Tylko nie mów nikomu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-11, 13:25   #1
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730

Tylko nie mów nikomu


Dziś od 14:30 na kanale Tomasza Sekielskiego będzie można obejrzeć jego ostatni dokument o pedofilii w Kościele. Będziecie oglądać?
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-11, 14:30   #2
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Ciekawa jestem, bardzo czekałam na premierę. Zaraz siadamy z mamą do oglądania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-11, 16:33   #3
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Już zaczęliśmy oglądać z TZ. Coś strasznego...
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-11, 17:20   #4
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Tylko nie mów nikomu

W opisie do filmu jest napisane, że z racji ilości historii jest planowana kontynuacja. Film działa mocno na emocje bo to trudne historie, z drugiej strony mimo iż trwa dwie godziny to gdyby trwał i trzy to bym je obejrzała.
__________________

Edytowane przez NocnaWiedma
Czas edycji: 2019-05-11 o 18:09
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 08:39   #5
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
W opisie do filmu jest napisane, że z racji ilości historii jest planowana kontynuacja. Film działa mocno na emocje bo to trudne historie, z drugiej strony mimo iż trwa dwie godziny to gdyby trwał i trzy to bym je obejrzała.
Zgadza się, mocny i świetnie zrobiony reportaż/film.
Nawet nie wiedziałam, kiedy zleciały te dwie godziny, a byłam pewna, że po 30 minutach wyłączę.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 13:16   #6
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
W opisie do filmu jest napisane, że z racji ilości historii jest planowana kontynuacja. Film działa mocno na emocje bo to trudne historie, z drugiej strony mimo iż trwa dwie godziny to gdyby trwał i trzy to bym je obejrzała.
Zgadzam się. Po tych 2 godz. miałam jeszcze ochotę na więcej. Już nie mogę się doczekać drugiej części.
Film jasno pokazał, że hierarchowie kościelni tylko dużo mówią, a tak naprawdę nie podejmują żadnych skutecznych działań by pedofilii przeciwdziałać. Kapelan więzienny sam powiedział o pedofilu w jego kaplicy, że "biskup go tu schował". Swoją drogą co za zdemoralizowany typ z tego kapelana.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 15:55   #7
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Tylko nie mów nikomu

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;86805079]Zgadzam się. Po tych 2 godz. miałam jeszcze ochotę na więcej. Już nie mogę się doczekać drugiej części.
Film jasno pokazał, że hierarchowie kościelni tylko dużo mówią, a tak naprawdę nie podejmują żadnych skutecznych działań by pedofilii przeciwdziałać. Kapelan więzienny sam powiedział o pedofilu w jego kaplicy, że "biskup go tu schował". Swoją drogą co za zdemoralizowany typ z tego kapelana.[/QUOTE]
Ciężko żeby podjęli działania, skoro wszyscy hierarchowie są w to umoczeni bo albo przenosili albo zatajali, kariery by się pokończyły.

15 WRZEŚNIA ma premiera książki Sekielskiego na ten temat pod tym samym tytułem co film.
__________________

Edytowane przez NocnaWiedma
Czas edycji: 2019-05-14 o 20:59 Powód: zła data
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-12, 16:34   #8
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Ciężko żeby podjęli działania, skoro wszyscy hierarchowie są w to umoczeni bo albo przenosili albo zatajali, kariery by się pokończyły.

15 maja ma premiera książki Sekielskiego na ten temat pod tym samym tytułem co film.
Dokładnie. Poza tym, tak jak powiedział mąż tej psycholożki, każdy z nich pewnie ma coś na sumieniu o czym wie reszta, więc żaden nie będzie się narażał, żeby to nie zostało ujawnione.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 18:33   #9
Vilgefortz
Raczkowanie
 
Avatar Vilgefortz
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Haute Silésie
Wiadomości: 266
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Kościół jak każda instytucja stworzona przez ludzi ma w swoich szeregach patologiczne jednostki. Problemem moim zdaniem są hierarchowie. W kościele jest jak w wojsku, gdy ktoś coś przeskrobie wystarczy, że generał (papież, biskup) odwoła takiego duchownego i wyciągnie w stosunku do niego konsekwencje. To można dokonać bardzo szybko, jak rozkazem wojskowym. Ile było przypadków, gdy nawet lubiany wikary czy proboszcz, decyzją biskupa został przeniesiony do innej parafii, mimo sprzeciwu wiernych ? To samo można zrobić z księżmi którzy dopuścili się przestępstw. Jak świadczy o hierarchach fakt, że tolerują Ojca Rydzyka, który poprzez modlitwę wtłacza w ludzi nienawiść i absolutnie nie mam tu na myśli polityki, chodzi o fakt, że w mediach które mają służyć chrześcijanom, są teksty wbrew wierze którą wyznają. Wracając do dokumentu, prędzej czy później takie przestępstwa wyszły by na światło dzienne i zaszkodziły by kościołowi, problemem jest sama postawa hierarchów.
Vilgefortz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 19:45   #10
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Dokument jest szokujący, te konfrontacje z oprawcami... Jak Anna rozpłakała się po wyjściu od tego obrzydliwego starca to miałam serce w gardle.

W dzieciństwie miałam wątpliwą przyjemność poznać księdza-pedofila. Był znajomym rodziny, wpadał do nas i zawsze interesował się tylko i wyłącznie moim bratem - brał na kolana, łaskotał, namawiał rodziców, żeby dali go na ministranta. Pamiętam ten niewinny śmiech braciszka, dziecka mniej więcej sześcioletniego, to poczucie, że jestem gorsza bo mnie ksiądz nie chce przytulić... Rodzicom na szczęście coś podpadło i odizolowali go od nas. Na to wspomnienie czuję ogromny niesmak, ta roześmiana twarz brata nieświadomego kto trzyma go w rękach... Pomyśleć, że mógł być kolejną ofiarą zboczeńca w sutannie.
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 20:13   #11
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Szokujące.
Mam nadzieję, że ten film obejrzy cały świat.
Wystarczy obłudy KK.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-12, 21:29   #12
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Dokument jest szokujący, te konfrontacje z oprawcami... Jak Anna rozpłakała się po wyjściu od tego obrzydliwego starca to miałam serce w gardle.

W dzieciństwie miałam wątpliwą przyjemność poznać księdza-pedofila. Był znajomym rodziny, wpadał do nas i zawsze interesował się tylko i wyłącznie moim bratem - brał na kolana, łaskotał, namawiał rodziców, żeby dali go na ministranta. Pamiętam ten niewinny śmiech braciszka, dziecka mniej więcej sześcioletniego, to poczucie, że jestem gorsza bo mnie ksiądz nie chce przytulić... Rodzicom na szczęście coś podpadło i odizolowali go od nas. Na to wspomnienie czuję ogromny niesmak, ta roześmiana twarz brata nieświadomego kto trzyma go w rękach... Pomyśleć, że mógł być kolejną ofiarą zboczeńca w sutannie.
Kiedy Pani Anna wyszła z konfrontacji i się rozpłakała to też płakałam razem z nią. Podziwiam, że się na to zdecydowała.

Dobrze, że w przypadku brata nic złego się nie wydarzyło.
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 09:22   #13
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Zamiatanie wszystkiego pod dywan, syf i hipokryzja. Najbardziej wkurzyło mnie to, że nawet papież o tym wiedział i nie reagował. On, który właśnie najwięcej mógł zmienić to jeszcze po głowie głaskał. A ci zwyrodnialcy czuli i czują się bezkarnie. Dopóki nie zniosą celibatu tak będzie. Ale zaraz, zaraz, po co znosić, skoro bez konsekwencji można można molestować.. Porażka totalna i upadek kościoła.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 10:47   #14
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
"Tylko nie mów nikomu" Sekielskich.

Co sądzicie? Jakie refleksje? Wrażenia? Przemyślenia?
We mnie wzbudził wściekłość. Kiedy patrzyłam, na tych zboczonych dziadków, to trzęsło mnie, normalnie. Bardzo dobrze zrobiony dokument. Konfrontacje ofiar z oprawcami- przejmujące.

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Dziękuję moderacji za podłączanie.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 11:45   #15
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Polecam jeszcze przeczytanie tego. Ponad 3 dyszki na Livro, ale warto - dokładniej opisuje problem.



A co do filmu - materiał o księżach dlatego, żeby wzbudzić emocje (o pedofilach hybdraulikach zainteresowania by nie było). Pedofilia jest wszędzie. Kościół musi reagować na zgłoszenia, a nie jest wyciszać, no i muszą wymyśleć sposób na to, aby takie osoby nie zostawały kapłanami. Podejrzewam, że psycholod jest w stanie wykryć, że ktoś ma takie zapędy.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 12:05   #16
commerce
Raczkowanie
 
Avatar commerce
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 252
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
Polecam jeszcze przeczytanie tego. Ponad 3 dyszki na Livro, ale warto - dokładniej opisuje problem.







A co do filmu - materiał o księżach dlatego, żeby wzbudzić emocje (o pedofilach hybdraulikach zainteresowania by nie było). Pedofilia jest wszędzie. Kościół musi reagować na zgłoszenia, a nie jest wyciszać, no i muszą wymyśleć sposób na to, aby takie osoby nie zostawały kapłanami. Podejrzewam, że psycholod jest w stanie wykryć, że ktoś ma takie zapędy.
Hydraulik to nie ksiądz.

Są pewne zawody, które różnią się od innych. Masz wyższe oczekiwania co do etyki postępowania sędziego, prawnika, lekarza, nauczyciela... czy kogoś, kto w założeniu jest "pasterzem dusz".

Nikt raczej nie powierza opieki nad swoimi dziećmi hydraulikowi, a księżom - wiele osób.

Wysłane z
__________________
Nie ma drogi do szczęścia - szczęście jest drogą.
commerce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 12:21   #17
MuchaLibre
I tak powiem
 
Avatar MuchaLibre
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 654
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Obejrzałem i jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony z jakim profesjonalizmem zrobiono ten film. Temat ciężki, ale ważny. Nie wiem co napisać więcej, bo nie chcę się znowu wkurzać, po prostu oglądajcie, kto jeszcze nie widział.
MuchaLibre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 13:34   #18
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Ja nie widziałam i od wczoraj się przymierzam.

Ale nie wiem, czy dam radę udźwignąć psychicznie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 14:14   #19
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
A co do filmu - materiał o księżach dlatego, żeby wzbudzić emocje (o pedofilach hybdraulikach zainteresowania by nie było). Pedofilia jest wszędzie. Kościół musi reagować na zgłoszenia, a nie jest wyciszać, no i muszą wymyśleć sposób na to, aby takie osoby nie zostawały kapłanami. Podejrzewam, że psycholod jest w stanie wykryć, że ktoś ma takie zapędy.
Różnica jest taka, że inne zawody nie zrzeszają się w tak szczególnej instytucji, która bywa władcami dusz, serc i umysłów. Instytucja ta skonstruowała system, w którym przestępstwa ukrywała i niejako za nie odpowiada, bo nie zgłaszanie a przenoszenie powodowało, że były ofiary tylko w kolejnych miejscowościach. Tu nie chodzi o emocje tylko o to, że ta akurat grupa zawodowa skonstruowała mechanizm mający chronić sprawców.
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-13, 15:18   #20
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Obejrzałam, ale dużo wcześniej oglądałam już „Spotlight”, wiec najbardziej jest dla mnie koszmarne, ze ten sam schemat działania, tyle lat po rozszyfrowaniu go w innych krajach, kościół powiela i powiela i nie zmienia się nic.
Kara za gwalty i molestowania w tym pedofilskie jest odesłanie księdza do innej parafii, gdzie może nieznany nowej społeczności robić to samo dalej kolejnym ludziom, a potem jeszcze raz i jeszcze raz a potem , dom spokojnej starości.

Mną to najbardziej wstrząsa.

I ta bezradność i porzucenie ofiar.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 16:44   #21
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Nie dałam rady obejrzeć całego, wyłączyłam jak pan kapelan byłego prezydenta powiedział swojej ofierze ze przecież nic takiego się nie stało i właściwie to przecież ten dzieciak sam tego chciał.. zero skruchy, masakra...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 17:43   #22
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Tylko nie mów nikomu

obejrzałam.


niby w tym filmie nie ma nic, czego byśmy nie wiedzieli, ale autentycznie po seansie jest mi niedobrze.





w ogóle to podziwiam odwagę osób, które pokazały twarz w filmie, mówię o ofiarach. Są ofiarami, jednak ja nie wiem, czy miałabym odwagę pokazać twarz w ttm filmie.
W polsce niestety:
-kościól nadal czego by nie zrobił stawia się w pozycji tych pomówionych,oszkalowanych ,zmieszanych z błotem. Tę ciemnotę wciska wiernym na ambonach, a spora rzesza w to nadal wierzy..
jest spora częśc ludzi, którzy twierzą, że ofiary wykorzystywań seksualnych ujawniają się dla fejmu, czy dlatego, bo chcą wyłudzić kasę od oprawcy

-nie wiem, czy chciałabym, zeby ktos potem komentował, zę to ta, co była ofiarą pedofila, nawet gdyby moja ofiara miałaby stanowić częśc czegoś większego.




Jestem pełna podziwu dla opanowania i odwagi odwiedzenia swojego oprawcy dla tej kobietki. Naprawdę ja chyba bym nie chciała przeżywać jeszcze raz tego samego, mega opanowana była ta kobieta.


Straszny żal i współczucie jest we mnie dla mężczyzny, który z bólem serca zwierzył się ze swojej krzywdu żonie, a ta go wyśmiała i stwierdziła, ze to jego wina


brak mi słow. Może potem coś dopiszę, jak trochę ochłonę.
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 08:54   #23
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Straszny żal i współczucie jest we mnie dla mężczyzny, który z bólem serca zwierzył się ze swojej krzywdu żonie, a ta go wyśmiała i stwierdziła, ze to jego wina
Mnie też to bardzo zbulwersowało.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 09:55   #24
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Mnie też to bardzo zbulwersowało.
To straszne. Osoba, która miała być z założenia najbliższą okazała się kolejną, która skrzywdziła. Niestety ciągle wiele osób uważa, że osoba zgwałcona sama jest sobie winna, a nie oprawca. A tu jeszcze mowa o ludziach, którzy byli wtedy dziećmi...
__________________

Edytowane przez NocnaWiedma
Czas edycji: 2019-05-14 o 10:01
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 12:47   #25
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Tylko nie mów nikomu

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

[/COLOR]Bardzo się cieszę, że ten film tyłu ludzi już obejrzało. Czytałam też wiele komentarzy że slowam "teraz już wreszcie dojrzałem do apostazji".
Ponieważ dokonanie jej jest moim postanowieniem noworocznym, gdyż uważam religie za szkodliwe, cieszę się, że film pomógł podjąć podobną decyzję innym osobom. Wręcz mam nadzieję na falę przetaczającą się przez Polskę.
Polska drugą Irlandią!!!cw

Edytowane przez mariamalaria
Czas edycji: 2019-05-14 o 12:49
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 15:21   #26
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 967
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Przecież ci księża to byli agenci SB, podstawieni...
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 15:28   #27
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Tylko nie mów nikomu

[1=cf8a477bc2d76321deee201 01eae6dd289f7deea_608b3a9 5c2197;86811824]Przecież ci księża to byli agenci SB, podstawieni...[/QUOTE]

Dlatego zostali agentami, bo mieli na nich haka. Chcieli ukryć zbrodnie wobec dzieci, więc podpisali, co trzeba, żeby prawda nie wyszła na jaw. Kanalie.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 21:04   #28
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

[/COLOR]Bardzo się cieszę, że ten film tyłu ludzi już obejrzało. Czytałam też wiele komentarzy że slowam "teraz już wreszcie dojrzałem do apostazji".
Ponieważ dokonanie jej jest moim postanowieniem noworocznym, gdyż uważam religie za szkodliwe, cieszę się, że film pomógł podjąć podobną decyzję innym osobom. Wręcz mam nadzieję na falę przetaczającą się przez Polskę.
Polska drugą Irlandią!!!cw
Do mnie wierząca (chociaż niepraktykująca) przyjaciółka po seansie napisała, że po obejrzeniu tego filmu cisnęły jej się na usta niecenzuralne słowa i myśl by dokonać apostazji.
Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Dlatego zostali agentami, bo mieli na nich haka. Chcieli ukryć zbrodnie wobec dzieci, więc podpisali, co trzeba, żeby prawda nie wyszła na jaw. Kanalie.
Dokładnie.
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 23:59   #29
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Oglądałam spotlight, czytałam trochę o tym i mimo, że w tym filmie nie było niczego nowego, to ponownie przeraził w takim samym stopniu jak na początku.

No i też postanowiłam, że w końcu odejdę od kościoła. Już się zbieram od paru lat i zebrać nie mogę. Ale czas najwyższy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 08:21   #30
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Miałam tego nie oglądać, bo już kiedyś natknęłam się na materiały w necie (nawet przewijają się te same nazwiska) i miałam dość, ale obejrzałam.

Problem pedofilii to jedno, ale ukrywanie/przenoszenie sprawców między parafiami, aby mogli krzywdzić kolejne osoby to już naprawdę dramat. Nie rozumiem ich postępowania. Powinno im zależeć na usuwaniu i karaniu takich osób, aby nie niszczyli dalej ich wizerunku, tym czasem są oni chronieni. Choć powinni zostać z automatu usuwani z Kościoła i oddani w ręce państwowego sądownictwa. Nie wiem, gdzie tu logika w ich postępowaniu. Widocznie nie zależy im na tym.

Druga strona: życie tych ofiar jest zniszczone. Nie wiem czy sama bym zniosła życie/jego układanie z takim bagażem, o którym nigdy nie zapomnisz i zawsze będzie to do Ciebie wracać. Jestem pod wrażeniem odwagi dla tych osób, że zdecydowali się pokazać twarze
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-26 10:14:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:40.