Botox - która się odważyła i jakie efekty?? - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-24, 10:34   #1021
Felicja1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 7
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Ja osobiście uważam, że każda z nas ze swoim ciałem robi to na co ma ochotę. Ja akurat usuwałam laserowo blizny pooperacyjne w xxx, a moja znajoma robi tam sobie zabieg wypełniania zmarszczek chyba kwasem hialuronowym. Gdybym sie nie bała igły też bym poszła bo efekty super !

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-08-27 o 09:43 Powód: reklama
Felicja1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 02:15   #1022
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Cytat:
Napisane przez kreolkaa Pokaż wiadomość

Wg. ulotki produktu Botox, Allergan efekt utrzymuje się około 12 tygodni, Azzalure 4 miesiące (w jednym z badań 5). Jeśli komuś efekt utrzymuje się ponad pół roku to zazdroszczę Ponoć aktywny tryb życia sprzyja szybszemu usuwaniu botoksu z organizmu

Na ulotce piszą też, żeby nie powtarzać zabiegu przed upływem 12 tygodni. Wydaje mi się, że lekarze zalecają dłuższy okres, żeby mięśnie mogły przez jakiś czas popracować normalnie.
Ja nie widziałam nigdy ulotek, ale z opinii , na jakie od lat się natykam na roznych forach to właśnie najdłużej efekt utrzymuje się po oryginalnym botoksie, czyli tym allergana, ktory był stosowany jako pierwszy i ma zastrzeżony znak botox. Inne toksyny botulinowe w analogicznych dawkach (tzn np azzalure musi miec wiecej jednostek by odpowiaac tej samej dawce botoxu) mają krótsze działanie. Ja nigdy nie miałam tego oryginalnnego tylko azzalure i bocuture i u mnie standard to 4 miesiace po czym puszcza
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 05:44   #1023
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Cytat:
Napisane przez teromena Pokaż wiadomość
Nie lubię takiej ingerencji we własne ciało. Na lwią zmarszczkę próbuje kremów i wyczytałam, że buatic jest najlepszy ale mało na razie o nim słyszałam, muszę więcej poczytać i może zamówie
Krem nie przeniknie przez bariere skory az tak gleboko, kremy dzialaja powierzchownie i inne deklaracje w tym przypadku to bzdura.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 09:50   #1024
Stettin_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Stettin_Lady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 153
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Cytat:
Napisane przez _Supernova_ Pokaż wiadomość
Krem nie przeniknie przez bariere skory az tak gleboko, kremy dzialaja powierzchownie i inne deklaracje w tym przypadku to bzdura.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Oczywiscie, ze tak. Swieta racja. Iniekcyjne metody niestety są najbardziej skuteczne.
Stettin_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 07:19   #1025
Paaula4567
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: Botox

Eh ja jakbym mogła nie skusilabym się drugi raz na zabieg botoksem, miałam robiony w mięsień zwacz. Tak naprawdę chciałam spróbować kwasu hialuronowego w usta, ale stchórzyłam. Raczej zawsze mnie urzekało naturalne piękno w człowieku. Podczas rozmowy z Panią doktor, również stomatologiem przy okazji, przyznałam się ze mam problem, w pracy muszę się dużo uśmiechać, po powrocie do domu często po długim dniu nie mogę już mówić ponieważ czuje ucisk na całej twarzy. Pani zaproponowała botoks, który miał być rozwiązaniem na moje dolegliwości. Nigdy się tym bardziej nie interesowałam, dlatego kiedy po dłuższej rozmowie i zapewnieniu ze jest to zabieg bezinwazyjny który przy okazji jeszcze wygładzi rysy twarzy, do których akurat nic nie miałam, ale oczywiście kiedy usłyszałam same te pozytywy to na to przystałam: zapłaciłam za zabieg 1200 zł, lekarz miała same pozytywne opinie. Po 10 dniach jak się obudziłam i wystraszyłam moja współlokatorkę i spojrzałam w lustro zobaczyłam ze przy uśmiechaniu, rozmowie twarz układa mi się w okropny grymas. Po telefonie z płaczem do doktor, dowiedziałam się ze tak się zdarza, ze max 3 tygodnie... następnie były dwa miesiące, trzy... teraz minęło 5 i już nawet nie dzwonię... owal mojej twarzy się zmienił, niestety nie na lepsze, dalej mam problem z uśmiechaniem: nie mogę dociągnąć jednej połowy tak jak drugiej. Mam wrażenie ze jedna połowa twarzy jest okrąglejsza, druga smuklejsza. Nie mogę odwiedzić swojej lekarki ponieważ mieszkam teraz za granica, nie mogę niestety wrócić, brak tutaj również specjalistów. Żyje z myślą czy wszystko jeszcze wróci kiedyś do normy. Lubilam siebie i coś mnie podkusiło z tymi ustami, teraz żałuje ze się na to nie zdecydowałam. Bo to 5 miesięcy i po sprawie a ja w tym czasie zdążyłam przytyć 9kg, niewychodzac nigdzie poza praca, moja depresja sięgała już zenitu. Brak bliskich i znajomych tutaj i kogoś z kim mogłabym się podzielić raczej to pogłębiał. Na koniec dodam ze mam 25 lat i jedyne co planuje to wybrać się do specjalisty, który pomoże mi wrócić do czasu sprzed. Tylko teraz, kto jest specjalista? 😌 ja byłam przekonana ze oddałam się w dobre ręce! Ja chciałabym się cofać w czasie i zajrzeć na odpowiednie forum 😔
Paaula4567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 10:30   #1026
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Botox

Cytat:
Napisane przez Paaula4567 Pokaż wiadomość
Eh ja jakbym mogła nie skusilabym się drugi raz na zabieg botoksem, miałam robiony w mięsień zwacz. Tak naprawdę chciałam spróbować kwasu hialuronowego w usta, ale stchórzyłam. Raczej zawsze mnie urzekało naturalne piękno w człowieku. Podczas rozmowy z Panią doktor, również stomatologiem przy okazji, przyznałam się ze mam problem, w pracy muszę się dużo uśmiechać, po powrocie do domu często po długim dniu nie mogę już mówić ponieważ czuje ucisk na całej twarzy. Pani zaproponowała botoks, który miał być rozwiązaniem na moje dolegliwości. Nigdy się tym bardziej nie interesowałam, dlatego kiedy po dłuższej rozmowie i zapewnieniu ze jest to zabieg bezinwazyjny który przy okazji jeszcze wygładzi rysy twarzy, do których akurat nic nie miałam, ale oczywiście kiedy usłyszałam same te pozytywy to na to przystałam: zapłaciłam za zabieg 1200 zł, lekarz miała same pozytywne opinie. Po 10 dniach jak się obudziłam i wystraszyłam moja współlokatorkę i spojrzałam w lustro zobaczyłam ze przy uśmiechaniu, rozmowie twarz układa mi się w okropny grymas. Po telefonie z płaczem do doktor, dowiedziałam się ze tak się zdarza, ze max 3 tygodnie... następnie były dwa miesiące, trzy... teraz minęło 5 i już nawet nie dzwonię... owal mojej twarzy się zmienił, niestety nie na lepsze, dalej mam problem z uśmiechaniem: nie mogę dociągnąć jednej połowy tak jak drugiej. Mam wrażenie ze jedna połowa twarzy jest okrąglejsza, druga smuklejsza. Nie mogę odwiedzić swojej lekarki ponieważ mieszkam teraz za granica, nie mogę niestety wrócić, brak tutaj również specjalistów. Żyje z myślą czy wszystko jeszcze wróci kiedyś do normy. Lubilam siebie i coś mnie podkusiło z tymi ustami, teraz żałuje ze się na to nie zdecydowałam. Bo to 5 miesięcy i po sprawie a ja w tym czasie zdążyłam przytyć 9kg, niewychodzac nigdzie poza praca, moja depresja sięgała już zenitu. Brak bliskich i znajomych tutaj i kogoś z kim mogłabym się podzielić raczej to pogłębiał. Na koniec dodam ze mam 25 lat i jedyne co planuje to wybrać się do specjalisty, który pomoże mi wrócić do czasu sprzed. Tylko teraz, kto jest specjalista? �� ja byłam przekonana ze oddałam się w dobre ręce! Ja chciałabym się cofać w czasie i zajrzeć na odpowiednie forum ��
Jezeli masz problem z usmiechaniem po zabiegu, to oznacza, ze podany botoks do miesni zwaczy migrowal do miesni obok nich (tych odpowiadajacych za usmiechanie) i je oslabil. Niestety, ale to sie moze zdarzyc - ryzyko zawsze jest. Zazwyczaj winowajca tutaj jest osoba go podajaca. Doktorka Twoja troche to spieprzyla i tyle. Tak naprawde, po 5 miesiacach powinno byc juz lepiej. Nie panikuj, nie placz, bo WSZYSTKO to co opisujesz wroci do normy. Tak naprawde juz teraz, po 5 miesiacach, powinno byc lepiej. Botoks ma, na szczescie, to do siebie, ze po kilku miesiacach calkowicie przestaje dzialac i wszystko wraca do stanu przed. Moze maksymalnie utrzymywac sie do 9 miesiecy, wiec uzbrój sie w cierpliwosc i tyle, bo to nie jest permanentne!

Ja z kolei bardzo sobie chwale ten zabieg (mialam go wykonywany juz 3 razy, w lutym minie rok od pierwszego razu). Z kwadratowej twarzy, sprawiajacej wrazenie grubej (przy czym jestem szczupla osoba) zrobil mi sie piekny owal. Twarz, wyszczuplala, zdrobniala i wydelikatniala. Jestem bardzo, ale to BARDZO zadowolona! W dodatku przez wyszczuplenie dolu twarzy, super podkreśliło mi kości policzkowe. Nie mialam takich niepozadanych dzialan jak Ty, ale dlugo szukalam dobrego lekarza. W dodatku zaplacilam o 500zl mniej niz Ty.

Ponizej moje efekty.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2019-01-20 o 11:22
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 14:34   #1027
Ksiegowa85
Zakorzenienie
 
Avatar Ksiegowa85
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 726
Dot.: Botox

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;86394862]Jezeli masz problem z usmiechaniem po zabiegu, to oznacza, ze podany botoks do miesni zwaczy migrowal do miesni obok nich (tych odpowiadajacych za usmiechanie) i je oslabil. Niestety, ale to sie moze zdarzyc - ryzyko zawsze jest. Zazwyczaj winowajca tutaj jest osoba go podajaca. Doktorka Twoja troche to spieprzyla i tyle. Tak naprawde, po 5 miesiacach powinno byc juz lepiej. Nie panikuj, nie placz, bo WSZYSTKO to co opisujesz wroci do normy. Tak naprawde juz teraz, po 5 miesiacach, powinno byc lepiej. Botoks ma, na szczescie, to do siebie, ze po kilku miesiacach calkowicie przestaje dzialac i wszystko wraca do stanu przed. Moze maksymalnie utrzymywac sie do 9 miesiecy, wiec uzbrój sie w cierpliwosc i tyle, bo to nie jest permanentne!



Ja z kolei bardzo sobie chwale ten zabieg (mialam go wykonywany juz 3 razy, w lutym minie rok od pierwszego razu). Z kwadratowej twarzy, sprawiajacej wrazenie grubej (przy czym jestem szczupla osoba) zrobil mi sie piekny owal. Twarz, wyszczuplala, zdrobniala i wydelikatniala. Jestem bardzo, ale to BARDZO zadowolona! W dodatku przez wyszczuplenie dolu twarzy, super podkreśliło mi kości policzkowe. Nie mialam takich niepozadanych dzialan jak Ty, ale dlugo szukalam dobrego lekarza. W dodatku zaplacilam o 500zl mniej niz Ty.



Ponizej moje efekty.[/QUOTE]Pięknie to u Ciebie wyszło
Ja sobie robiłam 1,5 miesiąca temu lwią zmarszczke i jestem bardzo zadowolona z efektu wizualnego (i jakby glowa mniej boli- nie mogę tak napinac mięśni twarzy podczas stresu).

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Ksiegowa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-20, 17:47   #1028
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Botox

Cytat:
Napisane przez Ksiegowa85 Pokaż wiadomość
Pięknie to u Ciebie wyszło
Ja sobie robiłam 1,5 miesiąca temu lwią zmarszczke i jestem bardzo zadowolona z efektu wizualnego (i jakby glowa mniej boli- nie mogę tak napinac mięśni twarzy podczas stresu).

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Dziękuję

Cieszę się, że jesteś zadowolona Botoks, dobrze podany, jest bezinwazyjnym zabiegiem dla ludzi. Szkoda, ze tyle osób go demonizuje.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 04:32   #1029
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Faktycznie bardzo łądnie. Nie miałas kwadratowej twarzy, raczej okrągła, a widziałam zdjęcia dziwczyny z typowo kwadratową twarzą ,mocno rozbudowanymi rzwaczami ,tylko, ze dodatkowo miała w brode kwas wstrzykniety ,by twarz wydłużyć i tam róznica to był dopiero szok. Po prostu totalnie inna osoba. Fajnie ,ze pokazałas efekt. Ja myslałam o takim zabiegu ale ze względu na bruksizm ,zaciskanie zębów. Boję się jednak własnie jakichś niepożadanych efektów,jak problemy z mowieniem,czy inne dziwne wykrzywienie twarzy
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 08:25   #1030
avilka77
Raczkowanie
 
Avatar avilka77
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 253
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Czesc dziewczyny
Doradzcie mi prosze, chce zrobic przed fosc wazna okazja piereszy raz botox ( lift brwi) bedzie to 4 dni przed, slyszalam ze w okolicach 3-4 dnia wyglada. Sie fatalnie, mocno brwi sa wytrzeczone. Mialyscie tak? Doradzcie prosze
avilka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 08:52   #1031
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Cytat:
Napisane przez avilka77 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny

Doradzcie mi prosze, chce zrobic przed fosc wazna okazja piereszy raz botox ( lift brwi) bedzie to 4 dni przed, slyszalam ze w okolicach 3-4 dnia wyglada. Sie fatalnie, mocno brwi sa wytrzeczone. Mialyscie tak? Doradzcie prosze

Bzdura.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-25, 16:36   #1032
inkalady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 2
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Hej dziewczyny
Planuje wybrac sie na botoks z powodu moich opadajacych powiek. Jestem z Warszawy. Czy którąś zna dobrego specjalistę? Bylabym wdzięczna za odpowiedź
inkalady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-26, 07:06   #1033
julka_julka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 93
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Ja robiłam botoks w kilku miejscach, ale niestety nie pomógł mi na opadające powieki, choć wskazywałam, że mam z tym problem. Tyle że ja robiłam całe czoło + prosiłam o podniesienie powiek.
Daj znać, jeśli znajdziesz kogos, kto Ci pomoże.
julka_julka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-26, 11:27   #1034
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Również nie mam ciekawych doświadczeń z unoszeniem brwi. Robiłam dwukrotnie z powodu asymetrii (jedna miała być obniżona, druga uniesiona).
Poza tym bardzo sobie chwalę, szczególnie na zmarszczki wokół oczu i lwią zmarszczkę. Bardzo odmładza spojrzenie.
Fajnie by było, gdyby wynaleźli na czoło coś, co pozostawia pełny ruch brwi.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-26, 13:57   #1035
inkalady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 2
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Jezu nie zalamujcie mnie
W necie czytałam dosyc pozytywne efekty tą metodą
inkalady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-26, 16:51   #1036
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

ja się trochę obawiam stosowania takich metod
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-26, 17:06   #1037
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Cytat:
Napisane przez inkalady Pokaż wiadomość
Jezu nie zalamujcie mnie
W necie czytałam dosyc pozytywne efekty tą metodą
Niestety Chyba, że dwóch różnych lekarzy mi źle podało.
Ja się liczę z tym, że za jakiś czas zrobię lift brwi chirurgiczny.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-28, 18:54   #1038
gabrielleczapla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 2
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Hej drogie kobitki,
Planuje zrobic zabieg botoksu na poziome zmarszczki na czole podczas mojego krotkiego pobytu w Polsce ze wzgledu na dobre ceny (mieszkam w Danii). Bede miala wolny tylko poniedzialek a juz w czwartek mam zaplanowane kanalowe leczenie u dentysty. Bardzo sie boje czy mozna po zabiegu botoksu narazac sie na 'mimike twarzy' zwiazana z wizyta u dentysty? Jaka jest wasza opinia? Bede super wdzieczna za odpowiedz!
gabrielleczapla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 06:30   #1039
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

czoło nic nie ma do szczęki
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-29, 07:28   #1040
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Cytat:
Napisane przez gabrielleczapla Pokaż wiadomość
Hej drogie kobitki,

Planuje zrobic zabieg botoksu na poziome zmarszczki na czole podczas mojego krotkiego pobytu w Polsce ze wzgledu na dobre ceny (mieszkam w Danii). Bede miala wolny tylko poniedzialek a juz w czwartek mam zaplanowane kanalowe leczenie u dentysty. Bardzo sie boje czy mozna po zabiegu botoksu narazac sie na 'mimike twarzy' zwiazana z wizyta u dentysty? Jaka jest wasza opinia? Bede super wdzieczna za odpowiedz!

Czytalam kiedys duzo o tym... Podobno te wszystkie zalecenia pobotoksowe (nie cwiczyc, nie opalac sie, itp.), to mity. Jeden znany lekarz wrecz powiedzial, ze kazdemu swojemu pacjentowi mowi, ze nie ma potrzeby rezygnowania z czegokolwiek i od razu mozna kontynuuowac wszystko to co sie robi.

Odpowiadajac na Twoje pytanie, mysle, ze kompletnie jedno nie powinno wplynac na drugie, aczkolwiek dla pewnosci skontaktowakalabym sie z klinika i zapytala o to lekarza, ktory bedzie Ci ten zabieg wykonywal - w koncu tez i za to m.in. placisz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 08:02   #1041
gabrielleczapla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 2
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Dziekuje bardzo za rozwianie watpliwosci!
gabrielleczapla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-30, 11:26   #1042
DaisyDuck23
Raczkowanie
 
Avatar DaisyDuck23
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 245
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;86758624]Czytalam kiedys duzo o tym... Podobno te wszystkie zalecenia pobotoksowe (nie cwiczyc, nie opalac sie, itp.), to mity. Jeden znany lekarz wrecz powiedzial, ze kazdemu swojemu pacjentowi mowi, ze nie ma potrzeby rezygnowania z czegokolwiek i od razu mozna kontynuuowac wszystko to co sie robi.

Odpowiadajac na Twoje pytanie, mysle, ze kompletnie jedno nie powinno wplynac na drugie, aczkolwiek dla pewnosci skontaktowakalabym sie z klinika i zapytala o to lekarza, ktory bedzie Ci ten zabieg wykonywal - w koncu tez i za to m.in. placisz.


Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]




Na pewno tuz po botoksie (przez kilkanascie godzin) nie można sie długo pochylać do przodu.
DaisyDuck23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 10:09   #1043
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Cytat:
Napisane przez DaisyDuck23 Pokaż wiadomość
Na pewno tuz po botoksie (przez kilkanascie godzin) nie można sie długo pochylać do przodu.
Mnie zawsze mówiono 4 godziny.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 13:03   #1044
DaisyDuck23
Raczkowanie
 
Avatar DaisyDuck23
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 245
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Mnie zawsze mówiono 4 godziny.



Myslę, że to ile godzin nie mozna sie pochylać zależy od tego czy Botoxem czy Azzalurem było robione (niby to samo a jednak inne jednostki i migrowanie) i oczywiscie od lekarza i od tego jak on uważa
DaisyDuck23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 13:22   #1045
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Cytat:
Napisane przez DaisyDuck23 Pokaż wiadomość
Myslę, że to ile godzin nie mozna sie pochylać zależy od tego czy Botoxem czy Azzalurem było robione (niby to samo a jednak inne jednostki i migrowanie) i oczywiscie od lekarza i od tego jak on uważa
Według tego znanego, amerykańskiego lekarza med. estetycznej, o którym napisałam w poprzednim poście: toksyna podana w mięsień nie ma prawa migrować. Oczywiście zakładając, że zabieg został poprawnie wykonay. Migracja może się zdarzyć podczas zabiegu (i przez niedokładnośc lekarza), ale nie po.

Aczkolwiek, dobrze sie stosować do tych zasad. Kilka godzin wydaje się być tutaj rozsądne. Kilkanaście jest mocno naciągane.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 19:59   #1046
DaisyDuck23
Raczkowanie
 
Avatar DaisyDuck23
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 245
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;86774114]Według tego znanego, amerykańskiego lekarza med. estetycznej, o którym napisałam w poprzednim poście: toksyna podana w mięsień nie ma prawa migrować. Oczywiście zakładając, że zabieg został poprawnie wykonay. Migracja może się zdarzyć podczas zabiegu (i przez niedokładnośc lekarza), ale nie po.

Aczkolwiek, dobrze sie stosować do tych zasad. Kilka godzin wydaje się być tutaj rozsądne. Kilkanaście jest mocno naciągane.[/QUOTE]


Właśnie znalazłam artykuł w którym pisze, że toksyna botulinowa może sie przemieszczac... Piszą w nim "Po zabiegu przez kilka godzin nie należy wykonywać żadnych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy, szczególnie masażu. Przez 4 godziny pacjent nie powinien się kłaść ani schylać, ponieważ toksyna botulinowa może ulec przemieszczeniu i rozpocząć działanie w niepożądanym miejscu."
W kolejnym piszą: "Ostatnie badania wskazują na to, że toksyna może dawać działanie również poza miejscem iniekcji, a jej długoterminowe skutki wpływają niekorzystnie na pracę mięśni, powodując ich długotrwałe osłabienie." W jeszcze jednym ostrzegają: "Pacjent nie powinien też lecieć samolotem w podróż do 72 godzin po zabiegu, ponieważ zmiany ciśnienia mogą spowodować przemieszczenie się wstrzykniętego preparatu."
Jesli w tym jest chociaz 1% prawdy to ja wole sie nie pochylac po botoksie przez te kilka godzin, tak w razie co
DaisyDuck23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 20:14   #1047
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Cytat:
Napisane przez DaisyDuck23 Pokaż wiadomość
Właśnie znalazłam artykuł w którym pisze, że toksyna botulinowa może sie przemieszczac... Piszą w nim "Po zabiegu przez kilka godzin nie należy wykonywać żadnych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy, szczególnie masażu. Przez 4 godziny pacjent nie powinien się kłaść ani schylać, ponieważ toksyna botulinowa może ulec przemieszczeniu i rozpocząć działanie w niepożądanym miejscu."
W kolejnym piszą: "Ostatnie badania wskazują na to, że toksyna może dawać działanie również poza miejscem iniekcji, a jej długoterminowe skutki wpływają niekorzystnie na pracę mięśni, powodując ich długotrwałe osłabienie." W jeszcze jednym ostrzegają: "Pacjent nie powinien też lecieć samolotem w podróż do 72 godzin po zabiegu, ponieważ zmiany ciśnienia mogą spowodować przemieszczenie się wstrzykniętego preparatu."
Jesli w tym jest chociaz 1% prawdy to ja wole sie nie pochylac po botoksie przez te kilka godzin, tak w razie co
Wszędzie o tym piszą i informują, i wielu lekarzy również tak uważa - i ja o tym wiem . Aczkolwiek, ja tutaj pisałam o jednym, konkretnym i bardzo znanym, amerykańskim lekarzu, który obala to i nazywa mitami.

Nie twierdze, ze ma racje, ale tak na ludzka logike i tzw. "chłopski rozum" to co mówi ma dla mnie sens.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 22:34   #1048
DaisyDuck23
Raczkowanie
 
Avatar DaisyDuck23
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 245
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;86775727]Wszędzie o tym piszą i informują, i wielu lekarzy również tak uważa - i ja o tym wiem . Aczkolwiek, ja tutaj pisałam o jednym, konkretnym i bardzo znanym, amerykańskim lekarzu, który obala to i nazywa mitami.

Nie twierdze, ze ma racje, ale tak na ludzka logike i tzw. "chłopski rozum" to co mówi ma dla mnie sens.[/QUOTE]


Przytocz proszę ten artykuł tego znanego amerykańskiego lekarza Ciekawią mnie rożne punkty patrzenia na daną sprawę. Chetnie sie z tym zapoznam i sie do tego odniose
DaisyDuck23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 07:46   #1049
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Cytat:
Napisane przez DaisyDuck23 Pokaż wiadomość
Przytocz proszę ten artykuł tego znanego amerykańskiego lekarza Ciekawią mnie rożne punkty patrzenia na daną sprawę. Chetnie sie z tym zapoznam i sie do tego odniose
Ja nigdy nie pisałam, że jest to artykuł. Buszuje jednak często po stronie, która nazywa sie realself i tam osoby zadają pytania, na które odpowiadają znani, certyfikowani, amerykańscy lekarze med. estetycznej lub dermatolodzy. I właśnie na zadanie pytanie: "Botox after care?", nawet nie jeden, a paru znanych lekarzy odpowiedziało tak (załączam fotki).
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 08:37   #1050
DaisyDuck23
Raczkowanie
 
Avatar DaisyDuck23
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 245
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;86776593]Ja nigdy nie pisałam, że jest to artykuł. Buszuje jednak często po stronie, która nazywa sie realself i tam osoby zadają pytania, na które odpowiadają znani, certyfikowani, amerykańscy lekarze med. estetycznej lub dermatolodzy. I właśnie na zadanie pytanie: "Botox after care?", nawet nie jeden, a paru znanych lekarzy odpowiedziało tak (załączam fotki).[/QUOTE]


Tu jest napisane o noszeniu makijazu, cwiczeniach, braniu prysznica i innych pierdołach To to wiadomo Czym innym jest gorąca sauna czy długotrwałe pochylanie sie tuz po botoksie. Post treatment after botox to własnie: "Do NOT lie down for 4 hours after your Botox treatment. " - tak przeczytałam na stronie jednej ze znanych amerykanskich klinik. Jeden z lekarzy do ktorego chodze kształcił się mi.in. u bardzo znanego lekarza Boba Khany (nie wiem czy dobrze to pisze) ktory jest wielkim autorytetem i szkoli cala mase lekarzy na swiecie i ten lekarz zalecał własnie zeby sie nie pochylac i nie narazac na wysokie temperatury w niedalekim czasie od zabiegu. I tak naprawde nie znam naukowych badan na dajmy na to tysiacu osobach ktore mialy botoks i sie pochylały czy chodziły na saune ale nie bardzo chce ryzykowac. A nuż ma racje... W medycynie estetycznej zawsze bede stawiała na ostroznosc
DaisyDuck23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-26 11:49:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.