Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-03, 13:15   #2761
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

W koncu odespałam wesele i popraWiny, Mała na weselu była z nami do 22, do tej godziny wytrzymała, potem miała opiekunke.Tzn. pojechałjm z nią do domu, uspilam ją i przyjechała opiekunka.
Jka z2wykłe bardzo jej sie podobało, bo ona uwielbia tańczyc

Za to w kościele była bardzo niegrzeczna. Skonczyło sie jak zawsze, jeszcze nie minęła połowa mszy i trzeba było z nią wyjsc na dwor
Czy wasze dzieci są grzeczne w kościele??

Co do komarów jak już pisalam wczesnej bardzo dobry jest elektofumigator Brossa Dzis w nocy tez go uzywałam, bo mieliśmy pootwierane okna.
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 14:31   #2762
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Witajcie. Dawno mnie tu nie było, bo ostatnie tygodnie byłam na urlopie nad Bałtykiem a wcześniej totalnie zajęta zawodowo. Ale podczytywałam w miarę na bieżąco, a ostatnio faktycznie za wiele się tu nie dzieje, wiec nadrobiłam zaległości.

Uściski dla Waszych pierwiosnków, strasznie mądralińskie dzieciaki

Nam wyjazd też super się udał - pogoda piękna i woda ciepła, tak że nawet mała ciagle się kąpała. No i w piasku bawiła się super - baaardzoo to lubi.
Moja też już strasznie "dorosła" - dużo mówi, powtarza właściwie wszystko, po swojemu też nawija - do siebie, rozumie co się do niej mówi. Je i pije sama, ale to już od dawna. No i oczywiście jest strasznie kochana. I też taka kokietka przymilna.
Teraz zamierzam ją odstawić od piersi - zapowiada się nieprzespany weekend.

Ja komarów w domu nie mam, może dlatego, że mieszkam na 4 piętrze i za wysoko dla nich? Albo u nas ich nie ma.

Do kościoła z małą nie chodzę, ale nie wytrzymałaby godzinę siedzieć bez ruchu.

W wózku też nie lubi jeździć - śpi w nim i okazyjnie teraz na wakacjach podjechała gdzieś na plażę, ale bardzo niechętnie.

Z jedzeniem nie mam problemów, bo mała je chętnie i raczej wszystko, chociaz czasami nie ma na coś ochoty i wtedy jej się nie wciśnie.

Filtr mam ten rossmanowski dla dzieci 50 - super się sprawdza.

Fotelik mam maxi cosi już od jakiegoś czasu, bo z kołyski mała wyrosła. Ale tapicerkę też dobierałam pod kątem tapicerek w naszych autach. Mnie od odpowiada. Mała spała w niem całą drogę nad morze (w nocy) - ok 650 km.
Chociaż teraz zdecydowałam się na kupno kolejnego fotelika, bo nie chce mi się go przekładać z auta do auta - kupię taki sam chyba.

Nie wiem, ile dokładnie ważę, wchodzę w ciuchy sprzed ciąży, więc ok 57. Ale teraz jak małą odstawię, planuję szybką dietę, aby zrzucić kilka kg, które mi jakoś doskwierają.

Dobra, spadam do domu, bo z pracy teraz piszę. Pozdr i uściski dla maluszków.

A właśnie - stara się któraś z Was o następne?
__________________
Córeczka wizażanki potrzebuje Twojej pomocy !!!
POMÓŻ KAROLINCE !!!
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 19:55   #2763
NIUNCIO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 708
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

hej moja Zosia też jeździ jeszcze w tym foteliku do 13 kg ale ona jak waży 11 to jest ok

Ray nie denerwuj się jest ciepło parnie Ali nie chce się jeść pewnie z tego powodu ja nie robię tragedii ostatnio w niedzielę zjadła kaszkę po 10 rano potem do kościoła na pół godzinkę mszę dla dzieci Zosia najczęściej tańczy po całym kościele potem zjadła parę paluszków zasnęła i spała do 17 i nic nie jadła ostatnio miały dziewczynki dużo wrażeń bo przyleciał teść a jeszcze nie widział Zosi oczywiście były spacery plaża Zosia też uwielbia plażę tylko ja muszę pilnować bo zabiera różne rzeczy np foremki innym dzieciom itd ja jestem na etapie edukacji nocniczkowej Zosia po domu biega w majteczkach albo z gołą pupą na razie zaczęła kojażyć że coś czasem z niej się leje woła mnie wtedy i mówi ooo nie wiem jak to się stało że nie sadzałam jej wcześniej na nocnik przegapiłam a jak jest u Was
__________________
Zosieńka i Basieńka moje słoneczka na każdy dzień

www.perfekta-kolagen.pl



Stawiamy Adusię na nogi
Przypominam się z 1% dla Aduchy odnośnik znajdziecie tu: http://karka79.googlepages.com
NIUNCIO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 21:54   #2764
kasia_sloneczko
Zadomowienie
 
Avatar kasia_sloneczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sulistrowice
Wiadomości: 1 326
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Noincio ja sadzam Alka w ciagu dnia pare razy. on juz potrafi zawolac ale po fakcie. raz tylko mi powiedzial ze idzie kupa podczas jej robienia ale akurat bylam w wannie i nie moglam szybko zareagowac. nad morzem ganial w majatch wiec czasem mowil ze robi siku ale jak mu raz chcialam siusiaka potrzymac zeby robil na stojaco pod krzaczek to nie chcial.

o marcelina dawno cie nie bylo, a wlasnie wczoraj myslslam o tobie ze juz sie nie udzielasz nic...
kasia_sloneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 21:57   #2765
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

ja na chwilke wpadlam

jutro wyjezdzamy na wakacje wiec kupa roboty..

jestem dumna z malej bo nauczyla sie w koncu pic sama z niekapka
moj maz jeszcze zanim sie urodzila kupil jej taki bidon aventa niekapka, nie potrafila z niekapka pic bo nie wiedziala ze trzeba ciagnac by polecialo, a jak ja jej pokazywalma to nie kumala o co mi chodzi, wyjelam ten bidon przypadkiem zbaczyla go no i nowa zabawka, tak sie nim bawila ze nauczyla sie pic przechyla glowe do tylu i ciagnie, co najciekawsze tak jej sie to podoba ze od dwoch dni chodzi z tym bidonem i nie pozwala sobie go zabrac, nie nadazam pieluch zmieniac bo ciagle pije

dobra ide juz lulu bo rano trzeba wstac trzymajcie sie
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 07:51   #2766
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

ray wiem jak to ciweszy bo hanka wkoncu sama pije, co prawda z butelki ale jakis postep chociaz

ksiu naisz mi koniecznie jaka ksiazke masz superniani, ide dzis obczaic do empiku.

niuncio, marcelina witajcie...

jeszcze paru dziewczyn brakuje.... szkoda. daphne i dominikowa chyba pracuja, teso tez i pewnie jeszcze na dzialce siedzi...nie wspomne o amice (wiem tylko, ze wlosy sciela, baska tez juz duza fajna dziewczynka) czy kokochanej... szkoda, ze nam sie grono wykrusza....

ide sniadanie dac hance bo dzis pospalysmy.
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 12:26   #2767
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

co do nocnika, to ja nie sadzam malej jeszcze. w ogole nie mam nocnika jeszcze w domu. nie wiem, niuncio, czemu piszesz, ze przegapilas, przeciez jest czas. mnie tam sie nie spieszy. co za roznica czy musze zmieniac pieluchy czy myc nocnik. kiedys dzieci szybciej sie uczyly. ja mialam 10 miesiecy i juz na nocnik robilam (chodizlam juz), ale wiem, ze pampersowe dzieci pozniej dochodza do tej umiejetnosci, lekarze nawet twierdza, ze jak sie ma okolo 2 lat, to jest na to odpowiedni moment.
a ja dokladnie wiem, kiedy moja kupe robi, bo wtedy kuca, hehehe!

marcelina, chyba razem z kasia sciagnelysmy cie myslami, bo tez wczoraj o tobie pomyslalam.

kasia_sloneczko: moja nosi teraz spodnie dlugie rozmiar 6-9 miesiecy (74), bo wieksze jej z tylka spadaja i ciagna sie po ziemi . gore zakladam 9-12 miesiecy (80), ale tak, jak pisalam szorty to i na 0-3 miesiace nosila, bo w pasie ok. bluzki tez ma rozne mniejsze (na 3-6 i 6-9 miesiecy), ale glownie tez z krotkim rekawem, bo te z dlugim na szerokosc dobre, ale juz maja za krotkie rekawy i brzydko to wyglada.
co do twoich refleksi po przeczytaniu ksiazki zawazdkiej, to mysle, ze intuicyjnie tez do tego mozna dojsc. ja juz od jakiegos czasu stosuje metody przez ciebie opisywane. jak widze, ze mala nie chce czegos zrobic, to wlasnie obiecuje jej cos i dziala.

mala migotko: my rzdako bywamy w kosciele (raczej przy okazji jakichs uroczystosci typu slub, chrzest itp.), ale mala nie byla z nami nigdy, bo w sumie nawet taka okazja sie nie nadarzyla. gdyby jednak taka byla, to nie wyobrazam sobie by miala siedziec w kosciele cala msze! raczej skonczyloby sie na bieganiu wokol kosciola, bo w kosciele takie male dzieci na pewno sie nudza.

dziewczyny, czy wy rozbieracie na plazy dzieci do golasa? bardzo duzo dzieci tak biega. ja sobie tego nie wyobrazam, aby moje dziecko tak ganialo - ze wzgledow higienicznych, ale tez i estetycznych. z tego co zrozumialam, to ray rozbiera mala. a reszta? pytam z ciekawosc, nie chce tu jakichs awantur wszczynac. ciekawi mnie wasze podejscie do sprawy i uzasadnienie.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-04, 12:38   #2768
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
co do nocnika, to ja nie sadzam malej jeszcze. w ogole nie mam nocnika jeszcze w domu. nie wiem, niuncio, czemu piszesz, ze przegapilas, przeciez jest czas. mnie tam sie nie spieszy. co za roznica czy musze zmieniac pieluchy czy myc nocnik. kiedys dzieci szybciej sie uczyly. ja mialam 10 miesiecy i juz na nocnik robilam (chodizlam juz), ale wiem, ze pampersowe dzieci pozniej dochodza do tej umiejetnosci, lekarze nawet twierdza, ze jak sie ma okolo 2 lat, to jest na to odpowiedni moment.
a ja dokladnie wiem, kiedy moja kupe robi, bo wtedy kuca, hehehe!

marcelina, chyba razem z kasia sciagnelysmy cie myslami, bo tez wczoraj o tobie pomyslalam.

kasia_sloneczko: moja nosi teraz spodnie dlugie rozmiar 6-9 miesiecy (74), bo wieksze jej z tylka spadaja i ciagna sie po ziemi . gore zakladam 9-12 miesiecy (80), ale tak, jak pisalam szorty to i na 0-3 miesiace nosila, bo w pasie ok. bluzki tez ma rozne mniejsze (na 3-6 i 6-9 miesiecy), ale glownie tez z krotkim rekawem, bo te z dlugim na szerokosc dobre, ale juz maja za krotkie rekawy i brzydko to wyglada.
co do twoich refleksi po przeczytaniu ksiazki zawazdkiej, to mysle, ze intuicyjnie tez do tego mozna dojsc. ja juz od jakiegos czasu stosuje metody przez ciebie opisywane. jak widze, ze mala nie chce czegos zrobic, to wlasnie obiecuje jej cos i dziala.

mala migotko: my rzdako bywamy w kosciele (raczej przy okazji jakichs uroczystosci typu slub, chrzest itp.), ale mala nie byla z nami nigdy, bo w sumie nawet taka okazja sie nie nadarzyla. gdyby jednak taka byla, to nie wyobrazam sobie by miala siedziec w kosciele cala msze! raczej skonczyloby sie na bieganiu wokol kosciola, bo w kosciele takie male dzieci na pewno sie nudza.

dziewczyny, czy wy rozbieracie na plazy dzieci do golasa? bardzo duzo dzieci tak biega. ja sobie tego nie wyobrazam, aby moje dziecko tak ganialo - ze wzgledow higienicznych, ale tez i estetycznych. z tego co zrozumialam, to ray rozbiera mala. a reszta? pytam z ciekawosc, nie chce tu jakichs awantur wszczynac. ciekawi mnie wasze podejscie do sprawy i uzasadnienie.
ja wczoraj napisalm na ten temat dlugi post, ale skasowalam go z tych powodow, o ktorych piszesz- nie chcialam awantury. Pisalam, ze bykl ostatnio caly watek posiwecony tej tematyce. Osobiscie mi sie to nie podoba, nie laze na golasa w miejscach publicznych wiec dlaczego moje dziecko ma to robic??? dlatego, ze jest dzieckiem i nie potrafi mi powiedziec, ze np sobie nie zyczy aby mama sciagala jej gacie i wystawiala jej pupe i inne klejnoty na widok publiczny?? ja rozumiem, ze goraco itp a w wodzie skora oddycha, ble, ble, ble... ale to nie jest ani higieniczne, ani estetyczne ani bezpieczne. I nie mowie tu tylko o brudnym piasku, roznych robalach po nim chjodzacych, szklach i np petach czy innych smieciach ale tez o zboczencach... nie wiadomo z kim ta plaze czy miejsce nad woda dzielimy... nie wiadomo kto nam sie przyglada i czy jakis fotek nie robi albo nie siedzi w krzakach i... (wiadomo) ... dlatego bylam w szoku ze ray napisala ze mala puiszcza z golym tylkiem, ale co bede rozdmuchiwac wojne... ("kazda robi jak uwaza za sluszne"...) ale widze, ze komus jeszcze to sie nie podoba wiec wyrazam swoje zdanie... takze ja jestem KATEGORYCZNIE przeciw puszczaniou dzieci nago po plazy. to sobie mozna robic w domu, na dzialce, ogrodzie ale nie wsrod nieznajomych. oczywiscie nic mi do tego co ray robi aler skoro papryczko zapytalas....

ja mam nockik, ale hanka sie nim tylko bawi, wchodzi fo niego, wrzuca tam zabawki i nie chce na nim siadac. za wczesnie chyba. trudno- bedzioe sikala w pieluszke jak dlugo bedzie trzea...jej obsikane gatkli wogole nie przeszakadzaja,. dzis oto bylysmy na zakupach i mala sie przesiurala, ani slowem nie pisnela.

aha dio koscila nie chodze, wiec tymbardziej nie biore hanki. na swoich chrzicinach spala a jak sie obudzila to sie smiala i z zaciekawieniem ogladala caly kosciol. jak wiecie hanka nie ma problemow z siedzeniem w wozku wiec cala msze (pozapolewaniem woda) siedziala w nim.

ja zjadlam 2 kukurydzki gotowane i umieram...

Edytowane przez gosiaczek071
Czas edycji: 2009-08-04 o 13:19
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 14:13   #2769
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
co do nocnika, to ja nie sadzam malej jeszcze. w ogole nie mam nocnika jeszcze w domu.
(...)
a ja dokladnie wiem, kiedy moja kupe robi, bo wtedy kuca, hehehe! .
..wiec moim zdaniem powinnaś kupic nocnik i próbować ja sadzać...
skoro wiesz kiedy robi kupe i siku a do tego gdy np wstaje po drzemce z sucha pieluchą
to czas najwyzszy.. chyba ze Mała nie usiedzi na nocniku...

Niuncio nie przejmuj sie tylko próbuj z nocnikiem...

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy wy rozbieracie na plazy dzieci do golasa? (...)
ciekawi mnie wasze podejscie do sprawy i uzasadnienie.
nie rozbieram...
tzn inaczej osatnio zdjełam jej pampersa i założyłam same majtki...
mam moja chciała puscć ja nago ale nie pozwoliłam..
nie podoba mi się to...
chyba że na plaży dla nudystów...
..to jest moja mała kobietka i musze ją chronić...
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 18:08   #2770
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

dziewczyny, [potrzebuje pomocy. kupilam dzis te dwie kiecki, takie same tylko sie roznia kolorami,. mam wielki problem ktora wybrac. ma to byc kiecka na slub znajomych ale nie tylko, na inne okazje tez bede zakladac. podobaja mi sie obie ale nie wiem ktora wybrac a 2 takie same to bez sensu... pomozcie, moge je trzmac max do jutra- jedna musze oddac...

Edytowane przez gosiaczek071
Czas edycji: 2010-05-31 o 13:56
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 19:20   #2771
madabell
Zadomowienie
 
Avatar madabell
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 617
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Treść usunięta
madabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-04, 19:24   #2772
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

madabell, dziek. Tak ona ma pasek zcarny, szeroki (w zestawie byl) ale zapomnialam zalozyc. z paskiem wyglada fajnie.


Czekam na dalsze opinie.

madabell moja wazy spokojnie ponad 11 kg a ja nadal ja przewijam na pzrewijaku na lozku i nie ugina sie nawet... a ona sie wierzga na przewijaku wiec z tymi kg to jakas sciema...wiadomo ze 20 kg dziecka nie bede przewijac ale mysle ze spokojnie do 15 kg mozna. u nas w kazdym badz razie jest ok

ok ide kapac hanke.

Edytowane przez gosiaczek071
Czas edycji: 2009-08-04 o 19:26
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 20:19   #2773
NIUNCIO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 708
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Mnie też bardziej podoba się ta bardziej kolorowa jest weselsza piszesz że będziesz ją nosić w różnych porach roku np zimą kolor zawsze się przyda przy twarzy kiecka świetna super podkreśla kształty kobiece

Ja nie puszczam Zosi na golaska po plaży ma pampersa a na to fajne majtusie które zakrywają pieluszkę jakoś w majteczkach samych też nie za bardzo bo jeszcze nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych a kupa w majtkach na plaży ble
__________________
Zosieńka i Basieńka moje słoneczka na każdy dzień

www.perfekta-kolagen.pl



Stawiamy Adusię na nogi
Przypominam się z 1% dla Aduchy odnośnik znajdziecie tu: http://karka79.googlepages.com
NIUNCIO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 20:43   #2774
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

dzięki za pamięć, dziewczyny

gosiaczek - sukienka chyba druga ale sama nie wiem, bo jakoś obie specjalnie mi nie leżą Ale myślę, że Tobie w kolorach będzie bardziej do twarzy - więc 2.

Co do plaży, to ja też małej raczej nie rozbieram - z tych samych powodów, o których była mowa wyżej. Głównie w celu ochrony intymności i z celów estetycznych. Mała latała bez pieluchy ale w sukieneczce albo samym body czy majteczkach. No i na naszej działce kąpie się i bawi czasami na golaska - ale tam jest dzicz i nikogo oprócz nas.

Chyba któraś pytała kiedyś o temp. wody do kąpieli w basenikach? Moja kąpie się w takiej ustanej deszczówce zgromadzonej w dużym pojemniku - woda nie jest więc ciepła ale bardzo zimna też nie. No ale w morzu jak pisałam też się kąpała non stop, chociaż morze też było wyjątkowo ciepłe (jak na Bałyk, oczywiście).

Na nocnik nie sadzam bo nie uznaję długoterminowych nauk nocniczkowych i łapania siku itd przez rodziców. Jak mała będzie potrafiła zakomunikować, że chce siku i kupkę to ją przestawię na nocnik. Na razie jak sika bez pieluchy to to zauważa i jak jej zdejmę pieluchę to się stara czasami nasikać mówiąc sisi.

Ja mam przewijak na komodzie ale już tam małej nie przewijam - tylko na łóżku czy gdzie popadnie, na plaży czy w plenerze często na stojąco.
__________________
Córeczka wizażanki potrzebuje Twojej pomocy !!!
POMÓŻ KAROLINCE !!!
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 21:03   #2775
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

gosiaczek, zdecydowanie numer 2. a co to za firma?

widze, ze jak na razie sie ze mna zgadzacie w kwestii ubioru na plaze. co do zdjec, to po tym pobycie nad morzem mam kilka fotek nagich dzieciakow (w tle, badz obok mojej cory) i tak sobie mysle, ze pomijajac wlasnie aspekty higieniczne, to nie chcialabym aby ktos takie foty mojej cory posiadal. innych argumentow nie bede poruszac, bo gosiaczek dosc dosadnie to opisala.
no i niuncio tez zobrazowala co nieco. tez sie zastanwialam jak to jest jak kupa pojdzie, hehe. a poza tym sikanie tu i owdzie - raz na piasek, a raz moze pani na kocyk tez mi sie nie podoba. zreszta nawet jak dziecko juz kontroluje swoje potrzeby fizjologiczne, to tez gatki miec powinno, moim zdaniem.
na plazy mloda miala swimmersy zakladane, na dzialce rodzicow czy tesciow zakladam kapielowki bez pampersa. tam sobie moze sikac do woli .

st_ella, no wlasnie tak pomyslalam, ze moze ten nocnik kupie, ale sie nie bede spieszyc. po prostu pokaze jej ten wynalazek. od jakiegos czasu widze, ze ona zdaje sobie sprawe, ze robi to i owo, bo przykuca wtedy. ale nic na sile, sama musi dojrzec.

madabell, ja nigdy nie uzywalam tego przewijaka do lozeczka. mam do tego biurko. ale walki odchodza przy tym przewijaniu.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 22:00   #2776
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

dziewczynty dziekuje wam. ja tez bylam za 2 za to baba w sklepie, moj maz i moja przyjaciolka za 1 wiec wolalalam was jeszcz spytac i sie doradzic. dziekuje

papryczko to zadna super firma- tylko zwykly "top secret" (kiedys go chyba delag reklamowal) i to przeceniona ze 120zł (wiec tez nie majatek) na 49 zł. ale fajnie lezy, ja mam problem z cyckami za duzymi i to jest jedyna kiecka w ktorej cycki wygladaja dobrze a kiecka nie wisi na tyłku.

no papryczko kup i przeciez nie musizz malej sadzac czy zmuszac. ja tez kyupilam, zeby byl, zeby jej pokazac co to. teraz jak wchodzi do lazienki to nie sioada na nim ale wola i pokazuje na niego i mowi sisi. wiec wie do czego sluzy a;e nie chce nic do niego robic. aha ja jeszcze robie tak, ze nocnika z lazienki nie wyciagam. zeby nie myslala ze to zabawka. juz kilka razy go chciala zabrac do zabawy ale zawsze wynosilam go spowrotem do lazienki i tlumacze jej ze tam sie nie wklada zabawek bo tam sie robi siusiu....moze w kioncu kiedys cos zrobi, poki co ani razu sama na nim nie usiadla, a jak ja ją posadzilam to sie rozplakala. ja mam zwykly z disneya (no dopbra- zapachowy... chociaz nie wiem po co ten zapach) za 15 zł, nie zaden grajacy itp nie wspominajac o jakis fanfarach bo wiem jak by sie to skonczylo.

oki to ja wam jeszcze raz dziekuje za pomoc przy kiecce, jutro jade oddac ciemną.

dobrej nocy moje panie
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 22:02   #2777
kasia_sloneczko
Zadomowienie
 
Avatar kasia_sloneczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sulistrowice
Wiadomości: 1 326
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
co do nocnika, to ja nie sadzam malej jeszcze. w ogole nie mam nocnika jeszcze w domu. nie wiem, niuncio, czemu piszesz, ze przegapilas, przeciez jest czas. mnie tam sie nie spieszy. co za roznica czy musze zmieniac pieluchy czy myc nocnik. kiedys dzieci szybciej sie uczyly. ja mialam 10 miesiecy i juz na nocnik robilam (chodizlam juz), ale wiem, ze pampersowe dzieci pozniej dochodza do tej umiejetnosci, lekarze nawet twierdza, ze jak sie ma okolo 2 lat, to jest na to odpowiedni moment.
a ja dokladnie wiem, kiedy moja kupe robi, bo wtedy kuca, hehehe!

marcelina, chyba razem z kasia sciagnelysmy cie myslami, bo tez wczoraj o tobie pomyslalam.

kasia_sloneczko: moja nosi teraz spodnie dlugie rozmiar 6-9 miesiecy (74), bo wieksze jej z tylka spadaja i ciagna sie po ziemi . gore zakladam 9-12 miesiecy (80), ale tak, jak pisalam szorty to i na 0-3 miesiace nosila, bo w pasie ok. bluzki tez ma rozne mniejsze (na 3-6 i 6-9 miesiecy), ale glownie tez z krotkim rekawem, bo te z dlugim na szerokosc dobre, ale juz maja za krotkie rekawy i brzydko to wyglada.
co do twoich refleksi po przeczytaniu ksiazki zawazdkiej, to mysle, ze intuicyjnie tez do tego mozna dojsc. ja juz od jakiegos czasu stosuje metody przez ciebie opisywane. jak widze, ze mala nie chce czegos zrobic, to wlasnie obiecuje jej cos i dziala.

mala migotko: my rzdako bywamy w kosciele (raczej przy okazji jakichs uroczystosci typu slub, chrzest itp.), ale mala nie byla z nami nigdy, bo w sumie nawet taka okazja sie nie nadarzyla. gdyby jednak taka byla, to nie wyobrazam sobie by miala siedziec w kosciele cala msze! raczej skonczyloby sie na bieganiu wokol kosciola, bo w kosciele takie male dzieci na pewno sie nudza.

dziewczyny, czy wy rozbieracie na plazy dzieci do golasa? bardzo duzo dzieci tak biega. ja sobie tego nie wyobrazam, aby moje dziecko tak ganialo - ze wzgledow higienicznych, ale tez i estetycznych. z tego co zrozumialam, to ray rozbiera mala. a reszta? pytam z ciekawosc, nie chce tu jakichs awantur wszczynac. ciekawi mnie wasze podejscie do sprawy i uzasadnienie.
Wlasnie dlatego podoba mi sie podejscie super niani bo jest takie intuicyjne i w zasadzie czlowiek sam moglby na to wpasc jakby sie tak chwile zastanowil co tez takie dziecko moze czuc i jak odbiera rozne rzeczy. ostanio mialam przyklad histerii mlodego. godzina darcia bez powodu. zastosowalam metode zawadzkiej i mialam potem potulnego anioleczka ktory przyszedl sam powiedziec mamusi ze juz dobrze i zeby go przytulic TZ byl w szoku bo pierwszy raz widzial taka akcje...

Gosiaczek nie pamietam tytulow a nie mam sily teraz isc u sprawdzic. Ale ostatnio sie pokazal taki wywiad z niania w wydaniu ksiazkowym i fajnie sie go czyta, nawet moja niania jak raz mlody poszedl spac tak sei zaczytala ze nie slyszala jak do domu wrocilam

alek jak byl na golasa na plazy to tyle co przebrac pieluche czy oplukac z piachu. a tak to latal w majtkach, pieluszce lub takim stroju kapielowym frotowym z tesco w zaleznosci od tego czy bylismy na plazy czy basenie i czy bylo cieplej czy wial wiatr. gatki do kapieli mu tata kupil na ktoryms lotnisku i sa fajne bo maja takie dosc przylegajac siatkowe majteczki wewnatrz ze kupa nie "wylata"

gosiaczek zdecydowanie nr 2 pierwsza taka mdla troche....

a my w piatek idziemy na wesele. mam fajna kiecke ale buty bede jutro farbowac lakierem samochodowym. ciekawe czy sie uda. jak nie to nie mam co do tej kiecy wlozyc...najlepsze ze TZ i alek maja wszystko kupione a ja ani butow ani bizuterii ani szala ladnego na ramiona...nic mi sie nie udalo dostac...wrr
kasia_sloneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 22:06   #2778
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

O ja też Sashkę koniecznie w stroju na plażę puszczam - z tych samych względów co napisałyście...

Na nocnik sadzam Małą rano - sucha pielucha po nocy i wieczorem przed kąpielą.

Sasior nasz łobuzior nauczyła się wchodzić na kanapę, teraz muszę jej non stop pilnować bo już raz spadła Nauczyła się też mówić i robić "cacy"

Co do sukienek gosiaczku to mi żadna z nich nie leży - ty zawsze się tak superancko ubierasz a ta kiecka do ciebie wogóle nie pasuje... Ale to tylko moje skromne zdanie

Pozdrowienia dla wszystkich
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 11:43   #2779
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

gosaiczek nie podoba mi sie ta sukienka,ale w 2 wersji wygladasz lepiej.
Marcelinka witaj, awno cie nie było

Przewijaka nie uzywamy od dawna.

Wczoraj mielismy akcje,ze hoho, Mała non stop cos sciagałą ze stołu, az w koncu dziadek uderzył ją po raczkach byłam w szoku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!1 w koncu ją wziełam na dwór. Zreszta na niej to chyba nie zrobiło wrazenia,ani nie zazbolało,ani nie zapłakała.

Druga wazna kwestia- dzis napisałs do mnie jakas pani z tv. i chciłs ze mna porozmaiac na temat relacji z tesciową, bo ona zbiera materiały i szuka takich osób jak ja nieby znalała mnie prze forum..... kurcze dziwne nie??!!!

Dzis mam urodzinki,wiec spadam robic ciasto
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-05, 13:02   #2780
kasia_sloneczko
Zadomowienie
 
Avatar kasia_sloneczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sulistrowice
Wiadomości: 1 326
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Migotko-sto lat, zycze ci zeby ci sie jak najszybciej udalo zmienic sytuacje mieszkaniowa i zebys mogla wreszcie odetchnac z dala od teściowej

Mielismy ostatnio gosci, byla niania alka i jej maz wpadli na kawe. Weszli do domku, usiedli przy stole a mlody mowi do niani:
-PIWA CHCESZ?


nie bardzo wiemy gdzie to uslyszal ale ubaw mielismy niezly..
kasia_sloneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 14:30   #2781
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

migotko i co bedziesz chciala isc do programu? top cos w stylu drzyzgi??? dla mnie wystepowanie w takim programie to poracha... po co robic z sienie nie woadomo co na oczach calej polski???

i wsyzstskiego naj naj z okazji urodzin

kasiu moja hanka jak tylko widzi browar, nie wazne czy puszka czy butelka to sie oblizuje a jakk sie do niej powie 'hania, piwo to szsuka wzrokiem i sie oblizuje
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 18:35   #2782
madabell
Zadomowienie
 
Avatar madabell
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 617
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Treść usunięta
madabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 19:18   #2783
senna24
Raczkowanie
 
Avatar senna24
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 252
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Hej czy dajecie swoim maluchom Bebiko 2R? jakiej butelki z jakim smoczkiem uzywacie? Bo mnie już krew zalewa nie mogę dobrać butelki. Z aventu wszystkie dziurki za małe a trójprzepływowy za szybko. Z lovi osttanio kupiłam to nie chce pić bo smoczek się zasysa z tej firmy. Nie wiem czy jeszcze jakieś zostały do wypróbowania, a wy z jakich podajecie .pozdrawiam
senna24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 19:36   #2784
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

dziękje za zyczonka

Madabell podaj przepis ja uwielbiam maliny

Z tą kobietą, która pracuje w tv, to było tak,ze do mnie napisała na prv...czy byłabym zainteresowana opowiedziec im o moich relacjach.. Wiecie co, ja mam z tesciowa różne "akcje", wiele razy jej ustępuje, bo to taki typ człowieka, ktory uważa,że zawsze(!!!)ma rację, czasami puszczam mimo uszu te jej kąśliwości,ale żeby od razu opowaidac o tym w tv??!!:rolleyes : nie wiem czy bylabym w stanie pokazac swoja twarz.. o nie, na pewno nie.
Zresztą wiele osób czyta forum, eh.. trzeba uważac na to co sie pisze, i dlatego boję sie wklajac fotki
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 20:28   #2785
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez gosiaczek071 Pokaż wiadomość
papryczko to zadna super firma- tylko zwykly "top secret" (kiedys go chyba delag reklamowal) i to przeceniona ze 120zł (wiec tez nie majatek) na 49 zł.
hehe, gosiaczku wyobraz sobie, ze ostatnio weszlam do top secret zobaczyc co tam u nich, bo nie bylam wieki i generalnie nie przepadalam za ta firma, ale lubie co jakis czas sparwdzac jak sie wszytsko zmienia (niektore firmy na plus, inne na minus) i wlasnie w zeszlym tygodniu wpadlam tam i zaskoczylo mnie pozytywnie. kupilam trzy bluzki. tych sukienek akurat nie widzialam.

Cytat:
Napisane przez kasia_sloneczko Pokaż wiadomość
Mielismy ostatnio gosci, byla niania alka i jej maz wpadli na kawe. Weszli do domku, usiedli przy stole a mlody mowi do niani:
-PIWA CHCESZ?
dobre!


Cytat:
Napisane przez senna24 Pokaż wiadomość
Hej czy dajecie swoim maluchom Bebiko 2R? jakiej butelki z jakim smoczkiem uzywacie? Bo mnie już krew zalewa nie mogę dobrać butelki. Z aventu wszystkie dziurki za małe a trójprzepływowy za szybko. Z lovi osttanio kupiłam to nie chce pić bo smoczek się zasysa z tej firmy. Nie wiem czy jeszcze jakieś zostały do wypróbowania, a wy z jakich podajecie .pozdrawiam
senna, nie pomoge, bo nie dosc, ze nie daje bebiko, to moja od dawna pije z niekapka.

mala migotko: oczywiscie, ze nas podczytuje mnostwo ludzi, rowniez ci z tv, hehe. w koncu gdzies musza szukac swoich "ofiar".

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

aha, sto lat! wszytskiego dobrego!
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 09:21   #2786
madabell
Zadomowienie
 
Avatar madabell
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 617
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Treść usunięta
madabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 10:29   #2787
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

madabell i taka surowa margaryne wcinacie czy to sie cos jeszcze robi z tym?????????????????????? ????????????????? hmmmmmm b przepis mega banalny...moze nawet mi sie uda....tylko soody bede musiala kupic bo mi peikarnik nie dziala...

hanka nmi tak od rana na enerwy dziala ze szkoda gadac zbliza mi sie okres a on a nie ulatwia. nie chciala nic jesc od rana. zrobilam jej platki kukurydziane na mleku (bebiko 3) bo myslalam ze moze jej sie kasza znudzial- nie tknela nic... nio moze 2 lyzeczki po xczym wyplula. nasteonie po jakims czasie zrblam kaszke- tez nie. po godzinie zrobilam kakao- tez nie. wiec to olałam. nic jej nie dahje, nawet soczku, woda stoi na szafce w butelce- nie ruszyla. Dzis nie dostanie zadnego chrupka, paluszka, ciasteczka! jak zglodnieje to sama zwola AM bo potrafi... ja juz mam dosc. nie wiem co jej dawaxc na sn iadania zeby jadla. nie mam zadnego pomyslu- kanaopki jej kiedys zrobilam, to se pobawila nimi i zostawila. pewnie by zjadla parowke ale to szajs przeciez, poza tym mu si tebnm cholerny nabial jesc bo mleka nie pije wcale...

po takich akcjach jak dzis odechciewa mi sie drugiego dziecka... wogole wsyztskiego mi sie odechciewa jak hanka potrafi mnie doprowadzic do takiego stanu
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 10:55   #2788
madabell
Zadomowienie
 
Avatar madabell
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 617
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

Treść usunięta
madabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 16:29   #2789
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

dziewczyny mam niusa zakupowego: w biedronce jest jakas promocja na kaszki i inne artykuly dla dzieci, kaszki bobovita sa po 4.99 zł, herbatki z krugera po 4.99, są nocniki (ja za taki sam dalam 15 zł a tu jest po 10 zł niecale) te pachnące, są nakladkii na sedes, tez po 10 zł i mleka w promocji. jade po kaszki bo ja czasem kupuje nawet po 8 zł (w tych sklepach osiedlowych tyle liczą) wiec kupie z 6 paczek w promocji i git.
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 17:57   #2790
vea82
Rozeznanie
 
Avatar vea82
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk/Pruszcz Gdański
Wiadomości: 700
GG do vea82 Send a message via Skype™ to vea82
Dot.: Nasze Kochane Pierwiosnki 2008 cz.II

O dobrze wiedziec gosiaczek o promocjachWyjatkowo musze sie przejsc do Biedrony bo tak to raczej nie chodze.
Jezuu ale mialam wczoraj nocke;////.Mala zasnela po 19,ok 21 dalam jej na spiocha mleko no i sobie spala,az do godz 2 w nocy.Wtedy cos jej sie stalo ze juz nie chciala spac tylko strasznie marudzila,chciala wyjsc z lozka.A ze bylam sama to ja wzieam do siebie,a ta chwile posiedziala i spowrotem do siebie.I tak od tej 2 do 3:30 nie spalam;/,a przed 6 pobudka do pracy!
Na szczesice bylam tylko chwile w pracy bo jechalismy z mala do alergologa nakontrole.Krostek na buzce raczkach i nozkach ma zdecydowanie mniej.Lekarka przepisala nam w dalszym ciagu masc witaminowa,mamy kapac w Emolium i smarowac Hasceralem.

Co do biegnia na golaska po plazy,to ja tez jestem przeciwna,chociaz powiem ze nie przeszkadza mi jak inni puszczaja dziecki bez majteczek.To jest sprawa indywidualna.

senna24,ja mam butelke nuby,kupuje na allegro itam wchodza standardowe smoczki tez.Podaje malej bebiko z kaszka i mam nr 3.
http://allegro.pl/item687325498_toys...a_270ml_z.html
tumasz nawet z czujnikiem ciapla(ale ja tam na to nie patrzylam bo za zimne mleko pokazuje ze jest ok...Ale sama butelke bardzo sobie chwale

Ciekawe jak bedzie dzisiaj z tym spaniem,bo mala juz spi od 40 min...Noz cos,dobrze ze jutro piatek
vea82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:07.