Wrześniowe mamusie 2015 - część II - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-19, 14:22   #1861
loudres
Zadomowienie
 
Avatar loudres
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ski
Wiadomości: 1 405
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Słuchaj w PL to dzieciaki do kwietnia jeżdżą w zimowych kombinezonach. A noworodki to i chłodnym latem zdarzało mi się obserwować. Bo przecież babcie mówią że dziecku wszystko odpadnie i umrze w 15 stopniach.

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------


U nas z dnia na dzień Ignacy przestawił się z 1-2 kup dziennie na jedną na 3 dni. Tak po prostu. I to jeszcze przed rozszerzaniem diety, tylko na mleku. A im rzadziej jest tym bardziej śmierdzi.
U mnie też przed rozszerzenie m diety. A jak kolor u ciebie w porządku? Ten kolor mnie niepokoi zielony.
loudres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 15:01   #1862
ali_ma
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 557
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Danaeee84 super taki koncert! Chętnie bym się wybrała z Julka na coś takiego, bo towarzyska z niej bestia wiec pewnie spodobały się jej.

Co do drzemek to właśnie miałam pytać czy któreś dziecko robi sobie tylko dwie drzemki? Bo moja Julka rano po mekach spi 30 minut- godzina + na dworze 2-3 godziny i trzeciej drzemki juz odmawia.
U nas przeważnie są 3 drzemki, około 11-12 jakieś 30 min., potem na spacerze ale to różnie od godziny do trzech, łaze puki się nie obudzi i wieczorem koło 19-20 jakieś 30 min. Ale my chodzimy spać 22-23. Ale jak był marudny przez 2 tygodnie to nie było wieczornej drzemki I potem był jeszcze bardziej marudny.

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
Jak u was z kupa? Mój to już doprowadza mnie do spazmow. 3 dzień się rozpoczyna a kupy nie ma, karmie mieszanie, baki śmierdzą strasznie. Masaż był pije te herbaty kopru dałam mu wody ale nic nie rusza. Juz się zastanawiam czy mu czopa nie wsadzić. Ale nie płacze ani nic. Z jednej strony czytałam ze karmiony sztucznie do 3 dni może nie robić a piersią to się zdążają takie zastoje kupowe ale co jak ja karmie mieszanie? Omg :://
Mój na mm robi codziennie lub co drugi dzień, jak kiedyś nie robił przez 3 dni to dałam wody, ale efekt w postaci kupy następnego dnia
ali_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 15:08   #1863
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Kiedy wroci moje ukochane grzeczne dziecko? Naprawde juz ledwo zipie, usypianie na rekach to juz norma. Aa, wczoraj wpadl w taki szal, ze spanikowalam i zaczelam ryczec razem z nim. Na szczescie maz byl w domu i go uspokoil. Eh...
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 15:18   #1864
ali_ma
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 557
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Słuchaj w PL to dzieciaki do kwietnia jeżdżą w zimowych kombinezonach. A noworodki to i chłodnym latem zdarzało mi się obserwować. Bo przecież babcie mówią że dziecku wszystko odpadnie i umrze w 15 stopniach.

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------


U nas z dnia na dzień Ignacy przestawił się z 1-2 kup dziennie na jedną na 3 dni. Tak po prostu. I to jeszcze przed rozszerzaniem diety, tylko na mleku. A im rzadziej jest tym bardziej śmierdzi.
Oj nie tylko babcie znajomej syn z kwietnia ubrany 3 razy grubej niż mój. Mały miał wtedy około 2-3tygodni. A jak usłyszała, że ja przy -10 wychodziłam z małym wózkiem do kościoła to stwierdziła, że zwariowałam

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
Kiedy wroci moje ukochane grzeczne dziecko? Naprawde juz ledwo zipie, usypianie na rekach to juz norma. Aa, wczoraj wpadl w taki szal, ze spanikowalam i zaczelam ryczec razem z nim. Na szczescie maz byl w domu i go uspokoil. Eh...
U mnie to trwało 2 tygodnie i myślałam że oszaleje, ale minęło, więc jeszcze trochę wytrzymaj
ali_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 15:47   #1865
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Pocieszylyscie mnie z tymi drzemkami. Może to już ten etap, że sa 2.

Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
Jak u was z kupa? Mój to już doprowadza mnie do spazmow. 3 dzień się rozpoczyna a kupy nie ma, karmie mieszanie, baki śmierdzą strasznie. Masaż był pije te herbaty kopru dałam mu wody ale nic nie rusza. Juz się zastanawiam czy mu czopa nie wsadzić. Ale nie płacze ani nic. Z jednej strony czytałam ze karmiony sztucznie do 3 dni może nie robić a piersią to się zdążają takie zastoje kupowe ale co jak ja karmie mieszanie? Omg :://

Na kupę rumianek, koper na bąki.
U nad kiedyś było po 4-5 dziennie, potem co 2-3 dni, a teraz zazwyczaj jedna dziennie.




Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość

Jakbyś skróciła tą drzemkę na dworze to by ci zasnęła po południu. Ignacemu też się to zdarza jeśli ma długą drzemkę na spacerze. Ale z reguły są trzy drzemki - 10:30 (40 minut), 13 (1-1,5h spacer) i około 17 (0,5h).
No właśnie nie bardzo, bo wydłużyłam spacery ze względu na brak trzeciej drzemki. Chodzę teraz kolo 13 na 2-2,5 godziny i zazwyczaj jeszcze w domu śpi. Wole aby wstała kolo 16-16.30 jak ma już nie spać niż o 15 i była marudna kolo 17.

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
Kiedy wroci moje ukochane grzeczne dziecko? Naprawde juz ledwo zipie, usypianie na rekach to juz norma. Aa, wczoraj wpadl w taki szal, ze spanikowalam i zaczelam ryczec razem z nim. Na szczescie maz byl w domu i go uspokoil. Eh...
Przybijam piatke ;-) Moje dziecko już w ogóle nie wie, co to samodzielny
sen w dzień.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 16:41   #1866
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
U mnie też przed rozszerzenie m diety. A jak kolor u ciebie w porządku? Ten kolor mnie niepokoi zielony.
U nas różnie, zielony też się zdarzał.
Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
Kiedy wroci moje ukochane grzeczne dziecko? Naprawde juz ledwo zipie, usypianie na rekach to juz norma. Aa, wczoraj wpadl w taki szal, ze spanikowalam i zaczelam ryczec razem z nim. Na szczescie maz byl w domu i go uspokoil. Eh...
Skok rozwojowy... minie w końcu.
Cytat:
Napisane przez ali_ma Pokaż wiadomość
Oj nie tylko babcie znajomej syn z kwietnia ubrany 3 razy grubej niż mój. Mały miał wtedy około 2-3tygodni. A jak usłyszała, że ja przy -10 wychodziłam z małym wózkiem do kościoła to stwierdziła, że zwariowałam
Moi teściowie jak wychodziłam na spacer przy -15 zachowywali się jakbym mordowała im wnuka...
Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Pocieszylyscie mnie z tymi drzemkami. Może to już ten etap, że sa 2.
2 drzemki to książkowo gdzieś koło 6 miesięcy ale nie każde dziecko jest od linijki. Jak dla was działa to co jest to nie ma sensu tego zmieniać
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 17:02   #1867
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Słuchaj w PL to dzieciaki do kwietnia jeżdżą w zimowych kombinezonach. A noworodki to i chłodnym latem zdarzało mi się obserwować. Bo przecież babcie mówią że dziecku wszystko odpadnie i umrze w 15 stopniach.

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------



U nas z dnia na dzień Ignacy przestawił się z 1-2 kup dziennie na jedną na 3 dni. Tak po prostu. I to jeszcze przed rozszerzaniem diety, tylko na mleku. A im rzadziej jest tym bardziej śmierdzi.

Tu tez mam takie babcie tylko tych dzieci zal.
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-19, 17:17   #1868
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość

[/COLOR]

U nas z dnia na dzień Ignacy przestawił się z 1-2 kup dziennie na jedną na 3 dni. Tak po prostu. I to jeszcze przed rozszerzaniem diety, tylko na mleku. A im rzadziej jest tym bardziej śmierdzi.

Ja dopiero miałam 5 kup dziennie. Zaryzykowałam jabłko i kupy się skończyły. Była w końcu po 4 dniach i znowu zastój. Dziecko mi się męczy
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 17:35   #1869
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Ja dopiero miałam 5 kup dziennie. Zaryzykowałam jabłko i kupy się skończyły. Była w końcu po 4 dniach i znowu zastój. Dziecko mi się męczy
To mógł być równie dobrze zbieg okoliczności. A po czym widzisz że się męczy? Generalny kierunek jest taki, że kup ma być mniej.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 18:38   #1870
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Stęka, spina się czasem pójdzie bąk brzuszek twardy
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 18:39   #1871
ali_ma
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 557
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość

Moi teściowie jak wychodziłam na spacer przy -15 zachowywali się jakbym mordowała im wnuka...
ali_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-19, 19:01   #1872
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
U nas różnie, zielony też się zdarzał.

Skok rozwojowy... minie w końcu.

Moi teściowie jak wychodziłam na spacer przy -15 zachowywali się jakbym mordowała im wnuka...

2 drzemki to książkowo gdzieś koło 6 miesięcy ale nie każde dziecko jest od linijki. Jak dla was działa to co jest to nie ma sensu tego zmieniać
No właśnie zastanawiam się czy jest sens walczyć o ta 3 drzemkę jak praktycznie za miesiąc będziemy mieć 6 miesięcy.

Moja teściowa tez przeżywa, że chodzimy w taką pogodę. A ostatnio stwierdziła, że Julka pewnie tak źle śpi, bo jej zimno :-P
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 19:07   #1873
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
No właśnie zastanawiam się czy jest sens walczyć o ta 3 drzemkę jak praktycznie za miesiąc będziemy mieć 6 miesięcy.

Moja teściowa tez przeżywa, że chodzimy w taką pogodę. A ostatnio stwierdziła, że Julka pewnie tak źle śpi, bo jej zimno :-P
Moim zdaniem jak z dwiema drzemkami funkcjonujecie ok to nie ma sensu walczyć żeby było zgodnie z "literaturą". Luz.

No Ignacemu na pewno też zimno jest dlatego się budzi 1500 razy w nocy.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 19:27   #1874
Virves
Raczkowanie
 
Avatar Virves
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 456
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
No jak nie macie ubranek to słabizna. U nas też -5 plus wiatr i wytrzymałam tylko 1,5h na zewnątrz.

Jakbyś skróciła tą drzemkę na dworze to by ci zasnęła po południu. Ignacemu też się to zdarza jeśli ma długą drzemkę na spacerze. Ale z reguły są trzy drzemki - 10:30 (40 minut), 13 (1-1,5h spacer) i około 17 (0,5h).

Jak nie płacze to po co czop? Skoro robi bąki to znaczy że wszystko działa i kupa zaraz będzie. Na piersi nawet dwa tygodnie mogą być bez kupy więc jak karmisz mieszanie to 3 dni to jeszcze nic.

A jadłaś wcześniej kapustę?
A rzadko to znaczy co ile dni?
wcześniej kupy szły nawet dwie lub trzy mniejsze dziennie po tej kapuście trzy dni przerwa.
A na kapustę pozwoliłam sobie trzy dni z rzędu
Virves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 20:45   #1875
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Skok rozwojowy może trwać nawet miesiąc? Zabijcie mnie........
Dziś znowu przed snem histeria, tego nie można nazwać płaczem. Oddałam małego znowu TŻtowi, bo ja nie miałam siły. Chce mi się ryczeć z bezsilności
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 20:51   #1876
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Małgosia- ten obecny od 14 do 19 tygodnia. My już po a był tydzień bardzo trudny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 20:56   #1877
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
Małgosia- ten obecny od 14 do 19 tygodnia. My już po a był tydzień bardzo trudny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A ja myślałam że jeden tydzień w tym okresie. Jak tak długo to może dlatego nie poznaję mojego dziecka
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 21:25   #1878
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Do mam kp - Czy po 3 miesiącu karmienia piersią faktycznie zaczęła Wam spadać waga? Czy to tylko mit?
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 21:26   #1879
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Do mam kp - Czy po 3 miesiącu karmienia piersią faktycznie zaczęła Wam spadać waga? Czy to tylko mit?
Mi niestety spada
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-19, 21:32   #1880
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
Skok rozwojowy może trwać nawet miesiąc? Zabijcie mnie........
Dziś znowu przed snem histeria, tego nie można nazwać płaczem. Oddałam małego znowu TŻtowi, bo ja nie miałam siły. Chce mi się ryczeć z bezsilności
Moja jeszcze nie śpi :-/ Przebudzila się po godzinie snu i 1,5 godziny ja usypialam, ale już nie mam sily. I gaworzy sobie w łóżeczku...
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 22:52   #1881
grita
Rozeznanie
 
Avatar grita
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Małgosia, łączę się w bólu.. U nas dziś był tak ciężki dzień, że szok, dawno mnie tak dzieci nie przeczołgały. Mały wrzeszczący ciągle, nawet na rękach, spał 3 razy po 15 minut Starsza mega zazdrosna smarowała kremem ściany, krzyczała mi do ucha, po całym domu rozwijała papier toaletowy, myślałam że oszaleję
Jak dobrze, że te małe karaluchy już śpią, teraz wyglądają tak niewinnie, no tylko do zacałowania

---------- Dopisano o 23:52 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Noo mój ma to samo z tym puszczaniem piersi,ale jak się do mnie uśmiecha zalotnie to ciesze się jak głupia

Hehe ja tez powyrywalam te reklamy, książka przejrzała i jest lżejsza

Jest love

Hmm zastanawiam się jak to się ma do siatki centylowej, mój nie skończył 4 miesięcy, brakuje mu do podwojenie masy urodzeniowej 300g a w siatce jest między 3a 10 centylem tylko?...
Ja też to uwielbiam jak Mały odrywa się od piersi, patrzy mi w oczy, uśmiecha się szeroko i zadowolony dalej wcina. Słodkie chwile

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Wszyscy się czepiają, że on taki chudy. A sporo lekarzy już zeszliśmy Maluch urodził się w 50. centylu, przez pierwsze dwa tygodnie przybierał ładnie, potem trafiliśmy do szpitala przez chorobę i wtedy się zaczęło wolne przybieranie :/
Współczuję
Moja starsza też tak przybierała, wiem co przeżywasz. Trzymaj się i nie zamartwiaj, skoro Szymek przebadany wzdłuż i wszerz to wszystko jest ok

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
A ile teraz waży? Moja ur. 25.09 ważyła 3700, na szczepieniu tydzień temu 5480. Do podwojenia wagi brakuje 1900, no teraz po tygodniu troszkę mniej i lekarz mówi ze jest ok. Między szczepieniami było równe 9 tygodni i w tym czasie przybrała 1020g.

---------- Dopisano o 00:24 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

I poradźcie mi proszę bo zwariuję... Od ponad tygodnia każda ale to każda kupa wychodzi bokiem z pampersa... Używamy od narodzin pampers premium care, teraz rozmiar 2. Myślałam że może pielucha za mała ale jak kupiłam 3 to się w niej utopiła... 3 razy dziennie muszę jej zmieniać ubranie bo ciągle coś bokiem się wylewa, pralka chodzi w kółko, już nawet zaczęłam ją ubierać w jakieś gorsze ciuszki bo mi szkoda tych ładniejszych... Już nie wiem o co chodzi, zapinam dobrze i sprawdzam wszędzie czy dobrze przylega a potem i tak gdzieś jakiś kleks wyjdzie! Dzisiaj skończyły nam się premium care i mąż kupił zwykle zielone pampki i ciekawa jestem kolejnej kupy...
Te premium care rzeczywiście są wielkie, napisz potem jak po zielonych pampersach. One są mniejsze i powinno być ok.
U mnie też ma znaczenie w jakiej pozycji Mały produkuje kupsztala

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Idziemy w lutym na koncert w Narodowym Forum Muzyki "Zakochani w muzyce od poczęcia" Ciekawe jak się małemu spodoba. Dowiedziałam się o tym kilka dni temu, ale oczywiście bilety były wyprzedane. A tu niespodzianka i dodali nową godzinę
U nas też są takie koncerty, wybieramy się w lutym
Do tej pory były 2 kategorie wiekowe: 0-2 i 3-4, a teraz widzę że ktoś inny to prowadzi i jest 0-4 i 4+. Też jestem ciekawa jak to będzie wyglądało

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Czesc!



Z dziecmi mozna isc? Super! Tez takie cos chcialabym.
Dzis siedzimy w domu, pierwszy raz od urodzenia Ruri. Niespodziewanie przyszla zima, sroga zima. Jest -5 i nie mam ubran dla Ruri... Odkad tu mieszkam, temp. min w zimie wynosila 5stopni, ale na plusie, wiec dzis szok
No to rzeczywiście sroga zima!!

Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
Jak u was z kupa? Mój to już doprowadza mnie do spazmow. 3 dzień się rozpoczyna a kupy nie ma, karmie mieszanie, baki śmierdzą strasznie. Masaż był pije te herbaty kopru dałam mu wody ale nic nie rusza. Juz się zastanawiam czy mu czopa nie wsadzić. Ale nie płacze ani nic. Z jednej strony czytałam ze karmiony sztucznie do 3 dni może nie robić a piersią to się zdążają takie zastoje kupowe ale co jak ja karmie mieszanie? Omg :://
Mój czasem nie robi po 5-6 dni, ale mnie to w ogóle nie rusza i nie stresuje. Nie płacze, nie marudzi z powodu brzucha, to widocznie mu dobrze Bąki też śmierdzą strasznie, im dłużej nie robi tym gorzej

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Do mam kp - Czy po 3 miesiącu karmienia piersią faktycznie zaczęła Wam spadać waga? Czy to tylko mit?
Mam zepsutą wagę, aż sama się zaciekawiłam. Ja różnicy po ciuchach nie widzę zupełnie.
grita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 23:09   #1882
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Do mam kp - Czy po 3 miesiącu karmienia piersią faktycznie zaczęła Wam spadać waga? Czy to tylko mit?

U nnie sie sprawdzilo i spada

---------- Dopisano o 01:09 ---------- Poprzedni post napisano o 01:06 ----------

Danaeee a propos przybierania: o ktorej Szymek chodzi spac na noc? Bo moze w tym tkwi problem
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 00:04   #1883
zuzulka_89
Zadomowienie
 
Avatar zuzulka_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 000
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Do mam kp - Czy po 3 miesiącu karmienia piersią faktycznie zaczęła Wam spadać waga? Czy to tylko mit?
U mnie spadła i na razie stoi.

Ja mojego też nie poznaję. Wczoraj chyba było coś w powietrzu skoro wszyscy na raz stwierdzili, że zrobią matkom poligon.....
__________________
30.12.2009 r.
30.12.2012r.
07.02.2015r.
zuzulka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 03:58   #1884
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
danaeee a propos przybierania: O ktorej szymek chodzi spac na noc? Bo moze w tym tkwi problem
o 23...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 05:12   #1885
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

I zawsze tak bylo? Jesli tak, to moze to wiele tlumaczyc. Chodzi o hormon wzrostu, ktory wydziela sie o ile pamietam w godzinach 23-2, zeby jego ilosc byla odpowiednia, to dziecko juz powinno o tej porze gleboko spac. Przy starszej to sie sprawdzilo.
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 07:55   #1886
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
I zawsze tak bylo? Jesli tak, to moze to wiele tlumaczyc. Chodzi o hormon wzrostu, ktory wydziela sie o ile pamietam w godzinach 23-2, zeby jego ilosc byla odpowiednia, to dziecko juz powinno o tej porze gleboko spac. Przy starszej to sie sprawdzilo.
Ogólnie tak. Tylko na początku dużo spał. Potem zaczął zasypiać dopiero o północy, potem była 22, teraz od dwóch tygodni 23.
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 08:54   #1887
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez zuzulka_89 Pokaż wiadomość
U mnie spadła i na razie stoi.

Ja mojego też nie poznaję. Wczoraj chyba było coś w powietrzu skoro wszyscy na raz stwierdzili, że zrobią matkom poligon.....
U mnie poligonu ciąg dalszy....
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 09:21   #1888
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Ogólnie tak. Tylko na początku dużo spał. Potem zaczął zasypiać dopiero o północy, potem była 22, teraz od dwóch tygodni 23.

To moze tu lezy problem?
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 09:53   #1889
rokanali
Raczkowanie
 
Avatar rokanali
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 76
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Witajcie, bardzo długo się nie odzywałam, ale walczymy ze skokiem, lekarzami i córką:P
Mam takie wrażenie ze ta moja mała z dnia na dzień się mega zmienia. Idzie nam ząbek, uczy się siadać i potrafi podciągnąć się do stania. Ta moja kruszynka nosi ubranka na 74 i wcale nie są za duże:P
i cudnie się do nas śmieje szczególnie w nocy jak trzeba spać:P
Tyle dobrego, bo po wizycie kontrolnej u neurologa okazało się, że mamy bardzo małe ciemiączko i to na pewno jakaś straszna metaboliczna choroba. Szkoda tylko, że szanowna pani nie spojrzała w książeczkę i nie posprawdzała przyrostów obwodu główki. I mamy jakąś dziwną wysypkę na łokciach, wcześniej była na nóżce a teraz zniknęła.
Jutro nasze 3 szczepienie

Aha i pisałyście o drzemkach. U nas w dzień prawie nie ma snu, chyba ze na rękach i przy cycu. Ale za to wstaje później bo o 8:30

Edytowane przez rokanali
Czas edycji: 2016-01-20 o 09:54
rokanali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 10:00   #1890
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
To moze tu lezy problem?
Zgłaszałam pediatrze, że chodzi tak późno spać i nic nie mówiła. Zobaczymy co powie ten do którego idę za dwa tygodnie, bo on pracuje w poradni dla dzieci z zaburzeniami żywienia czy coś takiego, więc jest chyba lepiej zorientowany...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-10 20:55:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.