Pchły - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-08, 09:50   #61
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez Bafi@Home
Hehe czy ten avatarek to twoja sunia Pieski sa przekochane, ale te niektore ich zwyczaje ... a co do pchelek i kleszczy, my uzywamy frontline i dlugo nie widzialam kleszcza u mojego Aresa jak i pchel.
Tak to Arga 15 miesięczna goldenica
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 09:57   #62
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez rzastin
Słyszałam kiedyś,chyba ze 2 razy, że jesli psa ciągnie do tarzania sie w róźnych świństwach, to może oznaczać, że brakuje mu składników mineralnych. Rozwiązaniem może bć zakup preparatu witaminowego, np. Salvikal i podawanie mu go do jedzenia.
No ja się z tym nie zgodzę. Mam dwa psy,podawałam im witaminy,a one i tak się tarzały(tak to się pisze??) w tych smrodach. I dalej to robią,ale teraz już dodatkowych witamin nie łykają. Był taki okres że wet kazał większemu podawać 5 tabletek dziennie,a i tak jak udało mu się czmychnąć i natrafił na jakąś zdechłą rybę to się w nią wycierał. A ja słyszałam ze psy to robią 1)żeby zaznaczyć że to znalazły, żeby to było nimi czuć
2)że przy myciu i czesaniu pozbywają się jakiegoś naturalnego swojego zapachu i jakoś tam chcą go tym uzupełnić(coś takiego, ale to było dawno i do końca nie paiętam )
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 10:00   #63
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez lulina
No ja się z tym nie zgodzę. Mam dwa psy,podawałam im witaminy,a one i tak się tarzały(tak to się pisze??) w tych smrodach. I dalej to robią,ale teraz już dodatkowych witamin nie łykają. Był taki okres że wet kazał większemu podawać 5 tabletek dziennie,a i tak jak udało mu się czmychnąć i natrafił na jakąś zdechłą rybę to się w nią wycierał. A ja słyszałam ze psy to robią 1)żeby zaznaczyć że to znalazły, żeby to było nimi czuć
2)że przy myciu i czesaniu pozbywają się jakiegoś naturalnego swojego zapachu i jakoś tam chcą go tym uzupełnić(coś takiego, ale to było dawno i do końca nie paiętam )
Ja tez słyszałam coś z tymi minerałami i witaminami.
Kiedy mała była na suchej to nie dawałam jej dodatkowych witamin, ale jak zaczeła mi lizac ściany i wyjadać ziemie z kwiatów to zaczełam jej podawać preparaty witaminowe.
Teraz już pare miesięcy sama jej gotuje i zmuszona jestem dawać tabletki- dla mnie najważniejsze zeby witamina A była bo sucz ma uczulenie i zaraz jej się oczy świnią
Witamin je więcej niż ja a ja jakoś się nie tarzam a ona tak
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 10:02   #64
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez justyna_t
Witamin je więcej niż ja a ja jakoś się nie tarzam a ona tak
Najwyraźniej nie wiesz co dobre
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 10:03   #65
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez aferka
Najwyraźniej nie wiesz co dobre
chyba musze kiedyś zobaczyć jak to jest
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 10:09   #66
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Że z braku witamin to psy jedzą trawę, liżą różne rzeczy to wiedziałam(i wiem bo moje też tak teraz robią-znaczy bawią się w krówki i trawę jedzą), ale z tym maczaniu się z smrodach to nie wiem. JA słyszałam ze nie, ale przecież mogę sie mylić
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 10:33   #67
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez lulina
Że z braku witamin to psy jedzą trawę, liżą różne rzeczy to wiedziałam(i wiem bo moje też tak teraz robią-znaczy bawią się w krówki i trawę jedzą), ale z tym maczaniu się z smrodach to nie wiem. JA słyszałam ze nie, ale przecież mogę sie mylić
Nawet nie maczanie ale jedzenie tych "smrodów"
Bo tarzanie to chyba odrębna sprawa
Dzisiaj ide na szczepienia to mozę się weta zapytam
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-08, 10:33   #68
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Wink Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez lulina
Że z braku witamin to psy jedzą trawę, liżą różne rzeczy to wiedziałam(i wiem bo moje też tak teraz robią-znaczy bawią się w krówki i trawę jedzą), ale z tym maczaniu się z smrodach to nie wiem. JA słyszałam ze nie, ale przecież mogę sie mylić

Pieski tez czesto trawe wcinaja zeby oczyscic zoladek ze swojej zjedzonej siersci. Moj Ares karmiony jest Eukanuba a jak dorwie, lake z jego ulubiona trawa to nie ma bata, pasie sie jak krowa, a potem robi kupke z siankiem, ewentualnie zwraca.
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 10:43   #69
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez Bafi@Home
Pieski tez czesto trawe wcinaja zeby oczyscic zoladek ze swojej zjedzonej siersci. Moj Ares karmiony jest Eukanuba a jak dorwie, lake z jego ulubiona trawa to nie ma bata, pasie sie jak krowa, a potem robi kupke z siankiem, ewentualnie zwraca.
skąd ja to znam..... też słyszałam że dla witamin ją jedzą, a jak jedzą tą szeroką to żołądek czyszczą
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 10:52   #70
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Wink Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez aferka
Dużo też zalezy od rasy. Wiadomo że większość psów myśliwskich i gończych szczególnie gustuje w takich perfumkach, a jest to spowodowane chęcią zabicia własnego zapachu, żeby zwierzyna na którą sie poluje nic nic nie wyczuła.
Może te osobniki, które szczególnie uwielbiają te smrodki maja silnie rozwinięty instynkt łowiecki
Aferciu, też o tym słyszałam Miałam wcześniej jamnika gładkowłosego i ten to dopiero był smrodziarz! Kiedyś wytarzał się w zdechłym jeżu, po którym chodziły te białe robale! Co za smród! Pięc razy był kąpany i guzik! Dalej wonił!!!
Moja mama ma teraz jamniczkę szorstkowłosą i sytuacja identyko! Tarza się w czym popadnie! Jak idzie na spacer nad rzekę, to kopie doły w poszukiwaniu myszy! Ma na tym punkcie totalnego bzika! Kopie tak usilnie, że nie ma siły wrócić do domu!
Z moją Polcią nie mam tych problemów. Przynajmniej z tarzaniem. Za to jak widzi koty i gołebie, to juz makabra!
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 11:02   #71
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Wink Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Moja Sunia byla psem rasy wielorasowiec ... ale kto wie moze jej rodzic byl jakims mysliwym ... stad jej poped do smrodku hehhehe szkoda ze jej nie ma bo strasznie pocieszna byla ....
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-08, 18:11   #72
IngridR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 284
GG do IngridR
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez aferka
A co do "gamy zapachowej", to stwierdziłam że nic nie pobije wędzonej ryby.
Kąpałam sukę chyba ze cztery razy z rzędu, a ona dalej jechała jakby sama była wędzoną starą rybą. No pozazdrościć trwałości zapachu tych "perfum"
Mhhh...moja mała wytarzała się w starym, zaplesniałym kurczaku z rożna (takie rzeczy można znaleźć w lesie - pewnie po jakimś pikniku) - śmierdziała tak obleśnie, że aż w oczy szczypało KIlkakrotna kąpiel nic nie dała - smród znikł na dobre po jakiś 10 dniach
__________________
Kasia
IngridR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 12:49   #73
Suarti
Zadomowienie
 
Avatar Suarti
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 189
Arrow Pchly:(

Moj znaleziony kotek ma pchly, ma pelno bialych jajek Bylam z nim u weta juz 2 razy(mam przyjsc znowu w czwartek). Na pierwszej wizycie zostal spryskany Front Line( na cos innego jest za maly, ma ok 8 tyg), na drugiej wizycie dostalam szamon Ectovet, ktorym mam go co 5 dni nacierac(bez splukiwania). Jest troszke lepiej, ale tylko troszke

Istnieja jakies domowe sposoby na pozbywanie sie pchel?
Kupilam wczoraj grzebien , taki zeby te jajka wyczesac, ale one tak mocno sie trzymaja . ze to nic nie dalo

Pomozcie prosze
Suarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 13:06   #74
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Pchly:(

znam jeden domowy, ale wypróbowany sposób. Kotka trzeba wykąpać i na mokro, ręcznie pchełki wybierać. Dlatego na mokro bo wtedy wychodza na wierzch, na sierść i na dodatek są z lekka ogłuszone, że łatwiej je złapać.
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 13:19   #75
Suarti
Zadomowienie
 
Avatar Suarti
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 189
Dot.: Pchly:(

On ma duzo takich bialych jajek, nawet na mokro nie za bardzo sie da je usunac, wyrywa sie je razem z futerkiem. Nawet weterynarz sie dziwil, ze tak mocno sie trzymaja. Jak go mylam tym szamponem Ectovet to zadnej pchly nie widzialam, zadna nie wyszla.
Suarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 13:32   #76
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Pchly:(

Cytat:
Napisane przez Suarti
On ma duzo takich bialych jajek, nawet na mokro nie za bardzo sie da je usunac, wyrywa sie je razem z futerkiem. Nawet weterynarz sie dziwil, ze tak mocno sie trzymaja. Jak go mylam tym szamponem Ectovet to zadnej pchly nie widzialam, zadna nie wyszla.
no to nie wiem co Ci doradzić. U mojego kotka w ten sposób wybierałam pchełki. A tych jajeczek nie da się wyczesać? One są przy skórze? Może jest jakis środek ,żeby poodpadały.
Jest jedno radykalne wyjście, kota ogolić. No bo na pchły jest jeszcze kropelka, ale nie wiem czy można te kropelki stosować u 2 miesięcznego kociaka.
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 15:12   #77
Suarti
Zadomowienie
 
Avatar Suarti
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 189
Dot.: Pchly:(

No wlasnie tych jajeczek nie da sie wyczesac, tak mocno sie trzymaja. One nie sa przy skorze, raczej na koncu wlosa. Przy przy probie sciagniecia ich wyrywa sie caly wlos.
Tez juz nad tym myslalam, zeby kotka ogolic. Poczekam jeszcze do czwartku , co weterynarz powie.

Vilandro, dziekuje
Suarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 15:20   #78
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Pchly:(

Cytat:
Napisane przez Suarti
No wlasnie tych jajeczek nie da sie wyczesac, tak mocno sie trzymaja. One nie sa przy skorze, raczej na koncu wlosa. Przy przy probie sciagniecia ich wyrywa sie caly wlos.
Tez juz nad tym myslalam, zeby kotka ogolic. Poczekam jeszcze do czwartku , co weterynarz powie.

Vilandro, dziekuje
jeśli na końcu włosa to moze wystarczy ten koniec zciąć
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 14:41   #79
czarne_pazurki
Raczkowanie
 
Avatar czarne_pazurki
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 327
GG do czarne_pazurki
Question Psi dylemat....

Mój piesek ma 3 miesiące i już posiada pchły.....Zastanawiam się nad kąpielą dla niego,ale.........nie wiem od ilu miesięcy można myć szczeniaczki...Proszę o pomoc i z góry dziękuje!!!!!
czarne_pazurki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-20, 08:28   #80
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Psi dylemat....

W zasadzie kąpie sie wtedy, gdy jest potrzeba. Jasne, że im później tym lepiej, ale czasem poprostu jest taka konieczność i nie ma wyjścia.
Natomiast nie wiem jak jest z szamponami przeciwpchelnymi - czy maja jakieś ograniczenie wiekowe. Spróbuj znaleźć jakiś delikatny, dla szczeniaków. Popytaj w sklepach zoologicznych.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 10:29   #81
czarne_pazurki
Raczkowanie
 
Avatar czarne_pazurki
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 327
GG do czarne_pazurki
Dot.: Psi dylemat....

Dzięki bardzo...Zaraz wyruszam na zakupy
czarne_pazurki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 12:42   #82
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Psi dylemat....

Troszke poszperałam i znalazłam takie coś. Może Ci sie przyda.
Beaphar generalnie ma dość dobre kosmetyki, podobnie ring5 (ale te są chyba droższe).
Dr.Siedl tez jest niczego sobie.

http://www.dezoo.pl/pl/beaphar/id_3386.html
http://www.dezoo.pl/pl/beaphar/id_3387.html
http://www.dezoo.pl/pl/beaphar/id_3388.html
http://www.dezoo.pl/pl/beaphar/id_3389.html
http://www.pabemia.com.pl/ring5/ring5.html
http://www.dezoo.pl/pl/dr_seidl/id_3345.html
Pozdrawiam
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 21:10   #83
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Psi dylemat....

Wykąp go, ale rzeczywiście nie wiem, czy takie typowe szampony przeciwpchelne sa wskazane. Ja mojego psa od małego przyzwyczajałam do kąpieli- wynosiłam na ogród miskę z ciepłą wodą, wsadzałam go do niej i bawiłam się z nim, ale jeszcze bez szamponu i szorowania, to doszło później
Pies jest biały, więc i tak często go kąpię.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 21:26   #84
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Psi dylemat....

Ja bym radzila psa odpchlic. My stosujemy na pchly i kleszcze frontline. I jak do tej pory sie nie zawiodlam. Jak psikniesz psiure tym specyfikiem to w dobe pchel nie bedzie. Psa nalezy kompac w miare potrzeby. Moja Klara pierwsza kompiel zaliczyla w wieku 2 miesiecy bo sie pobrudzila i wilgotna szmatka nie pomogla. Ogolnie wiele osob zaleca mycie psa nawet co miesiac profilaktycznie, szamponami leczniczymi. Nizoral, hexoderm itp.
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 21:52   #85
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Psi dylemat....

moj piesek ma 10 miesiecy..byl kompany dwa razy w zyciu...no i dwa razy wszedl do jeziora...a teraz nie ma szans on panicznie unika wody :/ a te klocka nie da sie juz utrzymac ma duza mase i ogromna sile (bernenczyk) i co ja mam zrobic?
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 21:54   #86
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Psi dylemat....

aaaaaa wiem zapomnilam dopisac! mi weterynarz powiedizla,ze te wsyztkie szampony przeciw pchlom guzik daja i zeby ich nie stosowac ani kropelek bo drozej wychodzi,ze najlepiej te obrozki przeciwpchlom ja mam firmy bayer i zaplacilam za nia 60 czy tam 70 zl a jest ona na 7 miesiecy
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 21:56   #87
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Psi dylemat....

oj tam ja zawsze na moich psach wybieralam pchly recznie i rozgniatalam na papierze iskanie to niezla zabawa heh po co od razu meczyc kapiela .
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 21:59   #88
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Psi dylemat....

albo topilam je zywcem w wc no ale psy mialam dawno temu ,teraz mam koty ktore pchel nie posiadaja
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 22:00   #89
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Psi dylemat....

Cytat:
Napisane przez Mary_Q
aaaaaa wiem zapomnilam dopisac! mi weterynarz powiedizla,ze te wsyztkie szampony przeciw pchlom guzik daja i zeby ich nie stosowac ani kropelek bo drozej wychodzi,ze najlepiej te obrozki przeciwpchlom ja mam firmy bayer i zaplacilam za nia 60 czy tam 70 zl a jest ona na 7 miesiecy

Ja bym zmienila weterynarza. Obrozki maja dokladnie ten sam sklad co krople do zakraplania, czy areozole. Tylko wazne zeby uzywac tych skutecznych a nie obrozki z tesco za 3,50.

Jak pisalam ja stosuje frontline. Kupilam duza flaszke i psikam sunie co 4 tygodnie. Nigdy nie miala pchly i nigdy nie miala kleszcza. W lesie jestesmy codziennie.


Masz obrozke na 7 miesiecy, tak jest napisane na opakowaniu? Bo z tego co wiem obrozki warto zmieniac co 3 miesiace ( te najlepsze). Ja za 60 zl kupilam flaszke plynu, zabezpieczam moja sunie co 4 tygodnie i dodatkowo jak przewijaja sie u mnie zwierzaki ze schroniska tez psikam je frontlinem. Myszoskoczki czasem maja problem ze swierzbowcem i tez tym psikam. Tak wiec nie wiem czy obrozki wychodza taniej. Pozatym nie wygladaja za "elegancko".
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 09:44   #90
mika020
Przyczajenie
 
Avatar mika020
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 27
Dot.: Psi dylemat....

Co do kapania psa i unikania wody, to ja też miałam na początku problem z moim psiakiem. Kiedy pierwszy raz, całkowicie przypadkowo zmoczyłam go wodą w czasie podlewania trawnika, był strasznie wystraszony. Ale nie poddałam się i postanowiłam przekonać go do wody. Sposób był prosty. Latałam sama pod zraszaczem na trawniku. Pies początkowo patrzył się na mnie jak na idiotkę, ale po pewnym czasie postanowił się przyłączyć. Kilka takich zabiegów i kąpanie przeżył bezstresowo, chyba nawet podobało mu się to, że 3 osoby wokół niego biegają i masują jego cielsko. Piesek jest pachnący i czyściutki, no i kąpiel to nie targednia, już nie...
mika020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-14 18:05:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.