Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-01-12, 20:59   #3181
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 4 076
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R, wysz³o trochê za du¿o bo prawie 1800 kcal muszê uwa¿aæ

¶n: 5 ³y¿ p³atków owsianych+jab³ko+200ml kefiru+twaróg pó³t³usty 100g
obiad: trochê wiêksza po³owa torebki kaszy gryczanej + 2 du¿e ³y¿ki koncentratu pomidorowego + plaster wêdzonego ³ososia + papryka + 5 czubatych ³y¿ek cieciorki
kolacja: miseczka szpinaku + 100g fety pó³t³ustej + gar¶æ ciecierzycy + kromka chleba lnianego + kawa³eczek ³ososia wêdzonego
Kreskaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 21:01   #3182
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 402
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Hej, hej
Po ¶wiêtach zauwa¿y³am, ¿e trochê siê "tu i ówdzie" zaokr±gli³am i... jak najbardziej cieszê siê z tego powodu, jako¶ lepiej siê czujê i fizycznie i psychicznie.
A moje dzisiejsze U:
¦:1 du¿a kromka pe³noziarnistego, pó³ z olejem kokosowym i pomidorem, pó³ z mas³em orzechowym i mozarell±, miseczka p³atków kukurydzianych, otrêbów i p³atków owsianych z suszonymi owocami i orzechami laskowymi, rodzynkami i ¶liwkami suszonymi na pó³ szklanki mleka 2%
II¦: kawa z mlekiem 2%, piernik w bia³ej czekoladzie z czarn± porzeczk±, ma³y jogurt naturalny Zott, orzechy laskowe, olej z pestek dyni, jab³ko
O: du¿y m³ody ziemniak (jak dwa ¶rednie), porcja piersi z kurczaka (papirus zio³owo-czosnkowy), surówka: surowy ¶wie¿y burak, pó³ jab³ka, starte i skropione cytryn± z dwoma ³y¿eczkami chrzanu, nasionami s³onecznika i pestkami dyni, ma³y jogurt naturalny
K: grahamka - pó³ z olejem kokosowym, pomidorem i sa³at±; pó³ z mas³em i plastrem ¿ó³tego sera, mandarynka
__________________
"Nie ma rzeczy niemo¿liwych. Potrzebne s± tylko chêci, pomys³ i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 21:04   #3183
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Widaæ, ¿e siê starasz... Je¶li na tym przybierasz na wadze to oki
Dziêkujê bardzo! Bêdê siê wa¿yæ za jaki¶ tydzieñ i mam nadziejê, ¿e wybrnê z granicy niedowagi, bo zale¿y mi na lekkim przytyciu, dos³ownie 2-3kg
Seducer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 21:54   #3184
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Bardzo dobre eR !!!


R

I. Bu³ka z pestkami dyni 80g z ricott±, pomidorem i ¶wie¿± bazyli±
II. Sa³atka: 65g makaronu pe³noziarnistego, 65g mielonego miêsa z szynki, du¿a gar¶æ roszponki, kilka czarnych oliwek, 3 suszone pomidory, 1/3 kulki mozzarelli, posiekane migda³y (³y¿ka), ³y¿eczka oliwy z oliwek, pieprz i sól
III. 120g piersi z kurczaka duszonej w pieczarkach i cebuli (z dodatkiem oliwy z oliwek), 50g kaszy pêczak, marchewka z jab³kiem i sokiem z cytryny
IV. Kajzerka wieloziarnista 60g z szynk± (40g) i past± z pieczonych bak³a¿anów i granatu
__________________

scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 22:04   #3185
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Linn13 Poka¿ wiadomo¶æ
R

1. owsianka z 5 ³y¿ek mieszanki p³atków z jogurtem naturalnym, kilka migda³ów, herbata rooibos

2. kawa z mlekiem 2%, 2 kromki lekkiego pieczywa ¿ytniego z serkiem Capri

3. chudy rosó³ z makaronem

- szklanka ¶wie¿ego soku z marchewki, jab³ka i selera

4. pieczona z odrobin± oliwy pier¶ z kurczaka, gotowane ziemniaki, sa³atka z mieszanki sa³at, papryki, pomidora, oliwek, kukurydzy z oliw±, zielona herbata

5. serek wiejski z papryk±

Bardzo ³adna eR poza drugim ¶niadaniem, polecam zwyk³y razowiec pieczywo lekkie jest mocno przetworzone.

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Ty, faktoza Mea culpa. Dobrze, ze to przyuwazylas. Tak to kurcze jest, jak czlowiek zalozy, ze jak "od redakcji" to na pewno godne zaufania Teraz pytanie - czy i gdzie wrzucic wiarygodny wzor uwzgledniajacy wiecej czynnikow. Bo chyba by sie przydal - znam zbyt duzo przykladow osob, ktore jedza za malo bedac jednoczesnie przekonane, ze ich jedzenie ma wiecej kcal niz ma w rzeczywistosci...

Moim skromnym zdaniem to co przytoczy³am powinno zostaæ usuniête, no ale tym mo¿e i powinien zaj±æ siê jaki¶ moderator

Ja korzystam i sama polecam innym potreningu.pl Rzabba te¿ wrzuca³a jaki¶ fajny kalkulator no ale to na fitnessie nie tu. Tutaj na dietetyce fajnie by zrobiæ jaki¶ nowy powieszony w±tek z podstawowymi informacjami o b/t/w i zapotrzebowaniu.

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Unex Poka¿ wiadomo¶æ
Niedzielna Rka

I owsianka ( 40 g platkow, banan, jajo, mleko 2 %, wiorki kokos)
II risotio ( ryz brazowy - 1/2 woreczka, marchewka, pieczarki, seler, pietrucha, zielony groszek, piers z kury, odrobine sera zoltego)
III gulasz warzywny z dodatkiem miêcha z kurczaka ( marchew, seler, por, seler naciowy, pietrucha, kasza gryczana, lyzka oliwy) + jab³ko
IV 2 jaja sadzone, kromka razowca posmarowana maslem, 1/2 pomidora, odrobina oleju rzepakowego do sma¿enia

__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 08:38   #3186
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

czesc, jad³ospis R z weekendu, i na dzi¶, lu¼nawo w weeekend

SOBOTA

12.00 (haha zabalowalam ) trochê makaronu, pier¶ kurczaka, po³owa cukinii, jajko, trochê mozarelli - podsma¿one na patelni

15.00 - zupa kalafiorowa z jogurtem

20.00 - gulasz z indyka z warzywami, trochê kaszy jêczmiennej

23.00 - kanapka z chorizo i warzywami (weekendowo wêgle na kolacje ;p )

NIEDZIELA

9.00 - bu³ka z kindziukiem i ¿ó³tym serem, jajko sadzone, pomidor

10.00 - 13.00 maraton zumby dla WO¦P ))))))

13.15 - 3 kostki gorzkiej czekolady z migda³ami

14.00 - gulasz z ud¼ca indyka z warzywami, ry¿ bia³y

19.00 - zapiekanka z bagietki z chorizo i serem ¿ó³tym, ma³a szklanka piwa z najstarszego browaru na ziemiach polskich!! (Lwówek ¦l±ski - lager wiedeñski ) ojj grzeszna kolacja grzeszna )

DZISIAJ

7.30 - pó³ cukinii duszone, jajko sadzone, kie³baska cielêca, 3 ³y¿ki bia³ej fasoli w sosie pomidorowym, ma³a bu³ka pe³noziarnista

11.30 - 2 nale¶niki ze szpinakiem i kurczakiem, sos jogurtowy z czosnkiem i koperkiem

15.00 - pomarañcza

18.00 - papryka czerwona faszerowana ry¿em, soczewic± czerwon±, pieczarkami, natk± pietruszki, grana padano i sokiem z cytryny )) + pieczona brukselka i marchew

21.00 - odrobina gulaszu z indyka z warzywami
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-01-13 o 09:32
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 09:30   #3187
ona!!!
Raczkowanie
 
Avatar ona!!!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dzisiejszy R

Sniadanie; jajecznica z 2 jaj z cebulka, kromka chleba ciemnego
II snaidanie; jogurt, jablko, orzechy
Obiad; piers z kurczaka z warzywami, pol woreczka ryzu, surowka z marchewki i selera
Koalcja; grahamka z wedlina, salata, pomidorem
__________________
Moja stronka z paznokciami
https://www.facebook.com/Eveline-Nails-548334335260347/
ona!!! jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 10:14   #3188
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 845
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

- szklanka wody z cytryn±

1. jajecznica z 2 jajek na ma¶le klarowanym, bu³ka z ziarnami, herbata zielona

- kawa z mlekiem

25 minut biegu (interwa³y) + skakanka

2. banan, ¶wie¿y sok z marchewki, jab³ka i selera

3. zupa krem z broku³ów z ziarnami s³onecznika i siemienia lnianego

4. makaron pe³noziarnisty z chudym twarogiem i jogurtem naturalnym

5. sa³atka z mieszanki sa³at z gotowanym podudziem z kurczaka, grzankami z oliw± i zio³ami i sosem z jogurtu i przyprawy do tzatziki, zielona herbata

+ 1,5 litra wody
Linn13 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 11:57   #3189
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez ona!!! Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejszy R

Sniadanie; jajecznica z 2 jaj z cebulka, kromka chleba ciemnego
II snaidanie; jogurt, jablko, orzechy
Obiad; piers z kurczaka z warzywami, pol woreczka ryzu, surowka z marchewki i selera
Koalcja; grahamka z wedlina, salata, pomidorem
Malutko tego

Moje weekendowe R (to, ktore nadaje sie do pokazania )
1. Owsianka: platki owsiane (ok. 60g), troche mleka ryzowego, jajo, pistacje. Do tego melon
2. Znowu faza na jaja: tym razem jajecznica z 2 szt. z kasza jaglana, szpinakiem i cebula, olej kokosowy, przyprawy
3. Przegryzka w biegu: kaki
4. Piers indyka na oleju kokosowym, ryz brazowy, salatka "na winie"
silowy FBW, ok. godzina
5. Powiew burzujstwa : udziec z sarny duszony z dodatkiem odrobiny smalcu, kasza gryczana, brokuly.

teczowa, ja tez jak mi sie nie chce liczyc na piechote korzystam z potreningu. Jak pojawi sie jakis stosowny watek (wole sie teraz nie wyrywac przedszereg ), to chetnie wrzuce wzor, z ktorego sama korzystam do dokladniejszych wyliczen i ktory uwazam za sensowny.

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2014-01-13 o 12:00
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 12:21   #3190
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
agnieszka16, mi³o mi!

DudiBoy, ale¿ siê faszerujesz! Mam nadziejê, ¿e domowa terapia hiper-¿arciem szybko pozwoli Ci wyzdrowieæ! Jejku, nie wiem czy bym da³a radê t± turboczosnkow± pastê prze³kn±æ, szacun!
Te¿ mam tak± nadziejê bo dla mnie antybiotyk to ostateczno¶æ. Tyle siê tego w dzieciñstwie naka³em ¿e w±troba pewnie do dzi¶ siê jeszcze z nich nie oczy¶ci³a.
Co do czosnku to pierwsza g³ówka by³a spoko i na luzie mog³em sobie zrobiæ tak± pastê nawet z 4 z±bków.
Ale teraz chyba pani sprzeda³a mi jak±¶ g³ówkê forte bo ju¿ po jednym z±bku biegam po ca³ym mieszkaniu i zionê ogniem (piecze tak ¿e a¿ wykrêca mi twarz), w dodatku ze ³zami w oczach
No ale mo¿e teraz chocia¿ szybciej wyzdrowiejê.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 12:27   #3191
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Te¿ mam tak± nadziejê bo dla mnie antybiotyk to ostateczno¶æ. Tyle siê tego w dzieciñstwie naka³em ¿e w±troba pewnie do dzi¶ siê jeszcze z nich nie oczy¶ci³a.
Co do czosnku to pierwsza g³ówka by³a spoko i na luzie mog³em sobie zrobiæ tak± pastê nawet z 4 z±bków.
Ale teraz chyba pani sprzeda³a mi jak±¶ g³ówkê forte bo ju¿ po jednym z±bku biegam po ca³ym mieszkaniu i zionê ogniem (piecze tak ¿e a¿ wykrêca mi twarz), w dodatku ze ³zami w oczach
No ale mo¿e teraz chocia¿ szybciej wyzdrowiejê.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Zdrowka
Jesli pomaga, a Twoja TZ jest w stanie stolerowac obecnosc Twoja i Twoich czosnkowych wyziewow, to chyba najlepsza metoda Jeszcze na oczyszczenie drog oddechowych polecam "herbatke" z majeranku: po prostu zalewasz majeranek w szklance wrzatkiem. I pijesz, poki na tyle gorace, ze nie czuc smaku za bardzo, bo ohydne
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 12:54   #3192
cukierkowa1
Raczkowanie
 
Avatar cukierkowa1
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez syklamen Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e siê za bardzo nie znam, ale wed³ug mnie p³atki kukurydziane out.
Wiem w³a¶nie, ale to tylko tak do pochrupania. T¯eta s± te p³atki i czasem podkradnê
cukierkowa1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 13:36   #3193
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Zdrowka
Jesli pomaga, a Twoja TZ jest w stanie stolerowac obecnosc Twoja i Twoich czosnkowych wyziewow, to chyba najlepsza metoda Jeszcze na oczyszczenie drog oddechowych polecam "herbatke" z majeranku: po prostu zalewasz majeranek w szklance wrzatkiem. I pijesz, poki na tyle gorace, ze nie czuc smaku za bardzo, bo ohydne
Dziêkujê :comok:
T¯ na szczê¶cie lubi czosnek i jest niewra¿liwa na takie opary
A z t± herbatk± super pomys³ nigdy nie s³ysza³em wiem tylko ¿e jest co¶ z tymiankiem na gard³o. Idê sobie zaparzyæ, a co do smaku to siê nie martw lubiê do¶æ dziwne i intensywne smaki, wiêc pewnie nie bêdê mia³ problemów z wypiciem tej mikstury


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Poczyta³em i zrobi³em z oregano bo po ¶wiêtach z majeranku tylko pusta torebka zosta³a
Dobre to to faktycznie nie by³o, ale mo¿na zdzier¿yæ.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 13:39   #3194
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ

teczowa, ja tez jak mi sie nie chce liczyc na piechote korzystam z potreningu. Jak pojawi sie jakis stosowny watek (wole sie teraz nie wyrywac przedszereg ), to chetnie wrzuce wzor, z ktorego sama korzystam do dokladniejszych wyliczen i ktory uwazam za sensowny.

Erena wrzucaj nie ma na co czekaæ, nie kótrzy musz± zostaæ u¶wiadomieni
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 13:56   #3195
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

No dobra. Ja korzystam z tego wzoru i jak dla mnie ma on rece i nogi:

1. Podstawowa przemiana materii:

A. Dla kobiet: 665 + (9,6 * waga w kg) + (1,8 * wzrost w cm) - (4,7 * wiek w latach)

B. Dla mezczyzn: 66,47 + (13,7 * waga w kg) + 5 x wzrost w cm) - (6,8 * wiek w latach).
W ten sposob uzyskujemy to, ile kalorii zuzywa nasz organizm na podstawowe procesy metaboliczne. Lopatologicznie ujmujac: tyle zuzywa sie, kiedy sie lezy nieprzytomnym

2. Zapotrzebowanie kaloryczne:
W pierwszym kroku podliczylismy podstawowa przemiane materii, czyli tyle, ile organizm spala niejako bez naszego udzialu. Ten wynik nalezy pomnozyc przez odpowiedni przelicznik:

- PPM * 1,2: zero aktywnosci (uwaga: ten przelicznik odnosi sie do osob niedoleznych, chorych, przykutych do lozka!)
- PPM * 1,4-1,5: mala aktywnosc fizyczna (czyli praca biurowa, bez cwiczen)
- PPM * 1,6-1,7: srednia aktywnosc fizyczna (albo praca siedzaca i cwiczenia kilka razy w tygodniu, albo tyle, ile zuzywa przecietny uczen/student)
- PPM * 1,8-1,9: wysoka aktywnosc fizyczna (wg kalkulatora utozsamniana z praca stojaco-chodzona, jak np. kelner, sprzedawca)
- PPM * 2-2,4 . bardzo wysoka aktywnosc fizyczna (ciezka praca fizyczna, osoby wyczynowo uprawiajace sport)

Wiadomo, ten przelicznik tez nie odzwierciedla w 100% calkowitego zapotrzebowania, ale jest na moje oko o wiele bardziej wiarygodny niz ten stary
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 14:45   #3196
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
No dobra. Ja korzystam z tego wzoru i jak dla mnie ma on rece i nogi:

1. Podstawowa przemiana materii:

A. Dla kobiet: 665 + (9,6 * waga w kg) + (1,8 * wzrost w cm) - (4,7 * wiek w latach)

B. Dla mezczyzn: 66,47 + (13,7 * waga w kg) + 5 x wzrost w cm) - (6,8 * wiek w latach).
W ten sposob uzyskujemy to, ile kalorii zuzywa nasz organizm na podstawowe procesy metaboliczne. Lopatologicznie ujmujac: tyle zuzywa sie, kiedy sie lezy nieprzytomnym

2. Zapotrzebowanie kaloryczne:
W pierwszym kroku podliczylismy podstawowa przemiane materii, czyli tyle, ile organizm spala niejako bez naszego udzialu. Ten wynik nalezy pomnozyc przez odpowiedni przelicznik:

- PPM * 1,2: zero aktywnosci (uwaga: ten przelicznik odnosi sie do osob niedoleznych, chorych, przykutych do lozka!)
- PPM * 1,4-1,5: mala aktywnosc fizyczna (czyli praca biurowa, bez cwiczen)
- PPM * 1,6-1,7: srednia aktywnosc fizyczna (albo praca siedzaca i cwiczenia kilka razy w tygodniu, albo tyle, ile zuzywa przecietny uczen/student)
- PPM * 1,8-1,9: wysoka aktywnosc fizyczna (wg kalkulatora utozsamniana z praca stojaco-chodzona, jak np. kelner, sprzedawca)
- PPM * 2-2,4 . bardzo wysoka aktywnosc fizyczna (ciezka praca fizyczna, osoby wyczynowo uprawiajace sport)

Wiadomo, ten przelicznik tez nie odzwierciedla w 100% calkowitego zapotrzebowania, ale jest na moje oko o wiele bardziej wiarygodny niz ten stary
Taki sam wzór znam z wyk³adów z dietetyki.
Jest ca³kiem ok, daje takie ogólne pojêcie, ale akurat w moim wypadku siê nie sprawdza.
Wg niego moja PPM to 1554kcal, natomiast ogólne zapotrzebowanie kaloryczne gdzie¶ miêdzy 2332 a 2641kcal, a niestety przy takiej ilo¶ci kalorii tyjê ok. 0,5-1kg tygodniowo.
Ale tak to ju¿ jest, jak siê ma syf w hormonach i 2 schorzenia predysponuj±ce do oty³o¶ci...
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2014-01-13 o 14:46
scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 14:47   #3197
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
No dobra. Ja korzystam z tego wzoru i jak dla mnie ma on rece i nogi:

1. Podstawowa przemiana materii:

A. Dla kobiet: 665 + (9,6 * waga w kg) + (1,8 * wzrost w cm) - (4,7 * wiek w latach)

B. Dla mezczyzn: 66,47 + (13,7 * waga w kg) + 5 x wzrost w cm) - (6,8 * wiek w latach).
W ten sposob uzyskujemy to, ile kalorii zuzywa nasz organizm na podstawowe procesy metaboliczne. Lopatologicznie ujmujac: tyle zuzywa sie, kiedy sie lezy nieprzytomnym

2. Zapotrzebowanie kaloryczne:
W pierwszym kroku podliczylismy podstawowa przemiane materii, czyli tyle, ile organizm spala niejako bez naszego udzialu. Ten wynik nalezy pomnozyc przez odpowiedni przelicznik:

- PPM * 1,2: zero aktywnosci (uwaga: ten przelicznik odnosi sie do osob niedoleznych, chorych, przykutych do lozka!)
- PPM * 1,4-1,5: mala aktywnosc fizyczna (czyli praca biurowa, bez cwiczen)
- PPM * 1,6-1,7: srednia aktywnosc fizyczna (albo praca siedzaca i cwiczenia kilka razy w tygodniu, albo tyle, ile zuzywa przecietny uczen/student)
- PPM * 1,8-1,9: wysoka aktywnosc fizyczna (wg kalkulatora utozsamniana z praca stojaco-chodzona, jak np. kelner, sprzedawca)
- PPM * 2-2,4 . bardzo wysoka aktywnosc fizyczna (ciezka praca fizyczna, osoby wyczynowo uprawiajace sport)

Wiadomo, ten przelicznik tez nie odzwierciedla w 100% calkowitego zapotrzebowania, ale jest na moje oko o wiele bardziej wiarygodny niz ten stary


Przynajmniej oprócz wagi bierze pod uwagê równie¿ wzrost i wiek
i aktywno¶æ jest fajnie opisana.
Erena trzeba to gdzie¶ "przykleiæ" ¿eby nie zginê³o!!!
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 15:53   #3198
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
No dobra. Ja korzystam z tego wzoru i jak dla mnie ma on rece i nogi:

1. Podstawowa przemiana materii:

A. Dla kobiet: 665 + (9,6 * waga w kg) + (1,8 * wzrost w cm) - (4,7 * wiek w latach)

B. Dla mezczyzn: 66,47 + (13,7 * waga w kg) + 5 x wzrost w cm) - (6,8 * wiek w latach).
W ten sposob uzyskujemy to, ile kalorii zuzywa nasz organizm na podstawowe procesy metaboliczne. Lopatologicznie ujmujac: tyle zuzywa sie, kiedy sie lezy nieprzytomnym

2. Zapotrzebowanie kaloryczne:
W pierwszym kroku podliczylismy podstawowa przemiane materii, czyli tyle, ile organizm spala niejako bez naszego udzialu. Ten wynik nalezy pomnozyc przez odpowiedni przelicznik:

- PPM * 1,2: zero aktywnosci (uwaga: ten przelicznik odnosi sie do osob niedoleznych, chorych, przykutych do lozka!)
- PPM * 1,4-1,5: mala aktywnosc fizyczna (czyli praca biurowa, bez cwiczen)
- PPM * 1,6-1,7: srednia aktywnosc fizyczna (albo praca siedzaca i cwiczenia kilka razy w tygodniu, albo tyle, ile zuzywa przecietny uczen/student)
- PPM * 1,8-1,9: wysoka aktywnosc fizyczna (wg kalkulatora utozsamniana z praca stojaco-chodzona, jak np. kelner, sprzedawca)
- PPM * 2-2,4 . bardzo wysoka aktywnosc fizyczna (ciezka praca fizyczna, osoby wyczynowo uprawiajace sport)

Wiadomo, ten przelicznik tez nie odzwierciedla w 100% calkowitego zapotrzebowania, ale jest na moje oko o wiele bardziej wiarygodny niz ten stary
Ja siê wy³amiê i dodam ,¿e to wzór dla osób, które nigdy siê nie odchudza³y bo ka¿de nieudane odchudzanie i jo-jo, niestety, zmniejsza ilo¶æ miê¶ni, przybywa t³uszczu, wiêc przemiana materii staje siê wolniejsza. Dlatego dla mnie ten piêkny wzór nie pasuje.
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 15:59   #3199
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
Ja siê wy³amiê i dodam ,¿e to wzór dla osób, które nigdy siê nie odchudza³y bo ka¿de nieudane odchudzanie i jo-jo, niestety, zmniejsza ilo¶æ miê¶ni, przybywa t³uszczu, wiêc przemiana materii staje siê wolniejsza. Dlatego dla mnie ten piêkny wzór nie pasuje.

Na pewno masz sporo racji ale ten który jest podwieszony to tragedia.
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 16:04   #3200
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
Ja siê wy³amiê i dodam ,¿e to wzór dla osób, które nigdy siê nie odchudza³y bo ka¿de nieudane odchudzanie i jo-jo, niestety, zmniejsza ilo¶æ miê¶ni, przybywa t³uszczu, wiêc przemiana materii staje siê wolniejsza. Dlatego dla mnie ten piêkny wzór nie pasuje.
Zdaje sobie z tego sprawe Tez jestem przykladem metabolizmu rozwalonego ED, potem probami "normalnego" jedzenia, odchudzania, jojo, znow jedzenia duzo ponizej potrzeb itp. Pare miesiecy temu sie otrzasnelam, odcielam jakies 20% z tego, co tutaj wychodzi, i jakos to ciagne. Oczywiscie, ze na dzien dobry przybralam, ale przyjelam te dodatkowe 3,5 kg na klate i nie wrocilam do starych nawykow. A jeszcze jakis rok-pol roku temu bym to zrobila. Na razie waga stanela i nie rosnie, wiec chyba wszystko idzie w dobra strone Jak organizm sie przyzwyczai i zacznie lekko spadac, zobacze co sie bedzie dzialo na bilansie zerowym.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 17:11   #3201
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Zdaje sobie z tego sprawe Tez jestem przykladem metabolizmu rozwalonego ED, potem probami "normalnego" jedzenia, odchudzania, jojo, znow jedzenia duzo ponizej potrzeb itp. Pare miesiecy temu sie otrzasnelam, odcielam jakies 20% z tego, co tutaj wychodzi, i jakos to ciagne. Oczywiscie, ze na dzien dobry przybralam, ale przyjelam te dodatkowe 3,5 kg na klate i nie wrocilam do starych nawykow. A jeszcze jakis rok-pol roku temu bym to zrobila. Na razie waga stanela i nie rosnie, wiec chyba wszystko idzie w dobra strone Jak organizm sie przyzwyczai i zacznie lekko spadac, zobacze co sie bedzie dzialo na bilansie zerowym.
Ja nie chudnê ju¿ tak szybko jak kiedy¶ (mam przesz³o¶æ podobn± jak twoja), ale przynajmniej nie mam kompulsów.
zawsze mo¿na sugerowaæ siê tym wzorem, ewentualnie zmieniæ sk³adniki, nie kalorie (moja pierwsza my¶l, gdy nie chudnê: je¶æ jeszcze mniej, ale zmieniam rozk³ad b/t/w i jest ok).
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 17:40   #3202
bingiel
Raczkowanie
 
Avatar bingiel
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 160
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

dzisiejsze R

I owsianka na mleku z bananem, orzechami, jagodami goji, siemiê lniane
II kanapka: sa³ata, kie³ki, pasztet z kurczaka(domowy), ogórek ¶wie¿y; kanapka: sa³ata, kie³ki, plasterek sera, papryka
III pieczona pier¶ z kurczaka, broku³y, ogórek kiszony, kasza jaglana, ma¶lanka
IV grejpfrut
V sushi

nadaje siê?
bingiel jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 19:27   #3203
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R na jutro, na szybko, z wykorzystaniem zasobów zamra¿arkowych [szaleñstwo zaliczeniowe przed sesj± trwa]
12 dzieñ na R, nie wiem czy co¶ chudnê, bo mi siê waga zepsu³a.

I. Bu³ka fitness z Lidla 80g, sa³ata karbowana, 1 jajko, plaster ¿ó³tego sera, pomidor
II. banan, serek wiejski lekki 150g, gar¶æ migda³ów i orzechów w³oskich
III. 2 kotlety mielone wieprzowo-marchewkowe, pó³ woreczka kaszy gryczanej, marchewka z jab³kiem
IV. 100g chudego twarogu z ³y¿eczk± oliwy z oliwek, szczypiorkiem i rzodkiewkami (pó³ pêczka), 60g chleba razowego z pestkami dyni

Nie wiem czy nie za du¿o nabia³u tym razem.
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2014-01-13 o 19:40
scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 19:41   #3204
Famijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje U/P

I Kaszka manna (2 ³y¿ki) na szklance mleka 1,5 % z 2 ³y¿kami p³atków "Zdrowy b³onnik", 1 ³y¿eczk± siemienia, 1 ³y¿eczk± miodu, 1 ³y¿eczk± wiórków kokosowych z po³ow± banana i po³ow± kiwi

II Kromka chleba orkiszowego z suszonymi pomidorami i oliwkami, z mas³em i dwoma plastrami serka Camembert z pieprzem
Kromka tego samego chleba z mas³em i plastrem szynki i cukini±

III 50 g kaszy grycznej, chochla gulaszu z szynki wieprzowej (pieczarki, papryka,cebula), 2 ogórki konserwowe

IV Kromka chleba orkiszowego z suszonymi pomidorami i oliwkami posmarowana mas³em, ok.40 g twarogu pó³t³ustego, jajko na miêkko, mix warzyw(sa³ata,pomidor,rzo dkiewki)

Edytowane przez Famijana
Czas edycji: 2014-01-13 o 19:47
Famijana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 19:46   #3205
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Wasza dyskusja na temat zapotrzebowania energetycznego zmobilizowa³a mnie do podliczenia w³asnego na nowo, z mas± cia³a podan± "na oko" (nie wa¿ê siê), na pewno wy¿sz± ni¿ jeszcze rok temu (przyby³o zarówno t³uszczyku jak i miê¶ni - co widzê po sobie) - i zooonk, ponad 2500 kcal wysz³o!

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ

Moje weekendowe R (to, ktore nadaje sie do pokazania )
1. Owsianka: platki owsiane (ok. 60g), troche mleka ryzowego, jajo, pistacje. Do tego melon
2. Znowu faza na jaja: tym razem jajecznica z 2 szt. z kasza jaglana, szpinakiem i cebula, olej kokosowy, przyprawy
3. Przegryzka w biegu: kaki
4. Piers indyka na oleju kokosowym, ryz brazowy, salatka "na winie"
silowy FBW, ok. godzina
5. Powiew burzujstwa : udziec z sarny duszony z dodatkiem odrobiny smalcu, kasza gryczana, brokuly.
Aaaa, zazdroszczê sarniny - uwielbiam! Ogó³em - piêkny jad³ospis. Sk±d ja znam te fazy na jajka.

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Te¿ mam tak± nadziejê bo dla mnie antybiotyk to ostateczno¶æ. Tyle siê tego w dzieciñstwie naka³em ¿e w±troba pewnie do dzi¶ siê jeszcze z nich nie oczy¶ci³a.
Co do czosnku to pierwsza g³ówka by³a spoko i na luzie mog³em sobie zrobiæ tak± pastê nawet z 4 z±bków.
Ale teraz chyba pani sprzeda³a mi jak±¶ g³ówkê forte bo ju¿ po jednym z±bku biegam po ca³ym mieszkaniu i zionê ogniem (piecze tak ¿e a¿ wykrêca mi twarz), w dodatku ze ³zami w oczach
No ale mo¿e teraz chocia¿ szybciej wyzdrowiejê.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Hah, i z tego¿ powodu jak ostatnio mnie gard³o pobolewa³o nie uda³am siê do lekarza - wiedzia³am, ¿e werdyktem bêdzie antybiotyk. Ró¿ne tabsy ssane na zmianê, du¿o wypoczynku w ciepe³ku - przesz³o . A ja z bezmigda³kowców, wiêc pierwsze co to mi siê mikroby gard³a czepiaj±...



Wczorajsze U (u T¯, nawet jakie¶ sk³adne wysz³o)

I Grzanki z ziarnistej bu³ki i 2 niedu¿ych kromek chleba ¿ytniego z: serem gouda, szynk± szlacheck±, papryk± i ketchupem
Do kawy: kawa³ek domowej babki cytrynowej
II Æwiartka z kurczaka pieczona; ziemniaki gotowane; mix sa³at ze ¶mietan±
Deser: duuuuuu¿o ¶liwek z kompotu
III 2 niedu¿e kromki chleba ¿ytniego z: jajem na twardo, mas³em, szczypiorkiem i mixem sa³at; 2 niedu¿e kromki chleba jw. z: kie³bas± wieprzowo-wo³ow±, chrzanem, ogórkiem kiszonym i mixem sa³at

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, szklanka kompotu ¶liwkowego, 2x zielona herbata


Dzisiejsze U (ju¿ u siebie)

I (w podró¿y): Kromka chleba ¿ytniego z: kie³bas± wieprzowo-wo³ow±, chrzanem, rzodkiewk± i sa³at±; kawa³ek domowej babki cytrynowej
II Kakaowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: 2 ma³ymi jab³kami, cynamonem, serkiem homo, orzechami arachidowymi i miodem wielokwiatowym
III Polêdwiczki wieprzowe sma¿one bez t³uszczu; kasza jaglana z mas³em; gotowana marchew z czerwon± cebul± i sokiem z cytryny
IV 3 kromki chleba graham z serami: cheddar, camembert z chili, brie z oliwkami; pomidor i sa³ata

Do picia:
woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 2x zielona, owocowa, czerwona, zio³owa.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2014-01-13 o 19:50
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 19:57   #3206
ona!!!
Raczkowanie
 
Avatar ona!!!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Malutko tego

A co moglabym do tego jadlospisu dodac jeszcze? Jakis dodatkowy posilek?
No bo przed odchudzaniem jadlam tylko 3 posilki, a teraz dodalam II sniadanie, wiec jak bede jesc wiecej niz przedtem to nie przytyje zamiast schudnac?
__________________
Moja stronka z paznokciami
https://www.facebook.com/Eveline-Nails-548334335260347/

Edytowane przez ona!!!
Czas edycji: 2014-01-13 o 20:12
ona!!! jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 20:46   #3207
cukierkowa1
Raczkowanie
 
Avatar cukierkowa1
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

r i proszê o rzucenie oka

I owsianka z po³ow± wiejskiego, i ma³ym jogurtem truskawkowym, s³onecznik

II 2 razowce z mas³em i miodem

III szklanka makaronu pe³no. plaster pieczonej ³opatki wieprzowej, pó³ talerza szparagówki

IV sa³atka jarzynowa, kromka razowca

V 2 razowce smarowane wiejskim, pomidor, talerzyk szparagówki

oko³o 1700
cukierkowa1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:01   #3208
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 4 076
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

moje r, jakby kto¶ chcia³ oceniæ. mam wyzwanie: je¶æ zdrowo, redukcyjnie i za parê z³otych dziennie ;-)

¶: standardowo: jab³ko+100g twarogu pó³t³ustego + 200ml kefiru+duu¿o cynamonu
II ¶niadanie: 2 kromki chleba lnianego + 2 bardzo grube plastry fety (12%) + ³y¿eczka koncentratu pom + szpinak
obiad: 500ml zupy kalafiorowej na udzie kurczaka + pó³ kubka cieciorki + pó³ tego uda
kolacja: jak obiad tylko bez cieciorki ;-)
Kreskaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:31   #3209
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

wrzucam swoje co¶, powiedzmy, ¿e R
z tym, ¿e waga mi obojêtna raczej

1. Serek homogenizowany z p³atkami owsianymi, bananem i gar¶ci± mieszanki studenckiej; kawa z mlekiem.
2. Kanapka z dwóch kromek chleba lnianego z pieczon± piersi± indyka, czarnymi oliwkami, fet± i zio³ami prowansalskimi.
3. Makaron pe³noziarnisty z sosem broku³owym i piersi± kurczaka gotowan± na parze posypane ³y¿eczk± pra¿onych migda³ów.
4. Jajecznica z dwóch jaj; jednodniowy sok jab³kowo ¿urawinowy.
20 min skakanki, mel b po¶ladki, 8 min abs
5. Sa³atka z mixu sa³at, pomidorków koktajlowych i tuñczyka z dressingiem z oliwy i sosu balsamicznego, kromka razowca.
__________________

poppy seed jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 22:05   #3210
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cukierkowa1 Poka¿ wiadomo¶æ
r i proszê o rzucenie oka

I owsianka z po³ow± wiejskiego, i ma³ym jogurtem truskawkowym, s³onecznik Powtórzê siê - po co ten jogurt truskawkowy? S³odkie to to i sztuczne. Lepiej dorzuciæ owoc!

II 2 razowce z mas³em i miodem Brak bia³ka. Jakie¶ warzywa? Owoc?

III szklanka makaronu pe³no. plaster pieczonej ³opatki wieprzowej, pó³ talerza szparagówki Ok. Ale ten makaron to tak na sucho? Rozumiem, ¿e ³opatka to t³ustsze miêso, ale mo¿e jaki¶ sos np. na bazie oliwy?

IV sa³atka jarzynowa, kromka razowca Ok (choæ nie wiem co siedzi w tej sa³atce )

V 2 razowce smarowane wiejskim, pomidor, talerzyk szparagówki Super, ¿e s± warzywa, ale do tego chleba to mo¿e jakie¶ jajo, ryba? ¯eby by³o bardziej warto¶ciowo - serek mia³a¶ ju¿ rano. Swoj± drog±, do tej owsianki mo¿esz wrzucaæ nawet ca³y serek, a wywaliæ owocowy jogurt

oko³o 1700
Uwagi powy¿ej .

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Poka¿ wiadomo¶æ
moje r, jakby kto¶ chcia³ oceniæ. mam wyzwanie: je¶æ zdrowo, redukcyjnie i za parê z³otych dziennie ;-)

¶: standardowo: jab³ko+100g twarogu pó³t³ustego + 200ml kefiru+duu¿o cynamonu Brak wêglowodanów z³o¿onych. Przyda³y by siê jakie¶ ziarna/orzechy.
II ¶niadanie: 2 kromki chleba lnianego + 2 bardzo grube plastry fety (12%) + ³y¿eczka koncentratu pom + szpinak Dziwne po³±czenie jak dla mnie, ale ok
obiad: 500ml zupy kalafiorowej na udzie kurczaka + pó³ kubka cieciorki + pó³ tego uda
kolacja: jak obiad tylko bez cieciorki ;-) Te dwa posi³ki ca³kiem fajnie, rzeczywi¶cie ciekawe rozwi±zania na tanie wy¿ywienie siê
Uwagi powy¿ej. Ile Ci wychodzi kcal dziennie? Kontrolujesz to chocia¿ szacunkowo? Przyda³oby siê jakie¶ inne ¼ród³o bia³ka prócz nabia³u i jednego udka z kurczaka... W³a¶nie, to by³o udko, podudzie czy æwiartka?
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2014-01-13 o 22:06
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.