Oryginalne i piękne imię dla synka - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-03, 22:16   #61
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41140405]Wojtuś
Witold (Witek) lub Wit (witek )
Wiktor... najmniej[/QUOTE]

Jeszcze Wincenty.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 23:33   #62
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4113821 0]Serio? Tak Wam przeszkadzaja imiona typu Rafael, Dzesika i inne?
Zaraz zostane pewnie zbluzgana, ale takie czepianie sie to chyba typowo polskie, w USA, UK pelno imion innych, np Apple, Blanket, Bluebell, Brooklyn takich, ktore mi wpadaja do glowy od razu. Nikogo to nie dziwi, a w Polsce gdy Leszczynki nazwal corke Vesna czy tez Skrzynecka nazwala corke Alikia to byl raban na calego, dociekania skad, jak, dlaczego

O gustach sie nie dyskutuje i o imionach wg mnie tez nie powinno [/QUOTE]
Chciałabyś, żeby w Polsce było tak jak w Stanach? Żeby dało się nazwać dziecko Jabłko, Krzesło, Niedziela, Żoliborz i co jeszcze się komu uwidzi?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 06:23   #63
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

Rewolucja hehehe
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 06:31   #64
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Oryginalne i piękne imię dla synka

Wit cudnie
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 06:46   #65
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

tez mi sie podoba.

pomijajac fakt ze nie przemawia do mnie dopasowywanie dziecka do imienia starszego rodzenstwa jakby to mlodsze bylo jakims dodatkiem czy wersja B. kazde dziecko zasluguje na wyjatkowe traktowanie wiec i imie "swoje". mi sie np podobaly dla chlopcow imiona Krzys, Grzes i Bartus ale sobie pomyslalam ze blizniaki krzys i grzes- to takie podobne
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2013-06-04 o 06:47
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 07:57   #66
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
tez mi sie podoba.

pomijajac fakt ze nie przemawia do mnie dopasowywanie dziecka do imienia starszego rodzenstwa jakby to mlodsze bylo jakims dodatkiem czy wersja B. kazde dziecko zasluguje na wyjatkowe traktowanie wiec i imie "swoje". mi sie np podobaly dla chlopcow imiona Krzys, Grzes i Bartus ale sobie pomyslalam ze blizniaki krzys i grzes- to takie podobne
Znajomi maja corki: starsza Dominika, mlodsza Weronika.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 08:06   #67
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

A nazywanie dzieci na jedną literę to nie dopasowywanie Chyba że mamy na myśli Jacek i Placek.
U nas odpadają imiona które znamy wśród znajomych na zasadzie - Artur ładnie brzmi ale odkąd poznałam dwóch Arturów w pracy ( lenie patentowane) i imię mi zbrzydło. Witka znam i straszny nerwus.Pewne imiona zaznaczyły się negatywnie w mojej głowie.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 08:33   #68
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

Marcel czy Kornel to imiona oklepane, tak jak Antek czy Kuba.
Wsród moich znajomych duzo jest osób dorosłych o takich imionach ( w tym mam szwagra Marcela , który ma brata Alana i Kornela) to już było.

Poszukaj ładnego polskiego imienia.
tu masz listę najrzadziej nadawanych imionych dla chłopców w 2012 r. http://imiona.wieszjak.pl/nadawanie-...2012-roku.html

a tu najpopularniejsze http://imiona.wieszjak.pl/nadawanie-...2012-roku.html
i tak jak sie domyslałam pojawił się Marcel.


Co do Rafaela, nie wiem nawet czy przejdzie. Teraz są coraz bardziej ograniczone listy imion które można zarejestrować w Polsce.
Cytat:
Czy w kwestii wyboru imienia dla dziecka są jakieś ograniczenia? Oczywiście tak, reguluje to Prawo o aktach stanu cywilnego, które precyzuje, iż nie można nadawać dziecku więcej niż dwóch imion, imion ośmieszających, nieprzyzwoitych, w formie zdrobniałej, jak również imienia które nie pozwala na odróżnienie płci dziecka. Nie można też nadawać imienia w formie obcojęzycznej, jeśli ma swój polski odpowiednik, czyli np. John zamiast Jan, Anne zamiast Anna itp.
Ostatnie zdanie, podważa to, że Rafael w ogóle bedzie mógł byc zarejestrowany.



o, a tutaj masz ogólnie nadawane imiona od najpopularniejszych do najmniej popularnych: http://gorny.edu.pl/imiona/
Na ostatnim miejccu plasuje się Żyraf. Pierwszy raz słyszę
Ładne za to jest Ivo,

Edytowane przez Gomra
Czas edycji: 2013-06-04 o 08:41
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 09:04   #69
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

Gomra padlam przy calineczce szkoda ze kopciuszka nie ma
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 09:47   #70
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Chciałabyś, żeby w Polsce było tak jak w Stanach? Żeby dało się nazwać dziecko Jabłko, Krzesło, Niedziela, Żoliborz i co jeszcze się komu uwidzi?
Chcialabym, zeby dorosli ludzie nie oceniali dziecka po imieniu. Ze Dzesika to niziny spoleczne, Brajan to patologia a Rafael, Sonia to za granica tylko moga byc i rodzice jak chca tak nazwac dziecko maja sie wyprowadzic z Polski (padla taka propozycja tutaj).

Tak jakby automatycznie dzieci z imionami Jan, Maria byly inteligentne i z inteligenckich rodzin pochodzily
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 10:14   #71
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4114415 6]Chcialabym, zeby dorosli ludzie nie oceniali dziecka po imieniu. Ze Dzesika to niziny spoleczne, Brajan to patologia a Rafael, Sonia to za granica tylko moga byc i rodzice jak chca tak nazwac dziecko maja sie wyprowadzic z Polski (padla taka propozycja tutaj).

Tak jakby automatycznie dzieci z imionami Jan, Maria byly inteligentne i z inteligenckich rodzin pochodzily [/QUOTE]


Też bym wiele rzeczy chciała, ale ponieważ muszą pozostać w strefie życzeń i marzeń, bo żyjemy tu i teraz, a ludzie i i ich poglądy nie zmienią się od moich dobrych chęci, to nie warto już na starcie życia dziecka skazywać je na zmagania ze swoim imieniem. Ktoś powyżej dobrze napisał, imię wybiera się dla dziecka, nie dla siebie.
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 10:32   #72
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
Też bym wiele rzeczy chciała, ale ponieważ muszą pozostać w strefie życzeń i marzeń, bo żyjemy tu i teraz, a ludzie i i ich poglądy nie zmienią się od moich dobrych chęci, to nie warto już na starcie życia dziecka skazywać je na zmagania ze swoim imieniem.
Dokładnie. I liczyć na to, że dorośli w stosunku do mojego dziecka okażą się na tyle życzliwi a dzieci na tyle mądre, że nikt nie będzie go oceniał czy się naśmiewał. Wolę być zapobiegliwa i w razie czego nie narażać dziecka na późniejsze nieprzyjemności niż wierzyć w to, że ludzie będą taaacy tolerancyjni.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 10:43   #73
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

hah moja Sonia byla faktycznie za granica urodzona, wyroznia sie wygladem- tzn widac ze mieszanka ma ojca obcokrajowca, obce nazwisko i na dodatek jej imie jest jakby zenska forma jego imienia no i szukalismy imienia ktore ani w Polsce ani w Indiach nie budziloby zdziwienia ani problemow z wymowa
ale mala sie wscieka bo sasiedzi maja psa o takim samym imieniu ale z drugiej strony tak samo sie wsciekal synek sasiadow Maks bo inni sasiedzi maja pieska Maksia
a chlopaki maja imiona ze tak powiem miedzynarodowo- uniwersalne. ktore tez przy naszym nazwisku nie raza
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2013-06-04 o 10:53
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 11:02   #74
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4114415 6]
Tak jakby automatycznie dzieci z imionami Jan, Maria byly inteligentne i z inteligenckich rodzin pochodzily [/QUOTE]

Szczerze mówiąc, mnie też już śmieszą te wszystkie Franki i Stasie, zwłaszcza jak wszystkie dzieci tak na imię w rodzinie mają, czasem to wygląda na takie silenie się na starodawne imiona

Ale w rodzinach o niższym statusie społecznym w sumie raczej się nie spotyka takich imion, dominują te z listy najpopularniejszych.

Co piątek w lokalnym dodatku do Gazety Wyborczej są zdjęcia noworodków i robię przegląd imion, i naprawdę nie ma tygodnia, żeby nie było kilku Len, Kubusiów, Mai, Oliwii czy Julek. Na każdym placu zabaw je słychać, w przedszkolach, pod szkołami. Naprawdę już mi maksymalnie obrzydły te imiona, a zwłaszcza imię Lena, które moim zdaniem jest wyjątkowo nieładne.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 11:08   #75
lamia1980
Raczkowanie
 
Avatar lamia1980
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 454
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

hej dziewczyny

ja tutaj jestem nowa na tym forum

cieszé sié,ze znalazlam ten wátek z imionami z moim tz mielismy wczoraj ubaw po pachy wybieralismy imiona dla fasolki mimo daaaalekiego terminu.
jestem dopiero w 7 tc ale to kochane, planowane, wyczekiwane nie mozemy sie doczekac

my uwielbiamy stare imiona i imiona slowianskie jest ich strasznie duzo. niektóre sá piekne a niektóre straszne my juz wybralismy chyba,ze nam cos sie zmieni. jest jeden problem mi podoba sie jedno stare imie dla chlopca a mojemu tz zle sie kojarzy. podoba mi sie tymon i wiem,ze zbytnio nie da sie tego imienia zmienic, dzieci nie bédá mogly sie nasmiewac. ewentualnie tymek albo dymek on tez wybral meskie imie, ktore zle mi sie kojarzy. ubaw byl przez kilka godzin na razie nie zdradzé imion

jakie wam imiona sie podobajá? nie lubie imion typu julki, amelki, kacpry, filipy bo tak ma na imie co drugie dziecko nie chce nikogo obrazac

oto linki

http://pl.wikipedia.org/wiki/M%C4%99...owia%C5%84skie

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBe...owia%C5%84skie
__________________
Wszystkie JOANNY łączcie się! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post35572795
lamia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 11:23   #76
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

Dla nielubianego dziecka Cierpisław :-/ piękne mieliśmy imiona słowiańskie
Mi się Jany i Stanisławy nie kojarzą ze szlacheckim pochodzeniem , po drodze zaczęli je nadawać dzieciom chłopi
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 11:41   #77
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

jak w temacie- Kalasanty
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 11:42   #78
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

Henryk- jak Henryk VIII- wróży szczęśliwe pożycie małżeńskie
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 12:13   #79
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

moja nauczycielka miala syna Ziemowita i corke Kaline ( a to akurat uwazam pieke imie). ze staropolskich znalam tez Gniewka

a w podstawowce mialam Ariela- 20 lat temu takie imie w ogole wiekszosci sie nie miescilo w glowach i budzilo skojarzenie z proszkeim do prania (w sumie to nadal budzi )

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez wandaweranda Pokaż wiadomość
jak w temacie- Kalasanty
chyba ogolowi kojarzy sie z kalesonami


a ostatnio sie dowiedzialam ze sasiad, przeuroczy starszy pan ma na imie Aureliusz- fajnie co nie? i Aurelia oczywiscie o ile pasuje do nazwiska a nie na zasadzie aureliusz kapusta
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 12:23   #80
lamia1980
Raczkowanie
 
Avatar lamia1980
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 454
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

Gniewka znam ma juz 3 latka tata lubuje sie w pl historii i tak nazwal syna
albo Grzymislawa
Kalina bardzo ladne imie podoba mi sie
Stas mi sie zle kojarzy ale za to tz sie podoba bo ma przyjaciela Stacha i dziadka Stacha - podobno obaj pracowici i w porzádku goscie mi Stach sié kojarzy z pijaczkami bo znam dwoch z widzenia z osiedla w rodzinnym miescie
Tymon bardzo mi sie podoba.
Wiktor kojarzy sie tz z matmá, której nie nawidzi i z wektorem
__________________
Wszystkie JOANNY łączcie się! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post35572795
lamia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 12:28   #81
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, mnie też już śmieszą te wszystkie Franki i Stasie, zwłaszcza jak wszystkie dzieci tak na imię w rodzinie mają, czasem to wygląda na takie silenie się na starodawne imiona

Ale w rodzinach o niższym statusie społecznym w sumie raczej się nie spotyka takich imion, dominują te z listy najpopularniejszych.

Co piątek w lokalnym dodatku do Gazety Wyborczej są zdjęcia noworodków i robię przegląd imion, i naprawdę nie ma tygodnia, żeby nie było kilku Len, Kubusiów, Mai, Oliwii czy Julek. Na każdym placu zabaw je słychać, w przedszkolach, pod szkołami. Naprawdę już mi maksymalnie obrzydły te imiona, a zwłaszcza imię Lena, które moim zdaniem jest wyjątkowo nieładne.


Tyle imion cie smieszy i ci obrzydlo to moze napisz jakie sie tobie podobaja,jesli takie sa w ogole
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 12:31   #82
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość


a ostatnio sie dowiedzialam ze sasiad, przeuroczy starszy pan ma na imie Aureliusz- fajnie co nie? i Aurelia oczywiscie o ile pasuje do nazwiska a nie na zasadzie aureliusz kapusta
o tak, w ksiazkach M Musierowicz przewija sie watek siostr o nazwisku Kopiec, ktore mialy same wymyslne imiona, np. Esmeralda
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 12:36   #83
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Tyle imion cie smieszy i ci obrzydlo to moze napisz jakie sie tobie podobaja,jesli takie sa w ogole
Są, mi się w zasadzie podoba sporo imion, tylko nie lubię takiego owczego pędu jaki jest częsty u nas w narodzie, mam wrażenie, że połowa kobiet rodzi teraz Leny i Julki, a druga połowa Szymony i Kubusie.

Sama też z jakichś powodów nadałaś synowi rzadkie i dość oryginalne imię.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 12:39   #84
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

wiem wiem mam wszystkie jezycjady na polce wstyd przyznac

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Są, mi się w zasadzie podoba sporo imion, tylko nie lubię takiego owczego pędu jaki jest częsty u nas w narodzie, mam wrażenie, że połowa kobiet rodzi teraz Leny i Julki, a druga połowa Szymony i Kubusie.

Sama też z jakichś powodów nadałaś synowi rzadkie i dość oryginalne imię.
lubie to
ja nie mam nic przeciwko Julkom Zuziom czy Szymkom ale tak bym dziecka nie nazwala ze wzgl na ten owczy ped wlasnie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 12:44   #85
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

ja tez nie kumam tych mód na imiona. Dalam swojej na imie Agnieszka i czesto slysze-o, takie zapomniane imie
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 12:52   #86
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4114415 6]Chcialabym, zeby dorosli ludzie nie oceniali dziecka po imieniu. Ze Dzesika to niziny spoleczne, Brajan to patologia a Rafael, Sonia to za granica tylko moga byc i rodzice jak chca tak nazwac dziecko maja sie wyprowadzic z Polski (padla taka propozycja tutaj).

Tak jakby automatycznie dzieci z imionami Jan, Maria byly inteligentne i z inteligenckich rodzin pochodzily [/QUOTE]

A to wynika z przeprowadzonych analiz: imie dziecka i sytuacja rodziny.
Istnieje relacja mdzy nadaniu dziecku imienia Brajan czy Pamela a statusem spolecznym rodziny.
Rodzice nadaja imiona z roznych powodow. Nie bez powodu pewne grupy spolczne nadaja imiona serialowe.
Z drugiej strony ocenianie dziecka przez te sterotypy jest glupota.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 12:52   #87
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Są, mi się w zasadzie podoba sporo imion, tylko nie lubię takiego owczego pędu jaki jest częsty u nas w narodzie, mam wrażenie, że połowa kobiet rodzi teraz Leny i Julki, a druga połowa Szymony i Kubusie.

Sama też z jakichś powodów nadałaś synowi rzadkie i dość oryginalne imię.

No ale nie napisałaś jakie tobie się podobają. Chyba,że to tajemnica?
Moje powody były takie,że przede wszystkim szukałam imienia łatwego do wymówienia tu gdzie mieszkam,a do tego chciałam aby było to polskie imię. No i oprócz tego imię mi się podoba i nie znamy żadnego innego Eryka,więc same plusy
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 12:55   #88
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

No bo ciężko wymienić tyle imion. Mega popularne imię Julia mi się podoba, owszem, ale nie w takim natężeniu.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 13:02   #89
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

Ja młodej dałam imię Maja...nie dlatego, że jest moda. Ja zawsze wiedziałam, że jak będzie dziewczynka, to Maja- tak ma na imię moja kuzynka (30l.) i od zawsze zazdrościłam jej imienia...a chłopiec będzie Mikołaj- to już z 15 lat temu zostało postanowione Nie mam zamiaru cudować z jakimiś Hermenegildami tylko po to, żeby było inaczej niż reszcie dziewczynek.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 13:29   #90
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Oryginalne i piękne imię dla synka

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4114415 6]Chcialabym, zeby dorosli ludzie nie oceniali dziecka po imieniu. Ze Dzesika to niziny spoleczne, Brajan to patologia a Rafael, Sonia to za granica tylko moga byc i rodzice jak chca tak nazwac dziecko maja sie wyprowadzic z Polski (padla taka propozycja tutaj).

Tak jakby automatycznie dzieci z imionami Jan, Maria byly inteligentne i z inteligenckich rodzin pochodzily [/QUOTE]
Wszystko pięknie i można się przeciwko temu buntować i nazwać córkę Esmeralda Isaura, ale potem pretensje można mieć tylko do siebie, jeśli ktokolwiek będzie się śmiał. Stany to jednak kraj baaardzo wielokulturowy i tak samo, jak jest tam masa nazwisk pochodzenia wszelakiego (moi znajomi ze Stanów, mieszkający tam z dziada pradziada - jedna koleżanka z nazwiskiem włoskim, drugi kolega z nazwiskiem pochodzenia niemieckiego, trzecia znajoma z brzmiącym podobnie do słowiańskich), to i z imionami można kombinować. A i tego nie uważam za zaletę, bo jednak nazywać się Jabłko... A u nas jednak większość nazwisk to nazwiska typowo polskie, z polskimi głoskami i śmiesznie brzmi Esmeralda Żaczek albo Brajan Kowalski, bo imię ewidentnie jest z innej bajki. No i ta pisownia - dla mnie Dżejk albo Brajan to twory okropne głównie ze względu na pisownię.

A co do imienia Maja - nie wiem, dla mnie pasuje tylko do dziewczynki/nastolatki, bo wg mnie brzmi trochę jak zdrobnienie, nie jak pełna forma. Ale imię ładne mimo wszystko

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2013-06-04 o 13:30
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-14 18:08:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.