decoupage-kompendium wiedzy - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-28, 21:35   #211
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Ups, tydzień to zbyt długo, ja najdłużej czekałam 72 godziny.
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 21:43   #212
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Flicka i Pupil - spękania po Sottile moga sie tworzyć przez kilka dni. ja terz czekam tydzien, bo po tym jak pierwszy raz zostawiłam Sottile na tydzien (z braku czasu) tak mi spękało, że mmm

I jeszcze mam pytanie - ostatnio przygotowywałam kursy decoupage krok-po-kroku. Przy okazji, patrzyłam jak takie kursy mają wyglądać - i wyszukalam wiele kursów.

Zastanawiam się - czy nie dać tutaj linków do kursów w jakimś poscie. Mogłyby się przydać początkującym. Ale czy to nie będzie uznane za reklamę tych stron?
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 11:38   #213
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Flicka i Pupil - spękania po Sottile moga sie tworzyć przez kilka dni. ja terz czekam tydzien, bo po tym jak pierwszy raz zostawiłam Sottile na tydzien (z braku czasu) tak mi spękało, że mmm

I jeszcze mam pytanie - ostatnio przygotowywałam kursy decoupage krok-po-kroku. Przy okazji, patrzyłam jak takie kursy mają wyglądać - i wyszukalam wiele kursów.

Zastanawiam się - czy nie dać tutaj linków do kursów w jakimś poscie. Mogłyby się przydać początkującym. Ale czy to nie będzie uznane za reklamę tych stron?
raczej nie .
podaj linki napewno sie przydadzą.
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 15:47   #214
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Mam pytanie, jak uzywac Craka Sotille stamperi...??? czy mozna bezposrednio na motyw go dac?? czy trzeba farbe na to?? czy on dziala tak jak zwykły crak?? i czy trezba wypelniac te spekania porporina?? czy mozna czyms innym??
prosze o pomoc...
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 15:57   #215
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, jak uzywac Craka Sotille stamperi...??? czy mozna bezposrednio na motyw go dac?? czy trzeba farbe na to?? czy on dziala tak jak zwykły crak?? i czy trezba wypelniac te spekania porporina?? czy mozna czyms innym??
prosze o pomoc...
A co rozumiesz pod pojęciem "zwykly crack"?

Sottile to skladnik dwuskładnikowy, ja go kładę na motyw pokryty lakierem.
Farby na motyw lepiej nie klaśc, bo się go zamaluje ;D ^Domyślam się, że chodziło Ci o lakier?

Spękania można wypełnić porporiną albo tym mazidłem ze skórek pomarańczy. Może być też cień do powiek

Poza tym na Sottile jest dokladny opis - w tej chwili nie mam Sottile na podorędziu, więc nie mogę sprawdzić dokladnie, ale jesli Ty masz - to tam jest wszystko napisane.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 22:40   #216
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Każdą pracę przed nałożeniem kraka - obojętnie jakiego - maluję 2 razy lakierem bezbarwnym. Dopiero na tak przygotowaną powierzchnię kładę kraka.
Sottila używasz tak jak pisze na opakowaniu - z tym że ja osobiście kładę 2 warstwy Step 1 a dopiero potem Step 2. Musisz wypraktykować, na ile czasu kładziesz Step 1, mnie się zdarzało zapomnieć, że coś "krakuję" i Step 2 kładłam po 12 godzinach. Też wychodziły piękne spękania. Dla mnie jest to najlepszy rak i jeszcze nie udało mi się zepsuć pracy wykonanej przy jego użyciu. Kraka wypełniasz albo pastami albo porporiną albo farbą olejną albo cieniami do powiek.
Musisz tylko pamiętać, że nie wolno go pokrywać lakierem wodnym gdyż się waży. Sottila wykańczamy wyłącznie lakierami rozpuszczalnikowymi, śmierdziuchami. Część dziewczyn zmywa pod wodą Step 2 po wypełnieniu spękań, ale można to zrobić wyłącznie w przypadku, gdy spękania były wypełnione farbą olejną. Wtedy, gdy step 2 został pod kranem "wymyty" możesz pracę wykończyć lakierem wodnym, ale cała operacja wymaga jednak dużego doświadczenia i na początek nie radzę Ci próbować zmywania pod kranem Musisz się pomęczyć z wykańczaniem prac śmierdziuchami
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 06:35   #217
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Dziekuje za instrukcje czyli moge kupic zwykle farbki olejne i szmatka czy pedzlem je tam wciskac?? jest tez lakier w sprayu stamperii ktorym mowia zeby wykanczac czy on wystarczy czy trzeba na to i tak klasc smierdziucha?? jakiego smierdziucha uzyc najlepiej to musi byc poliuretanowy
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-13, 12:18   #218
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
Dziekuje za instrukcje czyli moge kupic zwykle farbki olejne i szmatka czy pedzlem je tam wciskac?? jest tez lakier w sprayu stamperii ktorym mowia zeby wykanczac czy on wystarczy czy trzeba na to i tak klasc smierdziucha?? jakiego smierdziucha uzyc najlepiej to musi byc poliuretanowy
Tak, na wykończenie musi być poliuretan.
Z farbami olejnymi nigdy nie próbowalam, ale jeśli zaczynasz przygody z Sottile i w ogóle crakckiem dwuskładnikowym, polecałabym coś sypkiego. Jeśli nie masz porporiny - cien do powiek naprawdę nieźle się sprawdza. Dobre zastosowanie dla takich przeterminowanych
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 19:50   #219
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
Dziekuje za instrukcje czyli moge kupic zwykle farbki olejne i szmatka czy pedzlem je tam wciskac?? jest tez lakier w sprayu stamperii ktorym mowia zeby wykanczac czy on wystarczy czy trzeba na to i tak klasc smierdziucha?? jakiego smierdziucha uzyc najlepiej to musi byc poliuretanowy
Olejną farbkę wciskam szmatką lub wacikiem, nigdy pędzlem
Śmierdziuch to oczywiście poliuretan, według mnie raczej lepszy w puszce, te w spraju są po pierwsze zbyt mało wydajne, poza tym długo się lepi praca i wszystko dookoła niej
W wątku lakiery zobacz co dziewczyny polecają, ja osobiście używam żelowego To-Do w puszce, ale nie do wszystkiego on się nadaje bo żółknie. Z nieżółknących mam profesjonalny lakier używany przez plastyków, fajnie się nim maluje ale jest w bardzo małych opakowaniach, przez to też dość drogo wychodzi.
Większość poliuretanowych lakierów budowlanych się nadaje, trzeba tylko wybrać takie co nie żółkną więc musisz w wątku lakierowym zasięgnąć języka.
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 15:10   #220
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Dziekuję za wszystkie rady
nałozylam Craka wczoraj spekania wyszly ladniutkie juz wieczorem ale bardzo delikatne widoczne wlasciwie pod swiatlo...poczekalam az wyschnie i dzisiaj chcialam wcisnac w te szczelinki cien do powiek złoty bo akurat tak mi kolorystycznie zagralo i okazalo sie ze ten cien mi zaczal brudzic cala prace i nie dalo sie tego wytrzec szmatkaowszem wszedł w szczelinki ale pozatym został na pracy...czy t zły cien czy cos spartaczylam?? wzielam i umylam cala wierzchnia warstwe woda i zostały tylko delikatne spekania i nie wiem co z tym zrobic dalej??
pomocy..mial ktos tak??
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 21:51   #221
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Generalna zasada przy dwuskładnikowcu - pośpiech niewskazany !!! Naprawdę ładne spękania wychodzą faktycznie dopiero po 48 godzinach, przy takim kraku musisz się nauczyć cierpliwości, prawdopodobnie jakbyś poczekała tak jak pisze w instrukcji to otrzymałabyś wyraźne i odpowiednio głębokie spękania.

Każdy sypki wypełniacz bardzo brudzi pracę i jedyne, co możesz w takim przypadku zrobić to przetrzeć całość wacikiem zamoczonym w terpentynie balsamicznej. Wacik musi być dość suchy, inaczej wypłuczesz wypełnienie spękań (za wyjątkiem spękań wypełnionych farbą olejną).

Sottila nie wolno traktować wodą !!! To jest chyba jedyny dwuskładnikowiec, który tak się nienawidzi z wodą. Dlatego do zabezpieczenia pracy musisz ją pomalować śmierdziuchem a nie lakierem akrylowym wodnym !!! Można go potraktować wodą tylko w przypadku wypełnienia spękań farbą olejną, wtedy pod bieżącą wodą zedrzesz Step 2 i pozostaną na Step 1 spękania z farby olejnej, której woda nie zmyje. W przypadku innych wypełnień woda je po prostu zmyje albo pozostaną bardzo mało widoczne.
Ciężko jest coś zaocznie doradzać nie widząc jak teraz praca wygląda. Mam wrażenie, że po kąpieli wodnej cała praca Ci się lepi, wtedy nie pozostaje Ci nic innego jak zedrzeć wszystko do lakieru i położyć kraka jeszcze raz, z zachowaniem minimum 48 godzin od położenia Step 2 do wypełniania wypełniaczem.
Jeśli jednak udało Ci się zmyć pod wodą cały Step 2 to możesz całość pomalować dla zabezpieczenia pracy lakierem akrylowym zamiast śmierdziuchem. Ale warunek, że zmyłaś pod wodą cały Step 2 i praca Ci się nie lepi. To jest właśnie to czego Ci nie doradzałam, to jest wyższa szkoła jazdy i bardzo różnie wychodzi efekt końcowy. Źle zmyty Step 2 będzie Ci się po prostu ciągnął za pędzlem a lakier na wierzchu się zważy.
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-14, 21:59   #222
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

masz rację z cierpliowscią uczę się jej
wlasnie tak zrobilamwymylam dobrze i pomalowalam akrylem jest dobrze sprobuje chyba jeszcze raz od poczatku czyli pomaluje krackiem i zapomne o pracy dwa dni tak najlepiej, a potem bede probowala wypelniac, najgorsze to brudzenie, czy ta terpentyna musi byc koniecznie balsamiczna czy zwykla tez?
i jeszcze jedno czym przetrzec prace przy wypelnianiu farbą olejną? czy ona też brudzi resztę?

dziekuje za cierpliowsc
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 22:29   #223
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Terpentyna balsamiczna jest najlepsza, wypróbowana. Co nie znaczy, że nie możesz popróbować innych rozpuszczalników, ale nie wiem jaka będzie ich reakcja ze Step 2 Ale terpentyna balsamiczna jest ogólnie dostępna w sklepach, nie powinnaś mieć z zakupem żadnych problemów. Ona jest wyższej jakości niż zwykła terpentyna.

Farba olejna również brudzi, bo ją wcierasz w te wąskie spękania i niestety nie wszystko wchodzi do środka Te zabrudzenia wyciera się głównie terpentyną balsamiczną, która jest najlepszym rozpuszczalnikiem do farb olejnych. Ale możesz użyć też benzynę ekstrakcyjną i inne rozpuszczalniki do farb olejnych. Ale terpentyna balsamiczna jest zdecydowanie najlepsza. Z wypełnianiem farbą olejną jest czasem tak, że jak od razu na świeżo przetrzesz szmatką to można do czystego wytrzeć ślad po farbie olejnej. Wiele zależy od farby
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 07:40   #224
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Może komuś sie przyda, wiec napiszę: mam nadzieje, ze to nie OT...??
od dzisiaj w Aldim są w ofercie farby akrylowe(są też olejne i komplety pędzli - ale nie wiem jak z ich jakością...?) 24 kolory po 18ml w tubkach za 19,99zł
http://www.aldi.pl/OFFER_PL_MI/OFFER_51/OFF14.SHTML

Edytowane przez Kostka09
Czas edycji: 2009-12-16 o 07:42
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 14:37   #225
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

U mnie nie ma aldiego, a ofeta na farbki akrylowe wydaje mi się bardzo dobra
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 21:51   #226
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Wklejam kilka pierwszych linków do kursów decoupage.
Może, żeby nie robić bałaganu - będe tu wklejac kolejne linki, w miarę ich wyszukiwania i sprawdzania (nie chcę wrzucac takich, ktore zawierają błędy albo wydaja się robione na chybcika, itp.)

Jeśli uznacie, że to spam reklamowy, czy coś - proszę o skasowanie postu.
Dlatego, na wszelki wypadek, wklejam tylko kilka.

Kurs zdobienia bombki choinkowej decoupage
Wklejam i daje na górę, bo na czasie Jeszcze można zdążyć i powiesić na choince

Kurs Kasiaba1 na Forum "Rękodzieło i ozdoby"
Najstarszy znany mi kurs decoupage krok po kroku - z tego kursu nauczyłam się sama "robić pierwsze kroczki" w dziedzinie decou.
[Update - zmieniłam link, teraz wyświetla się cały kurs wraz ze zdjęciami]

Decoupage z przecierką
Efektowny pomysł na pracę dla poczatkujących.

[To be continued... - chyba, że zostanie skasowane]

Edytowane przez Plurabellle
Czas edycji: 2009-12-18 o 14:12 Powód: uzupełnienie postu
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 06:10   #227
Ayadeco
Raczkowanie
 
Avatar Ayadeco
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Moim zdaniem bardzo dobry pomysł z wklejaniem sprawdzonych linków do "krok po kroku".
Ayadeco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 16:27   #228
kollorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 47
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

dziewczyny, który zestaw będzie najlepszy dla początkującej?
http://allegro.pl/item858852891_zest...tkujacych.html
http://allegro.pl/item853738434_deco...egregator.html

Edytowane przez kollorek
Czas edycji: 2009-12-19 o 19:08
kollorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 20:01   #229
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Według mnie ten http://allegro.pl/item858852891_zest...tkujacych.html
Jest zdecydowanie tańszy a masz w nim 2,5 raza większe słoiczki z preparatami i farbami - po 50 ml a nie po 20 jak w tym drugim zestawie. Musisz sobie dokupić tylko pędzel, gąbka do tapowania to może być zwykły zmywak gąbkowy za 60 gr, pocięty na kawałki a serwetkę znajdziesz w każdym domu lub u tego samego allegrowicza masz wybór 1600 serwetek http://www.allegro.pl/item851398886_...t_cz_5_bn.html Wszystko przyjdzie Ci jedną przesyłką..
Ten sam allegrowicz ma zestaw ciut droższy, ale z blejtramem i małymi sztalugami. To bardzo przydatne do ekspozycji potem jakiś deseczek itp. Wybrałabym więc u niego któryś z tych dwóch zestawów - albo ten po 27 albo ten po 35 zł .
Co do przedmiotu to też pewnie u niego znajdziesz, a jak nie to wystarczy na próbę ładna butelka czy stara szkatułka czy drewniane pudełeczko w sklepie po 4 zł.
Zestaw po 42 zł jest zdecydowanie zbyt drogi jak na zawartość, farby po 20 ml i krak i lakier to po prostu śmiech. Według mnie w tej konfiguracji on jest wart maximum 20 zł.
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-26, 23:48   #230
Agathou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Witam wszystkich
Jestem początkującą miłośniczką decoupage'u. Mam pewien kłopot, przekopałam goole wzdłuż i wszerz i nie znalazłam złotej metody, która pomogłaby mi rozwiązać problem. Ten wątek na pewno był już wałkowany, ale zależy mi na podsumowaniu.

Mam drukarkę atramentową i od paru dni zmagam się z problemem kleksów i rozmyć. Stosowałam już parę chwytów, żaden nie działa. Proszę, poradźcie, co robić. Chcę zrobić kolczyki, zależy mi na żywych kolorach, więc wolałabym papier do drukarek, nie śniadaniowy. Używam kleju wikol i zwyczajnego lakieru do drewna. Z wydruków nie zrezygnuję, bo mam swoje upatrzone wzory.

Czy w przypadku kolczyków obowiązuje jakaś inna zasada? Bo zasięgnęłam języka i wszystkie dekupażystki korzystające z wydruków atramentowych i niemające z nimi żadnych problemów nigdy nie robiły kolczyków.

Byłabym wdzięczna za instrukcję "krok po kroku", opisującą niezawodny sposób. Natknęłam się na coś takiego na jednym z wątków, ale wyglądało tak, jakby chodziło o wyprawę na Marsa... zniechęciłam się.

Serdecznie proszę o szybką odpowiedź, bo czuję, że powoli mój zapał gaśnie
Agathou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 11:35   #231
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Kolczyki robi się jak każde inne decou.Jeśli nie wycinasz wzoru tylko drukujesz motyw równy wielkości kolczyków możesz się pokusić o drukowanie na zwykłym papierze,bo nie będziesz musiała go "wtopić" w tło.Ja jednak wolę dobry śniadaniowy,na matowej stronie.Czekasz aż dobrze wyschnie tusz.Psikasz lakierem w sprayu(najlepiej 2x-drugi jak dobrze wyschnie pierwszy)Teraz dopiero docinasz do wielkości kolczyka i naklejasz standartowo(smaruje klejem papier).Wikol zdecydowanie odradzam.Ponieważ klejem smarujesz również po wierzchu a on mi zawsze matowi kolory.Jest i pozostaje biały.Inwestycja w klej do decou opłaca się.Wcale nie jest drogi a zdecydowanie lepszy.No i potem tradycyjne lakierowanie,lakierowanie ,lakierowanie.Nie zapomnij coś włożyć w dziurkę bo zalakierujesz na amen.Przeważnie na błysk.Wszystkie preparaty używam akrylowe.

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Miłej zabawy!Nie zniechęcaj się.Zobaczysz jak to wciąga jak widzi się efekty!

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

No i koniecznie potem pokaż!
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 15:53   #232
kollorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 47
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

co sądzicie o tych lakierach? czym się wg różnią?
http://www.artkufer.pl/?149,lakier-to-do-satynowy-(-149)
http://www.kreateria.pl/go/_info/?id=1860

czy lakiery żelowe są lepsze od zwykłych?
kollorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 17:23   #233
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Dla mnie lakiery żelowe są o wiele lepsze od zwykłych, chociażby ze względu na ilość warstw - przy żelowych jest ich zdecydowanie mniej. Używam zawsze TO-DO w białym opakowaniu, ale to chyba tylko tak trafiam bo na stronach internetowych TO-DO są teraz w czerwonym ubranku np tutaj http://www.decoupage.art.pl/index.ph...4c80d4c2f5b834 ale są też w białym ubranku jak tutaj: http://naszehobby.pl/product_info.php?products_id=575 Według mnie są to to te same lakiery, raz kiedyś miałam czerwony połysk i nie zauważyłam różnicy.
Ja osobiście najbardziej ze wszystkich lakierów lubię żelowy TO-DO więc jeśli decydujesz się na taki wydatek to absolutnie polecam
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]


Edytowane przez Pupil
Czas edycji: 2010-01-15 o 17:24
Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 10:27   #234
anulkaczarna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 724
GG do anulkaczarna
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Od czego najlepiej zacząć? Jakieś proste pomysły Coś, na czym mogę się poduczyć chciałabym robić kolczyki, jakaś taka fascynacja we mnie wstąpiła może jakieś gotowe pomysły, instrukcje. Z góry dziękuję
anulkaczarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 12:55   #235
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Cytat:
Napisane przez anulkaczarna Pokaż wiadomość
Od czego najlepiej zacząć? Jakieś proste pomysły Coś, na czym mogę się poduczyć
Przeczytaj wątki jak chociażby ten, w którym napisałaś posta. Są i inne ogólne, z informacjami o decoupage, lakierach, krakach itp. Jak zdobędziesz wiedzę na temat decu to pytaj. Nikt Ci gotowca do przeczytania nie podsunie, bo go tutaj na forum nie ma.Ewentualnie wbij w googla "decoupage" i dostaniesz tysiące stron z opisem technik, filmikami itp itd

Cytat:
Napisane przez anulkaczarna Pokaż wiadomość
chciałabym robić kolczyki, jakaś taka fascynacja we mnie wstąpiła może jakieś gotowe pomysły, instrukcje. Z góry dziękuję
Pomysły musisz mieć własne, jeśli chcesz skorzystać z gotowych, cudzych pomysłów to przejrzyj wątki dziewczyn, które robią kolczyki w decu, jest ich kilka na forum.
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 07:53   #236
anulkaczarna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 724
GG do anulkaczarna
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

A jak przykleić serwetkę na bombkę albo jajko, żeby się nie zaginała? Strasznie mnie wciągnęło szykuję już sobie deseczki na pierwsze próbki A czy farby do lakierowania samochodów nadawały by się? Mój tata jest lakiernikiem, to może bym mu coś podwędziła
anulkaczarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 10:28   #237
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Na tej samej stronie masz odnośnik do kursu jak nakleić serwetkę na bombkę.
Nikt Cie za rękę nie będzie prowadził jak nie wykażesz minimum zainteresowania tym co chcesz robić Zanim zadzasz kolejne pytanie przeczytaj ten cały wątek, dowiesz się prawie wszystkiego.
Farby samochodowe jak sama nazwa wskazuje nadają sie do malowania samochodów, do decoupage służą farby akrylowe.
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 11:29   #238
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Witajcie
ostatnio probuje kleić na szkle, butelki juz robiłam ale chciałam zrobic talerz i stąd moje pytanie czy zdobicie tależ od zewnątrz czyli od spodu klejac najpierw serwetkę a potem malując (tylko tu boję sie zagnieceń na serwetce których juz nie zatuszuję lakierem, czy jednak pozostać przy wersji na zewnatrz czyli tal gdzie używamy talerz, jednak tu boje sie, że nie bedzie sie dalo nic kłaść spożywczego na tak zdobiony talerz...
ja to Wy robicie kochane..??macie większe doświadczenie
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 11:35   #239
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Talerz zawsze od tyłu, jeśli chcesz mieć użytkowy
Zaraz znajdę link do opisu i wkleję
Jeśli nie zależy Ci na walorach użytkowych tylko ozdobnych to możesz oczywiście ozdobić od góry

Edit:
Ogólny opis decu na szkle:
http://www.cafeart.pl/20060918392/de...o_na_opak.html

Tutaj masz opis, jak zrobić talerz z papierem ryżowym. Oczywiście, nie każdemu wyjdą tak piękne cieniowania ale papier ryżowy to takie ustrojstwo, że nie wymaga cieniowania i też dobrze wygląda. Możesz również kupić piękne papiery ryżowe z motywami, już pocieniowane na papierze. Wtedy tylko naklejasz, zabezpieczasz preparatem do szkła, wypalasz w piekarniku i możesz myć spokojnie:
http://www.cafeart.pl/20060831338/de...pittorico.html

Tutaj jest opis decu na szkle z krakiem, wbrew prostemu i przystepnemu opisowi dość trudna sztuka:
http://www.decoupage.art.pl/decoupage_na_szkle.php
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]


Edytowane przez Pupil
Czas edycji: 2010-01-25 o 12:03
Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 11:58   #240
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: decoupage-kompendium wiedzy

Czyli jednak od tyłu, bo na cafeart jest tez talerz swiąteczny robiony od przodu, ale nie pisza jak z jego użytkowościa dlatego pytałam,
dziękuję
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-05 11:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:44.