Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 część V - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-28, 11:11   #751
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
A co robicie z ciemieniucha? My po kąpieli wyczesujemy tylko (a kąpiemy co kilka dni), ale słyszałam też, że niektórzy oliwke stosują.
My też tylko czeszemy po kąpieli, żadnej oliwki nie nakładam. Ale u nas ciemieniuchy nie ma, rozumiem, że pytasz o profilaktykę? Kąpiemy co drugi dzień
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 11:12   #752
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez dzikasliwka Pokaż wiadomość
No to chyba problemy z brzuszkiem. Jaś też ma, pręży się, płacze i wygina, a jak se pierdnie to spokój i zasypia. U nas pomaga leżenie, a nawet spanie na brzuszku. Właśnie teraz sobie śpi na kanapie obok, a ja go pilnuję. Co jakiś czas go coś "zagniecie", pójdzie bączek i śpi się dalej. A ja się cały czas zastanawiam, co takiego zeżarłam, co mu zaszkodziło
Podobno to nie ma znaczenia. Kolki wynikają z niedojrzalosci układu pokarmowego.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
My też tylko czeszemy po kąpieli, żadnej oliwki nie nakładam. Ale u nas ciemieniuchy nie ma, rozumiem, że pytasz o profilaktykę? Kąpiemy co drugi dzień
A u nas chyba jest - taki jakby łupież, to jest to, tak?
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 11:34   #753
dzikasliwka
Rozeznanie
 
Avatar dzikasliwka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: okolice Kielc
Wiadomości: 569
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Podobno to nie ma znaczenia. Kolki wynikają z niedojrzalosci układu pokarmowego.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------



A u nas chyba jest - taki jakby łupież, to jest to, tak?
Też mi to w koło wszyscy powtarzają, a ja się taka matka wariatka robię
dzikasliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 11:34   #754
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam czy Julka czasem biegunki nie ma... Sama już nie te czy te kupy są ok czy nie... Chyba się nie nadaję na matkę skoro nie potrafię tego rozróżnić...
Nie obwiniaj się, jesteś dobrą mamą. Zerknij tutaj, sporo wyjaśnia:
https://mamotoja.pl/kupka-niemowlaka...6830,r1p1.html


Cytat:
Napisane przez JoyceSky Pokaż wiadomość
Aha i pochwale sie, ze wyrwalam sie z domu do pubu na spotkanie z ludzmi z pracy i nawet piwko wypilam (plusy odciagania mleka ;-) Bylo mi to potrzebne
Zazdroszczę wyjścia Mnie się wczoraj udało wyrwać do sklepu z bielizną i kupić ładne staniki do karmienia.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Witam.
Wczoraj o 15 urodzila sie Monika. Jest cudowna i kocham ja nad zycie. Maz prawie sie poplakal jak do nas przyszedl.. Wiecej opowiem jak juz bedziemy w domu, moze sie uda w niedziele wieczorem a jak nie to w poniedzialek
Gratuluję Malutkiej Przykro mi, że poród był tak trudny, man nadzieję, że szybko wrocicie do domu.


Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość
Poznanianka Ty nie wiesz czy kupcia to biegunka, ja nie rodpoznałam kolki też się z tym czuje beznadziejnie. I beznadziejnie się czuje jak ona płacze i płacze i nic nie pomaga wczoraj znowu całe popołudnie się męczyła, zasnęła o 23 i do 5 spała. Obudziła się tylko potem dwa razy na jedzenie i zmianę pieluchy i śpi dalej... Biedna, wyczerpana jest.
A zasnęła dopiero po zastosowaniu windi...
Nie dziwię się, że wyczerpana

Co do bólu brzuszka u malucha - probowalyscie otulanie, kładzenie na boku i szumienie? To są metody doktora Karpa. Nasz maluch mało płacze, ale jest nieodkladalny i śpi niespokojnie (rusza łapkami i to go wybudza). Zastosowałam się do jego rad i dziecko spało 3h, a ja byłam w stanie zrobić obiad. Może na Wasze brzuszki to tez pomoże?

Co do szczepionek mam mętlik w głowie. Niby skojarzone lepsze, ale czytam o skutkach ubocznych i jestem przerażona. Z kolei 3w1 są praktycznie niedostępne.

Wkurzyłam się na moją endokrynolog - czuję się fatalnie, pisałam do niej o objawach i o tym, że mam ogromne problemy z laktacją (zależy mi na tym), a ta nie raczy sprawdzić innych hormonów niż tarczycowe. Innych nigdy nie sprawdzała, wiec nie wiem, czy wszystko tam gra.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 12:02   #755
wizaz_p_l
Raczkowanie
 
Avatar wizaz_p_l
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: dawne kieleckie
Wiadomości: 416
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Witam kolejnego bobaska na świecie ;-)
A u nas dziś 40 tc, kuźwa teraz to się boję 😱
__________________
Nelcia Super Star
wizaz_p_l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 12:47   #756
monic167
Rozeznanie
 
Avatar monic167
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 691
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Hej dziewczyny !caly czas was podczytuje tylko cieżko z pisaniem.Wonderko nie przejmuj sie my Rez bez kapturków sie niw karmimy bo młoda mi malinki robi na sutkach i złe chwyta .miałam średnie z aventu,musieliśmy dokupić małe i z nimi jest super .mlida dzis dawała koncerty coś ja męczyło,położna poleciła DELICOL to jej podałam z mlekiem odciagnietym i ładnie spała .cZy wiecie moze właśnie na jakie problemy używa sie delicolu a na jakie bio Gaie??jak często można je stosować?
Przy okazji gratuluje wszystkim. Nowo upieczonym mamuskom,witajcie po drugiej stronie )
__________________
monic167 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 14:52   #757
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Dziewczyny mojej niuni zastawka sie jsszcze nie zamknela i ma szmery nad serduszkiem, do tego malo je i sika i dzis caly dzien lezy osobno miala ktoras z Was tez taka przygode? Boje sie strasznie
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-28, 15:04   #758
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Dziewczyny mojej niuni zastawka sie jsszcze nie zamknela i ma szmery nad serduszkiem, do tego malo je i sika i dzis caly dzien lezy osobno miala ktoras z Was tez taka przygode? Boje sie strasznie
Czytałam, że jeśli poród był bardzo długi i wyczerpujący, to dziecko też jest zmęczone - odpoczywa. Na następny dzień już powinno być lepiej. Masz możliwość karmienia?
Trzymam kciuki za serduszko
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 15:53   #759
fasterka90
Zadomowienie
 
Avatar fasterka90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 274
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

czekooczekolada trzymam kciuki żeby wszystko było ok z małą!
__________________
02.11.2012
09.03.2015 II kreski
13.11.15 Ola 2790g, 49cm
fasterka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 17:27   #760
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Czekoladaaa trzymamy kciuki za malutka. Ci mówią lekarze? Kojarzę taki przypadek u mnie w rodzinę ale mała zdrowa jest i wszystko ok.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 17:31   #761
malinka103
Rozeznanie
 
Avatar malinka103
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 869
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

U nas chyba mamy mały problem. Mały rano zrobil kupke i od tamtej pory nic. Nie moze usnac spokojnie na kilka godzin bo go cos meczy strasznie sie prezy i sie napina. Co go uspie to zaraz sie budzi i steka strasznie. Co to moze byc? Zaparcia?kolka?
Jest tylko na mm i przepajam go woda i herbatka koperkowa.
Pomozcie
__________________
od 20.01.2010 - razem
Franek 12.11
malinka103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-28, 17:52   #762
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Nie obwiniaj się, jesteś dobrą mamą. Zerknij tutaj, sporo wyjaśnia:
https://mamotoja.pl/kupka-niemowlaka...6830,r1p1.html

dzięki, już kiedyś to przeglądałam Na pewno kolor i "zapach" jest prawidłowy, położna i lekarka widziały kupy i mówią, że są prawidłowe Ja się tylko nad konsystencja zastanawiałam, bo od wczoraj mi się wydawało, że są luźniejsze, ale chyba mi się tylko wydawało


Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Dziewczyny mojej niuni zastawka sie jsszcze nie zamknela i ma szmery nad serduszkiem, do tego malo je i sika i dzis caly dzien lezy osobno miala ktoras z Was tez taka przygode? Boje sie strasznie
Zdrowia dla malutkiej


Nas dziś odwiedziła moja koleżanka ze studiów z mężem i 15 miesięcznym synkiem Słodziak z niego taki, że hej Cały czas się uśmiecha
Oczywiście koleżanka nie mogła się powstrzymać i kupiła Julce body i 3 pak chusteczek, nam na święta też prezent dała a psu przysmak kupiła. No niemożliwa jest
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 18:39   #763
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Matko wróciły moje dolegliwości jelitowe. Cała ciążę miałam spokój, dziś to aż poryczalam się z bólu. Fasterka doskonale cie rozumiem, tez się boje ze Kira będzie to miała po mnie. Mnie to boli strasznie a co dopiero takie maleństwo.

Czy któraś ma termomoforek dla maleństwa na brzuszek? Polecicie coś?
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 19:41   #764
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Matko wróciły moje dolegliwości jelitowe. Cała ciążę miałam spokój, dziś to aż poryczalam się z bólu. Fasterka doskonale cie rozumiem, tez się boje ze Kira będzie to miała po mnie. Mnie to boli strasznie a co dopiero takie maleństwo.

Czy któraś ma termomoforek dla maleństwa na brzuszek? Polecicie coś?
współczuję wam dziewczyny tych przejść z dolegliwościami jelitowymi

ja mam taki termofor wypełniony pestkami wiśni, podobno na brzuszek też można stosować http://allegro.pl/termofor-poduszka-...800853728.html

widziałam jeszcze taką przytulankę termofor, wiem, że jesteś gadżeciara to może Ci się spodoba http://www.mamagama.pl/lullalove-sup...ermoforem.html
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 20:11   #765
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Czytałam, że jeśli poród był bardzo długi i wyczerpujący, to dziecko też jest zmęczone - odpoczywa. Na następny dzień już powinno być lepiej. Masz możliwość karmienia?
Trzymam kciuki za serduszko
Wczoraj w ogole nie chciala jesc dzis tez nie bardzo ale przed chwila zawolala mnie pani na karmienie i na szczescie zassala ! I jadla dosc wiec ju- moze ruszy ma mnie w nocy budzic na karmienie.

Lekarze mowia ze ta zastawka zamyka sie do 2 doby zycia wiec jeszcze mamy czas mam nadzieje ze si zamknie i szmeru nie bedzie.

Porod byl faktycznie dlugi i meczacy wiec moze fakt ze niunia zbierala sily caly dzien wczoraj i dzia wieczorem dopiero odzyla. Kamien mi spadl z serca bo uslyszalam jak mowily ze byla i smolka i sikanie tez.

Ja nadal mam krocze zaczerwienione i opuchniete , nie wyobrazam sobie jutrzejszego badania przezz lekarza...
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 20:27   #766
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Porod byl faktycznie dlugi i meczacy wiec moze fakt ze niunia zbierala sily caly dzien wczoraj i dzia wieczorem dopiero odzyla. Kamien mi spadl z serca bo uslyszalam jak mowily ze byla i smolka i sikanie tez.
Dobre wieści
Może zimny okład na krocze? To normalne, że po sn jest opuchlizna, powinna powoli schodzić. Współczuję męczenia się z tym
Cytat:
Napisane przez malinka103 Pokaż wiadomość
U nas chyba mamy mały problem. Mały rano zrobil kupke i od tamtej pory nic. Nie moze usnac spokojnie na kilka godzin bo go cos meczy strasznie sie prezy i sie napina. Co go uspie to zaraz sie budzi i steka strasznie. Co to moze byc? Zaparcia?kolka?
Jest tylko na mm i przepajam go woda i herbatka koperkowa.
Pomozcie
Przy karmieniu mm może być jedna kupka dziennie. U nas pomogło otulanie, jeśli problem jest w gazach - espumisan.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 21:16   #767
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Też zauważyłam, że u nas na wątku aktyeność jest nocna

Ja sama w domu z Szymkiem jestem, mąż poszedł wkońcu ns pępkowe, ciekawe kiedy wróci 😯 u nas kilka dni temu był mega ból, widać było że szymek się męczy, i go boli, położyłam mu termoforek z pestek wiśni i wyprykał się aż miło było słuchać 😁 od tamtej pory (odpukać) względnie mamy spokój, w ciągu dnia chwilke go pomęczy, ale zaraz jdą bączki więc wszystko w porządku. Pisałyście o szczepionkach.. Ja jestem zdecydowana na te 5w1, dużo osób mi mówiło, że są najlepsze z tych wszystkich pakietów.

W ogóle od kilku dni rytm dniaSzymkowi się zmienił, popołudnie całe by przespał od 17 do 21 potrafi spać, budzi się na jedzenie i później do 23 chodzę i staram się go uśpić. A wcześniej kąpałam go ok 19, tak teraz za bardzo nie wiem co robić ? Wybudzać go na kąpiel ?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 21:30   #768
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Czeko trzymam kciuki za twoje malenstwo:-* bedzie dobrze

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 21:33   #769
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Ja walczę o kp. Kwiatem lotosu na tafli jeziora jestem..... Są sukcesy, mała cyca coraz ładniej i dłużej. Mam dużo mleka i ściągam nadmiar laktatorem.

Iclosemyeyes dzięki wielkie za linki!
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-28, 21:34   #770
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez Soul89 Pokaż wiadomość
W ogóle od kilku dni rytm dniaSzymkowi się zmienił, popołudnie całe by przespał od 17 do 21 potrafi spać, budzi się na jedzenie i później do 23 chodzę i staram się go uśpić. A wcześniej kąpałam go ok 19, tak teraz za bardzo nie wiem co robić ? Wybudzać go na kąpiel ?
Ja też mam dylemat z wybudzaniem, ale odnośnie karmień. Maluch musi jeść regularnie, bo ma za małe przyrosty, a często śpi ponad 3h
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 21:55   #771
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Iclosemyeyes no ta druga zabawka to mega jest, musze męża przekonać.

Dziewczyny kp a jak liczyć czas do następnego karmienia np w takim przypadku: zjadła 30minut o 21szej i potem jeszcze 15min o 22.30. Od której godziny mam liczyć 3 godziny żeby jak wzbudzić na kolejne karmienie? Jak to praktykujecie?
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 22:08   #772
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Iclosemyeyes no ta druga zabawka to mega jest, musze męża przekonać.

Dziewczyny kp a jak liczyć czas do następnego karmienia np w takim przypadku: zjadła 30minut o 21szej i potem jeszcze 15min o 22.30. Od której godziny mam liczyć 3 godziny żeby jak wzbudzić na kolejne karmienie? Jak to praktykujecie?
Ja mam dziś taką sytuację i chyba będę liczyć od czasu pomiędzy. Moja jadła o 20:30 20 minut, trochę ulała, a potem przed 22 dojadła 5 minut. Więc będę liczyć od 21, ale ja wybudzam co 3,5h , czyli po północy ją obudze.
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 22:22   #773
Bonku
Wtajemniczenie
 
Avatar Bonku
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2 701
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cześć dziewczyny podczytuję Was bo czeka mnie poród w marcu i każda informacja jest bardzo cenna, widzę że piszecie o kolkach maluszków słyszałam ze bardzo dobra na kolkę jest kąpiel w wiadereczku, bo dziecko czuje się tam jak w macicy przez to ze ma ciasno i dużo wody, rozluznia sie i uspokaja, ale sama nie wiem jak wykąpać dzieciątko w wanience a co dopiero w wiaderku są filmiki i informacje na necie jak by któraś z Was chciała spróbować Pozdrawiam i gratuluję maluszków
Bonku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 22:47   #774
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Ja walczę o kp. Kwiatem lotosu na tafli jeziora jestem..... Są sukcesy, mała cyca coraz ładniej i dłużej. Mam dużo mleka i ściągam nadmiar laktatorem.

Iclosemyeyes dzięki wielkie za linki!
Podziwiam Cię ze tak wytrwale walczysz i oczywiście mocno kibicuje


też musiałam sobie dzisiaj ściągnąć nadmiar, bo myślałam że mi cycki eksploduja mam laktator Medela ręczny i spisuje się idealnie, natomiast buteleczka Medela Calma córce nie podpasowala, strasznie dzisiaj musiałam walczyć żeby zjadła z niej (mąż chciał ją pokarmic butelką, żeby sobie poćwiczyć zanim go kiedyś zostawię samego z małą na dłużej). Jutro idę kupić jakąś inną butelkę, macie coś godnego polecenia? Poza tym muszę kupić jakiś mały kombinezon bo w 62 Dobrusia tonie! Nóżki jej nawet nie sięgają do nogawek
Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Ja też mam dylemat z wybudzaniem, ale odnośnie karmień. Maluch musi jeść regularnie, bo ma za małe przyrosty, a często śpi ponad 3h
Ja wybudzam jeśli za długo śpi. Czemu masz dylematy?

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Iclosemyeyes no ta druga zabawka to mega jest, musze męża przekonać.

Dziewczyny kp a jak liczyć czas do następnego karmienia np w takim przypadku: zjadła 30minut o 21szej i potem jeszcze 15min o 22.30. Od której godziny mam liczyć 3 godziny żeby jak wzbudzić na kolejne karmienie? Jak to praktykujecie?
Cieszę się
Ja bym liczyła 3 h od 22:30 ale nie wiem czy to jest poprawne...

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 22:51   #775
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

U mnie się problem sam rozwiązał. Julka obudziła się po 3h od tego pierwszego karmienia, właśnie wisi na cycu Nawet mi to lepiej pasuje, bo od razu pójdę spać, a tak to bym się położyła i zaraz musiała wstawać i ją wybudzac.
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 00:00   #776
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

No przyjęłam ten czas tak w połowie. Chyba ok, mała się obudziła dosyć łatwo i cyca.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 03:20   #777
lexie42
Zakorzenienie
 
Avatar lexie42
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 3 852
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Widzę że dużo naszych maluszków ma problemy brzuszkowe. Mnie dzisiaj Julka ładnie nastraszyla. Obudziła się z dziwnym płaczem połączonym z próbą zrobienia kupy. Już myślałam że to kolka. Wzięłam ją do przebrania, w pampersie była duża kupa. Za chwilę zrobiła trzy rzadkie na przewijaku. Wzięłam ja do mycia i na ręczniku poszły kolejne trzy rzadkie. Wystraszylam się że dostała biegunki, ale do tej pory już jest spokój. Później zjadła trzy razy ale mniejsze porcje mleka a teraz wypila standardowo 90 ml. Podejrzewam że nie podpasowalo jej mleko bo dzisiaj dwa razy dostała inne. I po tej drugiej porcji poszły takie kupy.
lexie42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 09:48   #778
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

My prawdopodob ie i niestety wyjdzie.y dopiero we wtorek do domu. no i wczoraj w koncu zassala cyca wiec ja karmie , poszlam do niej dzis rano i rozmawialam z lekarka - powiedziala ze wszystko w porzadku na badaniach i szmeru juz nie slychac wiec z serduszkiem jest ok. Kamien mi spadl z serca. Ale teraz sie nagle okazalo ze ma zlamany obojczyk - przy porodzie , bo byl ciezki. W pore zauwazyli.. No i maja jej zalozyc opatrunek i podsc anty iotyk i dzis tam jeszcze bedzie a jutro moze mi ja dadza tu, no a we wt prawdopodobnie wyjdziemy.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 12:57   #779
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Czekoladaaa to wszystko jest na dobrej drodze
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 13:04   #780
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

U nas tez problemy brzuszkowe. Wczoraj sie cos przyblokowalo i pod wieczor mala prezyla sie bardzo i popiskiwala az w koncu jak zaczelam przewijac i podnioslam nozki to kupa zaczela wychodzic i szla i szla... Zaczelam dawac wode ale nie idzie nam jej picie Daje tez infacol bo akurat to mam w domu ale gazy nie ida, jak probuje to idzie kupa :-\ Biedna no...
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-07 14:23:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.