Pierwsze zmarszczki pod oczami. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-01, 11:23   #1
alaynemoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6

Pierwsze zmarszczki pod oczami.


Jakiś czas temu zauważyłam powstawanie pierwszych zmarszczek pod oczami. Widzę, że są one
głównie od uśmiechania, tzn robią mi sie takie ostre kąty od strony ucha. Dwa dni temu zauważyłam kolejną "odnogę" przy kąciku oka, idącą od tej samej kreski. Wygląda to źle zwłaszcza przy makijażu.
Estetycznie przeszkadzają mi coraz bardziej, zwłaszcza że widzę je z dnia na dzień coraz wyraźniej.
Chciałabym profilaktycznie trochę bardziej aktywnie zacząć działać, by pogłębiały się one znacznie wolniej
Mam skóre w okolicach oczu bardzo wrażliwą, oczy zaraz mi łzawią, ale czuje że jest ona w miarę dobrze nawilżona. Obecnie używam kremu z Hoa Natural `Pietruszka i kokos` i często robię sobie maseczki/płatki
na tą okolice. Jednak czuje, że nie robię wystarczająco dużo jeśli chodzi o zapobieganie zmarszczką.
Od dwóch tygodni stosuje serum z basic lab peptydowe, ale nie jestem przekonana do końca czy powinnam go używać,
tzn. czy moja skóra potrzebuje Acetyl Hexapeptide-8 oraz kofeiny, bo nie uświadczymy żadnych worków ani cieni pod oczami, a kofeina jeszcze wysusza.
Mam jednak trochę problemów jeśli chodzi o mięsnie w okuł oczu, czuje od jakiegoś czas, że są bardzo spięte i nie wiem
czy to serum od basic laba w tą stronę trochę nie pomogło, bo czuje trochę mniejsze napięcie. Zastanawiałam się, nad wprowadzeniem retinolu pod okolice oczu. Mam 21 lat i rozumiem, że nie długo będę
wchodzić w wiek, gdzie wszystko będzie spadać równią pochyłą, jeśli chodzi o samodzielne funkcjonowanie skóry, jednak
nie jestem pewna do końca czy powinnam to zrobić, boje się trochę podrażnienia i pogłębienia jeszcze zmarszczek oraz
nie widziałam zbyt dużo postów i informacji jeśli chodzi o stosowanie retionolu właśnie w tą okolice. Może powinnam w jakiś inny sposób do tego podejść, nie wiem, ręce mi już trochę opadają jak widzę, że jest coraz gorzej.
Chętnie też przyjmę jakieś fajne polecenia jeśli chodzi o kremy pod oczy, ten z hao jest porządku, ale
nie czuje żeby dużo robił, będę testować teraz Orietana ze śluzem ślimaka, ale chętnie też coś innego
wypróbuje.
Zastanawiam sie nawet nad jakimś zabiegiem w salonie ale trochę podchodzę do tego z dystansem. Nie chce żadnych kwasów ani botoksów, myślałam o mezoterapii lub innych mniej inwazyjnych zabiegach, ale nie ma tutaj dużej puli możliwości, możę wy mi coś doradzicie.
alaynemoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-01, 13:56   #2
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

Trochę tych kosmetyków powymieniałaś, a gdzie są filtry przeciwsłoneczne? Od tego należałoby zacząć a reszta być może nie będzie potrzebna - z perspektywy większego kawałka czasu.

Cytat:
Napisane przez alaynemoon Pokaż wiadomość
Mam jednak trochę problemów jeśli chodzi o mięsnie w okuł oczu, czuje od jakiegoś czas, że są bardzo spięte i nie wiem
czy to serum od basic laba w tą stronę trochę nie pomogło, bo czuje trochę mniejsze napięcie.
Argirelina tak właśnie działa

Cytat:
Napisane przez alaynemoon Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się, nad wprowadzeniem retinolu pod okolice oczu. [...] nie widziałam zbyt dużo postów i informacji jeśli chodzi o stosowanie retionolu właśnie w tą okolice.
Bo szczególnie w okolicy oka to jest trudne łamane przez niebezpieczne. Dobrze byłoby się nie skrzywdzić w pierwszej kolejności.

Cytat:
Napisane przez alaynemoon Pokaż wiadomość
Obecnie używam kremu z Hoa Natural `Pietruszka i kokos` i często robię sobie maseczki/płatki
na tą okolice. Jednak czuje, że nie robię wystarczająco dużo jeśli chodzi o zapobieganie zmarszczką.
Dobrze czujesz, bo nie mają jak robić cokolwiek

Zastanowiłabym też się nad łzawieniem oczu, z czego to wynika. Może jakieś rzeczy, które stosujesz w okolicy oczu, podrażniają lub uczulają.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 12:30   #3
alaynemoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88329308]Trochę tych kosmetyków powymieniałaś, a gdzie są filtry przeciwsłoneczne? Od tego należałoby zacząć a reszta być może nie będzie potrzebna - z perspektywy większego kawałka czasu.


Argirelina tak właśnie działa


Bo szczególnie w okolicy oka to jest trudne łamane przez niebezpieczne. Dobrze byłoby się nie skrzywdzić w pierwszej kolejności.


Dobrze czujesz, bo nie mają jak robić cokolwiek

Zastanowiłabym też się nad łzawieniem oczu, z czego to wynika. Może jakieś rzeczy, które stosujesz w okolicy oczu, podrażniają lub uczulają.[/QUOTE]

Stosuje krem przeciwsłoneczny, jednak mam z nim też duży problem, bo praktycznie zawsze jak go użyje, to czuje okropne pieczenie oczu i właśnie łzawienie, ale mimo to nie wychodzę z domu bez kremu z filtrem. Wcześniej chyba oczy mi tak nie łzawiły od niego, ale możliwe, że nie zwracałam aż tak dużej uwagi na smarowanie filtrem w tej okolicy, a teraz to robie.

Ale mam też ten problem gdy siedzę w domu, myslałam, że może ta orientanna mi tak robi, gdy stosowałam krem z hoa nie odczuwałam pieczenia żadnego, ale kupiłam teraz inny krem Bandi z wit c, i jest chyba lepiej ale dalej zdarza mi sie łzawienie. Oprócz tego raczej nie ma mi co podrażniać, bo nie zmieniłam nic w pielęgnacji twarzy.
Nie wykluczam też tego, że mogę mieć przesuszone oczy(dużo czasu spędzam przez komputerem), staram się nawilżać kroplami i możliwe, że przez to jest lepiej, ale no ciężko mi stwierdzić.

Dlatego no nie wiem troche co robić, czy próbować jakieś inne kosmetyki, czy może jednak wybrać sie na jakiś zabieg (chwilowo myśle najbardziej o mezoterapi). Pielęgnacja skóry w okuł oczu wydaje mi sie tak skomplikowana, a nie ma tak dużo o niej jak o innych aspektach pielęgnacji. Wiem, że lepiej zapobiegać niż później leczyć, ale naprawde nie wiem co robić i czuje, że marnuje czas i mogłabym lepiej zadbać o moją skóre :-(

Dziękuje również bardzo za odpowiedź, i przepraszam, że dopiero teraz odpisuje, ale pierwszy raz coś tutaj dodaje, wcześniej tylko czytałam, i nie wiedziałam, że mój wątek nawet przeszedł.

Edytowane przez alaynemoon
Czas edycji: 2020-12-08 o 12:38
alaynemoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-09, 14:01   #4
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

Nie jesteś w tym sama, sporo osób ma problem z podrażnianiem oczu przez filtry. Też tak mam i jak już znajdę jakiś wyjątek co mi nie drażni oczu i nie wywołuje łzawienia, to się go długo trzymam, bo takich filtrów jest dość mało... Lub stosuję takie filtry w samej okolicy oka a na resztę twarzy już mogę dawać inne, żeby nie musieć się tak całkiem trzymać jednego
To jest trochę problematyczne, bo nie da się łatwo przewidzieć czy te filtry, które mnie nie podrażniają, nie podrażnią kogoś innego. I na odwrót, po opinii że niby taki a taki filtr nie drażni komuś oczu nadal nie mam pojęcia czy mnie też nie podrażni. Różnie to wychodzi. Różni ludzie inaczej reagują na te same kosmetyki...

Jest wątek o filtrach jakbyś chciała o samych filtrach pogadać i się popytać:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=576105

Na ten moment moje niepodrażniające typy to Daylong Extreme i La Roche-Posay Anthelios Ultra. I długo długo nic, może jeszcze niektóre podrażniają tylko trochę a nie wcale.

W temacie kondycji skóry oczu - jesteś młoda jeszcze
Może to nie jest tak poważna sprawa jak ci się wydaje, może dobrze jakby to ocenił jakiś specjalista, np. dermatolog robiący zabiegi. Pamiętam jak za studenta wydawało mi się, że miałam spore zmarszczki pod oczami, kilka lat później jakby "odmłodniałam" - dużo mi pomogło solidne nawilżanie i głównym winowajcą był u mnie nieumiejętny makijaż, szczególnie używanie dużo pudru pod okiem. To bardzo podkreślało zmarszczki i dodatkowo wysuszało.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-09, 14:16   #5
hurraganka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 69
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

Może głupie pytanie, ale jakich składników szukać w kosmetykach stricte pod oczy tak by mi pomagały na takie już delikatne zmarszczki? Na razie wyhaczyłam niacynamid, skwalan, kofeinę, drożdże i olejek ze słodkich migdałów czy śliwki i ogórka, ale no... może są jakieś nowsze odkrycia kosmetyczne pod względem składników, które warto mieć na uwadze?
hurraganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-09, 18:01   #6
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

Cytat:
Napisane przez hurraganka Pokaż wiadomość
Może głupie pytanie, ale jakich składników szukać w kosmetykach stricte pod oczy tak by mi pomagały na takie już delikatne zmarszczki? Na razie wyhaczyłam niacynamid, skwalan, kofeinę, drożdże i olejek ze słodkich migdałów czy śliwki i ogórka, ale no... może są jakieś nowsze odkrycia kosmetyczne pod względem składników, które warto mieć na uwadze?
Żaden z wymienionych przez Ciebie składników na zmarszczki nie pomaga. One jedynie nawilżają albo mają działanie antyoksydacyjne, opóźniając starzenie się skóry ale zmarszczek nie zlikwidują. Jedynie retinol ale on akurat podrażnia, więc trzeba z nim ostrożnie. Ewentualnie na tymczasowe ich 'rozmycie' coś z acetylhexapeptide. Mi osobiście pomagają też kosmetyki z peptydami.
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.

Edytowane przez LhunLai
Czas edycji: 2020-12-09 o 18:04
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-09, 18:33   #7
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

Też chciałam napisać, że to nie są jakoś specjalnie ciekawe składniki... I dlaczego odkycia mają być nowe? Nie kierowałabym się nowościami na półkach czy na rynku a konkretnym uzasadnieniem
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-14, 09:09   #8
alaynemoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

Byłam u dermatologa, bo mam problem z trądzikiem; dermatolog zajmuje się medycyną estetyczną i przy wizycie na temat trądziku spytałam mimochodem, że widze u siebie wyraźniej takie rzeczy. Powiedział, że on nic nie widzi i przesadzam, to mnie troche uspokoiło na jakiś czas, ale ciężko jednak odpuścić sobie, gdy ja widze codziennie tą zmarche w lustrze

Używałam La Roche-Posay Anthelios, tylko tej matowej wersji i była dla mnie okropna, rollowała się nawet bez makijażu :-( W ostatnie wakacje miałam sporo zmartwień i udręki jeśli chodzi o wybór filtra, no cóż, chyba czeka mnie powtórka. Mam dwie próbki z A-derma i Avene i może to mnie nie podrażni, a jak nie, to dalej bedę szukać

Co do zmarszczek, no trudno, wydaje mi sie, że na mezoterapie i tak sie zdecyduje, bo nie jest to inwazyjne i przynajmniej trochę przeciwdziała moim zmarchom, może nawet dla własnej psychiki będzie to dobre. Dalej popróbuje jak najlepiej zadbać o tą okolice. Chwilowo nie używałam filtra żadnego, bo nie wychodziłam z domu i oczy mnie w ogóle nie pieczą, a stosuje codziennie ten krem z Bandi i jak nie zatrę to jest super. Mam jeszcze do przetestowania jeszcze "The Ordinary - Argireline Solution 10% - Serum z 10% Kompleksem Argireline Peptide" oraz Pyunkang yul Black Tea Time Reverse Eye Cream. Co sądzicie o tej dwójce pod oczy?
alaynemoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 10:47   #9
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

Peptyd argireline powstrzymuje trochę mimikę i mimowolne spinanie mięśni, więc w przypadku zmarszczek mimicznych może być naprawdę pomocny. Mnie bardzo pomógł na lwią zmarszczkę na czole. W okolicy oczu niestety za bardzo mnie podrażnia/uczula, ale moja skóra pod oczami jest mocniej wyczulona jak radar na alergeny a niestety mam problem z alergią na użyte w tym kosmetyku konserwanty. Jednak to jest taki mój indywidualny problem, nie wszyscy mają alergię na to samo
Ale argireline nie jest to coś wszystko w jednym, nie ma wpływu na poprawę gęstości skóry, pobudzenie produkcji kolagenu itp. Po prostu daje szansę na to, żeby zmarszczki się nie pogłębiały, skóra tak mocno nie pracowała.

Jakoś nie porywają mnie szczególnie kosmetyki Pyunkang Yul, chociaż tu są pewne smaczki w tym kremie jak adenozyna. Dla samej adenozyny raczej bym czegoś nie wybrała, chociaż to naprawdę ciekawy składnik - chociażby marka Esthederm używa go dosłownie do wszystkiego, wchodzi w skład ich "wody celularnej", na której bazują wszystkie ich kosmetyki. Czasem dość zwyczajne kosmetyki z pojedynczymi smaczkami potrafią mnie pozytywnie zaskoczyć, ale bez próbek nie jestem w stanie się o tym przekonać, bo sama raczej nie wybiorę sobie
Jak rozważasz retinol, to La Roche-Posay ma krem pod oczy z serii Redermic R z 0,1% retinolu, w całej serii Redermic R łączą retinol z adenozyną. Tak mi się skojarzyło a propos tego składnika.

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2020-12-14 o 10:49
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-15, 15:39   #10
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

Gdyby kremy pomagały na zmarszczki, wszystkie wyglądałybyśmy jak 20latki


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-15, 17:46   #11
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

Często jest kwestia zderzenia się z nierealnymi oczekiwaniami
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-16, 11:11   #12
alaynemoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88359443]Peptyd argireline powstrzymuje trochę mimikę i mimowolne spinanie mięśni, więc w przypadku zmarszczek mimicznych może być naprawdę pomocny. Mnie bardzo pomógł na lwią zmarszczkę na czole. W okolicy oczu niestety za bardzo mnie podrażnia/uczula, ale moja skóra pod oczami jest mocniej wyczulona jak radar na alergeny a niestety mam problem z alergią na użyte w tym kosmetyku konserwanty. Jednak to jest taki mój indywidualny problem, nie wszyscy mają alergię na to samo
Ale argireline nie jest to coś wszystko w jednym, nie ma wpływu na poprawę gęstości skóry, pobudzenie produkcji kolagenu itp. Po prostu daje szansę na to, żeby zmarszczki się nie pogłębiały, skóra tak mocno nie pracowała.

Jakoś nie porywają mnie szczególnie kosmetyki Pyunkang Yul, chociaż tu są pewne smaczki w tym kremie jak adenozyna. Dla samej adenozyny raczej bym czegoś nie wybrała, chociaż to naprawdę ciekawy składnik - chociażby marka Esthederm używa go dosłownie do wszystkiego, wchodzi w skład ich "wody celularnej", na której bazują wszystkie ich kosmetyki. Czasem dość zwyczajne kosmetyki z pojedynczymi smaczkami potrafią mnie pozytywnie zaskoczyć, ale bez próbek nie jestem w stanie się o tym przekonać, bo sama raczej nie wybiorę sobie
Jak rozważasz retinol, to La Roche-Posay ma krem pod oczy z serii Redermic R z 0,1% retinolu, w całej serii Redermic R łączą retinol z adenozyną. Tak mi się skojarzyło a propos tego składnika.[/QUOTE]

Dziekuje bardzo za odpowiedź! Sama nie znam się aż tak na składnikach i dużo mi Twoje odpowiedzi rozjaśniają. Zobaczymy jak u mnie sprawdzą się te kosmetyki, na pewno po jakimś czasie tutaj wrócę z opinią.
Chyba jednak wstrzymam sie z tym retinolem, do momentu aż będzie naprawdę źle i nie będę widziała innego wyjścia, ale będę pamiętać o tym kremie, bo ciężko znaleźć coś pod oczy z retinolem. Planuje poczekać jeszcze z 2/3 lata i zacząć używać retinolu na całą twarz, wiec może przy tej okazji spróbuje pod oczami.
alaynemoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-16, 13:08   #13
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

Cytat:
Napisane przez alaynemoon Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo za odpowiedź! Sama nie znam się aż tak na składnikach i dużo mi Twoje odpowiedzi rozjaśniają. Zobaczymy jak u mnie sprawdzą się te kosmetyki, na pewno po jakimś czasie tutaj wrócę z opinią.
Chyba jednak wstrzymam sie z tym retinolem, do momentu aż będzie naprawdę źle i nie będę widziała innego wyjścia, ale będę pamiętać o tym kremie, bo ciężko znaleźć coś pod oczy z retinolem. Planuje poczekać jeszcze z 2/3 lata i zacząć używać retinolu na całą twarz, wiec może przy tej okazji spróbuje pod oczami.
Ciężko? Że co ? Jest sporo kremów pod oczy z retinolem, ja używam ROC i jestem zadowolona. The Ordinary za to mają fajne oleje do twarzy z retinoidami.
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-16, 13:21   #14
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

Fakt, jest trochę do wyboru retinoidowych kremów stricte podocznych
Problem to jest ze stosowaniem "normalnego" kremu z retinoidami pod oko - te podoczne kremy mają specjalnie zaniżone stężenia, żeby było trudniej sobie zaszkodzić. Pod okiem to jednak łatwo zrobić kuku.

Ale chyba jeszcze trudniej znaleźć informacje o stężeniach retinoidów w tych kremach podocznych, jeśli ktoś ma potrzebę wiedzieć.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 10:24   #15
alaynemoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

To w takim razie, może mógłby mi ktoś polecić pare specyfików z retinolem pod oczy, które byłby dobre na początek przygody z retinolem? Za wcześniejsze polecenia bardzo dziękuje, ale chętnie bym usłyszałą jakieś inne proopzycje Ja sie po prostu nie spotkałam z dużą ilością takich produktów... i widze, że część dermatologów nie poleca stosowania retinolu pod oczy.

O mam jeszcze jedno pytanie, stosuje na trądzik epiduo forte i podczas wizytu i dermatologa spytałam o te moje zmarchy pod oczami i dostałam odpowiedź, że moge delikatnie posmarować sobie tym pod oczy jako że to retinoid, jednak troche sie boję, bo na początku kuracji tak zrobiłam i ta okolica moim zdaniem wyglądała gorzej, ale wydaje mi sie, że użyłam z dwa/trzy razy pod rząd. Czy jeśli posmarowałabym niewielką ilością tak raz na 4 dni, może mi się coś strasznego stać?

Edytowane przez alaynemoon
Czas edycji: 2021-01-28 o 12:02
alaynemoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 18:06   #16
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

Cytat:
Napisane przez alaynemoon Pokaż wiadomość
Za wcześniejsze polecenia bardzo dziękuje, ale chętnie bym usłyszałą jakieś inne proopzycje
A co Ci nie pasuje we 'wcześniejszych propozycjach'?
Tym bardziej, że nie ma co kręcić nosem bo jak już tu wspomniano, nie ma za wiele takich produktów.
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 21:53   #17
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

Ale na pewno dermatolog ci to podpowiedział?
Nie chce mi się rozpatrywać scenariusza, w którym sama o czymś takim pomyślałaś i wcale nie konsultowałaś z dermem i pytasz internetu zamiast lekarza czy to ok. Bo to bardziej prawdopodobne mi się wydaje niż polecanie przez dermatologa Epuduo pod oczy. Przecież to jest też z nadtlenkiem benzoilu...
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 11:11   #18
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

A ja mam takie pytanie:
jestem w wieku 30+ skóra pod oczami jest zmęczona, przesuszona i ewidentnie widać zmarszczki, głównie mimiczne. Aż strach się uśmiechać. Szukam dla siebie kremu, który mi pomoże trochę chociaż zlikwidować ten problem
Zastanawiam się nad dwoma kremami. Na który byście się zdecydowały?
Botanicapharma
Skład:
INCI: AQUA, ETHYLHEXYL METHOXICINNAMATE (filtr UVB, jeden z najczęściej stosowanych filtrów, często obecny też w kremach pielęgnacyjnych i produktach do makijażu), chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego), CAPRYLYL GLYCOL (emolient tłusty, tworzy na skórze warstwę zapobiegającą utracie wody.), SODIUM HYALURONATE (organiczny i naturalny składnik ludzkiej skóry, odpowiada za intensywne nawilżenie), 1,2- HEXANEDIOL (działa przeciwbakteryjnie, pełni rolę konserwującą - utrzymuje wilgoć), COLLAGEN AMINO ACIDS, BENZOIC ACID (zmiękcza i nawilża skórę, działa powierzchniowo), HYDROLYZED ELASTIN (hydrolizowana elsatyna), AQUA SODIUM BENZOATE (substancja konserwująca używana w kosmetykach naturalnych, pochodzenia roślinnego), CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE (emolient , naturalna substancja zmiękczająca, składnik naturalny pochodzenia roślinnego), POLYGLYCERYL-3 METHYL GLUCOSE DISTEARATE (emulgator cukrowy, przyjazny dla skóry i środowiska, pochodzenie roślinne), GLYCERIN (gliceryna roślinna, odpowiada za nawilżenie i zmiękczenie skóry), SHEA BUTTER (produkt roślinny, składnik naturalnych i ekologicznych kosmetyków, naturalny filtr UV, chroni i odżywia), 4-METHYLBENZYLIDENE CAMPHOR (chroni przed promieniowaniem UV), GLYCERYL STEARATE (naturalny emulgator) STEARIC ACID (kwas stearynowy, składnik otrzymywany z naturalnych wosków, umożliwia przedostanie się substancji czynnych do skóry) BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE (absorbuje promieniowanie UV, zabezpiecza kosmetyk przed utratą właściowości), PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCENN (konserwant, zawartość poniżej 1%, działa bakteriobójczo), CAFFEINE (składnik naturalny, poprawia cyrkulację krwi), TOCOPHERYL ACETATE (organiczny związek, ester kwasu octowego i witaminy E) SODIUM EDTA (organiczny związek, używany do konserwacji żywności i kosmetyków m.innymi kremów) PARFUM.

Irena Eris Clinic Way 1-2:
INCI: Aqua (Water), Isopropyl Isostearate, Pentylene Glycol, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isononyl Isononanoate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Tromethamine, Citric Acid, Hydrolyzed Rice Bran Protein, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Xanthan Gum, Glyceryl Behenate, Sodium Hyaluronate, BHA, Superoxide Dismutase, Glycine Soja (Soybean) Protein, Sodium Dextran Sulfate, Ethylhexylglycerin, Cholesterol, Calcium Hydroxide, Sodium Chloride, Disodium Phosphate, Potassium Chloride, Potassium Phosphate, SH-Polypeptide-32, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Mica, CI 77891.

I co uważacie o preparatach Clareny?
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 11:56   #19
alaynemoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

Nie kręce nosem, idk nie musi Pani być nie miła, bo stwierdziłam że dużo takich produktów nie ma, jestem nowa w temacie retinolu, nawet przy samej pielęgnacji i nie widziałam sama dużo opinii ani produktów skierowanych na to miejsce. Chce raczej przyjrzeć się sama paru produktom niż wybierać taki czy taki produkt bo ktoś akurat używał/poleca, bo każdemu co innego się sprawdza, może ktoś inny by się wypowiedział.

Sama go spytałam o to, i powiedział, że no powinno się być ostrożnym jeśli o to miejsce, ale mogę spróbować, dlatego wole zapytać tutaj niż robić to bez innych opinii zwłaszcza jak zrobiłam na początku sobie taką "krzywdę", ale no widzę że nie ma co i może po prostu rzeczywiście postawie na jakiś dedykowany retinol.
alaynemoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-29, 12:15   #20
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

Ja bym z Epuduo nie wchodziła w okolicę oczu. Po pierwsze adapalen nie ma udowodnionego działania anti aging tak jak retinoidy pierwszej generacji. Nie ma raczej ustalonych procedur jak bezpiecznie używać tego w okolicy oczu, przynajmniej się nie spotkałam z takimi. I chyba najważniejsze jest to, że w Epuduo jest też nadtlenek benzoilu - tego pod okiem bym unikała.

Oprócz LRP kremy pod oczy z retinoidami mają Avene, Sesderma
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 15:48   #21
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Pierwsze zmarszczki pod oczami.

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie:
jestem w wieku 30+ skóra pod oczami jest zmęczona, przesuszona i ewidentnie widać zmarszczki, głównie mimiczne. Aż strach się uśmiechać. Szukam dla siebie kremu, który mi pomoże trochę chociaż zlikwidować ten problem
Zastanawiam się nad dwoma kremami. Na który byście się zdecydowały?
Botanicapharma
Skład:
INCI: AQUA, ETHYLHEXYL METHOXICINNAMATE (filtr UVB, jeden z najczęściej stosowanych filtrów, często obecny też w kremach pielęgnacyjnych i produktach do makijażu), chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego), CAPRYLYL GLYCOL (emolient tłusty, tworzy na skórze warstwę zapobiegającą utracie wody.), SODIUM HYALURONATE (organiczny i naturalny składnik ludzkiej skóry, odpowiada za intensywne nawilżenie), 1,2- HEXANEDIOL (działa przeciwbakteryjnie, pełni rolę konserwującą - utrzymuje wilgoć), COLLAGEN AMINO ACIDS, BENZOIC ACID (zmiękcza i nawilża skórę, działa powierzchniowo), HYDROLYZED ELASTIN (hydrolizowana elsatyna), AQUA SODIUM BENZOATE (substancja konserwująca używana w kosmetykach naturalnych, pochodzenia roślinnego), CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE (emolient , naturalna substancja zmiękczająca, składnik naturalny pochodzenia roślinnego), POLYGLYCERYL-3 METHYL GLUCOSE DISTEARATE (emulgator cukrowy, przyjazny dla skóry i środowiska, pochodzenie roślinne), GLYCERIN (gliceryna roślinna, odpowiada za nawilżenie i zmiękczenie skóry), SHEA BUTTER (produkt roślinny, składnik naturalnych i ekologicznych kosmetyków, naturalny filtr UV, chroni i odżywia), 4-METHYLBENZYLIDENE CAMPHOR (chroni przed promieniowaniem UV), GLYCERYL STEARATE (naturalny emulgator) STEARIC ACID (kwas stearynowy, składnik otrzymywany z naturalnych wosków, umożliwia przedostanie się substancji czynnych do skóry) BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE (absorbuje promieniowanie UV, zabezpiecza kosmetyk przed utratą właściowości), PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCENN (konserwant, zawartość poniżej 1%, działa bakteriobójczo), CAFFEINE (składnik naturalny, poprawia cyrkulację krwi), TOCOPHERYL ACETATE (organiczny związek, ester kwasu octowego i witaminy E) SODIUM EDTA (organiczny związek, używany do konserwacji żywności i kosmetyków m.innymi kremów) PARFUM.

Irena Eris Clinic Way 1-2:
INCI: Aqua (Water), Isopropyl Isostearate, Pentylene Glycol, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isononyl Isononanoate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Tromethamine, Citric Acid, Hydrolyzed Rice Bran Protein, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Xanthan Gum, Glyceryl Behenate, Sodium Hyaluronate, BHA, Superoxide Dismutase, Glycine Soja (Soybean) Protein, Sodium Dextran Sulfate, Ethylhexylglycerin, Cholesterol, Calcium Hydroxide, Sodium Chloride, Disodium Phosphate, Potassium Chloride, Potassium Phosphate, SH-Polypeptide-32, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Mica, CI 77891.

I co uważacie o preparatach Clareny?
Zapraszam na wątek o dermapenie
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222376

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Cytat:
Napisane przez alaynemoon Pokaż wiadomość
Nie kręce nosem, idk nie musi Pani być nie miła, bo stwierdziłam że dużo takich produktów nie ma, jestem nowa w temacie retinolu, nawet przy samej pielęgnacji i nie widziałam sama dużo opinii ani produktów skierowanych na to miejsce. Chce raczej przyjrzeć się sama paru produktom niż wybierać taki czy taki produkt bo ktoś akurat używał/poleca, bo każdemu co innego się sprawdza, może ktoś inny by się wypowiedział.

Sama go spytałam o to, i powiedział, że no powinno się być ostrożnym jeśli o to miejsce, ale mogę spróbować, dlatego wole zapytać tutaj niż robić to bez innych opinii zwłaszcza jak zrobiłam na początku sobie taką "krzywdę", ale no widzę że nie ma co i może po prostu rzeczywiście postawie na jakiś dedykowany retinol.
Zapraszam na wątek o dermapenie
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222376
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-01 16:48:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.