Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-10, 09:39   #1501
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Odp: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Dlan mnie sprzedaż podróbki, czy jawnie, czy nie, nie ma nic wspólnego z uczciwością.


Hm, a wybór opcji otwarcia przy listonoszu?
No w przypadku cegły może zadziała.


O ile wiem to przy takiej opcji sprawdza się ilość a nie jakość Tzn jest kartka, że w srodku jest flakon perfum. Sprawdzasz przy listonoszu - jest flakon to znaczy, że się zgadza. A czy podróbka czy nie to listonosza to już raczej nie interesuje i wątpię czy on się będzie razem z Tobą zastanawiał co zrobić.
Opcja sprawdzenia zawartości to raczej szybki rzut oka czy się zgadza a nie dokładne macanie zawartości.

Dlatego dla mnie pobranie to jest żadne rozwiązanie sprawy. Mam wątpliwości - nie kupuję.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 09:42   #1502
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Odp: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
O ile wiem to przy takiej opcji sprawdza się ilość a nie jakość Tzn jest kartka, że w srodku jest flakon perfum. Sprawdzasz przy listonoszu - jest flakon to znaczy, że się zgadza. A czy podróbka czy nie to listonosza to już raczej nie interesuje i wątpię czy on się będzie razem z Tobą zastanawiał co zrobić.
Opcja sprawdzenia zawartości to raczej szybki rzut oka czy się zgadza a nie dokładne macanie zawartości.

Dlatego dla mnie pobranie to jest żadne rozwiązanie sprawy. Mam wątpliwości - nie kupuję.
Nie no, żeby była jasność - nie bronię tej formy wysyłki, ba - nigdy z niej nie skorzystałam, po prostu się zastanawiam publicznie.
A jeśli miałam dostać suszarkę, natomiast przyszła do mnie gofrownica, to co wtedy?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 09:48   #1503
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Odp: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Nie no, żeby była jasność - nie bronię tej formy wysyłki, ba - nigdy z niej nie skorzystałam, po prostu się zastanawiam publicznie.
A jeśli miałam dostać suszarkę, natomiast przyszła do mnie gofrownica, to co wtedy?
Z tej ze sprawdzaniem zawartości tez nie korzystałam bo, jak napisałam, dla mnie to bez sensu. Za pobraniem czasem biorę ale, paradoksalnie, jak wiem i mam pewność, że sprzedawca jest uczciwy. Pobraniówka czesto po prostu wychodzi szybciej bo sprzedający nie czeka na kasę, zaksięgowanie itp.

Co z suszarką i gofrownicą? Nie wiem, wtedy masz chyba prawo odmówić przyjęcia. Zresztą zalezy co jest na liście. Jak zamawiałaś suszarkę i na liście w paczce jest suszarka a fizycznie jest gofrownica, to się nie zgadza. I wtedy nie odbierasz.Ale jak zamawiałaś suszarkę a na liście jest gofrownica i w środku gofrownica - to wtedy nie wiem. Bo skąd listonosz ma wiedzieć co zamówiłaś?
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 10:12   #1504
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez allast Pokaż wiadomość
Po prostu trzeba zawsze sprawdzać opinie o sprzedającym, jak mamy wątpliwości to zamawiamy za pobraniem.
Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość

Jak mamy wątpliwości to nie kupujemy na odległość - proste.
Otoz to

Inna sprawa, jak ktos mi oferuje forme przesylki tylko za pobraniem, a nie znam sprzedawcy, czyli nie jest to osoba z listy, to tym bardziej nie zamawiam, bo wesze przekret jakby nie chcial zostawic po sobie sladow, podac jak najmniej informacji o sobie, a juz bron boze nr konta.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 09:17   #1505
ReLizzie97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Najlepiej w sieci poszukać informacji najpierw

_________________________ _________________

artykuły papiernicze wrocław
artykuły papiernicze wrocław

Edytowane przez ReLizzie97
Czas edycji: 2013-12-01 o 17:00
ReLizzie97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 10:16   #1506
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez ReLizzie97 Pokaż wiadomość
Najlepiej w sieci poszukać informacji najpierw
Jakie to odkrywcze
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 07:21   #1507
kanirak
Nocna Straż
 
Avatar kanirak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mur
Wiadomości: 3 860
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Wczoraj zapukała do mnie dzielnicowa z pytaniem o sprzedającego z allegro SUPERKLAUDIA-20 która sprzedała mi 2 lata temu perfumy na allegro. Przyznam że tej transakcji nie pamiętam wcale i nie wiem co u niej kupowałam, lecz na tym forum to normalne no bo wszak zakupów perfum dokonujemy częściej niż raz w miesiącu...
Zapewne było na rzeczy z tą transakcją, bo nie wystawiłam sprzedajacej komentarza...
Tak czy inaczej toczy się przeciw tej osobie postępowanie, więc jeśli kogoś z naszego forum nabiła w butelkę, można się zgłosić na policję i dołożyć jej zarzutów, kto wie może poszkodowani odzyskają pieniążki?
------------------------------------
Podobno sprawdzają wszystkie transakcje tego użytkownika. Ciekawa jestem od kogo policja uzyskała dane kupujących?
__________________

Edytowane przez kanirak
Czas edycji: 2013-10-16 o 11:19
kanirak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 18:28   #1508
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez kanirak Pokaż wiadomość
Wczoraj zapukała do mnie dzielnicowa z pytaniem o sprzedającego z allegro SUPERKLAUDIA-20 która sprzedała mi 2 lata temu perfumy na allegro. Przyznam że tej transakcji nie pamiętam wcale i nie wiem co u niej kupowałam, lecz na tym forum to normalne no bo wszak zakupów perfum dokonujemy częściej niż raz w miesiącu...
Zapewne było na rzeczy z tą transakcją, bo nie wystawiłam sprzedajacej komentarza...
Tak czy inaczej toczy się przeciw tej osobie postępowanie, więc jeśli kogoś z naszego forum nabiła w butelkę, można się zgłosić na policję i dołożyć jej zarzutów, kto wie może poszkodowani odzyskają pieniążki?
------------------------------------
Podobno sprawdzają wszystkie transakcje tego użytkownika. Ciekawa jestem od kogo policja uzyskała dane kupujących?
W takich przypadkach zapewne od Allegro.
Policja występuje o udostępnienie potrzebnych informacji do Allegro i oni chyba nawet są zobowiązani prawnie do udzielenia ich organom ścigania.
Zapewne potwierdzone jest to stosownymi nakazami sadowymi czy tam prokuratorskimi, czy jakimi tam trzeba, bo nie bardzo się znam.
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 08:49   #1509
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Mnie najbardziej irytują sprzedawcy, którzy piszą w swoich aukcjach jak byk, że towar jest oryginalny (już nawet nie: "oryginalnie zapakowany", ale ORYGINALNY), a jednocześnie mamy świadomość że to jest podróba.

Czy naprawdę nie ma na takich ludzi sposobu?? Można to gdzieś zgłosić...?? I nieświadomi ludzie kupują podróbki za 240 zł, wystawiają pozytywy... to jest jakaś masakra, po prostu mega bezczelność Ok - naiwność kupujących to jedno, ale zupełnie inną sprawą jest to, że takie aukcje SĄ i allegro kompletnie nic z tym nie robi
Mam wrażenie że niedługo pojawią się podróby za 350-400 zł, i wtedy dopiero będzie jazda
Przez takich typów ja już od jakiegoś czasu na allegro kupuję jedynie próbki perfum, bo się po prostu boję kupić większą pojemność, wolę kupić w renomowanej perfumerii internetowej i mieć pewność że kupuję dobry towar
http://allegro.pl/chanel-chance-100m...676450182.html
http://allegro.pl/chanel-chance-edp-...725658406.html
cyt. "Produkt ten jest w 100% a nawet w 200% ORYGINALNY i pełnowartościowy."
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 09:38   #1510
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Chocolate77 Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej irytują sprzedawcy, którzy piszą w swoich aukcjach jak byk, że towar jest oryginalny (już nawet nie: "oryginalnie zapakowany", ale ORYGINALNY), a jednocześnie mamy świadomość że to jest podróba.

Czy naprawdę nie ma na takich ludzi sposobu?? Można to gdzieś zgłosić...?? I nieświadomi ludzie kupują podróbki za 240 zł, wystawiają pozytywy... to jest jakaś masakra, po prostu mega bezczelność Ok - naiwność kupujących to jedno, ale zupełnie inną sprawą jest to, że takie aukcje SĄ i allegro kompletnie nic z tym nie robi
Mam wrażenie że niedługo pojawią się podróby za 350-400 zł, i wtedy dopiero będzie jazda
Przez takich typów ja już od jakiegoś czasu na allegro kupuję jedynie próbki perfum, bo się po prostu boję kupić większą pojemność, wolę kupić w renomowanej perfumerii internetowej i mieć pewność że kupuję dobry towar
http://allegro.pl/chanel-chance-100m...676450182.html
http://allegro.pl/chanel-chance-edp-...725658406.html
cyt. "Produkt ten jest w 100% a nawet w 200% ORYGINALNY i pełnowartościowy."
Czekoladko, ale przeciez mamy nasza liste sprzedawcow allegro, ktorzy sa zweryfikowani i od nich nie musisz sie bac kupowac Wybieraj ich, jak cos cie zainteresuje u kogos innego, to podrzuc link do weryfikacji i po problemie. Nie natniesz sie.

Co do linkow, ktore podalam i to o czym piszesz. Pozostaje tylko zglaszac takie aukcje, admin allegro albo usunie albo nie. Kupujacych nie uchronisz od kupowania od oszustow, bo do takich kupujacych nie dotrzesz i ich nie ostrzezesz. Przykre.

A to, ze bezczelnosc oszustow sie coraz bardziej powieksza to racja
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."

Edytowane przez zania
Czas edycji: 2013-11-21 o 09:40
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 12:05   #1511
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Oryginalny na 200% .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-01, 09:29   #1512
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Nie były to perfumy, ale opiszę. Ostatnio miałam problem ze sprzedawcą z allegro. Zamówiłam towar 7 listopada, miało być wysłane kurierem. 15 listopada towaru nadal nie było, więc napisałam maila z pytaniem o datę wysłania. Dostałam zwrotnego z pytaniem o nick z allegro i dalej cisza. 21 listopada wystawiłam negatywa. Po przejrzeniu dokładnie zakładki z negatywami na allegro, zobaczyłam, że ma kilkanaście komentarzy unieważnionych, (których nie widać, jak się wejdzie na komentarze). Sytuacje takie jak u mnie, czyli brak towaru. Na drugi dzień zadzwonił do mnie jakiś nr, ale że akurat byłam w pracy i nie mogłam odebrać, to wpisałam potem w google ten nr chcąc sprawdzić, kto to mógł być. Okazało się, że to ktoś z tego sklepu, gdzie kupiłam ten towar. Kolega, któremu opowiedziałam o tym wcześniej, powiedział, żeby dać mu słuchawkę, jak będą dzwonić jeszcze raz. Zadzwonili. Jakaś kobieta mówiła, że dostało jej się od szefa za ten negatywny komentarz i zaczęła się tłumaczyć. Dałam telefon koledze, mówiąc, że mąż chce z nią rozmawiać (bo ja to taka sierota jestem, mało stanowcza). Rozmowa była krótka, kolega się z nią nie cackał. Kazał wysłać towar natychmiast, bo jak nie, to pójdziemy na policję. Za chwilę zadzwonił jej szef, twierdząc, że jest w szpitalu i nie może dopilnować interesu i że pierwszy raz mu się to zdarzyło. Spytał, jak może zrekompensować tak długi czas oczekiwania na przesyłkę. Kolega powiedział, że zwrócili kasę i wysłali towar, a my wtedy unieważnimy komentarz. 25 listopada dostałam towar i zwrot kasy. Komentarz unieważniłam, ale zastanawiam się, czy nie wystawić neutrala.

A i jeszcze zanim wystawiłam negatywa, to założyłam spór na all, ale nikt nie zadział w tej sprawie.
__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2013-12-01 o 09:33
Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 11:12   #1513
Diorisha
Zakorzenienie
 
Avatar Diorisha
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5 889
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Nie były to perfumy, ale opiszę. Ostatnio miałam problem ze sprzedawcą z allegro. Zamówiłam towar 7 listopada, miało być wysłane kurierem. 15 listopada towaru nadal nie było, więc napisałam maila z pytaniem o datę wysłania. Dostałam zwrotnego z pytaniem o nick z allegro i dalej cisza. 21 listopada wystawiłam negatywa. Po przejrzeniu dokładnie zakładki z negatywami na allegro, zobaczyłam, że ma kilkanaście komentarzy unieważnionych, (których nie widać, jak się wejdzie na komentarze). Sytuacje takie jak u mnie, czyli brak towaru. Na drugi dzień zadzwonił do mnie jakiś nr, ale że akurat byłam w pracy i nie mogłam odebrać, to wpisałam potem w google ten nr chcąc sprawdzić, kto to mógł być. Okazało się, że to ktoś z tego sklepu, gdzie kupiłam ten towar. Kolega, któremu opowiedziałam o tym wcześniej, powiedział, żeby dać mu słuchawkę, jak będą dzwonić jeszcze raz. Zadzwonili. Jakaś kobieta mówiła, że dostało jej się od szefa za ten negatywny komentarz i zaczęła się tłumaczyć. Dałam telefon koledze, mówiąc, że mąż chce z nią rozmawiać (bo ja to taka sierota jestem, mało stanowcza). Rozmowa była krótka, kolega się z nią nie cackał. Kazał wysłać towar natychmiast, bo jak nie, to pójdziemy na policję. Za chwilę zadzwonił jej szef, twierdząc, że jest w szpitalu i nie może dopilnować interesu i że pierwszy raz mu się to zdarzyło. Spytał, jak może zrekompensować tak długi czas oczekiwania na przesyłkę. Kolega powiedział, że zwrócili kasę i wysłali towar, a my wtedy unieważnimy komentarz. 25 listopada dostałam towar i zwrot kasy. Komentarz unieważniłam, ale zastanawiam się, czy nie wystawić neutrala.

A i jeszcze zanim wystawiłam negatywa, to założyłam spór na all, ale nikt nie zadział w tej sprawie.

Przyznaję,że Twój post mnie oburzył. Wybacz ale jak dla mnie to zwykłe naciąganie. Sprzedający owszem nieuczciwy ale to co zrobiłaś z kolegą jak dla mnie jest poniżej standardów i zniesmacza. Szczerze to się dziwię,że to wszystko tu opisujesz
Diorisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 11:24   #1514
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Diorisha Pokaż wiadomość
Przyznaję,że Twój post mnie oburzył. Wybacz ale jak dla mnie to zwykłe naciąganie. Sprzedający owszem nieuczciwy ale to co zrobiłaś z kolegą jak dla mnie jest poniżej standardów i zniesmacza. Szczerze to się dziwię,że to wszystko tu opisujesz
Tylko, że to nie była jednorazowa akcja tego sprzedawcy. Niestety unieważnionych negatywów nie widać, jak się wchodzi w komentarze (miał ich 0), ale jak weszłam w nie, to było tam ich kilkanaście. Wszystkie takie same, brak przesyłki i brak kontaktu. Sprzedawca sam spytał, jak zrekompensować tak długi czas oczekiwania na przesyłkę. Duża to kasa nie była 55zł, ale potrzebowałam tego towaru, bo mieliśmy awarię w budynku, brak ogrzewania przez 7 dni. Ty byś się nie wkurzyła? Po to zamówiłam kuriera, żeby na drugi dzień mieć towar. Wystarczająco długo czekałam na paczkę z grzejnikiem.
__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2013-12-01 o 11:29
Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 11:25   #1515
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Diorisha Pokaż wiadomość
Przyznaję,że Twój post mnie oburzył. Wybacz ale jak dla mnie to zwykłe naciąganie. Sprzedający owszem nieuczciwy ale to co zrobiłaś z kolegą jak dla mnie jest poniżej standardów i zniesmacza. Szczerze to się dziwię,że to wszystko tu opisujesz

Dokładnie
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 11:32   #1516
Diorisha
Zakorzenienie
 
Avatar Diorisha
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5 889
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Tylko, że to nie była jednorazowa akcja tego sprzedawcy. Niestety unieważnionych negatywów nie widać, jak się wchodzi w komentarze (miał ich 0), ale jak weszłam w nie, to było tam ich kilkanaście. Wszystkie takie same, brak przesyłki i brak kontaktu. Ty byś się nie wkurzyła? Sprzedawca sam spytał, jak zrekompensować tak długi czas oczekiwania na przesyłkę. Duża to kasa nie była 55zł, ale potrzebowałam tego towaru, bo mieliśmy awarię w budynku. Wystarczająco długo czekałam na paczkę.

Oczywiście ,że bym się wkurzyła-to nie ulega najmniejszej wątpliwości i w żadnym razie nie umniejszam winy sprzedającego ale w dalszym ciągu uważam ,że żądanie wysyłki towaru i jednoczesnego zwrotu pieniędzy za ten towar jest jak dla mnie nadużyciem.
A kupujący sami sobie robią kuku godząc się na na unieważnienie komentarzy bądź też wystawiając pozytywny przy nagannej transakcji.
Diorisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 11:53   #1517
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Diorisha Pokaż wiadomość
Oczywiście ,że bym się wkurzyła-to nie ulega najmniejszej wątpliwości i w żadnym razie nie umniejszam winy sprzedającego ale w dalszym ciągu uważam ,że żądanie wysyłki towaru i jednoczesnego zwrotu pieniędzy za ten towar jest jak dla mnie nadużyciem.
A kupujący sami sobie robią kuku godząc się na na unieważnienie komentarzy bądź też wystawiając pozytywny przy nagannej transakcji.
Też tak myślę. W sumie wyszło, ze dostałaś towar za darmo.
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 19:55   #1518
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

W tym momencie ja uważam, że kupująca bezprawnie posiada towar, za który otrzymała równocześnie zwrot pieniędzy.

Powinna go zwrócić, gdyż sprzedawca może i ma prawo wg mnie posądzić kupującego o przywłaszczenie towaru , za który nie uregulowano należności.

Ewentualnie kupująca powinna posiadając towar - zwrócić pieniądze.

Albo za niezrealizowaną usługę otrzymuje się zwrot pieniędzy i wystawia się negatywa, albo otrzymuje się towar, który jest zapłacony. Nie można przetrzymywać jednocześnie jednego i drugiego, przecież jeśli jest to firma to się musi ze sprzedaży rozliczyć i ma braki albo w towarze, albo w kasie...
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976

Edytowane przez itaka
Czas edycji: 2013-12-01 o 19:57
itaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 23:14   #1519
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez itaka Pokaż wiadomość
W tym momencie ja uważam, że kupująca bezprawnie posiada towar, za który otrzymała równocześnie zwrot pieniędzy.

Powinna go zwrócić, gdyż sprzedawca może i ma prawo wg mnie posądzić kupującego o przywłaszczenie towaru , za który nie uregulowano należności.

Ewentualnie kupująca powinna posiadając towar - zwrócić pieniądze.

Albo za niezrealizowaną usługę otrzymuje się zwrot pieniędzy i wystawia się negatywa, albo otrzymuje się towar, który jest zapłacony. Nie można przetrzymywać jednocześnie jednego i drugiego, przecież jeśli jest to firma to się musi ze sprzedaży rozliczyć i ma braki albo w towarze, albo w kasie...
Itako
Sprzedający sam się zgodził na takie rozwiązanie- z tego co zrozumiałam z postu.
Jednak zachowanie autorki "bulwersu" jest naganne. Wiadomo że każdemu zależy na tym, aby nie mieć negatywnych komentarzy, a ona powiedziała mu że usunie swój komentarz jeśli wyśle jej towar ORAZ zwróci pieniądze
Taki szantaż trochę jeśli o mnie chodzi. Sprzedający nie zachował się fair, ale jednak zaproponował rekompensatę, czyli AŻ TAK nieuczciwy nie był.
Powiem szczerze, że do głowy by mi nie przyszło żeby coś takiego zaproponować
A tym bardziej nie przyszło by mi do głowy, chwalić się swoim cwaniactwem na forum.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-02, 10:46   #1520
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez itaka Pokaż wiadomość
W tym momencie ja uważam, że kupująca bezprawnie posiada towar, za który otrzymała równocześnie zwrot pieniędzy.

Powinna go zwrócić, gdyż sprzedawca może i ma prawo wg mnie posądzić kupującego o przywłaszczenie towaru , za który nie uregulowano należności.

Ewentualnie kupująca powinna posiadając towar - zwrócić pieniądze.

Albo za niezrealizowaną usługę otrzymuje się zwrot pieniędzy i wystawia się negatywa, albo otrzymuje się towar, który jest zapłacony. Nie można przetrzymywać jednocześnie jednego i drugiego, przecież jeśli jest to firma to się musi ze sprzedaży rozliczyć i ma braki albo w towarze, albo w kasie...

Dokładnie tak I w takiej sytuacji nie proponowałabym unieważnienia negatywa (dla mnie unieważniony ma taką samą wartość jak normalny, bo też je czytam) tylko zażyczyłabym sobie zwrot kasy i po sprawie. Żądanie wysłania towaru za darmo za unieważnienie negatywa jest po prostu nieuczciwe. Dziwię się, że Sprzedający na to przystał - negatywa i tak już dostał No i nazwanie go nieuczciwym (jak w tytule wątku) jest trochę przesadzone - nierzetelny jak najbardziej, ale nikogo przecież nie oszukał.

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2013-12-02 o 11:24
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 14:04   #1521
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Itako
Sprzedający sam się zgodził na takie rozwiązanie- z tego co zrozumiałam z postu.
Jednak zachowanie autorki "bulwersu" jest naganne. Wiadomo że każdemu zależy na tym, aby nie mieć negatywnych komentarzy, a ona powiedziała mu że usunie swój komentarz jeśli wyśle jej towar ORAZ zwróci pieniądze
Taki szantaż trochę jeśli o mnie chodzi. Sprzedający nie zachował się fair, ale jednak zaproponował rekompensatę, czyli AŻ TAK nieuczciwy nie był.
Powiem szczerze, że do głowy by mi nie przyszło żeby coś takiego zaproponować
A tym bardziej nie przyszło by mi do głowy, chwalić się swoim cwaniactwem na forum.


NO właśnie - to postawa kupującej jest dla mnie na chwilę obecną postawą godną potępienia, nie sprzedającego.

Negatyw oczywiście byłby i tak zasłużony w takich przypadkach, ale moim zdaniem wtedy warto podać wzmiankę, że przynajmniej nastąpił zwrot pieniędzy. Bo uczciwie - taki fakt miał miejsce.

A tu - szczerze...gdybym była w skórze kupującej to czułabym się jak złodziejka mając i pieniądze i towar , za który nie zapłaciłam.
Sorry, ale sumienie by mi nie pozwoliło normalnie funkcjonować ze świadomością, że kogoś zwyczajnie okradłam czy inaczej.....koniec końców - wyłudziłam towar bez zapłaty - czy za jego cichą zgodą, czy nie.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość

Dokładnie tak I w takiej sytuacji nie proponowałabym unieważnienia negatywa (dla mnie unieważniony ma taką samą wartość jak normalny, bo też je czytam) tylko zażyczyłabym sobie zwrot kasy i po sprawie. Żądanie wysłania towaru za darmo za unieważnienie negatywa jest po prostu nieuczciwe. Dziwię się, że Sprzedający na to przystał - negatywa i tak już dostał No i nazwanie go nieuczciwym (jak w tytule wątku) jest trochę przesadzone - nierzetelny jak najbardziej, ale nikogo przecież nie oszukał.

Ano właśnie
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976

Edytowane przez itaka
Czas edycji: 2013-12-02 o 14:05
itaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 09:29   #1522
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez itaka Pokaż wiadomość


NO właśnie - to postawa kupującej jest dla mnie na chwilę obecną postawą godną potępienia, nie sprzedającego.

Negatyw oczywiście byłby i tak zasłużony w takich przypadkach, ale moim zdaniem wtedy warto podać wzmiankę, że przynajmniej nastąpił zwrot pieniędzy. Bo uczciwie - taki fakt miał miejsce.

A tu - szczerze...gdybym była w skórze kupującej to czułabym się jak złodziejka mając i pieniądze i towar , za który nie zapłaciłam.
Sorry, ale sumienie by mi nie pozwoliło normalnie funkcjonować ze świadomością, że kogoś zwyczajnie okradłam czy inaczej.....koniec końców - wyłudziłam towar bez zapłaty - czy za jego cichą zgodą, czy nie
.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------



Ano właśnie
O tym samym pomyslalalm
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 07:32   #1523
kanirak
Nocna Straż
 
Avatar kanirak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mur
Wiadomości: 3 860
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Hej!
Zamówiłam ostatnio po tanioszce Sonię Rykiel EDT z kokai no i po otwarciu okazała się być zepsuta - ze wszystkich nut zostały pseudokardamonowe popłuczyny. Czy któraś z Was przeprowadzała reklamację w tej perfumerii? Jak to ugryźć? Bo zwrócić tak po prostu nie mogę, bo wszak faszka została otwarta ...

Tak nawiasem mówiąc dwie fachy z tego samego źródła były rozbierane na wspólnozakupowym nie wiem tylko czy przez osoby które w ogóle ten zapach znały wcześniej...
__________________
kanirak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 07:57   #1524
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez kanirak Pokaż wiadomość
Hej!
Zamówiłam ostatnio po tanioszce Sonię Rykiel EDT z kokai no i po otwarciu okazała się być zepsuta - ze wszystkich nut zostały pseudokardamonowe popłuczyny. Czy któraś z Was przeprowadzała reklamację w tej perfumerii? Jak to ugryźć? Bo zwrócić tak po prostu nie mogę, bo wszak faszka została otwarta ...

Tak nawiasem mówiąc dwie fachy z tego samego źródła były rozbierane na wspólnozakupowym nie wiem tylko czy przez osoby które w ogóle ten zapach znały wcześniej...
Czytałam o tym .
Zwrócić nie możesz ale reklamować jak najbardziej , rekalmuj, pisz, dzwoń, ostatnio jasminumperfumy sprzedał serię śmierdzących Cashmere Mist Donny Karan i przyjął je, oddał kasę z tego co czytałam.
Może dziewczyny też będą reklamowały, będzie Was więcej. Jedna z nich zdaje się nie znałą zapachu wcześniej bo pisała wczoraj w swoim wątku, druga chyba jeszcze się nie ustosunkowała do sprawy.
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 08:43   #1525
kanirak
Nocna Straż
 
Avatar kanirak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mur
Wiadomości: 3 860
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Złożyłam dziś mejlem reklamację i od razu zadzwoniłam do kokai - mają przysłać do mnie kuriera po flaszkę - niestety w grę wchodzi tylko wymiana - boję się że dostanę to samo.
W trakcie rozmowy przekonywano mnie że te perfumy są u nich w ciągłej sprzedaży i sprzedano ich mnóstwo. Doprawdy...
__________________
kanirak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 17:56   #1526
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

No raczej dostaniesz to samo...
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 16:52   #1527
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Dziewczyny też mają popsute wody, będą reklamowały, ciekawe co im odpowiedzą...
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 14:54   #1528
kanirak
Nocna Straż
 
Avatar kanirak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mur
Wiadomości: 3 860
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Kurier do mnie nie przyjechał w piątek rano mi napisali bym wysłała reklamację na swój koszt, co zdrobiłam tymczasem czekamy z tgo co wiem to w sumie mamy 4 zepsute Sonie z tego samego źródła.
__________________
kanirak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 15:36   #1529
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

No nie ulega wątpliwości, że to nie przypadek tylko taką całą dostawę mają... myślę, że nie wiedzieli o tym ale powinny oddać kasę, trudno, zdarza się. Trzymam kciuki za pomyślne zakończenie sprawy
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 19:06   #1530
lolek112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

korzystał ktoś z serwisu pachniemy.pl ?
Kupiłem przedwczoraj hugo boss-a i thiery magler w sumie 360zł wydam i nie chciałbym aby okazało się, że podróbka ... ;/
__________________
<ciach_reklama>
lolek112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-28 08:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:24.