Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-06, 21:21   #1651
fredziunia
Rozeznanie
 
Avatar fredziunia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 783
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Co do szczepien to ja mam termin na poniedzialek a Maro roczek ma 5 kwietnia

Natomiast co sie tyczy meza to on ma obowiazki takie same przy malym jak ja wkoncu to nasze dziecko a nie tylko moje a co do wczorajszego jego wyczynu to maly nadal sie meczy z tym katarem a maz widze ma z tego powodu wyrzuty sumienia ale tak jak pisalas madabell to niepomyslal ze jak go umyje to powinnien go w recznik owinac tylko myslal o tej kupie i wyskoczyl z nim do lazienki miejmy nadzieje ze jutro bedzie lepiej i jeszcze do tego przebija sie gorna dwojka wrrr no i dzis moj mezulek jak wrocil z pracy (szybciej) to oznajmil ze jak maly usnie popoludniu to mam isc sie polozyc razem z nim a on posprzata no i fakt faktem niepospalam zadlugo bo mlody mial 30 min drzemke ale bawilismy sie w jego pokoju a maz wysprzatal cale mieszkanie


Co do Dnia Kobiet to ja juz wiem co dostane bo musialam powachac i wybrac ale i mam obiecane: wolny poranek czyli spanko potem sniadanko i obiadek tez gotuje maz jak dlamnie BOMBA najbardziej chyba ciesze sie z tego spanka
fredziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 21:33   #1652
vea82
Rozeznanie
 
Avatar vea82
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk/Pruszcz Gdański
Wiadomości: 700
GG do vea82 Send a message via Skype™ to vea82
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

elo mamusie,
u nas wylazly dwie gorne jedynki,jezusiu jakie wielkie.Od 3 nocy Viki spi jak zabita nawet sie nie obudzi na karmienie,wiec mamunia sie wysypia.

Moj kochny mezulus nie przewija Viki,karmi ja sporadycznie,ale chodzi czasem na spacerki,siku nie przebierze a kupy tym bardziej!Grrrrrrrrrrrrrrr rrrr,jakby musial to by przebral ale pewnie by sie schaftal,bo jest obrzydliwy i jak smieci wywala to juz ma cofke,hahaha.To co ja mam powiedziec jak ostatnio mala robi 3 kupy dziennie;//
Ide spac jutro cos skrobne bo mnie juz tylek od siedzenia boli,dobranocka
vea82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 22:06   #1653
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

A ja się boję tego szczepienia - córka jednej z wizażanek wylądowala w szpitalu po tym szczepieniu, córka kolejnej dziewczyny którą znam, równiez zaliczyła szpital. Pozatym czytałam, że po tym szczepieniu były przypadki autyzmu ....
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 22:29   #1654
kasia_sloneczko
Zadomowienie
 
Avatar kasia_sloneczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sulistrowice
Wiadomości: 1 326
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez NIUNCIO Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja mam dokładnie różnicę między córeczkami 4 lata i powiem Wam że na razie jest ok Basia potrafi już na chwilkę zająć się Zosią i obie za sobą przepadają to widać.
Ja tak nieskromnie też pękam z dumy z mojej Zosi jak sama chodziła dzisiaj po przedszkolu jak czekałyśmy na Basię a wszyscy uśmiechali sie i mówili ile ona ma o rany jak szybko i jak dzielnie natomiast mam problem jak wiecie mam spacerówkę Roan i wkładam pod spód kocyk złożony a na to śpiworek zasuwany czasem lekki kocyk na nóżki i kapkę i dzisiaj jak na chwilkę włożyłam Zosię do wózka zapięłam ją troszkę to mało mi nie wypadła jak mam u licha przypiąć ją szelkami jak mam śpiworek Jak Wy radzicie sobie
ja daje tylko spiworek, a on ma dziurki na pasy. jak bylo bardzo zimno to na gore przykrywalam jeszcze kocem ale teraz juz nie ma takiej potrzeby. zapinam zawsze bo mlody lubi sie wiercic i mam schize ze wyleci. zwlaszcza jak siedzi to musowo.

[1=993cbb8736fd7ff43d80e12 db3e1b3b563c869fb_62bf7e9 75b609;11313192]Ej dziewczyny, chyba żartujecie z tym przebieraniem?
nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że mój Tż tego nie robi, albo trzeba mu mówić , od zawsze jak tylko jest potrzeba to małemu zmienia pieluchę, przebiera, ubiera itp. [/quote]
tez jestem troche zaskoczona. matko a ja molestuje swojego tz by mlodemu paznokcie obcinal bo przeciez same sie nie zetna jakby sie dowiedzial ze tak duzo tatusiow nawet nie pzrewija to by sie zaraz zbuntowal. wiec cicho sza dziewczynki....

dzieci planuje i zawsze planowalam 4 lata po sobie a nawet 5. molestuja mnie wszyscy o nastepne bo w naszej rodzinie i tz tak duzo mamus robi-dzieci rok po roku. a ja sobie nei wyobrazam. jak kiedys zapytalam kuzynki jak sobie radzi (zaszla w ciaze w 7 miesiacu od porodu) to odpowiedziala ze jedno dziecko zawsze placze. i chyba tak nie chce. duza roznica wieku tez nie jest fajna bo dzieci nie maja takiego kontaktu ale przynajmniej jedno jest starsze i rozsadniejsze. tz chcialby juz nastepnego dziziola a ja mu zapowiedzialam ze jak jeszcze raz wspomni o kolejnym dziecku to bedzie spal na wycieraczce

a blizniaki? wyobrazacie to sobie. dla mnie to jakis koszmar senny-pieluch razdy dwa, wrzasku razy dwa.....lo matko

wiecie co rece mi opadly. alek tyle co wyszedl z zapalenia gardla i dzisiaj znowu zaczyna kaszlec i ma katara a gardlo zaczerwinione. ja nie wiem co temu mojemu dziecku jest...a w srode mamy leciec. kurcze jutro sobota to zaden sensowny lekarz u nas nie przyjmuje...jestem umoiona na pon. do tego zcasu daje mlodemu calcium i oscilocoinum. macie jeszcze jaksi pomysl? robie tez inhalacje, psikam euphorobium. zapodam mu jutro czosnek. szlag....

no i do tego znowu wylazly jakies cuda na buzi.. te male zcerowne krosteczki zniknely na amen, ale teraz robia musie takie rozlane pryszcze. siasc i plakac. zanioslam dzisiaj jego mocz na posiew i kupe. wiem ze cos mu dolega i to sieje na caly organizm ale nie wiem co. stad te plamy na skorze...
kasia_sloneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 22:38   #1655
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Kurcze naczytałam się jeszcze do tego w necie o tej szczepionce - jestem przerażona - mam zamiar jak najbardziej zwlekać z tą szczepionką...
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 22:48   #1656
madabell
Zadomowienie
 
Avatar madabell
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 617
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Treść usunięta
madabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 22:52   #1657
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=...&oq=autyzm+po+

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=...r=&aq=4&oq=mmr




Ja juz naprawdę nie wiem co myśleć... W sumie, gdyby to szczepienie było tak szkodliwe to chyba by je znieśli. My narazie szczepienia nie mamy - ale mamy fajną panią pediatrę i myślę, że ona sama przesunie szczeoienie na jak najpóźniej (im starsze dziecko tym lepiej)
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy



Edytowane przez daphne81
Czas edycji: 2009-03-06 o 22:55
daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-06, 22:59   #1658
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

daphne81, nie wiem, co czytałaś konkretnie, ale skądinąd wiem, że to mamy sieją taką schizę a propos tej szczepionki (autyzm itd) - nie lekarze, specjaliści. Ja nie zamierzam się temu poddawać.

to może poczytaj to
http://www.mmrthefacts.nhs.uk/resources/pdf/polish.pdf

kasiu-sloneczko - ja chciałam mieć bliźniaki - za jednym zamachem dwójeczka

Kiepska sprawa z ta chorobą Aleksa. Jak i u mnie z Marcelem.
Trzeba chyba medycynę na boku postudiować, bo na lekarzy nie ma co liczyć. - no - na tych na których ja trafiłam do tej pory
A skąd wiesz, że gardło czerwone? Potrafisz poznać? Ja niestety nie. To może tantum verde mu psiknij czy czymś takim? To może jednak ma te bakterie? Jak duży kaszel to może bańki? I jak kaszel mokry to deflegmin (krople, wyproś w aptece bez recepty).
__________________
Córeczka wizażanki potrzebuje Twojej pomocy !!!
POMÓŻ KAROLINCE !!!

Edytowane przez marcelina73
Czas edycji: 2009-03-06 o 23:07
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 08:57   #1659
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

adatko: nie bede juz ciagnac tematu. mam inne zdanie, ale nie bede juz kontynuowac.

ula b: zrobilam nalesnika bez tluszczu na patelni teflonowej - da sie! mala wszamala blyskawicznie z musem jablkowym.

kasia_sloneczko: ja wczesniej myslalam, ze fajnie miec blizniaki, bo za jednym zamachem dwojke! nie wiem jak bym to przezyla... a kiedys czytalam artykul o matkach trojaczkow, czworaczkow i piecioraczkow! opisywano jak wyglada ich dzien. wielki szacunek dla tych kobiet mam - podziwiam, ze tak dobrze sobie radza.

daphne81: nie dajmy sie zwariowac. fora sobie, a lekarze sobie. kiedys juz zetknelam sie z tymi informacjami - sa one dementowane przez specjalistow. my jestesmy umowione na szczepienie 22 kwietnia, czyli 17 dni po skonczeniu roczku.

dzien kobiet to u nas podwojne swieto, bo mezus ma urodziny w tym dniu. robimy mala imprezke w zwiazku z tym.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 10:02   #1660
madabell
Zadomowienie
 
Avatar madabell
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 617
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Treść usunięta
madabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 10:39   #1661
susola
Raczkowanie
 
Avatar susola
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 404
GG do susola
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

adatko, ferdka zdrowka dla waszych maluchow
madabel super filmik,a kota podzwam-wytrway
marcelinka ja mam taki spiworek do wozka, ktoy u gory sie zaciaga zeby se nie zsuwal.
gosiaczku, kokochana gdzie bylyscie na basenie?bo my tez chcemy sie wybrac.
ja nie wiem co sie z bartkiem dzieje,strasznie siee wierci przy spaniu, dzis w nocy obudzil sie chyba o 2 i do czwartej sie wiercil, nie mogl zasnac, moze to przez zeby.
co do pomocy przydziecku to tz mi pomoaga, przebiea z wszyskiego
ja wiej dzieci nie planuje miec(przynajmniej narazie )bo przrazaja mnie te pierwsze miesiace i placz. a wogole to w srode moja kolezanka ur blizniea-dwie dziewczynk,rodz 11godz az wkoncu zrobili cesarke. na raze jest oboala wiec nie dzwonie i nie mecze jej. ja wogole tez moglam miec blizniaki bo u mnie w rodz co drugie pokoenie zdazaja sie takie przyp(moja babcia miala 3 razy blizniaki- moja mama z nich jest )
wczoaj blismy w askocie- sa juz nowwe kolekcje ubran na wiosne i lato- kupiam bartkwi sliczne pomarancowe polo z mariquity i granatowa czapke z daszkiem, mam jeszcze zamiar ddokuic pare rzeczy tej irmy ale sukceswnie bo drogie sa a maz teaz w wojsku wiec fundusze ograniczone.
my na spacery wychodzimy codziennie, chyba ze ostry wiatr szaleje

-----------------------------------
marcelinka dzieki za linka o MMR, ost w radio slyszallam wypowiedz pediaty i ze nie ma on nic wspolnego z autyzmem.
znalazlam ciekawy atykul
http://www.gronkowiec.pl/mleko.html
__________________



[vichy]279929[/vichy]

Edytowane przez susola
Czas edycji: 2009-03-07 o 11:00
susola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-07, 16:49   #1662
vea82
Rozeznanie
 
Avatar vea82
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk/Pruszcz Gdański
Wiadomości: 700
GG do vea82 Send a message via Skype™ to vea82
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Czesc dziewczyny
My chcielibysmy 2 dzidzie,ale za pare lat,3-4.Chociaz czasami mam mieszane uczucia,moze jeszcza za szybko na taka decyzje,moze jak Vikuska podrosnie to bede bardziej chciala.NA chwile obecna jestem bardzo zmeczona.A podobnie jak pare dziewczyn chcialam blizniaki chlopca i dziewczynke.Jakbym miala to musiala bym sobie poradzic,wyjscia by nie bylo.

Dzsiaj bylismy na malych zakupach,pojechalismy po buciki i kupilismyCo prawda byly drogie,ale nie zalujemy.Czesc kaski dolozyla nam moja mama.A buty ma takie:
http://www.ecco.com/pl/pl/kolekcja/d...3698/detail.do

madabell 3mam kciuki za egzaminA twoja Maja jest swietna,a kotek ma anielska cierpliwosc
vea82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 18:50   #1663
kasia_sloneczko
Zadomowienie
 
Avatar kasia_sloneczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sulistrowice
Wiadomości: 1 326
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Madabell- zapomnialam mai zlozyc zyczen.
duzo zdrowka dla twojej dziewczynki, niech bedzie zawsze wesola i usmiechnieta, a troski niech nie zaprzataja jej slicznej glowki. a tobie niech dostarcza samych radosci.

vea butki fajne, maja profilowana podeszwe? jak przyjdzie czas to je sobie obejrze gdzies na zywo bo mi sie podobaja te adidaski ze strony jaka podalas.

alek na buzi ma jakis sajgon.jade w pon do dermatologa niech ratuje bo ja juz nie wiem o co chodzi. mam tez umowiona wizyte u pediatry zbey przed wyjazdem zobaczyla czy na pewno nic zlego sie nie dzieje z uszami. gardelko ma zaczerwienione jeszcze ale jak podaje wapno i oscilocoinum to na razie nie postepuje choroba.

marcelinko alek jak mowie zbey otwarl buzie to otwiera i pokazuje jezyk. jakos ma tak zaczerwienione inaczej niz zwykle ze od razu mi sie to rzucilo w oczy. ma tez jakis bialy nalot na jezyku. pytalam w aptece co to moze byc to mowila farmac eutka ze pewno grzybek od antybiotykow. mowila ze oprocz bakterii lekarze powinni zapisywac nystatyne albo taki inny lek przeciwgrzybiczny, a tego nie robia. nasza lekarka tez tego nie zapisala a ten nalot wlasnie pojawil sie po stosownaiu antybiotyku. niestety te leki sa na recepte i musze poczekac do pon zeby mi lekarka zapisala. wiec dziewczyny jak lekarze zapisuja wam antybiotyki dla dzieci to zaraz proscie o leki przeciwgrzybicze.
dzisiaj akcja pt. pasteryzowanie zapasow na wyjazd dla alka. niby tam bedzie mozliwosc zamowienia w hotelu jedzenia dla mlodego jakie tylko bede chciala ale jednak co moje to moje. zapasteryzuje kilka sloiczkow i wezme ze soba. bedzie w razie awarii domowe jedzonko mial.
matko juz sie boje tego wyjazdu, robie sobie liste potrzebnych rzeczy i caly zcas sie martwie ze zapomne o czyms waznym, albo ze alek mi sie nagle powaznie rozchoruje i nici z wylotu.
marcelinko dzieki za rady co do syropkow ale alek ma raczej taki suchy kaszelek, takie pokaslywanie bardziej niz ataki kaszlu wiec na razie nie dzialam niczym na gardlo tylko raczej tak pzreciwzapalnie. daje mu tez syropek z lipy jest co prawda od roku ale alek konczy za 2 tyg to chyba miu nei zaszkodzi? na wszelki wypadek daje dawke o pol mniejsza.

Edytowane przez kasia_sloneczko
Czas edycji: 2009-03-07 o 19:07
kasia_sloneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:04   #1664
madabell
Zadomowienie
 
Avatar madabell
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 617
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Treść usunięta

Edytowane przez madabell
Czas edycji: 2009-03-07 o 19:09
madabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 20:01   #1665
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

vea82: dzięki za linka do butków Ecco. Nawet nie pomyślałam ze oni maja buciki dziecięce.

A ja dziś mam doła. Złapałam go po tym jak "rozpie..łam" blender. Noż kurd.e blaszka!
Musiałam pedzić ekspresem do sklepu i kupic jakieś słoiki bo nie zdażyłiśmy jeszcze na zakupy pojechac wiec nie było kompletnie nic w domu.
Niestety moje dziecko odmówiło mi zjedzenia słoika.
Teraz juz po zakupach mam nowy blender ale humor nadal do dup.y.
Ja to chyba w jakims koszmarze sie ostatnio znalazłam.
Zanim znalesliśmy taki sam blender jak spaliłam zaliczyłam 4 sklepy z sprzetem AGD, potem z 20 sklepów obówniczyć i nie znalazłam niczego co by mnie interesowało.
Ciekawa jestem co mnie jeszcze w najblizszym czasie "trafi".
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 20:09   #1666
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

vea, buciki super! swietny wybor. mysle, ze z aktualnej kolekcji najladniejsze. ecco jest bardzo ceniona firma. sama dla siebie nigdy nic u nich nie wybralam, ale to dlatego, ze to co zdrowe akurat nie do konca mi sie podoba, ale mysle, ze te buty dla dziecka to strzal w dziesiatke.

a ja mam znowu pytanie o mleko modyfikowane. wiem, mecze was, ale zanim wprowadze je, chce jak najwiecej wiedziec... otoz pani pediatra z gazety.pl zaleca w 11 i 12 miesiacu zycia dziecka 2 posilki mleczne w ciagu dnia. w proponowanym przez nia jadlospisie niemowle dostaje rano i wieczorem mleko, ale z dodtakiem kleiku/kaszki/kluseczek. tutaj: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...263&a=71912589 czy wy tez tak robicie czy dajecie samo mleko??? bo moja cora rano i wieczorem (no i w nocy tez) ciagnie piers i myslalam, ze jak ja odstawie, to samo mleko jej podam zamiast niej, a teraz juz nie wiem... a jesli zageszczacie mleko rano i wieczorem, to czy oprocz tego dajecie jeszcze samo mleko tak do popicia w ciagu dnia??? to chyba juz za duzo by bylo??? zakrecona jestem juz z tym mlekiem... napiszcie, prosze!
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 20:25   #1667
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
vea, buciki super! swietny wybor. mysle, ze z aktualnej kolekcji najladniejsze. ecco jest bardzo ceniona firma. sama dla siebie nigdy nic u nich nie wybralam, ale to dlatego, ze to co zdrowe akurat nie do konca mi sie podoba, ale mysle, ze te buty dla dziecka to strzal w dziesiatke.

a ja mam znowu pytanie o mleko modyfikowane. wiem, mecze was, ale zanim wprowadze je, chce jak najwiecej wiedziec... otoz pani pediatra z gazety.pl zaleca w 11 i 12 miesiacu zycia dziecka 2 posilki mleczne w ciagu dnia. w proponowanym przez nia jadlospisie niemowle dostaje rano i wieczorem mleko, ale z dodtakiem kleiku/kaszki/kluseczek. tutaj: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...263&a=71912589 czy wy tez tak robicie czy dajecie samo mleko??? bo moja cora rano i wieczorem (no i w nocy tez) ciagnie piers i myslalam, ze jak ja odstawie, to samo mleko jej podam zamiast niej, a teraz juz nie wiem... a jesli zageszczacie mleko rano i wieczorem, to czy oprocz tego dajecie jeszcze samo mleko tak do popicia w ciagu dnia??? to chyba juz za duzo by bylo??? zakrecona jestem juz z tym mlekiem... napiszcie, prosze!

Papryczko moja Sashka je mleko z kaszką 4 razy dziennie (a jeszcze tydzień temu 5 razy). Nasz pediatra powiedziała, że jak mała chce pić mleko tyle razy to niech pije. To tylko schemat a kazde dzieciątko jest inne.

A wit D jeszcze podajecie??
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 21:10   #1668
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Ja jak wprowadziłam Ewie modyfikowane to dawałem jej raz dziennie popołudniu samo mleko.
Później ponieważ mało przybierała na wadze zamiast mleka robiłam jej kaszkę mleczno-ryżową.
Teraz robię jej rożne kaszki na moim mleku. A jak widzę ze po jedzeniu obiadu jest nadal głodna to jej robię 60-90 modyfikowanego.

Witaminy D nie podaję. Pani doktor nam odstawiła w lecie i stwierdziła ze jak jestem z dzieckiem codziennie na długich spacerach to nie potrzebuje.
A jak na jesień się spytałam o wit. D to stwierdziła ze spacery nadal powinny wystarczyć a jak się martwię ze za mało tej witaminy D to moge podawać tran bo są takie od 6 miesiąca.
Z tym ze zasadniczo witamin D to są D1, D2 i D3 a D1 to jest w tranie D2 w roślinach a D3 wytwarzana w ludzkiej skórze.
Na razie nic nie podaje a co kolejna wizyta zapominam sie o to spytać.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2009-03-07 o 21:18
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 06:35   #1669
gusia..
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 636
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Papryczko Nikola je 3 posiłki mlczne. Rano na śniadanie zawsze dostaje mleczko zagęszczone kleikiem, kolejny posiłek mleczny to kaszka na kolację. Robię ryżową lub mleczko-ryżową. I poźniej po 22 daję już samo mleko.
Do tego je jogurciki ale niecodziennie.

Wit D już nie daję.
__________________
Nikolka
gusia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-08, 08:43   #1670
vea82
Rozeznanie
 
Avatar vea82
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk/Pruszcz Gdański
Wiadomości: 700
GG do vea82 Send a message via Skype™ to vea82
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

papryczko moj maz chodzi tylko w ecco,ceny sa kosmiczne tych butow ale mysle ze warto chodzi codziennie i nie rozwalaja sie szybko no i sa to buty ortopedyczneJa mam tez 2 pary,jedne sa super,bo bardzo wygodne no i z wygladu nie takie straszne

Co do jedzonka to ja zawsze wsypuje troche kleiku kukurydzianego lub kaszki ryzowej z rana a potem robie normanie kasze juz gesta i na wieczor rowniez mleko zageszczone.

Pytalam wczesniej o wit D lekarki i powiedziala zeby nie dawac bo jest w mleku.

kasia sloneczko buciki sa profilowane.
vea82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 09:00   #1671
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

ja też mam buty z ecco i chyba wygodniejszych w życiu nie miałam

papryczko ja ci z mlekiem nie pomoge bo jedziemy na cycku

zdrówka dla maluszków

a nas kurde zasypało - ja chce wiosne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a tak w ogóle to wszystkiego najlepszego kobietki
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 10:06   #1672
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

hello

ja na szczepionke ide jutro ale jakos sie nie przejmuje tymi opinniami, wedlug mnie to zbiegi okolicznosi niz problem szczepionki w takim wypadku dawno by je wycofali itp..

ja posilkow mlecznych nie daje a jesli daje to na prawde niewiele ( chodzi o kasze) glownie daje za o jogury naturalne, danonka, twrogi, sery zolte, jaja..
wczoraj kupilam jeszcze na probe mleko sojowe dla dzieci 1-3 zobacze moze jej podpasuje np kako z tym mlekiem albo budyn jak nie to ja wypije

u mnie generalnie mala je juz wszystko, obidy je takie jak my np schab pieczony w przyprawach z marchewka z gorszkiem na surowke, wiec mam w czym wybierac

butki ladne ale dla mnie cena powalajaca, przynajmniej w obecnej sytuacji finansowej, mala dosala na wiosne buki profilowane od mojej mamy wiec trzewiki mam natomiast zamowie teraz jej tombuta albo daniela kapciuszki ale to jeszcze zobacze..

ja mysle nad kupnem maszynki do miesa bo nie mam w czym mielic chcialabym np sama zrobic paszte czy rybe zmielic i kotley rybne zrobic ale.. no wlasnie czy wy mielicie mieso tylko maszynka czy blender tez sie nadaje mam taki z dzbankiem philipsa... rozne moce itp i czy to by sie tez nadawalo?
ciagle mysle o kupnie maszynki do pieczenia chleba moze nie teraz ale za jakis czas, nie chce mi sie biegac do sklepu z rana codziennie ( a mam daleko) a mysle ze ten wlasnej roboty zdrowszy i bez konserwantow


ja wit d podaje bo u mnie np mala ma tylko dolne jedynki to wszystko gorne widze przeswituja ale nie przebijaja sie hmm, tak samo jeszcze ciemiączko nie zaroslo..

mala juz coraz ladniej chodzi, cwaniara puszcza sie wszystkiego i lezie gdzie popadnie czasem sie wywroci na koncu drogi czasem juz zlapie rownowage i stanie na dworzu non stop tylko za raczke i spacerowac

wczoraj dla sprawdzenia wyjelam jej 3 szczebelki z lozeczka heheh... ciekawa bylam czy by wiedziala o co chodzi i o dziwoo wlazila tam i wylazila sama hehe no ale jeszcze jej wlozylam spowrotem bo troche za mala


ja np sobie bardzo drogich butow nie kupuje takie w przystepnych cenach bo mi sie po prostu nudza buty po sezonie i nie kalkuluje mi sie to hehe maz juz kupuje lepsze

nie wiem co tu jeszcze napisac cisza na watku

lece robic obiad
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 10:12   #1673
993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 805
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Wszystkiego najlepszego z okazji naszego dnia

wczoraj zrobiłyśmy sobie z dziewczynami zlot czarownic i dziś mam straaaaasznego kaca więc spadam umierać na kanapę

Edytowane przez 993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609
Czas edycji: 2009-03-08 o 10:23
993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 10:16   #1674
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet dla Waszystkich babeczek tych dużych i malutkich



Ja już dostałam róze od brata a Marcelinka też dostała kwiatuszka takiego w doniczce grajacego tylko jak narazie bardzo się go boi jak tylko włacze to odrazu warga w dół i ryk! moze kiedys sie przyzwyczai hihi

Vea śliczne te buciki kupilas a ile dałs jesli mozna wiedziec? -bardzo mi sie podobają

na co jest ta szczepionka o ktorej pisałyscie? my mamy teraz jechac jeszcze na ta 5w1.

Ja daje wit.D bo nadal mała na cycu
Bebilon pepti juz sie zdazył przeterminowac otwarłam i nawet raz nie wypiła -ja nie wiem co ja mam zrobic zeby polubiła mleko , zreszta nie wiem co ja mam małej dawac jesc przez tą alergie na białko wczoraj zjadła troszke chleba z masełkiem i odrazu wkoło ust pojawiły sie czerwone chrosteczki.



__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 10:38   #1675
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

adatka a musisz jej dawac mleko?
zobacz u mnie tez mleka dziecko nie pije nie daje jej i lekarka stwierdzila ze ok bo dizecko roczne moze jesc inne wartosciowe w wapn rzeczy niz mleko

p.s mozesz kupic jej sojowe mleko, mozna juz je dawac od roczku tez jest dla alergikow
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 10:42   #1676
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Wszystkiego najlepszego dla dużych kobiet i małych kobietek .

Ray: Ja klopsiki czy kotleciki robię w blenderze (mam brauna taki ze ten ręczny pałąk dołącza się do kielicha w którym są duże ostrza).
Pasztety robię w maszynce do mielenia.

Śniadanko dla malucha: kanapeczki z pasta szynkową (2 porcje).
pieczywo
masełko do smarowania
gotowane jajo
10 dkg chudej szynki
pomidor

Pomidor umyc i obrac ze skórki (naciac na czubku na krzyż i wsadzic na minute do wrzatku). Pokroic na kawalki, dodac pokrojona w kostke szynke i posiekane gotowane jajo. Zmiksowac na gładka masę.

Tak wykonaną mase nakładac na posmarowane masełkiem kromeczki.

Obiecany przepis na domowy chlebek:
15 dkg drożdży lub1 opakowanie suchych
1 łyżka cukru, glukozy lub miodu (najlepsza glukoza)
350 ml wody
500 g maki (możne być mieszana z tym ze maki pszennej powinno być nie mniej niż połowa) + maka do podsypania stolnicy
2 łyżeczki soli
3 łyżki oliwy

Przyrządzenie:
1. Rozkruszyć drożdże w misce. Dodać cukier i połowę wody (ciepłej), rozmieszać starannie i odstawić na 10-15 minut. Po tym czasie zawartość przed wlaniem do miski rozmierzać z oliwą.
2. Make przesiać do miski i dodac sól (wymieszac to). Wlać do tego rozmieszany roztwór drożdżowy i wlać resztę wody . Mieszać drewniana łyżką aż powstanie gładka masa.
3. Początkowo ciasto wygląda jak kula lepiąca się do ścianek miski i łyżki. Stolnice oprószyć mąka. Wyciągnąć ciasto z miski na stolnice.
4. Gniecenie ciasta:
Uformować z ciasta kule. Nacisnąć dłońmi by ja nieco spłaszczyć rozciągając ciasto przed delikatne odpychanie od siebie. Bardziej odległy brzeg zwinąć do środka. Przekręcić ciasto o 45 stopni i powtórzyć odpychanie, zwijanie. Delikatnie wykonaujac te czynności wyrabiamy ciasto przez około 10 minut. Kiedy ciasto jest zwarte i nie przykleja sie do rak ani do stolnicy to: ciasto nalezy podnieść dosć wysoko i kilka razy dosc energicznie rzucić nim o stolnicę (by zaczoł sie uwalniac gluten). Dobrze wyrobione ciasto powinno być gładkie i elastyczne a gniecione lekko elasyczne, ugniatane lekko sprężynowac.
5. Straannie wyrobione ciasto wkładamy do czystej miski i nakrywamy sciereczką i odkładamy w ciepłe miejsce. Ciasto powinno rosnąc az podwoi swoja objetość. (sprawdzenie czy ciasto jest gotowe: wbic palec z kule ciasta i jak slad palca pozostanie to OK).
6. Z gotowego ciasta na blaszce wysmarowanej tłuszczem (lub wyłożonej papierem) uformować chlebek. (jak chcemy by skórka chleba była chrupiąca to smarujemy ja oliwą). Wkładamy do zimnego piekarnika i nastawiamy na 240 stopni. Pieczemy w tej temperaturze a z skorka zie zarumieni. Skręcamy do temperatury 140 stopni i pieczemy około 40-50 minut.

Chlebek można urozmaicać dodając ziół, podsmażonej cebulki, oliwek, bakalii itp.
Suche zioła wrzucamy do maki i mieszamy, a wilgotne dodatki (oliwki, ser, bakalie) przed wrzuceniem mieszamy tuz przed wlaniem do ciasta z roztworem drożdzowym.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2009-03-08 o 10:51
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 10:44   #1677
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
adatka a musisz jej dawac mleko?
zobacz u mnie tez mleka dziecko nie pije nie daje jej i lekarka stwierdzila ze ok bo dizecko roczne moze jesc inne wartosciowe w wapn rzeczy niz mleko

p.s mozesz kupic jej sojowe mleko, mozna juz je dawac od roczku tez jest dla alergikow
pomysle nad sojowym i nad tym kozim chyba tak zrobie ze bedziemy jezdzic po kozie mleko ponoc tez dla alergików, a mamy niedaleko pania co ma kozke wiec moze warto sprobowac

a Twoja malutka ma alergie? czy poprostu nie chce pic mleka? ty jej mozesz zastapic twarozkiem ,zółtym serem czy jogurtem a moja nie moze nic z tych rzeczy
a w czym jeszcze znajduje się wpań? wiem zadaje beznadziejne pytania ale nie znam sie na tym :/
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 11:10   #1678
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez adatka Pokaż wiadomość
pomysle nad sojowym i nad tym kozim chyba tak zrobie ze bedziemy jezdzic po kozie mleko ponoc tez dla alergików, a mamy niedaleko pania co ma kozke wiec moze warto sprobowac

a Twoja malutka ma alergie? czy poprostu nie chce pic mleka? ty jej mozesz zastapic twarozkiem ,zółtym serem czy jogurtem a moja nie moze nic z tych rzeczy
a w czym jeszcze znajduje się wpań? wiem zadaje beznadziejne pytania ale nie znam sie na tym :/
Kozie mleko tak samo alergizuje jak i krowie. Jedyna różnica to jest taka ze posiada łatwiej przyswajalne białko.

Inne źródła wapnia: kasze (gryczana, jęczmienna), fasola, fasolka szparagowa, soja, soczewica, owies, ryby drobno ościste, buraki, boćwina, szpinak, orzechy włoskie (silny alergen), maliny, mandarynki (silny alergen), jaja, pieczywo pełnoziarniste, mąki. Kukurydza i ryby są także źródłem witaminy D.
A i aby organizm przyswajał wapń witamina D jest do tego konieczna. Źródłem witaminy D są: tran i oleje rybne, które znajdują się w rybach, takich jak łosoś, tuńczyk, śledź, makrela czy sardynki.

Przyswajanie wapnia wspomagają: arginina zawarta w mięsku , niskie pH czyli rzeczy kwaśne (np. cytryna, borówki).
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2009-03-08 o 11:18
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 12:09   #1679
kasia_sloneczko
Zadomowienie
 
Avatar kasia_sloneczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sulistrowice
Wiadomości: 1 326
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Adatko nie chce cie martwic ale my jestesmy na razie skazane na mleko sztuczne dla alergikow. wydaje mi sie ze wapn jest tylko w produktach mlecznych ktore nasze dzieci nie moga jesc...no i chyba jeszcze w rybkach. o popatrz tak na szybko znalazlam to:
Produkty szczególnie bogate w wapń :
  • mleko pełne w proszku;
  • mleko zagęszczone niesłodzone;
  • sery dojrzewające podpuszczkowe: tylżycki, gouda, trapistów;
  • sery topione, camembert;
  • ser twarogowo-owczy - bryndza;
  • szprot wędzony;
  • czekolada mleczna;
  • soja;
  • znaczne ilości chudego mleka;
  • duża ilość wapnia może być zawarta w wodzie wodociągowej lub studziennej (" twardej").
czyli dla naszym mikrusow zostaje soja i mleko w proszku dla alergikow bo wedzonego szporta na razie nie dasz...
alek dostaje mleko tylko w nocy w butelce z dodatkiem kaszki sinlac bo ona najmniej (przynajmneij w moim odczuciu)robi sie glutowata i latwo sie ja mlodemu ciagnie a przy tym jest dosc odzywcza. w dzien nie daje mu praktycznei wcale mleka. czyli on dostaje mleko do snu, potem ok polnocy i rano ok. 6-7 jak sie budzi. to ranne mleko juz bez kaszki bo ok 8 dostaje sniadanie z chlebka.
odkiedy alkowi nie daje masla to nie ma tych czerwonych krostek wokol ust. nie daje mu wiec na razie nic co od krowy pochodzi. jestesmy skazani na mleko bebilon ktore nota bene wymieszane z kaszka jest znosne w smaku. nutramigen to dopeiro paskudztwo, fuj... odruch pawiowy natychmiast...

papryczko przy okazji to i odpowiedz na twoje pytanie powyzej.

co do okropnych pryszczy na policzkach jakie mu wylazly to podejrzewam winogrona albo moze ten nalot grzybiczny ktory ma na jezyku mu sie sieje na policzki? no nie wiem..tak siedze i kombinuje...

pochwale syneczka a co
nauczyl sie mowic swoje imie i wola na siebie Alu (ś juz mu nei wychodzi) i pokazuje swoje zdjecie w kompie. oraz wola "pić" jak jest spragniony
a od wczoraj caly czas chodzi mowi"tata dada frr" co oznacza ze polecimy do taty samolotem oraz pokazuje jak leci ten samolot
tata jak to zobaczyl na skypie to sie wzruszyl

o dzieki eenax teraz zauwazylam ze wkleilas produkty bogate w wapn. zaraz je sobie zapisze i wydrukuje.

aha my dajemy 2 krople wit. d3 z zalecenia lekarza

Edytowane przez kasia_sloneczko
Czas edycji: 2009-03-08 o 12:11
kasia_sloneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 14:09   #1680
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Milka śpi już 3 godziny i jestem uziemiona (reszta rodzinki na obiedzie u teściowej) - więc coś skrobnę.
Moja pije moje mleko ok 6 razy - innych mlecznych jej nie daję (nie wiem co ją uczuliło - na razie odstawiłam cały krowi nabiał).
Oprócz tego - zupkę na mięsie i drugie danie (najczęściej z mięsem). Ryb też na razie nie daję bo chcę wykluczyć uczulenie na ryby.

Poczytałam też ogólnie o mleku - wg tego podanego wyżej linka. W sumie to czytałam już takie informacje nie raz i co raz bardziej się do nich przekonuję. Chyba Marcelowi też na jakiś czas odstawię cały krowi nabiał.

Aha - jak podejrzewacie uczulenie na mleko to odstawicie też koniecznie wołowinę i cielęcinę. A jak na jajka (białko) to kurczaki.

Co do koziego mleka - dokładnie tematu nie zgłębiałam, ale synek kuzynki - (alergik, rodzice, zwłaszcza mama - alergik) nie mógł pić mleka krowiego ani jego przetworów, a po kozim mleku, serze nic mu nie było.

Tego bebilon pepti moja Milenka nie chce jeść nawet z kaszką. Dwie puszki leżą nieotwarte.

Brawa dla Alka- niezły gaduła U mnie w rodzinie są dzieci, które najpierw nauczyły się mówić a dopiero chodzić - śmiesznie to wygląda.
Milenka też nawija, ale głównie po swojemu, chociaż trochę też da się zrozumieć i jest powtarzalne - np. ulubione co to (tylko z takim dziecięcym zmiękczeniem).

Vit D podaję- małej też ciemiączko jeszcze nie zarosło. Niedługo wybiorę się do pediatry (po roczku) to może coś innego zaleci.

Oczywiście też - wszystkiego najlepszego, dziewczyny!


__________________
Córeczka wizażanki potrzebuje Twojej pomocy !!!
POMÓŻ KAROLINCE !!!
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.