Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 część V - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-02, 13:53   #901
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Hej wam 😊

U nas dziś była nocka idealna 😁 mały zasnąl po 23 a obudził dię dopiero o 6 😁 wdaje się we mnie, bo ja tak spałam - moja mama mi opowiadała 😊
Szymkowi łuszczyła się skóra na st9pkach i rączkach - smarowałam go oliwką z hippa i teraz skóra idealna 😊
Co do zaparć. Mały trochę postęka, pomarudzi ale purty idą, więc jakoś sobie dajemy radę, czasem damy 2 kropelki espumisanu

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 13:55   #902
agne19s
Zadomowienie
 
Avatar agne19s
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 106
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez wizaz_p_l Pokaż wiadomość
Nie wspominaj o obiedzie, dziubnęłam trochę drugiego dania i mąż poleciał do żabki :-D
Mi doktorka powiedziała, że mam super sytuację, rozwarcie 1,5cm. Coś też wspominała, że może nawet jutro urodzę, a na pewno do niedzieli. Później, że ona od pt będzie na zwolnieniu, i tak dodałam dwa do dwóch i mi wyszło, że może jutro też coś będzie się dziać
moze tez ci kroplowke dadza. ja mam 3cm i nic sie nie dzieje kurde...
__________________
"Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać? Lepiej swe życie zmień!"
agne19s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 13:56   #903
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cynamon u nas lozeczko turystyczne super sie sprawdza, bo mala nie da rady dosiegnac

Soul wez nic nie mow... Cala.noc przespana? Taka to pozyje
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 13:58   #904
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Tak to wyglada Polecam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20151202_13_57_35_Pro.jpg (89,0 KB, 26 załadowań)
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 14:02   #905
beautifuldream
Rozeznanie
 
Avatar beautifuldream
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 987
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Ja staram się uważać z jedzeniem. Boję się,że małemu coś będzie. Na śniadanie jem kanapki z żółtym serem, albo wędlina. Dziś spróbowałam dołożyć sobie świeża paprykę i póki co nic złego się nie dzieje. Na obiad jem jakąś zupę rosołową,dzisiaj jadłam biały barszcz ale bez śmietany bo moja mama stwierdziła,że może być za kwaśna. Na kolację jem albo jakąś kanapkę i kawę inke albo zupę mleczną. W ciągu dnia zjem jeszcze gotowane jabłko. Mięsa jem tylko duszone,bo podobno smażonych nie można. I tak wygląda moje menu. Zjadłabym seven daysa ale to z czekoladą i się boję. Teściowa mówiła żebym do miesiąca nie jadła też ogórków i pomidorów,a ja sama nie wiem już co mi wolno, a czego nie

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka
__________________
23.07.2007r. --> 01.05.2011r. --> 28.07.2012r. --> 08.10.2013r. --> 21.11.2015r.


Wojtuś jest już z nami
beautifuldream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 14:03   #906
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Cynamon u nas lozeczko turystyczne super sie sprawdza, bo mala nie da rady dosiegnac

Soul wez nic nie mow... Cala.noc przespana? Taka to pozyje
Sama byłam w głębokim szoku jak spojrzałam na zegarek a tam 5:55 😁 już miałam schizy, że może mały w nocy płakał a my to przrspaliśmy, ale inni domownicy by nam powiedzieli

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 14:07   #907
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Jeju beautifuldream, ja bym nie wydoliła na takiej dietetycznej diecie:/ próbuj po troszeczku nowych rzeczy, nie bój się, będzie dobrze
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-02, 14:34   #908
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

CYNAMON ja właśnie też mam wątpliwości co do chusty, czy malej jeszcze bardziej nie przyzwyczaje do bycia przy mnie.
Leżaczek bujaczek póki co jej nie pasuje, płacze w nim.
Jedyne co załatwia sprawę ale dosłownie na kilka minut, to grający księżyc

Ja ogórki i pomidory jem normalnie, ale tak po kilka plasterków.
Chleb z ogórkiem zielonym jadłam już kilka dni po porodzie.


U nas jeszcze przeboje z jedzeniem. Mala ma czasem takie dni, że naprawdę bardzo malo je i nie da się jej mleka wcisnąć w żaden sposób... Po jakimś czasie znów sama zaczyna normalnie jeść.
Z tym, że jak je mniej to też widać po wadze.
W tygodniu kiedy jadła normalnie przybrała 26og. a w tym kiedy mniej jadła tylko 185g.
Może macie jakieś pomysły jak to ugryźć?
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 14:55   #909
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez Kasiula8708 Pokaż wiadomość
Dziś położna nas zaskoczyła z wizytąw domu nieogar a ona dzwoni że za 5 min będzie ale z małą ok,troszkę łuszczy jej się skóra na stopkach,czym smarujecie w takim wypadku??i mieliśmy wczoraj 2 zielone kupki,stwierdziła że to ja coś innego zjadłam i dlatego,miałyście taką sytuację??tym bardziej że wkółko jem to samo już mam dość,a mówiłam przed ciążą że będe wszystko jeść a tu jednak strach przed bólami brzuszka silniejszy,a jak u was trzymacie się diety?
Na łuszczącą skórę na stópkach pomógł nam zielony linomag. Po dwóch dniach skóra jak nowa

Co do diety to ja przeprowadziłam eksperyment i zrobiłam ponad tydzień ekstremalnej diety lekkostrawnej i co? Prężenie, bóle brzuszka i inne przeboje. Więc dla odmiany zjadłam spaghetti z czosnkiem, gołąbki z kapustą, ogórki, pomidory, nabiał i ciastka z czekoladą i co? Spokojniej niż na tej diecie lekkostrawnej! Oficjalnie stwierdzam, że jak dla mnie dieta mamy karmiącej to mit i tyle. Poczytałam trochę i okazuje się, że mleko powstaje z krwi, więc jedyne co może do mleka przejść to alergeny typu czekolada, owoce cytrusowe itp. ale z nich też nie powinno się rezygnować a po prostu stopniowo wprowadzać obserwując czy nie pojawiają się wysypki, biegunki itp. Podobno kompletnie na brzuszek nie wpływa czy jesz produkty wzdymające czy smażone - jedynie ty możesz się nabawić wzdęć. Także ze swojej strony zachęcam Was też do testów. Z tego co pamiętam to tylkokasia też je wszystko łącznie z bigosami. Jak tam Antoś i jego brzuszek?

Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy Wasze dzieci w czasie kiedy nie śpią i nie jedzą, potrafią same chwile poleżeć spokojnie, porozglądać się przez dłuższą chwilę?
Czy któraś z Was przerzuciła się już na pampersy 2?
Kończą nam się 1 i chyba wypróbuję już rozmiar 2
Bianka potrafi czasami sobie poleżeć ot tak sobie bez zabawiania gapiąc się na świat, ale raczej jeszcze rzadko.

My teraz kończymy paczkę pampersów jedynek i też chcę spróbować dwójek

Cytat:
Napisane przez Soul89 Pokaż wiadomość
Hej wam 😊

U nas dziś była nocka idealna 😁 mały zasnąl po 23 a obudził dię dopiero o 6 😁 wdaje się we mnie, bo ja tak spałam - moja mama mi opowiadała 😊
Zazdroszczę

My wczoraj byłyśmy u pediatry i na szczepieniu. Mała dostała 5w1 i wzw B a za 6 tygodni jeszcze pneumokoki dostanie. Mogli jej dać już wczoraj pneumo, ale nie chciałam aż 3 ukłuć bo już po 2 był taki płacz jak nigdy, aż się zanosiła z płaczu i mi też się mega chciało płakać Już mam stresa jak pomyślę o następnych szczepieniach bo mała strasznie to przeżyła. Na szczęście jak tylko ją wsadziłam do wózka i dałam smoczek to od razu zasnęła.
__________________
Well-behaved women rarely make history...

http://www.maxmodels.pl/joycesky.html
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 16:32   #910
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

JOYCE SKY ile Bianka teraz waży?

Nasza pediatra powiedziała, że zaszczepimy mala jak przekroczy 4kg. Teraz ma około 3,7 kg.
Też chyba zdecydujemy się na 5w1, a może po jakimś czasie pneumokoki, ale nad nimi się jeszcze zastanawiamy.
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 17:30   #911
wizaz_p_l
Raczkowanie
 
Avatar wizaz_p_l
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: dawne kieleckie
Wiadomości: 416
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
moze tez ci kroplowke dadza. ja mam 3cm i nic sie nie dzieje kurde...
Zobaczymy co jutro na obchodzie powiedzą. Dziś odwaliłam numer, ale nieświadomie :-D był obchód wieczorny, a ja siedziałam z mężem piętro niżej przy automacie z batonami :-D potem przychodzi babka i mi mówi, że wizyta była hahaha
__________________
Nelcia Super Star
wizaz_p_l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-02, 17:36   #912
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Olilina, wczoraj u pediatry wazyla 3780 tez sie zastanawialam czy nie powinnismy zaczekac jeszcze troche, ale przeczytalam, ze niska waga nie jest przeciwskazaniem i pediatra mi to potwierdzila. Eh, co pediatra to inna opinia widze. I badz tu madry :-I

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

A tu ten artykul: http://pediatria.mp.pl/lista/show.html?id=113175
__________________
Well-behaved women rarely make history...

http://www.maxmodels.pl/joycesky.html
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 17:56   #913
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez Kasiula8708 Pokaż wiadomość
Cześc kobietki widzę że u niektórych ciężkie nocki,strasznie wam współczuję bo znam ten ból,choć dziś nie zapeszając w miarę się wyspałam

nas Lenka śpi wieczorami ze mną w łóżku bo tak mi jest wygodniej ja karmić ipatrzeć czy nie ulewa bo ost często jej się to zdarza wiem że powinniśmy ją uczyć w łóżeczku ale tak mi cięzko wstawać ,tym bardziej że ona dłużej jak 3 h nie pospi ciągiem,robimy z mężem dyżury nocne i raz ja ją pilnuje raz on i wtedy drugie idzie spac do innego pokoju,ale męczy mnie już taka sytuacja,brakuje mi bliskości z mężem a z drugiej strony chcemy się wyspać nie wyobrażam sobie jak to będzie jak wróci do pracy,tym bardziej że być może nie będzie go całe dnie

Dziś położna nas zaskoczyła z wizytąw domu nieogar a ona dzwoni że za 5 min będzie ale z małą ok,troszkę łuszczy jej się skóra na stopkach,czym smarujecie w takim wypadku??i mieliśmy wczoraj 2 zielone kupki,stwierdziła że to ja coś innego zjadłam i dlatego,miałyście taką sytuację??tym bardziej że wkółko jem to samo już mam dość,a mówiłam przed ciążą że będe wszystko jeść a tu jednak strach przed bólami brzuszka silniejszy,a jak u was trzymacie się diety?

Na stopki kupiłam aquastop w aptece,super ten krem,nadaje się Też na mróz.
Raz filip miał zielona kupę, nie wiem od czego.




Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
U mnie jeszcze jest moja mama to ma kto potrzymac w razie co ale jak pojedzie to bede kombinowac... Tym bardziej ze mam Ninke i ona non stop cos potrzebuje :P Jeszcze nie wyprobowalam chustawki ale mam cicha nadzueje ze ja pokocha Jak nie, to bedzie spory problem :P



Filip lubi huśtawke, i jest wybawieniem na parę minut ;-)


Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
Moja tesciowa pojechała wczoraj, radzimy sobie sami, najbardziej boje się zostawić starszaka z małą, jak np. Musze iść do łazienki a mała jest aktywna, mój synek ma 4 lata więc już duzy chlopczyk ale nigdy nie wiadomo co takiemu wpadnie do głowy za pomysł:/ myślę nad chusta żeby mała móc nosić i mieć wolne ręce ale z drugiej strony nie chce żeby się tak przyzwyczaiła ze ma mnie non stop blisko, jakies pomysły??:/

Kurcze leos też ciągle by go brał na rece. Nie zostawiam ich samych, chyba że idę z praniem na balkon, wtedy włączam mu bajkę ;-)




Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
moze tez ci kroplowke dadza. ja mam 3cm i nic sie nie dzieje kurde...
O to nieźle już jak 3 cm
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 18:16   #914
fasterka90
Zadomowienie
 
Avatar fasterka90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 274
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Ojej ale dużo napisałyście! Ostatnio mój telefon robi częściej za suszarkę niż za telefon i nie mam kiedy pisać :p
Była dziś u nas położna, mała super przybiera i nie muszę jej budzić do jedzenia. Waży już 3300 w ogóle z wagą to mnie trochę w błąd wprowadzili albo ja źle usłyszałam - waga urodzeniowa wszędzie wpisane ma 2720 a nie 2790...
Niestety na zaparcia zabardzo nie ma rady, niewykształcony układ pokarmowy i tyle. Ewentualnie mogę przejść na mleko hipp te specjalne dla dzieci z kolkami,zaparciami albo mieszać pół na pół... poleciła też bio-gaje.
__________________
02.11.2012
09.03.2015 II kreski
13.11.15 Ola 2790g, 49cm
fasterka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 18:40   #915
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Moja dzisiaj cały dzień marudna, nerwy przy cycu takie ze szok aż zrobiła kupę i znowu aniołek.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 19:15   #916
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

JOYCE SKY dzięki za link do artykułu.
Ech i bądź tu człowieku mądry. Nie wiadomo jak robić, żeby było dobrze.
Super przybiera Bianka, już przegoniła moją, a ważyły podobnie przy urodzeniu.
Jeśli możesz napisz mi jeszcze czy mieliście te szczepionki bezpłatnie z powodu niskiej wagi urodzeniowej?
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 20:17   #917
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez Dzika Ropucha Pokaż wiadomość
A właśnie, Wasze dzieciaczki też często ulewają? Odbijam ale nieraz nie chce się jej odbić albo zaśnie podczas jedzenia...A nieraz uleje już po dłuższym czasie od karmienia
Są specjalne poduszki - kliny antyrefluksowe. Może one coś zaradzą?

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Moja też najczęściej robi kupę podczas kp pieluch nam idzie od groma. A że przewijanie ją wkurza niemiłosiernie to po dostaje cyca i kolo się kręci
Nie wiem, czy Cię to pocieszy, ale przy karmieniu mieszanym tez sporo pieluch idzie...


Cytat:
Napisane przez wizaz_p_l Pokaż wiadomość
Witam ze szpitala, ponoć do niedzieli mam urodzić bo "mam piękną sytuację".
To co, mały prezent mikolajkowy?

Cytat:
Napisane przez Kasiula8708 Pokaż wiadomość
Cześc kobietki widzę że u niektórych ciężkie nocki,strasznie wam współczuję bo znam ten ból,choć dziś nie zapeszając w miarę się wyspałam

nas Lenka śpi wieczorami ze mną w łóżku bo tak mi jest wygodniej ja karmić ipatrzeć czy nie ulewa bo ost często jej się to zdarza wiem że powinniśmy ją uczyć w łóżeczku ale tak mi cięzko wstawać ,tym bardziej że ona dłużej jak 3 h nie pospi ciągiem,robimy z mężem dyżury nocne i raz ja ją pilnuje raz on i wtedy drugie idzie spac do innego pokoju,ale męczy mnie już taka sytuacja,brakuje mi bliskości z mężem a z drugiej strony chcemy się wyspać nie wyobrażam sobie jak to będzie jak wróci do pracy,tym bardziej że być może nie będzie go całe dnie

a mówiłam przed ciążą że będe wszystko jeść a tu jednak strach przed bólami brzuszka silniejszy,a jak u was trzymacie się diety?
Myślałas nad łóżeczkiem- dostawką? U nas się dobrze sprawdza.
Jeden - dwa razy nie musi oznaczać czegoś alarmujacego.
Ja jem wszystko. Jadłam kapustę, brokuły, smażone, czekoladę, cytrusy (herbata z sokiem cytrynowym - nie wiedziałam, że to alergen) i nabiał. Z dzieckiem wszystko ok. W szpitalu miałam 2 tygodnie rygorystyczne j diety dla matek karmiących - dziecko zachowuje się tak samo. Miewa gazy, zastęka przy kupkach - zauważyłam, że dobrze to znosi kiedy jest otulony.

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
A co robic na zaparcie? Matylda co przewijanie ma malego bobka. Suchego i twardego. Pol nocy nie spala, prezyla sie i poplakiwala.
Nie jest odwodniona?

Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
myślę nad chusta żeby mała móc nosić i mieć wolne ręce ale z drugiej strony nie chce żeby się tak przyzwyczaiła ze ma mnie non stop blisko, jakies pomysły??:/
Czytam o chustowaniu i rodzicielstwie bliskości - wg wielu artykułów na początku dziecko potrzebuje maksimum bliskości, potem przychodzi moment, kiedy jest bardziej do świata - odkrywanie, samodzielność.


Cytat:
Napisane przez olilina
U nas jeszcze przeboje z jedzeniem. Mala ma czasem takie dni, że naprawdę bardzo malo je i nie da się jej mleka wcisnąć w żaden sposób...
W tygodniu kiedy jadła normalnie przybrała 26og. a w tym kiedy mniej jadła tylko 185g.
Może macie jakieś pomysły jak to ugryźć?
Pediatra mówiła nam, że dziecko powinno przybierać 700g na miesiąc - wydaje mi się, że nawet jeśli weźmiesz ten mniejszy wskaźnik, to wszystko w normie.


Cytat:
Napisane przez JoyceSky Pokaż wiadomość
My wczoraj byłyśmy u pediatry i na szczepieniu. Mała dostała 5w1 i wzw B a za 6 tygodni jeszcze pneumokoki dostanie.
Dzielna jest

My dziś byliśmy na pobieraniu krwi, pielęgniarka musiała się dwa razy wkłuwać Sporo krwi pobrano, malucha to bolało, ale potem już szybko doszedł do siebie.
Ludzie zagadują nas i komplementują malucha, przepuszczają w kolejkach - nigdy nie doświadczyłam takiej życzliwości podczas ciąży... Albo maluch wygląda jak mały aniolek, albo ja jak zombie o wzbudza litość
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 20:29   #918
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Moja dzisiaj cały dzień marudna, nerwy przy cycu takie ze szok aż zrobiła kupę i znowu aniołek.
Moja dziś też marudna... O 14:30 ją karmiłam i od tego czasu do 19 był cyc, kupa, lulanie , chwila spania i ryk... Dopiero o 19 zasnęła u męża na klatce piersiowej, teraz właśnie zaczęła płakać, akurat miałam ją za chwilę budzić na karmienie. Oby nocka była super
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 20:33   #919
fasterka90
Zadomowienie
 
Avatar fasterka90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 274
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

karoseria My przy mm musimy dopajać dzieci, podajesz jej wodę albo rumianek między karmieniami? Moja za cholerę nie chce nic pić, wkurza się,wypycha butelkę, drze się itd Położna dziś mówiła żeby z glukozą jej to podawać ale sama nie wiem...
Moja też czasem robi takie twarde bobki, histeria jest przy tym tragiczna. Oli masaże, podnoszenie nóżek nie pomaga, już 2 czy 3 razy dopiero pogmeranie w pupce pomogło. Używam do tego windi, nie termometru - tak kazała pediatra.
__________________
02.11.2012
09.03.2015 II kreski
13.11.15 Ola 2790g, 49cm
fasterka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-02, 20:36   #920
india_love
Raczkowanie
 
Avatar india_love
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 283
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez malinka103 Pokaż wiadomość
Mamusie a czym smarujecie swoje maluszki? Chodzi mi o całe ciałko.
Mojemu strasznie schodzi skora i nie wiem czym ja nawilżyc.
Oliwka? A moze jakis krem? Mam oliwke z hippa i krem pielegnacyjny z Oillany.
Połozna jak byla na wizycie to odradzala oliwke i juz sama nie wiem
My się smartujemy olejem kokosowym i nic się nie łuszczy a młody pachnie jak najlepsze ciasteczko Nic tylko chrupać

A u nas nocki czasem przespane a czasem nie. Sambor ma problem z grasicą. Choć może problemem tego nazwać nie można bo położna mówiła, że u wielu noworodków to się zdarza. Otóż jak leży na płasko to charczy jak mały prosiak. Brzxmi to troché jakby miał katar. Czasem ta grasica utrudnia mu oddychanie i jak tylko w nocy choćby sapnie to ją już oczy jak 5 złotych i obserwuję pół nocy jak młody oddycha. Czasem tak męczy go ta grasica, że się bidulek za powietrza i wybudza przez to. Ponoć ma przejść koło 8 mca
__________________
Już jestem! Sambor, 26.10.2015
india_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 20:51   #921
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cornflower girl co masz na mysli piszac odwodniona? Przeciez je caky czas, moczy pieluszki i kupki robi tylko ze twarde...



Fasterka no ja tez probuje dopajac ale strasznie opornie to idzie :-\
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 23:23   #922
lexie42
Zakorzenienie
 
Avatar lexie42
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 3 852
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Ja tez dopajam małą wodą i rumiankiem. Tylko ciężko nam to idzie pod względem czasowym bo Julka przeważnie po jedzeniu idzie spać i szkoda mi ją budzić np za godzinę żeby dać jej pić.

Jak czyscicie nosek u malucha? Robicie to codziennie? Nie mam żadnego sprzętu do tego. Chyba można gazikiem jałowym zwinietym w rulonik ale nie pamiętam czy mokrym czy suchym
lexie42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 23:41   #923
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Cornflower girl co masz na mysli piszac odwodniona? Przeciez je caky czas, moczy pieluszki i kupki robi tylko ze twarde...
Czasami takie zaparcia (jeśli powtarzają się), mogą pojawiać się kiedy noworodek je za mało. U nas Młody jadł za mało - cały czas wisiał na piersi, sporo sikał - tyle że wypróżnienia były bardzo rzadko. Potem okazało się, że waga stała w miejscu, a jedzenie nie było efektywne. Było kilka innych oznak odwodnienia - min. suche usta.
Może warto sprawdzić, czy dziecko się najada?
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 00:50   #924
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez lexie42 Pokaż wiadomość
Ja tez dopajam małą wodą i rumiankiem. Tylko ciężko nam to idzie pod względem czasowym bo Julka przeważnie po jedzeniu idzie spać i szkoda mi ją budzić np za godzinę żeby dać jej pić.

Jak czyscicie nosek u malucha? Robicie to codziennie? Nie mam żadnego sprzętu do tego. Chyba można gazikiem jałowym zwinietym w rulonik ale nie pamiętam czy mokrym czy suchym
Nam położna pokazywała żeby czyścić wacikiem zwilzonym przegotowana wodą. My wolimy korzystać z fridy.


U nas właśnie kolejna piękna nocka, od 1.5 h trwa wiszenie na cycku

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 02:19   #925
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez lexie42 Pokaż wiadomość
Ja tez dopajam małą wodą i rumiankiem. Tylko ciężko nam to idzie pod względem czasowym bo Julka przeważnie po jedzeniu idzie spać i szkoda mi ją budzić np za godzinę żeby dać jej pić.

Jak czyscicie nosek u malucha? Robicie to codziennie? Nie mam żadnego sprzętu do tego. Chyba można gazikiem jałowym zwinietym w rulonik ale nie pamiętam czy mokrym czy suchym
Chyba mokrym, ale nie jestem pewna. My czyścimy wodą morską i aspiratorem. Czyścimy, jak widzimy, że ma babole albo ciężej jej się oddycha, a tak to przed każdą kąpielą, bo wtedy też czyścimy oczy i uszy.


Julka zrobiła w nocy zielona kupę z grudkami. Wiem, że może dlatego, że coś zjadłam, aczkolwiek jadłam to co zwykle , poza zupą kalafiorowa (niezabielana), ale od zupy? I dopiero w nocy? Dziwne. Ale to chyba nie jest na tyle poważne by trzeba było iść do lekarza, nie? Zielone kupy są w normie przy kp? Przepraszam za głupie pytania, ale wolę się upewnić.
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 07:18   #926
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cornflower_girl ale jak sprawdzić czy się najada? Jest na to jakiś sposób? I jak zaradziliscie sytuacji?
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 07:56   #927
Kasiula8708
Rozeznanie
 
Avatar Kasiula8708
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 733
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Chyba mokrym, ale nie jestem pewna. My czyścimy wodą morską i aspiratorem. Czyścimy, jak widzimy, że ma babole albo ciężej jej się oddycha, a tak to przed każdą kąpielą, bo wtedy też czyścimy oczy i uszy.


Julka zrobiła w nocy zielona kupę z grudkami. Wiem, że może dlatego, że coś zjadłam, aczkolwiek jadłam to co zwykle , poza zupą kalafiorowa (niezabielana), ale od zupy? I dopiero w nocy? Dziwne. Ale to chyba nie jest na tyle poważne by trzeba było iść do lekarza, nie? Zielone kupy są w normie przy kp?
Przepraszam za głupie pytania, ale wolę się upewnić.


U nas dwa dni pod rzad zielone kupy,o tej samej porze wieczorem,ale tylko dwie wiec narazie sie nie martwie,polozna stwierdzila ze to od mojego jedzenia,chociaz ja nic nowego nie wprowadzalam,mam nadzieje ze wiecej ich nie bedzie
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 08:53   #928
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Cornflower_girl ale jak sprawdzić czy się najada? Jest na to jakiś sposób? I jak zaradziliscie sytuacji?
Mnie położna kazała słuchać, czy dziecko przełyka - wtedy wydaje taki odgłos jak litera "k", widać też jak porusza mięśniami twarzy i ze coś je. Maluch więcej ciamkał niż aktywnie jadł; nieważne, ile by wisiał przy piersi. Myślałam, że wszystko ok, bo pieluszki moczył w odpowiedniej ilości, kupy nie bylo przez tydzień (moze sie zdarzac przy wylacznym kp). Niestety nie było przyrostów wagi (przez 2 tygodnie stała w miejscu) i musieliśmy przejść na karmienie mieszane. Teraz waga rośnie, kupek jest sporo.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 10:26   #929
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Mamy dziewczynek - czy przy każdym przewijaniu czyścicie pipkę ze śluzu w środku? Bo są różne szkoły, jedni mówią żeby nie ruszać a inni żeby za każdym razem czyścić dokładnie
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 10:30   #930
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez Agusiek89 Pokaż wiadomość
Mamy dziewczynek - czy przy każdym przewijaniu czyścicie pipkę ze śluzu w środku? Bo są różne szkoły, jedni mówią żeby nie ruszać a inni żeby za każdym razem czyścić dokładnie
Tez się nad tym zastanawiam, moja ma tam biała maź, ale ja tego raczej nie ruszam, tylko delikatnie bardziej po wierzchu obmywam
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-07 14:23:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:08.