Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2014-09-10, 14:08   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku


W czym tkwi kłopot związany z nakładaniem tego typu kosmetyków? Jak szybko sobie z nim poradzić i osiągnąć wprawę, dzięki której mineralny podkład czy cień będzie można nakładać z łatwością? czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 07:17   #2
felicja7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

Tak, stosuje codziennie od 2 lat. Używam 3 pędzli. Małego do pokrywania niedoskonałości cery, grubego do nakładania pudru z podkładem na całą twarz, i średniego do cieniowania twarzy. Mam cerę alergiczną, więc brak konserwantów w tych kosmetykach powoduje, że cera pozostaje gładka.
felicja7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 11:07   #3
Madzia94
Rozeznanie
 
Avatar Madzia94
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 519
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

Minerały stosuję już od dłuższego czasu i uważam że są świetne! Ostatnio zaczęłam nakładać je na mokro i jestem zachwycona. Podkład dużo dłużej się utrzymuje, nie ściera się a róż trzyma się do samego wieczora.
Madzia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 15:47   #4
mattcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 43
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

Ja mam cienie i też nakładam je na mokro mają intensywniejszy kolor
mattcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 16:10   #5
201607111054
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 314
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

minerałów używam od około 4 lat i dopiero miesiąc temu zaczęłam uzywać na mokro- i to był strzał w 10. spisują się jeszcze lepiej. Wcześniej nie robiłam tego z lenistwa i szczerze żałuję!
201607111054 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 10:58   #6
19nelka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

w jaki sposób nakładać pudry "na morko"? metodą stemplową czy lepiej "omiatać twarz?
19nelka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 11:07   #7
pinupgirlLOVE
Raczkowanie
 
Avatar pinupgirlLOVE
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 83
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

Kosmetyki mineralne to cudowny wynalazek ale kluczem do sukcesu według mnie są dobre pędzle i oczywiście dobra marka bo spotkałam się z minerałami, które nijak nie nadawały się do wykonywania makijażu ani nakładania na twarz.
pinupgirlLOVE jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 19:45   #8
cukierkowa dama
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 2
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

Metoda na mokro naprawdę zapewnia świetne krycie wszelkich niedoskonałości. Nigdy wcześniej nie spotkalam się z tak miekkim i puszystym pędzlem, jakim jest ten typu kabuki. Dzięki temu kosmetyki nie osypują się i można je równomiernie rozprowadzić. Cos świetnego !
cukierkowa dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 08:41   #9
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

Bardzo fajne wskazówki
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-26, 15:18   #10
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

Od siebie dodałabym, ze przy minerałach konieczne jest użycie primera/czy nawet naturalnego pudru matującego, by wyrównać fakturę skóry i zwiększyć przyczepność minerałów. Minerały nałożone na czystą skórę okropnie podkreślają każde załamanie, odbijają się i sprawiają, że wyglądam starzej. Natomiast nałożone prosto na krem (w moim przypadku krem z filtrem) tworzą placki, włażą w pory i tworzą efekt ciasta. Nie bagatelizowałabym więc roli primera pod minerały, owszem, fajnie jest utrwalić makijaż takim pudrem, ale skóra pod minerał musi być też dobrze przygotowana.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 08:16   #11
Biszkopcik86
Przyczajenie
 
Avatar Biszkopcik86
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 13
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

Mam zamiar rozpocząć swoją przygodę z minerałami zobaczymy co mi z tego wyjdzie
Biszkopcik86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-18, 15:07   #12
Rossi77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Question Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

Witam
Bardzo bym potrzebowała porady dotyczącej nakładania pudru mineralnego tak, aby nie było efektu maski pudrowej. Próbowałam już mnóstwo razy nakładać podkład i puder mineralny (razem i osobno), różnymi sposobami, na sucho, na mokro, jednak za każdym razem twarz po tym makijażu była okropną maską. Mam problemową cerę z wypryskami, po nałożeniu na krem i bazę podkładu (fluidu) moja twarz wygląda jak posmarowana olejem (stosuję podkład do tłustej cery), a są cery, gdy po nałożeniu podkładu nie trzeba nakładać nic więcej, bo wyglądają świetnie. Dopiero właściwy efekt przynosi nałożenie pudru w kamieniu na podkład pędzlem. Jednak i tak po dwóch godzinach skóra błyszczy się od sebum i wymaga przypudrowania.
Gdy nakładam podkład mineralny (staram się mało nabierać, nakładać okrężnymi ruchami) to zawsze wychodzi efekt maski ~ wygląda na grubą warstwę pudru z podkreślonymi porami i zmarszczkami, które bez pudru mineralnego nie są widoczne. A gdy jeszcze nałożę na to delikatny puder pędzlem, to już jest katastrofa. A przecież do mojej cery kosmetyki mineralne są szczególnie zalecane.
Gdy stosuję zwykłe kosmetyki efekt jest zadowalający, pomimo, że muszę później matowić skórę co kilka godzin (krem + nieraz korektor, punktowo + baza + podkład płynny + puder, bardzo mi podpasował Creme Puff Max Factor.

Pozdrawiam i czekam na skuteczną poradę
Rossi77
Rossi77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-18, 18:19   #13
Madzia94
Rozeznanie
 
Avatar Madzia94
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 519
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Rossi77 Pokaż wiadomość
Witam
Bardzo bym potrzebowała porady dotyczącej nakładania pudru mineralnego tak, aby nie było efektu maski pudrowej. Próbowałam już mnóstwo razy nakładać podkład i puder mineralny (razem i osobno), różnymi sposobami, na sucho, na mokro, jednak za każdym razem twarz po tym makijażu była okropną maską. Mam problemową cerę z wypryskami, po nałożeniu na krem i bazę podkładu (fluidu) moja twarz wygląda jak posmarowana olejem (stosuję podkład do tłustej cery), a są cery, gdy po nałożeniu podkładu nie trzeba nakładać nic więcej, bo wyglądają świetnie. Dopiero właściwy efekt przynosi nałożenie pudru w kamieniu na podkład pędzlem. Jednak i tak po dwóch godzinach skóra błyszczy się od sebum i wymaga przypudrowania.
Gdy nakładam podkład mineralny (staram się mało nabierać, nakładać okrężnymi ruchami) to zawsze wychodzi efekt maski ~ wygląda na grubą warstwę pudru z podkreślonymi porami i zmarszczkami, które bez pudru mineralnego nie są widoczne. A gdy jeszcze nałożę na to delikatny puder pędzlem, to już jest katastrofa. A przecież do mojej cery kosmetyki mineralne są szczególnie zalecane.
Gdy stosuję zwykłe kosmetyki efekt jest zadowalający, pomimo, że muszę później matowić skórę co kilka godzin (krem + nieraz korektor, punktowo + baza + podkład płynny + puder, bardzo mi podpasował Creme Puff Max Factor.

Pozdrawiam i czekam na skuteczną poradę
Rossi77
Spróbowałabym nakładać podkład na mokro, a na sam koniec podkład i puder scalać np. wodą termalną, ale specjalistką w tej dziedzinie nie jestem. Dodatkowo u mnie lepiej sprawdza się stemplowanie niż nakładanie kolistymi ruchami.
Madzia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-18, 20:38   #14
Toscior
Przyczajenie
 
Avatar Toscior
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 17
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

Hej Czy jest może w tym wątku udzielająca się dziewczyna,która używa minerałów z anabelle minerals i miała styczność z odcieniami golden fair i golden fairest i mogłaby porównać je do jakichś podkładów dostępnych w drogeriach?
Toscior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-18, 23:01   #15
Madzia94
Rozeznanie
 
Avatar Madzia94
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 519
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Toscior Pokaż wiadomość
Hej Czy jest może w tym wątku udzielająca się dziewczyna,która używa minerałów z anabelle minerals i miała styczność z odcieniami golden fair i golden fairest i mogłaby porównać je do jakichś podkładów dostępnych w drogeriach?
Ja używam golden fairest. Całe życie miałam problem z dobraniem podkładu, zawsze były za różowe, więc nie jestem w stanie porównać do żadnego. Wielokrotnie jednak spotkałam się z opinią, ze jest to kolor bardzo zbliżony do Bourjois Healthy Mix nr 51. Od siebie mogę dodać, że to to totalny żółtek, pozbawiony całkowicie różowych tonów.
Madzia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-19, 16:13   #16
Toscior
Przyczajenie
 
Avatar Toscior
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 17
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

O super, dziękuje za odpowiedź. Właśnie też szukałam cały czas podkładu bez różowych tonów, poszukam jeszcze gdzieś czy ktoś nie porównał fair do jakiegoś drogeryjnego, bo się trochę obawiam, że fairest może być lekko za jasny
Toscior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 09:41   #17
felicja7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

Bez różowych tonów sa na pewno pudry mineralne z podkładem APC Cosmetics. Możecie zresztą zamówić odcień specjalny, ale dokładny wybór tylko w Saloniku APC w Warszawie. jednak na pewno żaden z odcieni oferowanych w sklepie internetowym nie jest z różem. Używam długo i nie znoszę różu.
felicja7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 12:53   #18
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

miałam te odcienie, marka Paese ma podkład mineralny o3-najbardziej zółty i on bedzie pasował, równiez 02 tez moze pasować ale jes bardziej bezowe. Teraz robia remament kolorówi będa tylko dwa. To podkłady, które nie sa w 100% mineralne ale lepiej sie zachowuja na twarz, sa bardziej kremowe.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:18   #19
Alinakus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4
Dot.: Trening czyni mistrza, czyli kosmetyki mineralne krok po kroku

Używam pudru minerlanego marki Sephora i muszę powiedzieć, że o dziwo nawet dobrze kryje ...
Alinakus jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-02 14:18:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.