Czy dobrze ważę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-21, 15:28   #1
RoyalPurple
Raczkowanie
 
Avatar RoyalPurple
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 51

Czy dobrze ważę?


Mam 165 cm wzrostu i ważę 52,4 kg. Wiem, że moje BMI jest w normie, ale mimo to przeszkadza mi wystający brzuch i masywne nogi Poza tym, zauważyłam, że w związku z ostatnim skokiem wagi (przez kilka miesięcy przytyłam około 3 kg) pojawił mi się cellulit. Co robić? Aha, moja kuzynka ma 163 cm, a waży 46 kg! Przez to mam kompleksy- jestem od niej widocznie grubsza...

PS. Mam 13 lat!
__________________


Too much love will kill you.

Edytowane przez RoyalPurple
Czas edycji: 2011-07-21 o 18:03
RoyalPurple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 15:33   #2
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Czy dobrze ważę?

Czasem figure ma sie po rodzicach/babciach i na przyklad masywne nogi sa w spadku. Mnie tez sie moje nie podobaja, mam duze uda a lubie ladne, smukle nozki modelek
Jesli chcesz, zawsze mozesz schudnac. Odstaw cukier i slodycze ze swojej diety ( na zawsze!) i ciesz sie zdrowiem i figura cale zycie
Z cwiczen- to poszperaj w necie, co poradzic z brzuszkiem i jak zmienic grubsze nogi w bardzej jedrne czy cos. Powtarzam o cukrze
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 16:17   #3
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Czy dobrze ważę?

Może bez przesady z tym "na zawsze"
Na początek odstaw, a z czasem po prostu ograniczaj. Chyba, że masz właśnie genetyczne skłonności do tycia lub nie potrafisz chudnąć w szybkim tempie. Musisz siebie wyczuć.
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 16:57   #4
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Czy dobrze ważę?

Radzę zacząć biegać. W niecały miesiąc zrzuciłam 3 kg i to bardzo widocznie wysmuklałam w talii i na nogach, a nie katuję się zbytnio w kwestii odżywiania

dodam że mam niedoczynność tarczycy i wcześniej mowy nie było żebym coś schudła. Dopiero przy intensywniejszym ruchu, coś 'drgnęło'. Do tego raczej ograniczam słodycze, cukier, gazowane napoje... Na kolację ok. 19-20 jem raczej coś białkowego, jem obfite węglowodanowe śniadania i piję mnóstwo zielonej i czerwonej herbatki a także wodę min. i wcinam jakieś 2 jabłka dziennie (pomagają w schudnięciu!).


O Jezu, dopiero teraz dopisałaś że masz 13 lat! Ja w wieku 17 dopiero zaczęłam szczupleć a tak to był ze mnie serdelek

Edytowane przez 201608251020
Czas edycji: 2011-07-21 o 18:16
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 18:15   #5
Loriette
Zakorzenienie
 
Avatar Loriette
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 042
Dot.: Czy dobrze ważę?

Cytat:
Napisane przez RoyalPurple Pokaż wiadomość
Mam 165 cm wzrostu i ważę 52,4 kg. Wiem, że moje BMI jest w normie, ale mimo to przeszkadza mi wystający brzuch i masywne nogi Poza tym, zauważyłam, że w związku z ostatnim skokiem wagi (przez kilka miesięcy przytyłam około 3 kg) pojawił mi się cellulit. Co robić? Aha, moja kuzynka ma 163 cm, a waży 46 kg! Przez to mam kompleksy- jestem od niej widocznie grubsza...

PS. Mam 13 lat!
Masz dopiero 13 lat! Twoje ciało zacznie wariować na maksa i będziesz jeszcze rosła, więc nie widzę potrzeby ODCHUDZANIA, szczególnie w tak młodym wieku. Jedynie co mogę Ci polecić to sport, ale dla przyjemności.. Sama zobaczysz jakie cuda potrafi zdziałać.
Jesteś bardzo młodziutka i nie masz się czym przejmować, głowa do góry.
__________________
BLOG KULINARNY Z NACISKIEM NA WYPIEKI
Piekarnik Laury

Zapraszam do miejsca, gdzie objawia się prawdziwa miłość do kuchni.
Loriette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 18:19   #6
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Czy dobrze ważę?

Cytat:
Napisane przez agateq Pokaż wiadomość
Może bez przesady z tym "na zawsze"
Na początek odstaw, a z czasem po prostu ograniczaj. Chyba, że masz właśnie genetyczne skłonności do tycia lub nie potrafisz chudnąć w szybkim tempie. Musisz siebie wyczuć.
Ograniczyc na maksa na zawsze
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 20:51   #7
RoyalPurple
Raczkowanie
 
Avatar RoyalPurple
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 51
Dot.: Czy dobrze ważę?

Cytat:
Napisane przez Loriette Pokaż wiadomość
Masz dopiero 13 lat! Twoje ciało zacznie wariować na maksa i będziesz jeszcze rosła, więc nie widzę potrzeby ODCHUDZANIA, szczególnie w tak młodym wieku. Jedynie co mogę Ci polecić to sport, ale dla przyjemności.. Sama zobaczysz jakie cuda potrafi zdziałać.
Jesteś bardzo młodziutka i nie masz się czym przejmować, głowa do góry.

Niby tak, ale mimo wszystko... nie mogę na siebie patrzeć Szczególnie, że za 3 dni wyjeżdżam (nieważne) i będą tam ćwiczenia i basen. Więc niestety, dużo odkrytego ciała
__________________


Too much love will kill you.
RoyalPurple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 21:14   #8
niemaedytki
Raczkowanie
 
Avatar niemaedytki
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nowhere girl
Wiadomości: 273
Dot.: Czy dobrze ważę?

jestem pewna,że nie jest tak źle jak mówisz. Patrzysz na siebie zbyt krytycznie.. Na odchudzanie przyjdzie czas (o ile będzie taka potrzeba ) Ciesz się chwilą, nie myśl o tym,że ktoś waży mniej niż Ty i rzekomo wygląda lepiej.. każdy jest inny! Mówię Ci to bo sama mam z tym problem a dla Ciebie nie jest jeszcze za późno!
Pozdr.
__________________
75
-20 kg w 13 tygodni?
niemaedytki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 21:23   #9
RoyalPurple
Raczkowanie
 
Avatar RoyalPurple
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 51
Dot.: Czy dobrze ważę?

Cytat:
Napisane przez niemaedytki Pokaż wiadomość
Pozdr.

Dziękuję!
__________________


Too much love will kill you.
RoyalPurple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 22:03   #10
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Czy dobrze ważę?

Cytat:
Napisane przez RoyalPurple Pokaż wiadomość
Mam 165 cm wzrostu i ważę 52,4 kg. Wiem, że moje BMI jest w normie, ale mimo to przeszkadza mi wystający brzuch i masywne nogi Poza tym, zauważyłam, że w związku z ostatnim skokiem wagi (przez kilka miesięcy przytyłam około 3 kg) pojawił mi się cellulit. Co robić? Aha, moja kuzynka ma 163 cm, a waży 46 kg! Przez to mam kompleksy- jestem od niej widocznie grubsza...

PS. Mam 13 lat!
Masz dopiero 13 lat! Twoje ciało jeszcze zmieni się 10 razy. Być może w tej chwili masz taką figurę, a za chwilę będziesz miała inną. Jedyne co możesz zastosować to zdrowo odżywiać się (broń boże odchudzać!) i sport. A Twoja kuzynka jest niezdrowo chuda!
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 07:42   #11
dispater
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 66
Dot.: Czy dobrze ważę?

A wiesz , że jeszcze urośniesz? Wagę masz dobrą, a na kuzynkę nie patrz. I ani się waż stosować jakąś dziwną dietę. Owszem możesz ograniczyć ilość jedzenia na kolację, czy zjeść bardzo lekkostrawną, unikać gazowanych napojów (których i tak nie powinnaś w tym wieku pić), słodycze czy inne przekąski zastąpić owocami, ale nic poza tym. I więcej ruchu, jakaś gimnastyka w domu czy jazda na rowerze np.
dispater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 11:55   #12
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: Czy dobrze ważę?

A ja Ci powiem coś innego. Zawsze miałam kompleksy że jestem trochę grubsza od innych. Jak byłam mała to pakowali we mnie same kaszki, ponadto kiedy mama mi nie chciała dać 3 kolacji to dzwoniłam do babci i płakałam no i tak mi zostało, w sumie do gimnazjum miałam jakieś "ale", bo nie byłam tak szczupła jakbym chciała. Unikałam zawsze sportu, bo mnie wiele rzeczy zniechęciło do niego, żarłam masę słodyczy. Teraz wszyscy mi mówią, że jestem szczupła, ale ja widzę coś innego (ważę 60kg przy 172cm, to w sam raz, nie?). Otóż nie jest tak pięknie, bo nie mam żadnych mięśni, tylko mi zwisa lekki tłuszcz, co jest obleśne. Dlatego ważę mało w stosunku do tego jak wyglądam. Także jeśli zależy Ci na przyszłej Tobie, to OGRANICZ słodycze (bo nie da się ich wyeliminować jeśli lubisz), powiedzmy do 200kcal na tydzień. I rower! Idź na dwór, pobaw się z ludźmi w podchody, pobiegaj, pograj w siatkówkę. Mam nadzieję że to lubisz i jesteś towarzyska jeśli nie, zostaje pokonywanie długich dystansów rowerowych samotnie. Lub bieganie (ja osobiście nienawidzę, ta zadyszka itd). Pij dużo wody, zwłaszcza latem. Duża butelka to minimum. Soki ogranicz, gazowane i słodzone zupełnie wyeliminuj. Powinno pomóc. Dobrze, że chcesz o siebie zadbać w tym wieku im wcześniej tym szybciej Ci się uda schudnać i mniej wysiłku włożysz w utrzymanie ciała w dobrej kondycji Powodzenia
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 22:45   #13
patrysina
patrysina
 
Avatar patrysina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 518
Dot.: Czy dobrze ważę?

Cytat:
Napisane przez RoyalPurple Pokaż wiadomość
Mam 165 cm wzrostu i ważę 52,4 kg. Wiem, że moje BMI jest w normie, ale mimo to przeszkadza mi wystający brzuch i masywne nogi Poza tym, zauważyłam, że w związku z ostatnim skokiem wagi (przez kilka miesięcy przytyłam około 3 kg) pojawił mi się cellulit. Co robić? Aha, moja kuzynka ma 163 cm, a waży 46 kg! Przez to mam kompleksy- jestem od niej widocznie grubsza...

PS. Mam 13 lat!
Nie wydaje mi się by potrzebna była Ci dieta, jeśli jednak źle się czujesz w swoim ciele, to może warto zacząć się więcej ruszać na wyszczuplenie nóg i cellulitis najlepszy jest rower
patrysina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 09:50   #14
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Czy dobrze ważę?

Cytat:
Napisane przez RoyalPurple Pokaż wiadomość
Mam 165 cm wzrostu i ważę 52,4 kg. Wiem, że moje BMI jest w normie, ale mimo to przeszkadza mi wystający brzuch i masywne nogi Poza tym, zauważyłam, że w związku z ostatnim skokiem wagi (przez kilka miesięcy przytyłam około 3 kg) pojawił mi się cellulit. Co robić? Aha, moja kuzynka ma 163 cm, a waży 46 kg! Przez to mam kompleksy- jestem od niej widocznie grubsza...

PS. Mam 13 lat!
Nie odchudzaj się
Możesz ćwiczyć (dla zdrowia i ładniejszej sylwetki), jeść zdrowo (ale tyle kcal, ile potrzebujesz - bo nadal rośniesz!), a Twoje ciało do 20 r.ż. ma prawo się jeszcze bardzo zmienić!
Co do wagi - Twoje BMI jest za niskie nawet! Waga prawidłowa dla Twojego wzrostu to 53-68kg.

Moja rada: wyprostuj się, uśmiechnij i uwierz w siebie
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 17:19   #15
Krzywka14
Raczkowanie
 
Avatar Krzywka14
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 68
GG do Krzywka14
Dot.: Czy dobrze ważę?

Dziewczyno jeszcze schudniesz!! Ogranicz słodkie, a jeżeli chodzi o brzuch, to polecam a6w, hula-hop, skośne brzuszki
__________________
wada: przodozgryz
metoda: kamuflaż
płytka Hassa- KONIEC (5 mies)
maska Deller'a - KONIEC (5 mies)

aparat stały dół- 27.07.11 - 21.01.13 !!
aparat stały góra - 4.01.12 - 21.01.13 !!

Krzywka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 17:30   #16
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Czy dobrze ważę?

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
Radzę zacząć biegać. W niecały miesiąc zrzuciłam 3 kg i to bardzo widocznie wysmuklałam w talii i na nogach, a nie katuję się zbytnio w kwestii odżywiania

dodam że mam niedoczynność tarczycy i wcześniej mowy nie było żebym coś schudła. Dopiero przy intensywniejszym ruchu, coś 'drgnęło'. Do tego raczej ograniczam słodycze, cukier, gazowane napoje... Na kolację ok. 19-20 jem raczej coś białkowego, jem obfite węglowodanowe śniadania i piję mnóstwo zielonej i czerwonej herbatki a także wodę min. i wcinam jakieś 2 jabłka dziennie (pomagają w schudnięciu!).


O Jezu, dopiero teraz dopisałaś że masz 13 lat! Ja w wieku 17 dopiero zaczęłam szczupleć a tak to był ze mnie serdelek
Jak mialam 13 lat, to mialam fajnego macka To jednak prawda, ze w wiekszosci przypadkow chudnie sie z wiekiem.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.