niskie TSH a inteligencja dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-11, 10:32   #1
kejterin
Raczkowanie
 
Avatar kejterin
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 146

niskie TSH a inteligencja dziecka


Witajcie,

z góry przepraszam, jeśli temat był wałkowany, ale właśnie wróciłam od lekarza ginekologa i zaczął mnie przepytywać ( a poszłam tylko na USG piersi) z badań szyjki macicy, że powinnam je uzupełnić, czy ciążę planuję, czy łykam kwas foliowy itp No i padło TSH. Mówię, że mam w normie, bo robiłam z rok temu, a on, że norma to nie wszystko, bo w przypadku wyniku poniżej 2,5 dziecko będzie miało obniżoną inteligencję. W ciąży nie jestem, dziecka jeszcze nie planuję, natomiast jestem w związku, tabsów nie łykam i może być niezaplanowane Wpadłam do domu, zaczęłam szukać ostatnich wyników no i jest - TSH 2,3, czyli poniżej. Czy mogłybyście się, mamy obecne i przyszłe, podzielić się wiedzą w tym temacie? Czy poziom TSH można podwyższyć (naturalnie bądź lekami) teraz (przy okazji zaznaczę, że jestem wegetarianką). I jak to u Was z tymi wynikami było przed ciążą i w trakcie, czy faktycznie wynik poniżej 2,5 to wynik niepokojący dla rozwoju dziecka? Będę wdzięczna za każde uwagi.
kejterin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 10:58   #2
jalouse
Wtajemniczenie
 
Avatar jalouse
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 729
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

Cytat:
Napisane przez kejterin Pokaż wiadomość
Witajcie,

z góry przepraszam, jeśli temat był wałkowany, ale właśnie wróciłam od lekarza ginekologa i zaczął mnie przepytywać ( a poszłam tylko na USG piersi) z badań szyjki macicy, że powinnam je uzupełnić, czy ciążę planuję, czy łykam kwas foliowy itp No i padło TSH. Mówię, że mam w normie, bo robiłam z rok temu, a on, że norma to nie wszystko, bo w przypadku wyniku poniżej 2,5 dziecko będzie miało obniżoną inteligencję. W ciąży nie jestem, dziecka jeszcze nie planuję, natomiast jestem w związku, tabsów nie łykam i może być niezaplanowane Wpadłam do domu, zaczęłam szukać ostatnich wyników no i jest - TSH 2,3, czyli poniżej. Czy mogłybyście się, mamy obecne i przyszłe, podzielić się wiedzą w tym temacie? Czy poziom TSH można podwyższyć (naturalnie bądź lekami) teraz (przy okazji zaznaczę, że jestem wegetarianką). I jak to u Was z tymi wynikami było przed ciążą i w trakcie, czy faktycznie wynik poniżej 2,5 to wynik niepokojący dla rozwoju dziecka? Będę wdzięczna za każde uwagi.
Niby masz tsh w normie, ale część lekarzy pewnie by kazalo zbijac, bo kobiety w wieku reprodukcyjnym powinny mieć w okolicy 1. Gin jakiś dziwny.
jalouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 11:11   #3
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

Wynik powyżej TSH 2,5 - jest zły a nie poniżej.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 13:04   #4
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Wynik powyżej TSH 2,5 - jest zły a nie poniżej.
Plus to że ktoś ma 2.6 nie znaczy że dziecko będzie mniej inteligentne- nie ma takich badań

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 13:53   #5
kejterin
Raczkowanie
 
Avatar kejterin
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 146
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Wynik powyżej TSH 2,5 - jest zły a nie poniżej.
aha, czyli namieszalam z tego wszystkiego, co oznacza, ze wynik powyzej 2,5 a nie ponizej 2,5 moze wplywac na rozwoj OUN? Ech, kto by pomyślał, TSH w normie a i tak okazuje się, że ten wynik nie musi być dobry...
kejterin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 13:59   #6
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

Cytat:
Napisane przez kejterin Pokaż wiadomość
aha, czyli namieszalam z tego wszystkiego, co oznacza, ze wynik powyzej 2,5 a nie ponizej 2,5 moze wplywac na rozwoj OUN? Ech, kto by pomyślał, TSH w normie a i tak okazuje się, że ten wynik nie musi być dobry...
Tylko że nie ma badań wskazujących że przy tsh 3 dziecko będzie mało inteligentne

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 14:33   #7
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
Plus to że ktoś ma 2.6 nie znaczy że dziecko będzie mniej inteligentne- nie ma takich badań

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
Tylko że nie ma badań wskazujących że przy tsh 3 dziecko będzie mało inteligentne

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Ok. Mnie chodziło, że lepiej jak jest poniżej niż powyżej.
Tego, że TSH powinno być 1 nie skomentowałaś.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-11, 16:05   #8
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Ok. Mnie chodziło, że lepiej jak jest poniżej niż powyżej.
Tego, że TSH powinno być 1 nie skomentowałaś.
Generalnie to pisałam do autorki wątku

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Zresztą masz rację wynik zalecany to poniżej 2.5 ale nie ma badań pokazujących że jak masz np 3 to dziecko jest upośledzone

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 16:28   #9
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

Mnie właśnie też zastanawia, jak to jest dokładnie. Nie mam jeszcze dziecka, i nie mam połowy tarczycy - po operacji. Do tego, nie biorę leków - bo mam TSH 3,7 - i wg lekarzy mam w normie TSH.
Co nie oznacza, że czuję się jak nowo-narodzona. Wcześniej miałam wynik 1.0. Ostatnio na dodatek usłyszałam, że za wysokie TSH może doprowadzić do urodzenia dziecka z niedorozwiniętym układem nerwowym, jak to lekarz "ładnie" ujął z kretynizmem.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 16:37   #10
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

zmiencie lekarzy za takie teksty
dla kobiet starajacych sie o dziecko, ktore nie maja problemow z tarczyca to prawidłowe tsh to ponizej 2,5...kobiety stosujace leki: 1,0

generalnie: idealne to w okolicy 1 ja majac 1,99 normalnie starałam sie o dziecko, nie ma zadnych przeciwwskazan do zbijania do 1
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 16:59   #11
kinga_91
Rozeznanie
 
Avatar kinga_91
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 951
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

mi lekarz powiedział że wynik tsh powinien być poniżej 2,5 jeśli będzie powyżej to mam się do niego zgłosić po leki na obniżenie, robiłam badanie we wtorek wynik to 2,710 czyli troszkę za dużo
__________________
12.05.2011r.
Filip

15.03.2017r.
Liliana
kinga_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-12, 07:15   #12
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

Te dane że wynik TSH do 4 jest dobry to przestarzałe badania dla młodej kobiety tak jak dziewczyny piszą powinno być w okolicy 1.
Lekarz jakiś dziwny
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 07:24   #13
SpiritX
Raczkowanie
 
Avatar SpiritX
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 154
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Mnie właśnie też zastanawia, jak to jest dokładnie. Nie mam jeszcze dziecka, i nie mam połowy tarczycy - po operacji. Do tego, nie biorę leków - bo mam TSH 3,7 - i wg lekarzy mam w normie TSH.
Co nie oznacza, że czuję się jak nowo-narodzona. Wcześniej miałam wynik 1.0. Ostatnio na dodatek usłyszałam, że za wysokie TSH może doprowadzić do urodzenia dziecka z niedorozwiniętym układem nerwowym, jak to lekarz "ładnie" ujął z kretynizmem.
Bo lekarz pewnie stary albo ze starych ksiazek sie uczyl. Dawniej było zamiast niepelnosprawnosci intelektualnej w stopniu tam np lekkim znacznym itp okreslenia skali IQ kretynizm i idiotyzm chyba. Potem zrobiła się z tego obelga więc zmienili nazwę, tak mówiąc bardzo skrotowo. O tsh i jego wplywnie na iq dziecka nie slyszalam, z za wysokim wynikiem podobno trudniej zajść w ciaze.
__________________







11/100
Filmy: 6/100
SpiritX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 22:21   #14
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

Odgrzebuję po kilku dniach, ale trochę musiałam się teraz zagłębić w temat...
Jestem w trzecim miesiącu, TSH nie miałam od wielu lat badane, a teraz okazało się, że mam 3,57, lekarz nastraszył właśnie "kretynem tarczycowym" (zaznaczył, że kiedyś się tak określało takie dzieci), że trzeba to zbić, bo może to faktycznie ograniczyć rozwój intelektualny. Nie powiem, zestresował mnie... Ale przepisał też Euthyrox w małej dawce (N 25 po pół tabletki dziennie) na razie to i oczywiście mam się zgłosić do endokrynologa i co miesiąc badać TSH. Bardzo teatralnie wziął moją kartę ciąży, ostentacyjnie przekreślił grubą krechą słowo "zdrowa" i dopisał niedoczynność tarczycy
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 12:36   #15
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Odgrzebuję po kilku dniach, ale trochę musiałam się teraz zagłębić w temat...
Jestem w trzecim miesiącu, TSH nie miałam od wielu lat badane, a teraz okazało się, że mam 3,57, lekarz nastraszył właśnie "kretynem tarczycowym" (zaznaczył, że kiedyś się tak określało takie dzieci), że trzeba to zbić, bo może to faktycznie ograniczyć rozwój intelektualny. Nie powiem, zestresował mnie... Ale przepisał też Euthyrox w małej dawce (N 25 po pół tabletki dziennie) na razie to i oczywiście mam się zgłosić do endokrynologa i co miesiąc badać TSH. Bardzo teatralnie wziął moją kartę ciąży, ostentacyjnie przekreślił grubą krechą słowo "zdrowa" i dopisał niedoczynność tarczycy
Dobrze że przepisał coś na zbicie i zalecił kontrolę TSH ale jego zachowanie zdecydowanie nie na miejscu w dodatku tak stresować kobietę w ciąży, no nie wiem, mógł to jakoś delikatniej ująć
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 09:45   #16
kejterin
Raczkowanie
 
Avatar kejterin
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 146
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Odgrzebuję po kilku dniach, ale trochę musiałam się teraz zagłębić w temat...
Jestem w trzecim miesiącu, TSH nie miałam od wielu lat badane, a teraz okazało się, że mam 3,57, lekarz nastraszył właśnie "kretynem tarczycowym" (zaznaczył, że kiedyś się tak określało takie dzieci), że trzeba to zbić, bo może to faktycznie ograniczyć rozwój intelektualny. Nie powiem, zestresował mnie... Ale przepisał też Euthyrox w małej dawce (N 25 po pół tabletki dziennie) na razie to i oczywiście mam się zgłosić do endokrynologa i co miesiąc badać TSH. Bardzo teatralnie wziął moją kartę ciąży, ostentacyjnie przekreślił grubą krechą słowo "zdrowa" i dopisał niedoczynność tarczycy
ech, ci lekarze... daj znać, jak Twoje wyniki po tym leku.
kejterin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 18:04   #17
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

Cytat:
Napisane przez kejterin Pokaż wiadomość
ech, ci lekarze... daj znać, jak Twoje wyniki po tym leku.
Odebrałam dziś wyniki TSH po ponad 2 tygodniach brania Eurhyroxu i z 3,57 spadło na 3,15, więc jest lepiej Daleko od "dobrze", ale nadal leki oczywiście biorę i będę kontrolować wyniki
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 20:08   #18
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: niskie TSH a inteligencja dziecka

Radzę zmienić lekarza.......
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-16 21:08:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.