Odchudzanie nic nie daje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-26, 13:28   #1
drobnenawino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2

Odchudzanie nic nie daje


Witam,

Mam 168 wzrostu i ważę 58 kg... Chciałabym schudnąć 5kg w przeciągu miesiąca. Czy to w ogóle jest możliwe? Co mam robić?
Od tygodnia jem 4 razy dziennie małe porcje niskokalorycznych pokarmów, dużo błonnika, itp - głównie jogurty, sałatki warzywne i owoce. Do tego nieco chudego mięsa. Piję wyłącznie wodę mineralną i miętę. Niestety - przytyłam kilogram. Nie wiem, jak to się stało. Moim największym problemem jest fałda na brzuchu. Tyłek mam płaski, ramiona i nogi chude. Ale fałdę mam, jakbym była w 5 miesiącu ciąży. Na dodatek wcale nie przesadzam i nie żartuję - mówią mi tak rodzice, znajomi, nawet ciocia lekarz. Ponoć to taka budowa, ale ja nie chcę tak wyglądać.
Na dodatek nie mam zbytnio czasu na wychodzenie z domu. W szkole spędzam czas od 8 do 15... Jestem w klasie maturalnej i ciągle muszę się uczyć. A chciałabym zrzucić te parę kilo do studniówki...

Pozdrawiam!
drobnenawino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 14:55   #2
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Odchudzanie nic nie daje

odrzuciłaś pewnie zdrowe tluscze, jadasz za malo i sobie metabolizm zwolniłaś zapewne
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 17:50   #3
wegetarianeczka
Raczkowanie
 
Avatar wegetarianeczka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 119
Dot.: Odchudzanie nic nie daje

waga wacha sie zależnie od cyklu miesięcznego...
może się wachac nawet do 2 kilo w jedną i druga stronę, dlatego nie przejmuj się
wiem że to trudne bo ja również większośc dnia spędzam nad książkami, ale postaraj sie cwiczyc mięśnie brzucha.
Dobrym rozwiązaniem jest hula hop, możesz nim kręcic jednocześnie ucząc się (ja tak robię), w końcu można 3mac książkę w ręku!
pozdrawiam i 3mam kciukasy
wegetarianeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 18:13   #4
Sweetdari
Raczkowanie
 
Avatar Sweetdari
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zielona Gora
Wiadomości: 150
GG do Sweetdari
Dot.: Odchudzanie nic nie daje

Nie martw się nie jesteś sama...mam taka sama budowę przypuszczam..
bo choć mam 162cm wzrostu i 52kg to,,brzuszek posiadam i to nie mały...i każdy mówi gdyby nie nie ten brzuszek to.......
i chyba jedyne co Cię ratuje to ćwiczonka bo sama dietka na brzuszek to nie pomoże niestety...wiem z autopsji...

Radze więc dołożyć jakieś ćwiczonka chociażby brzuszki....
__________________
24.11-8.12<-1fSB
8.12-?? <-2fSB
ABS+TSE
Wymiary:
-biust 87-84,5
-talia 72-68-67-66-65-64-63-62-61-60
-boczki 85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74
-biodra 87-83

Waga-54-52.8-51.3-50-49-48-47-46-45
Wzrost-162cm
Sweetdari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 21:15   #5
MamaAmelki
Raczkowanie
 
Avatar MamaAmelki
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa / Stargard
Wiadomości: 173
Dot.: Odchudzanie nic nie daje

Cytat:
Napisane przez Sweetdari Pokaż wiadomość
Nie martw się nie jesteś sama...mam taka sama budowę przypuszczam..
bo choć mam 162cm wzrostu i 52kg to,,brzuszek posiadam i to nie mały...i każdy mówi gdyby nie nie ten brzuszek to.......
i chyba jedyne co Cię ratuje to ćwiczonka bo sama dietka na brzuszek to nie pomoże niestety...wiem z autopsji...

Radze więc dołożyć jakieś ćwiczonka chociażby brzuszki....
oj dziewczyny, dziewczyny, a co mają powiedzieć takie kobitki jak np. ja. Wy macie prawie niedowagę i nie wiadomo do czego doprowadzicie swoją chęcią bycia wieszakiem. Wiem z doświadczenia. Kiedyś tak się wychudziłam, że wylądowałam na tabletkach antydepresyjnych pod okiem psychiatry, miałam anoreksję bulimiczną. uważajcie na siebie. nie wiecie z czym igracie. a później do końca życia zostaje lęk do jedzenia. a kilogramy jak chcą to i tak wrócą. z ledwo 50 kilo przytyłam do 80 w rok... mam ok.160cm. wszystko przez to, że też chciałam zrzucić pare kilo. i od tamtej pory tyję, chudnę, tyję, chudnę... walka każdego dnia.
__________________
Start: 79
Dziś:
66... i falstart
Meta: ± 54
MamaAmelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 22:04   #6
Sweetdari
Raczkowanie
 
Avatar Sweetdari
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zielona Gora
Wiadomości: 150
GG do Sweetdari
Dot.: Odchudzanie nic nie daje

Nie nie nie...do wieszaczka to mi daleko naprawdę
A poza tym ja niezadowolona jestem jedynie z brzuszka ..reszta jak najbardziej oka dietkę to ja mam przy okazji parę kilo nie zaszkodzi zrzucić
pozdrawiam
__________________
24.11-8.12<-1fSB
8.12-?? <-2fSB
ABS+TSE
Wymiary:
-biust 87-84,5
-talia 72-68-67-66-65-64-63-62-61-60
-boczki 85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74
-biodra 87-83

Waga-54-52.8-51.3-50-49-48-47-46-45
Wzrost-162cm
Sweetdari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 11:10   #7
meliameli
Rozeznanie
 
Avatar meliameli
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wokingham
Wiadomości: 944
GG do meliameli
Dot.: Odchudzanie nic nie daje

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=291197&page=4

ZAPRASZAM DO POCZYTANIA TROSZKE O DIETKACH, OSTATNIA NA TAPECIE DIETA Z JOY'A, JAK MYSLICE WARTA ZACHODU?
__________________
www.garnek.pl/meliamel

http://tickers.TickerFactory.com/ezt...QVP/weight.png


Bylo 19.10.09 - 85.3 * jest 83.7*Marzenie
- 65
meliameli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-27, 14:33   #8
nefretari
Raczkowanie
 
Avatar nefretari
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 369
Dot.: Odchudzanie nic nie daje

Cytat:
Napisane przez drobnenawino Pokaż wiadomość
Witam,

Mam 168 wzrostu i ważę 58 kg... Chciałabym schudnąć 5kg w przeciągu miesiąca. Czy to w ogóle jest możliwe? Co mam robić?
Od tygodnia jem 4 razy dziennie małe porcje niskokalorycznych pokarmów, dużo błonnika, itp - głównie jogurty, sałatki warzywne i owoce. Do tego nieco chudego mięsa. Piję wyłącznie wodę mineralną i miętę. Niestety - przytyłam kilogram. Nie wiem, jak to się stało. Moim największym problemem jest fałda na brzuchu. Tyłek mam płaski, ramiona i nogi chude. Ale fałdę mam, jakbym była w 5 miesiącu ciąży. Na dodatek wcale nie przesadzam i nie żartuję - mówią mi tak rodzice, znajomi, nawet ciocia lekarz. Ponoć to taka budowa, ale ja nie chcę tak wyglądać.
Na dodatek nie mam zbytnio czasu na wychodzenie z domu. W szkole spędzam czas od 8 do 15... Jestem w klasie maturalnej i ciągle muszę się uczyć. A chciałabym zrzucić te parę kilo do studniówki...

Pozdrawiam!
Piszesz, ze jesz małe porcje niskokalorycznych pokarmów, pamiętaj, nie schodź poniżej 1200kcal, to na tyle racjonalne, zeby nie pop;aść w żadną chorobę, do tego niestety musisz sobie zaaplikowac porcje codzinnego ruchu
ja też kilka miesięcy temu schudłam i wiem, że nie dzięki samej dziecie, ciałko było ładne po odchudzaniu właśnie dzięki ćwiczeniom
nefretari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 14:36   #9
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Odchudzanie nic nie daje

Cytat:
Napisane przez drobnenawino Pokaż wiadomość
Witam,

Mam 168 wzrostu i ważę 58 kg... Chciałabym schudnąć 5kg w przeciągu miesiąca. Czy to w ogóle jest możliwe? Co mam robić?
Od tygodnia jem 4 razy dziennie małe porcje niskokalorycznych pokarmów, dużo błonnika, itp - głównie jogurty, sałatki warzywne i owoce. Do tego nieco chudego mięsa. Piję wyłącznie wodę mineralną i miętę. Niestety - przytyłam kilogram. Nie wiem, jak to się stało. Moim największym problemem jest fałda na brzuchu. Tyłek mam płaski, ramiona i nogi chude. Ale fałdę mam, jakbym była w 5 miesiącu ciąży. Na dodatek wcale nie przesadzam i nie żartuję - mówią mi tak rodzice, znajomi, nawet ciocia lekarz. Ponoć to taka budowa, ale ja nie chcę tak wyglądać.
Na dodatek nie mam zbytnio czasu na wychodzenie z domu. W szkole spędzam czas od 8 do 15... Jestem w klasie maturalnej i ciągle muszę się uczyć. A chciałabym zrzucić te parę kilo do studniówki...

Pozdrawiam!
Na wadze mógł skoczyć kilogram, dlatego że:
a. dzień wcześniej wypiłaś dużo wody
b. jesteś przed okresem

Nie warto się kilogramami przejmować, lepiej się mierzyć centymetrem.

5 kg w ciągu miesiąca - to trochę dużo, ale wykonalne, jednak nie warto się spieszyć. Nic na siłę, uwierz mi, że nawet po 3-4 kg naprawdę widać sporo po budowie.

Kolejna rzecz - proszę załącz jeden z Twoich jadłospisów - martwią mnie trochę te "4 niskokaloryczne posiłki", trzeba przeliczyć ilość kalorii, bo jeżeli się je ZA MAŁO , to organizm też różnie reaguje.

Co do brzucha - jeżeli to jest tylko Twój problem nie widzę potrzeby diety - wystarczą ćwiczenia!
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 15:37   #10
drobnenawino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Odchudzanie nic nie daje

Wszystkim wam bardzo dziękuję

Co do ćwiczeń - robię dwie serie brzuszków - 70 rano i 70 wieczorem. Tylko na to mam niestety czas.

Marzeniatko - jestem przed okresem, a wody zawsze piję dużo. 3-4 litry. Czy to źle?

Przykładowy jadłospis
Śniadanie: jogurt z ziarnami zbóż - 180kcal, do tego szklanka herbaty bez cukru i woda do picia

Drugie śniadanie: jabłko albo jakiś inny owoc, np. kiwi

Obiad: duszona potrawka z warzyw z niewielką ilością pokrojonej piersi z kurczaka i pełnoziarnistym ryżem, którego jest mniej niż warzyw.
ewentualnie ryba bez panierki, brokuły i kasza gryczana.

Podwieczorek: chuda polędwica albo szynka bez chleba itp, 2 szklanki soku pomarańczowego bez dodatku cukru. ewentualnie jogurt z płatkami z otrąb.

Kolacja: jabłko albo biały twarożek niskotłuszczowy z posiekaną cebulą, albo sama cebula zjedzona tak sobie w całości ;p

Do tego jakieś dwie mandarynki w międzyczasie, marchewka albo soczek marchwiowy.

Pozdrawiam!
drobnenawino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 17:24   #11
wegetarianeczka
Raczkowanie
 
Avatar wegetarianeczka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 119
Dot.: Odchudzanie nic nie daje

potrafisz zjeśc sama cebulę?????
wegetarianeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-28, 18:09   #12
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Odchudzanie nic nie daje

Cytat:
Napisane przez drobnenawino Pokaż wiadomość

Przykładowy jadłospis
Śniadanie: jogurt z ziarnami zbóż - 180kcal, do tego szklanka herbaty bez cukru i woda do picia

Drugie śniadanie: jabłko albo jakiś inny owoc, np. kiwi

Obiad: duszona potrawka z warzyw z niewielką ilością pokrojonej piersi z kurczaka i pełnoziarnistym ryżem, którego jest mniej niż warzyw.
ewentualnie ryba bez panierki, brokuły i kasza gryczana.

Podwieczorek: chuda polędwica albo szynka bez chleba itp, 2 szklanki soku pomarańczowego bez dodatku cukru. ewentualnie jogurt z płatkami z otrąb.

Kolacja: jabłko albo biały twarożek niskotłuszczowy z posiekaną cebulą, albo sama cebula zjedzona tak sobie w całości ;p
Tu nie ma nawet 1000kcal. Ładnie sobie popsułaś przemianę materii, współczuję. Poczytaj wątki podwieszone.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 20:31   #13
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Odchudzanie nic nie daje

Cytat:
Napisane przez drobnenawino Pokaż wiadomość
Wszystkim wam bardzo dziękuję

Co do ćwiczeń - robię dwie serie brzuszków - 70 rano i 70 wieczorem. Tylko na to mam niestety czas. brzuszki nie są na spalanie tłuszczu z brzucha, tak w gwoli ścisłości

Marzeniatko - jestem przed okresem, a wody zawsze piję dużo. 3-4 litry. Czy to źle?
dobrze, dobrze - jeżeli jesteś przed okresem, to dlatego waga mogła pójść do góry - ponieważ przed/w ciągu okresu waga może wzrosnąć do 2-3 kg

Przykładowy jadłospis
Śniadanie: jogurt z ziarnami zbóż - 180kcal, do tego szklanka herbaty bez cukru i woda do picia
Słoneczko, śniadanie to ma być jeden z większych posiłków jakie człowiek zjada! 180 kcal to stanowczo za mało!!!!! do tego co najmniej powinnaś dodać ze dwa kawałki chleba razowego, bądź bułki graham np. z plasterkiem polędwicy

Drugie śniadanie: jabłko albo jakiś inny owoc, np. kiwi owoc, bądź warzywo to nie jest posiłek!! powinnaś jadać coś w stylu jogurt, serka, czy czegoś bardziej pożywnego

Obiad: duszona potrawka z warzyw z niewielką ilością pokrojonej piersi z kurczaka i pełnoziarnistym ryżem, którego jest mniej niż warzyw. piersi z kurczaka możesz jeść więcej -to jest białko, które przyspiesza spalanie tłuszczy
ewentualnie ryba bez panierki, brokuły i kasza gryczana. ok

Podwieczorek: chuda polędwica albo szynka bez chleba dlaczego bez chleba? co to w ogóle za podwieczorek?! dodaj chleb, albo zrób sobie na podwiczorek konkretną sałatkę itp, 2 szklanki soku pomarańczowego bez dodatku cukru. ewentualnie jogurt z płatkami z otrąb.


Kolacja: jabłko albo biały twarożek niskotłuszczowy z posiekaną cebulą, albo sama cebula zjedzona tak sobie w całości ;p kolacja ma być pełnobiałkowa!! na kolację jadamy jajka/ryba/piersi z kurczaka/twaróg/twarożek wiejski i inne rzeczy bogate w białko!!

Do tego jakieś dwie mandarynki w międzyczasie, marchewka albo soczek marchwiowy.

Pozdrawiam!
Jadasz stanowczo za mało.
Odchudzanie to nie to samo co głodzenie - uwierz mi to nie znaczy to samo Jedz więcej, więcej, więcej, więcej!!!!
I najważniejsze w Twoim jadłospisie nie ma NNKT! Napraw to .
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:54.