Stosowanie Diacnealu - refleksje - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-08, 16:44   #1651
Parsifal
Zadomowienie
 
Avatar Parsifal
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 459
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Dziękuję bardzo
Parsifal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 09:54   #1652
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Smile Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Josa100 proszę napisz mi jak sprawuje się ten krem z filtrami uriage,czy bardzo bieli,jak Twoim zdaniem bedzie sie wchłaniał na tłustej cerze?czy nie zatyka porów?ma stabilne filtry i działanie przeciwtrądzikowe?z góry bardzo dziękuję!
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 15:29   #1653
Josa100
Raczkowanie
 
Avatar Josa100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Hej dodus89

Nie bieli mocno, po jakimś może 3 godzinach od aplikacji komponuje się ze skórą i w zasadzie go nie widać przynajmniej u mnie. Matuje wg mnie na kilka godzin (nie zauważyłam "świecenia się"). Nie jest ciężki i nie pozostawia tłustego filmu tak jak w przypadku filtrów Biodermy i Avene. Skóra po nim w dotyku jest tak jak po nałożeniu kremu nawilżającego. Według mnie to nie zapycha porów (przynajmniej ja nie zauważyłam tego), a co do działania przeciwtrądzikowego to chyba też nic po nim nie pojawia się nowego bo wieczorem przy demakijażu nie widzę nic. Bardziej szkodzi mi chyba Diacneal, który stosuje i on powoduje za to małe problemy na mojej skórze. Co do filtrów to ja się nie znam, tyle co producent napisał, że zawiera Tinosorb M. Jak próbowałam rozgryźć samodzielnie skład to wyszło, że zawiera i filtry chemiczne i mineralne.

To jak będzie zachowywał się ten filtr na Twojej skórze to niestety nikt nie przewidzi, bo może być lepszy efekt niż u mnie lub odwrotnie.

Ja wachałam się między nim, a
BIODERMĄ PHOTODERM AKN MAT SPF 40. Mój wybór padł na Hyseac dlatego, że filtrami Biodermy byłam rozczarowana, a używałam próbek kremu z kwasami AHA Hyseac Uriage i byłam tak zachwycona jego działaniem, że byłam przekonana, że w przypadku tego filtru też tak będzie. Mam co do niego mieszane uczucia. Może za krótko go stsosuje i skóra się do niego jeszcze nie przyzwyczaiła ??

Jedyne co to upolować próbkę, a z tym może być ciężko
Pozdrawiam
Josa100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 15:35   #1654
Amra
Przyczajenie
 
Avatar Amra
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 8
Pomozcie dobrac krem do mojej cery

Witajcie;-)

Czytam Was juz od dlugiego czasu, ale to moj pierwszy watek i licze na Wasza pomoc.
Szukam idealnego kremu dla mojej buzi. Wiem, ze ciezko o taki, ktory spelnialby wszystkie nasze wymagania, ale ja mam nadzieje, ze znajde taki, ktory chociaz w minimalnych stopniu bedzie dla mnie odpowiedni.
Od kilku lat lecze sie dermatologicznie, tzn. od 3 lat smaruje twarz na noc mascia Izotrex. Nie mam jako-takiego tradziku z ropnymi krostami. Mam za to problem z zaskornikami oraz grudkami na 1 policzku. Niektorzy nawet sie ze mnie smieja, ze mam wyimaginowane te "syfy"- jak ja to nazywam. Nieregularnie chodze tez do kosmetyczki na kwasy- albo migdalowy , ktory jest dosyc malo inwazyjny lub mikrodermabrazje.
Ostatnio porzucilam Izotrex na rzecz Avene Diacneal. Stosuje go od 4 dni, wiec nie widze jeszcze zadnych efektow. Wydaje mi sie,ze zaczyna mnie wysypywac, co podobno jest normalne.
Poszukuje natomiast kremu na dzien. Kremu, ktory bedzie bardzo dobrze nawilzal moja skore , meczona caly czas retinoidami i kwasami. Po ktorym nie beda mi wyskakiwaly niespodziank, nie bedzie mnie nic szczypaloi i generalnie zregeneruje mi cere.
Do tej pory uzywalam Avene Clean-Ac (chyba dobrze pamietam)- srednio nawilzal. L'occitane z maslem shea i ten z migdalem i jablkiem- baaaardzo srednie nawilzenie. Ziaja Calma cos tam biolipidowy- bardziej natluszczal niz nawilzal.Ostati moj zakup to La Prairie -nawilzajacy. Ale tu byl efekt bardzo sredni. Dodam, ze lubie kremy ciezkie. Nie dla mnie sa zele czy lekkie emulsje. Kwota tez nie gra wiekszej roli.
Bylabym wdzieczna za wszelkie sugestie i rady.
Moze Wy macie taki krem, z ktorego jestescie zadowolone i macie podobna cere do mojej?
Wspanialego dnia Wam zycze;-)
__________________
A teraz wszystko co powiedziałam, mogę sobie odpisać od podatku
Amra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 19:03   #1655
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pomozcie dobrac krem do mojej cery

Jakiego filtra uzywasz?bo z tego co wywnioskowalam to nie sadze abys go uzywala
Diacneal jest dosc silny ale dzialanie nie objawi sie po kilku aplikacjach-musi minac troche zanim zobaczysz widoczny efekt.
Przy kuracjach jakie przechodzisz preparat z filtrem jest niezbedny wiec mozna go zawsze polaczyc z dobrym nawilzaczem dodatkowo ale napisz cos wiecej i druga sprawa to lacze Twoj watek z JUZ istniejacym


Polecam tez lekture watku redakcyjnego
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193361

oraz

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=176316

Pozdrawiam
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-05-11 o 19:06
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 19:33   #1656
Amra
Przyczajenie
 
Avatar Amra
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 8
Dot.: Pomozcie dobrac krem do mojej cery

Jako tako samego osobnego filtru nie stosuje. Ostatnio krem La Prairie mial go w swoim skladzie, byla to jedynie 15 lub 20-nie pamietam. Generalnie unikam slonca i wogole sie nie opalam, aczkolwiek wiem, ze to zadne wytlumaczenie.
__________________
A teraz wszystko co powiedziałam, mogę sobie odpisać od podatku
Amra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 21:22   #1657
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pomozcie dobrac krem do mojej cery

Cytat:
Napisane przez Amra Pokaż wiadomość
Jako tako samego osobnego filtru nie stosuje. Ostatnio krem La Prairie mial go w swoim skladzie, byla to jedynie 15 lub 20-nie pamietam. Generalnie unikam slonca i wogole sie nie opalam, aczkolwiek wiem, ze to zadne wytlumaczenie.
Przede wszystki jest istotny fotostabilny filtr,tymbardziej ze potrzebna jest konkretna ochrona decydujac sie na takie kuracje jak Ty.Nie ma zmiluj
Nie znam skladu INCI kremu,ktorego uzywalas wiec trudno jest mi powiedziec czy filtr w nim zawarty jest faktycznie cos wart

Unikanie slonca,nie opalanie sie itd. niczego nie tlumacza-bo nie zyjesz w celi bez okien itd.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-12, 14:41   #1658
Amra
Przyczajenie
 
Avatar Amra
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 8
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Na opakowaniu nic nie jest napisane:-(
Czy codzienne stosowanie Diacnealu na noc i Effaclaru na dzien plus nawilzajac filtr bedzie ok?
Stosowalam kiedys Anthelios, ale robil ze mnie corke mlynarza.
Przeczytalam caly watek, ktory filtr najlepiej nawilza i nie zapycha?
__________________
A teraz wszystko co powiedziałam, mogę sobie odpisać od podatku
Amra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 12:52   #1659
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Josa100 Pokaż wiadomość
Hej
Od 22 kwietnia zaczęłam stosować Diacneal i kurcze muszę powiedzieć, że jestem trochę rozczarowana (chyba, że to za krótko). Do tej pory smarowałam się co drugi dzień (w sumie 7 aplikacji). Moja cera wygląda gorzej niż przed. Owszem czytałam, że tak może być. Generalnie mam wysyp zaskórników na brodzie i policzkach. Przebarwienia miałam na policzkach i na skroniach, a teraz odnoszę wrażenie, że cała moja twarz to jedno wielkie przebarwienie. Skóra jakaś taka bez blasku, lekko zaczerwieniona, palmy typu piegi i w dodatku zakupiłam filtr Uriage Hyseac - fluid przeciwsłoneczny do skóry trądzikowej, który na początku był ok, a potem się okazało, że bieli i już sama nie wiem co o nim myśleć. Generalnie to zastanawiam się czy zrezygnować czy kontynuować dalej?? Pomocy może ktoś miał podobnie.
Dla porównania miałam próbkę kremu firmy Uriage - krem na noc z kwasami AHA i po jego zastosowaniu (3 razy) rano skóra świeża, jaśniutka, nawilżona, pory ładnie zamknięte, a po Diacnealu moja skóra wygląda okropnie. Zastanawiam się teraz czy nie lepiej było zainwestować te 50zł w ten krem?
Moim zdaniem za krótko stosujesz diacneal żeby zauważyć pozytywne efekty. Musisz byc cierpliwa i poczekać jeszcze trochę. Skóra się oczyszcza i dlatego cera wygląda gorzej. Postosuj jeszcze trochę (miesiąc) i jak nie zauważysz poprawy to odstaw. Ale daj mu szanse, bo po 7 aplikacjach to żaden krem cudu nie zdziała.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 14:54   #1660
Josa100
Raczkowanie
 
Avatar Josa100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Antunka,
nie pozostaje mi nic innego niż spróbować, bo inaczej się nie dowiem .
Zastanawiam się czy by nie dorzucić do swojej pielęgnacji toniku AHA/BHA seria Acti-Mat z Dermiki?? Co Wy na to Dziewczyny? Czy też może będzie to za dużo Diacneal co drugą noc i ten tonik codziennie? Pierwszy raz sięgnęłam po kwasy i początkująca jestem w tym temacie i nie wiem czy można połączyć te 2 podukty.

Podaję skład i opis tego toniku:

Skład: Aqua, glycerin, propylene glycol, vaccinium myrtillus, saccharum officinarum, acer saccharinum, citrus aurantium dulcis, citrus medica limonium, panthenol, urea, glycyrrhetinic acid, allantoin, peg-40 hydrogenated castor oil, edta, diazolidinyl urea, metylparaben, propylaraben, perfum, benzyl sulicylate, butylphentyl methylpropional, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldahyde, limonene, linalool

Opis:
Aktywny tonik to preparat pierwszej potrzeby przeznaczony do regularnej pielęgnacji cery tłustej, łojotokowej, z widocznymi niedoskonałościami, takimi jak: rozszerzone pory, drobne przebarwienia i nierówny koloryt, z tendencją do powstawania zaskórników i wyprysków. Opracowany na bazie 5 różnych alfahydroksykwasów (AHA) i betahydroksykwasu (BHA), które tworzą kompleks (AHA/BHA) o silnym działaniu złuszczającym martwe komórki naskórka, ściągającym i wygładzającym.

P.S
Będę wdzięczna za opinie
Josa100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 00:17   #1661
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

dziewczyny, pytam tu, bo nie wiem gdzie siepodczepic a chodzi mi o retinol w kosmetykach jako dzialajacy p.zmarszczkowo i antytradzikowo.
czy znacie moze kosmetyki tej firmy Image Skincare gl. chodzi mi o krem z retinolem http://www.aptekaeskulap.pl/image-sk...ml-p-5837.html czy to mozliwe, ze jest w nim tak wysokie stezenie retinolu? Kosmetyki tej firrmy sa dosc drogie i zastanawiam sie czy w ogole warto w to wchodzic. Ciekawe jest tez serum z wit c http://www.aptekaeskulap.pl/image-sk...ml-p-5854.html
co myslicie?
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-28, 13:07   #1662
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

w jaki sposób zakończyć stosowanie diacnealu? bo wiem ze tak od razu ni można (chyba)
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 21:30   #1663
blebleble66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Question Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

od 6 dni stosuję diacneal. jest w porządku i widzę poprawę, jednak skóra mi się łuszczy i mam takie czerwone plamki w tych miejscach nie wiem czy mam go odstawić, czy stosować dalej..?
blebleble66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 21:36   #1664
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
w jaki sposób zakończyć stosowanie diacnealu? bo wiem ze tak od razu ni można (chyba)
poprotu przestajesz stosować i już-od razu,nie ma innego sposobu

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Cytat:
Napisane przez blebleble66 Pokaż wiadomość
od 6 dni stosuję diacneal. jest w porządku i widzę poprawę, jednak skóra mi się łuszczy i mam takie czerwone plamki w tych miejscach nie wiem czy mam go odstawić, czy stosować dalej..?

Takie objawy to normalna rzecz, u mnie było tak samo na początku.Poprostu nie używaj codziennie,polecam co 2-3 dzień! Oczywiśćie na dzień filtry!
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 09:21   #1665
Josa100
Raczkowanie
 
Avatar Josa100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Hej
Ja przeprosiłam się z Diacneal'em. Na początku byłam rozczarowana, ale po miesiącu smarowania z 2-3 dniami przerwy jest już ok. Niestety nadal męczę się z tymi podłymi zaskórnikami, ale jeśli chodzi o przebarwienia to muszę powiedzieć, że zbladły i się zmniejszyły, ale jeszcze są. Teraz zamierzam stosować jeszcze Serum z witaminą C 15% + wit. E 1% + lecytyna HLB 7 + hydromanil - dla cery tłustej i trądzikowej i zobaczymy może w końcu uda mi się zwalczyć te przebarwienia, które sama sobie zafundowałam. Jestem zaskoczona, że ten Diacneal jest taki wydajny. Jednak po zakończeniu opakowania jednak chyba przerzucę się na krem z AHA firmy Uriage. Stwierdziłam, że w Diacnealu tak do końca nie służy mi chyba retinaldehyd.

Pozdrowienia
Josa100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 10:37   #1666
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Josa100 Pokaż wiadomość
Hej
Ja przeprosiłam się z Diacneal'em. Na początku byłam rozczarowana, ale po miesiącu smarowania z 2-3 dniami przerwy jest już ok. Niestety nadal męczę się z tymi podłymi zaskórnikami, ale jeśli chodzi o przebarwienia to muszę powiedzieć, że zbladły i się zmniejszyły, ale jeszcze są. Teraz zamierzam stosować jeszcze Serum z witaminą C 15% + wit. E 1% + lecytyna HLB 7 + hydromanil - dla cery tłustej i trądzikowej i zobaczymy może w końcu uda mi się zwalczyć te przebarwienia, które sama sobie zafundowałam. Jestem zaskoczona, że ten Diacneal jest taki wydajny. Jednak po zakończeniu opakowania jednak chyba przerzucę się na krem z AHA firmy Uriage. Stwierdziłam, że w Diacnealu tak do końca nie służy mi chyba retinaldehyd.

Pozdrowienia
Hejka,napisz mi coś o tym serum proszę,jakiej to firmy?jak jest na KWC- podaj mi link,ciekawi mnie to serum i napewno by mi się też przydało!
Pozdrawiam Cię
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 09:47   #1667
Josa100
Raczkowanie
 
Avatar Josa100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Dodus89 Serum znalazłam na tej stronie;

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Jest kilka wariantów i można coś wybrać dla siebie. Z racji tego, że obawiam się wykonania przez siebie to poproszę dermatologa swojego, że napisał mi na recepcie skład i pójdę do apteki żeby mi to wymieszali. Mam nadzieje, że się uda mój plan, a jak nie to kupię Flavo C (Auriga). Chociaż koszty będą znacznie większe.

Pozdrawiam
Josa100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 10:23   #1668
katarzynaaa26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Witam to może ja również o powiem swoją historię i przygodę na całe życie z DIACNEAL'EM

Jeszcze jakieś 2 lata temu miałam okropne problemy z cerą, mianowicie: grudki, zaskórniki, co jakiś czas niespodzianka na buźce...Co miesiąc regularnie chodziłam na dokładne oczyszczania twarzy do kosmetyczki-potem maska z alg cytrusowych i leczenie buzi maską z aspiryny i jogurtu przez jakieś 2 tyg + avene-cold cream i woda termalna co by buźkę nawilżyć.
Po którymś oczyszczaniu nawet dałam namówić się na kwasy- w moim przypadku kompletna porażka...:/
Tak jakoś w końcu wyszło, że moja kosmetyczka-chyba nie całkiem świadomie-poleciła mi właśnie diacneal-avene. Początkowo zaczęłam go stosować co drugi dzień na noc jedynie a na dzień krem z filtrem 50. Z czasem zauważając poprawę buzi i szybsze gojenie zaczęłam coraz częściej-co wieczór. Nawet nie wiem jak to się stało bo po jakimś czasie zauważyłam, że już nie potrzebuję co miesiecznego oczyszczania buzi...Wszystko to za sprawą tego kremuuwolniłam się od niespodzianek i zostawiania 100 zł miesiecznie na oczyszczanie-tylko 43,60 zł na krem i to raz na 3 miesiące
Obecnie chodzę raz na pół roku na oczyszczanie-krem diacneal używam rano i wieczorem -także w okolice oczu, buzie przemywam wodą utlenioną a na twarz podkład toleriane-la roche...W życiu nie myślałam, że moja buzia będzie taka bez niespodzianek, blizn etc.
Jedynym moim zmartwieniem jest to, że kończę 27 lat i czerwienię się jak nastolatka...i nie wiem co z tym zrobić...:/ A diacneal nigdy nie zniknie z mojej kosmetyczkipozdrowionka !!!!

Edytowane przez katarzynaaa26
Czas edycji: 2009-06-07 o 10:33
katarzynaaa26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 21:26   #1669
monikaczarna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Witamserdecznie jestem nowa na tym forum ale śledze WAs uwaznie---- stosuje diacneal od ok miesiąca i zauwazyłam ze pory się poszerzyły są duże, czy ktoś tak miał? czy jak odstawie diacneal wrocą do stanu poprzedniego ?Przeciez on ma niwelowa rozszerzone pory a nie je powiększc a moze tak się oczyszczają i potem bedzie tylko lepeij?

pomocy bo juz nie wiem czy odstawiac;(
monikaczarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-04, 11:58   #1670
Josa100
Raczkowanie
 
Avatar Josa100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Hej.
Ja wprowadziłam do swojego programu pielęgnacyjnego Flavo C Auriga i od razu skóra lepiej wygląda. Wychodzi na to, że jestem kolejną osobą zadowoloną ze stosowania tego cudeńka
Jednego wieczoru nakładam Flavo C, drugiego Diacneal, trzeciego Clean-Ac. Na dzień filtr 50 Hyseac Uriage. W końcu ta moja skóra wygląda o niebo lepiej niż wtedy kiedy tylko stosowałam Diacneal.

Pozdrawiam
Josa100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 13:19   #1671
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Ten Auriga to 8% ? Powiedz mi jak u ciebie z tym filtrem nic nawilżającego pod niego nie dajesz ?
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 09:07   #1672
Josa100
Raczkowanie
 
Avatar Josa100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Hej
Tak, Flavo C 8%. A Co do filtru to nie nakładam żadnego nawilżacza pod. Zostawia i tak lekki film na twarzy.

Pozdr
Josa100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 12:26   #1673
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

A ja mam takie pytanko jak się ma ten retinaldehyd 0,1% zawarty w Diacnealu do takiego np. w Retinie A. Czy to jest to samo? Albo czy dużo słabsze?
I drugie: Jak jest oznaczeny retinaldehyd w składzie kreamu? Poniżej skład z KWC
Skład: aqua, cetyl alcohol, cyclomethicone, polysorbate 60, glycolic acid, avene thermal spring water, alcohol, sodium hydroxide, BHT, dimethiconol, fragrance, polymethyl methacrylate, red 33, retinal
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 20:29   #1674
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanko jak się ma ten retinaldehyd 0,1% zawarty w Diacnealu do takiego np. w Retinie A. Czy to jest to samo? Albo czy dużo słabsze?
I drugie: Jak jest oznaczeny retinaldehyd w składzie kreamu? Poniżej skład z KWC
Skład: aqua, cetyl alcohol, cyclomethicone, polysorbate 60, glycolic acid, avene thermal spring water, alcohol, sodium hydroxide, BHT, dimethiconol, fragrance, polymethyl methacrylate, red 33, retinal
Tutaj masz retinaldehyd

Retin A to najsilniejsza forma retinolu stosowana zewnętrznie, retinal jest słabszy
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 07:08   #1675
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Dziewczyny proszę o poradę. Od 3-4 dni używam kremu diacneal avene (wiem, wiem lato...., ale częściej siedzę w domu niż wychodzę z mieszkania, a nie mogłam czekać bo moja cera wygląda tragicznie ).Otóz nakładam cienką warstwę kremu na noc. Rano zmywam twarz wodą + żel garniera activ.Nakłądam krem ochronny Iwostin SPF 50+. Dziś zauważyłam, że twarz mam zaczerwienioną.Co powinnam zrobić? Odstawić krem, rzadziej używać?Nic mi się nie łuszczy, nic z tych rzeczy, póki co nie zauważyłam żadnych właściwości leczniczych oprócz tego rumienia. Proszę o wskazówki. Może nie można zmywać go żelem przeciwtrądzikowym? Jeśli tak, to czym powinnam przemyć twarz rano?Czy Iwostin jest dobrym kremem ocghronnym?Czy mogę na niego nakładać makijaż czy krem powinnam nakładać na końcu, na makijaż?
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~


Edytowane przez Agna
Czas edycji: 2009-08-28 o 07:10
Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 08:07   #1676
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Agna stosujesz diacneal bardzo króciutko. Obserwuj dokładnie swoją skórę bo co buźka to inna reakcja. Może to zaczerwienienie jest efektem buntu? Smarujesz się nim codziennie? To dla skóry za dużo, daj jej odpocząć i stosuj co 2-3 dni. Pomiędzy diacnealem włącz jakiś delikatny krem nawilżający.
Twarz możesz myć jak do tej pory. Używaj takiego żelu, który Ci odpowiada. Iwostin powinien być dobry. Nie jestem pewna jak z jego stabilnością i czy zawiera parsol bo nie stosowałam go. Poczytaj na wątku filtrowym tam są wszystkie zasady opisane co z czym łączyć a czego nie wolno.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 10:49   #1677
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

antunka dziękuję za cenne informacje.Zaczęłam się obawiać czy to przypadkiem nie przebarwienia....poszukam i poczytam sobie w tych wątkach, o których piszesz. A po jakim okresie mniej więcej można się spodziewać poprawy stanu skóry jeżeli chodzi o lecznicze dziłanie kremu?

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

aha.zapomniałam zapytać.czy skóra powinna się zacząć łuszczyć?jakie są symptomy , że krem zaczął działać?
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 11:07   #1678
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Możesz się łuszczyć lecz nie musisz. Każda skóra reaguje inaczej i to, że się nie łuszczy wcale nie znaczy, że nie działa. Symptony to piękniejsza cera
Na efekt niestety trzeba poczekać bo ja dopiero po miesiącu codziennego stosowania (nosorożec ze mnie) zauważyłam pierwsze efekty. Także musisz uzbroić się w cierpliwość bo warto. Możesz także dodać inny kwas np. BHA zawarty w effaclarze k.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 15:08   #1679
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

antunka dzięki za nieocenioną pomocSłyszałam o tym effaclarku K. Oba kremy można stosować na zmianę, czy najpierw zużyć diacneal a potem effaclark?
Ja też jestem "gruboskórna" raczej nic mojej twarzy nie rusza dlatego zdziwiło mnie to lekkawe zaczerwienienie, tym bardziej że 1,5 roku temu byłam u dermatologa na takim porządnym chemicznym złuszczaniu.Zaaplikował mi dwa rózne kwasy o różnym stężeniu.Oj wtedy to była masakra.Spalona skóra w postaci grubej skorupy schodziła mi 2tygodnie.Dziwię się, że skóra teraz tak zareagowała. Jest niewątpliwie podrażniona, bo nawet przy nakładaniu kremu nawilżającego czuję lekkie szczypanie
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 19:19   #1680
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Stosuj na zmianę. Jednego dnia diacneal, drugiego effaclar a trzeciego coś nawilżającego. Coraz bardziej przekonuję się do physiogelu. Myślałam, że będzie zapychał ale nic takiego się nie dzieje. Przy kwasach sprawdza sę doskonale. Jeśli skóra dobrze będzie reagowała to możesz cały czas na zmianę stosować tylko kremy z kwasami a nawilżać rano. Wszystko zależy od wrażliwości skóry.
Ja już powoli włączam diacneal bo słonka coraz mniej a nie chcę mieć niespodzianek jesienią (co niestety często się zdarza). Skóra póki co dobrze reaguje
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.