku i musze reklamować. Zostane bez wózka na święta

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
Kaszana... A jaki wózek masz?
Ja w moim mam hamulec do naprawy ale oddam jak kupie drugie podwozie pod spacerowke.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-21, 07:11   #680
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Camarelo Vision

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 07:46   #681
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość

Kaszana... A jaki wózek masz?
Ja w moim mam hamulec do naprawy ale oddam jak kupie drugie podwozie pod spacerowke.

Z tymi wózkami coś sie dzieje. Ja czasem mam wrażenie że dziwnie jedzie. Mąż mówił, że łożysko ale jednak to ok. Jeżdżę póki jest w miarę dobrze a potem pożyczymy od rodziny która chciała nam dać swój

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

I się nie chwaliłam- moje niepłacząca dziecko na chrzcinach tydzień temu dało popis nie z tej ziemi. Za to wczoraj na mszy grzecznie spało - mój aniołek

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

W ogóle to moja teściowa jest super ale wczoraj.
Małej miałam podawać wapno jak na opakowaniu- było 5 ml-zmieniłam na 2,5.Mija czwarty dzień i pyta męża o ulotkę od wapna bo nie wie czy nie dajemy za dużo. Pokazuje mężowi ulotkę i patrzy że tak jest napisane i po sprawie. Zeszłam na dół, podaje jej ulotkę a ona się mnie pyta czy ją czytałam. Sorty ale pomyślałam, że jest głupia. Spytałam śmiechem żartem "przepraszam, ale czy mama myśli, że jestem głupia".
Ostatecznie dziecko tak pluje wapnem że nie ma sensu go podawac
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 09:19   #682
loudres
Zadomowienie
 
Avatar loudres
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ski
Wiadomości: 1 405
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
4.05... huk, pisk, ryk, krzyk, wycie... teskty typu 'nienawidze Cie', 'zabije Cie'. Tym razem to nie u starych meneli obok. Slychac mlody glos wyjacej kobiety i ciagle napiier... czyms. Czy ludzie sa niepowazni??? Czy nie kumaja, ze innych gowno obchodza ich problemy i sprawy?? A juz na pewno nie o 4 rano w niedziele! Czy zapominaja, ze w bloku sciany sa z papieru i jak wyjda potem z mieszkania to kazdy kto slyszal bedzie sie gapil z politowaniem?? Ewa az podskakuje w lozeczku z kazdym pieeerdylnieciem i poplakuje bo chce spac a to ja wybudza. Jak ja ktos obudzi to odnajde to mieszkanie i zabije naprawde. Jezu gdzie ja mieszkam?? Z kazdej strony patoligia... ☠☠☠☠a mieszkam z TZ i malym dzieckiem w jednym osranym pokoju wsrod jakiejs patologii. Po Nowym Roku dam TZ wybor - zabieram Ewe i wynosze sie z nia do rodzicow, bo nie chce zeby wysluchiwala krzykow, rykow. To nie jest otoczenie dla dziecka. Chce to niech zostaje. Ja tu dluzej nie wytrzymam.
Ja mam też właśnie nad sobą młoda parę co ciągle się kłócą ale mimo wszystko myślę że takich sąsiadów można mieć wszędzie. My też planujemy kupno 3 pokoi będziemy rozglądać się w wakacje za czymś. Myślę że wszędzie można spotkać takich sąsiadów...





Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio wykończy to dziecko. Od kilku dni każda kupa oznacza brudne spodnie i body, a od wczoraj prawie każde siku oznacza też oznacza mokre spodnie i body. Właśnie puściłam pranie i modlę się, żeby szybko wyschło, bo mi została jedna para spodni :/
Mój tż bal się zapisać pieluch mocniej i efektem były wszystkie gacie obsikane. W końcu mu pokazałam ze pieluchy są elastyczne a jak on zapina to z tyłu do pieluszki mogłabym rękę jeszcze wsadzić i mu pupę podrapac. No i obsikanych gaci nie ma

Za to czasem jak zrobi extra kupę to potrafi iść dołem lub jest na granicy góry

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Mój dziec od tygodnia robi kupę co dwa dni! I jest zielona. Ale przy robieniu nie płacze nie ma kolki nic się nie dzieje. Powinnam iść do lekarza? Kupa śmierdzi. A no i wali takie baki ze hoho.
loudres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 09:30   #683
malena1979
Zadomowienie
 
Avatar malena1979
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 310
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
Współczuję
Masakra musieć czegoś takiego słuchać Postaraj się urobić tż-ta zanim taki drastyczny krok zrobisz, może się uda po dobroci?



A ile Julka śpi w ciągu dnia? W sensie ile ma drzemek?
U nas dzisiaj już było ok, ale to dlatego że Michał mniej spał w ciągu dnia i 3 drzemka wypadła mu w okolicach 17-18, a nie 19. Zasnął bez problemu już na noc koło 20.
Mały po prostu musi mieć 3 drzemki, ale bywa i tak, że wstanie rano kolo 9 i po prostu czasowo się nie wyrabiamy, bo czasy aktywności mu się już wydłużyły do 2-3 godzin.



Oj wspólczuję Może masz jakichś znajomych od których mogłabyś wózek pożyczyć?

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------



Ja dzisiaj trzymałam Małego na kolanach i było to samo - pielucha tylko lekko ubrudzona, a większość zawartości poszła po plecach

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Dziewczyny, czy u waszych dzieciaków zanika już odruch Moro? Kurcze, zaczynam mieć jakieś dziwne schizy jak obserwuję Małego. Zdarza mu się kilka razy pod rząd bardzo gwałtowanie wyrzucać ręce na boki jak przy Moro, a w sumie czytałam, że odruch zanika w okolicach 3-4 miesiąca...

Robi tak zazwyczaj jak się wystraszy jakieś gwałtownego ruchu czy hałasu, najczęściej robi to jednokrotnie, i zaraz jest ok, a dziś rano zrobił tak pod rząd 4 razy i się zaczęłam martwić.
Spróbuję to nagrać i chyba przejdę się do neurologa, niech zbada Michaśka...
Jeszcze mu się zdarza odruch moro, zwłaszcza jak nie chce zasnąć i się wkurza albo zasypia po ryku (czyli ostatnio prawie zawsze) to wtedy lekko przysypia i po chwili ręce wyrzuca. I tak kilka razy potrafi.
malena1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 09:41   #684
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
Współczuję
Masakra musieć czegoś takiego słuchać Postaraj się urobić tż-ta zanim taki drastyczny krok zrobisz, może się uda po dobroci?



A ile Julka śpi w ciągu dnia? W sensie ile ma drzemek?
U nas dzisiaj już było ok, ale to dlatego że Michał mniej spał w ciągu dnia i 3 drzemka wypadła mu w okolicach 17-18, a nie 19. Zasnął bez problemu już na noc koło 20.
Mały po prostu musi mieć 3 drzemki, ale bywa i tak, że wstanie rano kolo 9 i po prostu czasowo się nie wyrabiamy, bo czasy aktywności mu się już wydłużyły do 2-3 godzin
Trzy drzemki są zawsze, raz czy dwa zdarzyły się cztery. Ja zaczęłam budzić Julke jeśli nie wstaje sama max o 8.30-40, bo wcześniej zdarzało nam się spać do 10 a raz do 11 :-P Ale ostatnio budzi się w okolicach 8. I tak samo nie daje jej spać dłużej niż do 18.15. Staram się aby w dzień spała min. 4 godziny. Ale ona nie ma takiego długiego czasu aktywności, bo całkowity max z marudzeniem to 2 godziny. No i staram się aby 12 godzin po wstaniu juz spała. Oczywiście to wszystko jest umowne i nie trzymam się tego sztywno, ale po prostu obserwuje to.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 09:56   #685
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Trzy drzemki są zawsze, raz czy dwa zdarzyły się cztery. Ja zaczęłam budzić Julke jeśli nie wstaje sama max o 8.30-40, bo wcześniej zdarzało nam się spać do 10 a raz do 11 :-P Ale ostatnio budzi się w okolicach 8. I tak samo nie daje jej spać dłużej niż do 18.15. Staram się aby w dzień spała min. 4 godziny. Ale ona nie ma takiego długiego czasu aktywności, bo całkowity max z marudzeniem to 2 godziny. No i staram się aby 12 godzin po wstaniu juz spała. Oczywiście to wszystko jest umowne i nie trzymam się tego sztywno, ale po prostu obserwuje to.
Spanie do 11, kosmos jakiś... Ja mojego na siłę przeciągam do 7 bo o 5:30 mógłby się dla niego już dzień zacząć...

Ale nie narzekam, dzisiaj czuję się jak młody bóg - wczoraj poszłam na get together z kumpelami, nie na długo bo 2h ale zawsze coś. Mały ładnie zasnął, obudził się o 1:30 na karmienie i potem dopiero o 5:30. Budziłam się w nocy chyba z 10 razy i patrzyłam na zegarek z niedowierzaniem że on jeszcze śpi!
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 10:05   #686
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Ridja nie wiem jak u was ale jak znajoma reklamowala skrzypiace koło to na czas reklamacji dostała stelaż zastępczy.

Nie wiem gdzie to napisać ale wczoraj moje dziecko zrobiło sobie rano 20min drzemki i pół godz w chuście po południu! Cud nad Wisłą!!
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 10:46   #687
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Ridja nie wiem jak u was ale jak znajoma reklamowala skrzypiace koło to na czas reklamacji dostała stelaż zastępczy.

Nie wiem gdzie to napisać ale wczoraj moje dziecko zrobiło sobie rano 20min drzemki i pół godz w chuście po południu! Cud nad Wisłą!!
Apropos chusty to myśmy wczoraj pierwszy raz
wyszli z małym w chuście. I nie wyobrażam sobie żeby w niej zasnął, oczu mu brakowało do rozglądania się.
Śmieszne że mąż go mial w chuście i przeszliśmy może 500 m a ten już się zmęczyl. I powiedział że rozumie już czemu kobiety w ciąży się tak męczą i chodzą jak kaczki haha
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 11:23   #688
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Co do sąsiadów, to niestety, ale można kupić sobie mieszkanie i sąsiedzi mogą być w porządku, a potem może się wprowadzić problemowy lokator. Więc najlepiej szukać nie po najtańszych czynszach (patologii raczej nie będzie stać na coś ciut droższego). My tak mieliśmy w kawalerce. Niby same starsze osoby, osiedle ciche, a za ścianą obok nas młoda patologia, darcie ryja, puszczanie piosenek na całe osiedle przez cały dzień... A to był właśnie ktoś nowy, kogo jeszcze parę miesięcy temu nie było.
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 11:31   #689
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

W domu tez nie spi w chuscie?

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

To ja wczoraj z Ruri w chuscie poszlam na lunch - spala przez cale 1,5 h posilku- pierwszy raz moglam siedziec nieruchomo a ona nic
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 12:28   #690
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

My dzis po drugim szczepieniu mialo byc po swietach ale ze na chrzest w swieta co drugi z katarem ma byc to zaszczepilismy teraz. Maly byl dzielny tylko przy w kluciu zakwilil ale zaraz sie uspokoil.
Ingacy wazy 7200 i mierzy 72cm dzis skonczymy 14tyg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
Ja mam też właśnie nad sobą młoda parę co ciągle się kłócą ale mimo wszystko myślę że takich sąsiadów można mieć wszędzie. My też planujemy kupno 3 pokoi będziemy rozglądać się w wakacje za czymś. Myślę że wszędzie można spotkać takich sąsiadów...







Mój tż bal się zapisać pieluch mocniej i efektem były wszystkie gacie obsikane. W końcu mu pokazałam ze pieluchy są elastyczne a jak on zapina to z tyłu do pieluszki mogłabym rękę jeszcze wsadzić i mu pupę podrapac. No i obsikanych gaci nie ma

Za to czasem jak zrobi extra kupę to potrafi iść dołem lub jest na granicy góry

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Mój dziec od tygodnia robi kupę co dwa dni! I jest zielona. Ale przy robieniu nie płacze nie ma kolki nic się nie dzieje. Powinnam iść do lekarza? Kupa śmierdzi. A no i wali takie baki ze hoho.
Moj tez robi od pewnego czasu co dwa dni i tez smierdza ale ne sa zielone.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
4.05... huk, pisk, ryk, krzyk, wycie... teskty typu 'nienawidze Cie', 'zabije Cie'. Tym razem to nie u starych meneli obok. Slychac mlody glos wyjacej kobiety i ciagle napiier... czyms. Czy ludzie sa niepowazni??? Czy nie kumaja, ze innych gowno obchodza ich problemy i sprawy?? A juz na pewno nie o 4 rano w niedziele! Czy zapominaja, ze w bloku sciany sa z papieru i jak wyjda potem z mieszkania to kazdy kto slyszal bedzie sie gapil z politowaniem?? Ewa az podskakuje w lozeczku z kazdym pieeerdylnieciem i poplakuje bo chce spac a to ja wybudza. Jak ja ktos obudzi to odnajde to mieszkanie i zabije naprawde. Jezu gdzie ja mieszkam?? Z kazdej strony patoligia... ☠☠☠☠a mieszkam z TZ i malym dzieckiem w jednym osranym pokoju wsrod jakiejs patologii. Po Nowym Roku dam TZ wybor - zabieram Ewe i wynosze sie z nia do rodzicow, bo nie chce zeby wysluchiwala krzykow, rykow. To nie jest otoczenie dla dziecka. Chce to niech zostaje. Ja tu dluzej nie wytrzymam.
Nie zazdroszcze kiedys tez mialm takiego sasiada kur i hu lecialo co dzien wiecznie napity zone bil patelnie lataly prze okna az mi mama zabraniala chodzic pod ich oknami więc wiem co czujesz.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-10 20:55:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:41.