Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-09, 14:11   #4561
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Toniku można, kremu niekoniecznie, lepiej znaleźć coś lżejszego, co nawilży skórę. Tę serię Dr Medica myślę warto wypróbować, jest wg mnie dość obiecująca
Że co słucham? Czy Ty wiesz w ogóle co piszesz? Co to za totalne brednie. Przecież są kremy odpowiednie do skóry wymagającej, z problemami trądzikowymi. Jak się nie znasz to nie się wstrzymaj od takich opinii, bo komuś zaszkodzisz.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 14:19   #4562
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Że co słucham? Czy Ty wiesz w ogóle co piszesz? Co to za totalne brednie. Przecież są kremy odpowiednie do skóry wymagającej, z problemami trądzikowymi. Jak się nie znasz to nie się wstrzymaj od takich opinii, bo komuś zaszkodzisz.
Proszę wybaczyć, ale co to za ton? Proszę się opanować i mnie nie pouczać, bo nie jestem dzieckiem w przedszkolu Każdy ma prawo do wypowiedzi, ja natomiast nie mogę do końca zgodzić się z Twoją i mogłabym wtrącić co nieco na temat Twoich porad, ale mam też na tyle kultury i dystansu, że sobie daruję.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-09 o 18:13
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 14:50   #4563
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: bolące pryszcze

Ton adekwatny do głupot, które piszesz.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 17:35   #4564
nthgcompares2me
Raczkowanie
 
Avatar nthgcompares2me
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 42
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez mardy bum Pokaż wiadomość
Stosuję epiduo, koło 1,5 miesiąca, i widzę, że bardzo dużo zaskórników mi zniknęło,a le ma wrażenie, jakby nie przestawały się tworzyć nowe... ;/
Mam to samo wrażenie ;(
Zaczęłam leczenie z Duac i bardzo dużo niedoskonałości mi zeszło. Teraz stosuję Epiduo i niby mi pomaga, ale czuję że jakoś za mało. Nie wiem czy nie poprosić lekarza, żeby wrócić do leku Duac.
__________________
Poradnik Turystycznego Myślenia - blog turystyczny - moje podróże i turystyczne inspiracje (na przykład wspaniałe książki podróżnicze)! Zapraszam do czytania!
nthgcompares2me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 18:02   #4565
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ton adekwatny do głupot, które piszesz.
Prawidłowo nawilżona skóra, a w szczególności młoda cera, ma bardzo niskie zapotrzebowanie na okluzję, którą można spokojnie dozować w innych krokach pielęgnacyjnych, bez ryzyka obciążenia naskórka kremami. Jest wiele osób, które mają bardzo niskie zapotrzebowanie na okluzję, a stosowanie skoncentrowanych emolientów, zawartych w kremie, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nawilżenie może zatem zapewnić także i tonik, tylko musi mieć działanie powlekające. Nie dla każdego będzie to wystarczające, ale jak najbardziej bez kremu można się obyć, trzeba tylko nie wysuszać skóry w innych krokach pielęgnacyjnych.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 18:23   #4566
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Prawidłowo nawilżona skóra, a w szczególności młoda cera, ma bardzo niskie zapotrzebowanie na okluzję, którą można spokojnie dozować w innych krokach pielęgnacyjnych, bez ryzyka obciążenia naskórka kremami. Jest wiele osób, które mają bardzo niskie zapotrzebowanie na okluzję, a stosowanie skoncentrowanych emolientów, zawartych w kremie, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nawilżenie może zatem zapewnić także i tonik, tylko musi mieć działanie powlekające. Nie dla każdego będzie to wystarczające, ale jak najbardziej bez kremu można się obyć, trzeba tylko nie wysuszać skóry w innych krokach pielęgnacyjnych.
Właśnie sęk w tym, że bardzo dużo osób uważa, że trądzik i tłusta albo mieszana cera muszą być pielęgnowane "mocnymi" preparatami matującymi itp. Nadal wiele osób robi wielkie oczy na hasło, że cerę z trądzikiem także należy nawilżać, stąd też moja reakcja na wspomniane nie używanie kremu.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 19:21   #4567
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ton adekwatny do głupot, które piszesz.
Genialne usprawiedliwianie swojego chamstwa.
Ponawiam prośbę, daruj sobie takie wycieczki

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Właśnie sęk w tym, że bardzo dużo osób uważa, że trądzik i tłusta albo mieszana cera muszą być pielęgnowane "mocnymi" preparatami matującymi itp. Nadal wiele osób robi wielkie oczy na hasło, że cerę z trądzikiem także należy nawilżać, stąd też moja reakcja na wspomniane nie używanie kremu.
Rzecz w tym, że nigdzie nie napisałam, iż takiej skóry nie należy nawilżać.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-09 o 19:27
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-10, 11:23   #4568
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 354
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Widzę, że moje pytanie wywołało kłótnię.
Jedna z Was pisze, że dobrze używać kremu, a druga, że innego środka nawilżającego. Może po prostu napiszecie jakieś konkretne nazwy i sama zdecyduję co wolę używać Będę wdzięczna za podanie konkretnych nazw produktów.
I jeszcze mam pytanie. Czy dla cery trądzikowej korzystne są peelingi?

Edytowane przez olka922
Czas edycji: 2017-02-10 o 11:26
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-10, 13:19   #4569
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
Widzę, że moje pytanie wywołało kłótnię.
Jedna z Was pisze, że dobrze używać kremu, a druga, że innego środka nawilżającego. Może po prostu napiszecie jakieś konkretne nazwy i sama zdecyduję co wolę używać Będę wdzięczna za podanie konkretnych nazw produktów.
I jeszcze mam pytanie. Czy dla cery trądzikowej korzystne są peelingi?
Można spróbować z formułami żelowymi kosmetyków, najczęściej są pod nazwami: serum, żel-krem, po prostu żel, koncentrat, eliksir, esencja czy od niedawna na moim oku Ambrozje Avebio. Trzeba jednak uważać, bo nie wszystko pod tymi nazwami ma lekką formułę, często są to mieszanki olejowe, albo gęste emulsje, których ja osobiście do takiej skóry nie jestem wielbicielką. Również Bielenda ma takie lekkie kosmetyki w ofercie, serum hialuronowe czy z wit. C. Są też toniki, które dobrze nawilżają i często wystarczają za cały krem, zwłaszcza latem, np. Żyworódka w płynie Gorvity. I tak jak Ewunia wspomniała, trzeba uważać na to czym myjemy skórę, wskazane przy takiej lekkiej pielęgnacji delikatne, ale dokładne mycie. Tu mogą sprawdzić się różne emulsje, kremy, mleczka myjące (ja używam mleczka Avalon Organics z wit. C wraz ze ściereczką frotte), byle nie trafić na tłuste. Do tego można stosować od czasu do czasu jakiś delikatny żel, glinkę, mydło naturalne lub dziecięce i peeling enzymatyczny, fajny jest z e-naturalne i biocosmetics, mam na myśli te peelingi w proszku, są bardzo skuteczne, ale trzeba z nimi ostrożnie, bo mogą podrażniać, zalecam mniejsze stężenia dosypywać tuż przed użyciem na dłoni do mleczka lub żelu, niż to sugeruje producent. Peelingi mechaniczne również można stosować, ale tylko na wygojoną skórę bez aktywnych zmian zapalnych, jeśli chodzi o peeling mechaniczny kładziony na zmiany zapalne, to akurat u mnie bezpieczny i bardzo skuteczny jest jedynie skrystalizowany miód, można ryzykować z innymi, ale muszą byc takie, żeby miały duży procent składników antyseptycznych, przeciwzapalnych, nie najgorsze są mieszanki ajurwedyjskie, np. maseczki Khadi, one peelingują też.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-10 o 13:21
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-11, 18:10   #4570
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Właśnie sęk w tym, że bardzo dużo osób uważa, że trądzik i tłusta albo mieszana cera muszą być pielęgnowane "mocnymi" preparatami matującymi itp. Nadal wiele osób robi wielkie oczy na hasło, że cerę z trądzikiem także należy nawilżać, stąd też moja reakcja na wspomniane nie używanie kremu.
Jak również nadal wiele osób niesłusznie uważa, że jedynie krem daje nawilżenie. Na co cerze, która produkuje tyle sebum, że musi być kilka razy dziennie matowiona, potrzebny jest kosmetyk, którego głównymi składnikami po wodzie są emolienty powlekające ją dodatkowym filmem? Niestety nasz rynek cierpi na niedobór odpowiednio lekkich formuł dla cer tłustych i przetłuszczających się, mam nadzieję, że może moda na kosmetyki azjatyckie powoli to zmieni.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-11, 19:17   #4571
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Niestety nasz rynek cierpi na niedobór odpowiednio lekkich formuł dla cer tłustych i przetłuszczających się, mam nadzieję, że może moda na kosmetyki azjatyckie powoli to zmieni.
Ja już zaczynam zauważać napływ tego rodzaju kosmetyków, zwłaszcza wśród polskich firm. Pollena-Eva, Ava, Bielenda, Fitomed, Flos-Lek i sporo innych, jedna po drugiej odgapiają od siebie i wypuszczają np. lekkie emulsje myjące oraz serum o różnych właściwościach, na różne problemy. Niestety, formuły są bardzo ubogie składowo, niedopracowane, często nieskuteczne, nie dorównują azjatyckiej różnorodności, co może sprawić, że ludzie się do nich zniechęcą, jedynie Bielenda wg. mnie trochę bardziej się stara ze składami, dlatego mam nadzieję, że polscy producenci naturalnych kosmetyków pójdą w tę stronę.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-11 o 19:20
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-13, 17:32   #4572
mardy bum
Rozeznanie
 
Avatar mardy bum
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 810
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez nthgcompares2me Pokaż wiadomość
Mam to samo wrażenie ;(
Zaczęłam leczenie z Duac i bardzo dużo niedoskonałości mi zeszło. Teraz stosuję Epiduo i niby mi pomaga, ale czuję że jakoś za mało. Nie wiem czy nie poprosić lekarza, żeby wrócić do leku Duac.
Moja pani dr powiedziała, że taki jest mechanizm działania trądziku - ok, myślałam, że przy Epiduo wyjdzie co ma wyjść i będzie chwilę spokój, ale cóż.
Powiedziała też, że może mi zmienić Epi na Duac - miałam go już dwa razy - za pierwszym działał super, za drugim już słabiej... Ogólnie nie byoby źle, gdyby nie trzy ogromne czerwone prychole Wspominała też o Zinerycie, chyba dostanę go na następnej wizycie. Epi używam od (mniej więcej) 20 grudnia. Czy skóra mogła się już przyzywyczaić? Może powinnam go stosować jeszcze trochę...?
mardy bum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-15, 06:25   #4573
Tomasz444
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: Co używać na trądzik (POMOCY)

Niestety kosmetyk na trądzik który mogę poradzić jest drogi ale niezupełnie kosztuje ok 115-120zł w perfumeriach jednak jest bardzo wydajny starczy na minimum na 3miesiące a nawet i na 5-6-jest mocno skondensowany i mało się go nakłada-to pianka do mycia twarzy Shiseido pureness 100ml deep cleasibg foam -nie wysusza też skóry i można jej używać w każdym wieku do cery trądzikowej-jednak dam jeszcze kilka rad-proszę o ile to możliwe nie używać
wody z kranu do używania kosmetyków przeciwtrądzikowych gdyż
wysusza skórę i może pogłębiać wypryski mogę polecic używanie wody przefiltrowanej z dzbanka filtrującego wlewając ją do miski jesli Panią stać mogę polecic na kupno słuchawkę prysznicowa z wit c którą się co jakiś czas wymienia ale nie często ma właściwości antybakteryjne proszę przez google wpisać słuchawka prysznicowa z wit c firmy wellos nie mogę tu podać kto ją sprzedaje na trądzik z tańszych rzeczy mogę polecić gąbkę konjac do twarzy sprzedają ją perfumerie i niektóre salony kosmetyczne jej cena to 20-35zł i wymienia się ją co 2-3 miesiące la roche-posay też jest wg mnie dobrym kosmetykiem jednak na efekty kosmetyku od używania trzeba poczekać minimum 3 miesiące nie do końca też radziłbym się udawać do dermatologa niektórzy choć nie wszyscy dermatolodzy stosują nieraz niezbyt dobre metody leczenia sądzę że lepiej udać się do apteki lub perfumerii i poprosić o dobranie produktu-warto też pić wodę mineralną jesli Panią stać naprawdę mogę polecić kosmetyk pianka do mycia twarzy jesli nie proszę próbować przez kilka miesięcy la roche-posay i gdy to nie pomoże ewentualnie udać się do dermatologa-pozdrawiam

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2017-06-24 o 18:04 Powód: link
Tomasz444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-15, 21:47   #4574
Sceptycznaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 123
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Możecie mi polecić jakieś dobre maści na trądzik, które dostanę bez recepty ? Zawsze przed okresem mam wysyp pryszczy z którymi walczę, gdy skóra dojdzie do ładu to znów nadchodzi okres a wraz z nim nowy wysyp. Oczywiście oprócz maści cynkowej, benzacne, acne derm .
Sceptycznaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 12:14   #4575
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Sceptycznaaa Pokaż wiadomość
Możecie mi polecić jakieś dobre maści na trądzik, które dostanę bez recepty ? Zawsze przed okresem mam wysyp pryszczy z którymi walczę, gdy skóra dojdzie do ładu to znów nadchodzi okres a wraz z nim nowy wysyp. Oczywiście oprócz maści cynkowej, benzacne, acne derm .
płyn afronis do przemywania
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 22:33   #4576
Sceptycznaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 123
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
płyn afronis do przemywania
wolałabym coś bez alkoholu, zależałoby mi bardziej na maści
Sceptycznaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 22:49   #4577
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Sceptycznaaa Pokaż wiadomość
wolałabym coś bez alkoholu, zależałoby mi bardziej na maści
Niektórzy chwalą maść ichtiolową, ale moim zdaniem, jeśli wypróbowałaś już inne preparaty i nie pomogły, to ta maść też nie pomoże. Chcesz zapobiegać czy leczyć? Jeśli to pierwsze, to żadna maść nie zadziała, bo to nie czarodziejska różdżka, jeśli to drugie, to w zasadzie każdy gojący i regenerujący kosmetyk czy preparat leczniczy będzie działać.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-16 o 22:52
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 12:22   #4578
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Sceptycznaaa Pokaż wiadomość
Możecie mi polecić jakieś dobre maści na trądzik, które dostanę bez recepty ? Zawsze przed okresem mam wysyp pryszczy z którymi walczę, gdy skóra dojdzie do ładu to znów nadchodzi okres a wraz z nim nowy wysyp. Oczywiście oprócz maści cynkowej, benzacne, acne derm .

Jaku piłam Aknicare Cream, krem do cery tłustej ze skłonnością do łojotoku... Poleciła mi go znajoma. Zacznę dzisiaj stosować
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 13:18   #4579
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Dziewczyny,
ostatnio byłam u dermatologa. Trafiłam na świetną Panią doktor! Bardzo miła i przyjaźnie nastawiona kobietka, dodatkowo widać, że z dużą wiedzą.
Poszłam do niej z problemem dziwnej wysypki na twarzy - najpierw pojawiało się dużo małych krostek, później zmieniały się one w czerwone plamy, z których ciągle sączyło się osocze, a dodatkowo skóra w tym miejscu była strasznie sucha. Pani doktor uznała, że to Epiduo mnie tak załatwiło. Bałam się go odstawić, bo dzięku niemu praktycznie przestały mi wyskakiwać wielkie bolące gule...
Przepisała mi m.in. 3 specyfiki z apteki i powiedziała, żeby je zmieszać w jakimś słoiczku i smarować tym buzię kiedy tylko mam czas. Konkretnie: maść cynkowa, maść borna i cerkobaza. Faktycznie po zmieszaniu powstaje fajny krem, który dobrze wklepany praktycznie nie pozostawia jasnej warstwy. Krostki bardzo szybko znikają Do tego mam maść z antybiotykiem na tą wysypkę i jeszcze troszkę się pojawia, ale już z wiele mniejszym nasileniem niż wcześniej. Dostałam również receptę na Epiduo bez wpisanej daty, żebym w razie czego mogła sobie wykupić, jeśli problem z gulami by wrócił, ale na razie odpukać jest w porządku.

Naprawdę polecam Wam wypróbować ten mieszany kremik. Za wszystkie składniki wychodzi mniej niż 20zł, a spisuje się świetnie - jednocześnie podsusza krostki i nawilża skórę
__________________
"Warto być uczciwym, choć to się nie opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-22, 10:04   #4580
roline
Przyczajenie
 
Avatar roline
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 28
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Dziewczyny, pomóżcie!
Wiem, że lepiej by było iść do dermatologa. Byłam już kilka razy ale chcę się poradzić was bo może któraś miała też taki trądzik.
Mam 19 lat i nigdy w życiu nie miałam problemów z trądzikiem. Przez całe gimnazjum i liceum miałam śliczną cerę. W liceum zaczęły pojawiać się drobne krostki tradycyjnie przed okresem. Ale były to pojedyncze przypadki i nie zwracałam na to uwagi.
Dramat się zaczął w sierpniu. Dostałam strasznego wysypu podskórnych gul. Nie wiedziałam jak z tym walczyć. We wrześniu poszłam do dermatologa, dostałam maść z antybiotykiem. Ale ona nie pomagała. Zaczęłam sama się leczyć beznacne i problem zaczął znikać. W listopadzie poszłam na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki i problem zniknął. Miałam już ładną cerę. Po drodze zrobiłam badania hormonów płciowych, które zalecił mi dermatolog. Okazało się, że wszystko jest ok więc nie jest to trądzik z powodów hormonalnych. W styczniu znowu się zaczęło. Dostałam okropnego wysypu, zwłaszcza na żuchwie i czole. Pojawiło się też kilka podskórnych bolących gul.
Zrobiłam też badanie hormonów tarczycy i też wszystko jest ok. I już nie wiem co robić. Z hormonami wszystko jest ok, okres dojrzewania też mam za sobą, a moja walka z trądzikiem zamiast się kończyć z wiekiem, dopiero się zaczyna.

Możecie coś doradzić? Jeśli problem dalej się będzie utrzymywał to pójdę do dermatologa ale na początku chciałabym zrobić 'research'
roline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 16:46   #4581
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez roline Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomóżcie!
Wiem, że lepiej by było iść do dermatologa. Byłam już kilka razy ale chcę się poradzić was bo może któraś miała też taki trądzik.
Mam 19 lat i nigdy w życiu nie miałam problemów z trądzikiem. Przez całe gimnazjum i liceum miałam śliczną cerę. W liceum zaczęły pojawiać się drobne krostki tradycyjnie przed okresem. Ale były to pojedyncze przypadki i nie zwracałam na to uwagi.
Dramat się zaczął w sierpniu. Dostałam strasznego wysypu podskórnych gul. Nie wiedziałam jak z tym walczyć. We wrześniu poszłam do dermatologa, dostałam maść z antybiotykiem. Ale ona nie pomagała. Zaczęłam sama się leczyć beznacne i problem zaczął znikać. W listopadzie poszłam na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki i problem zniknął. Miałam już ładną cerę. Po drodze zrobiłam badania hormonów płciowych, które zalecił mi dermatolog. Okazało się, że wszystko jest ok więc nie jest to trądzik z powodów hormonalnych. W styczniu znowu się zaczęło. Dostałam okropnego wysypu, zwłaszcza na żuchwie i czole. Pojawiło się też kilka podskórnych bolących gul.
Zrobiłam też badanie hormonów tarczycy i też wszystko jest ok. I już nie wiem co robić. Z hormonami wszystko jest ok, okres dojrzewania też mam za sobą, a moja walka z trądzikiem zamiast się kończyć z wiekiem, dopiero się zaczyna.

Możecie coś doradzić? Jeśli problem dalej się będzie utrzymywał to pójdę do dermatologa ale na początku chciałabym zrobić 'research'
a czy masz okres regualrnie?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 18:55   #4582
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez roline Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomóżcie!
Wiem, że lepiej by było iść do dermatologa. Byłam już kilka razy ale chcę się poradzić was bo może któraś miała też taki trądzik.
Mam 19 lat i nigdy w życiu nie miałam problemów z trądzikiem. Przez całe gimnazjum i liceum miałam śliczną cerę. W liceum zaczęły pojawiać się drobne krostki tradycyjnie przed okresem. Ale były to pojedyncze przypadki i nie zwracałam na to uwagi.
Dramat się zaczął w sierpniu. Dostałam strasznego wysypu podskórnych gul. Nie wiedziałam jak z tym walczyć. We wrześniu poszłam do dermatologa, dostałam maść z antybiotykiem. Ale ona nie pomagała. Zaczęłam sama się leczyć beznacne i problem zaczął znikać. W listopadzie poszłam na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki i problem zniknął. Miałam już ładną cerę. Po drodze zrobiłam badania hormonów płciowych, które zalecił mi dermatolog. Okazało się, że wszystko jest ok więc nie jest to trądzik z powodów hormonalnych. W styczniu znowu się zaczęło. Dostałam okropnego wysypu, zwłaszcza na żuchwie i czole. Pojawiło się też kilka podskórnych bolących gul.
Zrobiłam też badanie hormonów tarczycy i też wszystko jest ok. I już nie wiem co robić. Z hormonami wszystko jest ok, okres dojrzewania też mam za sobą, a moja walka z trądzikiem zamiast się kończyć z wiekiem, dopiero się zaczyna.

Możecie coś doradzić? Jeśli problem dalej się będzie utrzymywał to pójdę do dermatologa ale na początku chciałabym zrobić 'research'
Może być to od złej jakości lub nieodpowiedniego dla Twojej skóry kremu, makijażu lub żelu do mycia.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-23, 11:49   #4583
navney
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Dziewczyny, pomocy! Walczę od 11 roku życia z trądzikiem, aktualnie mam prawie 15. Od 2 lat chodzę regularnie do dermatologa, czasem coś trochę pomoże, ale bez rewelacji, jestem już totalnie załamana! Tyle kasy idzie na moje specyfiki od lekarza a nic nie działa Może wy coś zasugerujecie? Jakieś maści/kremy bez recepty, jakieś kuracje, które Wam bardzo pomogły lub zabiegi u kosmetyczki? Proszę, ten trądzik mnie dobija!
navney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-23, 11:56   #4584
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez navney Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomocy! Walczę od 11 roku życia z trądzikiem, aktualnie mam prawie 15. Od 2 lat chodzę regularnie do dermatologa, czasem coś trochę pomoże, ale bez rewelacji, jestem już totalnie załamana! Tyle kasy idzie na moje specyfiki od lekarza a nic nie działa Może wy coś zasugerujecie? Jakieś maści/kremy bez recepty, jakieś kuracje, które Wam bardzo pomogły lub zabiegi u kosmetyczki? Proszę, ten trądzik mnie dobija!
Czy jakiś lekarz wykluczył u Ciebie przyczyny wewnętrzne? Co ze środków zewnętrznych testowałaś?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-23, 13:39   #4585
navney
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czy jakiś lekarz wykluczył u Ciebie przyczyny wewnętrzne? Co ze środków zewnętrznych testowałaś?
Hmm, nie wiem czy wykluczał, są na to jakieś badania? Stosowałam już multum rzeczy więc nie pamiętam wszystkich ale tak m.in to zineryt, davercin, klindacin t, diprogenta, duac, benzacne, acnatac
navney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-23, 14:54   #4586
mazowszanka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 99
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Myślę,że kluczowe jest to jaki to jest rodzaj trądziku (czy np. hormonalny, czy grudkowy, czy zaskórnikowy).

Sama leczyłam się środkami, którzy inni polecali. I mam w tym już spore doświadczenie. Jednak trądzik to choroba, która kremem, ani maścią nie zejdzie. Sama mam mały trądzik, ale nieustępujący.

I teraz mogę napisać, że wszystkie kremy, maści, specyfiki na receptę są tysiąc razy lepsze od tych bez recepty!!!

Te bez recepty są po prostu zbyt słabe. Jeśli pomogły to na chwilę. A potem znowu to samo.

Jedyną rzecz, którą mogę polecić jest Maxibiotyk (maść na takie większe wypryski, bolące).
mazowszanka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 14:43   #4587
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

To,to czy peelingi 10% azelainowe na glikolu roślinnym, gdy chcę pozbyć się przebarwień i uregulować skóre, co by sie pory troche oczyscily w dluzszej perspektywie? Przy skorze wrazliwej, latwo odwadniajacej sie, z tendencja do naczynek ale tez zanieczyszcajacej sie

W zeszlym roku mialam Locacid i przy uzywaniu dodatkowo serum z witamina C i filtrami, skora znacznie slabiej reagowala podraznieniem i czerwonoscia na chlodny wiatr czy zmiany temperatury. Tylko teraz znow sie rozjuszyla przez zime i dobrze by bylo jakby dodatkowo ja to wyciszylo

Edytowane przez 201708250935
Czas edycji: 2017-02-24 o 14:45
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 15:59   #4588
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez navney Pokaż wiadomość
Hmm, nie wiem czy wykluczał, są na to jakieś badania? Stosowałam już multum rzeczy więc nie pamiętam wszystkich ale tak m.in to zineryt, davercin, klindacin t, diprogenta, duac, benzacne, acnatac
Morfologia ogólna, tarczyca, hormony płciowe, posiew bakteriologiczny lub mykologiczny. Bez wykluczenia czynników zewnętrznych każde leczenie zewnętrzne będzie tylko objawowe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 17:41   #4589
navney
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Morfologię i tarczycę miałam robioną, może to w hormonach jest jakiś problem, na pewno sprawdzę i dziękuję za radę
navney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 18:04   #4590
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Witajcie ponownie. Byłam dziś u nowego dermatologa. Mam przepisany Skinoren rano, na noc (tylko na nos i czoło, bo mam tam plagę zaskórników otwartych) Aknemycin Plus. Natomiast na dzień kilka godzin po nałożeniu Skinorenu mam smarować się Iwostin Purritin Rehydrin. Zapomniałam dopytać lekarza (a następną wizytę mam umówioną za 4 tygodnie) czy ten krem nawilżający mam nakładać na umytą twarz po Skinorenie czy na Skinoren. Jak myślicie?
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.