Laptop - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-18, 18:22   #1
creatka
Zadomowienie
 
Avatar creatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
Question

Laptop


Witam zamierzam kupić laptopa ale kompletne się na tym nie znam może mi ktoś polecić jakiś taki góra do 2500? Myślałam o Asus K52JU-SX048V
Błagam o pomoc bo jestem zielona w tym temacie
__________________
Oddychaj mną...
creatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 18:45   #2
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Laptop

Cytat:
Napisane przez creatka Pokaż wiadomość
Witam zamierzam kupić laptopa ale kompletne się na tym nie znam może mi ktoś polecić jakiś taki góra do 2500? Myślałam o Asus K52JU-SX048V
Błagam o pomoc bo jestem zielona w tym temacie
Do czego ma być używany? Standardowo : Internet, Office, filmy?
Czy np. grasz w wymagające dobrej grafiki gry, specjalistyczne oprogramowanie itp?

Ogólnie polecam firmy : Asus, Toshiba, Dell.
Odradzam : Acer, HP
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 19:13   #3
creatka
Zadomowienie
 
Avatar creatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
Dot.: Laptop

Właśnie interesuje mnie firma Asus więc jaki laptop możesz mi polecić? Tak raczej standardowo ale do gry również ale bez specjalnych"wysokich" wymagań
__________________
Oddychaj mną...
creatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 19:50   #4
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Laptop

Cytat:
Napisane przez creatka Pokaż wiadomość
Właśnie interesuje mnie firma Asus więc jaki laptop możesz mi polecić? Tak raczej standardowo ale do gry również ale bez specjalnych"wysokich" wymagań
Z tego co widzę, model który wybrałaś jest wyposażony jedynie w 2GB pamięci RAM. No i ma też tylko 320 GB HDD.

Wybrałabym coś mocniejszego :
http://www.primakomp.pl/p/79/59234/a...-netbooki.html

http://www.primakomp.pl/p/79/57809/a...-netbooki.html

Ew. możesz spojrzeć na Toshibę :

http://www.primakomp.pl/p/79/57892/t...-netbooki.html

http://www.primakomp.pl/p/79/57894/t...-netbooki.html
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 19:55   #5
niewolno19
Zadomowienie
 
Avatar niewolno19
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: DR
Wiadomości: 1 124
Dot.: Laptop

cerveza - a czemu odradzasz Acera? HP to rozumiem ale Acera?

Sama kupiłam Acera 5741G i jestem bardzo zadowolona. Dużo znajomych ma acera i nie narzekają wręcz przeciwni jest uważany za jeden z lepszych laptopów.
__________________

Wymiana
niewolno19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 19:58   #6
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Laptop

Cytat:
Napisane przez niewolno19 Pokaż wiadomość
cerveza - a czemu odradzasz Acera? HP to rozumiem ale Acera?

Sama kupiłam Acera 5741G i jestem bardzo zadowolona. Dużo znajomych ma acera i nie narzekają wręcz przeciwni jest uważany za jeden z lepszych laptopów.
Często znajomi uskarżali się na usterki i niezbyt dokładne wykonanie (?). Choć przyznam, że nie wiem jak te najnowsze modele się zachowują, być może je poprawili.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 20:06   #7
creatka
Zadomowienie
 
Avatar creatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
Dot.: Laptop

Bardzo dziękuję za pomoc w razie pytań mam nadzieję że nie będzie problemu jak napiszę na priv?
__________________
Oddychaj mną...

Edytowane przez creatka
Czas edycji: 2011-07-18 o 20:08
creatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-18, 20:15   #8
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Laptop

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=541472
podobny temat i cenne rady
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 20:24   #9
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Laptop

Cytat:
Napisane przez creatka Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za pomoc w razie pytań mam nadzieję że nie będzie problemu jak napiszę na priv?
Możesz pisać Albo na priv, albo tu, może ktoś skorzysta też
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 20:24   #10
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Laptop

Cytat:
Napisane przez niewolno19 Pokaż wiadomość
cerveza - a czemu odradzasz Acera? HP to rozumiem ale Acera?

Sama kupiłam Acera 5741G i jestem bardzo zadowolona. Dużo znajomych ma acera i nie narzekają wręcz przeciwni jest uważany za jeden z lepszych laptopów.
acery są fajne póki się nie zepsują. użeranie się z ichnim supportem to jest droga przez mękę.
(ale mam nadzieję, że coś się w tym temacie zmieniło, bo ostatnio nie słyszałam negatywnych opinii)
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 00:23   #11
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: Laptop

Mam Acera od roku, cena w stosunku do parametrów była WOW. Wszystko fajnie, ale kończy mi się gwarancja, bo wzięłam na firmę (wtedy jest rok a nie 2 lata), już raz był w serwisie (ekspres załatwione, mimo tego że jest w Czechach) - mechaniczne uszkodzenie dysku, byłam w podróży także nie wiem czy się trząsł laptop bardzo w bagażniku, czy to z ich winy, ale teraz zauważyłam że laptop mi się straszliwie nagrzewa.
Mój chłopak też ma Acera, chyba już nawet z 3 lata i nie miał z nim ŻADNYCH problemów, jest super mimo tego że specyfikacja się trochę hmm zdezaktualizowała. Tylko że ten model był jakiś limitowany, zamiast normalnych zawiasów ma tubę i jakieś podświetlane panele (jest ekstra, w ogóle polecam tę "tubę" zamiast zawiasów, jest o wiele wytrzymalszy lap). Wcześniejszy jego acer po 5 latach się po prostu rozleciał w miejscu łączenia (: ale nie dbał o niego.
Uważam że Acery są dosyć dobre, jeśli komuś zależy na cenie. Asusy są trochę droższe, ale też dają radę.
Za 2,5 tysiąca kupisz spokojnie procesor np intel i3, jak dobrze poszukasz to i i5, min. 4gb ramu.
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-19, 10:17   #12
Kamilka125p
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka125p
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 71
Dot.: Laptop

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/okazja/kom...-l655-14n.html
Korzystam z niej od ok. roku. To już 4. Toshiba w rodzinie na przełomie 5 lat. Nie wiem co to serwis.... Nie dane nam było sie dowiedzieć
Polecam Toshiby
__________________
Kamilka125p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 12:42   #13
creatka
Zadomowienie
 
Avatar creatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
Dot.: Laptop

Dziękuję wam wszystkim za pomoc teraz to dopiero mam mętlik w głowie ale chyba jednak chciałabym zostać przy firmie Asus
__________________
Oddychaj mną...
creatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 12:50   #14
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Laptop

Mam podobny problem. Nie chodzi mi o konkretny model, bo mam nadzieję, że w tym pomoże mi znajomy sprzedawca, ale chciałabym się tak mniej więcej zorientować na co najbardziej zwracać uwagę przy wyborze laptopa, który ma służyć przede wszystkim do internetu, pisania, muzyki, filmów? Orientujecie się?
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 13:07   #15
creatka
Zadomowienie
 
Avatar creatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
Dot.: Laptop

A ja również mam jeszcze pytanie załóżmy że jak już kupię tego laptopa to co z internetem? W domu mam do zwykłego kompa internet z Netii podłączony na kabel i co muszę zrobić żeby mieć internet na laptopie ten sam co na stacjonarnym kompie i oczywiście płacić tyle co wcześniej? Czy wystarczy drugi router czy jest przy tym więcej zabawy? Proszę ponownie o pomoc i dziękuję za link do tamtego forum był bardzo przydatny

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Z tego co widzę, model który wybrałaś jest wyposażony jedynie w 2GB pamięci RAM. No i ma też tylko 320 GB HDD.

Wybrałabym coś mocniejszego :
http://www.primakomp.pl/p/79/59234/a...-netbooki.html

http://www.primakomp.pl/p/79/57809/a...-netbooki.html

Ew. możesz spojrzeć na Toshibę :

http://www.primakomp.pl/p/79/57892/t...-netbooki.html

http://www.primakomp.pl/p/79/57894/t...-netbooki.html
I apropo sprawdzałam parametry tego laptopa (mam gazetkę od pana ze sklepu) i ten mój ma: Intel Dual Core P6200 2.13GHz, RAM 8GB, Dysk 640 GB, Karta graficzna ATI Mobility Radeon HD6370 512 mb, EKRAN LED 15,6", nagrywarka DVD, HDMI, Czytnik kart flash, kamera internetowa, gwarancja 2 lata, windows 7 home premium 64bit PL i czy on jest dobry z tego co zrozumiałam wydawało mi się że podane p[rzez ciebie parametrytego laptopa są inne albo ja źle zrozumiałam. I jedyną wadą jest chyba tutaj 512 mb w karcie graficznej tak?

ponawiam pytanie o parametry? czy są dobre ?
__________________
Oddychaj mną...

Edytowane przez creatka
Czas edycji: 2011-07-21 o 13:18
creatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 14:31   #16
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Laptop

jesteś studentką albo nią będziesz? bo jak jesteś/będziesz to bez sensu kupować laptopa z systemem operacyjnym, skoro na większości uczelni (państwowych i prywatnych) można go dostać za darmo (w 100% legalnie).
co do internetu to zależy jak chcesz go mieć zrobionego. jeżeli chcesz mieć wifi to jest ci potrzebny router z taką funkcją. jeżeli chcesz z kabla to tylko kabel trzeba dokupić.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 14:36   #17
creatka
Zadomowienie
 
Avatar creatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
Dot.: Laptop

Jestem studentką ale o czymś takim pierwszy raz słyszę
__________________
Oddychaj mną...
creatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 14:48   #18
niewolno19
Zadomowienie
 
Avatar niewolno19
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: DR
Wiadomości: 1 124
Dot.: Laptop

creatka jeśli chcesz mieć wifi to musisz mieć router tak jak mówi szprotka ale jeśli chcesz mieć z komputera to nie wiem jaki masz modem? bo możesz mieć modem z jednym wejściem na kabel i nawet jak kupisz drugi to go nie podepniesz.
Ja też miałam taki problem jak kupiłam laptopa nie tak dawno.
Nie dałam rady zainstalować w ogóle neostrady bo płyty nie odczytywało i były jakieś problemy. Kupiłam router, podpięłam kabel od internetu do niego i na laptopie mam internet bezprzewodowy a jeśli masz jeszcze komputer to musisz kupić jeszcze jeden kabel albo będziesz miała w zestawie z routerem aby podłączyć k0mputer do routera.
__________________

Wymiana
niewolno19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 14:57   #19
Miss Dramatique
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Dramatique
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 644
GG do Miss Dramatique
Dot.: Laptop

a ja polecam Lenovo

mam ten i jak na razie sprawuje się super:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 01.jpg (29,6 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lenovo-y550-59-020592-7.jpg (80,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lenovo_y-550_6.jpg (39,0 KB, 8 załadowań)
__________________
bo Siatkówka to nie jest zwykły sport.
to jest uzależnienie!
Miss Dramatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-19, 14:59   #20
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Laptop

Cytat:
Napisane przez creatka Pokaż wiadomość
Jestem studentką ale o czymś takim pierwszy raz słyszę
to musisz się dowiedzieć czy twoja uczelnia ma coś takiego jak msdnaa. to jest taki portal na którym microsoft udostępnia swoje oprogramowanie studentom. jest całkowicie za darmo. jak uczelnia ma dobrą umowę, to jest dostępny pakiet Office'a do ściągnięcia.
ja ze swojego msdnaa, niestety mogłam tylko system operacyjny ściągnąć. załatwienie całej procedury trwa ok. 2 dni.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 15:08   #21
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Laptop

ja do takich 'standardowych zabaw polecam nie laptopa, a netbooka imho dużo wygodniejszy przy noszeniu do biblioteki, na nudny wykład, mało waży ja kupiłam laptopa na początku studiów i okazało się to mało praktyczne, teraz wzięłabym stacjonarkę albo netbooka. TŻ też bujał się z laptopem co parę tygodni do domu i pożałował, bo szybko mu się rozwalił.
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 15:58   #22
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Laptop

To ja poproszę o pomoc mądrzejsze koleżanki. Chciałabym sobie kupić nowego laptopa, ale ja gram w gry Także takiego lepszego. Co mi polecicie?
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 17:02   #23
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Laptop

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Do czego ma być używany? Standardowo : Internet, Office, filmy?
Czy np. grasz w wymagające dobrej grafiki gry, specjalistyczne oprogramowanie itp?

Ogólnie polecam firmy : Asus, Toshiba, Dell.
Odradzam : Acer, HP
Czemu nie polecasz HP? Przez to, że się grzeją czy jeszcze coś?

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
to musisz się dowiedzieć czy twoja uczelnia ma coś takiego jak msdnaa. to jest taki portal na którym microsoft udostępnia swoje oprogramowanie studentom. jest całkowicie za darmo. jak uczelnia ma dobrą umowę, to jest dostępny pakiet Office'a do ściągnięcia.
ja ze swojego msdnaa, niestety mogłam tylko system operacyjny ściągnąć. załatwienie całej procedury trwa ok. 2 dni.
Wydaje mi się (ale nie jestem pewna), że taka opcja jest możliwa tylko na uczelniach technicznych
W każdym razie potwierdzam, ja mam najnowszego Wina7 całkowicie za darmo
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 17:14   #24
creatka
Zadomowienie
 
Avatar creatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
Dot.: Laptop

Cytat:
Napisane przez creatka Pokaż wiadomość
A ja również mam jeszcze pytanie załóżmy że jak już kupię tego laptopa to co z internetem? W domu mam do zwykłego kompa internet z Netii podłączony na kabel i co muszę zrobić żeby mieć internet na laptopie ten sam co na stacjonarnym kompie i oczywiście płacić tyle co wcześniej? Czy wystarczy drugi router czy jest przy tym więcej zabawy? Proszę ponownie o pomoc i dziękuję za link do tamtego forum był bardzo przydatny

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------


I apropo sprawdzałam parametry tego laptopa (mam gazetkę od pana ze sklepu) i ten mój ma: Intel Dual Core P6200 2.13GHz, RAM 8GB, Dysk 640 GB, Karta graficzna ATI Mobility Radeon HD6370 512 mb, EKRAN LED 15,6", nagrywarka DVD, HDMI, Czytnik kart flash, kamera internetowa, gwarancja 2 lata, windows 7 home premium 64bit PL i czy on jest dobry z tego co zrozumiałam wydawało mi się że podane p[rzez ciebie parametrytego laptopa są inne albo ja źle zrozumiałam. I jedyną wadą jest chyba tutaj 512 mb w karcie graficznej tak?
A jeżeli o te parametry które podałam to jak wyglądają na mądrzejsze oko?
__________________
Oddychaj mną...
creatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 21:30   #25
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Laptop

Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
Czemu nie polecasz HP? Przez to, że się grzeją czy jeszcze coś?



Wydaje mi się (ale nie jestem pewna), że taka opcja jest możliwa tylko na uczelniach technicznych
W każdym razie potwierdzam, ja mam najnowszego Wina7 całkowicie za darmo
HPek HPkowi nie równy. Te z górnej półki cenowej radzą sobie całkiem nieźle. Te z dolnej nie są warte zachodu.
Jeśli mogę coś doradzić to proponuję szukać laptopa z obudową aluminiową/metalową/tytanową - omijać szerokim łukiem plastikowe. Przy częstym przenoszeniu nie wytrzymują i pękają.

Na pewno opcja darmowego systemu powinna być na każdej uczelni. Jedyny problem moze tkwić w administratorach. Na mojej uczelni uzyskać konto do MSDN to był pikuś. Za to na uczelni mojego TŻeta była to jakaś katastrofa - nie wiadomo dlaczego
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 13:04   #26
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Laptop

Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
Wydaje mi się (ale nie jestem pewna), że taka opcja jest możliwa tylko na uczelniach technicznych
W każdym razie potwierdzam, ja mam najnowszego Wina7 całkowicie za darmo
a gdzież tam, ja miałam z uniwerku a mój TŻ miał ze szkoły prywatnej. na prawdę to zależy od licencji jaką kupi uczelnia wyższa
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 13:19   #27
creatka
Zadomowienie
 
Avatar creatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
Dot.: Laptop

Intel Dual Core P6200 2.13GHz, RAM 8GB, Dysk 640 GB, Karta graficzna ATI Mobility Radeon HD6370 512 mb, EKRAN LED 15,6", nagrywarka DVD, HDMI, Czytnik kart flash, kamera internetowa, gwarancja 2 lata, windows 7 home premium 64bit PL
ponawiam pytanie o parametry czy laptop jest dobry?
__________________
Oddychaj mną...
creatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 18:29   #28
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: Laptop

Creatko, tak. Procesor mógłby być lepszy, ale przy 8GB ram myślę że różnica będzie znikoma. To zależy jeszcze od dokładnej jego ceny i jakości wykonania

A co do systemu z uczelni - jak skończycie studia, to co zrobicie? Dokupicie system? Lepiej jest mieć swój, zwłaszcza jak jest dołączony w pakiecie do komputera. Jeśli będziecie chciały zawrzeć umowę - zlecenie, do której będzie wam potrzebny wasz komputer, to nie możecie pracować na takim systemie (jest zupełnie inna licencja, nie można go wykorzystywać komercyjnie). U mnie to ma duże znaczenie, bo studiuję grafikę, ale kto wie jak w przypadku innych
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 18:57   #29
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Laptop

Cytat:
Napisane przez creatka Pokaż wiadomość
Intel Dual Core P6200 2.13GHz, RAM 8GB, Dysk 640 GB, Karta graficzna ATI Mobility Radeon HD6370 512 mb, EKRAN LED 15,6", nagrywarka DVD, HDMI, Czytnik kart flash, kamera internetowa, gwarancja 2 lata, windows 7 home premium 64bit PL
ponawiam pytanie o parametry czy laptop jest dobry?
Sorrki, że nie odpisywałam. Wygląda to dobrze. Szkoda, że nie nowsza generacja procesorów, ale ogólnie wydaje się ok. Ramu aż nadto, dysk ogromny. Możesz brać

Cytat:
Napisane przez Hosz Pokaż wiadomość
Creatko, tak. Procesor mógłby być lepszy, ale przy 8GB ram myślę że różnica będzie znikoma. To zależy jeszcze od dokładnej jego ceny i jakości wykonania

A co do systemu z uczelni - jak skończycie studia, to co zrobicie? Dokupicie system? Lepiej jest mieć swój, zwłaszcza jak jest dołączony w pakiecie do komputera. Jeśli będziecie chciały zawrzeć umowę - zlecenie, do której będzie wam potrzebny wasz komputer, to nie możecie pracować na takim systemie (jest zupełnie inna licencja, nie można go wykorzystywać komercyjnie). U mnie to ma duże znaczenie, bo studiuję grafikę, ale kto wie jak w przypadku innych
Zawsze można Linuxa zainstalować. Z tym, że akurat pod niego nie ma za bardzo programów graficznych.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 20:47   #30
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Laptop

A ja ODRADZAM , ale Sony Vaio. Mam VPCEA1S1E (kupiłam za bardzo dużą kwotę - 3800 zł rok temu) , był już 3 razy w naprawie, a mam firmę i laptop jest mi bardzo potrzebny.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.