Ludzie urwani z choinki ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-15, 15:40   #31
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Ludzie urwani z choinki ?

Cytat:
Napisane przez hanureku Pokaż wiadomość
Niedawno sprzedawałam dość drogie kino domowe za 50% ceny, fakt, że używane niewiele, ale cenę producent nadal trzyma i dostaję maila: stary jesteś śmieszny z tą kosmiczną ceną, ja kiedyś sprzedałem kino za 250 złotych, a też dużo dałem za nie Wujek Dobra Rada? Po co marnować swój czas na pisanie do obcych ludzi takich głupot?
Nie w temacie Allegro, ale szukałam kiedyś współlokatorki. Wystawiłam ogłoszenie na Gumtree. Można tam zaznaczyć "preferowaną płeć" czy jakoś tak, to zaznaczyłam "kobiety". Pisze jakiś gość: "Ja jako facet mógłbym zapłacić więcej, ale uparłyście się na kobiety." Eeee, cool story, bro
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 23:27   #32
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie urwani z choinki ?

Cytat:
Napisane przez kaszlak18 Pokaż wiadomość
Jakiś tam nie trafiony zakup, Pani chciała zwrócić chyba sukienkę, że za mała, więc została pokierowana, że zgodnie z regulaminem musi wypełnić formularz, który jest dostępny na stronie, musi wysłać im przedmiot, a oni zwrócą pieniądze na konto. Pani pyta, jak ona ma to im wysłać ?! (tu info, że normalnie poczta polską, kurierem, czym tam chce) Pani dalej pyta, żę jak, że ona nie wie, i niech ktoś przyjedzie ze sklepu odebrać towar ona odda no ale sklep nie posiada własnego transportu, musi Pani to nadać sama, i tak mija rozmowa przez dobre pół godziny, aż na końcu koleżanka nie wytrzymuje i mówi...nigdy nie była Pani na poczcie, nie umie Pani nadać paczki ?! Nie, proszę przyjechać zabrać sukienkę, bo jest za mała Kobieta z Warszawy, a sklep powiedzmy Poznań

MASAKRAAA !
Brak słów
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 00:44   #33
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Ludzie urwani z choinki ?

Sytuacja 1:
Niedawno kupiłam coś na Allegro. Po ponad dwóch tygodniach otrzymałam (priorytetową ) przesyłkę. Po chwili okazało się, że przedmiot zupełnie nie zgadza się z opisem, jaki widniał na aukcji.
Piszę do sprzedającej, że przedmiot nie zgadza się z opisem i chcę go zwrócić
Odpowiedź: "NIGDZIE NIE ZNAJDZIESZ CZEGOŚ TAKIEGO JAK SZUKASZ! JA I WSZYSCY SPRZEDAJĄCY PISZEMY, ŻE SPRZEDAJEMY ORYGINAŁ, ALE TO TYLKO GADANIE! Wylicytowałaś to za małe pieniądze. Jak Ci nie pasuje, to odsprzedaj. Ktoś na pewno kupi!"
_____

Sytuacja 2:
Wystawiłam coś na aukcji. Licytacja miała zacząć się od 50zł. Po godzinie dostaję maila:
"Dzień dobry, czy istnieje możliwość opcji Kup Teraz za 50zł z już wliczonymi kosztami wysyłki?". Tak, tak... godząc się na tę ofertę, zrobiłabym interes życia .

Edytowane przez Anethka
Czas edycji: 2013-04-16 o 00:46
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 02:59   #34
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Ludzie urwani z choinki ?

Ja się odezwę w kwestii ceny minimalnej - po pierwsze jest dobra dla wyceny jakiejś rzeczy, jeśli się nie znamy , a po drugie... no cóż, aukcje od 1zł cieszą się dużo większym wzięciem. Ostatnio wystawiłam buty od 1zł z ceną minimalną i normalnie napisałam w aukcji "cena minimalna to 150zł, jeśli będzie niższa kwota, ale rozsądna, to też sprzedam" - pierwsze 2 czy 3 osoby podbiły chyba do 2,25zł, jakoś tak, ale byłam do przodu w sortowaniu po cenie i po ilości ofert, a ostatecznie sprzedałam je za tyle, za ile chciałam Jest chyba tak, że jeśli ktoś da ofertę równą cenie minimalnej (albo wyższą), to automatycznie się podbija do tej minimalnej, przynajmniej tak było teraz u mnie.

Edytowane przez szarri
Czas edycji: 2013-04-16 o 03:01
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 08:50   #35
kaszlak18
Rozeznanie
 
Avatar kaszlak18
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 729
Dot.: Ludzie urwani z choinki ?

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Sytuacja 1:
Niedawno kupiłam coś na Allegro. Po ponad dwóch tygodniach otrzymałam (priorytetową ) przesyłkę. Po chwili okazało się, że przedmiot zupełnie nie zgadza się z opisem, jaki widniał na aukcji.
Piszę do sprzedającej, że przedmiot nie zgadza się z opisem i chcę go zwrócić
Odpowiedź: "NIGDZIE NIE ZNAJDZIESZ CZEGOŚ TAKIEGO JAK SZUKASZ! JA I WSZYSCY SPRZEDAJĄCY PISZEMY, ŻE SPRZEDAJEMY ORYGINAŁ, ALE TO TYLKO GADANIE! Wylicytowałaś to za małe pieniądze. Jak Ci nie pasuje, to odsprzedaj. Ktoś na pewno kupi!"
_____


Sytuacja 2:
Wystawiłam coś na aukcji. Licytacja miała zacząć się od 50zł. Po godzinie dostaję maila:
"Dzień dobry, czy istnieje możliwość opcji Kup Teraz za 50zł z już wliczonymi kosztami wysyłki?". Tak, tak... godząc się na tę ofertę, zrobiłabym interes życia .
Mam nadzieję, że to zgłosiłaś, i baba dostała chociaż "ticket'a" , masakra Ja coraz mniej kupuje na Allegro , wydaje mi się, że ludzie czują się bezkarni i tego są bezczelni

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Ja się odezwę w kwestii ceny minimalnej - po pierwsze jest dobra dla wyceny jakiejś rzeczy, jeśli się nie znamy , a po drugie... no cóż, aukcje od 1zł cieszą się dużo większym wzięciem. Ostatnio wystawiłam buty od 1zł z ceną minimalną i normalnie napisałam w aukcji "cena minimalna to 150zł, jeśli będzie niższa kwota, ale rozsądna, to też sprzedam" - pierwsze 2 czy 3 osoby podbiły chyba do 2,25zł, jakoś tak, ale byłam do przodu w sortowaniu po cenie i po ilości ofert, a ostatecznie sprzedałam je za tyle, za ile chciałam Jest chyba tak, że jeśli ktoś da ofertę równą cenie minimalnej (albo wyższą), to automatycznie się podbija do tej minimalnej, przynajmniej tak było teraz u mnie.
Ja wystawiałam licytacje z ceną minimalną, tylko w przypadku gdy nie chciałam sugerować jakieś konkretnej ceny i sama byłam ciekawa jaką cenę osiągnie. W wielu przypadkach cena min. akurat zostawała osiągnięta. Rzeczywiście, tak jest.

Z drugiej strony, wystawiając przedmiot od 100zl np. mam wrażenie, że sugeruję cenę kupującym i każdy czeka na koniec aukcji w myśl zasady "kto pierwszy ten lepszy"
__________________
Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok

Coco Chanel
kaszlak18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 10:36   #36
ulfrinn
Rozeznanie
 
Avatar ulfrinn
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 824
Dot.: Ludzie urwani z choinki ?

Jakiś czas temu sprzedawałam mikrofon na usb dosłownie ze 3 razy użyty. Kupiłam za ok. 350, cenę dałam 250. Po czym otrzymuję maila, ze ktoś "chętnie by kupił ale za 200 już z kosztami przesyłki, bo za 100 zł więcej to on może mieć całkiem nowy". Odpisałam, ze mogę obniżyć tyle ile wynoszą koszty prowizji dla allegro, jeśli kupi poza allegroi że ten był ze 3 razy użyty więc niczym się nie różni od tego nowego. Oczywiście brak odzewu, a na drugi dzień kto inny kupił za cenę jaką chciałam bez żadnych "ale"
ulfrinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 10:40   #37
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Ludzie urwani z choinki ?

Taaaaaaaaaaaaaa albo ja np chcę kupić książkę, jest w trzech tomach


ktoś ma tom I i III a tom II jest na innym koncie tego samego użytkownika i ja oczywiście mam o tym wiedzieć znaleźć i zapłacić dwa razy za dwie przesyłki. W ogóle czasami z niektórymi nei da się dogadać.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.