Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-03-15, 06:47   #241
Katrin242
Raczkowanie
 
Avatar Katrin242
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Toruñ
Wiadomo¶ci: 377
GG do Katrin242
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

postaram siê jutro zrobiæ fotkê
Katrin242 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-15, 09:40   #242
Katrin242
Raczkowanie
 
Avatar Katrin242
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Toruñ
Wiadomo¶ci: 377
GG do Katrin242
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Poka¿ wiadomo¶æ
mog³aby¶ wstawiæ fotkê swoich w³osów
? jestem zainteresowana tym kolorem
oto one
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 15032011098.jpg (73,4 KB, 83 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 15032011101.jpg (76,3 KB, 70 za³adowañ)
Katrin242 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-15, 11:04   #243
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Z takich rudych takie stonowane na ch³odno?!!?? To chyba jaki¶ przekrêt! Co to jest dok³adniej?? I co ona ma zmieszane? Jakie¶ 2 kolory tej henny? Czujê siê mega zainteresowana rzecz jasna
Bosko wygl±da, prawda?

Dziewczyna ma zmieszan± hennê Caca Brun i Caca Noir (ta ma indygo). Co ciekawe, w wiêkszo¶ci instrukcji dot. tych henn jest o tym, jak uzyskaæ ciep³y kolor (wygl±da na to, ¿e tego chce wiêcej konsumentów). Ponoæ niewystawianie Caca Noir na dzia³anie ciep³a spowoduje aktywacjê niebieskiego barwnika. Jestem bardzo ciekawa jak to wszystko dzia³a - mam niedaleko Lush, przy okazji zapytam konsultantów w sklepie co zrobiæ, spróbujê te¿ poprosiæ o próbkê i wypróbujê na pasemku w³osów którego¶ razu. Oczywi¶cie doniosê o rezultatach.

W miêdzyczasie - aktualnie na w³osach mam naturalny popielato-z³oty ciemny blond. Nie jest ¼le, nie ma na szczê¶cie rudo¶ci Oczywi¶cie mog³oby byæ jeszcze lepiej.

Pozdrawiam,
nanah
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-15, 11:35   #244
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
Bosko wygl±da, prawda?

Dziewczyna ma zmieszan± hennê Caca Brun i Caca Noir (ta ma indygo). Co ciekawe, w wiêkszo¶ci instrukcji dot. tych henn jest o tym, jak uzyskaæ ciep³y kolor (wygl±da na to, ¿e tego chce wiêcej konsumentów). Ponoæ niewystawianie Caca Noir na dzia³anie ciep³a spowoduje aktywacjê niebieskiego barwnika. Jestem bardzo ciekawa jak to wszystko dzia³a - mam niedaleko Lush, przy okazji zapytam konsultantów w sklepie co zrobiæ, spróbujê te¿ poprosiæ o próbkê i wypróbujê na pasemku w³osów którego¶ razu. Oczywi¶cie doniosê o rezultatach.

W miêdzyczasie - aktualnie na w³osach mam naturalny popielato-z³oty ciemny blond. Nie jest ¼le, nie ma na szczê¶cie rudo¶ci Oczywi¶cie mog³oby byæ jeszcze lepiej.

Pozdrawiam,
nanah
Kurcze Nanah dzia³aj z t± henn±, bo naprawdê interesuj±ce! Poza tym... henna na pewno jest zdrowsza ni¿ farby, a w moim przypadku, gdy tak czêsto farbujê to móg³by byæ niez³y zamiennik!
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-15, 12:28   #245
Katrin242
Raczkowanie
 
Avatar Katrin242
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Toruñ
Wiadomo¶ci: 377
GG do Katrin242
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Nikt nie napisa³,ze t± hennê trzeba trzymaæ ok. 5 godzin na g³owie
Katrin242 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-15, 13:16   #246
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Katrin242 Poka¿ wiadomo¶æ
Nikt nie napisa³,ze t± hennê trzeba trzymaæ ok. 5 godzin na g³owie
ale w linku, który zosta³ wklejony wszystko jest napisane, wiêc osoby zainteresowane doczytaj±
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-15, 17:36   #247
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Pamiêtam jak kole¿anka mêczy³a siê z wytêpieniem henny z w³osów, nic jej nie ruszy³o-w³osy musia³y odrosn±æ, ( mo¿e teraz s± inne sk³adniki). Dopytajcie siê dok³adnie zanim n±³o¿ycie sobie ten specyfik, choæ sama powiem, ¿e kolor wygl±da siê obieicuj±co.
Shade !!! a Ty wytrzymasz tyle w jednym kolorze?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 20:53   #248
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomo¶ci: 6 244
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Katrin242 Poka¿ wiadomo¶æ
oto one


dziekuje
anusia1990 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-16, 11:59   #249
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Pamiêtam jak kole¿anka mêczy³a siê z wytêpieniem henny z w³osów, nic jej nie ruszy³o-w³osy musia³y odrosn±æ, ( mo¿e teraz s± inne sk³adniki). Dopytajcie siê dok³adnie zanim n±³o¿ycie sobie ten specyfik, choæ sama powiem, ¿e kolor wygl±da siê obieicuj±co.
Shade !!! a Ty wytrzymasz tyle w jednym kolorze?
Wiesz... Gdyby kto¶ mi da³ receptê na piêkny, popielaty br±z, tak z poziomu 6, bez ¿adnych ciep³ych refleksów to raczej bym wytrzyma³a

No w³a¶nie tak apropos... Kusi mnie na lekkie rozja¶nienie czerni...
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-16, 16:23   #250
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Wiesz... Gdyby kto¶ mi da³ receptê na piêkny, popielaty br±z, tak z poziomu 6, bez ¿adnych ciep³ych refleksów to raczej bym wytrzyma³a

No w³a¶nie tak apropos... Kusi mnie na lekkie rozja¶nienie czerni...
No wla¶nie tak my¶³a³am W koñcu wiosna tu¿, tu¿ to dekoloryzator w ruch
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-16, 16:33   #251
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
No wla¶nie tak my¶³a³am W koñcu wiosna tu¿, tu¿ to dekoloryzator w ruch
No szaleæ nie zamierzam, na pewno nie chcê blondu - tak jak w zesz³ym roku. Raczej bym widzia³a siê w jakich¶ pasemkach, ¶redniej ilo¶ci tak na poziomie 7. Np. na poziomie 5, pasemka z 7

Teraz mam ca³o¶æ na poziomie 4. Nie narzekam, ale... w³a¶nie... wiosna idzie

Znalaz³am dzi¶ takie co¶. Zobaczcie... Cena koszmarna, ale mnie osobi¶cie skusi³o! My¶lê nad zakupem.
http://lokikoki.pl/product-pol-2019-...ml-Artego.html
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 16:52   #252
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
No szaleæ nie zamierzam, na pewno nie chcê blondu - tak jak w zesz³ym roku. Raczej bym widzia³a siê w jakich¶ pasemkach, ¶redniej ilo¶ci tak na poziomie 7. Np. na poziomie 5, pasemka z 7

Teraz mam ca³o¶æ na poziomie 4. Nie narzekam, ale... w³a¶nie... wiosna idzie

Znalaz³am dzi¶ takie co¶. Zobaczcie... Cena koszmarna, ale mnie osobi¶cie skusi³o! My¶lê nad zakupem.
http://lokikoki.pl/product-pol-2019-...ml-Artego.html
fajny produkt, ciekawe na ile skuteczny, bo je¶li wystarcza na kilka solidnych u¿yæ, to i cenê da siê prze³kn±æ
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-16, 17:00   #253
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
fajny produkt, ciekawe na ile skuteczny, bo je¶li wystarcza na kilka solidnych u¿yæ, to i cenê da siê prze³kn±æ
No wiêc w³a¶nie... Ale mo¿e byæ fajn± alternatyw± dla czêstego farbowania, skoro pisz±, ¿e pokrywa siwki... Jak bêdê mieæ przyp³yw gotówki to siê zaopatrzê.
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-16, 20:41   #254
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ciekawy ten ¿el koloryzuj±cy, i s± fajne odcienie, tylko ciekawe czy wydajny? A mo¿e producent jakie¶ próbki rozsy³a? No i przyda³oby sie dowiedzieæ jaki neutralizuje rudy, jaki z³oto itp. ,itd. w mailu oczywi¶cie.
A moze zaj¶æ do fryca który pracuje na artego, niech po³o¿y na g³owê to wtedy bêdzie wiadomo jaki rezultat i jak siê trzyma. Bardzo mo¿liwe, ¿e u¿ywaj± tego jako toner w salooonach jak im nie wyjdzie kolor, .....a potem w domu ........po paru myciach.........massssakr aaa
Shade - a nie masz ochoty na "morski"? ¿artujê oczywi¶cie

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-03-16 o 20:42
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-17, 14:33   #255
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Ciekawy ten ¿el koloryzuj±cy, i s± fajne odcienie, tylko ciekawe czy wydajny? A mo¿e producent jakie¶ próbki rozsy³a? No i przyda³oby sie dowiedzieæ jaki neutralizuje rudy, jaki z³oto itp. ,itd. w mailu oczywi¶cie.
A moze zaj¶æ do fryca który pracuje na artego, niech po³o¿y na g³owê to wtedy bêdzie wiadomo jaki rezultat i jak siê trzyma. Bardzo mo¿liwe, ¿e u¿ywaj± tego jako toner w salooonach jak im nie wyjdzie kolor, .....a potem w domu ........po paru myciach.........massssakr aaa
Shade - a nie masz ochoty na "morski"? ¿artujê oczywi¶cie
Hah! Nie, nie mam ochoty na morski Ale to siê mo¿e oczywi¶cie szybko zmieniæ
Co do tonera - mo¿esz mieæ racjê! Spotyka³am siê z tym czêsto, ¿e po farbowaniu, lub zrobieniu pasemek nak³adaj± na w³osy faktycznie toner, raz w Loreal na³o¿yli mi mieszankê Richess'ów na zrobione jasne pasemka... I jest tak, ¿e wszystko wygl±da bosko, ale po pierwszym myciu w domu czar pryska...

Co do mojej czerni... Chyba jednak jest zbyt czarna, sztuczna.
Kupiê ¶ci±gacz Elgonu. Mo¿e co¶ ruszy. Ale zastosujê go w formie pasemek/refleksów nie na ca³o¶æ.
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-17, 17:58   #256
agatka2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
No szaleæ nie zamierzam, na pewno nie chcê blondu - tak jak w zesz³ym roku. Raczej bym widzia³a siê w jakich¶ pasemkach, ¶redniej ilo¶ci tak na poziomie 7. Np. na poziomie 5, pasemka z 7

Teraz mam ca³o¶æ na poziomie 4. Nie narzekam, ale... w³a¶nie... wiosna idzie

Znalaz³am dzi¶ takie co¶. Zobaczcie... Cena koszmarna, ale mnie osobi¶cie skusi³o! My¶lê nad zakupem.
http://lokikoki.pl/product-pol-2019-...ml-Artego.html

Ja u¿ywam tego ¿elu (ju¿ drugie opakowanie) wystarcza mi na ok 8 razy , mam w³osy raczej krótkie przed ramiona. Ja trzymam 1 godz na g³owie, po 15 min jak w instrukcji nic nie widaæ. Wychodzi taki ³ady br±z ¶redni raczej ch³odny w sztucznym ¶wietle, (je¶li by pozosta³ taki to by³oby cudownie) w s³oñcu i tak widzê jak±¶ rudo¶æ /pomarañcz. Niestety szybko siê zmywa, jednak ¿adna farba jak do tej pory nie da³a tak naturalnego efektu. Polecam raczej w celu od¶wie¿enia koloru. Ja robiê na w³osach farbowanych ostatnio w lipcu (goldwell zrudzia³) i na naturalnych odrostach (mysi br±z) wygl±da dobrze. Nie pokrywa siwych w³osów
agatka2002 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-18, 15:15   #257
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez agatka2002 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja u¿ywam tego ¿elu (ju¿ drugie opakowanie) wystarcza mi na ok 8 razy , mam w³osy raczej krótkie przed ramiona. Ja trzymam 1 godz na g³owie, po 15 min jak w instrukcji nic nie widaæ. Wychodzi taki ³ady br±z ¶redni raczej ch³odny w sztucznym ¶wietle, (je¶li by pozosta³ taki to by³oby cudownie) w s³oñcu i tak widzê jak±¶ rudo¶æ /pomarañcz. Niestety szybko siê zmywa, jednak ¿adna farba jak do tej pory nie da³a tak naturalnego efektu. Polecam raczej w celu od¶wie¿enia koloru. Ja robiê na w³osach farbowanych ostatnio w lipcu (goldwell zrudzia³) i na naturalnych odrostach (mysi br±z) wygl±da dobrze. Nie pokrywa siwych w³osów
8 razy?! Na krótkie w³osy........... O rany... Nie, no to u mnie odpada. Teraz mam za ramiona ju¿ no i gêste.

Kurcze co dalej...? Serio nie mam pomys³uuuu. Tego dekoloryzatora siê trochê wystraszy³am, bo podczyta³am, ¿e ¶ci±ga kolor do rudego i na dodatek w³osy mog± szybko sciemnieæ, wiêc nie wiem czy warto... Ogólnie dobrze mi w poziomie jaki mam, ale trochê mnie wkurzaj± czarne koñcówki. S± takie jakie¶ sztuczne...
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-18, 15:59   #258
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
.......dekoloryzatora siê trochê wystraszy³am, bo podczyta³am, ¿e ¶ci±ga kolor do rudego i na dodatek w³osy mog± szybko sciemnieæ, wiêc nie wiem czy warto... ...
S³ysza³am, ¿e zostaje pomarañcz po dekolorze, bo siê najbardziej w¿era, ale od tego to mamy mixy, to my¶lê, ¿e nie masz siê czego obawiaæ, bo u fryca te¿ wyjd± pomarañczowe i on jako¶ sobie z tym radzi.
Poszukaj w±tków o dekolorze, mo¿e siê czego¶ dowiesz

No to faktycznie klapa z wydajno¶ci± tego specyfiku jak na 8 razy
agatka2002 - ale co? po jednym myciu siê sp³ukuje czy siê trochê trzyma?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-18, 18:14   #259
agatka2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

zyta82 wiêc od razu po kolorowaniu jest fajnie, w³osy nie s± bardzo ciemne czy czarne, takie ¶rednio-br±zowe, po 2 myciach ju¿ ja¶nieje, a po 4 to ju¿ go wcale nie mam, Jest 200 ml :8 u¿yæ wychodzi 25 ml na jedno farbowanie , jak saszetka kolor. No szkoda ¿e nie trzyma siê d³u¿ej , ale zaraz po u¿yciu w³osy wygl±daj± na lekko przypopielone nawet
agatka2002 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-18, 18:24   #260
smoczek1414
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 25
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

OD razu przepraszam, ze pytam tutaj ale dziewczyny z 'wlosy na blond farbujemy..." niestety nie odpowiedzialy na moje pytanie a z tego co widze to tutaj dziewczyny wiecej wiedza na temat mixtonow

a wiec: w tej chwili moje wlosy po dekoloryzacji elgonem, farbowaniem bardzo jasnym bezowym blondem sa koloru: z wierzchu: zloty blond z przeswitami rudego a pod spodem sa rude..

Chcialabym uzyc farby majirel..tylko tutaj pojawia sie problem.. wyczytalam ze gdy uzyje np sredniego blondu to wyjdzie ciemny blond albo jeszcze cos innego:/ jakiego w koncu mam uzyc? w ostatecznosci moga byc nawet jasniejsze ale nie ciemny blond.

I mixton niebieski - totalnie nie wiem czy musze go uzyc zeby zniwelowac rudy odcien, jesli uzyje farby o popielatym odcieniu. Jesli musze to ile musze go dodac

I ostatnie pytanie, jaki % ox musialabym uzyc?)

wiem, wiem istna masakra te moje pytania ale fryzjerzy u mnie to KATASTROFA
smoczek1414 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-18, 19:10   #261
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez agatka2002 Poka¿ wiadomo¶æ
...Jest 200 ml :8 u¿yæ wychodzi 25 ml na jedno farbowanie , jak saszetka kolor. No szkoda ¿e nie trzyma siê d³u¿ej , ale zaraz po u¿yciu w³osy wygl±daj± na lekko przypopielone nawet
Dziêkujê za odpowied¼, no to 25ml to kieliszek, to ma³o na d³ugie w³osy i drogi taki interes. A próbowa³a¶ kiedy¶ mixów? Taniej Ciê wyniesie tonowanie

smoczek1414- kiedy¶ bra³am z Elgonu farbê i na stronce maj± fajn± instrukcje jak postêpowaæ z farbami, mieszaæ je itp, itd.. To mo¿e na temat farbowania po dekolorze te¿ tam co¶ jest. A przegl±da³a¶ w±tki o dekolorze na wiza¿u?
A mo¿e siê kto¶ tu taki znajdzie, ale nie przypominam sobie, ¿eby kto¶ robi³ taki zabieg. Shade te¿ siê zastanawia co po dekolorze.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-18, 19:31   #262
smoczek1414
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 25
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

jedna z dziewczyn napisala mi ze po dekoloryzacji elgonem, gdy chce drugi raz pofarbowac wlosy to juz wybieram normalny odcien a nie dwa a nawet trzy nizsze. Za pierwszym razem uzylam az bardzo jasnego bezowego blondu garniera. Pewnie dlatego wyszly mi rude wlosy, bo po 1 bez to jednak cieply odcien a po 2 jednak za jasny odcien wybralam chodzi mi o to ze chce zafarbowac wlosy na sredni popielaty blond, ale z tego co wyczytalam farba majirel sredni blond popielaty, wychodzi jak ciemny b. albo nawet braz:/ wiec zaryzykuje i wezme blond. Ale nie wiem co zrobic z mixtonem. Chcialabym miec pewnosc ze pokryje mi ta rudosc, nie farbowac raz po razie.. problem w tym ze nie wiem ile tego niebieskiego mix mam uzyc i jaki % oxydantu, bo wydaje mi sie ze nie musze brac 6 bo mam juz dosc jasne wlosy

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

widze ze znacie sie tutaj na miezaniu;p ja wiem tylko ze niebieski zneutralizuje rudy, ale nie wiem czy wystraczy zafarbowac farba popielaty blond, czy lepiej uzyc mixtonu jesli tak- to nie wiem ile;p Nie chcialabym tez zniszczyc efektu uzywajac zbyt wysokiego oksydantu.. stad tyle pytan)
smoczek1414 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-18, 20:27   #263
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez smoczek1414 Poka¿ wiadomo¶æ
jedna z dziewczyn napisala mi ze po dekoloryzacji elgonem, gdy chce drugi raz pofarbowac wlosy to juz wybieram normalny odcien a nie dwa a nawet trzy nizsze. Za pierwszym razem uzylam az bardzo jasnego bezowego blondu garniera. Pewnie dlatego wyszly mi rude wlosy, bo po 1 bez to jednak cieply odcien a po 2 jednak za jasny odcien wybralam chodzi mi o to ze chce zafarbowac wlosy na sredni popielaty blond, ale z tego co wyczytalam farba majirel sredni blond popielaty, wychodzi jak ciemny b. albo nawet braz:/ wiec zaryzykuje i wezme blond. Ale nie wiem co zrobic z mixtonem. Chcialabym miec pewnosc ze pokryje mi ta rudosc, nie farbowac raz po razie.. problem w tym ze nie wiem ile tego niebieskiego mix mam uzyc i jaki % oxydantu, bo wydaje mi sie ze nie musze brac 6 bo mam juz dosc jasne wlosy

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

widze ze znacie sie tutaj na miezaniu;p ja wiem tylko ze niebieski zneutralizuje rudy, ale nie wiem czy wystraczy zafarbowac farba popielaty blond, czy lepiej uzyc mixtonu jesli tak- to nie wiem ile;p Nie chcialabym tez zniszczyc efektu uzywajac zbyt wysokiego oksydantu.. stad tyle pytan)
A daj fotkê tego co masz na g³owie!
6% przewa¿nie siê u¿ywa do wszystkich farb, zale¿y jak zniszczone s± Twoje w³osy, ale 6% otwiera ³uskê w³osa i lepiej wnika farba, mi raz nz 6% wysz³y rudawe, a raz czarnawe.
3% - na niej robi siê farby jak chce siê przyciemniæ w³osy, ale nie wnikaj± tak we w³os s± mniej trwa³e, np Wella Color Touch, to taki a'la szampon koloryzuj±cy, to z blondu szybko Ci sp³ynie.
Mo¿e na 4% bezpieczniej po³owê g³owy, a na resztê 6%, ¿eby ta 6% nie by³a za d³ugo na tych pierwszych
A co do mixów. Farba np 7.1 ( 1-popielaty, 7- ¶redni blond) ma w sobie popiel, czyli niebieski mix. ja jak chcê siê uzyskaæ popielaty blond to do podstawowego blondu np 7.0 dodaje siê miebieski mix- 2cm (wyci¶niêtej glisty) na 30g farby 7.0.
Jak chcesz wzmocniæ efekt to mixu mo¿esz daæ ile chcesz, ale mo¿esz mieæ niebieskie w³osy jak dasz za du¿o.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-18, 21:22   #264
smoczek1414
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 25
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Niestey nie mam aparatu ale dodam jakies odzwierciedlenie tego co mam na glowie..
! zdjecie to jest jasny blond bardziej ku blond - zlocisty
Schladzam szamponem do wlosow rozjasnianych i srebrna plukanka

2 zdjecie- niestety niewielka ilosc wlosow nie zlapal dekoloryzator i zostalo mi troche klorou. Jest to jasny kasztan.. tez wyblakly
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg wierzch.jpg (28,6 KB, 12 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg image_func.php.jpg (20,6 KB, 12 za³adowañ)
smoczek1414 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-18, 21:23   #265
smoczek1414
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 25
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Myslalam o majirel 8.1
smoczek1414 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-19, 10:08   #266
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez smoczek1414 Poka¿ wiadomo¶æ
Niestey nie mam aparatu ale dodam jakies odzwierciedlenie tego co mam na glowie..
! zdjecie to jest jasny blond bardziej ku blond - zlocisty
Schladzam szamponem do wlosow rozjasnianych i srebrna plukanka

2 zdjecie- niestety niewielka ilosc wlosow nie zlapal dekoloryzator i zostalo mi troche klorou. Jest to jasny kasztan.. tez wyblakly
Na "1" jak ma zó³ty reflex i jest mocny to trzeba na³o¿yæ co¶ z fioletem, czyli opal, ¿eby zniwelowa³ tê ¿ó³æ czy z³oto(lub naturê z mixem fioletowym). Ale jak nie jest bardzo mocne z³oto, to mo¿e sama natura wystarczy. Jak na z³oto po³o¿ysz popiel to mog± wyj¶æ zielone, bo ¿ó³ty+niebieski=zielony
Na "2" natomiest jak jest ruda to cos z niebieskim, czyli popielem(lub naturê z niebieskim mixem)
Nie wiem czy nie musisz po³o¿yæ najpierw na "blond", a dopiero pó¿niej na "ciemne", ¿eby równomiernie wysz³y
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-19, 10:31   #267
smoczek1414
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 25
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Mam nadzieje ze nie wyjda zielone)) pewnie tak zrobie jak mowisz) dziekuje Ci za pomoc i cierpliwosc
smoczek1414 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-19, 13:27   #268
agatka2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za odpowied¼, no to 25ml to kieliszek, to ma³o na d³ugie w³osy i drogi taki interes. A próbowa³a¶ kiedy¶ mixów? Taniej Ciê wyniesie tonowanie
Ju¿ kiedy¶ tonowa³am w³a¶nie mixem niebieskim i woda 1,9%, w ró¿nych proporcjach, rzeczywi¶cie by³y ch³odne ale dla mnie to by³o za ciemno, jakby taki sprana szara czerñ mi wychodzi³a., a mi nie dobrze w takim kolorze nie wiem czemu (ma ciemn± oprawê oczu, taki jakby ¿ó³ty odcieñ cery). Poza tym te¿ to siê bardzo szybko spiera³o i rudzia³o u mnie.
agatka2002 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-19, 17:50   #269
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Hmm.... Ja chyba zrobiê tak... Kupiê ten Elgon - po³o¿ê go w formie pasemek, ale takich intensywniejszych na koñcach (zmajstrujê co¶ w kierunku tego ca³ego "ombre hair") a potem... No w³a¶nie... Co potem... Uzna³am, ¿e mo¿e jako¶ by wyszed³ sklepowy L'Oreal - seria Ultrarozja¶niaj±ce Kasztany? Np. popielaty kasztan, lub naturalny... To powinno zrobiæ mi nieco ja¶niejszy poziom. Mi chodzi g³ównie o rozja¶nieniu koñcówek. Góra mo¿e byæ na poziomie ciemnej 6. No problem. Ale koñce to bym chcia³a, ¿eby w³a¶nie tak przechodzi³y w poziom jasnej 7... Jak to osi±gn±æ?
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-19, 19:14   #270
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Hmm.... Ja chyba zrobiê tak... Kupiê ten Elgon - po³o¿ê go w formie pasemek, ale takich intensywniejszych na koñcach (zmajstrujê co¶ w kierunku tego ca³ego "ombre hair") a potem... No w³a¶nie... Co potem... Uzna³am, ¿e mo¿e jako¶ by wyszed³ sklepowy L'Oreal - seria Ultrarozja¶niaj±ce Kasztany? Np. popielaty kasztan, lub naturalny... To powinno zrobiæ mi nieco ja¶niejszy poziom. Mi chodzi g³ównie o rozja¶nieniu koñcówek. Góra mo¿e byæ na poziomie ciemnej 6. No problem. Ale koñce to bym chcia³a, ¿eby w³a¶nie tak przechodzi³y w poziom jasnej 7... Jak to osi±gn±æ?
Ja przez x lat mia³am robiony baleyage, tzn niezupe³nie, bo mia³am wybierane cieniu¶kie pasemka w pionie i rozja¶niane w folii, a pomiêdzy to na resztê g³owy by³ k³adziony nawet poziom 4 , n anastêpny raz to samo, ale nigdy nie udawa³o siê wyci±gn±æ tych samych pasemek, wiêc rozja¶niane by³y te ciemne i tak w kó³ko. W³osy prze¿y³y, a ja zawsze mia³am cieniu¶kie piêkne pasemka. Nie spotka³am siê nigdzie indziej z tak± metod±, ale jak robiê znajomym to efekt rewelacyjny. Ja mia³±m awsze rozja¶niane na 6%, choæ powinnam mieæ na 12%, bo zawsze fryzjerki mówi³y, ¿e mój w³os siê ciê¿ko dobarwia³, bo mia³ du¿o pigmentu (naturalne oczywi¶cie).
Wiêc....
Mo¿e spróbuj rozja¶niæ na 3% potrzyma j d³u¿ej?, albo na 6% i kontroluj jak sie troszkê rozja¶ni± sp³ukuj, bo platyny przecie¿ nie chcesz, to chyba nie spalisz?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.