Brak okresu prawie 9 miesięcy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-15, 18:43   #1
MsLeila
Przyczajenie
 
Avatar MsLeila
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4

Brak okresu prawie 9 miesięcy.


Witam Was dziewczyny ! Mam ogromny problem , od prawie 9 miesięcy nie mam okresu. Wiem, że już dawno powinnam wylądować u ginekologa ale okropnie sie wstydzę. Ostatni raz okres miałam na końcu września 2010 od tamtej pory @ w ogóle nie ma . Mam 20 lat, nie wspolzylam jeszcze z chłopakiem. Nie wiem czym to moze byc spowodowane, czy to tylko przez hormony czy cos grozniejszego. Moze ktoras z Was miala podobnie i wie cos na ten temat?
MsLeila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 20:01   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

Ło matko dziewczyno 9 miesięcy nie miesiączkujesz i wstydzisz się iść do lekarza brak słów
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 20:22   #3
Pani_Jasiowa
Zakorzenienie
 
Avatar Pani_Jasiowa
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 858
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

Marsz do lekarza i to natychmiast, w gabiniecie krzywda Ci się nie stanie!

__________________
Kocham: 11.09.2009
Powiedziałam TAK: 11.09.2010
Nasz Dzień: 22.10.2011


P


Szymonek
Pani_Jasiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 22:04   #4
MalinowaJulia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 185
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

I to jest właśnie typowe podejście kobiet.
Do ginekologa nie pójdzie, bo się wstydzi ... A jak się okazuje, że dolega coś poważnego, to płacz i lament ... ;|

Lekarz jak każdy inny ! Lepiej idź do lekarza ...
MalinowaJulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 22:47   #5
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2011-08-28 o 21:48
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 22:56   #6
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

może być niebawem za późno i wtedy będziesz płakała, że wcześniej nie poszłaś do lekarza... będziesz wypominać to sobie do końca życia...
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 23:00   #7
egocentryczna
Zadomowienie
 
Avatar egocentryczna
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

Nie rozumiem takiego dziwnego podejścia. Czego się wstydzisz? No nie pojmuję. I nigdy nie pojmę. To może być coś poważnego, a Ty to zaniedbujesz przez tak błahy powód. Gratuluję lekkomyślności.
egocentryczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-16, 08:17   #8
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

Do lekarza!
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 10:38   #9
advena85
Zadomowienie
 
Avatar advena85
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 269
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

Cytat:
Napisane przez MsLeila Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny ! Mam ogromny problem , od prawie 9 miesięcy nie mam okresu. Wiem, że już dawno powinnam wylądować u ginekologa ale okropnie sie wstydzę. Ostatni raz okres miałam na końcu września 2010 od tamtej pory @ w ogóle nie ma . Mam 20 lat, nie wspolzylam jeszcze z chłopakiem. Nie wiem czym to moze byc spowodowane, czy to tylko przez hormony czy cos grozniejszego. Moze ktoras z Was miala podobnie i wie cos na ten temat?
Czego się tu wstydzić Lekarz, jak lekarz i marsz do niego szybko! Dziewczyno masz 20 lat, więc przepraszam Cię, ale jak możesz być tak bezmyślna i nie dbać o swoje zdrowie narażać życie? Widocznie coś się w Twoim organizmie dzieje, skoro tyle czasu nie masz okresu i nie jesteś w ciąży.
advena85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 17:33   #10
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

Ojej ale co tu się wstydzić?On (ona) na codzień tyle widzi nagich kobiet,że naprawdę nie będzie pod wielkim wrażeniem Twojej nagości,nic go nie zadziwi.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 17:07   #11
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

hej, nie chcę Cie martwić, ale moja koleżanka nie miała okresu 3 miesiące... po 4 miesiącu poszła do lekarza i okazało się, że ma guza jajnika (koleżanka w wieku 21lat) i musiała iść na operację. Guz był jak pomarańcz...
Oczywiście to pewnie przypadek skrajny, możesz mieć zwykłe problemy z hormonami chociaż wtedy cykl pewnie byłby nie regularny, albo mialabyś plamienia a nie całkowite zatrzymanie... IDŹ CZYM PRĘDZEJ, jak można w ogóle 9 miesięcy nie być ? To ja w środę wyczułam coś "dziwnego" w pochwie, wszyscy mówią, że szyjka macicy a ja się boję (chociaż rozum podpowiada, że groźne byc nie może bo równo 2tyg temu byłam u ginekologa więc raczej nic nie wyrosło nagle) i dla świętego spokoju idę do lekarza jutro, żeby babeczka mnie uspokoiła... a jakbym okresu nie miała miesiąc to już bym poszła na usg dopochwowe!
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-17, 17:46   #12
Blanka25
Raczkowanie
 
Avatar Blanka25
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 65
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

Jedno moge tylko doradzic, lekarz! i to szybko!
Blanka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 19:36   #13
MsLeila
Przyczajenie
 
Avatar MsLeila
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

Dziękuje Wam dziewczyny za wszystkie wiadomości . Wiem , że totalną głupotą jest to , że nie zgłosiłam się jeszcze do lekarza ale przyczynił się również do tego brak czasu . Studia i praca zabierały mi całe dnie . Na początku nie za bardzo się tym przejęłam ( pierwsze 2 miesiące ) gdyż już ze dwa razy raz zdarzało się tak , że przynajmniej raz w roku okresu nie miałam . Szukam teraz jakiejś dobrej pani ginekolog i wybieram się na badania . Zobaczymy co jest przyczyną . Dziękuję Wam bardzo , naprawdę mnie zmotywowałyście
MsLeila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 10:02   #14
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

Dobrze, że się zdecydowałaś na wizytę, to jest bardzo ważne jeśli zdążysz przed nią, zrób sobie badania:
morfologia, ob, poziom hormonów tarczycy, ewentualnie prolaktyna (ale niekoniecznie, bo jest droga. i tak pewnie lekarz Ci zleci badanie, ale takie że robi się badanie na czczo, później się coś podaje doustnie i znowu się bada, czy nie skoczyła gwałtownie czy coś takiego).
Ja nie miałam okresu 4 miesiące i w końcu ruszyłam tyłek do gina, też okazało się że mam torbiel. Nie jest to nic groźnego, ale one tworzą się w skutek zaburzeń hormonalnych. W ogóle wydaje mi się, że ginekolodzy leczą od tyłu, tj od objawów. Dostałam luteinę na wywołanie okresu, jak wszyscy z tym problemem - czy to jest rozwiązanie? Nie powinno się zbadać poziomu wszystkich hormonów odpowiedzialnych za pracę kobiecego organizmu i uregulować je? Bo w sumie to brak miesiączki na co dzień w niczym nie przeszkadza więc to nie jest "uciążliwy objaw, który trzeba leczyć"... Myślicie, że jak się wywoła luteiną miesiączkę, to hormony się wtedy normują?
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 12:49   #15
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

Cytat:
Napisane przez Hosz Pokaż wiadomość
Dobrze, że się zdecydowałaś na wizytę, to jest bardzo ważne jeśli zdążysz przed nią, zrób sobie badania:
morfologia, ob, poziom hormonów tarczycy, ewentualnie prolaktyna (ale niekoniecznie, bo jest droga. i tak pewnie lekarz Ci zleci badanie, ale takie że robi się badanie na czczo, później się coś podaje doustnie i znowu się bada, czy nie skoczyła gwałtownie czy coś takiego).
Ja nie miałam okresu 4 miesiące i w końcu ruszyłam tyłek do gina, też okazało się że mam torbiel. Nie jest to nic groźnego, ale one tworzą się w skutek zaburzeń hormonalnych. W ogóle wydaje mi się, że ginekolodzy leczą od tyłu, tj od objawów. Dostałam luteinę na wywołanie okresu, jak wszyscy z tym problemem - czy to jest rozwiązanie? Nie powinno się zbadać poziomu wszystkich hormonów odpowiedzialnych za pracę kobiecego organizmu i uregulować je? Bo w sumie to brak miesiączki na co dzień w niczym nie przeszkadza więc to nie jest "uciążliwy objaw, który trzeba leczyć"... Myślicie, że jak się wywoła luteiną miesiączkę, to hormony się wtedy normują?
hormony się nie unormują. Będą na dobrym poziomie wtedy, kiedy będziesz brać luteinkę. Po odstawieniu może 2-3 miesiące (MAX) będziesz miała normalny okres, bo organizm się przestawi "z rozpędu" ale dalej znowu będzie jak przed luteinką. Luteina zawiera syntetyczny progesteron, jeśli go dostarczasz z innego źródla, jeśli w ogóle hormony jesz, wtedy układ rozrodczy i przysadka/podwzgórze ich nie produkują bo mają gotowe a okres jest. Ale potem raczej wszystko wróci do normy czyli tego co było zanim zaczęłaśbrać :P
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 17:01   #16
luminalum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

Cytat:
Napisane przez Hosz Pokaż wiadomość
Dobrze, że się zdecydowałaś na wizytę, to jest bardzo ważne jeśli zdążysz przed nią, zrób sobie badania:
morfologia, ob, poziom hormonów tarczycy, ewentualnie prolaktyna (ale niekoniecznie, bo jest droga. i tak pewnie lekarz Ci zleci badanie, ale takie że robi się badanie na czczo, później się coś podaje doustnie i znowu się bada, czy nie skoczyła gwałtownie czy coś takiego).
Ja nie miałam okresu 4 miesiące i w końcu ruszyłam tyłek do gina, też okazało się że mam torbiel. Nie jest to nic groźnego, ale one tworzą się w skutek zaburzeń hormonalnych. W ogóle wydaje mi się, że ginekolodzy leczą od tyłu, tj od objawów. Dostałam luteinę na wywołanie okresu, jak wszyscy z tym problemem - czy to jest rozwiązanie? Nie powinno się zbadać poziomu wszystkich hormonów odpowiedzialnych za pracę kobiecego organizmu i uregulować je? Bo w sumie to brak miesiączki na co dzień w niczym nie przeszkadza więc to nie jest "uciążliwy objaw, który trzeba leczyć"... Myślicie, że jak się wywoła luteiną miesiączkę, to hormony się wtedy normują?
Zalezy jaka jest przyczyna nienormalnych hormonów.

Zawsze miałam regularny cykl (23-26 dni).

Jednak na pierwszym roku studiów przytrafiła mi się torbiel jajnika. Winą obarczam za to trudne chwile (stres, niepowodzenia, niedojedzenie (przez cały dzień jadłam tylko batonika !!!), nauka od rana do nocy, zarywanie nocy, kilkugodzinne kąpiele w zimnym basenie), które zaburzyły prawdopodobnie moja równowage hormonalna

Objawem torbieli było, że zamiast okresu dostalam jednodniowe plamienie. Wtedy jeszcze nie panikowałam. Potem około 17 dnia zlapał mni bardzo silny ból przypominający ten wyrostkowy i zgłosiłam się na USG do lekarza. U ginekologa okazało się ze to torbiel. Na wywołanie okresu dostałam Lutenyl, potem przez 3 mce brałam Diane (dlużej nie mogłam bo bardzo źle się po tym czulam). po odstawieniu wszystkich srodków hormonalnych cykle znowu miałam 23-26 dni (początkowo 21-29 dni) i na szczęscie mija juz 6 lat od tego jak dostałam torbiel i juz nifgdy więcej zaburzeń cyklu nie miałam i wierzę ze nigdy nic podobnego już mnie nie spotka.

tak więc jesli przyczyna zaburzeń hormonalnych jest przemijająca, a cykle wczesniej były regularne jest szansa na to że przyjecie luteiny lub gestagenów przywróci wczesniejszy prawidłowy stan.
luminalum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 00:10   #17
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

Dzięki za wyjaśnienie. Mama mi też dzisiaj powiedziała że "luteina to hormon", kwiatek, tak też myślałam.
No więc, do sedna... luteina nie leczy, tylko maskuje? Więc po co brać syntetyczne hormony, skoro i tak później powraca się do punktu wyjścia? Chyba, że pomagają organizmowi wrócić na dobrą drogę...
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 18:52   #18
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

Cytat:
Napisane przez Hosz Pokaż wiadomość
Dzięki za wyjaśnienie. Mama mi też dzisiaj powiedziała że "luteina to hormon", kwiatek, tak też myślałam.
No więc, do sedna... luteina nie leczy, tylko maskuje? Więc po co brać syntetyczne hormony, skoro i tak później powraca się do punktu wyjścia? Chyba, że pomagają organizmowi wrócić na dobrą drogę...

po to, żebyś nie musiała się martwić kiedy będziesz miała okres, czy w ogóle, żebyś nie miała nagle humorów jak w ciąży, albo żeby nie było takich sytuacji, że wstajesz rano chcesz iść na zajęcia a tu brzuch Cię boli i masz plamienia np.
Po prostu żebyś miała regularne cykle i żeby organizm jakoś funkcjonował - dla Twojej wygody i dla zdrowia - żeby nie robiły się torbiele, cysty itp
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 17:45   #19
Lilllu
Zadomowienie
 
Avatar Lilllu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 928
Dot.: Brak okresu prawie 9 miesięcy.

Nie wstydź się
Ja mam 16 lat i też mam zanik okresu. Niesamowicie wstydziłam się powiedzieć WŁASNEJ matce...jak powiedziałam to było trochę biegania i szukania (nie mogę mieć normalnego ginekologa tylko Ginekologa Wieku Rozwojowego) a u mnie w mieście takiego nie ma...
Znalazłam w poradnii przemiłą panią doktor i wypisała mi Duphaston. Jestem w trakcie brania, potem 10 dni mam czekać na @.

Nie ma czego się bać! Ja byłam przerażona samym badaniem...że mam się rozebrać i ktoś mi będzie 'coś kombinował' na dole . Ze względu na to, że nie współżyłam to pani doktor stwierdziła, że badanie jeszcze nie jest konieczne. I po strachu
Trzymam kciuki
Lilllu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.