Podkład matujący - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-23, 12:31   #1
boziaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 33

jaki podkład?


Mam problem z dobraniem podkładu na cieplejsze pory roku. Moja skóra jest normalna z niewielka tendencją do przetłuszczania w strefie T i rumieńców. Ale prawdziwym problemem są nierówności, rozszerzone pory. Zależy mi na podkładzie, który by to tuszował, a nie podkreślał. Myslałam o Translucide Loreala. A Wy co mi doradzicie?
boziaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 17:03   #2
boziaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 33
Re: jaki podkład?

podciągam wątek, proszę doradźcie mi coś...
boziaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 21:05   #3
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 184
Re: jaki podkład?

witam
hmm nie polecam Translucide Loreala owszem jest lekki ale efekt marnutki zwlaszcza jesli masz lekko przetluszczajaca sie skore. ja uzywam i jestem BARDZO ZADOWOLONA - ReVlon

Colorstay, na forme beztluszczowa jest super trwaly ,fajowy tylko cena;/ ja zaplacilam 86 zl.

pozrawiam
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 08:57   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: jaki podkład?

Powinnaś zadać to pytanie na forum wizażystka, myśle że mogłabyś szybciej tam uzyskać odpowiedz. A co do podkladu - moim skromnym zdaniem to podkład z gatunku trwałych, zastygajacych (tak jak np Colorstay) nie bedzie dobry - owszem kryje mocno ale wejdzie w pory i bedzie je podkreslał. Ja właśnie zachęcałabym do lekkiego, płynnego, beztłuszczowego podkladu. Ponieważ takie podklady z reguły bardzo słabo kryją, zawsze możesz użyć troszkę korektora, albo bazy pod makijaż, która delikatnie wyrówna koloryt. Uwielbiam lekkie podkłady, mój faworyt to diorlight Diora, a w te wakacje kupię sobie chyba tego najnowszego Buorjois - En tout Legere się chyba nazywa czy jak - próbowałam w sklepie, lekki jak piórko
Pozdrawiam
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 22:02   #5
Magda*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 5
Podkład matujący

Chcialabym sobie kupic podklad matujący. Czy znacie może jakieś dobre, wypróbowane podkłady matujące(cena do 30zł)Bardzo proszę o pomoc Stosował ktoś moze, którys z podkładów z Maybelline albo Rimmel ??
Magda* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-12, 11:49   #6
Sanara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 55
Re: Podkład matujący

powiem Ci ze ja uzywam od jakis 8 lat fluidu z Oriflame i jestem bardzo zadowolna(Matt Perfect) za 23 zl w promocji dobrze tuszuje zaczerwienienia ,skora sie nie swieci i ma naturalne kolory
Sanara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 10:19   #7
monika1510
Raczkowanie
 
Avatar monika1510
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 86
GG do monika1510 Send a message via Skype™ to monika1510
Re: Podkład matujący

Ja rowniez polecalabym Ci podklad z oriflame, tez go uzywam i jest super. Wiecej na mojej stronce http://www.oriflame.pl/homepage/monikaolsztyn
Mam go w linku ulubione kosmetyki. Zapraszam!
monika1510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-13, 11:01   #8
malaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 18
GG do malaaa
Re: Podkład matujący

Ja tez planuje na ten okres letni kupic sobie jakis podklad czy tez lekki fluid matujacy.Chcialam tylko zaznaczyc ze mam bardo tlusta skore(kiedys trądzikową), ktora po posmarowaniu czymkolwiek matujacym juz po ok 1 godzinie zaczyna sie swiecic i bez chusteczek matujacych ani rusz(mam teraz chusteczki z shiseido,bo po zniknieciu tych absorbetek z clean&clear-czy jakos tak-nie moge nic dobrego znalesc).Na codzien nie maluje sie prawie wogole,smaruje sie jedynie kremem matujacym.Pamietam,ze kiedys robilam sobie makijaz na wesele u kosmetyczki i posmarowala mnie ona jakims cudenkiem (niestety nie wiem jakim,pamietam tylko tyle ze pracowala na dobrych,drogich i renomowanych firmach-widzialam m.in. u niej Matisa),po ktorym przebawilam sie prawie cale wesele bez zbędnego polysku,tylko juz pod koniec pokazało sie prawdziwe oblicze mojej skory,ale przynajmniej na zdjeciech nie bił blask od mojego czola .Wiec moze Wy drogie Wizażanki cos mi doradzicie,bo jestem gotowa wydac majatek by okres matu przedluzyc chocby o jeszcze jedna godzinke
malaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 21:03   #9
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Podkład matujący

Monika prosze odpisz szybko na moj mail to pilne!!!!!
Pozdrawiam monia
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 21:32   #10
monika1510
Raczkowanie
 
Avatar monika1510
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 86
GG do monika1510 Send a message via Skype™ to monika1510
Re: Podkład matujący

Juz wyslalam dwa e maile powinny dojsc.
monika1510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 21:58   #11
monika1510
Raczkowanie
 
Avatar monika1510
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 86
GG do monika1510 Send a message via Skype™ to monika1510
Re: Podkład matujący

Moniko ja juz wyslalam 2 maile, mam nadzieje ze juz doszly.
Jezli bedziesz miala jakies pytania z zamowieniem kosmetykow przesle Ci odpowiedz jutro rano bo teraz klade sie spac, jutro mam duzo spraw do zalatwienie.
Dobranoc!
monika1510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-13, 22:24   #12
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Podkład matujący

Dziekuje za odpowiedz wlasnie odpisalam na nie, zlozylam ci inna propozycje tzn inny adres gdzie po tym nadchodzacym tygodniu bede przebywac kolejny tydzien i wytlumaczylam o jaki kremik mi chodzi z jego konkretna nazwa, a swoja droga to ten krem z tej serii co ty myslalas to kiedys mialam uzywalam go nawet na twarz byl fajny, mama chciala mi podebrac ale ja uczulil, nadawal si tylko do rak hihiih.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-16, 10:09   #13
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
podklad a pocenie sie skóry

Wiatm od zawsze poszukuję odpowiedniego podkładu do mojej cery,chyba nikt nie lubi klejącej sie papaki na twarzy i uczucia ciężaru..Ale podklad zamienia sie w ta papke, ponieważ twarz sie poci,a pot to naturalne schładzanie sie organizmu...moje pytanie brzmi, czy jesli bede stosowac podklady te z wyższej półki(E.Lauder czy Lancome) to tak naprawde nie zrobie krzywdy moje cerze?organizmowi?przecie z to tak,jakbyśmy nie pozwalali twarzy sie samoczynnie chłodzic? ja wiem,ze mamy XXI wiek i wraz z nową generacją produkuje sie coraz bardziej ulepszone produkty...ale ciągle mam mieszane odczucia.prosze o wszelkie wyjasnienia,opinie i rady.pozdrawiam.
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-16, 11:06   #14
Trishy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 228
Re: podklad a pocenie sie skóry

dobry podklad nie zatyka porow i pozwala skorze oddychac, tylko podklady zatykajace pory sprawiaja ze skora nie moze oddychac, dusi sie a efektem tego sa czesto pryszcze.
ja uzywam podkladow od lat i nie mialam zadnej papki na twarzy, jezeli masz podklad odpowiednio dobrany do swojej cery, to nie tylko on pomaga ja nawilzyc, chroni przed zanieczyszczeniami srodowiska ale i posiada filtry.
dlatego warto jest zainwestowac w dobry podlad niz nalozyc na twarz jakies byle co ktore faktycznie moze stowrzyc papke na buzi a nawet pogorszyc stan cery, i za kilka lat bedzie wygladac jak zmarszczona suszona sliwka feeeeeeee
Trishy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-16, 12:28   #15
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: podklad a pocenie sie skóry

Trishy ma rację. JA tez wybieram podkłady z dziką precyzją, bo niestety w przypadku gorszej jakości tegoż kosmetyku łatwo o problemy z cerą. Mam słabość do podkąłdów, ciągle szukam idealnego, kupuje w zasadzie wyłącznie te z górnej półki z małymi wyjątkami (wyjątek zrobiłam dla Loreala Air Weara oraz Facefinity Maxa Factora, które były doskonałe, ale z tego co wiem oba właśnie są wycofywane z rynku, hmmm). Skutkiem moich zakupów jest to, iż mam teraz 5 róznych podkładów a najhętniej kupiłabym 6 i nie mogę tu się usprawiedliwiać że dwa już się kończą...
Jesli masz uczucie papki na twarzy, znaczy że masz niewlaściwie dobrany podkład. Pewnie skóra Ci sie przytłuszcza, a wybrałaś zbyt gęsty podkład (albo położyłaś zbyt bogaty krem pod podklad). Wypróbuj bardzo lekkie, płynne beztłuszczowe podklady, a pod nie kładz jakąś bardzo lekką emulsję nawilżającą.
Moim zdaniem, właśnie najbardziej się opłaca zainwestować w dobry podklad... całą resztę można kupić taniej...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-31, 11:58   #16
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
podkład idealny??

Dziewczyny prosze poradzcie mi jakis dobry podklad taki lekki na lato. wiem, ze jest KW i moge sobie poszukac, ale jakos ciezko mi to idzie. tymbardziej ze nie wiem czyimi recenzjami sie sugerowac czyimi nie. nie kazdy podaje typ cery, niektore oceniaja podklady na podstawie probek..... nie wiem czy po 1 uzyciu moze powstac jakas obiektywna recenzja. Mam cere mieszana, wrazliwa, nie mam tez jakos wiele do ukrycia moze ktoras z Was ma podobna cere i zna jakis idealny podklad z gory wielkie dzieki
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-31, 12:58   #17
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: podkład idealny??

ja używam teraz MF Lasting Performance. Sprawdza się swietnie. I wcale nie jest ciężki
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-31, 13:19   #18
Halszka
Rozeznanie
 
Avatar Halszka
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 493
GG do Halszka
Re: podkład idealny??

Rewelacyjna jest Divinora Guerlaina - zarówno ta semi-mat jak i beztłuszczowa. Jest dosyć droga (ok 200 zł), ale wydajna. Ponadto warto więcej zapłacić za taki naturalny i śliczny efekt
Halszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-31, 13:42   #19
Mamusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2
Re: podkład idealny??

Mogę polecić podkład Superbalance firmy Clinique.Mam cerę mieszaną ale nie lubię podkładów ciężkich, mocno kryjących.
Uważam że ten podkład jest godnym polecenia i cena jest ok. 100 zł.
Halszka napisał(a):
> Rewelacyjna jest Divinora Guerlaina - zarówno ta semi-mat jak i beztłuszczowa. Jest dosyć droga (ok 200 zł), ale wydajna. Ponadto warto więcej zapłacić za taki naturalny i śliczny efekt
Mamusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.