płacenie rachunków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-25, 10:00   #1
arricia29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 52

płacenie rachunków


Czesc Dziewczyny.

Zaczynam robic mały research odnosnie płacenia rachunków. Macie z tym problem? Ja ciągle się gubie, zapominam o terminach, zanim wyślę rachunek a robie przelewy online, sprawdzam 3 razy czy wpisałam dobry numer, dobra kwote itd. Zazwyczaj konczy sie na tym, ze i tak mam zawsze cos zaległe.
Nie zarabiam tyle, żeby zapłacic wszystkie rachunki od razu bo zostane bez pieniedzy do konca miesiaca. Dlatego tez nie ustawilam sobie stalego zlecenia, bo zdarza sie ze tego dnia nie mam nic na koncie. Jestem mloda mama i moje dochody sa rozne w roznych terminach, tyle co gdzies sobie dorobie, dopracuje czy zaoszczedze. Jak jest u was? Jak placicie rachunki?
arricia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 10:11   #2
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: płacenie rachunków

Cytat:
Napisane przez arricia29 Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny.

Zaczynam robic mały research odnosnie płacenia rachunków. Macie z tym problem? Ja ciągle się gubie, zapominam o terminach, zanim wyślę rachunek a robie przelewy online, sprawdzam 3 razy czy wpisałam dobry numer, dobra kwote itd. Zazwyczaj konczy sie na tym, ze i tak mam zawsze cos zaległe.
Nie zarabiam tyle, żeby zapłacic wszystkie rachunki od razu bo zostane bez pieniedzy do konca miesiaca. Dlatego tez nie ustawilam sobie stalego zlecenia, bo zdarza sie ze tego dnia nie mam nic na koncie. Jestem mloda mama i moje dochody sa rozne w roznych terminach, tyle co gdzies sobie dorobie, dopracuje czy zaoszczedze. Jak jest u was? Jak placicie rachunki?
Nie wierzę w to co czytam.
Nie zarabiasz na rachunki? To jak żyjesz? Z pustego i salomon nie naleje. Zawsze bedzie coś zaległe jak dochody masz mniejsze niż wydatki.

Z tym ze dla mnie rachunki to obowiazek. Podstawa. Na resztę moze braknąć, a na rachunki wystarczyć musi.
Dlatego zaraz po wypłacie płacę rachunki z terminem płatności do nastepnej wypłaty, a do końca miesiaca musi mi wystarczyć to co zostanie.

Nie mam zleceń stałych, bo w różnych miesiącach mam różne rachunki i na różne kwoty. numer konta komputer mi pamieta dla danego odbiorcy więc to nie problem. Ewentualnie sprawdzam czy się nie zmienił na rachunku względem tego co mam w komputerze.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 10:15   #3
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: płacenie rachunków

Cytat:
Napisane przez arricia29 Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny.

Zaczynam robic mały research odnosnie płacenia rachunków. Macie z tym problem? Ja ciągle się gubie, zapominam o terminach, zanim wyślę rachunek a robie przelewy online, sprawdzam 3 razy czy wpisałam dobry numer, dobra kwote itd. Zazwyczaj konczy sie na tym, ze i tak mam zawsze cos zaległe.
Nie zarabiam tyle, żeby zapłacic wszystkie rachunki od razu bo zostane bez pieniedzy do konca miesiaca. Dlatego tez nie ustawilam sobie stalego zlecenia, bo zdarza sie ze tego dnia nie mam nic na koncie. Jestem mloda mama i moje dochody sa rozne w roznych terminach, tyle co gdzies sobie dorobie, dopracuje czy zaoszczedze. Jak jest u was? Jak placicie rachunki?
Ja też nie mam stałych zleceń, ale mam zdefiniowanych odbiorców, dzięki czemu unikam sprawdzania piętnaście razy adresu i numeru konta. Od czasu do czasu sprawdzam tylko czy są aktualne. Do tego mały notesik i po kazdym przelewie zapisuję ile zapłaciłam, za co i którego dnia. Potem można tylko zajrzeć, czego brakuje tzn. czego jeszcze nie opłaciłam.

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Nie wierzę w to co czytam.
Nie zarabiasz na rachunki? To jak żyjesz? Z pustego i salomon nie naleje. Zawsze bedzie coś zaległe jak dochody masz mniejsze niż wydatki.
Nie wiem, jak u Autorki, ale u mnie rachunki przewyższają moją wypłatę. Ja mam wypłatę pod koniec miesiąca, a TŻ 10. dnia każdego miesiąca. Rachunki płacę więc na raty, bo musi mi zostać na jedzenie zanim TŻ dostanie wypłatę
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 10:18   #4
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: płacenie rachunków

Ja niestety mam głowę do du.pereli więc pamiętam o terminach bieżących rachunków. Odleglejsze terminy jak np. podatek od nieruchomości czy prognozowe faktury za prąd to wpisuję do kalendarza. Więc płacę wtedy kiedy trzeba. Mam pozakładane numery kont w przelewach bankowych więc wybieram tylko dostawcę, sprawdzam czy nie zmienił się rachunek i już.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 10:22   #5
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: płacenie rachunków

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość

Nie wiem, jak u Autorki, ale u mnie rachunki przewyższają moją wypłatę. Ja mam wypłatę pod koniec miesiąca, a TŻ 10. dnia każdego miesiąca. Rachunki płacę więc na raty, bo musi mi zostać na jedzenie zanim TŻ dostanie wypłatę
Znam temat wypłaty 10.
wtedy jest trochę więcej gimnastyki obliczeniowej, bo trzeba zostawić więcej z poprzedniego miesiaca żeby starczyło na rachunki płatne do 10., przed kolejna wypłatą

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Ja niestety mam głowę do du.pereli więc pamiętam o terminach bieżących rachunków. Odleglejsze terminy jak np. podatek od nieruchomości czy prognozowe faktury za prąd to wpisuję do kalendarza. Więc płacę wtedy kiedy trzeba. Mam pozakładane numery kont w przelewach bankowych więc wybieram tylko dostawcę, sprawdzam czy nie zmienił się rachunek i już.
mam segregator "rachunki do zapłaty" i tam w koszulkach po kolei datami płatności ukladam rachunki, a po zapłaceniu przekładam do drugiego segregatora "rachunki zapłacone".
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 10:29   #6
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: płacenie rachunków

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Znam temat wypłaty 10.
wtedy jest trochę więcej gimnastyki obliczeniowej, bo trzeba zostawić więcej z poprzedniego miesiaca żeby starczyło na rachunki płatne do 10., przed kolejna wypłatą

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------


mam segregator "rachunki do zapłaty" i tam w koszulkach po kolei datami płatności ukladam rachunki, a po zapłaceniu przekładam do drugiego segregatora "rachunki zapłacone".
No tak, to jasne. Nie zrozumialam po prostu zdziwienia. Autorka napisała że ma różne źródła dochodu o różnych terminach i stad sie troche gubi, a nie ze jej nie stać w ogóle zapłacić rachunków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 10:39   #7
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: płacenie rachunków

Aby się nie pogubić mam specjalny zeszyt, gdzie mam zapisane za muszę płacić i w jakim terminie i co miesiąc jak robię przelewy to wpisuję datę, np. raty za coś. Ponadto w bankowości elektronicznej możesz ustawić sobie stałe zlecenie cykliczne. Ale wówczas musisz mieć środki na koncie, by bank wykonał przelew z ustawioną datą w miesiącu.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-25, 10:41   #8
arricia29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 52
Dot.: płacenie rachunków

Dokladnie, nie powiedzialam ze nie stac mnie na rachunki, poprostu fakt ze moje dochody sa rozne bo nie pracuje od 9-17 i nie mam stałej pensji w tym momencie, zaplacenie wszystkich rachunków w sumie zajmuje mi duzo czasu. Bo musze robic to kilka razy w miesiacu nawet po kilka minut, ale musze usiasc ogarnac co mam juz zaplacone a co nie. Dlatego jest to dla mnie klopot. Staram sie byc zorganizowana, ale i tak musze poswiecic temu wiecej czasu niz bym chciała. I dlatego sie gubie. Zastanawialam sie wlasnie jak inni sobie z tym radza. Srednio mam 6 rachunków + teraz przedszkole i oplaty za logopede. Moj TZ ma swoj telefon wiec daje mi to 9 rachunków. Raz na kwartal podatek od nieruchomosci. Place ryczalt za prad i wode, ale zuzywamy tego mniej, wiec defacto musze miec pieniadze w danym miesiacu, ktore zostana mi zwrocone, ale i tak zaplacic trzeba. Pomyslalam ze fajnie byloby miec to gdzies w jednym miejscu i nie meczyc sie z wpisywaniem kwoty i logowaniem do banku za kazdym razem....
arricia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 10:43   #9
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: płacenie rachunków

Cytat:
Napisane przez arricia29 Pokaż wiadomość
Dokladnie, nie powiedzialam ze nie stac mnie na rachunki, poprostu fakt ze moje dochody sa rozne bo nie pracuje od 9-17 i nie mam stałej pensji w tym momencie, zaplacenie wszystkich rachunków w sumie zajmuje mi duzo czasu. Bo musze robic to kilka razy w miesiacu nawet po kilka minut, ale musze usiasc ogarnac co mam juz zaplacone a co nie. Dlatego jest to dla mnie klopot. Staram sie byc zorganizowana, ale i tak musze poswiecic temu wiecej czasu niz bym chciała. I dlatego sie gubie. Zastanawialam sie wlasnie jak inni sobie z tym radza. Srednio mam 6 rachunków + teraz przedszkole i oplaty za logopede. Moj TZ ma swoj telefon wiec daje mi to 9 rachunków. Raz na kwartal podatek od nieruchomosci. Place ryczalt za prad i wode, ale zuzywamy tego mniej, wiec defacto musze miec pieniadze w danym miesiacu, ktore zostana mi zwrocone, ale i tak zaplacic trzeba. Pomyslalam ze fajnie byloby miec to gdzies w jednym miejscu i nie meczyc sie z wpisywaniem kwoty i logowaniem do banku za kazdym razem....
No ale przecież jak ustawisz przelew zdefiniowany bądź cykliczny to nie musisz za każdym razem wszystkiego wklepywać.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 10:50   #10
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: płacenie rachunków

Cytat:
Napisane przez arricia29 Pokaż wiadomość
Dokladnie, nie powiedzialam ze nie stac mnie na rachunki, poprostu fakt ze moje dochody sa rozne bo nie pracuje od 9-17 i nie mam stałej pensji w tym momencie, zaplacenie wszystkich rachunków w sumie zajmuje mi duzo czasu. Bo musze robic to kilka razy w miesiacu nawet po kilka minut, ale musze usiasc ogarnac co mam juz zaplacone a co nie. Dlatego jest to dla mnie klopot. Staram sie byc zorganizowana, ale i tak musze poswiecic temu wiecej czasu niz bym chciała. I dlatego sie gubie. Zastanawialam sie wlasnie jak inni sobie z tym radza. Srednio mam 6 rachunków + teraz przedszkole i oplaty za logopede. Moj TZ ma swoj telefon wiec daje mi to 9 rachunków. Raz na kwartal podatek od nieruchomosci. Place ryczalt za prad i wode, ale zuzywamy tego mniej, wiec defacto musze miec pieniadze w danym miesiacu, ktore zostana mi zwrocone, ale i tak zaplacic trzeba. Pomyslalam ze fajnie byloby miec to gdzies w jednym miejscu i nie meczyc sie z wpisywaniem kwoty i logowaniem do banku za kazdym razem....
Jesli to dla ciebie trudne, to:
czy TŻ też nie ma stalej pensji w jednym czasie i ma kilkanaście przelewów czy kopert w miesiacu? Bo jesli ma bardziej regularny dochód to rób przelewy z jego konta, to łatwiej ogarniesz.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 10:54   #11
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: płacenie rachunków

Ja robię tak:
- wszystkie rachunki przychodzą do mnie e-mailem;
- jak dostanę rachunek, to jeszcze tego samego dnia (żeby nie zapomnieć) sprawdzam termin płatności i ustawiam zlecenie przelewu dokładnie na dzień terminu (nie robię tego dlatego, że mnie nie stać, tylko z zasady; po co kredytować instytucję, której płacę, lepiej żeby pieniądze pracowały u mnie);
- nie ustawiam zleceń stałych, bo moje rachunki mają zmienną wysokość;
- nie ustawiam też polecenia zapłaty z mojego konta na kwotę rachunku, bo burzyłoby to moje poczucie kontroli.

Edytowane przez samotny_t
Czas edycji: 2016-10-25 o 10:56
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-25, 10:55   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: płacenie rachunków

Dla mnie opłacanie własnych zobowiązań to priorytet i podstawa. Jeżeli ktoś ma problem ze zorganizowaniem się, to powinien stworzyć sobie jakiś system (chociażby zeszyt o którym pisze Bernikula) lub włączyć zlecenia stałe.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 11:00   #13
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: płacenie rachunków

Cytat:
Napisane przez arricia29 Pokaż wiadomość
Dokladnie, nie powiedzialam ze nie stac mnie na rachunki, poprostu fakt ze moje dochody sa rozne bo nie pracuje od 9-17 i nie mam stałej pensji w tym momencie, zaplacenie wszystkich rachunków w sumie zajmuje mi duzo czasu. Bo musze robic to kilka razy w miesiacu nawet po kilka minut, ale musze usiasc ogarnac co mam juz zaplacone a co nie. Dlatego jest to dla mnie klopot. Staram sie byc zorganizowana, ale i tak musze poswiecic temu wiecej czasu niz bym chciała. I dlatego sie gubie. Zastanawialam sie wlasnie jak inni sobie z tym radza. Srednio mam 6 rachunków + teraz przedszkole i oplaty za logopede. Moj TZ ma swoj telefon wiec daje mi to 9 rachunków. Raz na kwartal podatek od nieruchomosci. Place ryczalt za prad i wode, ale zuzywamy tego mniej, wiec defacto musze miec pieniadze w danym miesiacu, ktore zostana mi zwrocone, ale i tak zaplacic trzeba. Pomyslalam ze fajnie byloby miec to gdzies w jednym miejscu i nie meczyc sie z wpisywaniem kwoty i logowaniem do banku za kazdym razem....
1. Ustaw przelewy zdefiniowane.
Taki przelew zawiera tylko dane odbiorcy, główny tytuł przelewu, nie musi(może) zawierać kwotę.
Nie schodzi z konta samoistnie. To tylko "adres" odbiorcy.
Zaoszczędzi Ci to w kółko wpisywania tych samych danych. Dane nie zmieniają się często, wystarczy patrzeć czy na rachunku nie ma info o zmianie danych, oraz sprawdzać dane w przypadku zobowiązań odnawialnych np. co roku.

2. nie rozwalaj rachunków po kątach. Może powieś sobie gdzieś tablicę korkową (na przysłowiowych "oczach"), na której będziesz wieszać rachunki, od razu posegregowane datami.
Zapłacone, chowaj do skoroszytu.
1 odbiorca w 1 roku = 1 koszulka a nie wybełtane wszytko ze wszystkim.

3. Musisz sobie uzmysłowić, ze nie ma cudownych sposobów.
Jest tylko dyscyplina i nawyki.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 11:18   #14
arricia29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 52
Dot.: płacenie rachunków

Zgadzam sie z poprzedniczkami. Czesto pieniedzmi trzeba zonglowac w trakcie miesiaca zeby wlasnie nie zostac bez pieniedzy... Dlatego nie place wszystkiego od razu. Moze zamiast w zeszycie pisac w Exelu? Ale to wciaz to samo. wchodze na konto, wpisuje kwote i zapisuje w exelu z zaplacone na ten miesiac taka kwota. zajmuje tyle czasu co zebranie papierowych rachunkow i poscie z nimi na poczte! ostatnio szukalam jakichs innych rozwiazan, i wlasnie zauwazylam ze w zabce itp pobieraja oplate prawie 2 zl za rachunek! ktos jeszcze z tego koszysta? :/ po co przeplacac tak?
arricia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 12:02   #15
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: płacenie rachunków

Cytat:
Napisane przez arricia29 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z poprzedniczkami. Czesto pieniedzmi trzeba zonglowac w trakcie miesiaca zeby wlasnie nie zostac bez pieniedzy... Dlatego nie place wszystkiego od razu. Moze zamiast w zeszycie pisac w Exelu? Ale to wciaz to samo. wchodze na konto, wpisuje kwote i zapisuje w exelu z zaplacone na ten miesiac taka kwota. zajmuje tyle czasu co zebranie papierowych rachunkow i poscie z nimi na poczte! ostatnio szukalam jakichs innych rozwiazan, i wlasnie zauwazylam ze w zabce itp pobieraja oplate prawie 2 zl za rachunek! ktos jeszcze z tego koszysta? :/ po co przeplacac tak?
No ja nie wiem po co U mnie w banku przelewy przez internet są za darmo i Ty też możesz je robić za darmo. Nie przyszłoby mi do głowy iść z rachunkiem na pocztę (która skądinąd ma fajne usługi i dobrze dostarcza przesyłki) ani do żabki (która skądinąd jest fajna jak market w pobliżu zamknięty).
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 12:05   #16
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: płacenie rachunków

Ja osobiście nie mam zbyt wielu wydatków stałych (raptem 3 - telefon, nałóg palenia więc liquid i bilet miesięczny). Za wszystko płacę tego dnia co dostaję pieniądze (ew do tygodnia czasu). Później zwyczajnie staram się żyć z tego co mi zostaje.
Mój tata też rachunki płaci w ten sposób - dostaje wypłatę, płaci wszystko naraz nawet z nadwyżką (np. za wodę czy prąd). Któregoś razu mu przyszedł jakiś rachunek/biling czy jak to się nazywa, za wodę albo prąd (nie pamiętam) i się zorientował,że ma tam tyle nadwyżki, że przez jakieś pół roku czy rok nie musiał nic płacić No, ale to jest rozwiązanie dla kogoś kto ma stały i w miarę spory dochód, przy którym zdaje sobie sprawę, że jak zapłaci wszystko to zostanie mu na życie.
Mój TŻ też płaci rachunki jednego dnia (specjalnie jak zmieniał internet to poprosił o umowę taką, żeby zaczynała się 12 danego miesiąca i płatności były do 12 każdego miesiąca, to samo zrobił z telefonem jak przedłużał abonament).

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2016-10-25 o 12:07
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 12:48   #17
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: płacenie rachunków

Rachunki opłacam w dniu, kiedy dostaję wypłatę. Nawet jak termin rachunku jest za 20dni . Nie pilnuję terminów, jednego dnia robię wszystko. Płacę online, ale mam listę odbiorców i tylko klikam gaz/prąd/internet/raty itp i wszystkie pola mam już uzupełnione, tylko kwotę w razie potrzeby zmieniam.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 13:13   #18
eebfc9c325adb09985bf42ddedbac8fdab6caec1_659f30416d860
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 800
Dot.: płacenie rachunków

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Rachunki opłacam w dniu, kiedy dostaję wypłatę. Nawet jak termin rachunku jest za 20dni . Nie pilnuję terminów, jednego dnia robię wszystko. Płacę online, ale mam listę odbiorców i tylko klikam gaz/prąd/internet/raty itp i wszystkie pola mam już uzupełnione, tylko kwotę w razie potrzeby zmieniam.
nie mam stałej wypłaty w stałym terminie, więc robię tak samo, tyle, że pierwszego-drugiego dnia miesiąca, nie muszę się potem zastanawiać, czy o czymś nie zapomniałam - wszystko hurtem, przez internet, z listy odbiorców, wpisuję tylko kwotę
eebfc9c325adb09985bf42ddedbac8fdab6caec1_659f30416d860 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 13:14   #19
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: płacenie rachunków

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Ja robię tak:
- wszystkie rachunki przychodzą do mnie e-mailem;
- jak dostanę rachunek, to jeszcze tego samego dnia (żeby nie zapomnieć) sprawdzam termin płatności i ustawiam zlecenie przelewu dokładnie na dzień terminu (nie robię tego dlatego, że mnie nie stać, tylko z zasady; po co kredytować instytucję, której płacę, lepiej żeby pieniądze pracowały u mnie);
- nie ustawiam zleceń stałych, bo moje rachunki mają zmienną wysokość;
- nie ustawiam też polecenia zapłaty z mojego konta na kwotę rachunku, bo burzyłoby to moje poczucie kontroli.
Robię dokładnie tak samo, z dwoma zastrzeżeniami:
- z datami bardzo uważam i ustawiam zazwyczaj na dwa dni czy dzień wcześniej, bo czasem termin wypada w sobotę np., w moim banku wtedy nie są realizowane przelewy, więc przelew by przeszedł w poniedziałek i od soboty już by mi naliczali odsetki, więc wolę posłać w piątek
- przy rachunkach, które mają zmienną wysokość ustawiam przelewy odroczone

Generalnie prąd i gaz ustawiam za pomocą przelewów odroczonych, ręcznie, na kilka miesięcy do przodu, po tym jak mi przyślą.

Te o zmiennej wysokości, które przychodzą na bieżąco np. za komórkę, wklepuję ręcznie (ale tylko kwotę, bo dane operatora i numer rachunku mam zapamiętane), ciężko zapomnieć, bo Orange przypomina po 150 razy o wystawionym rachunku

Te o stałej wysokości, jak czynsz czy podatek od nieruchomości, ustawiam jako zlecenie stałe, które jest ściąganie co miesiąc.

Nic nie zapisuję, bo mam wszystko ładnie w historii przelewów widoczne, co już przeszło a co jeszcze ma przejść. I wiem ile mi zostaje na życie co miesiąc.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-25, 13:19   #20
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: płacenie rachunków

Ja jestem leniwa. Szybiej mi zajrzeć do notesu niż się zalogować na stronę banku i odszukać historie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 13:25   #21
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: płacenie rachunków

A ja jestem leniwa i nie chce mi się tego spisywać
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 13:32   #22
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: płacenie rachunków

U nas tż płaci za rachunki, ustawił sobie wszystko na e-faktury, w dniu dostania (a termin prądu potrafi im się rozjechać tak, że za sierpień było 10 września, za wrzesień pewnie 30 października przyjdzie)od razu płaci, mejla sprawdza codziennie.

Ale też nie wyobrażam sobie mieć 0 na koncie, zawsze mam zapasowe kilka stów, jak wypłata się spóźnia to mogę wszystko opłacić i jednak mieć co jeść.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 17:19   #23
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: płacenie rachunków

1. Zrob sobie excela z kontrolą daty platnosci rachunkow

2. Zdefiniuj przelewy a potem po prostu pusc w wybranym terminie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 17:25   #24
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: płacenie rachunków

wszystkie opłaty robię jednego dnia, zazwyczaj na samym początku miesiąca. nie martwię się o ciągłe sprawdzanie numerów kont, bo zwyczajnie mam zapisane pod konkretnymi hasłami na koncie internetowym banku.

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Cytat:
Napisane przez arricia29 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z poprzedniczkami. Czesto pieniedzmi trzeba zonglowac w trakcie miesiaca zeby wlasnie nie zostac bez pieniedzy... Dlatego nie place wszystkiego od razu. Moze zamiast w zeszycie pisac w Exelu? Ale to wciaz to samo. wchodze na konto, wpisuje kwote i zapisuje w exelu z zaplacone na ten miesiac taka kwota. zajmuje tyle czasu co zebranie papierowych rachunkow i poscie z nimi na poczte! ostatnio szukalam jakichs innych rozwiazan, i wlasnie zauwazylam ze w zabce itp pobieraja oplate prawie 2 zl za rachunek! ktos jeszcze z tego koszysta? :/ po co przeplacac tak?
bo jak się kiedyś sprawa rypnęła na wizażu - niektóre młode osoby przed 30-stką nie potrafią zrobić przelewu internetowego. dla takich osób jest m.in. opcja płacenia w sklepie
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 17:55   #25
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: płacenie rachunków

Zorganizowałam sobie życie tak, że osobiście nie płacę żadnych rachunków. Zawsze wynajmowałam takie mieszkania, żeby wystarczał jeden przelew na odpowiednie konto. Obecnie z kolei składam się na opłaty z dwiema innymi osobami, a ostateczny przelew robi ktoś inny.
Jedyne, o czym muszę sama pamiętać, to bilet na komunikację miejską.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 19:25   #26
ladylukier
Wtajemniczenie
 
Avatar ladylukier
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 004
Dot.: płacenie rachunków

Cytat:
Napisane przez arricia29 Pokaż wiadomość
ktos jeszcze z tego koszysta? :/ po co przeplacac tak?
Uwierz mi, ludzie potrafią przyjść robić opłaty do banku i za każdy przelew bulić 8 zł. Myślałam, że to tylko starsi, ale większość to ludzie właśnie ok. 30.

Ja sobie wszystkie opłaty wpisuje w kalendarzu na stronie początkowej miesiąca. Płacę zwykle wszystko na raz i wykreślam, ale czasem coś zostanie mi na później, to zostawiam tę pozycję nieskreśloną.
W banku mam zdefiniowanych wszystkich odbiorców i zrobienie wszystkich opłat zajmuje mi ok. 10 minut.
Chociaż przyznam, że z opłatami typu raz w roku podatek od nieruchomości zawsze mam problem, bo nigdy nie wiem ile dokładnie zapłacić ani w jakim terminie
__________________
http://www.prawieogarniam.pl/

05.05. Golden Oreo
26.03. Moja przygoda z bieganiem
22.02. Neoguri - zupka chińska na wypasie
ladylukier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 20:06   #27
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: płacenie rachunków

Ja tak jak kilka osób wyżej opłacam wszystko w dniu wypłaty, część rachunków opłacam ja, część TŻ, każdy robi to zaraz po wpłynięciu pensji. Lubię mieć "czyste" konto, czyli wiedzieć, że dana suma jest do mojej dyspozycji niż mieć ciągle z tyłu głowy, że od danej puli mam odjąć X zł na np. rachunek za telefon Nie mamy wysokich kosztów życia, stąd nie mam problemu z tym, że pieniądze nie "pracują" u mnie, a u usługodawcy
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 20:08   #28
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: płacenie rachunków

Cytat:
Napisane przez ladylukier Pokaż wiadomość
Uwierz mi, ludzie potrafią przyjść robić opłaty do banku i za każdy przelew bulić 8 zł. Myślałam, że to tylko starsi, ale większość to ludzie właśnie ok. 30.
Niekoniecznie każdy, kto tak robi, nie potrafi sam zrobić przelewu. Kiedyś mi się zdarzyło z różnych powodów, że w jednym miesiącu byłam odcięta od sprzętu i Internetu, z kafejek nie skorzystałabym w takim celu, znajomych też nie mogłam prosić. Za każdy przelew buliłam chyba 5zł, a że robiłam ich dużo - zapłaciłam sporo kasy za nic.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 09:08   #29
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: płacenie rachunków

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;66773846]Zorganizowałam sobie życie tak, że osobiście nie płacę żadnych rachunków. Zawsze wynajmowałam takie mieszkania, żeby wystarczał jeden przelew na odpowiednie konto. Obecnie z kolei składam się na opłaty z dwiema innymi osobami, a ostateczny przelew robi ktoś inny.
Jedyne, o czym muszę sama pamiętać, to bilet na komunikację miejską.[/QUOTE]

Lis, tylko żeby Cię kiedyś nie spotkało coś podobnego jak u mnie w mieście: http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,...wie,52667.html

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
Niekoniecznie każdy, kto tak robi, nie potrafi sam zrobić przelewu. Kiedyś mi się zdarzyło z różnych powodów, że w jednym miesiącu byłam odcięta od sprzętu i Internetu, z kafejek nie skorzystałabym w takim celu, znajomych też nie mogłam prosić. Za każdy przelew buliłam chyba 5zł, a że robiłam ich dużo - zapłaciłam sporo kasy za nic.
Darmowy internet jest również w bibliotekach publicznych.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 09:20   #30
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: płacenie rachunków

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Lis, tylko żeby Cię kiedyś nie spotkało coś podobnego jak u mnie w mieście: http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,...wie,52667.html.
Moja koleżanka tez tak miał ustawione. Dawała pieniądze na rachunki wieloletniemu partnerowi.
Pewnego dnia ocknęła się jako singielka i z długami za opłaty za kilka miesięcy wstecz. :/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-30 19:29:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.