Co zamiast pieczywa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-27, 10:02   #1
KasiulkaS
Raczkowanie
 
Avatar KasiulkaS
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: z pracy ;-)
Wiadomości: 205
GG do KasiulkaS Send a message via Skype™ to KasiulkaS
Question

Co zamiast pieczywa?


Dziewczyny, jestem uzalezniona od pieczywa. Nie wyobrażam sobie bez tego np. śniadnia. Jem głównie białe, czyli najbardziej tuczące. Po ciemnym mam zgagę. Jestem dość szczupła tylko ten brzuch głodującego dziecka z Etiopii
Próbowałam Wasy ale jakoś mi nie idzie.
Czym zastępujecie pieczywo? Czy można wogóle się odzwyczaić? Ja chyba w to nie wierzę.
pozdrawiam
KasiulkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 10:11   #2
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Co zamiast pieczywa?

ja od dziecinstwa jadlam na kolacje pieczywo w dosc duzych ilosciach, nie wyobrazalam sobie zycia bez niego. obecnie jem je sporadycznie, a od prawie 2ch lat zastepuje je vasą. odpowiednia motywacja powinna pomoc.
suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 10:28   #3
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Co zamiast pieczywa?

Ja się odzwyczajam stopniowo. Z białego zrezygnowałam już całkowicie, jem tylko ciemne (najczęściej "Fitness Style") i staram się nie jeść więcej niż 4 kromki dziennie. W przerwach między zasadniczymi posiłkami wcinam jogurty lub czereśnie i nie jest źle. Już coraz mniej smętnie robi mi się na widok ślicznego, pachnącego białego chlebka, a ten ciemny nawet zaczęłam lubić (chociaż początkowo jadłam go krzywiąc się straszliwie). Także można się pewnych rzeczy oduczyć A też nie wyobrażałam sobie życia bez białego pieczywa.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 10:51   #4
megi-megi
Zakorzenienie
 
Avatar megi-megi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 993
Dot.: Co zamiast pieczywa?

No to skądś chyba znam ten problem . Niestety stwierdzam, ze nie mam chyba wystarczajaco silnej motywacji, wiec sie ograniczam z cudownymi i chrupiacymi buleczkami tylko do sniadania. Moze spróbuj na poczatek
megi-megi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 10:51   #5
Guni
Wtajemniczenie
 
Avatar Guni
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gliwice, Pyskowice
Wiadomości: 2 505
GG do Guni
Dot.: Co zamiast pieczywa?

Kiedy pewnego razu uznalam, ze koniecznie musze zmienic sposob odzywiania, z dnia na dzien przestalam jesc bialy chleb i postawilam na WASA (najbardziej lubie 3 zboza). pieczywko to jadlam zazwyczaj z salata, pomidorkiem, zodkiewka, jajeczkiem, szczypiorkiem (nie tylko z jednym produktem), a wiec bardzo dietetycznie i zdrowo, lecz takze smacznie. W pewnym momencie nawet zapaszek swiezego pieczywa przestal mnie "ruszac" I bardzo dobrze, poniewaz gdybym raz sobie pofolgowala z kalorycznym pieczywem, to potem pewnie juz coraz czesciej bym je jadla. Jestem zdania aby kurczowo trzymac sie swoich zalozen!
__________________
"Prawdziwa Wizażanka wychodzi na podwórko gdy nie ma prądu!"

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 11:06   #6
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Co zamiast pieczywa?

Oj ja WASY nie tknę... Wyjątkowo mi nie smakuje :/ Jakbym jadła jakiegoś suchara Ale uwielbiam chleb graham i pieczywo fitness style, o którym pisała Akane Naprawdę da sie na nie całkowicie przestawić, kiedys jadałam tylko białe pieczywo i bułeczki Teraz jak mam ochotę na bułę, to tylko grahamkę
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 11:10   #7
renikaa
Raczkowanie
 
Avatar renikaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 45
Dot.: Co zamiast pieczywa?

.

Edytowane przez renikaa
Czas edycji: 2008-08-26 o 08:08
renikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-27, 11:22   #8
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Post Dot.: Co zamiast pieczywa?

dziewczyny,trzeba jeszcze pamietac, ze nie kazde ciemne pieczywo jest dobre. niestety piekarnie teraz uzywaja duzo roznych ulepszaczy, spulchniaczy i innych chemicznych swinstw, ktore sprawiaja, ze ciemne pieczywo oprocz koloru nie rozni sie niczym od bialego ( trzeba uwaznie czytac etykietki - zeby jak najmniej tych dodatkow bylo. kiedys trafilam na stone ktora wyjasniala co te wszystkie E-costam i inne pojecia znacza, poszukam w historii i jesli znajde wrzuce linka
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 11:47   #9
KasiulkaS
Raczkowanie
 
Avatar KasiulkaS
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: z pracy ;-)
Wiadomości: 205
GG do KasiulkaS Send a message via Skype™ to KasiulkaS
Dot.: Co zamiast pieczywa?

Ale mi kanapki z Vasą jakoś nie idą. Są jakieś takie "plastikowe" Wydaję mi się, że musiałabym ich zjeść 5 (?!). Tak mi się wydaję. A po ciemnym, jak już pisałam mama zgagę. Teraz właśnie leżą i pachną koło mnie białe, pulchne bułeczki. Ratunku!
KasiulkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 12:34   #10
Moro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 137
Dot.: Co zamiast pieczywa?

Cytat:
Napisane przez KasiulkaS
Ale mi kanapki z Vasą jakoś nie idą. Są jakieś takie "plastikowe" Wydaję mi się, że musiałabym ich zjeść 5 (?!).
To i tak dobrze, że musiałabyś ich zjeść tylko 5. Ja po zjedzeniu nawet 7 dalej jestem głodny. Są dobre, ale za mało syte... Jem, jem i nadal jestem głodny
Może zamiast pieczywa jedz grahamki i np. jogurt... Pyszne i syte
Moro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 12:58   #11
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Co zamiast pieczywa?

Cytat:
Napisane przez KasiulkaS
Ale mi kanapki z Vasą jakoś nie idą. Są jakieś takie "plastikowe" Wydaję mi się, że musiałabym ich zjeść 5 (?!). Tak mi się wydaję. A po ciemnym, jak już pisałam mama zgagę. Teraz właśnie leżą i pachną koło mnie białe, pulchne bułeczki. Ratunku!
A spróbuj właśnie "Fitness Style". To dość nietypowe ciemne pieczywo, może zgaga Cię ominie?
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-27, 13:31   #12
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Co zamiast pieczywa?

jeszcze mi sie przypomnialo, ze:

1. pieczywo ryzowe, nie wiem czy dobrze napisalam nazwe, jest "ciezszym" produktem, w sytuacji, kiedy chcemy zrzucic pare kg - to dopiero plastik jest

2. zawsze zwracam uwage na sklad chlebkow vasy (b,t,w)
suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 15:01   #13
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: Co zamiast pieczywa?

jeszcze mała uwaga a propos ciemnego pieczywa... otóż producenci nierzadko stosują oszukańczy proceder, polegający na dodawaniu do pszennego chleba różnych "pociemniaczy" typu karmel czy inne cuda... więc uważnie czytajcie etykiety; jeżeli na pierwszym miejscu w składzie znajdziecie mąkę pszenną, to z równym skutkiem możecie kupić zwykły chlebek baltonowski
ja osobiście uwielbiam ciemne pieczywo pełnoziarniste, teraz są różne cudne wynalazki z muesli, soją... naprawdę pycha powodzenia w zmianach
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 15:04   #14
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Thumbs up Dot.: Co zamiast pieczywa?

Cytat:
Napisane przez Akane
A spróbuj właśnie "Fitness Style". To dość nietypowe ciemne pieczywo, może zgaga Cię ominie?
zgadzam się z Akane, "Fitness Style" jest super zdrowe i smaczne; może pomóc i na zgagę proponuję wspomóc to działanie chudymi jogurtami, mlekiem, białym serkiem etc
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 15:52   #15
Amba
Raczkowanie
 
Avatar Amba
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 170
Dot.: Co zamiast pieczywa?

A mnie do zmiany z jasnego na ciemne przekonało to, że ciemny wolniej czerstwieje Zwyczajnie nie chciało mi sie latać codziennie po świeży chleb, a biały czerstwy jest okropny.
Teraz kupuję chlebek raz na 3 dni i z głowy
Amba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 16:19   #16
VelvetDream
Raczkowanie
 
Avatar VelvetDream
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 172
Dot.: Co zamiast pieczywa?

a moja mama piecze razowy chlebek mniaaaaaaaam
__________________
jestem niepoważna
VelvetDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 16:47   #17
Agneska
Rozeznanie
 
Avatar Agneska
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Gdzieś we wszechświecie :)
Wiadomości: 813
Dot.: Co zamiast pieczywa?

Cytat:
Napisane przez VelvetDream
a moja mama piecze razowy chlebek mniaaaaaaaam
A znasz może przepis na taki razowy chlebek?? Dużo z tym jest roboty?? Jak możesz to podrzuć nam tutaj namiary, jak robić taki chlebek.

Ja sama mam problem podobny, jak założycielka tego wątku - po prostu uwielbiam białe pieczywko (bułeczki, bagietki, rogaliki) ahh mniam. Ale wiem, że niebardzo jest zdrowe, a jeszcze bardziej tuczące, więc staram się ograniczać. Ale jakoś biały chlebek jem nadal, czasami tylko zastępując ciemnym pieczywkiem. Kompletnie bez pieczywa żyć bym nie mogła, bo w sumie nie wiedziałabym co tu jeść na śniadanie, czy wczesną kolację. Jednak muszę coś wymyślić, jak tu sobie radzić, bo naprawdę mam problem zrzucić nadmiar ciałka...

Z góry dziękuję za przepis i pozdrawiam serdecznie
__________________
...:Aga:...

__________________
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today ...
Agneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 17:17   #18
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Co zamiast pieczywa?

Ja na jakiś czas zrezygowałam z pieczywa, ale przymierzam się do samodzielnej produkcji chlebka z mąki z pełnego przemiału
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 17:38   #19
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: Co zamiast pieczywa?

a ja jeszcze wyczytałam, że pieczywo (nawet pełnoziarniste, co mnie zdumiewa!) ma wysoki indeks glikemiczny, wyższy nawet niż makaron gotowany al dente czy niskocukrowa marmolada... pieczywo chrupkie też wypada marnie... więc co z kanapkami - idealnym pożywieniem biurowym czy studenckim? z tabeli IG wynikałoby, że chleba w ogóle niczym nie można zastąpić :/
o ziemniakach już nawet nie wspomnę, nawet tych "w mundurku"
chyba w ogóle z wszelkimi wypełniaczami na diecie South Beach czy Montignaca marnie się sprawy mają...?
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-27, 18:50   #20
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Co zamiast pieczywa?

ja całkiem niedawno chciałam zmienić pieczywo, naprawde vasa czy jak to sie tam pisze lezy u mnie w szafce i nawet nie patrze na to bo jak mi sie przypomni jak sie do tego zmuszałam to mi na wymioty zbiera ciemny byłam w stanie zjeść ale tylko wtedy jak pozmarowałam grubiej masłem, a wtedy to byłoby bez sensu bo bym odrobila wszystko na masle. Wróciłam do białego pieczywa i jest ok, jedzenie ma byc przyjemnoscią a nie katorgą
seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 19:31   #21
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Co zamiast pieczywa?

fitness style jest boskie w każdej formie, mniam, a też ma niewiele kcal i jest bardzo zdrowe, na zawsze nie dałabym radę chyba prsestawić się na wase choć kiedyś jak odchudzałam się dorywczo jadłam tylko je przez 6 miesięcy
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 19:58   #22
singielka1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar singielka1
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 413
Dot.: Co zamiast pieczywa?

A co to jest to Fitness Style? To podobne do Vasy?
Ja jasnego też już nie jem od dawna, tylko grahamki i Vase i to też tylko rano.
singielka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 20:24   #23
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Co zamiast pieczywa?

wydaje mi sie ze dziewczyny mowiac o fitness style maja na mysli ciemny, krojony w plasterki chleb, z roznymi ziarenkami, kromeczki wielkosci mniej wiecej 8x12 cm. za nic nie pamietam firmy, ale w makretach jest w okolicy chleba tostowego. cos w stylu pumpernikla tak na oko.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 20:31   #24
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Co zamiast pieczywa?

http://www.sklepabc.pl/index.php?s=146201&c=245&pr=
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 20:46   #25
Yuny
Raczkowanie
 
Avatar Yuny
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 44
GG do Yuny
Dot.: Co zamiast pieczywa?

Ja również ograniczyłam się i jem tylko wase (ale jedynie żytnią bo tylko ta mi smakuje). Zaś fitness style staram się wogóle nie kupować bo tak bardzo mi to pieczywo smatuje (ciemne) że nie umię sie ograniczyć jak już zjem jedną kromkę . Więc niestety jestem skazana na wase cha cha

(choć ostatnio zgrzeszyłam i zjadłam jedną kromkę tostowego )
Yuny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 20:26   #26
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Co zamiast pieczywa?

odszukalam watek z pieczywem ufff
powiedzcie mi moje drogie czy pieczywo wasa jest dobre i zdrowe czy lepiej jesc graham czy razowe jakies inne ale takie bardziej'normalne'. ja ostatnio kupilam sobie wase i jem ja na sniadanie..tylko ona tez ma 30kcal i nei wiem czy powinnam jesc powiedzmy 3,4 kromki czy tak jak zawsze ok 2...i nie wiem czy calkowicie sie na nie przestawic, czy jednak zostac przy ciemnym tez....i czy mozna wase podjadac miedzy posilkami czasem i czy wasa light (ma 18kcal) nie zaszkodzi jak zje sie jej za duzo(przed chwila schrupalam hcyba z 5 kromek a pozno juz)nie zaszkodzi w sensie czy od tego sie jakos bardzo tyje na noc....i w ogole co sadzicie o tej calej wasie! a bialego pieczywa nie jem juz baaardzo
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 21:03   #27
coc9
Wtajemniczenie
 
Avatar coc9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 194
GG do coc9
Dot.: Co zamiast pieczywa?

ja też mam problem co wy dziołszki kurcz e tak mi zawsze pachnie to pieczywko a wiem że jest nie zdrowe... tylko że razowego poprostu nie lubie, a WASA to jem i nic nie czuje więc może przerzucę się na ten FiTness style

a powiedzcie mi moje dorgie czym zastąpić podczas obiadu ziemniaki ?
__________________
Jednej rzeczy wam brakuje-wszystkim bez wyjątku: odwagi. Nie mówię o jakimś popisyaniu się czymś przed kimś.Chodzi mi o odwagę przeżycia siebie aż do końca.Wszytko jedno gdzie: dożywtnie więzienie, klaztor, ferma wśród bushu czy wyokie stanwsko w jakimś ohydnym wielkim mieście
Bogini Sportu


coc9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 08:34   #28
Takietam
Zadomowienie
 
Avatar Takietam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Brolly Works
Wiadomości: 1 084
Dot.: Co zamiast pieczywa?

Dziewczyny, wyobraźcie sobie, że któregoś dnia nagle dowiadujecie się, że nie wolno wam jeść zboża pod żadną postacią...

Tak było ze mną jakieś 4 lata temu. Na testach alergicznych wyszło mi duże uczulenie na zboże, mleko i jajka. To był koszmar.
Przez 3 lata nie jadłam niczego z tych produktów. Ratowałam się odżywkami białkowymi z mlekiem sojowym, soczewicą, owocami i warzywami.
Ale i tak było mi bardzo ciężko. Uwielbiałam pieczywo (ja zawsze wolałam ciemne) i poranne musli z jogurtem.

Teraz jest już trochę lepiej - od zeszłej wiosny mogę jeść jajka i produkty mleczne, ale zboże dalej odpada. Gdy je jem cała puchnę i dostaję swędzącej wysypki (nic fajnego).

W moim przypadku wielkim odkryciem była dieta south beach, która podsunęła mi masę pomysłów na posiłki bez zbóż. Polecam ją wszystkim, chociaż w moim przypadku absolutnie nie mogę nazwać jej dietą odchudzającą

Jeśli chodzi o wypełniacze to ich rolę u mnie spełniają głównie warzywa strączkowe (fasolka, bób). Lubię bardzo soczewicę. Na śniadanie zazwyczaj jem jajka, albo biały serek - BEZ chleba
Takietam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 09:28   #29
ewa25
Zadomowienie
 
Avatar ewa25
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 1 326
GG do ewa25
Dot.: Co zamiast pieczywa?

Ja jem pieczywo WASA , czasami ciemne pieczywo no i wafle ryżowe.

Edytowane przez ewa25
Czas edycji: 2006-02-11 o 12:31
ewa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 09:54   #30
madziaaakk
Rozeznanie
 
Avatar madziaaakk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do madziaaakk
Dot.: Co zamiast pieczywa?

a ja jem bialy chleb i nie mam zamiaru sie przestawiac!! jakos nie jestem gruba (tak mi sie wydaje) 50 kg - 168 cm. i nie zrezygnuje z pysznego swiezutkiego chrupiacego chlebka zeby wygladac jak wieszak
madziaaakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:38.