Biżuteryjny wątek plotkowy VII - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-11, 20:03   #2521
multanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 184
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

No tak - FB. Żałuję ciut, że sporo dyskusji się tam przeniosło, bo mnie omijają :/
__________________
Moje zabawy z sutaszem:
http://multanka.blogspot.com/

Mój wątek - zapraszam do odwiedzin:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630606

Pereferki:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=351
multanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 20:25   #2522
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez multanka Pokaż wiadomość
No tak - FB. Żałuję ciut, że sporo dyskusji się tam przeniosło, bo mnie omijają :/
Ano, stety lub niestety... Facebook kwitnie. Długo się opierałam i nie miałam tam konta. Jednak w momencie gdy cała moja grupa studencka i znajomi z pracy zaczęli się tam dzielić informacjami nie miałam wyboru... Zwłaszcza, że czasami trzeba być na bieżąco
__________________
Mój kawałek internetu
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 08:37   #2523
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cudne były te kolczyki i całą panna młoda świetnie wyglądała, tak inacej niż wszystkie...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 10:01   #2524
ewasko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 520
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Chciałam Wam opowiedzieć co mi się przydarzyło. Sprzedałam kolczyki za granicę (pierwszy raz) Udałam się więc na pocztę by wysłać je listem zagranicznym z zadeklarowaną wartością. Miasto Powiatowe!! Pani w okienku wytrzeszczyła na mnie oczy i powiedziała, że oni nie mają druczków.
Po zawezwaniu kierowniczki dowiedziałam się, że ONA pracuje tu 7 lat i jeszcze takiego przypadku nie miała, więc mogę udać się do miasta Radom oddalonego o 30 km i tam sobie załatwię sprawę
Nóz mi się w kieszeni otworzył.
__________________
Mój blog
wrappowane przez ewasko
ewasko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 10:07   #2525
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Ale złożyłaś skargę?
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 10:14   #2526
ewasko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 520
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

To jeszcze nie koniec historii. Po awanturze pani powiedziała, że jedzie do Warszawy na szkolenie i mi wyśle na poczcie głównej.
Nieżle co?
Skargę złożę jak za parę dni nie sprowadzą druczków.
__________________
Mój blog
wrappowane przez ewasko
ewasko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 16:00   #2527
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

A jak taki druk wygląda? na stronie PP nie ma żadnego druczku tylko wzór adresowania. Mam do wysyłki przesyłkę wartościową do GB i zastanawiam się czy moja poczta będzie druczek miała...
__________________
Szukam natchnienia...



"Trzeba robić to, co się lubi, i wtedy robi się to dobrze" - Andrzej Zaucha


Edytowane przez rusa1ka
Czas edycji: 2012-11-14 o 16:04
rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-14, 17:18   #2528
ewasko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 520
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

nazywa się Potwierdzenie nadania zagranicznej przesyłki listowej z zadeklarowaną wartością nr ......... przynajmniej na takim mi wysłały. Już doszło. Może któraś z dziewczyn ma czysty to zeskanuje
__________________
Mój blog
wrappowane przez ewasko
ewasko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 07:39   #2529
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez ewasko Pokaż wiadomość
nazywa się Potwierdzenie nadania zagranicznej przesyłki listowej z zadeklarowaną wartością nr ......... przynajmniej na takim mi wysłały. Już doszło. Może któraś z dziewczyn ma czysty to zeskanuje
Ja już druczek mam, problemów nie było, jednak się okazuje, że do Wielkiej Brytanii wartościowych nie ma
__________________
Szukam natchnienia...



"Trzeba robić to, co się lubi, i wtedy robi się to dobrze" - Andrzej Zaucha

rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 07:52   #2530
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Do bardzo wielu krajów nie można nadać wartościówki, niestety. I co roku poczta zmniejsza ilość państw, do których wysyła.
Tłumaczą się częstym zaginięciem ale na moje oko ma to ścisły związek z kasą, bo raz, że wysyłam często: UK, USA, AU - nie zaginął mi ani jeden polecony priorytet [nie wartościowy!] a dwa, że okazuje się iż paczkę wartościową to już można do tych krajów nadać, tylko cena z reguły x 10 - wzwyż
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:25   #2531
ewasko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 520
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Z tego wynika, że panie na mojej poczcie są totalnie niezorientowane. Zamiast się douczyć to najprościej wygonić do większego miasta.
W moim przypadku widocznie można wysłać (Cypr), ale trochę strach zwykłym poleconym za granicę
__________________
Mój blog
wrappowane przez ewasko
ewasko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 23:22   #2532
orangecountry
Zadomowienie
 
Avatar orangecountry
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 397
GG do orangecountry
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

dziewczyny... mam pytanko..
a żadna może nie ma ochoty na zamówienie pudełeczek...? cio? ja mam na wykończeniu i bieda piszczy że aż huczy... to może któraś by chciała...? na zbiorowym grupowym jak zawsze...?
pozdrawiam serdecznie
__________________
------------------------------------------

my world , my love, my wire [czyli mój wąteczek z biżuterią.]-


wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post30284685
orangecountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 22:36   #2533
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Dziewczyny, no ręce mi opadły...
http://www.sophisti.pl/dzieje-sie/we...nt-po-dziadku/
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 22:53   #2534
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez ollccia Pokaż wiadomość
yyy... Sama nie wiem, śmiać się czy płakać?
A w sumie to powinnam się czuć dumna. Wygląda na to, że moje możliwości (minimalnie bo minimalnie) przekraczają te zaprezentowane przez Panią Wendzikowską
__________________
Mój kawałek internetu
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 23:00   #2535
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

No szkoda tylko, że dużo lepsi twórcy hand-made nie mają takich możliwości wystawienniczych... Już widzę w tych świecących gablotkach Drakonarię, Angel, Hebbe, Sunflower, Krainę Srebrnych Kwiatów, AvaDorę i całą masę innych zdolnych osób, że o Izie Malczyk nie wspomnę...
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 23:06   #2536
Kathinna
Zakorzenienie
 
Avatar Kathinna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 115
GG do Kathinna
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

smutne to, ale może i coś da
__________________
Handmade: Wyplatane OpowieściPierniczki: Wypiekane Opowieści
Słodkie wyzwania: Słodka Misja
Kathinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 23:07   #2537
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez ollccia Pokaż wiadomość
No szkoda tylko, że dużo lepsi twórcy hand-made nie mają takich możliwości wystawienniczych... Już widzę w tych świecących gablotkach Drakonarię, Angel, Hebbe, Sunflower, Krainę Srebrnych Kwiatów, AvaDorę i całą masę innych zdolnych osób, że o Izie Malczyk nie wspomnę...
Wiadomo... ale przecież gdyby było sprawiedliwie to byłoby nudno :/
Po prostu są pewne nisze, w których trzeba mieć nazwisko, znajomości... inaczej człowiek się nie wybije (no... chyba, że miałby skórę nosorożca, kręgosłup i tyłek z kevlaru i siłę przebicia porównywalną z platformą wiertniczą).
Zastanawiam się, czy za granicą byłoby takim ludziom bez słynnych dziadków czy rodziców łatwiej. Sporo się słyszy i czyta na temat cudownych dzieci z biednych zakątków Europy i nie tylko, które uciekają z domów rodzinnych szukać lepszego życia i pieniędzy i niekiedy w przyjaźniejszych krajach ich talent zostaje odkryty i są intensywnie takie jednostki wspomagane w tego talentu szlifowaniu. Może...
Skoro już zaczęłam odpływać w tym kierunku, to jeszcze jeden link podrzucę, taki z gatunku "chcieć to móc".

https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater

Oglądałam w pewnym momencie z rozdziawioną paszczą... Muzyka jest dla mnie wyjątkowo ważnym medium i może ze względu na to tak mną ten film poruszył... i aż mi się zrobiło wstyd, że ja tak wygodnie sobie na tyłku siedzę i narzekam, że tego nie mam, tamtego nie mam... "a gdybym miała taki a taki sprzęt to na pewno bym coś takiego mogła zrobić...". Ruszam tyłek do piwnicy i idę konstruować polerkę bębnową!
__________________
Mój kawałek internetu

Edytowane przez Eilo
Czas edycji: 2012-12-13 o 23:15
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 10:30   #2538
orangecountry
Zadomowienie
 
Avatar orangecountry
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 397
GG do orangecountry
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

http://www.youtube.com/watch?v=Um9KsrH377A
why do you have to be like others ?!
__________________
------------------------------------------

my world , my love, my wire [czyli mój wąteczek z biżuterią.]-


wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post30284685
orangecountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 16:49   #2539
MagSu
Raczkowanie
 
Avatar MagSu
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 136
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez Eilo Pokaż wiadomość
Wiadomo... ale przecież gdyby było sprawiedliwie to byłoby nudno :/
Po prostu są pewne nisze, w których trzeba mieć nazwisko, znajomości... inaczej człowiek się nie wybije (no... chyba, że miałby skórę nosorożca, kręgosłup i tyłek z kevlaru i siłę przebicia porównywalną z platformą wiertniczą).
Zastanawiam się, czy za granicą byłoby takim ludziom bez słynnych dziadków czy rodziców łatwiej. Sporo się słyszy i czyta na temat cudownych dzieci z biednych zakątków Europy i nie tylko, które uciekają z domów rodzinnych szukać lepszego życia i pieniędzy i niekiedy w przyjaźniejszych krajach ich talent zostaje odkryty i są intensywnie takie jednostki wspomagane w tego talentu szlifowaniu. Może...
Skoro już zaczęłam odpływać w tym kierunku, to jeszcze jeden link podrzucę, taki z gatunku "chcieć to móc".

https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater

Oglądałam w pewnym momencie z rozdziawioną paszczą... Muzyka jest dla mnie wyjątkowo ważnym medium i może ze względu na to tak mną ten film poruszył... i aż mi się zrobiło wstyd, że ja tak wygodnie sobie na tyłku siedzę i narzekam, że tego nie mam, tamtego nie mam... "a gdybym miała taki a taki sprzęt to na pewno bym coś takiego mogła zrobić...". Ruszam tyłek do piwnicy i idę konstruować polerkę bębnową!
Jeśli można się wtrącić do dyskusji- niesamowite! Ludzie potrafią stworzyć takie rzeczy dosłownie z niczego, ludzki umysł jest nieograniczony.
Ja ostatnio miałam poczucie takiego pozytywnego wstydu (tak go nazwę, bo zmobilizował mnie do działania kiedy trafiłam na bloga Dominiki Budzyńskiej, dziewczyny która ma tak ogromną siłę ducha mimo własnych ograniczeń. Chcieć to móc

http://dominikabudzynska.blogspot.com/
__________________
"Czy uważasz, że możesz, czy też uważasz że nie możesz- w obu przypadkach masz rację." H.Ford
MagSu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 14:34   #2540
maueczarne
Raczkowanie
 
Avatar maueczarne
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 356
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Wyciągnę plotkowy z czeluści forum

Dziewczyny ja z pytaniem odnośnie poczty. Z początkiem roku weszły zmiany odnośnie cen, wag i rozmiarów przesyłek. Ale do dzisiaj nie byłam świadoma, że nie ma odszkodowania za list polecony. Wiadomo, że zawsze wysyłało się biżuterię poleconymi i w razie zgubienia przesyłki był zwrot. Nie miałam na szczęście takich przygód do tej pory. Jednak teraz obawiam się, że ginięcie grubszych przesyłek będzie miało miejsce częściej. Bo skoro nie ma odszkodowań to ktoś sobie przygarnie rzeczy.
Mam pytanie, jak wysyłacie? Nadal poleconymi czy jako paczki? Za zagubioną paczkę jest odszkodowanie, ale najtańsza 11zł.
__________________
My eyes are green cause I eat a lot of vegetables.
maueczarne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 14:47   #2541
speare
exmod na urlopie:)
 
Avatar speare
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 19 482
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Ja ostatnio przesyłkę z większą ilością biżuterii wysłałam poleconym z zadeklarowaną wartością wyszło co prawda coś ok 12zł, więc drożej niż paczka, ale przynajmniej z pewnością, ze jak coś to zwrócą
Swoją drogą przekopywałam się w tym temacie ostatnio przez różne przepisy PP, prawa pocztowego itd. i albo nie umiałam się doszukać, albo sprawa odszkodowań jest bardzo dyskusyjna. Bo to nie jest tak, ze w ogóle nie wypłacają odszkodowań za polecone- to jest narzucone ustawą i za każdy zaginiony muszą wypłacić do 50krotności podstawowej opłaty za list polecony. Nie wiem niestety do tej pory jak jest z tą zawartością, bo jak sądzę jeśli w formularzu zgłoszenia zaginięcia przesyłki podasz, że zawartością było coś innego niż książki, dokumenty itp to na tej podstawie pewnie by nie chceli wypłacić (choć jak pisałam, nie znalazłam nigdzie tego zapisu w przepisach, pani pokazała mi go na poczcie jako rzekomo fragment ustawy, ale nie umiałam tego nigdzie odnaleźć ). Natomiast jeśli przesyłka faktycznie zaginie to nie są w stanie udowodnić, co w niej było Gorzej na pewno jesli doszłoby do uszkodzenia przesyłki- wtedy nie mamy za wielkiego pola do popisu
Kończąc mój przydługi wywód- ja niewielkie przesyłki nadal ślę jako polecone, jeśli to coś większego bądź bardziej wartościowego to różnie. Zawsze oprócz paczek i poleconych istnieje jeszcze coś takiego jak e-przesyłka i do 1kg kosztuje 7zł
speare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 15:18   #2542
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez maueczarne Pokaż wiadomość
Wyciągnę plotkowy z czeluści forum

Dziewczyny ja z pytaniem odnośnie poczty. Z początkiem roku weszły zmiany odnośnie cen, wag i rozmiarów przesyłek. Ale do dzisiaj nie byłam świadoma, że nie ma odszkodowania za list polecony.
Skąd tak informacja? Masz gdzieś na piśmie [odpowiedź PP, czy wgląd do regulaminu w którym wyraźnie jest to zaznaczone?]. Pytam, bo "pane z okienka" od lat różne rzeczy mówią i najczęściej nie są one zgodne z prawdą.
Za zaginięcie listu odszkodowanie się należy, jest narzucane ustawowo, jak pisze koleżanka wyżej. Nikt nie ma możliwości działać ponad prawem, więc niech panie mówią sobie jedno, a Ty rób swoje. W razie zaginięcia składasz reklamację, koniecznie prosisz o ksero i podpis, że przyjęta [bo oddajesz dowód nadania i kopia złożenia reklamacji jest jedynym dokumentem jaki posiadasz na wypadek, gdyby i reklamacja "zaginęła"]. I czekasz.
Jeśli chodzi o zawartość: dokumenty i drobne rzeczy o niskiej wartości. Oczywiście na PP zdarza się macando i ustna odmowa przyjęcia, wtedy sprawę rozwiązuje się z Kierownikiem Zmiany lub pisze skargę. Zapewniam, że w mig panie zmieniają podejście i nagle się okazuje, że bezprawnie postąpiły macając przesyłkę i odmawiając przyjęcia bez konkretnych powodów.
Nigdy nie informuj pań co przesyłasz, istniej coś takiego jak tajemnica korespondencji. Wystarczy informacja, że są to rzeczy dozwolone w przewozie i zgodne zawartością z regulaminem PP.

Rzeczy o wartości do 100 zł ślę listem rejestrowanym [pol prio] a powyżej: listem wartościowym pol prio.
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2013-02-19 o 15:21
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 15:33   #2543
speare
exmod na urlopie:)
 
Avatar speare
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 19 482
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
Skąd tak informacja? Masz gdzieś na piśmie [odpowiedź PP, czy wgląd do regulaminu w którym wyraźnie jest to zaznaczone?]. Pytam, bo "pane z okienka" od lat różne rzeczy mówią i najczęściej nie są one zgodne z prawdą.
No ja jak własnie zapytałam o to na poczcie czy mogą mi to pokazać bądź powiedzieć gdzie mogę szukać zapisu dotyczącego zawartości przesyłek to pani pokazała mi kartkę- niby fragment prawa pocztowego opisujący dokładnie czym jest list polecony, więc stwierdziłam, że ok, że doczytam sobie w domu, ale niestety ani w najnowszej, ani w starszych wersjach ustaw nie znalazłam żadnego zapisu poza tym ze słowniczka pojęć użytych w ustawie:

Cytat:
20) przesyłka listowa – przesyłkę pocztową z korespondencją lub druk, z wyłączeniem przesyłek reklamowych;
22) przesyłka polecona – przesyłkę listową będącą przesyłką rejestrowaną, przemieszczaną i doręczaną w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubyt-kiem zawartości lub uszkodzeniem;
i nie wiem na ile to jest podstawą do odmowy wypłaty odszkodowania w razie zaginięcia paczki, jeśli dalej zapis jest następujący:
Cytat:
1. Z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usługi powszechnej przysługuje odszkodowanie:
1) za utratę przesyłki poleconej – w wysokości żądanej przez nadawcę, nie wyższej jednak niż pięćdziesięciokrotność opłaty pobranej przez operatora wyznaczonego za traktowanie przesyłki pocztowej jako przesyłki poleconej;
speare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 16:58   #2544
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

to ja Wam napiszę,że ostatnio mojej mamie słono skasowali za przesyłkę , bo po zmianach niby to był gabaryt B (nadal mam wątpliwości,ale już po ptokach).Jak się kazałam jej spytać na poczcie po co te wymiary,skoro i tak polecony nie ląduje do skrzynki (teoretycznie ), to usłyszała od Pani z okienka,że polecony to tylko gwarancja odszkodowania w razie zaginięcia (czyli w domniemaniu będą wkładać do skrzynki? ).Ech, jak chcesz mieć oficjalne stanowisko to możesz ewentualnie napisać do PP.Na stronie w zakładce kontakt są adresy mailowe.

edit:
speare na stronie PP dostępne są także regulaminy.Poszukaj tam.
__________________
nasze wymianki

Edytowane przez joanna_k
Czas edycji: 2013-02-19 o 17:01
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 17:05   #2545
speare
exmod na urlopie:)
 
Avatar speare
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 19 482
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

szukałam ale w wolnej chwili przejrzę jeszcze raz a wielkość gabarytów z kolei ustawa dokładnie określa i dodatkowo panie w okienkach mają takie plastikowe miarki- jak list przejdzie to jest gabarytem A sama ostatnio wysyłałam służbowo dokumenty- płaska przesyłka, ok 30-40 stron a4, ale szefowa miała tylko taką dziwną ciut większą kopertę, która nie zmieściła się w miarkę o jakieś 0,5cm i poszło jako gab. B
speare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 20:09   #2546
maueczarne
Raczkowanie
 
Avatar maueczarne
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 356
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Informację otrzymałam dzisiaj od Pani z okienka. Tłumaczyła mi to przy okazji zastanawiania się co wyjdzie taniej, list czy przesyłka. Dorzuciła to mówiąc o zmianach. Zapytałam od razu jak w przypadku zaginięcia udowodnią, że w liście nie było dokumentów tylko coś innego. Nie skomentowała zbytnio, tylko dorzuciła, że ona i tak ma obowiązek przyjąć przesyłkę.
Oczywiście nigdy nie podaję zawartości przesyłki. Już nie raz radziłam sobie z trudnymi przypadkami pań z poczty, więc wiem co i jak mówić. Jednak ten nowy przepis, o którym mi powiedziała zdziwił mnie. Nie miałam czasu tam siedzieć i szukać w ich dokumentach, bo i tak już byłam spóźniona. Mam zamiar teraz pogrzebać i jak coś znajdę dam znać.
__________________
My eyes are green cause I eat a lot of vegetables.
maueczarne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 18:06   #2547
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 726
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Dziewczyny, mam pytanko.
Otóż rozraniłam sobie ucho kolczykami :/ W zasadzie nie wiem jak to jest możliwe. Noszę kolczyki odkąd miałam 7 czy 8 lat i nigdy nic się nie działo.
Robię sobie abstynencję od kolczyków, ale zastanawiam się, czy powinna to zobaczyć kosmetyczka. W zasadzie nie panikuję, że już umieram, ale w tamtym roku też mnie prawe ucho bolało od kolczyków, więc może mam krzywo przebite.

dodam, że noszę srebrne kolczyki.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 18:43   #2548
Ulenka56
Zadomowienie
 
Avatar Ulenka56
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 005
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Gosiu też tak kiedyś miałam
spróbuj dezynfekować ucho i kolczyki za każdym razem kiedy je nakładasz, a po przyjściu do domu zdejmuj - daj uszkom odpocząć
(ja przykładałam aloes na ucho)
może to wystarczy

a bransoletka jest super
__________________
ula.borek@wp.pl
Ulenka56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 22:04   #2549
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 726
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Zawsze zdejmują po przyjściu do domu Podobnie jak od razu zmywam makijaż.
długo myślałam, że może barankami za mocno dociskam, ale od tego raczej nie robią się strupki :/
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 10:06   #2550
Kwietniowa_kreatywnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Szreniawa/Poznan
Wiadomości: 10
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Ja osobiście polecam kupić w aptece TRIBIOTIC.
Jest mieszanka 3 antybiotyków w maści do stosowania na zakażone skaleczenia. Skuteczna... sama sprawdziłam.
Też mi się zrobiło tak jak Tobie, zawsze nosiłam kolczyki (zazwyczaj nie srebrne i nie złote tylko sztuczne jakieś),aż tu któregoś dnia zaczerwienienie... a potem już tylko gorzej. Poszłam do apteki i farmaceutka doradziła właśnie tą maść. Można ją kupić w małych saszetkach sprzedawanych na sztuki (koszt 1 szt max 3zł). Smarujesz 1-3 razy dziennie i po tygodniu ucho jak nowe
__________________
Mój blożek http://kwietniowakreatywnie.blogspot.com/
Kwietniowa_kreatywnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-18 17:22:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:38.