Mamy styczniowo-lutowe 2013 część XXVII - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-17, 17:03   #4411
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Mnie pytasz? 9,5 latka na 20 jeździła teraz ale ona drobnica, fakt, w tym roku już za mały, ale właśnie na Komunię czekamy. I my raczej 24 weźmiemy, on do 155cm jest, patrząc na tempo wzrostu córki to wiesz... ja mam 156cm
No i waga tez istotna jednak.
Dorka w następnym sezonie pojeździ na posiostrzanym 20 właśnie, ale raczej do komunii nie starczy

A propos prezentów, jak tam, szykujecie się na grudzień?
U nas listy do Mikołaja napisane... Zachomikowane mam dla starszej lol chłopca, młodsza chce jeszcze jednego zwierzaczka fingerlings (znacie? u nas hit, jak to ze 2 lata temu się pojawiło, to drogie bardzo, stówę i więcej, a to pierdoła mała, teraz po 40 kupowałam małpkę, dokupię jej jednorożca jeszcze):



Dla obu mam takie drewniane wyszywanki, za grosze kiedyś na allegro znalazłam, w wakacje jeszcze i ubranka dla Kena, jest mega faza na barbie od wiosny u obu.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 20:33   #4412
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

U nas szal na zingsy u Kuby. Właśnie zamówiłam mu przed chwilą na Ali jakiegoś złotego kaktusa ,, za grosze" Wojtek lubi straż pożarna to pewnie mu coś z tego zamówię/kupię albo coś z psiego patrolu.

Co do roweru to nie wiem jakie są koła 2 okrągłe, tyle wiem

Wysłane z mojego CUBOT H3 przy użyciu Tapatalka
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 21:42   #4413
gojka24
Zakorzenienie
 
Avatar gojka24
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 4 094
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Zezarlo mi cały post 😤😤😤



Rower kupiony. 26 cali. Obawiałam się bardzo, ale tż i P się uwzięli. I co? Wychodzimy że sklepu a ta siadła jakby nigdy nic i pojechała.. szok



Ale ja nie o tym chciałam. Dziś po akademii pływania zostałam wezwana na rozmowę.. idę jak na skazanie, bo już wiem co mnie czeka.. oddala się od grupy, zamiast ćwiczyć to nurkuje i rzuca się do wody.. bo takie są moje obserwacje. W czasie, kiedy ona się uczy ja siedzę w jacuzzi😁, także tak to wygląda z mojej perspektywy.. a co słyszę? Propozycje zmiany grupy, bo moje dziecko tu się nudzi i zdecydowanie odbiega od grupy. Dzieci uczą się zanurzać a moja już pływa.. zaproponowano mi grupę sredniozaawansowana i starsza wiekowo.. nie ukrywam, że to ona uczy mnie pływać.. już długość basenu daje radę😂



Na rysunek tez chodzi do grupy 8-10lat..

Aczkolwiek w przedszkolu zaczyna odbiegać.. głoskowanie u niej bardzo leży. Wyrazy 3-4 literowe jeszcze jakoś idą, ale dłuższe to klapa totalna.. Szaja masz jakiś pomysł jak i co z nią ćwiczyć aby jej ułatwić?? Próbuje już sama jej gloskowac, razem, ona sama ale mam wrażenie, że ona strzela a niżeli łapie o co chodzi.. litery ja wogle nie interesują, czytanie i pisanie również.. lubi dodawać i odejmować ale tylko do 10😃

Jedynie co ja interesuje to wszelakie sporty i kreatywne zabawy. Ostatnio roze z liści robiłyśmy.. te, które ona zrobiła ani trochę nie odbiegały od tych, które robiłam ja..



No, ale zaraz szkoła.. a ta do której ona idzie ma bardzo wysoki poziom. Wybrana nie że względu na nasze ambicje a lokalizacje. I z tego co słyszę ot jak dziecko we wrześniu nie umie pisać i czytać to będzie ciężko.. chciałabym jej jakoś ułatwić start.



Co do prezentów to jeszcze nie wiem. Znamy te finger... coś tam..

Na chwilę obecną myślę nad grą Takenoko, bo już tyle czasu się zbieram. Może jakieś LEGO, jakieś akcesoria dla barbie, bo czasem się bawi.

Ogólnie ona się rzadko bawi, najczęściej skupai się na czym kreatywnym. Także pewnie w tym kierunku pójdziemy. Myślałam o Krośnie albo jakimś zestawie do haftowania. Na zajęciach plastycznych wyszywaja i widzę, że jej się to podoba. Liczę też, że od Was jakieś fajne propozycję usłyszę😁



Co do kreatywnosci to często jest u nas tak, że dla mnie to śmieć a ona po kilku sekundach namysłu wie co z tym zrobić.. np. zbieramy nakrętki do przedszkola. No i przy nich są takie okrągłe paseczki, takie, wiecie jak się butelkę otworzy to one się jakby odczepiaja od nakrętki. Ja chcę to wyrzucić a ona twierdzi, że się przyda.. pytam do czego? 2-3 sekundy namysłu i mówi, że na opaskę dla lalki. Wyrzucam jej zniszczone stare wysokie trampki. One są jej przecież potrzebne.. po co? Pomaluje je i będzie miała stojak na kredki.. itd niejednokrotnie zbierałam szczękę z podłogi..
gojka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 21:43   #4414
mala_19kw
Zakorzenienie
 
Avatar mala_19kw
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 5 826
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez gojka24 Pokaż wiadomość
Ja również jestem, ale coraz rzadziej zaglądam.
Jakiś czas temu pytałaś jak u nas. W sumie to bardzo dobrze. Budowa na tapecie. A ja sama nie wiem.. Bo nie ukrywam, kocham mojego męża, a z drugiej strony brakuje mi tego czegoś. Ma wady, które mnie mega wkurzają, ale ma też zalety.. Nie wiem jak sie to wszystko potoczy. Narazie jest bez zmian. Stara się, no nie mogę powiedzieć, że jest dla mnie i dziecka zły. Jest dobrym człowiekiem. Ale to nasze życie jest takie spokojne, a mi strasznie brakuje szaleństwa, spontanów, zaskoczenia.. Wiecie o co mi chodzi? Taka rutyna nas chyba dopadła. Ja bym chciała korzystać z życia, oczywiście z rodziną. Nie mówię tu o tym, że chciałabym jakieś skoki w bok czy coś. Ale nie powiem też, że tz nigdzie nas nie zabiera. Na najbliższy weekend jedziemy na mały wypad za miasto. W listopadzie zabiera mnie na koncert Dżemu

Mam też mega dylemat. Na jakich kołach dziecku rower kupić. Teraz są fajne przeceny. Ja chce na 24 a pan w sklepie namawia mnie na 26. No i sama nie wiem. Dziś jedziemy z tż do sklepu na kolejną przymiarkę Ona jest takiego samego wzrostu co moja siostrzenica idąca w tym roku szkolnym do komunii. Mi się wydaje, że za mała jest, a z drugiej strony 26 to na komunie sie kupuje. W tym roku to już za wiele nie pojeżdzi a przez zimę wiadomo podrośnie przecież. Boję się też, że ciężko jej będzie nad takim dużym rowerem zapanować.. A Wasze dziecieki na jakich kołach jeżdzą?
Ostatnio mąż mi kupował rower i on właśnie ma koła 26 cali, dla dziecka chyba jeszcze za duże. Nie pamietam jakie ma Oskar ale takie napewno nie [1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87257373]Mnie pytasz? 9,5 latka na 20 jeździła teraz ale ona drobnica, fakt, w tym roku już za mały, ale właśnie na Komunię czekamy. I my raczej 24 weźmiemy, on do 155cm jest, patrząc na tempo wzrostu córki to wiesz... ja mam 156cm
No i waga tez istotna jednak.
Dorka w następnym sezonie pojeździ na posiostrzanym 20 właśnie, ale raczej do komunii nie starczy

A propos prezentów, jak tam, szykujecie się na grudzień?
U nas listy do Mikołaja napisane... Zachomikowane mam dla starszej lol chłopca, młodsza chce jeszcze jednego zwierzaczka fingerlings (znacie? u nas hit, jak to ze 2 lata temu się pojawiło, to drogie bardzo, stówę i więcej, a to pierdoła mała, teraz po 40 kupowałam małpkę, dokupię jej jednorożca jeszcze):



Dla obu mam takie drewniane wyszywanki, za grosze kiedyś na allegro znalazłam, w wakacje jeszcze i ubranka dla Kena, jest mega faza na barbie od wiosny u obu.[/QUOTE]Właśnie miałam pytać w temacie świąt ale mnie ubieglas ja z roku na rok mam coraz wieksze problemy z wymyslaniem,mam wrażenie że większość dostępnych zabawek już przerobilismy albo kuzwa ja sie zestarzalam i nie nadążam za trendami

Sent from my FRD-L09 using Wizaz Forum mobile app
__________________
Od 20.04.2007r. Razem.
Od 11.08.2012r. Żona.
OSKAREK
Ur. 23.01.2013

"Dla Ciebie moje serce bije,tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło"

KosmetyczneSzaleństwo

7DniTygodnia
mala_19kw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 08:30   #4415
gojka24
Zakorzenienie
 
Avatar gojka24
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 4 094
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez mala_19kw Pokaż wiadomość
Ostatnio mąż mi kupował rower i on właśnie ma koła 26 cali, dla dziecka chyba jeszcze za duże. Nie pamietam jakie ma Oskar ale takie napewno nie Właśnie miałam pytać w temacie świąt ale mnie ubieglas ja z roku na rok mam coraz wieksze problemy z wymyslaniem,mam wrażenie że większość dostępnych zabawek już przerobilismy albo kuzwa ja sie zestarzalam i nie nadążam za trendami

Sent from my FRD-L09 using Wizaz Forum mobile app
Mała ja mam rower na 28 i moje pierwsze wrażenie: Jej jakie to wielkie, jak mam na tym jeżdzić. Tż z dzieckiem mi prezent zrobił i sam wybrał. Ale jeździ się na nim rewelacyjnie.
Wybierając rower kieruje sie nie tylko wielkością kół, ale też wysokością ramy. P ma na 13. Mi siodełko opuszczone na maxa sięga w pół uda. Także wysoki nie jest aż tak. O ten wybralismy
https://www.sklepmartes.pl/sporty/37...koa_26_rama_13
gojka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 14:10   #4416
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez gojka24 Pokaż wiadomość


Na rysunek tez chodzi do grupy 8-10lat..

Aczkolwiek w przedszkolu zaczyna odbiegać.. głoskowanie u niej bardzo leży. Wyrazy 3-4 literowe jeszcze jakoś idą, ale dłuższe to klapa totalna.. Szaja masz jakiś pomysł jak i co z nią ćwiczyć aby jej ułatwić?? Próbuje już sama jej gloskowac, razem, ona sama ale mam wrażenie, że ona strzela a niżeli łapie o co chodzi.. litery ja wogle nie interesują, czytanie i pisanie również.. lubi dodawać i odejmować ale tylko do 10😃

Jedynie co ja interesuje to wszelakie sporty i kreatywne zabawy. Ostatnio roze z liści robiłyśmy.. te, które ona zrobiła ani trochę nie odbiegały od tych, które robiłam ja..
Bierz Takenoko, świetne jest.

Co do głoskowania - czasem dzieci muszą dojrzeć do tego.
Próbujcie w nagłosie (pierwsza głoska słowa) i wygłosie (ostatnia głoska) - to powinna umieć. Mów wyraźnie, przeciągając, jeśli nie wyłapuje. Uuuuuulica. Krowaaaaaa. Tylko regularnie, nie raz na miesiąc, wracacie z przedszkola - ćwiczcie po drodze i tyle. Nie chodzi o to, by godzinę to robić, ale codziennie po kilka minut. Jak załapie - to w środgłosie (czyli to, co w środku wyrazu). I tez przeciągaj: looooody.

I najpierw samogłoski (bez ą ę), dopiero jak załapie - spółgłoski.

I jak wypowiadasz słowa do ćwiczeń - to głoski też krótko musisz mówić. Mówisz dom - nie dommmyyyyyyy.

Tu kilka lat temu dla pierwszaków 6latków robiłam taką listę:

http://klasazkrokodylem.blogspot.com...atycznego.html

ważne - unikaj słów, które dorosłemu sprawią trudność. Bez i najlepiej na razie.

Czytanie - na fb mess ci wyślę sylaby, wydrukuj i się bawcie - najpierw odczytujecie (ale nie głoskuj! jak jest LI - to czytaj li, jest ME - to me, nie rozdzielaj tego, niech załapie całe sylaby od razu), zrobiłam to dla Dorki jak chciała się uczyć czytać.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 15:30   #4417
gojka24
Zakorzenienie
 
Avatar gojka24
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 4 094
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87259850]Bierz Takenoko, świetne jest.

Co do głoskowania - czasem dzieci muszą dojrzeć do tego.
Próbujcie w nagłosie (pierwsza głoska słowa) i wygłosie (ostatnia głoska) - to powinna umieć. Mów wyraźnie, przeciągając, jeśli nie wyłapuje. Uuuuuulica. Krowaaaaaa. Tylko regularnie, nie raz na miesiąc, wracacie z przedszkola - ćwiczcie po drodze i tyle. Nie chodzi o to, by godzinę to robić, ale codziennie po kilka minut. Jak załapie - to w środgłosie (czyli to, co w środku wyrazu). I tez przeciągaj: looooody.

I najpierw samogłoski (bez ą ę), dopiero jak załapie - spółgłoski.

I jak wypowiadasz słowa do ćwiczeń - to głoski też krótko musisz mówić. Mówisz dom - nie dommmyyyyyyy.

Tu kilka lat temu dla pierwszaków 6latków robiłam taką listę:

http://klasazkrokodylem.blogspot.com...atycznego.html

ważne - unikaj słów, które dorosłemu sprawią trudność. Bez i najlepiej na razie.

Czytanie - na fb mess ci wyślę sylaby, wydrukuj i się bawcie - najpierw odczytujecie (ale nie głoskuj! jak jest LI - to czytaj li, jest ME - to me, nie rozdzielaj tego, niech załapie całe sylaby od razu), zrobiłam to dla Dorki jak chciała się uczyć czytać.[/QUOTE]

Dzięki wielkie. Ostatnio staram sie codziennie z nią ćwiczyć, a to głoskowanie a to zadania od logopedy. Chwilke dosłownie, ale widzę postępy. Dziś wydrukowałam materiały od Ciebie i będziemy na tym ćwiczyć.
gojka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 20:25   #4418
ewulkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ewulkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 010
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cześć dziewczyny wieki mnie tu nie było.
U nas wszystko w porządku, Ania została realizować zerowke w przedszkolu i choć Dług i się wahalam to jestem zadowolo a z tej decyzji, ona chyba też. Trochę Ania mój aniołek robi się diabelkiem i musimy trochę popracować nad zachowaniem, ale to w domu, bo z przedszkola żadne niepokojące sygnały nie dochodzą.
Lilianka za to skończyła 2 lata, pięknie już mówi i dużo bardzo. Zostaje w domu z teściową do przyszłego roku. Za to z Lili jest straszny urwis, juz wiem że będę co 2 dzień wzywana do przedszkola
Tak naprawdę te moje córki są absolutnie różne od siebie, z wyglądu, charakteru, upodobań 🤷☠♀️
Tak poza tym to w porzadku, mąż zmienił pracę, ja dostałam małe podwyżki, więc jesteśmy zadowoleni.
Właśnie zamówiłam bilety lotnicze na przyszły rok, bo jak zobaczyłam ceny organizowanych wakacji to się przerazilam. Więc znalazłam takie loty do aten i będą 2 tygodnie na własną rękę trochę się boję jak tego lobuza i pilnuje, ale najwyżej kupię szelki dla dzieci ☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Właśnie sprawdziłam to grę takenoko i musimy ja mieć!!! Super się zapowiada! Macie jeszcze jakieś propozycje?
My że swojej strony polecamy wsiąść do pociagu:pierwsza podróż. Uwielbiamy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
kocham i jestem kochana


najszczęśliwsza
Anulka 2.02.2013
ewulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:18   #4419
gojka24
Zakorzenienie
 
Avatar gojka24
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 4 094
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez ewulkaaa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny wieki mnie tu nie było.
U nas wszystko w porządku, Ania została realizować zerowke w przedszkolu i choć Dług i się wahalam to jestem zadowolo a z tej decyzji, ona chyba też. Trochę Ania mój aniołek robi się diabelkiem i musimy trochę popracować nad zachowaniem, ale to w domu, bo z przedszkola żadne niepokojące sygnały nie dochodzą.
Lilianka za to skończyła 2 lata, pięknie już mówi i dużo bardzo. Zostaje w domu z teściową do przyszłego roku. Za to z Lili jest straszny urwis, juz wiem że będę co 2 dzień wzywana do przedszkola
Tak naprawdę te moje córki są absolutnie różne od siebie, z wyglądu, charakteru, upodobań 🤷☠♀️
Tak poza tym to w porzadku, mąż zmienił pracę, ja dostałam małe podwyżki, więc jesteśmy zadowoleni.
Właśnie zamówiłam bilety lotnicze na przyszły rok, bo jak zobaczyłam ceny organizowanych wakacji to się przerazilam. Więc znalazłam takie loty do aten i będą 2 tygodnie na własną rękę trochę się boję jak tego lobuza i pilnuje, ale najwyżej kupię szelki dla dzieci ☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Właśnie sprawdziłam to grę takenoko i musimy ja mieć!!! Super się zapowiada! Macie jeszcze jakieś propozycje?
My że swojej strony polecamy wsiąść do pociagu:pierwsza podróż. Uwielbiamy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witaj. U nas niezmiennie na topie Kto to był. Dzięki za instrukcje i polecenie. Za każdym razem, gdy ktoś odwiedza Paulinkę to wyciąga z dumą tą gre i przepadają. Nawet moja przyjaciółka jak przychodzi to gramy. Gramy i gramy.. Szkoda, że gra już niedostępna..

Niedawno kupiliśmy Dr. Eureka. Fajna, przyjemna i lekka.

Bardzo lubimy Hexx, Yatzy, pełny kurnik (choć gra dla młodszych, ale nadal w nią gramy), bystre oczko, bingo, brain box (mamy bajki), liczne pszczoły.
Tą ostatnią P bardzo lubi. Na dodawanie i odejmowanie.

Natomiast nie polubiłyśmy się z 5 sekund. Nie rozumiem zachwytów. Nie nasze klimaty.

Planuję kupić Takenoko, Dexit, Ubongo, Mi pasuje. Myślę nad super farmer i pewnie jeszcze kilka pozycji bym mogła wymienić. Tylko pamięć już nie ta

Na mikołajki w przedszkolu rozwarzamy rzuc hasło albo wirus. Chyba, że znajdziemy coś innego fajniejszego za nie wielkie pieniądze
gojka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 14:00   #4420
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez ewulkaaa Pokaż wiadomość

[/COLOR]Właśnie sprawdziłam to grę takenoko i musimy ja mieć!!! Super się zapowiada! Macie jeszcze jakieś propozycje?
My że swojej strony polecamy wsiąść do pociagu:pierwsza podróż. Uwielbiamy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy WdP: Europa, lubimy bardzo
Sagrada, Azul... przecudne.

Cytat:
Napisane przez gojka24 Pokaż wiadomość
Witaj. U nas niezmiennie na topie Kto to był. Dzięki za instrukcje i polecenie. Za każdym razem, gdy ktoś odwiedza Paulinkę to wyciąga z dumą tą gre i przepadają. Nawet moja przyjaciółka jak przychodzi to gramy. Gramy i gramy.. Szkoda, że gra już niedostępna..

Niedawno kupiliśmy Dr. Eureka. Fajna, przyjemna i lekka.

Bardzo lubimy Hexx, Yatzy, pełny kurnik (choć gra dla młodszych, ale nadal w nią gramy), bystre oczko, bingo, brain box (mamy bajki), liczne pszczoły.
Tą ostatnią P bardzo lubi. Na dodawanie i odejmowanie.

Natomiast nie polubiłyśmy się z 5 sekund. Nie rozumiem zachwytów. Nie nasze klimaty.

Planuję kupić Takenoko, Dexit, Ubongo, Mi pasuje. Myślę nad super farmer i pewnie jeszcze kilka pozycji bym mogła wymienić. Tylko pamięć już nie ta

Na mikołajki w przedszkolu rozwarzamy rzuc hasło albo wirus. Chyba, że znajdziemy coś innego fajniejszego za nie wielkie pieniądze
Tak, na Planszówkach w Spodku oglądaliśmy i Agatka zachwycona

5s świetna jako gra w terapii, bo łatwo zasady regulować, ale dla dzieci rozwiniętych dobrze to szybko się nudzi jednak.

Yatzy - wybitnie losowa, nie lubię.
Hexx fajny, na spostrzegawczość mocno. Pełny kurnik już zbyt nudny dla nas. Ale wezmę do pracy na zajęcia z dzieciakami ze spektrum, fajna gra do wprowadzania gry z kimś, z zauważaniem kogoś.

Mi pasuje - też mi się podoba
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 19:14   #4421
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

A wiecie, co sobie zapodałam?
Yankee Candles
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-25, 19:34   #4422
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 09:25   #4423
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87278035]A wiecie, co sobie zapodałam?
Yankee Candles [/QUOTE]

to te osławione świece zapachowe?


Widzę,ze temat rowerów na tapecie. Nie wiem jakie młody ma koła ale wiem na pewno,ze już za małe
dojeżdzimy do końca sezonu i będzie git.
Wiem,ze Wasze dzieci już długo jeżdzą, moj to dopiero teraz się nauczył, strasznie mu trudno szło. Za to w sobotę zrobił z nami 26 km i jestem z niego strasznie dumna.Mamy piękne ścieżki rowerowe i trzeba było korzystać przed zmianą☠czasu.
A własnie jak tam sobie radzicie ze zmianą? Wczoraj o 17 moje dzieci chciały już iść się☠kąpać
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 15:52   #4424
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Moje o 18 jęczały, że strasznie głodne, aż się dziwiłam, potem załapałam że zmiana czasu
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 09:48   #4425
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Hej moje dzieci nie odczuły zmiany czasu dalej wstają o 6-7 rano ,spać chodzą koło 20.30.

Co u nas.... Hania miała ostatnio zapalenie oskrzeli. Jeszcze dziś ostatni dzień inhalacji. Antybiotyk na szczęście pomógł.

Daria też katar ma. Ale na razie tylko tyle ( odpukać).
A jak Wasze dzieci? Zdrowe?

Uczymy się do roli, Daria dostała główną rolę w przedszkolnym przedstawieniu.

Dalej chodzi na tańce. Teraz mają połączone z akrobatyką

Coraz lepiej Darii idzie czytanie mamy w domu elementarz sylabowy i ćwiczymy sobie. D. już mówi że chciałaby chodzić do szkoły

Ostatnio mąż zabrał mnie na randkę kino, potem kolacja w restauracji już nie pamiętam kiedy ostatnio gdzieś razem wyszliśmy. Było Cudnie!

No jakoś tak leci. Ja dalej jestem na urlopie wychowawczym. Myślę że pójdę do pracy w przyszłym roku jak Hania do przedszkola pójdzie.
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Edytowane przez s i l v e r
Czas edycji: 2019-10-30 o 09:55
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 21:06   #4426
gojka24
Zakorzenienie
 
Avatar gojka24
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 4 094
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Paula też ciągle mówi, że chce już do szkoły. W przyszłym tygodniu idę ja do szkoły zapisać. Wczoraj zostałam uświadomiona, że to nie w marcu są zapisy a już w listopadzie. Szkoła państwowa..



Na basenie super sobie radzi. Na zajęciach plastycznych też. W przedszkolu ciągle słyszę pochwały. A to za wystąpienia na przedstawieniach a to za aktywny udział w zajęciach. Zwłaszcza na angielskim A to za chęć pomagania innym i paniom. Ostatnio też usłyszałam, że bardzo wybiega przed grupę jeśli chodzi o pomysły na prace plastyczne i wogle, że jest utalentowana plastycznie. W weekend układałam jej rysunki. Do tej pory zbierałam wszystkie. Niestety zostałam zmuszona do krytycznej selekcji. I tak przeglądając je zauważyłam mega postęp. Pomiędzy 5 a 6 rokiem życia w jej rysunkach jest kolosalna przepaść.. oczywiście na plus..

Natomiast leżymy z wymowa są,cz,Dz,ż. Sylabowanie opornie idzie, nie wspomnę już o pisaniu czy czytaniu.. no ale przecież wszystkiego miec nie można.. Mam nadzieję, że do września nadrobimy..
gojka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-31, 10:11   #4427
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

gojka,Już zapisy? U nas jeszcze nie. W przedszkolu mają dać znać kiedy są zapisy do szkoły

Wysłane z mojego Redmi 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-31, 13:47   #4428
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Dawid już zapisany od roku do szkoły, prywatnej co prawda (właścicielka przedszkola) ale raczej do publicznej zapisuje. U nas zapisy w lutym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 18:46   #4429
gojka24
Zakorzenienie
 
Avatar gojka24
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 4 094
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Silver, no właśnie w szoku byłam. I to jeszcze trzeba do nauczyciela się zapisywać.. ja myślałam, że to po prostu idzie się, składa podanie a reszta zajmuje się szkoła..
gojka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-04, 09:41   #4430
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
to te osławione świece zapachowe?


Widzę,ze temat rowerów na tapecie. Nie wiem jakie młody ma koła ale wiem na pewno,ze już za małe
dojeżdzimy do końca sezonu i będzie git.
Wiem,ze Wasze dzieci już długo jeżdzą, moj to dopiero teraz się nauczył, strasznie mu trudno szło. Za to w sobotę zrobił z nami 26 km i jestem z niego strasznie dumna.Mamy piękne ścieżki rowerowe i trzeba było korzystać przed zmianą☠czasu.
A własnie jak tam sobie radzicie ze zmianą? Wczoraj o 17 moje dzieci chciały już iść się☠kąpać

Moja do rowera kaleka, nie bardzo chce w ogóle jeździć, i wyrosła z tego rowera co miała i trzeba nowy kupić. Może na wiosne zaskoczy. Teraz strasznie się na hulajnogę uwzięła trzykołowa dalej. Tez już ledwo ledwo na wysokość dobra ale strasznie chce jeździć jednak nie ma mowy o dwukołowej, więc trzeba kupić większą trzykołową ...eehhh


Pewnie część z Was widziała że moja teściowa umarła. Było z nią już pod koniec bardzo ciężko, na pewno się męczyła strasznie. Dla nas to też ogromna ulga, trzeba było jej już bardzo dużo czasu poświęcać a nadzieji na lepsze nie było. teraz na razie strasznie dziwno, dalej się łapiemy z Tż że np szybko skądś wracamy bo mama w domu czeka...
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 11:10   #4431
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez Ifwka Pokaż wiadomość
Moja do rowera kaleka, nie bardzo chce w ogóle jeździć, i wyrosła z tego rowera co miała i trzeba nowy kupić. Może na wiosne zaskoczy. Teraz strasznie się na hulajnogę uwzięła trzykołowa dalej. Tez już ledwo ledwo na wysokość dobra ale strasznie chce jeździć jednak nie ma mowy o dwukołowej, więc trzeba kupić większą trzykołową ...eehhh


Pewnie część z Was widziała że moja teściowa umarła. Było z nią już pod koniec bardzo ciężko, na pewno się męczyła strasznie. Dla nas to też ogromna ulga, trzeba było jej już bardzo dużo czasu poświęcać a nadzieji na lepsze nie było. teraz na razie strasznie dziwno, dalej się łapiemy z Tż że np szybko skądś wracamy bo mama w domu czeka...
Ifwka bardzo Ci wspolczuje i tulę mocno. Potrzeba dużo czasu żeby oswoić się☠z nową sytuacją.


dziś 6 rocznica śmierci mojego taty i też mi tak smutno a z drugiej strony dziś poczułam,ze nade mną czuwa bo rozwiązała się☠sprawa na którą bardzo długo czekałam, liczyłam i ciężko pracowałam i nawet ostatnio w myślach rozmawiałam z tatą na ten temat i dziś w tą datę☠otrzymałam pozytywną iformację

Gojka- pamiętam,ze dla wielu dzieci z grupy L, zerówka to było utrapienie- taki szklany sufit, czuli,ze to ostatni rok,ze dość sporo już potrafią. Nudzą się.Pani mówiła,ze ostatni rok w przedszkolu z oddziałem zerówkowym jest naprawdę ciężki, dzieciaki podkreślają niechęć do zerówki bo mentalnie jedną nogą stoją już w szkole.
Pamiętam jak mi było ciężko mojego Nicponia przekonać,ze jeszcze ļedzie tęsknić za wolnym czasem w przedszkolu, i dopiero teraz mowi,ze zaluje ze mnie nie słuchał bo tęskni za beztroską
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 13:26   #4432
mala_19kw
Zakorzenienie
 
Avatar mala_19kw
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 5 826
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Cytat:
Napisane przez Ifwka Pokaż wiadomość
Moja do rowera kaleka, nie bardzo chce w ogóle jeździć, i wyrosła z tego rowera co miała i trzeba nowy kupić. Może na wiosne zaskoczy. Teraz strasznie się na hulajnogę uwzięła trzykołowa dalej. Tez już ledwo ledwo na wysokość dobra ale strasznie chce jeździć jednak nie ma mowy o dwukołowej, więc trzeba kupić większą trzykołową ...eehhh


Pewnie część z Was widziała że moja teściowa umarła. Było z nią już pod koniec bardzo ciężko, na pewno się męczyła strasznie. Dla nas to też ogromna ulga, trzeba było jej już bardzo dużo czasu poświęcać a nadzieji na lepsze nie było. teraz na razie strasznie dziwno, dalej się łapiemy z Tż że np szybko skądś wracamy bo mama w domu czeka...
Bardzo mi przykro z powodu teściowej, żadna śmierć nie jest łatwa do przejścia, potrzeba czasu na nowe przyzwyczajenia.

Moja mama już ponad rok jak nie żyje a ja nadal miewam zderzenia ze ścianą, że jak to jej już nie ma...

Pamietam jak zmarła a my jeździliśmy załatwiać sprawy pogrzebowe, tak dziwnie było opuszczać dom (w myślach ciągle mając że ona przecież leży w łóżku i ktoś musi jej pilnować) i wracać do pustego. Ten czas był okrutnie ciężki,pogodzić sie z faktem że jej już nie ma i nikt już nie czeka.

Ostatnio mam dość ciężki czas, co kilka dni łapie cukrzycowa zalamke, tak mnie wkur#### ta franca że nie macie pojęcia. Nie mogę ogarnąć własnego dziecka pod wzgledem cukrow co mi sie rzadko zdarzało, teraz natomiast coraz częściej. Miewamy cukry jakie mieliśmy tuż po rozpoznaniu i nie mam bladego pojęcia czemu tak sie dzieje. Kiedy chce coś pozmieniac, wprowadzić zmiany nagle cukry sie normuja i wszystko jest ok, przez kilka dni- by potem znów wrócić, namieszać i doprowadzic mnie do furii. Powiem wam że jest coraz ciężej, strach sie bać jak gagatek zacznie dorastac.

Ale! Już dość smetow, jak tam idzie wam kompletowanie prezentów na święta?
Ja powoli zabieram sie za temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Od 20.04.2007r. Razem.
Od 11.08.2012r. Żona.
OSKAREK
Ur. 23.01.2013

"Dla Ciebie moje serce bije,tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło"

KosmetyczneSzaleństwo

7DniTygodnia
mala_19kw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 15:31   #4433
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Ściskam was mocno dziewczyny. My w niedzielę wyprawiamy wojtasowi 3 urodziny. Po urodzinach będę myśleć nad prezentami na gwiazdkę

Wysłane z mojego CUBOT H3 przy użyciu Tapatalka
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 16:20   #4434
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Ifwka, Mała, no co wam mogę... Sił dużo, dziewczyny kochane

Mała, wykluczyliście inne choroby auto? Miałam w pracy w klasie dziewczynkę z cukrzycą, gdy miała 11 chyba lat to okazało się wtedy dopiero, że ma celiakię dodatkowo. Głupio mi, że straszę :/ ale po prostu zderzyłam się z takim przypadkiem.

Prezenty - no jak nie ja to kto większość kupiona.

D. uparła się na Mikołajki, że chce coś z emojipops, nie wiem, czy znacie, u niej ktoś to przynosi do przedszkola. I w sumie w liście napisała tylko to i drugą małpę Fingerlings, więc dostanie obie rzeczy (małpki polecam, 40zł w pepco, cudne są ). A mojipops taki:

A Agatka chce koniecznie domek jelonków enchantimals i też fingerlings, dostanie.

Pod choinkę mam schowane lol boys, ubranka dla kena, książki (po 2 dla każdej) i planszówki - te ostatnie kupowane za grosze na różnych wyprzedażach, np. taką za 10zł: https://www.rebel.pl/product.php/1,1...No-co-tam.html

Bąbelsy poniżej 30zł, a normalnie 2x drożej.



Dla chłopców 5 i 7,5 roku mam na razie koszulki piłkarskie z ich imionami, plecaczki z Decathlonu takie wiecie, kolorowe są wycieczkowe po 12,99 (u mnie w pracy i u dziewczyn większość dzieciaków ma takie) i takie lego:



Do tych plecaczków chcę pod choinkę jeszcze krótkofalówki i zrobię legitymacje detektywa, dorzucę lupę, długopis na uv i takie tam
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 17:02   #4435
mala_19kw
Zakorzenienie
 
Avatar mala_19kw
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 5 826
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87303158]Ifwka, Mała, no co wam mogę... Sił dużo, dziewczyny kochane

Mała, wykluczyliście inne choroby auto? Miałam w pracy w klasie dziewczynkę z cukrzycą, gdy miała 11 chyba lat to okazało się wtedy dopiero, że ma celiakię dodatkowo. Głupio mi, że straszę :/ ale po prostu zderzyłam się z takim przypadkiem.

Prezenty - no jak nie ja to kto większość kupiona.

D. uparła się na Mikołajki, że chce coś z emojipops, nie wiem, czy znacie, u niej ktoś to przynosi do przedszkola. I w sumie w liście napisała tylko to i drugą małpę Fingerlings, więc dostanie obie rzeczy (małpki polecam, 40zł w pepco, cudne są ). A mojipops taki:

A Agatka chce koniecznie domek jelonków enchantimals i też fingerlings, dostanie.

Pod choinkę mam schowane lol boys, ubranka dla kena, książki (po 2 dla każdej) i planszówki - te ostatnie kupowane za grosze na różnych wyprzedażach, np. taką za 10zł: https://www.rebel.pl/product.php/1,1...No-co-tam.html

Bąbelsy poniżej 30zł, a normalnie 2x drożej.



Dla chłopców 5 i 7,5 roku mam na razie koszulki piłkarskie z ich imionami, plecaczki z Decathlonu takie wiecie, kolorowe są wycieczkowe po 12,99 (u mnie w pracy i u dziewczyn większość dzieciaków ma takie) i takie lego:



Do tych plecaczków chcę pod choinkę jeszcze krótkofalówki i zrobię legitymacje detektywa, dorzucę lupę, długopis na uv i takie tam [/QUOTE]Przestań, nie straszysz, ja mam świadomość że celiakia niestety lubi iść w parze z cukrzycą. I sama znam takie przypadki - dziekuje że sugerujesz,czasami coś przeciez może umknąć,czasami coś oczywistego. Ale póki co to mamy wykluczone. Jest pod stałą kontrolą więc gdyby coś może uda sie zareagować w pore.
Ostatnio są też niestety przypadki że sprzęt jest wadliwy, np u nas zdarzyly sie niedawno 2 opakowania wkluc ktore sie zatykaly i nie przepuszczaly insuliny przez zlaczke. Doszlam do tego wcale nie szybko co za tym idzie że zaliczylismy kilka dni paskudnych cukrow. Takich ponad 400-500. Co ja sie nacudowalam to moje. Ale jak już znajdziesz przyczyne to ją rozwiazesz i zyjesz dalej, a ile jest takich sytuacji gdzie ni ch ### nie wiesz o co chodzi i nie wiesz jak reagować. Niedługo mamy kontrole, ostatnio trafiamy na doktorka który preferuje cukry 90-110, kuzwa sie chłop zdziwi jak zobaczy nasze Himalaje

Ja dziś O. Zamierzam zamówić grzybobranie treflikow i zgadnij kim jestem bo widze że są trochę taniej. I klocki lego te mniejsze, jakis tam pług gasienicowy do złożenia. On uwielbia konstruować więc nadal idziemy w to. Nad resztą bede myśleć w miedzyczasie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Od 20.04.2007r. Razem.
Od 11.08.2012r. Żona.
OSKAREK
Ur. 23.01.2013

"Dla Ciebie moje serce bije,tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło"

KosmetyczneSzaleństwo

7DniTygodnia
mala_19kw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 17:12   #4436
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Mamy chłopców, popatrzcie sobie na grę Karak:

https://www.damagier.pl/gry-planszow...a-opinie-cena/ recka

0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 17:38   #4437
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Iwfka, Mała

Pstryku, Wojtaszko już 3?!

Ja w temacie prezentów w tym roku jestem w lesie, autentycznie. Zawsze miałam już w październiku, przynajmniej połowę. A teraz nawet nie wiem, co moje dziecko chce. Oprócz rodzeństwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Szaja emojipops znam, strasznie mi się te Cudeńka podobają Dawid ma chyba 3, nawet nie wiem skąd. Za to szał na superzingsy u nas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 17:45   #4438
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Hope, u nas też zingsy królują. Zaczęła się 4 seria

Wysłane z mojego CUBOT H3 przy użyciu Tapatalka
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 17:48   #4439
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

O kuźwa to mój na razie chyba o tym nie wie, bo mi tłumaczył ostatnio czym się różni 1,2 i 3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 18:06   #4440
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Mamy styczniowo-lutowe 2013 czesc XXVII

Ja jakiś czas temu zamówiłam mu z Ali, przyszedł mix 1,2 ,3 i 4 właśnie. W takim szoku był że szok
I dluuugo ta czwórka nie była dostępna stacjonarnie, tylko alledrogo a dziś już wyczail to w hurtowni zabawek

Wysłane z mojego CUBOT H3 przy użyciu Tapatalka
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-10 15:30:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:55.