Olej zamiast mydła? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-27, 13:56   #1
FizzMms
Raczkowanie
 
Avatar FizzMms
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 55

Olej zamiast mydła?


Dwa tygodnie temu usłyszałam, że do kąpieli warto byłoby dodawać oleju z pestek winogron.

Cytat:
Należy zacząć od tego, że kąpiel można wykonać jedynie w wannie, natomiast prysznic nie jest żadną kąpielą – jest po prostu prysznicem. Przed kąpielą należy do wanny wlać 2 - 3 łyżki stołowe oleju z pestek winogron, a następnie napuścić wody. Kąpiel powinna trwać około 20 minut.
Jeśli to nie jest absolutnie konieczne, w kąpieli nie używamy innych środków myjących, a jedynie gąbkę, gdyż ciepła woda oraz olej w zupełności wystarczą, by rozpuścić zalegający w otwartych w ciepłej wodzie porach skóry tłuszcz, zaś złuszczony naskórek łatwo da się usunąć przy pomocy samej gąbki.
Kąpiel z dodatkiem oleju jest zalecana dla każdej skóry, gdyż w przypadku skóry przetłuszczającej się olej jako rozpuszczalnik tłuszczów wnika w głąb skóry właściwej oczyszczając ją, zaś w przypadku skóry suchej olej wnikając w głąb skóry właściwej pozwala utrzymać w niej wodę, czyli nawilża ją.
Po pewnym czasie zażywania przygotowanej w ten sposób kąpieli, skóra staje się gładka i elastyczna, drobne zmarszczki (jeśli były) znikają, a nowe nie pojawiają się (przedwcześnie). Nie pojawiają się nowe rozstępy i cellulit. Skóra z czasem przestaje być matowa, nabiera przyjemnego koloru i połysku – odżywa. Wszelkie zranienia i otarcia goją się bez problemów. A wypryski? Zapomnisz!
Można wsypać do kąpieli pół kilograma soli kuchennej jodowanej. W środowisku ciepłej, słonej wody, przy rozszerzonych porach, skóra w naturalny sposób wchłania jod i nie ma obawy przed jego przedawkowaniem.
Już kilkakrotnie zrobiłam sobie taką kąpiel i zastanawiam się czy można byłoby całkowicie zaniechać używania mydeł, żeli do ciała na rzecz oleju? Jeżeli tak to jakie oleje można jeszcze stosować?
FizzMms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 17:54   #2
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Olej zamiast mydła?

to jest temat rzeka są wątki poświęcone specjalnie im. jeśli zależy Ci np. na czyszczeniu twarzy olejem- poczytaj o OCM. Cała kąpiel przy uzyciu jednie olejków na pewno musi byc dokładna i rozsądna, całkowite poświęcenie się naturalności ja za bardzo się na tym nie znam, amatorką jestem może dziewczyny Ci pomogą. Przyznam, że pomysł godny uwagi
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 20:09   #3
FizzMms
Raczkowanie
 
Avatar FizzMms
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 55
Dot.: Olej zamiast mydła?

Chodziło mi właśnie o całe ciało. Od dzisiaj zamierzam myć się tylko w oleju. Zobaczymy co to da Na pewno złożę Wam sprawozdanie^^
FizzMms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 12:25   #4
blysk_w_oku
Rozeznanie
 
Avatar blysk_w_oku
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 596
Dot.: Olej zamiast mydła?

Jakoś nie umiem tego ogarnąć... ok, ok... raz w tygodniu, niby leczniczo dla skóry itd., ale CAŁKIEM???
A części intymne, pachy, paznokcie, uszy? Odstawisz mydło, żele, płyny intymne i co? Za 5 dni będziesz sama ze sobą miała problem wytrzymać.
To tylko moje (może nazbyt prostackie) wyobrażenie, spróbuj jeśli Cię to przekonało - mnie zupełnie nie.
__________________
...podpis w budowie...
blysk_w_oku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 12:53   #5
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Olej zamiast mydła?

http://science-notebook.com/liquids02.html
tu opisane eksperymenty pokazują, że zarówno mydło i olej obniżają napięcie powierzchniowe wody
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 17:01   #6
FizzMms
Raczkowanie
 
Avatar FizzMms
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 55
Dot.: Olej zamiast mydła?

Do okolic intymnych używam delikatnego żelu. Póki co moja skóra jest miękka, gładka i nie śmierdzi jeżeli o to Ci chodzi.
FizzMms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 20:33   #7
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Olej zamiast mydła?

ja zrobiłam eksperyment z twarzą, włącznie z uszami. Nalałam do 100 ml ciepłej wody oligoceńskiej płaska łyżeczkę oleju awokado i obmyłam nią twarz, do uszu użyłam płatka bawełnianego. Potem zmoczoną myjka frotte obmyłam skórę. Jakieś większe zaskórniaki i pryszcz od razu wylazły (przy pomocy niewielkiej) Skóra była odtłuszczona nawet za płatkami uszu, a jednocześnie gładka. Po kilku godzinach była jeszcze świeża, ale po nocy czoło miało za dużo tłuszczu. W kilku miejscach zaczopowało mi pory, na powierzchni twarzy utworzyła się cienka warstwa jakby "wosku". Umyłam to kakao
Nie mam na razie winogronowego. Podobno inne "lekkie" oleje to migdałowy i jojoba
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 08:37   #8
blysk_w_oku
Rozeznanie
 
Avatar blysk_w_oku
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 596
Dot.: Olej zamiast mydła?

Cytat:
Napisane przez FizzMms Pokaż wiadomość
Do okolic intymnych używam delikatnego żelu. Póki co moja skóra jest miękka, gładka i nie śmierdzi jeżeli o to Ci chodzi.
Dokładnie o to mi chodziło, ale nie chciałam Cie urazić
Może moja wyobraźnia jest przesycona światem pełnym chemii i nie umiem sobie tego wyobrazić.
Nie wykluczam, że to ciekawa alternatywa, ale jako właścicielka tłustej cery i tłustego brzuszka stronię od wszelkich olejów - na skórze i na patelni
__________________
...podpis w budowie...
blysk_w_oku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 19:53   #9
FizzMms
Raczkowanie
 
Avatar FizzMms
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 55
Dot.: Olej zamiast mydła?

Cytat:
Nie wykluczam, że to ciekawa alternatywa, ale jako właścicielka tłustej cery i tłustego brzuszka stronię od wszelkich olejów - na skórze i na patelni
Też mam cerę tłustą.. w dodatku z okropnym trądzikiem. Słyszałam jednak, że zamiast wysuszać warto od czasu do czasu posmarować twarz olejkiem np.rycynowym. Tak więc nie mam oporu w pluskaniu się w oleju


Cytat:
a zrobiłam eksperyment z twarzą, włącznie z uszami. Nalałam do 100 ml ciepłej wody oligoceńskiej płaska łyżeczkę oleju awokado i obmyłam nią twarz, do uszu użyłam płatka bawełnianego. Potem zmoczoną myjka frotte obmyłam skórę. Jakieś większe zaskórniaki i pryszcz od razu wylazły (przy pomocy niewielkiej) Skóra była odtłuszczona nawet za płatkami uszu, a jednocześnie gładka. Po kilku godzinach była jeszcze świeża, ale po nocy czoło miało za dużo tłuszczu. W kilku miejscach zaczopowało mi pory, na powierzchni twarzy utworzyła się cienka warstwa jakby "wosku". Umyłam to kakao
Nie mam na razie winogronowego. Podobno inne "lekkie" oleje to migdałowy i jojoba
Z moją twarzą bałabym się smarować ją olejem... A jak teraz wygląda twoja skóra? Powychodziły jakieś niespodzianki czy jest OK?
FizzMms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 20:50   #10
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Olej zamiast mydła?

po tym myciu olejem użyłam tylko 2x kakao do oczyszczenia twarzy, które działa jak glinka trochę, więc cerę mam czystą.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 23:17   #11
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Olej zamiast mydła?

Ja tez ostatnio eksperymentuje z olejem z oliwy ,cialo jest po nim cudownie gladke,ale nie polecam dlugotrwalego stosowania zwlaszcza osoba o wrazliwej skorze i sklonnej do alergii,ja po tygodniu stosowania dostalam uczulenia-wysypki ,oliwe nadal mam zamiar stosowac,ale tylko raz na jakis czas,pozatym skore kazda rzecza,mozna "przekarmic" i potem pojawiaja sie rozne niespodzianki,szczerze mowiac nie wyobrazam sobie jak moglabym sie myc tylko w oleju,czulabym sie niedomyta
ja oliwy z oliwek uwywam jako wygladzajacego peelingu do ciala,mieszam ja z cukrem i sie peelinguje potem myje porzadnie cialo jakims pachnacym zelem skora jest gladziutenka i nawilzona,pozniej nakladam jeszcze jedwab do ciala i jestem gladsza niz pupa niemowlaka
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 13:43   #12
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Olej zamiast mydła?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Ja tez ostatnio eksperymentuje z olejem z oliwy ,cialo jest po nim cudownie gladke,ale nie polecam dlugotrwalego stosowania zwlaszcza osoba o wrazliwej skorze i sklonnej do alergii,ja po tygodniu stosowania dostalam uczulenia-wysypki ,oliwe nadal mam zamiar stosowac,ale tylko raz na jakis czas,pozatym skore kazda rzecza,mozna "przekarmic" i potem pojawiaja sie rozne niespodzianki,szczerze mowiac nie wyobrazam sobie jak moglabym sie myc tylko w oleju,czulabym sie niedomyta
ja oliwy z oliwek uwywam jako wygladzajacego peelingu do ciala,mieszam ja z cukrem i sie peelinguje potem myje porzadnie cialo jakims pachnacym zelem skora jest gladziutenka i nawilzona,pozniej nakladam jeszcze jedwab do ciala i jestem gladsza niz pupa niemowlaka
jakiej firmy używasz ten jedwab?
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 15:19   #13
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Olej zamiast mydła?

Widziałam dziś jedwab z Delii
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 15:55   #14
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Olej zamiast mydła?

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Widziałam dziś jedwab z Delii
tak,to wlasnie ten i jest rewelacyjny
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 23:41   #15
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Olej zamiast mydła?

wyguglowałam, że właściwości surfaktantu ma kwas oleinowy (oleic acid as a surfactant), a występuje m.in. w oleju z winogron, rzepakowym, oliwie...
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 14:20   #16
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Olej zamiast mydła?

Trafiłam na dyskusję o wlewaniu oleju do kanalizacji (w polskich warunkach)
http://forum.gazeta.pl/forum/w,77,12...ejem_.html?v=2
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 14:42   #17
FizzMms
Raczkowanie
 
Avatar FizzMms
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 55
Dot.: Olej zamiast mydła?

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Trafiłam na dyskusję o wlewaniu oleju do kanalizacji (w polskich warunkach)
http://forum.gazeta.pl/forum/w,77,12...ejem_.html?v=2
Hm.... z tego co zauważyłam to rozmawiają na temat zużytego oleju np.po smażeniu, a nie o dwóch łyżkach do kąpieli

Zapewne już o tym słyszałyście, ale ja natknęłam się na to dopiero dzisiaj. Mówię o olejkach do kąpieli i pod prysznic firmy Bielenda. Tutaj możecie o nich poczytać <klik>
Używałyście ich może? Macie faworytów?
Z tego co się orientuję 300ml kosztuje ok.12zł wiec już jutro zamierzam kupić sobie "Antycellulit" i "Odnowa"
FizzMms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 15:09   #18
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Olej zamiast mydła?

Cytat:
Napisane przez FizzMms Pokaż wiadomość
Hm.... z tego co zauważyłam to rozmawiają na temat zużytego oleju np.po smażeniu, a nie o dwóch łyżkach do kąpieli
Ale to nie wpływa znacząco na właściwości, o których mówią. Czy jest inaczej?

Dwie łyżki to 30 ml oleju w kilkadziesięciu litrach wody rano i tyle samo wieczorem (chociaż może to niekoniecznie ). Jeśli sposób ten zacznie stosować czteroosobowa rodzina, dajmy na to, będzie więcej.

Nie wiem, czy jest się czym przejmować, ale choćby ze względu na oszczędność czasu, wody, uczucie odświeżenia, to wolę jednak kąpiel pod prysznicem i, ewentualnie, zainstalowanie filtrów, poprawiających trwale jakość wody.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-04-03 o 15:11 Powód: dopisek
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 15:49   #19
FizzMms
Raczkowanie
 
Avatar FizzMms
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 55
Dot.: Olej zamiast mydła?

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Ale to nie wpływa znacząco na właściwości, o których mówią. Czy jest inaczej?

Dwie łyżki to 30 ml oleju w kilkadziesięciu litrach wody rano i tyle samo wieczorem (chociaż może to niekoniecznie ). Jeśli sposób ten zacznie stosować czteroosobowa rodzina, dajmy na to, będzie więcej.

Nie wiem, czy jest się czym przejmować, ale choćby ze względu na oszczędność czasu, wody, uczucie odświeżenia, to wolę jednak kąpiel pod prysznicem i, ewentualnie, zainstalowanie filtrów, poprawiających trwale jakość wody.
Przeczytałam cały temat z tego linku i naprawdę nie wiem o co ci tak do końca chodzi. Mówią tam o zużytym oleju, który jest odpadem komunalnym i nie powinno wylewać się go do zlewu. Ale co do tego ma "świeży" olej?
A co do kilku dziesięciolitrowej kąpieli rano i wieczorem. Na takową mnie nie stać, a rano nie mam czasu bo wstaję o 5.50 i do szkoły jadę o 7. Poza tym szkoda wody na takie rzeczy. Do wanny wlewam taką ilość wody abym przy pomocy gąbki mogła się w niej umyć. Naprawdę nie musi być tego dużo. Coś jeszcze?
FizzMms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 17:00   #20
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Olej zamiast mydła?

Cytat:
Napisane przez FizzMms Pokaż wiadomość
Przeczytałam cały temat z tego linku i naprawdę nie wiem o co ci tak do końca chodzi. Mówią tam o zużytym oleju, który jest odpadem komunalnym i nie powinno wylewać się go do zlewu. Ale co do tego ma "świeży" olej?
A co do kilku dziesięciolitrowej kąpieli rano i wieczorem. Na takową mnie nie stać, a rano nie mam czasu bo wstaję o 5.50 i do szkoły jadę o 7. Poza tym szkoda wody na takie rzeczy. Do wanny wlewam taką ilość wody abym przy pomocy gąbki mogła się w niej umyć. Naprawdę nie musi być tego dużo. Coś jeszcze?
Bardzo upraszczając, zwracają uwagę, że olej unosi się na wodzie, a jeśli się dostanie do rzek, utrudnia natlenianie wody, powodując ich zakwitanie. Oczyszczanie takich tłustych odpadów nie jest proste, a jak wygląda gospodarowanie odpadami w Polsce, wiadomo. Z kolei oleiste zanieczyszczenia mogą sprawiać, że rury będą niedrożne. Olej "świeży" i ugotowany będą się zachowywały podobnie.

Nie potrafię się do tego ustosunkować, ale znalazłam, więc podrzuciłam, licząc na opinię mądrych głów. Może to warte zastanowienia się, a może po prostu śmieszne

Co do szczegółów technicznych całej operacji, to podziwiam Twoją determinację, ale jej nie podzielam
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 17:14   #21
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Olej zamiast mydła?

FizzMms gdzie kupujesz olej winogronowy?
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 21:42   #22
blysk_w_oku
Rozeznanie
 
Avatar blysk_w_oku
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 596
Dot.: Olej zamiast mydła?

Olej winogronowy (z pestek) kupisz teraz prawie w każdym supermarkecie, to ostatnio popularny produkt.
__________________
...podpis w budowie...
blysk_w_oku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 11:05   #23
FizzMms
Raczkowanie
 
Avatar FizzMms
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 55
Dot.: Olej zamiast mydła?

Olej z pestek winogron można kupić w prawie każdym sklepie spożywczym. W zależności o firmy bądź jakości kosztuje od 14 zł do ok. 25zł. Ja swój mam za17zł (1l).
mentha: nie jestem obeznana w temacie, ale wątpię aby naturalny olej roślinny wyrządzał tyle zanieczyszczeń co ścieki przemysłowe. Z całą pewnością olej tworzy "barierę" przez którą powietrze nie przedostanie się do wody, ale nigdy nie spotkałam się z przypadkiem w którym duży odcinek zbiornika wodnego byłby tym zanieczyszczony.
FizzMms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 15:59   #24
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Olej zamiast mydła?

patrzyłam dzisiaj po olejach w kerfurze, ale na żadnym nie ma info czy z pierwszego tłoczenia, nierafinowany itp.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 17:22   #25
FizzMms
Raczkowanie
 
Avatar FizzMms
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 55
Dot.: Olej zamiast mydła?

Na mojej butelce też nic nie pisze... Może przy takim oleju to nie ma znaczenia... Nie wiem^^
FizzMms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.