Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Druga czesc wątku nosić będzie nazwę:
Były bąki, kupy i marudzenia, od dziś myślimy co dzieciom dać do jedzenia. 1 2,78%
Marchew, jabłko i ziemniaczek, niech nam rośnie zdrowo każdy dzieciaczek. 0 0%
Nasze pociechy poznają nowe smaczki i w miseczkach znajdują marchew, dynię i ziemniaczki. 1 2,78%
Daj mi tę noc, tę jedną noc! Przespaną noc- tę jedną noc! 3 8,33%
Mama biega już od rana, chociaz mocno niewyspana! 0 0%
Skazy, krostki i wysypki- od tygodni męczą wszystkich! 0 0%
Ach to wszystko trudne strasznie- niech to dziecko wreszcie zaśnie! 1 2,78%
Gdzieś promocja na pampersy? Wątek nasz wie o tym pierwszy! 3 8,33%
Uff jak gorąco! Puff jak gorąco! Słuchają maluchy nieustająco 0 0%
Lokomotywa i kaczka dziwaczka to repertuar dla każdego dzieciaczka 0 0%
Na pierwszy ząbek czekamy i dietę malucha rozkminiamy. 1 2,78%
W głos się śmieją dzieci nasze, zaraz będą wciinać kaszę! 9 25,00%
Mama pokaż cały świat, bo ja nie chce lezeć tak! 11 30,56%
Zieleń, złoto, jajecznica- w kupie cała okolica! 1 2,78%
Już marchewka się szykuje, mama dziecku ją gotuje! 2 5,56%
ostre tutaj są rozmowy, wątek mamy odlotowy! 1 2,78%
Rozszerzania diety czas - oby kolki poszły w las! 1 2,78%
Marchew, jabłko dobra rzecz - oby kolki poszły precz 1 2,78%
mamusie listopad-grudzień. 0 0%
Głosujący: 36. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-30, 14:57   #331
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

maomami, ja Neli w empkiu kupiłam książeczkę kontrastową [co prawda + 3 miesiące] i nie chce się na razie interesować nią, woli kolorowego Emanuela z Lamaze albo inne kolorowe zabawki ewentualnie laptop albo telewizor


usnęła mi na rękach i boję się odłożyć ją do wózka...
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:03   #332
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
maomami, ja Neli w empkiu kupiłam książeczkę kontrastową [co prawda + 3 miesiące] i nie chce się na razie interesować nią, woli kolorowego Emanuela z Lamaze albo inne kolorowe zabawki ewentualnie laptop albo telewizor


usnęła mi na rękach i boję się odłożyć ją do wózka...
No na nich tez jest niby 3+, zobaczymy kupiłam dwie, jedna była po 9,90. A telewizor to oczywiście że jest bardzo fajny, jak przebieram Zuze to z przewijaka ma super miejscówkę i albo patrzy na telewizor albo z drugiej strony jak popatrzy to na ścianie ma tego misia naklejkę i z nim rozmawia a spodobał jej się od razu bo jest czarny na jasnej ścianie
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:05   #333
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

[1=a55edcd592b5250bfc801a5 34a15031ff4f0e57e_5ee55a8 e308ca;44344941]To faktycznie tak samo... ale ja staram się sobie powtarzać, że to niedługo minie i będzie lżej...

18 stycznia wybieram się na kilka godzin do Lublina, miałam jechać busem i zostawić małego z butlą, ale nie da rady... Jadę samochodem i z małym cyckaczem...

Miś zasypia od kilku dni z brudną mleczną pieluszką...

a to mój wielkolud:[/QUOTE]
przystojniak
Cytat:
Napisane przez aaby Pokaż wiadomość
Czytam Was na bieżąco, ale nie mogę się wbić



O 16.30 mamy kontrolę bioderek. Trzymajcie kciuki
A poza tym mój mąż mnie wnerwia, ale to jak! Od wczoraj wymieniamy tylko zwroty grzecznościowe i zdania, bez których nie da się wychować Niny. Wrrr...




domi udanych zakupówpóźniej koniecznie się pochwal łupami
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:08   #334
CorkaCzarownic
Zadomowienie
 
Avatar CorkaCzarownic
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 421
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez maomami Pokaż wiadomość
Zuza śpi od 14 ale jak mysz pod miotłą i za chwile się chyba szykuje pobudka.
Ja musze jutro jakoś posprzątać bo przyjadą do nas przyjaciele na sylwestra, fajnie będzie posiedzieć z kimś a nie sam. A oni sa z nami zawsze, nawet jak jechaliśmy w podróż poślubną nad morze to z nami pojechali Nie wpraszali sie ale stwierdziliśmy że w czwórkę będzie fajniej, nie byliśmy od siebie uzależnieni każdy robił na co miał ochotę a wieczorem fajnie było posiedzieć razem albo wyjść gdzieś większą grupką

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

A ja dzisiaj poszalałam, zamówiłam Zuzi dwie książeczki kontrastowe na allegro, zamówiłam jej konika do spania i zamówiłam zdjęcia do wywołania z chrzcin i trochę Zuzi dla nas do albumu bo niby wszystko jest na komputerze ale niech dziecko ma też normalny album
Ten mój dzieć na szczęście mocno zasnął, normalnie też jak mysz pod miotłą, byle stuknięcie ją obudzi. Nawet jak Etna po panelach łazi... Ja akurat zamówiłam tę kontrastową jak nosidełko zamawiałam. Była ta harmonijka za 22 zł, to 9 zł taniej niż w empikuale zainteresowanie - milion
Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
maomami, ja Neli w empkiu kupiłam książeczkę kontrastową [co prawda + 3 miesiące] i nie chce się na razie interesować nią, woli kolorowego Emanuela z Lamaze albo inne kolorowe zabawki ewentualnie laptop albo telewizor


usnęła mi na rękach i boję się odłożyć ją do wózka...
idę pooglądać te zabawki z lamaze
a konia też zamówię ale to jak dostaniemy premię z pracy za narodziny Ulki
__________________
And then she'd say: It's OK, I got lost on the way
But I'm a Supergirl and Supergirls don't cry.
CorkaCzarownic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:16   #335
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez maomami Pokaż wiadomość
No na nich tez jest niby 3+, zobaczymy kupiłam dwie, jedna była po 9,90. A telewizor to oczywiście że jest bardzo fajny, jak przebieram Zuze to z przewijaka ma super miejscówkę i albo patrzy na telewizor albo z drugiej strony jak popatrzy to na ścianie ma tego misia naklejkę i z nim rozmawia a spodobał jej się od razu bo jest czarny na jasnej ścianie
nasza jak siedzi sobie w bujaczku w salonie a ten jest postawiony na łóżku to ma na przeciwko telewizora więc miejsce pierwsza klasa a po lewej stronie swojej ma ścianę którą uwielbia z tapetą ogólnie to wszytskie sciany uwielbia
Cytat:
Napisane przez CorkaCzarownic Pokaż wiadomość
Ten mój dzieć na szczęście mocno zasnął, normalnie też jak mysz pod miotłą, byle stuknięcie ją obudzi. Nawet jak Etna po panelach łazi... Ja akurat zamówiłam tę kontrastową jak nosidełko zamawiałam. Była ta harmonijka za 22 zł, to 9 zł taniej niż w empikuale zainteresowanie - milion


idę pooglądać te zabawki z lamaze
a konia też zamówię ale to jak dostaniemy premię z pracy za narodziny Ulki
w empiku były po 19,99 i jedną znalazłam za 9,99 wzięłam tą tańszą żeby zobaczyć jak będzie reagowac na nią a w razie co dokupimy i te droższe

w ogóle na stronie empiku są te ksiażeczki po 6,49 http://www.empik.com/moje-pierwsze-o...5526,ksiazka-p gdybym wiedziała że stacjonarnie są drożze to bym na stronie zamówiła i odebrała w salonie
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:18   #336
Antibia86
Rozeznanie
 
Avatar Antibia86
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 750
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Trele woda z octem i oklady najlepsze

Co do rossmana to też dziś widziałam ze ceny podnieśli mój bebilon był po 29 a teraz 33....ale zamówiłam dziś na all pakiet 12 szt i za op wychodzi koło 22 zł
Antibia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:19   #337
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
nasza jak siedzi sobie w bujaczku w salonie a ten jest postawiony na łóżku to ma na przeciwko telewizora więc miejsce pierwsza klasa a po lewej stronie swojej ma ścianę którą uwielbia z tapetą ogólnie to wszytskie sciany uwielbia


w empiku były po 19,99 i jedną znalazłam za 9,99 wzięłam tą tańszą żeby zobaczyć jak będzie reagowac na nią a w razie co dokupimy i te droższe

w ogóle na stronie empiku są te ksiażeczki po 6,49 http://www.empik.com/moje-pierwsze-o...5526,ksiazka-p gdybym wiedziała że stacjonarnie są drożze to bym na stronie zamówiła i odebrała w salonie
wzięłam właśnie tą książeczkę i jeszcze o zwierzątkach i na allegro były po 9,90
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-30, 15:22   #338
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Antibia86 Pokaż wiadomość
Trele woda z octem i oklady najlepsze

Co do rossmana to też dziś widziałam ze ceny podnieśli mój bebilon był po 29 a teraz 33....ale zamówiłam dziś na all pakiet 12 szt i za op wychodzi koło 22 zł
no to ja się tak przejechałam na Bebilonie AR w Carrefourze, był po 29 zł a ja poszłam i już był po 32,99

w Rossmannie tez już podrożało to mleko? doczytałam że Beatka pisała...
kurde... to mleko to drogi interes, a w szafce stoi całe opakowanie Bebiko, ale nie podaje bo Neli się baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo ulewa nadal po nim
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13

Edytowane przez lineczka1989
Czas edycji: 2013-12-30 o 15:26
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:26   #339
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Weszłam na stronę bebilonu i chciałam zobaczyć w jakiej cenie u nich jest mleko AR ale jest tylko kup teraz i nie ma ceny :/
na stronie bebiko to samo :/ a jakby było np tańsze to może bym spróbowała zmienić Zuzi, bo w aptece u nas jest w tej samej cenie co bebilon a nigdzie indziej go nie ma. Wgl właśnie zauważyłam że bebiko ma 350 g a bebilon 400g
__________________
Nasze małe cudo




Edytowane przez maomami
Czas edycji: 2013-12-30 o 15:29
maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:33   #340
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

a ja spojrzałam na DOZ i tam Bebilon AR kosztuje 42,35 za 400g
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:33   #341
CorkaCzarownic
Zadomowienie
 
Avatar CorkaCzarownic
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 421
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
nasza jak siedzi sobie w bujaczku w salonie a ten jest postawiony na łóżku to ma na przeciwko telewizora więc miejsce pierwsza klasa a po lewej stronie swojej ma ścianę którą uwielbia z tapetą ogólnie to wszytskie sciany uwielbia


w empiku były po 19,99 i jedną znalazłam za 9,99 wzięłam tą tańszą żeby zobaczyć jak będzie reagowac na nią a w razie co dokupimy i te droższe

w ogóle na stronie empiku są te ksiażeczki po 6,49 http://www.empik.com/moje-pierwsze-o...5526,ksiazka-p gdybym wiedziała że stacjonarnie są drożze to bym na stronie zamówiła i odebrała w salonie
Oglądałam je kiedyś i żałuję, że nie kupiłam:/ Ale cóż, nadrobię. Ogolnie w cosmopolitanie jest bon na 20 zł przy wydaniu 100 zł w empiku ja ktoś by chciał. Od stycznia jakoś, ale nie pamiętam jakie dni.

Cholera, tak uzależniłam się od słodyczy, że nie dość, że przytyłam po tym jak schudłam po ciąży to śllinka mi do tyłka ucieka, bo mam w domu tylko hallsy fioletowe na ból zęba bo od 1.01 nie jem slodyczy i nie piję Coca-coli bo przegłam!

Idę sprzątać kuchnię, obejrzę sobie do końca Lost girl i wezmę się za 1 częśc hobbita coby mi tż nie smęcił, że 2 nie możemy oglądać
__________________
And then she'd say: It's OK, I got lost on the way
But I'm a Supergirl and Supergirls don't cry.
CorkaCzarownic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-30, 15:34   #342
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez maomami Pokaż wiadomość
Weszłam na stronę bebilonu i chciałam zobaczyć w jakiej cenie u nich jest mleko AR ale jest tylko kup teraz i nie ma ceny :/
na stronie bebiko to samo :/ a jakby było np tańsze to może bym spróbowała zmienić Zuzi, bo w aptece u nas jest w tej samej cenie co bebilon a nigdzie indziej go nie ma. Wgl właśnie zauważyłam że bebiko ma 350 g a bebilon 400g
ale ile Bebiko tańsze niż Bebilon... połowę tańszy
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:35   #343
CorkaCzarownic
Zadomowienie
 
Avatar CorkaCzarownic
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 421
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez maomami Pokaż wiadomość
Weszłam na stronę bebilonu i chciałam zobaczyć w jakiej cenie u nich jest mleko AR ale jest tylko kup teraz i nie ma ceny :/
na stronie bebiko to samo :/ a jakby było np tańsze to może bym spróbowała zmienić Zuzi, bo w aptece u nas jest w tej samej cenie co bebilon a nigdzie indziej go nie ma. Wgl właśnie zauważyłam że bebiko ma 350 g a bebilon 400g
też to zauważyłam, ogólnie gdyby nie to, że na allegro jest jedno bebiko comfort za 19,50 to by się bardziej bebilon opłacało, bo tańszy wychodzi drogie te mleka, pogłupieli...
A w Biedro widziałam już od 2 bebiko za 19,99 za 500 gram...
__________________
And then she'd say: It's OK, I got lost on the way
But I'm a Supergirl and Supergirls don't cry.
CorkaCzarownic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:35   #344
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Tz zabrał ja na spacer, bo obudziła się bidulka I zasnac nie mogła , chociaż tyle ze nie płakała ..
Ja poczytam troche , odmòżdże sie z Wami, póki jej nie ma ;(
Cytat:
Napisane przez dzidziadziumdzia Pokaż wiadomość
Kociak wszystko jest ok. Masz unormowana laktacje po prostu wg mnie.

Ania jak dobrze przybiera mimo ulewania to nie ma się czym przejmowac.

Witek dziś wolal cyca co 1.5h. Wyglądam jak zombie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dzidzia u mnie to norma karmienie co 1.5h po za spacerami bo wtedy wytrzymuje I 3h.

Dzis wogole z tych nerwòw zassała smoka, I dwa razy tak z nim zasneła. Cyca nie chciała
Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Witajcie mamusie
Wczoraj znowu nie miałam neta A dziś znowu muszę wszystko pięknie ogarnąć i poszykować jedzenie na jutro bo goście na sylwestra przyjeżdzają.Wątek nadrobiłam malutka mi usnęła mam chwilkę to zaraz wszamię jakieś śniadanko.


Bardzo Ci współczuję. Moja bratowa przerobiła tę dietę, dziś malutki ma już ponad 2 latka, i zdrowo się chowa. Ale bratowa karmiła piersią ponad rok na takiej restrykcyjnej diecie, za co ją podziwiam. Teraz jest na wyjeździe, ale jak wróci to poproszę ją aby opisała taką swoją dietę.Wszystko czego się dowiem od razu Ci napiszę.

Paulina
u nas oficjalnie jest "co laska" ale mniej niż 200 zł nie wchodzi w rachubę
dzidzia, nemosek fajnie że do nas wróciłyście, nie opuszczajcie nas więcej na tak długo

Ja mam nadzieję że mojej małej już zaczyna się spanie normować. Dziś zasnęła nam o 22 i spała do 3.30!Zasnęła o 4.30 i spała do 7.30!!szok
Co do kolek, mam już ten sab simplex i mam nadzieję że będzie widoczny efekt.
A co do bączków i kupek standardowo malutka się męczy, mam nadzieję że dziś uda jej się wypchać kupala.
Ciesze się , że nocki u Was się układaja :Jupi:
Oby tak dalej, I oby Kropelki też swoje zadanie spełniły

Mao - U Ciebie też nocka ładna
Ja też nie moge narzekac. Przestawiamy teraz Majke godzinowo, bo Od Nowego Roku Tż bedzie chodził na 5 do pracy, wiec kładł bedzie sie wczesniej a chce ja kapać . Teraz kapiemy I 19.30 I o 20.00 kladziemy.
Budzi sie okolo 4 na jedzenie I spi do 7.30
Minus taki ze pozniej o tej 7 musze z nia wstac, tak to poleniuchowalam do 10.

Lece dalej


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI


Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:39   #345
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

tak czytam i czytam i patrzę że Wy wcześnie maluchy kładziecie spać, u nas jest kąpanie między 20:30 a 21:30 ok 22 butla i dopiero gaszenie światła i spanie
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:40   #346
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
ale ile Bebiko tańsze niż Bebilon... połowę tańszy
Wiesz co ja płace za bebilon AR 26-30 zł a za bebiko AR musiałabym zapłacić chyba 28 albo 29 zł bo jest tylko w jednej aptece więc np dla mnie nie ma różnicy w ogóle
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:43   #347
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez maomami Pokaż wiadomość
Wiesz co ja płace za bebilon AR 26-30 zł a za bebiko AR musiałabym zapłacić chyba 28 albo 29 zł bo jest tylko w jednej aptece więc np dla mnie nie ma różnicy w ogóle
jest Bebiko AR? bo ja nigdzie nie widziałam to i tak płacisz mało bo ja 32,99 ostatnio płaciłam zrobiłam sobie zapas na jakieś 1,5 miesiąca bo mamy puszkę na ok 1,5 tygodnia jak nie więcej
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:51   #348
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Kabriela Pokaż wiadomość
Cześć Piękne.
Ranek nie należał do najbardziej udanych teraz moje dziecko walczy z czkawką...a przed chwilą było wielkie wydmuchiwanie nosa co nie było łatwym zadaniem.

Pytacie jak doszliśmy do tego, że ma skazę...nawet w prosty sposób fakt namęczyłam siebie i dziecko zupełnie niechcący.
Mówiłam Wam wcześniej że Małą strasznie wysypało i zupełnie nie wiedziałam co się dzieje...podejrzewałam trądzik niemowlęcy ale niestety...byłam u lekarza...najpierw padło potówki...ale po tygodniu sprawa się zaogniła, pani doktor powiedziała, żebym zresetowała dietę do minimum i nie piła mleka ani nie jadła serków. Tak też zrobiłam ale kolejny tydzień i nic to nie dawało a sprawa się zaogniała. Poszłam do dermatologa- ten wymyślił, że to uczulenie- nie wiemy na co: nie kąpać dziecka w żadnych kosmetykach, prać w samej wodzie. Ok. I przypisał maść oraz calcium wapno a i kwas borowy.
Wróciłam do domu z nadzieją, że to pomoże...czytam ulotki a tam kwasu borowego nie wolno podawać dzieciom do 11 r. ż. ( ZAŁAMKA!!!!) ( maść nie wolno podawać niemowlakom KOLEJNA ZAŁAMKA!!!!!) więc zostało wapno...podałam mniej niż pół łyżeczki...po dwóch godzinach kupa czarna, ulanie z krwią. Przerażona poczekałam dobę...żeby zaobserwować czy to się powtórzy, powtórzyło się w nocy. Poleciałyśmy rano do lekarza a tam nam wypisała skierowanie do szpitala.
W szpitalu zrobiono wszystkie badania: usg głowy, brzucha, badanie krwi, kupy i moczu. Wyszło że wszystko jest bardzo dobrze. Okazało się, że dziabnęła mnie w brodawkę( ale sprawdzałam wkładki były czyste) ale lekarka jak obejrzała moją pierś powiedziała, że tak, że stąd jest krew w ulewaniu.
Kupa to reakcja na calcium.
Wysypka- przyszła Pani alergolog...popatrzyła, popatrzyła i powiedziała, że są dwie opcje albo łojotokowe zapalenie skóry albo skaza białkowa. Mam nie jeść nic co ma mleko krowie i ograniczyć jajka. I powiedziała, że jeżeli do 6 tygodnia życia Małej to się nie cofnie to będą badać głębiej. Przypisała mi taką papkę robioną w aptece i słuchajcie zaczęło schodzić powoli ale schodzi a ja nic nie jem.
I później kontrola u lekarza, pani doktor powiedziała, że jeżeli chcemy się upewnić czy to skaza to żebym napiła się pół szklanki mleka...co też uczyniłam na reakcję nie musiałam długo czekać. I stąd wiemy, że to to!!!
No to faktycznie miałyście przeboje.
Najwazniejsze, ze doszli do tego co jest grane , I mozecie działać !
A dermatolog niepoważny czy jaki??
Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
Ja Was czytam, ale nie mogę się wbić w temat, w kwestii mm jestem zielona bo my tylko na cycu jesteśmy. Dzidzia powodzenia z karmieniem Witka tylko piersią

Nemosek jak zawsze szacun za nadrabianie

CorkaCzarownic fajnie że Ulce się poprawiło i ładnie śpi.

My wczoraj po raz pierwszy podaliśmy espumisan... tak się męczyła z bączkami że nie mogła spokojnie zjeść z piersi bą ja cały czas prężyło tak mi jej szkoda było, że postanowiłam, że podajemy kropelki i faktycznie pomogło. Ale i tak cały dzień jadła mi co godzinę. Ona ewidentnie nie dojada, ale zje z jednej piersi około 15 minut i drugiej czasem już nawet nie chce tknąć, albo pomlaska minutę i koniec, a po godzinie jadłaby znowu.
Mieliśmy wczoraj gości jakieś 2 godziny może a ja w tym czasie dwa razy musiałam wyjść na karmienie. Nawet nie mam kiedy usiąść i poodciągać mleko jeśli mam czekać godzinę od wcześniejszego karmienia, bo ona już wtedy woła jeść. Wczoraj udało mi się ściągnąć tylko 50 ml, bo Natalia jakby wyczuła, że jej zabieram mleko i po niecałych 10 min odciągania TŻ mi ją przyniósł na karmienie.

Przepraszam, że tak tylko o sobie, ale staram się teraz trochę rzeczy na uczelnię nadrobić i siedzę teraz sama z Natalią, bo TŻ pracuje i nie mam kiedy na porządnie pocytować... postaram się poprawić
Anoulka u mnie tak samo to wygladało na poczatku, zreszta do dzis wyglada , tyle ze przerwy miedzy karmieniami wydluzyly sie do 1.5h :/
Ja jak Majce podstawiam druga piers to pociagnie raz I wypluwa. Jest najedzona. Ma dość. A za nie długo znowu woła.
Z odciaganiem dokładnie ta sama historia. Wszystko co mi sie udało odciagnać to w nocy.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI


Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:55   #349
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
jest Bebiko AR? bo ja nigdzie nie widziałam to i tak płacisz mało bo ja 32,99 ostatnio płaciłam zrobiłam sobie zapas na jakieś 1,5 miesiąca bo mamy puszkę na ok 1,5 tygodnia jak nie więcej
jest tyle że u mnie jest je baaaardzo ciężko znaleźć
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-30, 15:57   #350
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez maomami Pokaż wiadomość
jest tyle że u mnie jest je baaaardzo ciężko znaleźć
to może dlatego ja nigdzie nie widziałam, ale skoro ono jest w tej samej cenie co Bebilon to nie opłaca się szukać poza tym podpasowało Mełej to co jest teraz to nie będziemy zmieniać
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:58   #351
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez maomami Pokaż wiadomość
u nas pediatra mówiła że tak może być i dlatego powiedziała żeby kupić altacet junior, smarować a do tego robić chłodne okłady

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
jaki wielkoludek

mi pielęgniarka mówiła że jak obrzęk będzie duży tu robić okłady z ciepłej wody

trzymam kciuki za kotrolę!
a TŻ nalezy się wpieprz
Aha. Czyli widze, że w Polsce też ciekawie.
To ciepłe te okłady czy zimne?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI


Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 16:01   #352
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
Aha. Czyli widze, że w Polsce też ciekawie.
To ciepłe te okłady czy zimne?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
co pielęgniarka to inne zdanie możesz spróbować i jedne i drugie
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 16:03   #353
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez CorkaCzarownic Pokaż wiadomość
Oglądałam je kiedyś i żałuję, że nie kupiłam:/ Ale cóż, nadrobię. Ogolnie w cosmopolitanie jest bon na 20 zł przy wydaniu 100 zł w empiku ja ktoś by chciał. Od stycznia jakoś, ale nie pamiętam jakie dni.

Cholera, tak uzależniłam się od słodyczy, że nie dość, że przytyłam po tym jak schudłam po ciąży to śllinka mi do tyłka ucieka, bo mam w domu tylko hallsy fioletowe na ból zęba bo od 1.01 nie jem slodyczy i nie piję Coca-coli bo przegłam!

Idę sprzątać kuchnię, obejrzę sobie do końca Lost girl i wezmę się za 1 częśc hobbita coby mi tż nie smęcił, że 2 nie możemy oglądać
No to trzymam za Ciebie kciuki, a Ty za mnie prosze!
Ja juz oglosilam Tż ze Od pierwszego nie chce widziec slodyczy w domu. Jak ma ochote to niech za drzwiami zje ale do domu nie wnosi.
Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
tak czytam i czytam i patrzę że Wy wcześnie maluchy kładziecie spać, u nas jest kąpanie między 20:30 a 21:30 ok 22 butla i dopiero gaszenie światła i spanie
U mnie też tak było dotychczas. Teraz musimy przesunac ze wzgledu na Tż ale może to I lepiej ..



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI


Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 16:03   #354
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
tak czytam i czytam i patrzę że Wy wcześnie maluchy kładziecie spać, u nas jest kąpanie między 20:30 a 21:30 ok 22 butla i dopiero gaszenie światła i spanie
Ja kąpie wcześniej, żeby trochę wieczoru mieć dla siebie. Więc kąpiemy tak przed 20 i ok.20:30 to już Igę kładziemy spać, to wtedy chociaż z 1,5-2 godziny mam dla siebie zanim ja się położę.

Moja jakoś dziwnie zasnęła po 15 i śpi do teraz. Zazwyczaj taką dłuższą drzemkę to miała koło 16-17 i wtedy do 19 spała. A tak to ja zaraz zacznę obiad szykować i jak znam życie to będzie syrena
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 16:07   #355
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Czy tylko ja mam Sylwestra z TVN w tym roku?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI


Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 16:12   #356
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
Czy tylko ja mam Sylwestra z TVN w tym roku?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nie

dziewczyny, czy przy kp można pić soki typu Kubuś?
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13

Edytowane przez lineczka1989
Czas edycji: 2013-12-30 o 16:14
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 16:15   #357
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
nie
Miło



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI


Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 16:19   #358
ola_k11
Zadomowienie
 
Avatar ola_k11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 845
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Trele ja tez z TV ;-)

maly cos dzis niespokojny. jakos co chwile sie budzi i malo spi. i zaczal sie usmiechac ;-)
poza tym jakas przybita jestem bo maz ma znow jakies problemy w pracy i pewnoe zrezygnuje ...ech. caly czas cos
ola_k11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 16:20   #359
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość
ja podaje jak widzę ze dużo bączków jest, ale dodaje tylko 4 kropelki do mleka, w ulotce jest napisane z tego co pamietam ze 15 krolpi do karmienia ale dla dzieci do 2 lat. a my mamy ledwo 2,3 miesieczne dzieci


---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------
O dzięki, nie pomyślałąm w ten sposób w takim razie też będę dawać mniej

[1=a55edcd592b5250bfc801a5 34a15031ff4f0e57e_5ee55a8 e308ca;44344941]To faktycznie tak samo... ale ja staram się sobie powtarzać, że to niedługo minie i będzie lżej...

18 stycznia wybieram się na kilka godzin do Lublina, miałam jechać busem i zostawić małego z butlą, ale nie da rady... Jadę samochodem i z małym cyckaczem...

Miś zasypia od kilku dni z brudną mleczną pieluszką...

a to mój wielkolud:[/QUOTE]

Ubierasz synkowi body na pajaca? A można zapytać dlaczego tak?

A tak w ogóle to dziewczyny nie rozumiem co wy piszecie o tym "niezastąpieniu" - nie ruszycie się z domu bez dziecka, nawet jak trzeba coś załatwić bo TŻ się nie widzi nim zaopiekować?

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
U mnie tak samo jedna pierś a druga na następne karmienie.

Zaczęłam od mniejszej dawki 6-8 kropli przed karmieniem.


Cytat:
Napisane przez Antibia86 Pokaż wiadomość
Co do Sab Simplex u nas pomaga ale już odstawilsm a używałam po 15 kropli tak 4 razy na dobę.on ma wysokie stężenie dlatego nie ma go w polsce ale z tego co obliczyłam to bobotic forte. Ma większe tyko mniej go można poddawać. Jakby co to pamiętajcie ze mam 3. Butelki do odsorzedani Sab z niemiec

Jak dla mnie to to stężenie mają bez sensu - jeszcze się nie spotkałam z taką dawką, ani to ekonomiczne ani wygodne w podawaniu, no 45 kropli sobie zaaplikować to musi być ciekawe zajęcie
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 16:58   #360
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
Anoulka u mnie tak samo to wygladało na poczatku, zreszta do dzis wyglada , tyle ze przerwy miedzy karmieniami wydluzyly sie do 1.5h :/
Ja jak Majce podstawiam druga piers to pociagnie raz I wypluwa. Jest najedzona. Ma dość. A za nie długo znowu woła.
Z odciaganiem dokładnie ta sama historia. Wszystko co mi sie udało odciagnać to w nocy.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
no i tu jest ból... bo mam iść na uczelnie, później miałam iść na szkolenia do kopalni... a przecież nie zostawię TŻ z nią samego bez zapasu mleka... bo mm na razie nie chcemy podawać... ale jak tak dalej będzie to będziemy chyba zmuszeni.

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
Czy tylko ja mam Sylwestra z TVN w tym roku?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nie my się będziemy bawić w "mamo, tato... kupa"
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-19 21:24:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:39.