Urlop dziekanski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-10, 18:01   #1
Jagoodka1989
Raczkowanie
 
Avatar Jagoodka1989
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 188

Urlop dziekanski


Witam. Jestem na 2 roku studiow zaocznych. W pazdzierniku chcialabym wyjechac do pracy za granice na jakies 6 tygodni. Na ile taki urlop moge dostac? Czy go wogole dostane jesli chodzi o prace? Jesli wroce to kontynuuje nauke od momentu kiedy wroce razem z reszta mojego roku? Kiedys slyszalam ze taki urlop sie bierze na rok, ale to nie wiem. Moglby ktos mi wyjasnic jak to wyglada. Przed pojsciem do dziekanatu chcialabym cos na ten temat wiedziec.
Jagoodka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 19:03   #2
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Urlop dziekanski

U mnie można brać na semestr. Ale jak to dalej wygląda to nie wiem.
W uzasadnieniu napisz, że z powodów finansowych albo rodzinnych i już. Nikt nie będzie wnikał.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 20:08   #3
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Urlop dziekanski

Cytat:
Napisane przez Jagoodka1989 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem na 2 roku studiow zaocznych. W pazdzierniku chcialabym wyjechac do pracy za granice na jakies 6 tygodni. Na ile taki urlop moge dostac? Czy go wogole dostane jesli chodzi o prace? Jesli wroce to kontynuuje nauke od momentu kiedy wroce razem z reszta mojego roku? Kiedys slyszalam ze taki urlop sie bierze na rok, ale to nie wiem. Moglby ktos mi wyjasnic jak to wyglada. Przed pojsciem do dziekanatu chcialabym cos na ten temat wiedziec.
u mnie na uczelni możesz wziąć taki urlop przed rozpoczęciem semestru na semestr lub dwa.

po powrocie musisz ten semestr czy dwa nadrobić. tzn. jeśli Twój rok jest już na V semestrze, a Ty brałaś urlop w semestrze IV to startujesz od semestru IV.

możesz napisać, że ze względów finansowych. na wyjazd pewnie też byś dostała.
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 00:10   #4
AimiA
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar AimiA
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań/Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 403
GG do AimiA Send a message via Skype™ to AimiA
Dot.: Urlop dziekanski

NA mojej uczelni dziekanka na rok oznacza że spadasz rok niżej. Moze zamiast dziekanki pomyśl o innej formie np. IOS-indywidualna organizacja studiów, nie rozliczają cie wtedy z obecności na zajęciach(przynajmniej u mnie tak jest, musiałabyś sie tego dowiedzieć u siebie), zaliczasz je w systemie rocznym tzn musisz mieć zaliczony cały rok do końca 2 semestru danego roku akademickiego, ale keidy i coi zdajesz zalezy od twojej indywidualnej umowy z wykładowcami. BTW naprawdę musisz brać na 6 tygodni dziekankę? ominiesz raptem 3 zjazdy chyba...Jest jeszcze cos takiego jak dziekanka czynna, zaliczasz rok normalnie(musisz chodzić na zajęcią) ale "w swoim tępie". Wszystko zależy jakie masz przedmioty i wykładowców czyli czy musisz chodzić na ćwiczenia czy wystarczy ze wiedzę opanujesz sama i przystąpisz do egzaminu. Kazdy kierunek i rocznik ma swojego opiekuna roku, umów się z nim na spotkanie dowiedz jakie są opcje, on też przeprowadzi cię przez cała procedurę, wskaże najlepsze rozwiązanie i podpowie co wpisać w uzasadnieniu. Wiem co mówie, sama ide do mojego w poniedziałek bo dostałam prace i muszę znaleźć sposób zeby ją pogodzić z ostatnim rokiem studiów.
AimiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 10:47   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Urlop dziekanski

Cytat:
Napisane przez AimiA Pokaż wiadomość
IOS-indywidualna organizacja studiów, nie rozliczają cie wtedy z obecności na zajęciach(przynajmniej u mnie tak jest, musiałabyś sie tego dowiedzieć u siebie), zaliczasz je w systemie rocznym tzn musisz mieć zaliczony cały rok do końca 2 semestru danego roku akademickiego, ale keidy i coi zdajesz zalezy od twojej indywidualnej umowy z wykładowcami.
IOS to raczej na studiach dziennych... bo zaoczne i tak maja zajecia bardzo rzadko, wiec gdzie tu zastosowac indywidualana organizacje studiow?

dziekanka jest na pol roku albo rok... tak czy siak mialabys rok w plecy.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 15:52   #6
Jagoodka1989
Raczkowanie
 
Avatar Jagoodka1989
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 188
Dot.: Urlop dziekanski

ok wybiore sie do dziekanatu i zobacze co mi powiedza. Wielkie dzieki wszystkim za odpowiedz
Jagoodka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 20:08   #7
pigula1990
Zadomowienie
 
Avatar pigula1990
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 274
Dot.: Urlop dziekanski

ale nie rozumiem po co brac jakikolwiek urlop? To tylko 6 tygodni wiec maksymalnie 3 zjazdy (zakladajac ze sa co 2 tygodnie), a jak dobrze zaplanujesz wyjazd to opuscisz tylko 2
__________________
"Wiedzę buduje się z faktów, jak dom z kamienia; ale zbiór faktów nie jest wiedzą, jak stos kamieni nie jest domem"
H. Poincare

pigula1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-13, 20:34   #8
Artemidasa
Raczkowanie
 
Avatar Artemidasa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: NO
Wiadomości: 445
Dot.: Urlop dziekanski

Ja na Twoim miejscu bym dała znać wykładowcom, że mnie nie będzie i by było po sprawie. U mnie na uczelni jest coś takiego jak urlop okolicznościowy i ten by pasował do Twojej sytuacji.
__________________
Na najważniejszych skrzyżowaniach życia nie stoją żadne drogowskazy...
Artemidasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 15:03   #9
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Urlop dziekanski

Hej. A ja mam pytania 2:
-czy można wziąć dziekankę za powód podając to, że studiuję dwa kierunki i przytłoczyła mnie ilość zajęć?
-czy dzienkankę można wziąć na 2 lata? (chciałabym wrócić na studia po obronie magisterki na drugim kierunku)

A może jest jakaś inna możliwość?
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 15:22   #10
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Urlop dziekanski

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Hej. A ja mam pytania 2:
-czy można wziąć dziekankę za powód podając to, że studiuję dwa kierunki i przytłoczyła mnie ilość zajęć?
Można
Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
-czy dzienkankę można wziąć na 2 lata? (chciałabym wrócić na studia po obronie magisterki na drugim kierunku)
Musisz się dowiedzieć jak jest na Twojej uczelni. Na moich jest to max rok.
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 15:27   #11
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Urlop dziekanski

Cytat:
Napisane przez Oh Peggy Brown Pokaż wiadomość
Można
Musisz się dowiedzieć jak jest na Twojej uczelni. Na moich jest to max rok.
Dzięki za odp

To się przejdę do dziekanatu... też mi się wydaje, że wziąć można na rok -ale może można przedłużyć niby mam na drugim kierunku jeden semestr dopiero, ale jakby się chciało wrócić po mgr to szkoda potem znowu wszystko zaliczać...
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 15:30   #12
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Urlop dziekanski

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
To się przejdę do dziekanatu... też mi się wydaje, że wziąć można na rok -ale może można przedłużyć niby mam na drugim kierunku jeden semestr dopiero, ale jakby się chciało wrócić po mgr to szkoda potem znowu wszystko zaliczać...
Może u Ciebie na wydziale jest tak jak u mnie na jednym... bierzesz dziekankę na pół roku i potem przez pół roku musisz studiować bez wpisu. Tym sposobem ludzie brali tak jakby 2 lata dziekanki :P
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 09:04   #13
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Urlop dziekanski

nie mozna wziac dziekanki na 2 lata, tylko rok. ale zapytaj sie o zawieszenie studiow na 2 lata. po przywroceniu studiowalabys dalej, na tym roku, na ktorym powinnas.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 09:30   #14
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Urlop dziekanski

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
nie mozna wziac dziekanki na 2 lata, tylko rok. ale zapytaj sie o zawieszenie studiow na 2 lata. po przywroceniu studiowalabys dalej, na tym roku, na ktorym powinnas.
O, nawet nie wiedziałam o istnieniu takiego czegoś ! Na pewno o to zapytam, dzięki!
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 14:23   #15
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Urlop dziekanski

Tyle ze wznowienie studiow kosztuje nawe po kilka tysiecy. Ja bym radzila raczej wziac tzw. aktywna dziekanke. Do podana o urlop dziekanski dokladasz podanie o mozliwosc zaliczenia czesci zajec w czasie trwania urlopu. Wtedy w czasie trwania dziekanki zrobisz polowe przedmiotow z danego roku, a kiedy wrocisz zostanie Ci juz tylko druga polowa do zaliczenia.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 13:42   #16
Dusiak21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 128
Dot.: Urlop dziekanski

Ja jestem ciekawa czy urlop dziekański mogę dostać teraz, w marcu, na pół roku do października? Teraz jestem na drugim roku studiów, ale od stycznia nie uczęszczam na zajęcia, z powodu kłopotów finansowych, musiałam tymczasowo iść do pracy. Ale chciałabym wrócić od października znów na 3 semestr. Czy orientuje się ktokolwiek czy jest w ogóle możliwa taka dziekanka w marcu, kiedy 3 semestr mam niezaliczony, tylko zaliczony pierwszy rok? z góry dziękuję za odpowiedź!
__________________
[https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430184] Kosmetyki na wymianę!
Dusiak21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 16:16   #17
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Urlop dziekanski

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 18:58   #18
normalone
Przyczajenie
 
Avatar normalone
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 10
Dot.: Urlop dziekanski

Hej, a ja mam takie pytanie. Teraz jestem na pierwszym roku studiów i chciałabym od października wziąść sobie urlop dziekański na rok i w tym samym czasie zacząć studia na innym kierunku. Pytanie brzmi. Czy wczasie kiedy mam urlop dziekański to czy muszę płacić za drugi kierunek który wtedy zacznę?
normalone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.