Soczewki w samolocie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-06, 07:54   #1
kasiarog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 35
GG do kasiarog

Soczewki w samolocie


Hej czy możecie mi powiedziedzieć czy w samolocie można mieć ubrane soczewki, bo słyszałam że jest tam bardzo suche powietrze, które bardzo wysusza je czy to prawda????
kasiarog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-06, 09:50   #2
shantia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 217
Re: Soczewki w samolocie

To prawda. Suche powietrze, klimatyzacja, niski stopień wilgotności "wysuszają" nie tylko oczy, ale też same soczewki. Jest to o tyle niebezpieczne, że może spowodować zapalenie spojówek. Najlepiej na czas podróży zaopatrzyć się w parę okularów.
Pozdrawiam
shantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-06, 10:56   #3
Trishy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 228
Re: Soczewki w samolocie

hehe ja latalam w te i tamta i zawsze mialam soczewki, nigdy mi nic nie bylo, fakt klima moze powodowac szybsze wysychanie mozesz wziac sobie kropelki i je wpuscic jakby co.. mi nigdy nic nie wyschlo, zapalenia oczu tez nie dostalam.
w samochodzie tez ludzie maja klimatyzacje... to co? znaczy ze nie moga nosic soczewek?w biurach tez maja klimatyzacje wszedzie,w sklepach, w wielu miejscach pracy... troche ktos tu cie bajerowal.
Trishy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-06, 11:07   #4
shantia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 217
Re: Soczewki w samolocie

Pisząc "bajerował" co miałaś na myśli? Przedstawiłam opinię lekarzy na temat soczewek w samolocie i odpowiedziałam na pytanie, czy suche powietrze je wysusza. To są fakty, a nie "bajerowanie". Oczywiście, można lecieć w soczewkach, nikt ci ich na siłę nie będzie wyciągał, tak samo jak można w nich spać, pływać i robić wszelkie inne rzeczy. Pytanie tylko czy jest to zalecane przez lekarzy. Odpowiedź jest prosta: nie. A to wszystko co ty robisz, jest twoją sprawą. Przecież nie napisałam BROŃ BOŻE NIE ZAKŁADAJ SOCZEWEK DO SAMOLOTU.
A więc powstrzymaj się od komentarzy nie na temat.

PS. Nie chodzi tylko o samą klimatyzację, w samolocie wilgotność powietrza wynosi ok. 10%, więc to chyba istotna różnica.
shantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-06, 11:51   #5
asiat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 5
Re: Soczewki w samolocie

Można, ale powinnaś mieć pod ręką:
a) specjalne krople do nawilżania soczewek
b) pudełko na szkła + płyn
c) okulary

Dużo latam i : do dwóch godzin lotu właściwie nic nie czujesz, powyżej wystarczają krople - kupisz je w sklepie z soczewkami. Nie przejmuj się, krzywdy sobie raczej nie zrobisz.
asiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-06, 11:55   #6
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Soczewki w samolocie

Kasia napisał(a):
> Hej czy możecie mi powiedziedzieć czy w samolocie można mieć ubrane soczewki, bo słyszałam że jest tam bardzo suche powietrze, które bardzo wysusza je czy to prawda????

Pytanie czy jesteś turystą czy stewardesą. I ile trwać będzie lot. Jeśli lecisz do Berlina czy Madrytu i to raz na ruski rok to nic Ci się nie stanie. Na wszelki wypadek miej pod ręką pudełeczko, aby wyjąć soczewki. Oczy same dadzą Ci znać czy sobie radzą w tej sytacji czy nie. Objawy przesuszonych oczy na pewno znasz.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.