Piękna sylewetka do wakacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-14, 20:34   #1
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009

Piękna sylewetka do wakacji


Ponieważ ciężko mi się było przebić do wątków już istniejących, postanowiłam założyć swój. Schudłam już sporo, ale od jakiegoś czas waga nie chcę się ruszyć ani o gram, więc pomyślałam, że jeśli założę grupę wsparcia, może zmobilizuję się i uruchomi się zmysł rywalizacji. Nie jestem otyła ale mam okropne boczki. Szczerze mówiąc, o odchudzaniu i diecie nic nie wiem, więc z pewnością przydadzą się dobre rady. Fajnie jakby się przyłączyły jakieś dziewczyny z Poznania, to może poznałabym kogoś z kim mogłabym ćwiczyć

Aha, mam 60 kg
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 21:01   #2
zupelnie_inna_ja
Raczkowanie
 
Avatar zupelnie_inna_ja
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 284
GG do zupelnie_inna_ja
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

również mam 60kg i mieszkam pod poznaniem dietkuje od niedawna, ale sprawia mi to ogromna przyjemnosc wiec pisz co i jak idzie
__________________
w walce o szczupłe i zadbane ciało

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50
zupelnie_inna_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 22:36   #3
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

To może napisałabyś jak to robisz, że jest tak przyjemnie? Bo mi dieta ciężko idzie. Co jadasz, a z czego rezygnujesz? Ciekawi mnie gdzie mieszkasz, jak nie chcesz tutaj pisać to może na PW?

Zawsze ważyłam ok. 52-54 i byłam wtedy bardzo szczupła. Tylko problem polega na tym, że teraz mam chyba lepsze nogi i pupę . Ale brzuch, boki, a nawet plecy to tragedia. Wszystko takie ble, niewyćwiczone. Kupię sobie buty na dwór i zacznę biegać i jeździć rowerem.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 05:57   #4
cytrynkowymotyl
Zadomowienie
 
Avatar cytrynkowymotyl
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 109
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

A co mi tam. Też do was dołączę.
Mam podobną wagę do was - 59kg i chciałabym zejść ddo około 50
Jakie plany macie na dzisiaj?
cytrynkowymotyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 08:00   #5
karolllcia119
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 282
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

a ile wzrostu macie?
__________________
ok Koniec z użalaniem sie :d Cele:
1.21.04.2013 Odchudzamy
Waga:70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60
2. Ćwicze z Ewa Chodakowską;D
3.zapuszczam wlosy
karolllcia119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 08:38   #6
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Hej, chętnie się przyłącze chociaż nie mam dużo do zrzucenia, jakieś 5 kg jeszcze Mieszkam w Krakowie i studiuję dietetykę A moje zmiany: to zdrowo, regularnie mimo wielu zajęć no i rezygnacja z fast foodów, słodyczy, wszelakich napoi ( w tym kawy!!) dużo warzyw, rybek, owoców i owsianka na śniadanie w tydzień spadło 2 kg czyli woda zeszła a teraz muszę się wziąć za jakiś ruch;P


A no i waga początkowa : 52 kg
Obecna: 50,4 kg
Cel: 45-46 kg
wzrost: 156

Wymiary też mam gdzieś spisane żeby sobie porównać efekt końcowy
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg

Edytowane przez martus9191
Czas edycji: 2012-03-15 o 08:39
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 08:59   #7
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Witam, może się przyłącze. Mimo, że nie mam nadwagi bo przy moim wzroście i mojej wadze wszystko powinno być dobrze, ale ja źle się czuje. Zawsze ważyłam około 50-51 kilo i wtedy czułam się super a teraz mimo około 5 kilo więcej czuje się tragicznie. Mój mąż mnie nie rozumie, uważa, że przesadzam a ja czuje się jak wieloryb.
Chciałabym do wakacji ( do końca czerwca) wrócić do mojej dawnej wagi i znowu poczuć się jak kiedyś.
Młoda ( jak to moja mama mi ostatnio powiedziała :/) już nie jestem ( całe 28 lat ) i zastanawiam się jak zmusić mój metabolizm do pracy.
Może tu będe miała jakieś wsparcie bo niestety w moim domu, każdy patrzy na mnie krzywo jak mówie o odchudzaniu, a wspacie jest mi potrzebne.
Kiedyś schudłam 10 kilo i wiem jak się do tego zabrać, żeby schudnąć zdrowo i bez efektu jojo ( stała waga trzymała się ponad 7 lat), brakuje mi niestety mocnej motywacji i małej zachęty.
W sumie zaczełam już dzisiaj, na śniadanie zjadłam kubek jogurtu naturalnego z otrębami i rodzynkami, na drugie śniadanie mam owoce, ale brak pomysłu na obiad
Dodam, że nie jadam słodyczy- mogą dla mnie nie istnieć, jakoś za słodkim nie przepadam.
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-15, 09:07   #8
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Cytat:
Napisane przez justyna_t Pokaż wiadomość
Witam, może się przyłącze. Mimo, że nie mam nadwagi bo przy moim wzroście i mojej wadze wszystko powinno być dobrze, ale ja źle się czuje. Zawsze ważyłam około 50-51 kilo i wtedy czułam się super a teraz mimo około 5 kilo więcej czuje się tragicznie. Mój mąż mnie nie rozumie, uważa, że przesadzam a ja czuje się jak wieloryb.
Chciałabym do wakacji ( do końca czerwca) wrócić do mojej dawnej wagi i znowu poczuć się jak kiedyś.
Młoda ( jak to moja mama mi ostatnio powiedziała :/) już nie jestem ( całe 28 lat ) i zastanawiam się jak zmusić mój metabolizm do pracy.
Może tu będe miała jakieś wsparcie bo niestety w moim domu, każdy patrzy na mnie krzywo jak mówie o odchudzaniu, a wspacie jest mi potrzebne.
Kiedyś schudłam 10 kilo i wiem jak się do tego zabrać, żeby schudnąć zdrowo i bez efektu jojo ( stała waga trzymała się ponad 7 lat), brakuje mi niestety mocnej motywacji i małej zachęty.
W sumie zaczełam już dzisiaj, na śniadanie zjadłam kubek jogurtu naturalnego z otrębami i rodzynkami, na drugie śniadanie mam owoce, ale brak pomysłu na obiad
Dodam, że nie jadam słodyczy- mogą dla mnie nie istnieć, jakoś za słodkim nie przepadam.
Hej;*

Myśle że zbiorą się tu dziewczyny które chętnie będą tu pisać i wspierać. Co od siebie mogę dodać: na śniadanie zamiast jogurtu lepiej wybrać serek wiejski albo twaróg, jogurt ma dużo węgli no i ostrożnie z rodzynkami bo też dużo cukrów prostych no i zdecydowanie mogę polecić owsiankę co do owocow tu też uwaga bo znowu węgle,możesz sobie zrobić np sałatkę ( ja dzisiaj zmajstrowałam grecką: sałata, ogórek, pomidor i feta na pół z twarogiem i między zajęciami zajadam się nią małymi porcjami na obiad mam dzisiaj rybkę z piekarnika, plus kasza jęczmienna i ogórki ze słoika myślę że fajnie byłoby się wymieniać jakimiś pomysłami bo wiadomo, że dieta powinna być urozmaicona, bo nuda szybko zniechęca


A co do Twojego samopoczucia, to doskonale wiem o czym mówisz, sama widzisz że moja waga jest prawidłowa, ale mam cienkie kości i kolokwialnie mowiąc jestem po prostu otłuszczona. Ale chłopak mnie wspiera to fakt...
Będzie dobrze;*
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg

Edytowane przez martus9191
Czas edycji: 2012-03-15 o 09:09
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 09:30   #9
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Hej;*

Myśle że zbiorą się tu dziewczyny które chętnie będą tu pisać i wspierać. Co od siebie mogę dodać: na śniadanie zamiast jogurtu lepiej wybrać serek wiejski albo twaróg, jogurt ma dużo węgli no i ostrożnie z rodzynkami bo też dużo cukrów prostych no i zdecydowanie mogę polecić owsiankę co do owocow tu też uwaga bo znowu węgle,możesz sobie zrobić np sałatkę ( ja dzisiaj zmajstrowałam grecką: sałata, ogórek, pomidor i feta na pół z twarogiem i między zajęciami zajadam się nią małymi porcjami na obiad mam dzisiaj rybkę z piekarnika, plus kasza jęczmienna i ogórki ze słoika myślę że fajnie byłoby się wymieniać jakimiś pomysłami bo wiadomo, że dieta powinna być urozmaicona, bo nuda szybko zniechęca


A co do Twojego samopoczucia, to doskonale wiem o czym mówisz, sama widzisz że moja waga jest prawidłowa, ale mam cienkie kości i kolokwialnie mowiąc jestem po prostu otłuszczona. Ale chłopak mnie wspiera to fakt...
Będzie dobrze;*
Owiankę ? Może to gupie pytanie, ale taką gotową co tylko zalewam wodą lub mlekiem, czy takie paskudy jakie gotowałam kiedyś mojemu dziecku
Co to twarogu- uwielbiam, jak jeszcze dodam troche szczypiorku i rzodkiewki to jest super
Ja jestem na starcie w dość dobrej sytuacji, uwielbiam warzywa, owoce, jakos nie zachwycam się białym pieczywem , słodyczami i fast foodami. Wszyskie posiłki przygotowuje w domu, troche się dziwie, że przytyłam bo zawsze kontroluje co je moja rodzina a moje porcje też do wielkich nie należą. Zobaczymy jak to będzie, od dziasiaj będe jadła gotowane, na parze i pieczone w piekarniku, może mojego męża przekonam, żeby też się przyłączył
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 09:36   #10
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Cześć dziewczyny. Ja też jestem z Krakowa.
Ostatnio się zważyłam i przeżyłam załamanie nerwowe, bo zobaczyłam liczbę której nie tylko się nie spodziewałam na wadze, ale w życiu jej tam nie widziałam... Niby jakaś strasznie gruba nie jestem, ale z pół roku temu ważyłam aż 6kg mniej! Wszyscy mówią że "zima", ale ja w to nie wierzę ani trochę. Robiłam sobie na uczelnię 3 wielkie kanapki, codziennie na śniadanie mleko z musli crunchy albo parówki, wracałam do domu, jadłam obiad po 20, często pizzę lub smażony ser, a w międzyczasie tonę słodyczy.
Mój facet mnie nie chce wspierać... Raz mi mówi że mnie kocha taką jaką jestem, a od czasu do czasu mu się wymsknie coś bardzo przykrego, typu "ale masz duże uda z boku"... Rodzina niby mieszka daleko i rzadko ich odwiedzam, ale jak ostatnio pojechałam i powiedziałam że zamierzam się odchudzać, dostałam 3 czekolady 300g i jedną 200, czyli z tych większych no i duże ptasie mleczko na dzień kobiet (jedna kostka 51kcal, potrafię zjeść i całą paczkę naraz)... Także generalnie pogodziłam się z tym, że nikt mi nie pomaga, ale nie pogodzę się z tym, że mi przeszkadzają.
Chciałabym zrzucić 14kg, wtedy byłabym trochę wychudzona, ale czułabym się bezpiecznie, że nawet jak przytyję te 5kg "na zimę" to i tak będzie w porządku. Nie wiem, czy wyznaczanie sobie 5kg dalszego celu to dobre rozwiązanie.
Jem mniej niż zwykle. Zamiast parówek i musli zjadam serek wiejski z rzodkiewką, szczypiorkiem, ogórki, pomidory (bardzo stroniłam od warzyw). Jem też szynkę, mam nadzieję, że bardzo nie przeszkadza.
Na obiad niestety ostatnio się złamałam i 2x jadłam pierogi ruskie (10), bo mam ich całą paczkę i są pyszne... Niestety jest tak, że jak coś mam w domu to prędzej czy później to pochłonę, jestem strasznym żarłokiem. A mieszkam z chłopakiem, który jest chudy jak tyczka i żre co popadnie, nie patrząc na godzinę. Pachnie mi w mieszkaniu o północy, idę na zakupy to ciągnie mnie na dział z czipsami i obrazowo opowiada co z nimi zrobi jak już je kupi. Bardzo motywujące.
Chodzę cały czas głodna, przez samą świadomość że się odchudzam i że nie mogę jeść pewnych rzeczy.
Może tutaj dostanę odrobinę wsparcia ):
Ćwiczycie coś? Ja niestety zmagam się z kilkoma chorobami i wysiłek fizyczny nie jest dla mnie wskazany... ale zastanawiam się nad kupnem spodni neoprenowych i zacząć od szybkich spacerów, później wolnego biegu, żeby chociaż trochę podciągnąć kondycję, może też jakieś brzuszki po powrocie, chociaż bardzo boję się o kręgosłup.
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 09:39   #11
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Cytat:
Napisane przez justyna_t Pokaż wiadomość
Owiankę ? Może to gupie pytanie, ale taką gotową co tylko zalewam wodą lub mlekiem, czy takie paskudy jakie gotowałam kiedyś mojemu dziecku
Co to twarogu- uwielbiam, jak jeszcze dodam troche szczypiorku i rzodkiewki to jest super
Ja jestem na starcie w dość dobrej sytuacji, uwielbiam warzywa, owoce, jakos nie zachwycam się białym pieczywem , słodyczami i fast foodami. Wszyskie posiłki przygotowuje w domu, troche się dziwie, że przytyłam bo zawsze kontroluje co je moja rodzina a moje porcje też do wielkich nie należą. Zobaczymy jak to będzie, od dziasiaj będe jadła gotowane, na parze i pieczone w piekarniku, może mojego męża przekonam, żeby też się przyłączył
Tak, chodzi i taką papkę którą zapewne dawałaś dziecku, ale owisankę można robić na tysiąc sposobów, polecam na inspirację wątek owsiankowy Ja sobie zalewam płatki mlekiem i wrzucam przeróżne dodatki, chociaż zawsze daję orzechy, migdały, słonecznik i pestki dyni, to dobre źródło zdrowych kwasów Dzisiaj np dorzuciłam banana i łyżkę cappucino w proszku, naprawdę pycha! Jabłko z cynamonem to też przepyszne połączenie, a jak wolisz bardziej słodkie to można dorzucić trochę miodu Mi 5 łyżek płatków owsianych daje straszliwego kopa
Twaróg zdecydowanie na plus, czyste białko, stosunkowo niskokaloryczny, zdecydowanie bardziej polecany niż jogurt Ja często go miksuje z rybkami np wędzonymi i przepyszna pasta wychodzi

Mąż jakby się przyłączył na pewno by było łatwiej. Moj TŻ ostatnio zajadał się ze mną owsianka i się śmiał że mogę być długo na diecie bo wtedy gotuje tyle nowych pysznych rzeczy ;P
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-15, 10:30   #12
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Jeszcze jedno małe pytanie- czy zamiast owsianki na śniadania ( w dni pracujące ) może byc np. mleko 0,5 z otrębami i dodatkiem jakiegoś owocu albo orzechów- lubie takie mieszanki, a rano liczy się każda minuta więc czasu troche mało na gotowanie owsianki.
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 10:30   #13
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Bardzo sie ciesze, ze sie odezwalyscie. Na pewno razem nam pojdzie lepiej Ja wlasnie ostatnio w ramach diety jadlam jogurciki, a tu sie okazuje, ze robilam zle. Planuje od dzisiaj pic tylko wode mineralna i wspomagac przemiane materii herbata zielona i czerwona. Pije jeszcze mleko, tylko chude.
Nie bede jesc slodyczy. Przepraszam, ze tak dziwnie pisze i bez polskich znakow, ale uzywam telefonu z dotykana klawiatura, a to straszna meka.
__________________


Edytowane przez Mahdab
Czas edycji: 2012-03-15 o 14:18
Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 12:09   #14
S_Candall
Raczkowanie
 
Avatar S_Candall
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: "... tam gdzie gwiazdy spadają,a marzenia się spełniają"
Wiadomości: 269
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Cześć dziewczyny.Ja też będę dietkować z Wami,bo rzeczywiście ciężko się "wstrzelić" w jakiś już istniejący wątek.ja sama założyłam wątek pt."Dieta bez ćwiczeń" ... Ja jestem po urazie kręgosłupa i niestety ćwiczenia są w moim przypadku wykluczone.Przez to pewnie będzie mi ciężej schudnąć,ale co tam nie poddam się.Mam do zrzucenia ok.4 kg.Napiszcie coś o sobie np.wiek,zajęcia...?Pozdra wiam

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez justyna_t Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno małe pytanie- czy zamiast owsianki na śniadania ( w dni pracujące ) może byc np. mleko 0,5 z otrębami i dodatkiem jakiegoś owocu albo orzechów- lubie takie mieszanki, a rano liczy się każda minuta więc czasu troche mało na gotowanie owsianki.
No właśnie co do owsianki.Ja jej nie nanawidzę!Ale wiem,ze jest zdrowa i sprzyja odchudzaniu.Jak ją robić i z czym jeść żeby się nie zrazić?Ja kupiłam ostatnio takie musli (w Lidl) z płatkami owsianymi itp.Myślicie,że są OK?
Mam brokuł,ale zupełnie nie mam pojęcia jak i z czym go jeść???Ktoś doradzi?
__________________
52,5kg. 51 50 49 48kg.
162cm.
S_Candall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 14:32   #15
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Cytat:
Napisane przez S_Candall Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.Ja też będę dietkować z Wami,bo rzeczywiście ciężko się "wstrzelić" w jakiś już istniejący wątek.ja sama założyłam wątek pt."Dieta bez ćwiczeń" ... Ja jestem po urazie kręgosłupa i niestety ćwiczenia są w moim przypadku wykluczone.Przez to pewnie będzie mi ciężej schudnąć,ale co tam nie poddam się.Mam do zrzucenia ok.4 kg.Napiszcie coś o sobie np.wiek,zajęcia...?Pozdra wiam
Cześć
No właśnie ciężko wbić do dziewczyn które już się można powiedzieć poznały i zaprzyjaźniły (oczywiście w miarę możliwości internetu) 4 kilo to malutko, damy radę! Mam 23 lata i jeszcze studiuje. Zapomniałam, któraś z dziewczyn pytała o wzrost. Mam tak z 166,



Cytat:
Napisane przez S_Candall Pokaż wiadomość
No właśnie co do owsianki.Ja jej nie nanawidzę!Ale wiem,ze jest zdrowa i sprzyja odchudzaniu.Jak ją robić i z czym jeść żeby się nie zrazić?Ja kupiłam ostatnio takie musli (w Lidl) z płatkami owsianymi itp.Myślicie,że są OK?
Mam brokuł,ale zupełnie nie mam pojęcia jak i z czym go jeść???Ktoś doradzi?
Wczoraj jadłam pyszną sałatkę z brokułem. Sałata lodowa + pomidor +brokuł (surowy, pokrojony na małe kawałki) + por + bazylia.
Ja mam taki problem, że nie mieszkam sama, i nie mam za bardzo możliwości sama gotować. A jestem strasznym łakomczuchem i nie potrafię sobie odmówić jak inni jedzą. Dopiero teraz zaczynam ćwiczyć siłę woli. Chciałam Was o coś zapytać. Bardzo lubię surówki do obiadu, u mnie w domu jadało się bez oleju, a teraz (mieszkam u Tż do czerwca) zawsze jest dodane trochę majonezu lub oleju. Wiem, ze to po to, żeby się witaminy wchłaniały, ale czy to sprzyja odchudzaniu?
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 14:52   #16
afryga
Raczkowanie
 
Avatar afryga
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 231
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Ja też się do was chętnie przyłącze. Mam 162 i 55,5 kg na wadze. Dietkuję już sobie jakiś czas, ale niestety z marnym skutkiem. Przez 3 m-ce jedynie 2 kg . Mam do zrzucenie jeszcze jakieś 3-4, ale przy prawidłowej wadze strata każdego kg jest niestety okupiona ogromnym wysiłkiem (o czym się przekonałam na własnej skórze). U mnie MŻ + WR jakoś słabo się sprawdza.
Jak stwierdziła już jedna z was, ciężko jest się wbić na jakiś starszy wątek, gdyż wszyscy się już tam znają i najczęściej poruszają tematy całkowicie odbiegające od pierwotnego celu . Ten jest nowy więc możemy się dopiero poznać.
Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć wymarzoną wagę i sylwetki jak z katalogu . Zarówno wsparcie jak i ochrzan od "towarzyszek niedoli" bardzo mi się przyda.

Jakie macie plany jeśli chodzi o osiągnięcie celu? Jedynie dieta czy dodatkowo jakiś wysiłek?
afryga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 15:00   #17
S_Candall
Raczkowanie
 
Avatar S_Candall
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: "... tam gdzie gwiazdy spadają,a marzenia się spełniają"
Wiadomości: 269
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Cytat:
Napisane przez afryga Pokaż wiadomość
Ja też się do was chętnie przyłącze. Mam 162 i 55,5 kg na wadze. Dietkuję już sobie jakiś czas, ale niestety z marnym skutkiem. Przez 3 m-ce jedynie 2 kg . Mam do zrzucenie jeszcze jakieś 3-4, ale przy prawidłowej wadze strata każdego kg jest niestety okupiona ogromnym wysiłkiem (o czym się przekonałam na własnej skórze). U mnie MŻ + WR jakoś słabo się sprawdza.
Jak stwierdziła już jedna z was, ciężko jest się wbić na jakiś starszy wątek, gdyż wszyscy się już tam znają i najczęściej poruszają tematy całkowicie odbiegające od pierwotnego celu . Ten jest nowy więc możemy się dopiero poznać.
Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć wymarzoną wagę i sylwetki jak z katalogu . Zarówno wsparcie jak i ochrzan od "towarzyszek niedoli" bardzo mi się przyda.

Jakie macie plany jeśli chodzi o osiągnięcie celu? Jedynie dieta czy dodatkowo jakiś wysiłek?
Czytasz mi w myślach... Ja myślę tak samo.
Ja mam 26 lat i 162cm.wzrostu.Niestety ćwiczenia jak dla mnie są zakazane
Mahdab Ja myślę,że dodanie łyżeczki oliwy do surówki jest wręcz wskazane,a na pewno nie zaszkodzi diecie.
__________________
52,5kg. 51 50 49 48kg.
162cm.
S_Candall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 15:06   #18
zaajka
Raczkowanie
 
Avatar zaajka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 86
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Hej dziewczyny z chęcią do Was dolączę. Również ditekuję jakiś czas, ale niestety gora 2 tyg i się poddaję. Wiec mam nadzieję że z Wami mi się uda.
Mam do zrzucenia ok 5 kilo, mam 24 lata i 170 wz. Rok temu urodziłam córeczkę i właśnie w ciąży mi sie przytyło, wcześniej nie miałam zielonego pojęcia co to boczki

Planuję dietę i mam zamiar zacząć biegać
zaajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 17:42   #19
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

jest już taki wątek
"Piękne ciało do wakacji" -> wystarczyło poszukać
[ale na innym podforum ]
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-15, 17:54   #20
cytrynkowymotyl
Zadomowienie
 
Avatar cytrynkowymotyl
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 109
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

A co do wzrostu to mam nędzne 1,6m
cytrynkowymotyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 18:54   #21
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Cytat:
Napisane przez afryga Pokaż wiadomość
Ja też się do was chętnie przyłącze. Mam 162 i 55,5 kg na wadze. Dietkuję już sobie jakiś czas, ale niestety z marnym skutkiem. Przez 3 m-ce jedynie 2 kg . Mam do zrzucenie jeszcze jakieś 3-4, ale przy prawidłowej wadze strata każdego kg jest niestety okupiona ogromnym wysiłkiem (o czym się przekonałam na własnej skórze). U mnie MŻ + WR jakoś słabo się sprawdza.
Jak stwierdziła już jedna z was, ciężko jest się wbić na jakiś starszy wątek, gdyż wszyscy się już tam znają i najczęściej poruszają tematy całkowicie odbiegające od pierwotnego celu . Ten jest nowy więc możemy się dopiero poznać.
Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć wymarzoną wagę i sylwetki jak z katalogu . Zarówno wsparcie jak i ochrzan od "towarzyszek niedoli" bardzo mi się przyda.

Jakie macie plany jeśli chodzi o osiągnięcie celu? Jedynie dieta czy dodatkowo jakiś wysiłek?
Identycznie jak ja! Na początku, poszło jak burza bez żadnego wysiłku, jakieś 4 kilo, a te ostatnie kilogramy strasznie, waga nie chce ruszyć. Dobrze wiedzieć, że ktoś jest w podobnej sytuacji. A odmawiasz sobie czegoś, np. słodyczy?

Mam zamiar biegać jak tylko kupię buty sportowe na dwór. Dlatego miałam nadzieję, że pojawi się ktoś z mojego miasta, żeby może razem spróbować wzajemnie się mobilizując Próbowałam robić zestaw ćwiczeń na brzuch z youtubem (nie śmiejcie się ), ale jakoś nie wyszło, może wrócę do tego od jutra i będę robić do 2 dni.

Cytat:
Napisane przez S_Candall Pokaż wiadomość
Czytasz mi w myślach... Ja myślę tak samo.
Ja mam 26 lat i 162cm.wzrostu.Niestety ćwiczenia jak dla mnie są zakazane
Mahdab Ja myślę,że dodanie łyżeczki oliwy do surówki jest wręcz wskazane,a na pewno nie zaszkodzi diecie.
To nie będę już miała wyrzutów sumienia widząc i pochłaniając te surówki.

Cytat:
Napisane przez zaajka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny z chęcią do Was dolączę. Również ditekuję jakiś czas, ale niestety gora 2 tyg i się poddaję. Wiec mam nadzieję że z Wami mi się uda.
Mam do zrzucenia ok 5 kilo, mam 24 lata i 170 wz. Rok temu urodziłam córeczkę i właśnie w ciąży mi sie przytyło, wcześniej nie miałam zielonego pojęcia co to boczki

Planuję dietę i mam zamiar zacząć biegać
Mi też trochę brakuję motywacji i dietki kończyły się bardzo szybko. Ale teraz jako założycielka wątku, na pewno się nie poddam i mam nadzieję, że Wy też mi na to nie pozwolicie W moim przypadku winne są hormony, nie tylko po nich utyłam, pierwszy raz zobaczyłam u siebie cellulit, ale wpłynęły jeszcze na łaknienie. Dosłownie po godzinie od obiadu byłam znów wilczo głodna. Wtedy brałam najczęściej coś słodkiego. Rozepchnął mi się żołądek Teraz już wrócił do mniej więcej do normy, ale ciężko było. W międzyczasie przeprowadziłam się i to też miało wpływ, bo miałam mniej ruchu i nową dietę. Mama mojego Tż mieszka nad nami i nam gotuje. Na początku byłam szczupła, więc nie przywiązywałam do tego wagi, że zupki są na śmietance, a owoce na deser zawsze osłodzone. Tż postawił sprawę na ostrzu noża i już nie widzę w kuchni pączków i innych słodyczy kupowanych na zasadzie "bo jak się Wam zachce to będzie". Bo póki stało, to albo przegrywałam tę bitwę i pożeraliśmy (nie lubię marnowania jedzenia), albo częściej szło do śmieci, ale co się namęczyłam ze świadomością, że tam leży mój ulubiony rogalik, to mi nikt nie odda :p

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
jest już taki wątek
"Piękne ciało do wakacji" -> wystarczyło poszukać
[ale na innym podforum ]

Co prawda nie widziałam takiego wątku, ale założenie nowego było zamierzone -> wystarczyło przeczytać dokładnie mój pierwszy post i co piszą inne dziewczyny
__________________


Edytowane przez Mahdab
Czas edycji: 2012-03-15 o 19:06
Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 21:49   #22
afryga
Raczkowanie
 
Avatar afryga
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 231
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Identycznie jak ja! Na początku, poszło jak burza bez żadnego wysiłku, jakieś 4 kilo, a te ostatnie kilogramy strasznie, waga nie chce ruszyć. Dobrze wiedzieć, że ktoś jest w podobnej sytuacji. A odmawiasz sobie czegoś, np. słodyczy?

Mam zamiar biegać jak tylko kupię buty sportowe na dwór. Dlatego miałam nadzieję, że pojawi się ktoś z mojego miasta, żeby może razem spróbować wzajemnie się mobilizując Próbowałam robić zestaw ćwiczeń na brzuch z youtubem (nie śmiejcie się ), ale jakoś nie wyszło, może wrócę do tego od jutra i będę robić do 2 dni.
U mnie właśnie nie szło jak burza.
Na diecie jestem od grudnia, ale niestety przyszły święta i trochę sobie pofolgowałam. Od grudnia także zapisałam się na fitness. Początkowo 2 razy w tygodniu chodziłam na zajęcia i 3 razy w tygodniu ćwiczyłam w domu (cała seria 8 min + 40 min zumba). W styczniu robiłam odwrotnie - 3x fitness i 2x w domu. Od lutego zaś chodzę 4-5 razy w tygodniu na fitness. Czasami dołożę jeszcze w weekend 1 level z "Schudnij z Jillian w 30 dni". Wieczorami kręcę hula hop. Tyle co teraz to nigdy nie ćwiczyłam. Próbowałam nawet biegać, ale niestety po biegu tak mnie bolą kolana, że nie mogę później nawet stać. Jak tylko zrobi się cieplej i jaśniej wieczorami to będę jeździła na rowerze lub rolkach .

Jeśli chodzi o dietę, to trzymam się 4-5 posiłków dziennie, których suma nie przekracza 1500 kalorii (moje zapotrzebowanie to 2000 -2200 kalorii). Bywa, że raz na jakiś czas (najczęściej w weekend) czymś zgrzeszę i wtedy suma wynosi ok 1700 kalorii. Staram się trzymać zasad redukcji. Od stycznia nie jadłam nic smażonego, zamieniłam białe pieczywo na razowe i graham, biały ryż i makaron na ryż brązowy, kaszę i pełnoziarnisty makaron . Nie jem węglowodanów na kolację, a owoce jedynie do 14-tej. Niczego nie słodzę. Nie jadam chipsów, fast foodów i nie piję słodkich i gazowanych napojów. Grzeszę tylko raz w tygodniu. Zazwyczaj kawałkiem lub dwoma jakiegoś ciasta.

Przy takich ograniczeniach i takiej dawce ruchu powinnam już być chuda jak szczypiorek, ale niestety tak nie jest. Tyle wyrzeczeń a jedynie -2 kg na wadze. Cały czas zastanawiam się czy robię coś źle i już pomału tracę cierpliwość i zapał .
afryga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 07:21   #23
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Witam dziewczyny
Tak to jest, że po pewnym czasie waga ani drgnie. Ale spokojnie znowu się ruszy troche cierpliwości
Ja dzisiaj na śniadanko zjadłam otręby z łyżeczką pestek z dyni i mlekiem. Lubie takie śniadania bo dają mi kopa na start Do pracy przygotowałam sałatkę z rukolą, pomidorami, szczypiorkiem, rzodkiewką, kapustą pekińską a do tego dwa cieńkie plasterki szynki konserwowej, pocięte i zrobione w rulony
Na obiadek pierś z kurczaka ( już się zaprawia) robiona w folii w piekarniku z surówką z kapusty kiszonej, marchewki i cebuli z odrobiną oliwy z oliwek no i jakiś dodatek, ale to zależy co ugotuje
Mam tylko jeden problem- przez większość życia ( od 8 klasy podstawowej- tak tak ja miałam jeszcze 8 klas ) jadam tylko dwa posiłki dziennie- głupie ale organizm sie tak nauczył. Nie mam pojęcia czy uda mi się zjeść czwartą porcje, obojętnie nawet marchewke o piątej nie wspomne. Jak zjem coś po godzinie 16 to potem czuje się okropnie tak jakby mój układ trawienny się buntował. Ale widocznie jak chce zdrowo schudnąć to będe musiała się przemęczyć.
I jeszcze jedno mój wzrost to 172 cm.
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 08:13   #24
S_Candall
Raczkowanie
 
Avatar S_Candall
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: "... tam gdzie gwiazdy spadają,a marzenia się spełniają"
Wiadomości: 269
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Cytat:
Napisane przez cytrynkowymotyl Pokaż wiadomość
A co do wzrostu to mam nędzne 1,6m
Nie przejmuj się.Ja mam tylko 1cm.więcej... Małe jest piękne
Dziewczyny u mnie dzisiaj piękne słońce i 15 st.! Myślicie,że pasuje ubrać półbuty???Mam taki problem,że na jesień zniszczyłam botki i je wyrzuciłam.Teraz zostały mi tylko do wyboru kozaki,lub półbuty.Nie chce specjalnie wydawać kasy na botki.Może napiszecie coś o sobie???
[/LEFT]


---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

Cytat:
Napisane przez zaajka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny z chęcią do Was dolączę. Również ditekuję jakiś czas, ale niestety gora 2 tyg i się poddaję. Wiec mam nadzieję że z Wami mi się uda.
Mam do zrzucenia ok 5 kilo, mam 24 lata i 170 wz. Rok temu urodziłam córeczkę i właśnie w ciąży mi sie przytyło, wcześniej nie miałam zielonego pojęcia co to boczki

Planuję dietę i mam zamiar zacząć biegać
Hej.Ja też jestem mamą,ale chłopczyka.W ciąży z 54kg.przytyłam do 79kg.!!! (z czego 4kg.ważył mały) Później schudłam do 49kg.( przez 5-6mcy) ale to nie była zdrowa dieta i kg.wróciły
Afryga No niestety masz rację,z tym co napisałaś-że jeśli ma się prawidłową wagę to kg.będą spadać opornie.Zapytałam znajomą lekarkę i tak jest.Jak ważysz "w normie" to trzeba dość ostro zredukować ilość spożywanych kalorii,aby schudnąć.Więc aby obliczyć prawidłowe zapotrzebowanie na kcal.trzeba pomnożyć swoją wagę o 24 i wtedy wychodzi dzienne zapotrzebowanie na kcal.aby schudną trzeba je obniżyć o 200-300kcal.
__________________
52,5kg. 51 50 49 48kg.
162cm.
S_Candall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 09:29   #25
afryga
Raczkowanie
 
Avatar afryga
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 231
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Cytat:
Napisane przez S_Candall Pokaż wiadomość
Afryga No niestety masz rację,z tym co napisałaś-że jeśli ma się prawidłową wagę to kg.będą spadać opornie.Zapytałam znajomą lekarkę i tak jest.Jak ważysz "w normie" to trzeba dość ostro zredukować ilość spożywanych kalorii,aby schudnąć.Więc aby obliczyć prawidłowe zapotrzebowanie na kcal.trzeba pomnożyć swoją wagę o 24 i wtedy wychodzi dzienne zapotrzebowanie na kcal.aby schudną trzeba je obniżyć o 200-300kcal.
Ten twój licznik zapotrzebowania nie jest prawidłowy, gdyż nie uwzględnia ani trybu pracy, ćwiczeń, ani nawet wieku. Trzymając się jego zasad więcej zrobisz sobie krzywdy niż pożytku, spowolnisz maksymalnie metabolizm, a po skończonym odchudzaniu będziesz miała murowany efekt jojo. Według tego przelicznika powinnam jeść 1300 kal aby trzymać wagę a 1000 aby schudnąć. To jest wartość nawet poniżej podstawowego zapotrzebowania, czyli tego co organizm potrzebuje, aby utrzymać funkcje życiowe. Jeśli przejawiasz choć minimalną aktywność (typu wstajesz z łóżka i idziesz do sklepu) to powinnaś jeść więcej, a jeśli systematycznie ćwiczysz to ta wartość jest dużo wyższa. Z własnego doświadczenia wiem, że jedząc 2000 kalorii dziennie trzymam wagę.
Ja korzystam z tego kalkulatora
http://www.programy.u.waw.pl/zapotrz...ie-kalorie.php
Uważam, że jest on dużo bardziej precyzyjny, a jego wyniki odzwierciedlają rzeczywistość.
Faktem niestety jest, że każdy ma inny metabolizm, no i każdy organizm musi się przyzwyczaić do nowego stylu odżywiania zanim zacznie prawidłowo funkcjonować. Ja jestem na tym etapie i pewnie dlatego moja dieta nie przynosi takich efektów jakich oczekiwałam. No i mam mało do zrzucenia więc organizm broni się jak może przed pozbyciem się ostatnich zapasów . Ale nie poddaje się. Jeszcze wygram tę wojnę .
afryga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 10:19   #26
S_Candall
Raczkowanie
 
Avatar S_Candall
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: "... tam gdzie gwiazdy spadają,a marzenia się spełniają"
Wiadomości: 269
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Afryga Jak sama poprawnie stwierdziłaś każdy ma inny metabolizm.Ja wiem sama dla siebie,po doświadczeniach z odchudzaniem,jaka wartość kcal.będzie dla mnie dobra,aby schudnąć.Jak jestem na 1200kcal.to waga stoi,więc teraz jestem na 1000kcal.A Ty?Też korzystałam z tego kalkulatora,który podałaś w linku.
__________________
52,5kg. 51 50 49 48kg.
162cm.
S_Candall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 10:32   #27
afryga
Raczkowanie
 
Avatar afryga
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 231
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Cytat:
Napisane przez S_Candall Pokaż wiadomość
Afryga Jak sama poprawnie stwierdziłaś każdy ma inny metabolizm.Ja wiem sama dla siebie,po doświadczeniach z odchudzaniem,jaka wartość kcal.będzie dla mnie dobra,aby schudnąć.Jak jestem na 1200kcal.to waga stoi,więc teraz jestem na 1000kcal.A Ty?Też korzystałam z tego kalkulatora,który podałaś w linku.
1000 kal dziennie byłoby dla mnie męczarnią, chodziłabym wiecznie głodna i zdenerwowana, a po osiągnięciu celu rzuciłabym się na lodówkę i przytyłabym do początkowej wagi. Ja jem ok 1300-1400 kal (sporadycznie trochę więcej np. na obiedzie u rodziców). Nie chodzę głodna i nie mam ciągotek do podjadania. Dodatkowo chodzę 4-5 razy w tygodniu na fitness, a czasem jeszcze ćwiczę w domu.
Pewnie odchudzanie zajmie mi trochę więcej czasu, ale nabędę zdrowych nawyków i nie wrócę do poprzedniego sposobu jedzenia. Już teraz widzę tego efekty, bo np. większą ochotę mam na jogurt niż na makowiec, który już któryś dzień leży nietknięty w szafce i wysycha, wolę zjeść trochę migdałów niż chipsy i owoce zamiast ciastek. Łatwo będzie utrzymać z trudem osiągniętą wagę.

A ty ćwiczysz coś?

Edytowane przez afryga
Czas edycji: 2012-03-16 o 10:36
afryga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 12:19   #28
S_Candall
Raczkowanie
 
Avatar S_Candall
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: "... tam gdzie gwiazdy spadają,a marzenia się spełniają"
Wiadomości: 269
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Jak wcześniej napisałam z powodu urazu kręgosłupa mam zakazane ćwiczenia.Jedynie ćwiczę Callanetics,8 min.buns tak żeby nie obciążać kręgosłupa,przysiady... Dla mnie 1000kcal.to wystarczy,nie chodzę głodna.
__________________
52,5kg. 51 50 49 48kg.
162cm.
S_Candall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 18:54   #29
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Cytat:
Napisane przez S_Candall Pokaż wiadomość
Jak wcześniej napisałam z powodu urazu kręgosłupa mam zakazane ćwiczenia.Jedynie ćwiczę Callanetics,8 min.buns tak żeby nie obciążać kręgosłupa,przysiady... Dla mnie 1000kcal.to wystarczy,nie chodzę głodna.
Ojej, ja kalorii co prawda nie liczę, ale wydaję mi się to strasznie malutko! Jak liczycie te kalorie, ważycie wszystko co jecie?

Dzisiaj jestem w miarę zadowolona, dzień zaczęłam od 1,5 godz ćwiczeń Tylko potem byłam diabelnie głodna i zjadłam więcej niż powinnam na śniadanie... Na obiedzie chyba odbiłam, bo zjadłam mniej. Wypiłam przed pół szklanki wody z cytryną, żeby oszukać żołądek. Przed chwilą jeszcze ponad 1,5 godziny spaceru. Poszłam kupić buty do biegania, specjalnie jak najdalej, ale jeszcze nie znalazłam. Teraz wypiję herbaty i potem może jakiś owoc.

Mam taki problem jak justyna_t też nie mogę się przyzwyczaić, żeby jeść więcej posiłków. Mam okropny nawyk z domu, że jeść rzadko a dużo (jeszcze największą kolację). Wiem od dawna, że powinno się jeść 5 małych posiłków dziennie, żeby organizm nie magazynował zapasów, ale idzie ciężko, bo nie czuję głodu ani apetytu, a nie lubię się zmuszać. Jakoś będę się musiała przemóc od przyszłego tygodnia będę sobie robić sałatkę z fetą na śniadanie poza domem.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 20:43   #30
afryga
Raczkowanie
 
Avatar afryga
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 231
Dot.: Piękna sylewetka do wakacji

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ojej, ja kalorii co prawda nie liczę, ale wydaję mi się to strasznie malutko! Jak liczycie te kalorie, ważycie wszystko co jecie?
Jeśli chcę policzyć ile kalorii zjadłam w danym dniu to z www.tabele-kalorii.pl , a jeśli nie wiem ile kalorii ma danie, które sama przygotowałam to wtedy z http://www.ilewazy.pl/ jest tam fajna zakładka "przelicznik" . Wyszukuję produkt, który użyłam, wybieram jednostkę miary (gramy, szklanki, łyżki), zaznaczam ile tego było i dodaję do ich kalkulatora. W ten sposób wiem ile kalorii ma np. cały garnek pulpetów. Jak już posiadam taka informację, to wystarczy jedynie podzielić całość na ilość porcji i gotowe.

Jeśli chodzi o fetę to raczej odradzam, jest strasznie tłusta . Raz na jakiś czas może być, ale do każdego śniadania to raczej nie bardzo. Lepiej dodaj pokruszony twaróg, serek wiejski, kawałek grillowanej piersi, gotowane jajko, makrelę czy tuńczyka. To zdecydowanie lepsze opcje. Dodatkowo feta jest strasznie słona, i nie wiem jak u Ciebie, ale w moim przypadku po zjedzeniu czegoś słonego, nachodzi mnie zawsze ochota na coś słodkiego, ot tak, dla równowagi .

Edytowane przez afryga
Czas edycji: 2012-03-16 o 20:53
afryga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.