Pytanie o staż - wątek zbiorczy - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-15, 10:42   #4351
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elladorea Pokaż wiadomość
Mam pytanie: czy jeśli będę na stażu, to mogę jednocześnie zapisać się na kurs w up?

Albo i inna sytuacja: jeśli się na taki kurs zapiszę, będę na kilku zajęciach (nie wiem, jak to wygląda) i pójdę do pracy, to czy tego kursu już nie mogę dokończyć? Jak to wygląda z tymi kursami?
Nie mozna.
Wg nich masz pieniadze i Cie stac zeby sobie samemu placic za kursy.
To jest tylko dla bezrobotnych ktorzy nie maja nic pieniedzy a chca sie uczyc.(wiem bo pytalam)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 10:42   #4352
Nataliakazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 200
GG do Nataliakazia
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Kurcze dziewczyny wy chodzicie na podpisy w trakcie stażu??
Ja zaczynam od września i pani mi powiedziała, że następny podpis mam (uwaga) 22 marca 2010, chyba że zacznę pracę.
Byłam tym trochę zdziwiona i zapytałam nawet czy przez czas stażu nie będę miała w ogóle kontaktu z UP. Dowiedziałam się, że ewentualnie jeśli mój opiekun nie będzie chciał lub będzie wolał, żebym ja to robiła, to mogę co miesiąc osobiście im dostarczać listę obecności.
Nataliakazia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 12:15   #4353
malwik91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 7
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

ja chcę zacząć staż po maturze w 2010 roku w czerwcu... może mi ktoś powiedzieć kiedy to muszę zacząć załatwiać aby zdążyć ? i gdzie należy najpierw się wybrać? do urzędu pracy?
malwik91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 12:30   #4354
madziam90
Rozeznanie
 
Avatar madziam90
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 540
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Brutto mam 773 zł. Netto wychodzi właśnie 680 zł z groszami.
czyli tak w przedziale jak ktoś wcześniej pisał- 696 do 680 zł. zawsze to nie 500. teraz tylko oby dostać ten staż! Już na jednej rozmowie byłam, teraz mam czekać na telefon w poniedziałek podajże.

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez malwik91 Pokaż wiadomość
ja chcę zacząć staż po maturze w 2010 roku w czerwcu... może mi ktoś powiedzieć kiedy to muszę zacząć załatwiać aby zdążyć ? i gdzie należy najpierw się wybrać? do urzędu pracy?
tak do urzędu pracy. Najpierw musisz zarejestrować się jako osoba bezrobotna a potem dostajesz wyznaczony jakiś termin wizyty i dają Ci propozycję stażu. a załatwiać chyba najlepiej zaraz po maturze jeśli chcesz szybko i na wakacje już mieć. no chyba że będziesz gdzieś wyjeżdżać to wtedy po powrocie, bo nie zawsze tak łatwo się dostać niestety.
__________________
śpiewaj tak jakby nikt cię nie słyszał ! tańcz tak jakby nikt cię nie widział ! kochaj tak jakby nikt nigdy cię nie zranił !

latolato. lato czeka. <3.

Edytowane przez madziam90
Czas edycji: 2009-08-15 o 12:32
madziam90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 12:38   #4355
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Nie mozna.
Wg nich masz pieniadze i Cie stac zeby sobie samemu placic za kursy.
To jest tylko dla bezrobotnych ktorzy nie maja nic pieniedzy a chca sie uczyc.(wiem bo pytalam)
U mnie było tak, że dziewczyna w trakcie kursu językowego, znalazła sobie pracę i chodziła nadal. PUP jej powiedział, że jeżeli jej to nie koliduje z godzinami pracy i nadal ma chęć, to oni nie robią problemu.
Cytat:
Napisane przez Nataliakazia Pokaż wiadomość
Kurcze dziewczyny wy chodzicie na podpisy w trakcie stażu??
Ja np. chodzę. Podpisuję się w tej kartotece, którą mi założyli przy rejestracji i podpisuję się na liście wypłat. U mnie to jest tak zorganizowane. Tak jak pisałam listę obecności mogę im posyłać faksem, ale że i tak muszę osobiście dostarczyć wniosek o zwrot kosztów dojazdu, to się nie bawię w faksy, tylko zawożę im wszystko hurtem na początku każdego miesiąca, a potem właśnie muszę się stawić jeszcze raz, na podpisanie się m.in pod listą wypłat.

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Wzroslo od 1 czerwca
Wlasnie do 791 brutto(szkoda ze tyle nie ma na reke)

Szkoda... Pamiętam, że jak zobaczyłam to 773 zł t pomyślałam- ekssstra Ale oprzytomniałam w minutę, bo przypomniałam sobie, że z zasady jak jest podana sama kwota to oznacza to kwotę brutto.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2009-08-15 o 12:34
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 13:44   #4356
keiraa85
Raczkowanie
 
Avatar keiraa85
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wszędzie
Wiadomości: 199
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Czesc dziewczyny ratujcie bylam w swoim UP i pani szanowna dala mi dwa skierowania na staz...na jednym mi zalezy bardziej na drugim tak sobie, no i stad me pytanie, czy moge nie przyjsc na spotkanie z tym mniej atrakcyjnym pracodawca? czy mimo wszystko mam mu sie pokazac na oczy? a po drugie jak wyglada taka rekrutacja na staz? trzeba brac CV i list?
Prosze pomozcie mi
__________________
....::Nie ufam nikomu, kocham tylko tych co na to zasłużyli::...
keiraa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 16:17   #4357
madziam90
Rozeznanie
 
Avatar madziam90
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 540
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez keiraa85 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny ratujcie bylam w swoim UP i pani szanowna dala mi dwa skierowania na staz...na jednym mi zalezy bardziej na drugim tak sobie, no i stad me pytanie, czy moge nie przyjsc na spotkanie z tym mniej atrakcyjnym pracodawca? czy mimo wszystko mam mu sie pokazac na oczy? a po drugie jak wyglada taka rekrutacja na staz? trzeba brac CV i list?
Prosze pomozcie mi
aż dwa skierowania? ojej, dziwnie jakoś. ja nigdy takiej sytuacji nie miałam. ale wydaje mi się że musisz mieć podpisane czy Cię przyjęli, czy nie, czy odmówiłaś. Chociaż jak ja raz dostałam skierowanie, pojechałam to podpisać a na miejscu się okazało że biuro było zupełnie nie czynne- nie mam pojęcia dlaczego, ale dowiedziałam się że mnie tam nie przyjeli telefonicznie to chciałam tylko jeden głupi podpis. a drugi raz już mi nie kazali przyjeżdżać. ale to z deczka inna sytuacja.
a co do spotkania to CV lepiej wziąć o liście nic nie słyszałam.
jak ja ostatnio byłam to tylko CV dałam.
__________________
śpiewaj tak jakby nikt cię nie słyszał ! tańcz tak jakby nikt cię nie widział ! kochaj tak jakby nikt nigdy cię nie zranił !

latolato. lato czeka. <3.
madziam90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-15, 19:31   #4358
keiraa85
Raczkowanie
 
Avatar keiraa85
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wszędzie
Wiadomości: 199
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

madziam dziekuje kurcze, w poniedzialek chyba zadzwonie i zapytam co i jak;/ tez mnie zdziwily te dwa skierowania;/ ehh biurokracja:P
__________________
....::Nie ufam nikomu, kocham tylko tych co na to zasłużyli::...
keiraa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 21:48   #4359
madziam90
Rozeznanie
 
Avatar madziam90
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 540
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez keiraa85 Pokaż wiadomość
madziam dziekuje kurcze, w poniedzialek chyba zadzwonie i zapytam co i jak;/ tez mnie zdziwily te dwa skierowania;/ ehh biurokracja:P
nie ma za co. zdarza się i tak, ale ważne że dostałaś. ja się musiałam wyprosić żeby dostać jeden. :/ no, jak zadzwonisz to się najlepiej dowiesz od nich.
__________________
śpiewaj tak jakby nikt cię nie słyszał ! tańcz tak jakby nikt cię nie widział ! kochaj tak jakby nikt nigdy cię nie zranił !

latolato. lato czeka. <3.
madziam90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 07:25   #4360
anna1990
Raczkowanie
 
Avatar anna1990
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 322
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

A można po skończeniu jednego stażu iść na drugi nie w tym samym miejscu?
A jak to jest z przedłużaniem stażu, zazwyczaj przedłużają czy nie bardzo??

rany ja to jestem jakaś chora,nie dawno zaczęłam a już myślę o przedłużaniu
anna1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 09:09   #4361
Nataliakazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 200
GG do Nataliakazia
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez keiraa85 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny ratujcie bylam w swoim UP i pani szanowna dala mi dwa skierowania na staz...na jednym mi zalezy bardziej na drugim tak sobie, no i stad me pytanie, czy moge nie przyjsc na spotkanie z tym mniej atrakcyjnym pracodawca? czy mimo wszystko mam mu sie pokazac na oczy? a po drugie jak wyglada taka rekrutacja na staz? trzeba brac CV i list?
Prosze pomozcie mi
Rekrutacja na staż wyglądała (przynajmniej u mnie) jak normalna rozmowa kwalifikacyjna W urzędzie kazali mi wziąć cv i list motywacyjny, ale pracodawca spojrzał przy mnie jedynie na cv. Na nastepny dzień facet zadzwonił, że wybrali mnie i na tym koniec.
A co do skierowań to musisz iść w dwa miejsca. Ja za pierwszym razem miałam podobnie, tzn. miałam 1 skierowanie, ale nie chciałam tam pracować, więc zwyczajnie w świecie zadzwoniłam i poszłam do nich późno, kiedy już mieli wybraną osobę i nic mi nie "groziło" Czyli w praktyce: dostałam skierowanie w piątek, a że miałam tydzień na odpowiedź w urzędzie to poszłam do nich dopiero w następną środę Bo pokazać się trzeba Natomiast na drugiej propozycji mi bardziej zależało, więc popędziłam prędko i dostałam Trzeba troszeczkę czasami pokombinować Mi się opłacało chyba, bo przynajmniej mam coś zgodnego z wykształceniem, ale równie dobrze mogłam zostać na lodzie i szukać czegoś jeszcze długo długo, więc trzeba uważać.

Na Twoim miejscu bym poszła najpierw do tego "lepszego" pracodawcy, jeśli tam dostaniesz staż to do tego drugiego byś wcale iść nie musiała. Jeśli by Cię nie przyjęli to idziesz do drugiego pracodawcy i starasz się żeby Cię przyjął, albo jeśli nie chcesz to to odwlekasz...


Madziczka właśnie u mnie jest tak dziwnie, że babka powiedziała, że nie muszę przychodzić, co mnie zdziwiło, ale mój urząd jest w ogóle chyba dziwny, na badania też nie wysłali tylko oświadczenie musiałam podpisać, że nie ma przeciwskazań do pracy... Jeszcze będę dzwonić do nich chyba i się dopytywać...

Edytowane przez Nataliakazia
Czas edycji: 2009-08-16 o 09:11
Nataliakazia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-16, 09:29   #4362
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anna1990 Pokaż wiadomość
A można po skończeniu jednego stażu iść na drugi nie w tym samym miejscu?
A jak to jest z przedłużaniem stażu, zazwyczaj przedłużają czy nie bardzo??

rany ja to jestem jakaś chora,nie dawno zaczęłam a już myślę o przedłużaniu
Nie wiadomo jak u Ciebie w PUP-ie z kasą, jesli jest to może przedłużą, chca jak najwięcej osób wysłac na staż, więc nie koniecznie też musza się zgodzić na przedłużenie.Poza tym pracodawca nie zadeklarował się Cię zatrudnic po stazu?
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 10:12   #4363
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

NatalioKaziu - mnie też nie kierowali na badania.Podejrzewam, że wszystko zależy od tego, gdzie się na ten staż idzie. Z tego, co poczytałam, w tym wątku, to widzę, że co PUP to ma trochę inne zasady i nie wszystko odbywa się wg. jednego, odgórnego wzorca.

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie - czy po skończeniu stażu mogę odmówić, jeżeli potencjalny pracodawca chce mnie zatrudnić (umowa o pracę)? Czy PUP wyciąga jakieś konsekwencje? Czy wtedy ja muszę wystosować jakieś pismo do PUP z uzasadnieniem dlaczego odmówiłam?

Pozwolę sobie przypomnieć jeszcze moje pytanie Czy ktoś, coś wie, na ten temat?

Chodzi o to, że jestem w trakcie załatwiania sobie pracy, być może będzie coś z tego na jesień/zimę. Jeżeli nie wyjdzie, trudno, ale wiem też, że w obecnym miejscu stażu, pracować na wieki wieków nie chcę
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 10:37   #4364
anna1990
Raczkowanie
 
Avatar anna1990
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 322
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
Nie wiadomo jak u Ciebie w PUP-ie z kasą, jesli jest to może przedłużą, chca jak najwięcej osób wysłac na staż, więc nie koniecznie też musza się zgodzić na przedłużenie.Poza tym pracodawca nie zadeklarował się Cię zatrudnic po stazu?
Nic nie wiem na ten temat czy zadeklarował się czy nie,pewnie nie,a jak to sprawdzić?
anna1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 12:35   #4365
keiraa85
Raczkowanie
 
Avatar keiraa85
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wszędzie
Wiadomości: 199
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

[QUOTE=Nataliakazia;137547 11]
Na Twoim miejscu bym poszła najpierw do tego "lepszego" pracodawcy, jeśli tam dostaniesz staż to do tego drugiego byś wcale iść nie musiała. Jeśli by Cię nie przyjęli to idziesz do drugiego pracodawcy i starasz się żeby Cię przyjął, albo jeśli nie chcesz to to odwlekasz...

dzieki, tak wlasnie tez sobie pomyslalam w takim razie jutro biegiem do mojego wymarzonego pracodawcy wezme CV w razie czego list i chyba tyle
Trzymajcie kciuki
__________________
....::Nie ufam nikomu, kocham tylko tych co na to zasłużyli::...
keiraa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 13:09   #4366
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anna1990 Pokaż wiadomość
Nic nie wiem na ten temat czy zadeklarował się czy nie,pewnie nie,a jak to sprawdzić?
Mi przy podpisywaniu umowy w PUP-ie powiedzialei,że mam zagwaratnowaą pracę przynajmniej an poł roku po stażu, poza tym w miejscu pracy mi to powtarzają do znudzenia.Zapytaj się księgowej tam gdzie pracujesz, może cos wie

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość




Pozwolę sobie przypomnieć jeszcze moje pytanie Czy ktoś, coś wie, na ten temat?

Chodzi o to, że jestem w trakcie załatwiania sobie pracy, być może będzie coś z tego na jesień/zimę. Jeżeli nie wyjdzie, trudno, ale wiem też, że w obecnym miejscu stażu, pracować na wieki wieków nie chcę
U mnie w PUP-ie babka powiedziała,że jesli znajdę pracę w trakcie stażu, automatycznie staz tracę. Możesz też poporsic pracodawcę by po skończonym stazu napisał Ci,że sie nie sprawdziałaś na stanowisku-ale wówczas pojedzie Ci po opini...Najlepiej zadzwoń do PUP-u-napewno jest taka możwliwość,żebyś nie musiała tam pracować, przecież Cię nie zmusza
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 15:11   #4367
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
U mnie w PUP-ie babka powiedziała,że jesli znajdę pracę w trakcie stażu, automatycznie staz tracę.
To wiem
Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
Możesz też poporsic pracodawcę by po skończonym stazu napisał Ci,że sie nie sprawdziałaś na stanowisku-ale wówczas pojedzie Ci po opini...
Tego bym absolutnie nie chciała. Takie rozwiązanie byłoby po prstu nierozsądne i głupie i bardzo niekorzystne dla mnie. Nawet jeżeli miałaby być to zła opinia "pro forma".
Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
Najlepiej zadzwoń do PUP-u-napewno jest taka możwliwość,żebyś nie musiała tam pracować, przecież Cię nie zmusza
Oczywiście, że nie. Po prostu wiem, od mojego pracodawcy, że po skończeniu stażu oferuje mi zatrudnienie przynajmniej na 3 miesięczny okres próbny. A tak jak piszę - jestem w trakcie załatwiania sobie innej pracy, być może za miesiąc, dwa coś z tego będzie- są szanse. A tam, gdzie mam staż, jest owszem nieźle, ale nie wyobrażam sobie, że miałabym tam pracować kilka-kilkanaście lat.

Najlepiej będzie, jak zapytam w PUP
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 20:41   #4368
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez keiraa85 Pokaż wiadomość
pani szanowna dala mi dwa skierowania na staz...
A co w tym dziwnego? Mogłaby dać nawet 5, jeśli miałaby tyle propozycji dla Ciebie

Cytat:
Napisane przez keiraa85 Pokaż wiadomość
na jednym mi zalezy bardziej na drugim tak sobie, no i stad me pytanie, czy moge nie przyjsc na spotkanie z tym mniej atrakcyjnym pracodawca? czy mimo wszystko mam mu sie pokazac na oczy?
W każdym przypadku musisz się pokazać "na oczy" pracodawcy, dostałaś przecież skierowanie, z którego musisz się rozliczyć.

Cytat:
Napisane przez keiraa85 Pokaż wiadomość
jak wyglada taka rekrutacja na staz? trzeba brac CV i list?
Powinna to być rozmowa kwalifikacyjna.
Dokumenty aplikacyjne (CV i list) zabierasz z sobą. To oczywiste.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 07:28   #4369
Illyana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 51
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Napisane przez Elladorea
Mam pytanie: czy jeśli będę na stażu, to mogę jednocześnie zapisać się na kurs w up?

Albo i inna sytuacja: jeśli się na taki kurs zapiszę, będę na kilku zajęciach (nie wiem, jak to wygląda) i pójdę do pracy, to czy tego kursu już nie mogę dokończyć? Jak to wygląda z tymi kursami?

ilo16na:
Nie mozna.
Wg nich masz pieniadze i Cie stac zeby sobie samemu placic za kursy.
To jest tylko dla bezrobotnych ktorzy nie maja nic pieniedzy a chca sie uczyc.(wiem bo pytalam).

ilo16na ma rację co do tego, że nie możesz uczestniczyć w kursach dla osób bezrobotnych, ale już w tych zorganizowanych dla osób pracujących możesz! Jeżeli tylko nie koliduje Ci to z godzinami pracy, ale prowadzący zawsze się dostosowują do osób pracujących Teraz jest dużo tego poorganizowane nawet mieszają, robią i dla bezrobotnych i dla pracujących, np pracujących w trudnej sytuacji na rynku pracy - czyli młodych pracowników, zatrudnionych krócej niż 2 lata, bez kwalifikacji itd

madziczka:
Po prostu wiem, od mojego pracodawcy, że po skończeniu stażu oferuje mi zatrudnienie przynajmniej na 3 miesięczny okres próbny. A tak jak piszę - jestem w trakcie załatwiania sobie innej pracy, być może za miesiąc, dwa coś z tego będzie- są szanse

Jeżeli załatwiasz sobie pracę to nikt Ci za to głowy nie urwie tylko jeszcze pogłaska U mnie w firmie gdzie odbywam staż poprzednio była stażystka, która właśnie odmówiła zatrudnienia po tym jak przedstawiono jej warunki, czyli staż już skończyła a jak zobaczyła umowe to uznała, że warunki jakie tam były zawarte nie odpowiadają jej oczekiwaniom i ona nie będzie na takich pracować, co napisała na tej umowie i przekazali to do PUP i wszystko było ok - i pracodawca nie był winny, ani ona.

Jeżeli dostajesz pracę to PUP tylko skacze z radości, bo mają lepsze statystyki, absolutnie nie ukażą Cie np zwrotem kosztów stażu czy też nie skażą Ci opinii nawet "pro forma"

Edytowane przez Illyana
Czas edycji: 2009-08-17 o 07:31
Illyana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 16:56   #4370
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Ilyanno - dziękuję za info. Tylko nadal interesuje mnie kwestia tego, że po skończeniu stażu mogę mieć miesiąc czy dwa do zatrudnienia mnie przez innego pracodawcę. Jak PUP patrzy na takich, którzy wracają niejako do tej instytucji, bo zrezygnowali z kontynuacji zatrudnienia u pracodawcy, u którego mieli staż? Mój obecny pracodawca wie, że jestem tylko do końca stażu i zasugerował mi, że sama mam napisać pismo do PUP , że decyduję się nie podejmować dalszego zatrudnienia bo...... Podejrzewam , że chce się zabezpieczyć, że to nie on tak zdecydował (bo pewnie ma w umowie z UP warunek, że zatrudnia stażystów na to właśnie minimum)

Jak im wszystko jedno to OK
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 17:09   #4371
aaa000
Rozeznanie
 
Avatar aaa000
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 526
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Ja mam takie pytanie czy mozna pojsc gdzies na staz na popołudnie?
aaa000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 17:17   #4372
anna1990
Raczkowanie
 
Avatar anna1990
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 322
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aaa000 Pokaż wiadomość
Ja mam takie pytanie czy mozna pojsc gdzies na staz na popołudnie?
to zależy od miejsca,jak będziesz miała zmianę na popołudnie to tak będziesz pracowała
anna1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 18:00   #4373
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aaa000 Pokaż wiadomość
Ja mam takie pytanie czy mozna pojsc gdzies na staz na popołudnie?
A mozna wiedziec dlaczego Cię intersuje popołudnie?wiekszośc firm jest czynna do ok.16 wieć bedzie problem ze znalezniem takiego stazu.
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 18:01   #4374
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Ilyanno - dziękuję za info. Tylko nadal interesuje mnie kwestia tego, że po skończeniu stażu mogę mieć miesiąc czy dwa do zatrudnienia mnie przez innego pracodawcę. Jak PUP patrzy na takich, którzy wracają niejako do tej instytucji, bo zrezygnowali z kontynuacji zatrudnienia u pracodawcy, u którego mieli staż? Mój obecny pracodawca wie, że jestem tylko do końca stażu i zasugerował mi, że sama mam napisać pismo do PUP , że decyduję się nie podejmować dalszego zatrudnienia bo...... Podejrzewam , że chce się zabezpieczyć, że to nie on tak zdecydował (bo pewnie ma w umowie z UP warunek, że zatrudnia stażystów na to właśnie minimum)

Jak im wszystko jedno to OK
W takim przypadku na pewno będziesz musiała napisać takie pismo, gdyż skoro pracodawca miał w umowie zatrudnienie po stazu wyciągniete od niego byłby konsekwencje, a to nie on chce nie chce podpisac umowy tylko ty. Co do reszty może pisz to w twojej umowie z UP stażowej
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 08:19   #4375
Illyana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 51
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Przepraszam, że tak późno, ale wczoraj coś mi forum nie chciało działać
Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Jak PUP patrzy na takich, którzy wracają niejako do tej instytucji, bo zrezygnowali z kontynuacji zatrudnienia u pracodawcy, u którego mieli staż?
Nijak Przecież to Ty masz być zadowolona, bo to Ty będziesz pracować w takim miejscu w którym chcesz jak długo chcesz i tak abyś była zadowolona z warunków i PUP musi to uszanować.

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Mój obecny pracodawca wie, że jestem tylko do końca stażu i zasugerował mi, że sama mam napisać pismo do PUP , że decyduję się nie podejmować dalszego zatrudnienia bo...... Podejrzewam , że chce się zabezpieczyć, że to nie on tak zdecydował (bo pewnie ma w umowie z UP warunek, że zatrudnia stażystów na to właśnie minimum)

Jak im wszystko jedno to OK
Dokładnie tak. Pracodawca w momencie podpisywania umowy z urzędem zobowiązuje się do późniejszego zatrudnienia tej osoby później na stałe. Jeżeli jasno nie określisz, że to Tobie nie odpowiadają warunki na jakich miałabyś być zatrudniona, to urząd mogłby wyciągnąć w stosunku do pracodawcy jakieś nieprzyjemne konsekwencje, czego on naturalnie wolałby uniknąć Ty nie jesteś stroną w tej umowie, ale przysługuje Ci prawo do zatrudnienia na warunkach jakie Tobie odpowiadają, więc możesz je wypowiedzieć bez konsekwencji.

A co planujesz, jeżeli można wiedzieć, na tę przerwę 2 miesięczną - wakacje?
Illyana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 14:23   #4376
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Dziewczyny może któraś z Was będzie umiała mi odpowiedzieć na moje pytanie. Dostałam staż w biurze kredytowym i pracodawca wymaga ode mnie zaświadczenia o niekaralności, wydanie takiego zaświadczenia kosztuje 50 zł, czy pracodawca ma obowiązek zwrócić mi te pieniądze czy nie ?
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 15:03   #4377
aaa000
Rozeznanie
 
Avatar aaa000
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 526
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
A mozna wiedziec dlaczego Cię intersuje popołudnie?wiekszośc firm jest czynna do ok.16 wieć bedzie problem ze znalezniem takiego stazu.
no bo mam na rano do szkoly (policealna) i chcialam isc albo do pracy albo na staz na popoludnie o ile cos znajde
aaa000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 15:35   #4378
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aaa000 Pokaż wiadomość
no bo mam na rano do szkoly (policealna) i chcialam isc albo do pracy albo na staz na popoludnie o ile cos znajde
Nie wiem jak to jest ze szkołami policealnymi, ale skoro studiujesz dziennie-to możesz nie dostać stażu-powiedziedzieli ci czy mozesz sie zarejestrowac jako osoba bezrobotna. Wprzypadku dzinenych studiów jest to np. nie mozliwe
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 16:10   #4379
aaa000
Rozeznanie
 
Avatar aaa000
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 526
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to jest ze szkołami policealnymi, ale skoro studiujesz dziennie-to możesz nie dostać stażu-powiedziedzieli ci czy mozesz sie zarejestrowac jako osoba bezrobotna. Wprzypadku dzinenych studiów jest to np. nie mozliwe
tylko sie zapytalam czy mozna bo inaczej to poszukam jakies pracy takiej niewymagajacej wiekszego doswiadczenia
aaa000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 16:14   #4380
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Nie ma takiej opcji, lepiej poszukaj pracy jeśli masz jakieś możliwości.
Cytat:
bezrobotnym – oznacza to osobę, o której mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1 i 2, nie
zatrudnioną i nie wykonującą innej pracy zarobkowej, zdolną i gotową do podjęcia
zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującego w danym zawodzie lub
służbie, z zastrzeżeniem lit. g), nie uczącą się w szkole w systemie dziennym
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.