zmiana nazwiska - prośba o poradę - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-28, 14:45   #61
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: zmiana nazwiska - prośba o poradę

Czytałam, że podoba Ci się Deckert. Kolega mój ma na nazwisko Dekert ale wizażanki doradzające Ci dodanie końcówki do imiennego nazwiska mają rację
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 16:48   #62
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: zmiana nazwiska - prośba o poradę

Powtórzę się- nie uważam, że to mój kaprys.
Danielwicz mnie bardzo satyskacjonuje.
Jest i tak sporo lepsze od obecnego

Po prostu myślałam, że jeśli obecne jest ośmieszajace lub ma formę imienia - można zmienić na jakiekolwiek inne. A żę podobają mi się niemieckie, no cóż, jeśli jest taka moda, to można uznać to za kaprys głupiej nastolatki... ale nie upieram się przy Lindemann

jestem teraz za modyfikacją obecnego bo jestem pewna, że sporo to we mnie zmieni, na pewno przy przedstawianiu się poczuję się znacznie pewniej



ah i co do obcenego, ludzi zazwyczaj sobie żartują, a nie pytają poważnie, bo nie rozróżniają- czy to mi imię czy nazwisko, czy to na uczelni (wykładowcy myślą, że to zabawne...) czy gdziekolwiek indziej... w urzędach po prostu proszą o kilkukrotne powtórzenie może i wynika to z mojej wymowy, jednak zawsze wstydzę się wymawiać swoje nazwisko... mówiąć DANIEL na prawdę lżej na sercu wymawiać mi przyjedzie Danowska czy Danielewicz.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 18:09   #63
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: zmiana nazwiska - prośba o poradę

A może Aniel?
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 18:22   #64
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: zmiana nazwiska - prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez Hosz Pokaż wiadomość
A może Aniel?
Może ja jestem jakaś dziwna, ale mnie się jedno skojarzenie nasuwa...
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 18:58   #65
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: zmiana nazwiska - prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość

Po prostu myślałam, że jeśli obecne jest ośmieszajace lub ma formę imienia - można zmienić na jakiekolwiek inne. A żę podobają mi się niemieckie, no cóż, jeśli jest taka moda, to można uznać to za kaprys głupiej nastolatki... ale nie upieram się przy Lindemann
może jak niemieckie to Lenz?
ja tam nie wiem, co wypowiadające się osoby widzą wstydliwego w nazwisku niemieckim
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 19:02   #66
narcyzowa
Zakorzenienie
 
Avatar narcyzowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Quahog, Rhode Island
Wiadomości: 7 568
Dot.: zmiana nazwiska - prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
może jak niemieckie to Lenz?
ja tam nie wiem, co wypowiadające się osoby widzą wstydliwego w nazwisku niemieckim
Raczej nie chodzi o wstydliwość, tylko o to, że argumentem autorki na zmianę nazwiska są problemy w urzędach i przy przedstawianiu się - a niemieckie nazwisko tego raczej nie ułatwi, tylko utrudni jeszcze bardziej
narcyzowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 20:07   #67
martuha20
Rozeznanie
 
Avatar martuha20
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 689
Dot.: zmiana nazwiska - prośba o poradę

a ja rozumiem autorkę wątku... może nie do końca rozumiem tego powodu, że to męskie imię, bardziej rozumiem to że nie chce mieć nazwiska po ojcu, z którym nie ma żadnego kontaktu...
ja ze swoim też bardzo średnio, ale na szczęście niedługo zmieniam nazwisko na nazwisko TŻ, chociaż i z jego ojcem też znikomy kontakt, więc w sumie nie wiem czy to też tak super...ale wolę nie zaprzątać sobie tym głowy...
__________________

Maniaczka Yankee Candle

Jestem kierowcą
martuha20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 20:59   #68
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: zmiana nazwiska - prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
może jak niemieckie to Lenz?
ja tam nie wiem, co wypowiadające się osoby widzą wstydliwego w nazwisku niemieckim
Nic wstydliwego, ale właśnie z niemieckich zmienia się na polskie a nie odwrotnie. Nazwisko Lenz może sprawić kłopot, bo często pojawia się "jak to się pisze" przy dyktowaniu lub "jak to się czyta" widząc pismo. Obco brzmiące nazwiska można czytać rozmaicie i różnie też zapisywać. Jest Schmidt, Szmyt, Hoffmann, Hoffman, Hofman, Camel, Kamel, Kammel itd. Takiego problemu nie ma w Polsce p. Danelska czy Danielewicz.
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 21:11   #69
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: zmiana nazwiska - prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Powtórzę się- nie uważam, że to mój kaprys.
Danielwicz mnie bardzo satyskacjonuje.
Jest i tak sporo lepsze od obecnego

Po prostu myślałam, że jeśli obecne jest ośmieszajace lub ma formę imienia - można zmienić na jakiekolwiek inne. A żę podobają mi się niemieckie, no cóż, jeśli jest taka moda, to można uznać to za kaprys głupiej nastolatki... ale nie upieram się przy Lindemann

jestem teraz za modyfikacją obecnego bo jestem pewna, że sporo to we mnie zmieni, na pewno przy przedstawianiu się poczuję się znacznie pewniej



ah i co do obcenego, ludzi zazwyczaj sobie żartują, a nie pytają poważnie, bo nie rozróżniają- czy to mi imię czy nazwisko, czy to na uczelni (wykładowcy myślą, że to zabawne...) czy gdziekolwiek indziej... w urzędach po prostu proszą o kilkukrotne powtórzenie może i wynika to z mojej wymowy, jednak zawsze wstydzę się wymawiać swoje nazwisko... mówiąć DANIEL na prawdę lżej na sercu wymawiać mi przyjedzie Danowska czy Danielewicz.
Nie wiem, czy w pierwszym przypadku to literówka czy nie, ale jesli nie to odradzam formę 'Danielwicz' - na bank będzie problem z usłyszeniem właściwego brzmienia. Już lepiej standardowo 'Danielewicz'.
Co do urzędów - nie wiem co niespotykanego czy trudnego jest w nazwisku Daniel, więc obstawiałabym właśnie problem z wymową.
Ogólnie co kto lubi, dla mnie problemy w urzędach nie są wystarczającym powodem do zmiany nazwiska [a uwierz, mam bardzo długie nazwisko, i zawsze muszę je literować, żeby zrozumiano]. Na prawdę cięzko dobrać nazwisko, które nie brzmi Wiśniewska czy Kowalskaa bardziej oryginalnie i będzie zawsze dobrze rozumiane przy przedstawianiu się. Zwłaszcza jeśli masz problem z wyraźną wymową. Możliwe, że przejdziesz ten cały młyn ze mianą danych a problem pozostanie.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 23:07   #70
blanche_
Rozeznanie
 
Avatar blanche_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 657
Dot.: zmiana nazwiska - prośba o poradę

Nie zmieniaj sobie nazwiska na obcojęzyczne, ile razy Cie szlag trafi i dasz dowód zamiast literować po raz 3ci (w moim nazwisku można zrobić 3 błedy )

Ludzie żartują z różnych rzeczy, ja bym bardziej pracowała nad nie braniem takich pierdół za bardzo do siebie. Ludzie mają gorsze nazwiska.
Np. szmata czy coś w ten deseń

Ale prócz imienia Daniel to też bardzo ładne zwierze, no popatrz.
Zawsze jak ktos się śmieje możesz powiedzieć że przynajmniej nie jeleń
__________________
“The church is close, but the road is icey. The bar is far, but I will walk carefully.”
Blog
blanche_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-03 00:07:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:41.