Poprostu wspaniała - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-29, 11:42   #31
arletha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 135
Re: Po prostu wspaniała

Zgadzam się że ta ksiązka niesie ze sobą przesłanie i jest bardzo "intymna", ale nie przekreśla to faktu, iż wydała mi się niesmaczna. Poruszyła we mnie jakies dziwne, negatywne emocje..
Natomiast wczoraj skończyłam czytać "Malowanego Ptaka" Kosińskiego... Nie polecam wrażliwym osobom... Mój P sie ze mnie smiał i zabierał mi tą ksiązke za każdym razem, gdy wyrywało mi się podczas czytania głośne: "ooo jeeeeezuuuu" i gdy zasłaniałam oczy i czytałam przez palce
Straszne sceny, ale książka jak dla mnie bardzo głęboka i daje do myślenia..
arletha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 12:11   #32
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Re: Poprostu wspaniała

Nie odczuwam zagubienia, ale mimo wszystko miło wiedzieć, że nie jestem w tych odczuciach odosobniona, Sarenko Na studiach miałam koleżankę, która była zagorzałą fanką Whartona. X razy słyszałam od niej, że skoro go nie lubię, coś ze mną jest nie tak hehe
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 12:20   #33
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Poprostu wspaniała

Lazy_Morning napisał(a):
> X razy słyszałam od niej, że skoro go nie lubię, coś ze mną jest nie tak hehe

zapewne

ja pamiętam, że w czasach liceum moje koleżanki zaczytywały się Whartonem. wymieniały się książkami i refleksjami.. a ja wtedy kochałam starą literaturę francuską [znaczy się nie bardzo współczesną] i rosyjską.. i tak jak ja dziwiłam się ich miłości do pana W - tak one dziwiły się mojej pasji do nudnego Balzaca
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 13:26   #34
Aquila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 221
Re: Po prostu wspaniała

Ja też, kilkakrotnie, zabierałam się z Whartona - wszyscy znajomi się zachwycają - i zawsze kończyło się to porażką Kocham Małego Księcia (czytałam także w oryginale!) ale na Whartona pozostanę nie tylko nieczuła, ale także ślepa i głucha. Przykro mi, ale wolę już czytać instrukcje do europejskich norm CE. Ale lubiącym ciekawą lekturę polecam "Wyznania" Jean-Jacquesa Rousseau, wybitnego francuskiego filozofa. Powala! Oczywiście jest polskie tłumaczenie. Książka ta, jak to wspomnienia, bardzo wybiela tą postać, ale i tak jest to tak skoncentrowana dawka emocji i przemyśleń, że zwykle po przeczytaniu kilku kartek odkładałam na bok, żeby przemyśleć i uporządkować wszystkie wrażenia. Polecan, zwłaszcza osobom mającym pojecie o filozofii tego okresu. To nie jest książka filozoficzna! Raczej pozwala zerknąć w jaki sposób ona powstawała u Rousseau, na tle jego całego życia.
A dla relaksu polecam "Firmę"- nie pamiętam kto napisał- lekka, fajna, sensacja.
Aquila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.