Sierpnióweczki 2016! - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-25, 12:06   #3721
justynkie
Wtajemniczenie
 
Avatar justynkie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 276
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Co do wózków, to gdybym miała mieć jedno dziecko, a nie bliźniaki, kupiłabym oddzielną gondolę, moźe nawet używkę, bo to na chwilę, a potem sprzedała i kupiła fajną lekką spacerówkę. Przy wózku dla bliźniaków jestem przerażona. Mieszkamy na 11 piętrze w bloku z tzw wielkiej płyty z lat 80. Mamy małą windę, więc wózek "jedno za drugim" soę nie zmieści, muszę mieć taki z dziećmi obok siebie. A takim znów nie zmieszczę się na balkonie, gdzie wózek będę przechowywać (mam zabudowany). Nie mam innej opcji na trzymanie wózka, więc pewnie będę musiała go skłdać przed wystawieniem codziennie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Popatrz na wymiary, bo np. Babyjogger Citi Mini Double ma 78 cm szerokości więc niewiele więcej od zwykłego wózka dla jednego dziecka.

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ja urodziłam 29.08 i bylo ok 20 stopni, uwierzcie mi, że będziecie zakładać czapeczki na pierwsze spAcery :P


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Ja mam termin na 6.08 ale pewnie i tak urodze w lipcu. Przez 3 ostatnie lata sierpnie były mega upalne, więc jest duża szansa że i teraz tak będzie. Czapeczkę i tak kupię ale nie planuję jej zakładać każdego dnia
__________________

justynkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 12:08   #3722
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez Talantea Pokaż wiadomość
Moja szagierka na spacer ubiera dziecko w rajstopy, body, ubranko, sweterek, spiwór i grubą czapkę. Do tego kocyk. Przykrywa jeszcze ochronką na wózek. Dziecko wygląda jak w kokonie XD
Dla mnie to trochę przesada. Pozniej mówi, ze dziecko sie zgrzewa. Ciekawe dlaaaczego.
Mówi tez ze nie przyjedzie do nas bo dziecko jej sie zgrzeje w samochodzie i jeszcze sie przeziebi...

Ona ogólnie jest dziwna, pochodzi z Kazachstanu, czuje się jednak rosjanką i ma swoje nietypowe zachowania. ehh
matko boska
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 12:18   #3723
Aniol1985
Zadomowienie
 
Avatar Aniol1985
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 107
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Ja mieszkam w najcieplejszym mieście w PL wg wyliczeń pogodowych. Jesteśmy niżej niż otaczające nas miasta i wlato jest naprawdę parnie. Myśle że ja kupie jakieś takie najbardziej podstawowe rzeczy a reszte na bieżąco wg potrzeby. Jak coś to babcia pójdzie do sklepu i kupi , moja mama ma 47 lat i dobrze sie dogadujemy.
Aniol1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 12:20   #3724
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez justynkie Pokaż wiadomość
Popatrz na wymiary, bo np. Babyjogger Citi Mini Double ma 78 cm szerokości więc niewiele więcej od zwykłego wózka dla jednego dziecka.


Ja mam termin na 6.08 ale pewnie i tak urodze w lipcu. Przez 3 ostatnie lata sierpnie były mega upalne, więc jest duża szansa że i teraz tak będzie. Czapeczkę i tak kupię ale nie planuję jej zakładać każdego dnia

Wiem, ale drzwi balkonowe są tak wąskie, że nasza zwykla gondola wchodziła "na styk", więc podwójny nie przejdzie nawet wąziutki.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 12:29   #3725
natalia_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 136
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

witam
Bardzo się cieszę z wszystkich dobrych wiadomości fajnie, że wychodzicie do domu.

Cytat:
Napisane przez Aniol1985 Pokaż wiadomość
Jak lubicie Esotiq ma -60%na kolekcje z 2015r - jeżeli nie jesteście zapisane do ich klubu to wystarczy wysłac do nich sms , płatny normalnie tyle ile wasz operator wymaga i przyjdzie do was kod promocyjny. Biustonosze bardzo porządne nic sie z nimi nie dzieje używam już dobrych kilka lat tylko z tej firmy. Teraz trzeba zrobić zakupy na min 300zł (ceny licza sĂŻe od produktow nieprzecenionych) Kupuje sie towar za 300zl placi sie 120zł. Maja super szlafroczki, piżamki , bieliznę. Mojemu kupuje u nich bielizne hendersona - super jakość polecam!
też polecam tą firmę

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość

Moja jak się urodziła miała ok 46-48 Więc różnie to bywa. Trzeba się sugerować waga z Usg troszkę. Przy porodzie może być troszkę mniejsza.
Moja ważyła 2400 przy porodzie a później zeszło jej 300 g.
Wyglądała jak fido dido jeśli pamiętacie logo 7upa

Obok na Iomie leżały bliźniaki - jeden 1kg drugi 1,1 mama im ubranka dla lalek kupowała
Twoja córka urodziła się w terminie? Może pisałaś ale nie pamiętam?

U mnie podobnie syn miał 51 cm i 2440 g po szpitalu biegałam za małymi rozmiarami, u mnie must have rozmiar 50 - syn chodził w najmniejszych rozmiarach 3-4 tyg. Nie wyobrażam sobie trzymania go w za dużych ubrankach, gdzie ramionka mu wypadały, czasem rękę wyjął itp,

Ta lista zakupów tylko nakręciła mnie, żeby iść do sklepu i kupić jakiegoś małego bodziaka
__________________
5.01.2011[*]
08.03.2015[*]

Mikołaj 19.11.2011

Edytowane przez natalia_23
Czas edycji: 2016-01-25 o 12:58
natalia_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 12:33   #3726
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

wklejcie to na pierwszą stronę
1. REGULAMIN KLUBU:
1. Członkinią klubu zostaje mama która udziela się w wątku na bieżąco od 2 miesięcy
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 12:34   #3727
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez justynkie Pokaż wiadomość
Ja na początek planuję kupować tylko rampersy, bodziaki i półśpiochy. Żadnych sweterków ani śpiworków. W domu na noc też body i skarpetki i otulanie na ciasno. Resztę będę dokupować na bieżąco bo może być tak gorący sierpień, że ani razu nie założę dziecku sweterka.
o, ja też planuję takie zestawy..jak widzę te koszule, sukienki itp dla noworodków to nie podoba mi się to wcale, już pomijam kwestie wygody dziecka
Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość

Co do wózków, to gdybym miała mieć jedno dziecko, a nie bliźniaki, kupiłabym oddzielną gondolę, moźe nawet używkę, bo to na chwilę, a potem sprzedała i kupiła fajną lekką spacerówkę. Przy wózku dla bliźniaków jestem przerażona. Mieszkamy na 11 piętrze w bloku z tzw wielkiej płyty z lat 80. Mamy małą windę, więc wózek "jedno za drugim" soę nie zmieści, muszę mieć taki z dziećmi obok siebie. A takim znów nie zmieszczę się na balkonie, gdzie wózek będę przechowywać (mam zabudowany). Nie mam innej opcji na trzymanie wózka, więc pewnie będę musiała go skłdać przed wystawieniem codziennie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
no właśnie ja tak myślałam z wózkiem, niedroga gondola a potem lepszą spacerówkę..podwójne mamy to rzeczywiście będziecie mieć co pchać..11pietro? masakra..widok musi być fajny
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-25, 12:38   #3728
TinkerrBell
Zadomowienie
 
Avatar TinkerrBell
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 998
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Za godzinę mam Usg trzymajcie za nas kciuki dziewczyny
Bardzo się denerwuje...
__________________
38/40
Soon...7
TinkerrBell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 12:46   #3729
Talantea
Zakorzenienie
 
Avatar Talantea
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Wro
Wiadomości: 3 371
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
Za godzinę mam Usg trzymajcie za nas kciuki dziewczyny
Bardzo się denerwuje...
__________________
11.08.2016

Talantea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 12:48   #3730
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
Za godzinę mam Usg trzymajcie za nas kciuki dziewczyny
Bardzo się denerwuje...
trzymam, powodzenia
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 12:50   #3731
natalia_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 136
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez Piernik Torunski Pokaż wiadomość
już drugi trymestr? wow. chyba jesteś pierwsza na wątku..



.
oj chyba sama nie jestem Jeśli 2 trym zaczyna się od 13t1d to wdług 2 ostatnich USG właśnie zaczynam 2


Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
Za godzinę mam Usg trzymajcie za nas kciuki dziewczyny
Bardzo się denerwuje...
kciuki za Was
Ktoś dziś ma jeszcze wizytę albo USG ??
__________________
5.01.2011[*]
08.03.2015[*]

Mikołaj 19.11.2011
natalia_23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-25, 12:50   #3732
BeataAmelka
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataAmelka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2 880
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
Za godzinę mam Usg trzymajcie za nas kciuki dziewczyny
Bardzo się denerwuje...
Kciuki :-*
__________________
15.11.
11.12. serduszko synek
7.02. ostatnia wizyta u dr P.
TP: 28.07. Oliwierek
cudzie trwaj
BeataAmelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 12:58   #3733
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez Piernik Torunski Pokaż wiadomość
o, ja też planuję takie zestawy..jak widzę te koszule, sukienki itp dla noworodków to nie podoba mi się to wcale, już pomijam kwestie wygody dziecka

no właśnie ja tak myślałam z wózkiem, niedroga gondola a potem lepszą spacerówkę..podwójne mamy to rzeczywiście będziecie mieć co pchać..11pietro? masakra..widok musi być fajny

Ja nasz pierwszy wózek sprzedałam za pół ceny zakupu, starczyło na fajną spacerowkę i jeszcze zostało. Spacerówka od zerstawu ważyła prawie 20 kg, a nasza teraz niecałe 6 mamy windę, ale niestety wiedzie do niej 7 schodów, więc waga się liczy. No i te spacerówki oddzielne (nie od zestawów) są mniejsze, super zwrotne, składają się na płasko itp. Ja uważam, że to najlepsza opcja niestety mnie czeka czołg, dzis nawet idąc z naszą spacerówką tak myślałam, że cięzko mi będzie z niej przejść na bliźniaczego czołga.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 13:11   #3734
Aniol1985
Zadomowienie
 
Avatar Aniol1985
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 107
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
Za godzinę mam Usg trzymajcie za nas kciuki dziewczyny
Bardzo się denerwuje...
mocniutkie kciukasy !!! daj znać po usg czekamy
Aniol1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 13:23   #3735
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ja nasz pierwszy wózek sprzedałam za pół ceny zakupu, starczyło na fajną spacerowkę i jeszcze zostało. Spacerówka od zerstawu ważyła prawie 20 kg, a nasza teraz niecałe 6 mamy windę, ale niestety wiedzie do niej 7 schodów, więc waga się liczy. No i te spacerówki oddzielne (nie od zestawów) są mniejsze, super zwrotne, składają się na płasko itp. Ja uważam, że to najlepsza opcja niestety mnie czeka czołg, dzis nawet idąc z naszą spacerówką tak myślałam, że cięzko mi będzie z niej przejść na bliźniaczego czołga.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
dobrze, że piszesz..masz jakieś godne polecenia gondole w takim razie?
a Twój synek będzie już smigał na nogach do sierpnia?prawdziwa matka - Polka będziesz..trójka dzieci
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 13:35   #3736
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez Piernik Torunski Pokaż wiadomość
dobrze, że piszesz..masz jakieś godne polecenia gondole w takim razie?
a Twój synek będzie już smigał na nogach do sierpnia?prawdziwa matka - Polka będziesz..trójka dzieci

Raczej będzie na dostawce jeździł, z przewagą biegania, ale jednak na dłuższe slacery się przyda. Co do gondoli, ja miałam z polskiej firmy adamex. Była fajna, zadnej innej nie testowałam, więc nie wiem, nie znam się za bardzo.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 13:41   #3737
1989kasiunia
Raczkowanie
 
Avatar 1989kasiunia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 326
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Miałam nie iść na USG genetyczne, ale jednak się na nie zdecyduje.

Jutro umówiłam się na wizytę do mojej lekarki, bo jestem na chorobowym i potrzebuje zaświadczenie do pracy, że jestem w ciąży, a przy okazji pokaże jej wynik USG piersi i zobaczymy co powie

A za ciuchami dla dziecka zacznę się dopiero w maju rozglądać, a wózek i łóżeczko siostra mi zaproponowała po swoim 3letnim synku
__________________
[CENTER] 10.10.2007
Zaręczyny 20.02. 2014


Nasz ślub
11.07.2015


Nasze maleństwo
22.08.2016

Edytowane przez 1989kasiunia
Czas edycji: 2016-01-25 o 13:43
1989kasiunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 13:43   #3738
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Raczej będzie na dostawce jeździł, z przewagą biegania, ale jednak na dłuższe slacery się przyda. Co do gondoli, ja miałam z polskiej firmy adamex. Była fajna, zadnej innej nie testowałam, więc nie wiem, nie znam się za bardzo.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
ok, dzięki za odpowiedź
a może któraś z Was może coś powiedzieć nt wózków mamas&papas?
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 13:54   #3739
justynkie
Wtajemniczenie
 
Avatar justynkie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 276
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
Za godzinę mam Usg trzymajcie za nas kciuki dziewczyny
Bardzo się denerwuje...
Mocne kciuki!

Cytat:
Napisane przez Piernik Torunski Pokaż wiadomość
o, ja też planuję takie zestawy..jak widzę te koszule, sukienki itp dla noworodków to nie podoba mi się to wcale, już pomijam kwestie wygody dziecka

no właśnie ja tak myślałam z wózkiem, niedroga gondola a potem lepszą spacerówkę..podwójne mamy to rzeczywiście będziecie mieć co pchać..11pietro? masakra..widok musi być fajny
Takie zestawy moż ei fajnie wyglądają, ale na pewno są niewygodne, ściągają się itd. Jak bylismy u znajomych to swoją 3-miesięczną córeczkę ubrali bardzo ładnie, fajny sweterek, spodenki, ale spodenki non stop podciągały się aż pod kolanka, sweterek pod same pachy, ciągle jej to poprawiali... A założyliby zwykły pajac i sprawa załatwiona
Co do wózka to fajnie jak kogoś stać i ma miejsce na dwa wózki: spacerówka od wózka 2w1 i lekka parasolka. Moja siostra np. tak miała, na grubsze wyprawy np. do lasu brali ten ciężki wózek, po śniegu też sobie super radził, a latem na spacery parasolkę. Lekkie parasolki nie zawsze wszędzie wjadą, zwłaszcza jak jest nierówno, z kolei na spacer po równym nowym chodniku są idealne, przejazd komunikacją tez jest łatwiejszy z lekkim wózkiem. Akurat ten co ja wybrałam jest pomiędzy tymi ciężkimi wózkami a lekkimi parasolkami, podwójna spacerówka na piankowych kołach wazy 12 kg, z dmuchanymi 15 kg.
__________________

justynkie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-25, 13:57   #3740
aniula83
Rozeznanie
 
Avatar aniula83
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: dolnosląskie
Wiadomości: 998
GG do aniula83 Send a message via Skype™ to aniula83
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
Za godzinę mam Usg trzymajcie za nas kciuki dziewczyny
Bardzo się denerwuje...
__________________
Dziecko to Boży znak , że życie powinno toczyć się dalej
[*]14.12.2010[*]
Mój Aniołek
[*]12.05.2014[*]
Drugi Aniołek
aniula83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 14:17   #3741
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez justynkie Pokaż wiadomość
Mocne kciuki!



Takie zestawy moż ei fajnie wyglądają, ale na pewno są niewygodne, ściągają się itd. Jak bylismy u znajomych to swoją 3-miesięczną córeczkę ubrali bardzo ładnie, fajny sweterek, spodenki, ale spodenki non stop podciągały się aż pod kolanka, sweterek pod same pachy, ciągle jej to poprawiali... A założyliby zwykły pajac i sprawa załatwiona
Co do wózka to fajnie jak kogoś stać i ma miejsce na dwa wózki: spacerówka od wózka 2w1 i lekka parasolka. Moja siostra np. tak miała, na grubsze wyprawy np. do lasu brali ten ciężki wózek, po śniegu też sobie super radził, a latem na spacery parasolkę. Lekkie parasolki nie zawsze wszędzie wjadą, zwłaszcza jak jest nierówno, z kolei na spacer po równym nowym chodniku są idealne, przejazd komunikacją tez jest łatwiejszy z lekkim wózkiem. Akurat ten co ja wybrałam jest pomiędzy tymi ciężkimi wózkami a lekkimi parasolkami, podwójna spacerówka na piankowych kołach wazy 12 kg, z dmuchanymi 15 kg.
to prawda, też znam osoby, które takie rozwiązanie wybrały i to jest najlepsza opcja, ale ja mieszkam w takim miejscu, że chyba lekka parasolka to mi się nie przyda..komunikacji miejskiej brak, chodnik beznadziejny w jedynym kierunku , w którym gdzieś można pojść, a pozostałe drogi to wiejskie wertepy, więc spacerówka chyba też musi być bardziej terenowa..wózka wnosić nie będę, bo mieszkam w domu jednorodzinnym na piętrze, ale schody sa takie,że bez dziecka można się zabić
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 14:48   #3742
oursonette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 43
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ja miałam pompowane koła i przez pół roku użytkowania chyba 3 razy pompowaliśmy. Duże dmuchane kola mogą nie być skrętne, wtedy trzeba podbijać wózek. Teraz mamy spacerówkę czterokołową, ale własnie zwężaną z przodu, w ogóle mi to nie przeszkadza. Kółka piankowe. Ale fakt, jeżdzę tylko po asfalcie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

I jeśli mogę się "wymądrzyć" odnośnie wózka, to jeśli kupujecie 2w1 zwracajcie dużą uwagę na spacerówkę, a nie na gondolę, bo spaceróki będziecie używać o wiele dłużej. Wiele wózków w zestawach ma świetne, śliczne gondole, a spacerówki do nich to koszmarne trepy. Taki był nasz wózek, ja się dałam zwieść tym pięknym fotkom gondoli no i ok, pojeździłam nią pół roku, a jak przyszła pora na spacerówkę, to sprzedałam nasz 2w1 i kupiłam oddzielną z tych leciutkich. W ogóle nie wiem, czy to nie lepsza opcja, kupić te wózki oddzielnie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Z założenia tak - spacerówka przydaje się na dłużej. Natomiast są różne dzieci. Moja córa od kiedy postawiła pierwsze kroki, a miała 10 i pół miesiąca, nie chciała do wózka wchodzić. Więc używaliśmy gondoli koło 5 miesięcy i potem spacerówki drugie tyle

Cytat:
Napisane przez justynkie Pokaż wiadomość
Wczoraj też zamówiłam w Bon Prixie kilka par spodni ciążowych, ja akurat w spódnicach i legginsach nie chodzę bo mam nieco grube nogi, spodnie to jedyne wyjście.
Daj znać jak spodnie z bonprixa. Ja zamówiłam tam w pierwszej ciąży strój ciążowy i przyszedł jakiś taki maleńki i ciasny i się zraziłam A ceny mają w miarę spoko no i wybór też spory.

Cytat:
Napisane przez shybuya Pokaż wiadomość
...

Zastanawiałam się nad skrętnymi, ale cenna uwaga - mam tak samo, jak Ty
Ja mam takie kółka, które mogą być skrętne, ale można też zablokować i wtedy się nie skręcają. Myślę, że to dość standardowa opcja, bo wózek drogi nie był.

[QUOTE=shybuya;54470276]
Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
Wyprawka:

Odzież
koszulki bawełniane rozm. 56-62
body bawełniane w rozm. 56-62
kaftaniki bawełniane rozm. 56-62
śpioszki bawełniane rozpinane w rozm. 56-62
skarpetki bawełniane lub frotte
czapeczki po kąpieli bawełniane
czapeczki welurowe lub polarowe
pajacyki bawełniane, frotte lub welur
kombinezon zimowy (zależy od pory roku)
rękawiczki
Pielęgnacja:
wanienka lub wiaderko Tummy Tub
materacyk lub leżaczek do kąpieli
delikatna myjka
okrycie kąpielowe frotte lub duży, miękki ręcznik
oliwka do masażu
puder
mydełko - najlepiej 2w1 do ciała i włosków
chusteczki nasączone oliwką lub mleczkiem kosmetycznym
krem do twarzy i ciała
krem na odparzenia: Sudocrem
krem na suchą skórę i na sutki: bepanthen, alantan plus
bezpieczne patyczki higieniczne
bezpieczne nożyczki lub cążki
termometr do pomiaru temperatury ciała i wody do kąpieli lub pokarmu
pieluszki tetrowe i flanelowe
podkłady do przewijania np. Rossmann
płatki kosmetyczne dla niemowląt np. Cleanic - Dzidziuś
sterylne gaziki
Octenisept - do przemywania pępuszka
sól fizjologiczna - do przemywania oczu
szczoteczka do włosów
aspirator do nosa np. Frida
sól morska do noska np. Sterimar Baby
pojemnik na wodę (do przemywania pupy)
Karmienie:
butelki 250ml np. Avent, Tommee Tippee
butelki 125ml
szczotka do mycia butelek i smoczków
smoczki uspokajające (0-3 miesięcy)
smoczki na butelkę do płynów (0-3 miesięcy)
smoczki na butelkę do mleka (0-3 miesięcy)
podgrzewacz do pokarmu
sterylizator do butelek
osłonki na piersi np. Avent, BabyOno
woreczki lub pojemniki do przechowywania pokarmu
Akcesoria:
łóżeczko
materac np. kokos-gryka
prześcieradełko
kołdra i poduszka lub śpiworek do spania
pościel
ceratka na materac
kocyk
becik lub rożek
przewijak na łóżeczko lub komodę
wózek
śpiwór do wózka lub pościel
fotelik samochodowy (0-13kg)
/QUOTE]

Spoko, lista b. przydatna Dziękować Jakieś wskazówki dla niedoświadczonych po ile sztuk danego rozmiaru ubranek ?
Moje komentarze odnośnie wyprawki:
- Puder ponoć dziewczynkom nie jest zalecany, my nie użyliśmy ani raz.
- Oliwka i mydełko ponoć mogą wysuszyć skórę. Poza tym dużo roboty:P Ja polecam płyn do kąpieli z emolientem, nie trzeba niczym smarować po kąpieli, dzidziusia można szybciutko otulić ręcznikiem.
- Pieluszki tetrowe i flanelowe - oj tak, duuużo.
- sudocremu nie używaliśmy, na odparzoną pupkę świetnie bepanthen działał. Na popękane brodawki też, więc ogólnie polecam zakup. Plus linomag do codziennej pielęgnacji pupeczki.
- aspirator do noska - koniecznie ten do odkurzacza. My mieliśmy katarek.
- wkładki laktacyjne niezbędne
- z butelkami i wszelkimi akcesoriami do karmienia nie szalałabym. Nie wiadomo, czy dziecko będzie akceptowało butlę albo nie wiadomo czy będzie chciało ssać pierś. Butelka czy dwie na początek, a takie rzeczy jak dodatkowe smoczki, pojemniki do mrożenia pokarmu czy laktator to można kupić w aptece już po porodzie.
- dodałabym jeszcze dla kobiety podkłady na łóżko, gigant podpaski poporodowe, i majty siateczkowe. Przydadzą się na pierwsze dni połogu. Ale na ten temat pewnie powstanie osobna dyskusja, jak będziemy szykować torby do szpitala
- Rożek - cudowna rzecz, dwie sztuki co najmniej, bo dziecię ciągle siura
- A no i jeszcze proszek do ubranek dziecięcych - ponownie: dziecko ciągle siura

Cytat:
Napisane przez Aniol1985 Pokaż wiadomość
ja jestem strasznie zielona jeżeli chodzi o ubranka , ich wielkości i ogolnie wszystko dla dzieci. Pracowałam jako niania kiedyś ale dla takich dzieci powyżej 16mieś. z małymi prawie nie mam doświadczenia. Mama mnie pociesza że chyba jedyna korzyść rodzenia w najwieksze lato to, to że bedzie tak ciepło że bobasowi starczy pieluszka na tyłku hihih . Znajomi mówią żeby tych najmniejszych rozmiarów nie kupować dużo bo dzidzi prawie z dnia na dzien z nich wyrasta. Jeżeli macie znajomych, rodzine w GB i żyjecie z nimi dobrze to możecie poprosić żeby wam coś kupili. Koleżanka mowiła że super jakościowo np body sa pakowane w 7paki. Cena za taki 7pak to ok 7funtów , czyli 1 funk za body. Ogólnie ciuszki są o wiele tańcze.
Ja polecam wielopaki z tesco, w promocji wychodzą bardzo tanio. I jakaś taka porządna bawełna.

Cytat:
Napisane przez justynkie Pokaż wiadomość
Ja na początek planuję kupować tylko rampersy, bodziaki i półśpiochy. Żadnych sweterków ani śpiworków. W domu na noc też body i skarpetki i otulanie na ciasno. Resztę będę dokupować na bieżąco bo może być tak gorący sierpień, że ani razu nie założę dziecku sweterka.
Rampers na upały to najlepsze ubranko dla niemowlaka

Cytat:
Napisane przez warszawianka109 Pokaż wiadomość
a mi mama ostatnio mówiła, że takiemu maluszkowi jest chłodniej niż nam - podobno mnie ubierała w body z długim rękawkiem bo inaczej marzłam, a ja jestem z sierpnia właśnie pewnie nie ma reguły i to zależy od dziecka, ale kurczę ja to serio pojęcia nie mam ile czego w jakim rozmiarze kupić
Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
Nasze mamy i babcie uwielbiamy nas przegrzewac Jakby widziały jak moja chodzi tutaj ubrana i choruje mniej niż w PL to by dostały zawału...
To fakt. Mnie mama przy 30 stopniach, kiedy ubierałam córkę w pampersa i przykrywałam pieluszką flanelową cały czas powtarzała, że to maleństwo, że może jakiś kaftanik albo czapeczka. Odpowiadałam jej, że jak ona założy kaftanik i czapeczkę i wytrzyma, to małej też założę. Niestety to nie tylko domena naszych babć i mam, mnóstwo razy widziałam maluszki naubierane w kilka warstw przy upałach. Jasne, takie maleństwo powinno być troszkę cieplej ubrane, ale nie jak na zewnątrz jest 30 stopni. Moja mała miała zresztą potówki i musiałam bardzo uważać, żeby jej nie przegrzewać.

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Mój synek urodził się 55 cm, a w większości 56 się topił na początku. Uważam, że baza na 56 jest niezbędna. Szybko dzieci z niej wyrastają, ale jednak na początek potrzebna jest. Inna sprawa, źe ciuchy ze smyka na 62 są mniejsze niź np hm na 56 :/ rozmiarówka jest porąbana.
Moja córcia się urodziła 53 cm i z rozmiaru 56 korzystaliśmy może z tydzień Moja koleżanka urodziła dziecko ponad 60 cm i w 56 nie weszło. Ale są też dzieciaczki mniejsze, którym potrzebne będą ubranka 50cm... Także można się troszkę sugerować wymiarami z USG i zdecydować pod koniec ciąży.
oursonette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 14:55   #3743
Kasmina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 669
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

TinkerrBell jak po USG? ja mam jutro genetyczne i z jednej str bardzo to przeżywam a z drugiej jestem dobrej myśli tż pierwszy raz zobaczy maleństwo ))))



My planujemy zrobić- urządzić na wiosnę osobny pokoik dla dziecka ale łóżeczko będzie przez jakiś czas w sypialni wiem że będzie to takie bieganie trochę po ubrania czy pampersy ale póki co takie mamy plany
Kasmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 15:11   #3744
RoseMary303
Przyczajenie
 
Avatar RoseMary303
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 6
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

[/QUOTE]Piszecie o wózkach ,ja przy synku z mężem zdecydowaliśmy sie na ATLANTIC ESPIRO, fajny ale i tak go później sprzedałam był za obszerny ,chodzi mi o spacerówkę bo gondola super się sprawdziła,po sprzedaniu kupiłam lekką spaceróke też tej samej firmy i byłam bardzo zadowolona.Tym razem przymierzam się do zakupu wózka firmy CHICCO 3W1 ale to jeszcze musze pomyśleć,koleżanka moja ma go właśnie teraz uzywa przy drugim dziecku i mimo ze ten wózek posiada małe kółka jest ona z niego bardzo zadowolona.[/QUOTE]

Aniula, czy tu chodzi o model Chicco Urban?
RoseMary303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 15:32   #3745
natalia_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 136
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

[QUOTE=oursonette;54485211]



Ja mam takie kółka, które mogą być skrętne, ale można też zablokować i wtedy się nie skręcają. Myślę, że to dość standardowa opcja, bo wózek drogi nie był.

Cytat:
Napisane przez shybuya Pokaż wiadomość

Moje komentarze odnośnie wyprawki:
- Puder ponoć dziewczynkom nie jest zalecany, my nie użyliśmy ani raz.
- Oliwka i mydełko ponoć mogą wysuszyć skórę. Poza tym dużo roboty:P Ja polecam płyn do kąpieli z emolientem, nie trzeba niczym smarować po kąpieli, dzidziusia można szybciutko otulić ręcznikiem.
- Pieluszki tetrowe i flanelowe - oj tak, duuużo.
- sudocremu nie używaliśmy, na odparzoną pupkę świetnie bepanthen działał. Na popękane brodawki też, więc ogólnie polecam zakup. Plus linomag do codziennej pielęgnacji pupeczki.
- aspirator do noska - koniecznie ten do odkurzacza. My mieliśmy katarek.
- wkładki laktacyjne niezbędne
- z butelkami i wszelkimi akcesoriami do karmienia nie szalałabym. Nie wiadomo, czy dziecko będzie akceptowało butlę albo nie wiadomo czy będzie chciało ssać pierś. Butelka czy dwie na początek, a takie rzeczy jak dodatkowe smoczki, pojemniki do mrożenia pokarmu czy laktator to można kupić w aptece już po porodzie.
- dodałabym jeszcze dla kobiety podkłady na łóżko, gigant podpaski poporodowe, i majty siateczkowe. Przydadzą się na pierwsze dni połogu. Ale na ten temat pewnie powstanie osobna dyskusja, jak będziemy szykować torby do szpitala
- Rożek - cudowna rzecz, dwie sztuki co najmniej, bo dziecię ciągle siura
- A no i jeszcze proszek do ubranek dziecięcych - ponownie: dziecko ciągle siura
Też posiadam wózek ze skrętnymi kółkami, dla mnie super
ale co mama to inna opinia
co do uwag:
-puder w ogóle nie jest już wskazany
-emolienty do końca nie jestem wolę płyn do mycia z fajnym składem
-aspirator do noska nie jest konieczny od razu - młody pierwszy katar miał w okolicy roczku
- pieluch wystarczyło mi 20 szt
- butelek smoczków itp w ogóle nie kupiłam, bo nastawiłam się na karmienie piersią i młody w ogóle nie potrafił pić z butli
- rożka w ogóle nie miałam
-jestem zwolenniczką dużej ilości ubrań( nie trzeba co chwilę prania robić )
__________________
5.01.2011[*]
08.03.2015[*]

Mikołaj 19.11.2011
natalia_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 15:39   #3746
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Co do listy wyprawkowej to dla mnie rożek jest zbędny. Podobnie jak materacyk do kąpieli i myjka, termometr do wody.
Pojemniki na pokarm, pogrEwacz, osłonki na piersi -to można dokupić po porodzie jak już wiadomo co i jak.
Na mojej liście były jeszcze rękawiczki niedrapki.
Będąc z moimi małymi bratankami wiem co się nie sprawdziło i co sobie mogę odpuścić.
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 15:42   #3747
wiosenka84
Zadomowienie
 
Avatar wiosenka84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 716
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Muszę zapisać ta wyprawkę i wasze uwagi, które sa dla mnie bardzo cenne bo ja jestem zielona w tych sprawach. Póki co jest to dla mnie jeszcze odległy temat.
wiosenka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 15:43   #3748
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
wklejcie to na pierwszą stronę
1. REGULAMIN KLUBU:
1. Członkinią klubu zostaje mama która udziela się w wątku na bieżąco od 2 miesięcy
Dodałam regulamin

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
Za godzinę mam Usg trzymajcie za nas kciuki dziewczyny
Bardzo się denerwuje...


Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Co do listy wyprawkowej to dla mnie rożek jest zbędny. Podobnie jak materacyk do kąpieli i myjka, termometr do wody.
Pojemniki na pokarm, pogrEwacz, osłonki na piersi -to można dokupić po porodzie jak już wiadomo co i jak.
Na mojej liście były jeszcze rękawiczki niedrapki.
Będąc z moimi małymi bratankami wiem co się nie sprawdziło i co sobie mogę odpuścić.
Co do materacyka i myjki zgadzam się, tak samo do akcesoriów do karmienia. Co do niedrapek - nie polecają ich fizjoterapeuci. Dziecko ma w nich ograniczony zmysł dotyku. Jak mocno się podrapie to można skarpetki wykorzystać na czas pobytu w szpitalu. Dopiero w domu obciąć pazurki.
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 15:50   #3749
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Żadne z "naszych" dzieci nie miało niedrapek.
Dużo pewniej czułam się trzymając dziecko w wanience sama.
Ostatnio koleżanką pokazała mi wanienke z profilowanym dnem co wygląda jak lezaczek w wanience. Kosmos dla mnie.

Edytowane przez zonamojegomeza
Czas edycji: 2016-01-25 o 15:51
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 15:58   #3750
Talantea
Zakorzenienie
 
Avatar Talantea
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Wro
Wiadomości: 3 371
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Ja mam plan zeby kupić jak najmniej zbędnych rzeczy. Duzo pracowałam nad tym zeby pozbyć się gratów z domu. Wyrzuciłam pelno ciuchów, rzeczy które od wieków nie uzywałam itd. Takze nie chce teraz zagracić na nowo kupując zbędne produkty dla dziecka. Na początek postawię na całkowity minimalizm, jak w trakcie uznam, że czegoś potrzebuje to wtedy kupię.
__________________
11.08.2016

Talantea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-08 16:42:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.