Wrześniowe mamusie 2015 - część II - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-29, 17:56   #2191
loudres
Zadomowienie
 
Avatar loudres
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ski
Wiadomości: 1 405
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Poród dzielony jest na 2 fazy.
I to skurcze i rozwarcie, II to skurcze parte. U mnie ta faza trwała 2 godziny i 23 minuty, cały poród trwał ponad 12.
No tak wiem ze na dwie fazy moja pierwsza faza liczyła 9 godzin a druga 15 minut.
nie mogę uwierzyć że ktoś męczył się tyle czasu !! Jak w te 15 minut myślałam że umre! Koleżanka urodziła 4300 córkę. Pierwsza. Jestem z niej dumna. Chciała dogonić Igora. . I prawie się udało
loudres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 18:00   #2192
MamaMuminka25
Raczkowanie
 
Avatar MamaMuminka25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 81
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Mój poród trwał 5 godzin z czego skurcze parte 15 minut. Potem już było vacum także nie wiem ile by to trwało. Takie 2 godziny parcia to musi być cholernie męczące.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
MamaMuminka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 18:10   #2193
malena1979
Zadomowienie
 
Avatar malena1979
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 310
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez MamaMuminka25 Pokaż wiadomość
Mój poród trwał 5 godzin z czego skurcze parte 15 minut. Potem już było vacum także nie wiem ile by to trwało. Takie 2 godziny parcia to musi być cholernie męczące.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Ja pięć lat temu przy córce parłam prawie 4 godziny(z 20 minutową przerwą gdy ustały skurcze ). Nie życzę nikomu. A teraz urodziłam na dwóch skurczach partych.
malena1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 18:15   #2194
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez MamaMuminka25 Pokaż wiadomość
Mój poród trwał 5 godzin z czego skurcze parte 15 minut. Potem już było vacum także nie wiem ile by to trwało. Takie 2 godziny parcia to musi być cholernie męczące.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Ja do tego miałam jeszcze bóle krzyżowe :/
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 18:18   #2195
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

U mnie trwało wszystko 14h30min z czego 1h30min faza druga. Dopiero po tym czasie próżnociag.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 18:32   #2196
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Ja uczę dziecka butli już 4 miesiące i nic

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------




Wyobrażacie sobie, że w Polsce, w restauracji ktoś z obsługi nosi Ci dziecko.

Jestem zła. Słońce, ciepło dosyć a mąż zabrał wózek w samochodzie. Pojechał o 7i wróci na 20. chciałam wyjsć z chustą ale moje dziecko nie toleruje noszenia przodem do mnie.
Kurde tylko moj z butli pil jeszcze w grudniu dostal jak mielismy wychodne i ciagnal normalnie a tu nagle taki zonk.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 18:34   #2197
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Poród dzielony jest na 2 fazy.
I to skurcze i rozwarcie, II to skurcze parte. U mnie ta faza trwała 2 godziny i 23 minuty, cały poród trwał ponad 12.
O matko... U mnie cały poród 6 godzin a II faza trwała jakieś 25 minut a miałam wrażenie, że 5. Nie wyobrażam sobie przeć 2 godziny. Chociaż wolałam przeć jak mieć I fazę.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Nie, cofam, ja miałam taki "komfort" że miałam dużo znieczuleń i długo długo nie czułam żadnych skurczów aż do partych

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-29, 18:58   #2198
MamaMuminka25
Raczkowanie
 
Avatar MamaMuminka25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 81
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Kurde tylko moj z butli pil jeszcze w grudniu dostal jak mielismy wychodne i ciagnal normalnie a tu nagle taki zonk.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Kurde tylko moj z butli pil jeszcze w grudniu dostal jak mielismy wychodne i ciagnal normalnie a tu nagle taki zonk.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
To normalne. Mój też tak miał. Trzeba uczyć butli na nowo.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Ja do tego miałam jeszcze bóle krzyżowe :/
Współczuję. Nie wiem co to bóle krzyżowe, ale podobno to jest najgorszy ból jaki można sobie wyobrazić.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
U mnie trwało wszystko 14h30min z czego 1h30min faza druga. Dopiero po tym czasie próżnociag.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
No to długo się męczylas zanim Ci,, pomogli,,. A czemu miałaś vacum?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
MamaMuminka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 19:08   #2199
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Byłam i gina na kontroli, wszystko ok, wg niego na okres w najbliższym czasie się nie zapowiada (jak dla mnie bomba).

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość
Nie, cofam, ja miałam taki "komfort" że miałam dużo znieczuleń i długo długo nie czułam żadnych skurczów aż do partych

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
No i pamiętaj, że Wikusia była mała, donoszone dziecko może być i 2 razy większe. Jak tam sprawa u Ciebie z badaniami?
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 19:08   #2200
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
U mnie trwało wszystko 14h30min z czego 1h30min faza druga. Dopiero po tym czasie próżnociag.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
Próżno ciąg? Nie miałaś skurczy czy juz sił? Ja myślałam pod koniec ze nie dam rady.
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 19:14   #2201
loudres
Zadomowienie
 
Avatar loudres
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ski
Wiadomości: 1 405
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Ja krzyżowych nie miałam ale miałam spojenia lonowego bóle myślałam że ktoś mi kości polamie. Szacun dziewczęta myślałam że u wszystkich faza nr 2 trwa tak mało, bo moja położna powiedziała ze jak hmm się dobrze postarala to w 10 minut bym urodziła. Myślałam że ja zabije w tamtym momencie.
loudres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-29, 19:17   #2202
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Byłam i gina na kontroli, wszystko ok, wg niego na okres w najbliższym czasie się nie zapowiada (jak dla mnie bomba).


No i pamiętaj, że Wikusia była mała, donoszone dziecko może być i 2 razy większe. Jak tam sprawa u Ciebie z badaniami?
Lekarka mówiła mi, że to nie jest istotne. Często małe dziecko trudniej urodzić jak się np źle ułoży. Żywe dziecko może się samo nakierunkować trochę, rusza się, a Wikusia tak nie mogła. Dlatego mi się zaklinowała i położna mi rękę wkładała prawie do łokcia Różnie to bywa.

Umówiłam się do lekarza. 18.02 mam w tej klinice z genetykiem i pokaże wyniki, chociaż już sporo wiem i tak. Ale chcę jeszcze do endokrynologa tylko muszę jeszcze raz tsh zbadać i zrobię usg jak będzie coś nie tak. Okaże się jak tam się wszystko rozwija.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 19:17   #2203
MamaMuminka25
Raczkowanie
 
Avatar MamaMuminka25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 81
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

No właśnie co do spojenia lonowego to mocno bolało mnie w ciąży, ale teraz tez czasami mnie pobolewa jak leżę długo na boku. Kurcze..

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
MamaMuminka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 19:19   #2204
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Ja miałam krzyżowe i dlatego wyznałam miłość anestezjologowi po tym jak mi dał zzo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 19:37   #2205
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
Aaaa. . Mam dość karmienia Igor gryzie mnie w suty dziaslami, bolą mnie suty nie mam już siły.. conajmniej dwa razy gryzie mnie strasznie boli a on się szyderczo uśmiecha przy tym :/

moim zdaniem jak ugryzie to powinnaś zabierać i uczyć, że nie wolno, bo jak się zaczną zęby to może być problem. Mój tez czasem gryzl, ale po kilku zabraniach się poprawiło. Plus jak gryzl,to mu masowalam chwile dziąsła i tez potem jadl spokojniej.




Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Karmienie mi nie przeszkadza ale swiadomosc ze nie moge zostawic malego na dluzej niz 3h bo nic nie tknie procz cycka nie napawa mnie optymizmem. Wczorjasze glupie wyjscie do dentysty bylo klopotlwe.. ech
Mialm plan po pol roku wrocic na pol etatu ale poki co checi mi opadły zobacze za miesiac jak sie sytuacja potoczy.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

3h...mój wytrzymuje do 2, a i to często już z problemami,wiec się ciesz z tych 3h,zawsze mogło być gorzej; )




Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
Ja krzyżowych nie miałam ale miałam spojenia lonowego bóle myślałam że ktoś mi kości polamie. Szacun dziewczęta myślałam że u wszystkich faza nr 2 trwa tak mało, bo moja położna powiedziała ze jak hmm się dobrze postarala to w 10 minut bym urodziła. Myślałam że ja zabije w tamtym momencie.

tez miałam takie bóle, ale powiedzieli mi, że się nie polamia,to zaufalam




Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
Ja miałam krzyżowe i dlatego wyznałam miłość anestezjologowi po tym jak mi dał zzo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja wyznalam miłość położnej; )

A co do bólu to niestety dopadly mnie korzonki plus nawrót bólu biodra z ciąży. Od kilku dni zdycham, mam problem z podnoszeniem małego. Stale go trzymam na przewijaku,bo z wysokiego najłatwiej mi podnieść, schylanie to katorga jutro mam wizytę u specjalisty, zobaczymy może cos pomoże.

I wczoraj byliśmy na szczepieniu. Juz trochę lepiej zniósł niż poprzednie. Na następnym polio (ja rozbijam). No i mlody waży juz 8560g te plecy to chyba jemu zawdzięczam.
melawen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 19:52   #2206
loudres
Zadomowienie
 
Avatar loudres
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ski
Wiadomości: 1 405
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość
Lekarka mówiła mi, że to nie jest istotne. Często małe dziecko trudniej urodzić jak się np źle ułoży. Żywe dziecko może się samo nakierunkować trochę, rusza się, a Wikusia tak nie mogła. Dlatego mi się zaklinowała i położna mi rękę wkładała prawie do łokcia Różnie to bywa.

Umówiłam się do lekarza. 18.02 mam w tej klinice z genetykiem i pokaże wyniki, chociaż już sporo wiem i tak. Ale chcę jeszcze do endokrynologa tylko muszę jeszcze raz tsh zbadać i zrobię usg jak będzie coś nie tak. Okaże się jak tam się wszystko rozwija.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Trzymam kciukasy!





Cytat:
Napisane przez MamaMuminka25 Pokaż wiadomość
No właśnie co do spojenia lonowego to mocno bolało mnie w ciąży, ale teraz tez czasami mnie pobolewa jak leżę długo na boku. Kurcze..

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Mnie też w ciąży a przy porodzie czulas? Mnie nic nie boli juz na szczęście.

Ale postanowiłam się trochę poruszać i zaczęłam ćwiczyć i pierwszego dnia coś mi strzyknelo w nodze I kurde taki jak by paraliż czasem mnie łapie. Masakra dwa razy jeszcze ćwiczyłam ale lżej żeby te moje nie rozciągnięte ciało rozruszać ale dalej boli ta noga.
loudres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 19:54   #2207
MamaMuminka25
Raczkowanie
 
Avatar MamaMuminka25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 81
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
Trzymam kciukasy!







Mnie też w ciąży a przy porodzie czulas? Mnie nic nie boli juz na szczęście.

Ale postanowiłam się trochę poruszać i zaczęłam ćwiczyć i pierwszego dnia coś mi strzyknelo w nodze I kurde taki jak by paraliż czasem mnie łapie. Masakra dwa razy jeszcze ćwiczyłam ale lżej żeby te moje nie rozciągnięte ciało rozruszać ale dalej boli ta noga.
W czasie porodu nie dokuczalo specjalnie. Ale w ciąży czasem trudno było dojść do łazienki z bólu. Ciekawe czy się tam za bardzo nie rozeszło. Może teraz boli bo się schodzi. Bo właściwie zaczęło od miesiąca pobolewac.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
MamaMuminka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 20:06   #2208
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
Ja miałam krzyżowe i dlatego wyznałam miłość anestezjologowi po tym jak mi dał zzo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie nie było :/
Za pewnie sama położna by mi to zaproponowała bo masakra....
Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
moim zdaniem jak ugryzie to powinnaś zabierać i uczyć, że nie wolno, bo jak się zaczną zęby to może być problem. Mój tez czasem gryzl, ale po kilku zabraniach się poprawiło. Plus jak gryzl,to mu masowalam chwile dziąsła i tez potem jadl spokojniej.







3h...mój wytrzymuje do 2, a i to często już z problemami,wiec się ciesz z tych 3h,zawsze mogło być gorzej; )







tez miałam takie bóle, ale powiedzieli mi, że się nie polamia,to zaufalam






Ja wyznalam miłość położnej; )

A co do bólu to niestety dopadly mnie korzonki plus nawrót bólu biodra z ciąży. Od kilku dni zdycham, mam problem z podnoszeniem małego. Stale go trzymam na przewijaku,bo z wysokiego najłatwiej mi podnieść, schylanie to katorga jutro mam wizytę u specjalisty, zobaczymy może cos pomoże.

I wczoraj byliśmy na szczepieniu. Juz trochę lepiej zniósł niż poprzednie. Na następnym polio (ja rozbijam). No i mlody waży juz 8560g te plecy to chyba jemu zawdzięczam.
Szacun za wagę małego.
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 20:19   #2209
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Kiss- nie było zzo czy anestezjologa? Masakra jakaś w XXI wieku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-29, 21:34   #2210
aniaska4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 64
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

No to ja mialam szczescie bo caly porod trwal 3 godziny.. sama az sie zaskoczylam. Podczas badania juz w 38 tc bo bylam w szpitalu z zalozonym cewnikiem foleya, lekarka przebila mi pecherz i momentalnie dostalam skurczy. Przez godzine skurcze zwykle ale mocne, potem zzo i godzina luzu a pozniej pomalu zaczely sie parte, ktore trwaly okolo 35 min. Ale Mala byla zle ulozona i jeszcze miala reke na twarzy wiec musialam na kleczec..dupiszczem do lekarzy, a oni mi ja przekrecali.. teraz jak sobie pomysle ze wkladali tam cale rece..brrrrrr
No ale pokrecili i po chwili Ala wyszla mialam jeszcze taka smieszna sytuacje ze jak wyparlam tylko glowke i czekalam na kolejny skurcz to lekarka krzyknela abym szybko z mezem poglaskali glowe dziecka no i ny nie chcielismy znac plci wiec glaskalam i wciaz nie wiedzialam co To glaskanie mnie strasznie rozbawilo i zszokowalo
__________________
szczęście: 07.09.2015
aniaska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 21:47   #2211
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
A którego masz skip hopa?



Tak jak wszystkie inne matki karmiące a tak serio to wracasz juz do pracy?

Meneq a będziesz mogła sama z dwójką lecieć? Bo wiem ze do pewnego wieku może być jeden bobas na jednego dorosłego.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.

Tak, bede mogla. Jesli dziecko ma swoje miejsce to, nie ma problemu. To sie rozchodzi o to, ze dzieci 0-2lat podczas startu i ladowania musza siedziec na kolanach, wiec wiadomo, ze wiecej niz z jednym nie daloby rady

---------- Dopisano o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Tylko ja mam nieszczęsną chustę elastyczna. Ale będe próbować

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Zrobiłam sobie w końcu mleko migdałowe, może być. Jutro na wieczór będę robić kokosowe

Planujesz kupno tkanej?
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 21:48   #2212
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
Kiss- nie było zzo czy anestezjologa? Masakra jakaś w XXI wieku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U nas w Gdańsku w szpitalu w którym rodziłam do teraz nie ma zzo. A rodzi tam najwiecej kobiet bo ma najwyższy stopień referencyjności jeśli chodzi o opiekę nad noworodkami i wcześniakami.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 21:48   #2213
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
powiększ

Skip Hop, Duo Signature,

Słuchajcie moja koleżanka rodziła i napisała mi wiadomość 16 godzin skurczy i 1.5 godziny porodu.
Jak to jest liczone ten poród... ja miałam 15 minut ostatniej fazy czyli ona miała tej fazy 1.5 godziny bo nie kumam.. nie chce do niej pisać narwzie bł napewno jest zmęczona i to jest dla niej czas z dzidziusiem. Chociaz ona rodziła w Anglii... wiec może juz siedzi w domu przed tv hihihu

U mnie sie liczy czas porodu od regularnych skurczy co 10min
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 21:55   #2214
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
powiększ

Skip Hop, Duo Signature,

Słuchajcie moja koleżanka rodziła i napisała mi wiadomość 16 godzin skurczy i 1.5 godziny porodu.
Jak to jest liczone ten poród... ja miałam 15 minut ostatniej fazy czyli ona miała tej fazy 1.5 godziny bo nie kumam.. nie chce do niej pisać narwzie bł napewno jest zmęczona i to jest dla niej czas z dzidziusiem. Chociaz ona rodziła w Anglii... wiec może juz siedzi w domu przed tv hihihu
16h skurczy o maj gad...
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 22:00   #2215
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez aniaska4 Pokaż wiadomość
No to ja mialam szczescie bo caly porod trwal 3 godziny.. sama az sie zaskoczylam. Podczas badania juz w 38 tc bo bylam w szpitalu z zalozonym cewnikiem foleya, lekarka przebila mi pecherz i momentalnie dostalam skurczy. Przez godzine skurcze zwykle ale mocne, potem zzo i godzina luzu a pozniej pomalu zaczely sie parte, ktore trwaly okolo 35 min. Ale Mala byla zle ulozona i jeszcze miala reke na twarzy wiec musialam na kleczec..dupiszczem do lekarzy, a oni mi ja przekrecali.. teraz jak sobie pomysle ze wkladali tam cale rece..brrrrrr
No ale pokrecili i po chwili Ala wyszla mialam jeszcze taka smieszna sytuacje ze jak wyparlam tylko glowke i czekalam na kolejny skurcz to lekarka krzyknela abym szybko z mezem poglaskali glowe dziecka no i ny nie chcielismy znac plci wiec glaskalam i wciaz nie wiedzialam co To glaskanie mnie strasznie rozbawilo i zszokowalo
Ja tez miałam cewnik + przebijany pecherz. U mnie I faza trwała 5 godzin i 10 minut, a II godzinę i 15 minut. Dla mnie parcie było ulgą po skurczach, ale po jakimś czasie było już meczące. No i ja się cieszę, że rodziłam na stojąco
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 22:02   #2216
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez malena1979 Pokaż wiadomość
Ja pięć lat temu przy córce parłam prawie 4 godziny(z 20 minutową przerwą gdy ustały skurcze ). Nie życzę nikomu. A teraz urodziłam na dwóch skurczach partych.
Podziwiam. Ja mialam parte 1h 15minut i myslalam, ze umre.

I tak mi na koniec lekarz pomógł i nacisnal na brzuch żebym wypchnela małego.

Cytat:
Napisane przez MamaMuminka25 Pokaż wiadomość
Współczuję. Nie wiem co to bóle krzyżowe, ale podobno to jest najgorszy ból jaki można sobie wyobrazić.
Ja tez miałam krzyżowe i do tego rodziłam na leżąco

Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
Ja krzyżowych nie miałam ale miałam spojenia lonowego bóle myślałam że ktoś mi kości polamie. Szacun dziewczęta myślałam że u wszystkich faza nr 2 trwa tak mało, bo moja położna powiedziała ze jak hmm się dobrze postarala to w 10 minut bym urodziła. Myślałam że ja zabije w tamtym momencie.
Moja tez mi tak powiedziala.. Glupi malpiszon z niej!!

Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
Ja miałam krzyżowe i dlatego wyznałam miłość anestezjologowi po tym jak mi dał zzo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A mi sam lekarz zaproponowal zzo, ale nie dostalam, bo nie zdazylam..
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 22:08   #2217
aniaska4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 64
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Ja tez miałam cewnik + przebijany pecherz. U mnie I faza trwała 5 godzin i 10 minut, a II godzinę i 15 minut. Dla mnie parcie było ulgą po skurczach, ale po jakimś czasie było już meczące. No i ja się cieszę, że rodziłam na stojąco
No moze na stojaco lepiej ale mnie chcieli przekonac do porodu na czworaka.. jak sobie przypomne ze musialam sie tak do nich wypiac... o jej
__________________
szczęście: 07.09.2015
aniaska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 22:27   #2218
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Tez miałam krzyżowe. I ZZO które mi w ogóle nie pomogło. Zero różnicy. Wyobraźcie sobie mój zawód. Czekałam jak na zbawienie o dupa.

A vacum miałam hm, nie wiem, nie umiałam przeć. Nie rozumiałam kiedy. Nie czułam potrzeby parcia. Tak mnie napierdzielal krzyż ze ostatnie co chciałam robić to przeć.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 23:10   #2219
grita
Rozeznanie
 
Avatar grita
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
Strasznie boli mnie karmienie, mam wrażenie ze tak samo jak na początku. Igor gryzie mnie dziaslami i to też strasznie boli. Mam jeszcze nakładki z początku karmienia ale Igorowi jakoś przestały pasować... tzn nie chce w nich ssac.

No to igor czasem nie dość że u gryzie dziaslami to jeszcze się rozgląda przy tym. Miło

A co on dzisiaj zrobił to jest mały dzik!! Haah położyłam go na kocyk i zabaweczki zajęłam pieluche i poszłam szybko umyć butelki i wsadzić do wyparzacza. Zajęło mi to nie wiem pewnie z 5 minut wchodzę do pokoju a on leży na brzuchu! Z gołym siurkiem na panelach hihihi. Także pierwsze koty za płoty i igor przewrócił się kiedy matki nie było i to z gołą dupa
Gratulacje obrotu! Widocznie pielucha mu utrudniała obroty

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Bo jest. Dla mnie nic nie jest niemozliwe po samotnej podrozy z Yae do Pl, kiedy miala 1,5 roku. Ba, teraz na lato planuje lot do Pl tym razem z dwoma dziewczynkami. Bedzie wesolo, ale do zrobienia. Wszystko jest kwestia doswiadczenia, odrobiny checi i totalnego luzu. Jeszcze umiejetnego korzystania z oferowanej pomocy (np. obsluga knajpy nosi Ruri, kiedy ta sie niecierpliwi pod koniec naszego posilku). zawsze mozna ulozyc plan tak, zeby wszyscy byli zadowoleni. Jestesmy w Taipei, ale zwiedzamy tez okolice. Korzystamy z autobusow, pociagow i taksowek. Wszyscy sa nam bardzo zyczliwi. Najwiekszy problem mam ze zmienianiem pieluch, ale jak sie z ludzmi pogada, to i to mozna zalatwic. Albo w wersji surviwalowej sie zdarza. Ruri nosze w chuscie, Yae chodzi, wczoraj dwa razy noszona byla przez tz na plecach. Naszym celem podrozy jest glownie jedzenie, wiec czesto zachodzimy do knajp i przy okazji odpoczywamy.
Super A co pysznego jedliście?



Cytat:
Napisane przez malena1979 Pokaż wiadomość
Ja pięć lat temu przy córce parłam prawie 4 godziny(z 20 minutową przerwą gdy ustały skurcze ). Nie życzę nikomu. A teraz urodziłam na dwóch skurczach partych.
O matko, współczuję Nic dziwnego, że miałaś traumę na długie lata, 4 godziny partych...

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
moim zdaniem jak ugryzie to powinnaś zabierać i uczyć, że nie wolno, bo jak się zaczną zęby to może być problem. Mój tez czasem gryzl, ale po kilku zabraniach się poprawiło. Plus jak gryzl,to mu masowalam chwile dziąsła i tez potem jadl spokojniej.

3h...mój wytrzymuje do 2, a i to często już z problemami,wiec się ciesz z tych 3h,zawsze mogło być gorzej; )

tez miałam takie bóle, ale powiedzieli mi, że się nie polamia,to zaufalam

Ja wyznalam miłość położnej; )

A co do bólu to niestety dopadly mnie korzonki plus nawrót bólu biodra z ciąży. Od kilku dni zdycham, mam problem z podnoszeniem małego. Stale go trzymam na przewijaku,bo z wysokiego najłatwiej mi podnieść, schylanie to katorga jutro mam wizytę u specjalisty, zobaczymy może cos pomoże.

I wczoraj byliśmy na szczepieniu. Juz trochę lepiej zniósł niż poprzednie. Na następnym polio (ja rozbijam). No i mlody waży juz 8560g te plecy to chyba jemu zawdzięczam.
Ja Michałowi też zawsze zabieram pierś jak mnie gryzie, inaczej by mi je chyba zmasakrował. Ale i tak co jakiś czas to powtarza
Gratulacje wagi, jest co nosić!

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Tez miałam krzyżowe. I ZZO które mi w ogóle nie pomogło. Zero różnicy. Wyobraźcie sobie mój zawód. Czekałam jak na zbawienie o dupa.

A vacum miałam hm, nie wiem, nie umiałam przeć. Nie rozumiałam kiedy. Nie czułam potrzeby parcia. Tak mnie napierdzielal krzyż ze ostatnie co chciałam robić to przeć.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
Ostatnio rozmawiałam z przyjaciółką, która urodziła tydzień temu i ona też po zzo nie czuła żadnej ulgi...
grita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 01:31   #2220
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość


Planujesz kupno tkanej?
Nie wiem, myśle bo mała nie chce nawet 5 min siedzieć, może uda mi się pożyczyć na początek
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-10 20:55:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.