Pomocy, łuszczy mi się skóra! :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-09, 17:00   #1
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte

Pomocy, łuszczy mi się skóra! :(


Droga Beatko i Wizażanki!
Byłam w sobotę u kosmetyczki na oczyszczaniu. Wczoraj zaczęła mi się łuszczyć skóra na brodzie, nosie i wokół nosa a dziś jeszcze bardziej
Nie wiem jakim kremem mam się w takiej sytuacji smarować: nawilżającym czy półtłustym / tłustym

(W ogóle to kosmetyczka mi powiedziała, że mam strasznie przesuszoną skórę (a ja mam cerę tłustą, no może mieszaną i ciągle mi się świeci, to jak może być przesuszona???) Dlatego też poleciła mi właśnie ten rebalansujący kremik Thalgo, o który wcześniej pytałam.)

Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 18:53   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Pomocy, łuszczy mi się skóra! :(

tłusta lub mieszana cera może być przesuszona - określenie cera tłusta to typ cery - określenie cera przesuszona to jej stan. Po oczyszczaniu bardzo często łuszczy się naskórek i właściwie nie mamy na to większego wpływu - to takie przyspieszone złuszczenie zrogowaciałych komórek naskórka. Jeżeli to złuszczanie jest bardzo dokuczliwe to może spróbuj posmarować skórę kilka razy olejem z wiesiołka lub ogórecznika (raczej na noc), pomocna może być też maseczka z siemienia lnianego.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 19:52   #3
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Pomocy, łuszczy mi się skóra! :(

Dziękuję Wypróbuję zaraz siemię, bo akurat mam w domu. Może pomoże
Nigdy po oczyszczaniu nie miałam tego problemu

Jeszcze jedno. To jeżeli mam typ cery tłusty, ale mam cerę przesuszoną, to jakich kosmetyków powinnam używać (ogólnie - jaki rodzaj?) Bo jak do cery tłustej, to mi się przesusza jeszcze bardziej, a jak używam tylko kosmetyków nawilżających, to z kolei się przetłuszcza

Może rzeczywiście ten rebalansujący byłby dobry. Muszę wykombinować próbeczki

Dzięki za odpowiedź
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 20:15   #4
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: Pomocy, łuszczy mi się skóra! :(

Mam ten sam problem
Jak zastosuje cos matujacego to skora zaczyna mi sie luszczyc,jak nawilzajacy krem to swiwece sie jak...
Takie bledne kolo,lyszczy sie co nie przeszkadza jej oczyiwscie sie swiecic w strefie T.
Ja staram sie ja bardzo nawilzac gdy sie mocno luszczy,zwlaszcza na noc,na dzien stosuje teraz krem ochronny przed zimnem YR,na to podklad i puder-dosc dobrze matowi,zrezygnowalam prawie zupelnie ze srodkow wysuszajacych-punktowych,antybiotykow,m asci itp.

Moze jeszcze Beatka cos poradzi
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 20:42   #5
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Pomocy, łuszczy mi się skóra! :(

A jakiego podkładu i puderku używasz, że nie świeci Ci się buzia po zimowym kremie?
Czy nie masz po nich "maski"?
Pozdrowionka
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 21:04   #6
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: Pomocy, łuszczy mi się skóra! :(

Podklad Ever Fresh Maybellina-nawizlajacy z filtrem 15
Puder dostalam od Youare taki Joko(jest moja ocena w KW) nakladam go pedzlem to taka maske robil,nakladam gabeczka taka jak do podkladu i super matowi mi twarz
A krem nie jest tlusty,ma ciezka konsystencje na poczaktu,.,ale pozniej syzbko sie wchlania i nawilza skore,na niego klade podklad,i troszeczke pudru i nic nie splywa ani sie nie wazy
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 21:22   #7
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Pomocy, łuszczy mi się skóra! :(

Tłusta skóra wymaga nawilżania, bo, kiedy jest przesuszona, produkuje jeszcze więcej łoju. Najlepsze są lekkie, beztłuszczowe emulsje, które dostarczają skórze wystarczająco dużo nawilżenia, bez obciążania jej środkami natłuszczającymi. Tyle teoria, w praktyce ciężko jet znaleźć takie preparaty, szczególnie na zimę Z polskich polecam Daxa I Oceanica . Najweselej się zaczyna, kiedy do owych lekkich produktów próbuje się podciągnąć coś z wysokimi filtrami...

Karola napisał(a):
>
> Jeszcze jedno. To jeżeli mam typ cery tłusty, ale mam cerę przesuszoną, to jakich kosmetyków powinnam używać (ogólnie - jaki rodzaj?) Bo jak do cery tłustej, to mi się przesusza jeszcze bardziej, a jak używam tylko kosmetyków nawilżających, to z kolei się przetłuszcza
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:43.